Metody: - słowne: rozmowa, praca z książką, - oglądowe: pokaz, obserwacja,



Podobne dokumenty
Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenki pt. Familijny blues, Piosenka dla babci, Piosenka o dziadku,

Cele szczegółowe: Uczeń: Cele rewalidacyjne: Kontakt z realizatorem projektu: Young Digital Planet SA adres: telefon:

Temat bloku: Polacy, którzy rozsławili Polskę: Jan Matejko, laureaci Nagrody Nobla. Temat dnia: Malarstwo Jana Matejki.

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

Opracowała: mgr Jolanta Parczewska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej w Chotyłowie

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie I, Dookoła biało

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

Scenariusz zajęć w klasie III

Działania w zakresie dodawania i odejmowania Bezbłędnie wykonuje działania w poznanym zakresie liczbowym.

W wyniku ewaluacji Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania dokonałyśmy uszczegółowienia rocznej oceny opisowej.

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 SZKOLNI PRZYJACIELE WSiP EDUKACJA POLONISTYCZNA

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

KRYTERIA WYMAGAŃ NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ EDUKACJA POLONISTYCZNA OCENA CELUJĄCA

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE I w roku szkolnym 2016/2017

Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.

KLASOWY SYSTEM OCENIANIA

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

Scenariusz zajęć nr 7

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS III ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ LUB DEFICYTAMI ROZWOJOWYMI

Scenariusz zajęć nr 3

Program zajęć wyrównawczych z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej w kształceniu zintegrowanym klasa III B

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć kształcenia zintegrowanego dla klasy II. Temat ośrodka: W jesiennym nastroju Temat dnia: Kodeks postępowania na koncercie

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRATÓWCE. CELE ZAJĘĆ

KLASA I I. EDUKACJA POLONISTYCZNA

Wiosna budzi zapachami i kolorami

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej. Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS I ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ LUB DEFICYTAMI ROZWOJOWYMI

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Wymagania edukacyjne za pierwsze półrocze klasy III

Scenariusz zajęć, zabaw organizowanych w przedszkolu

Scenariusz zajęć nr 8

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU

Scenariusz nr 4. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Spotkania z ciekawymi ludźmi

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH KLASA II Opracowany przez Zofię Twardowską i Elżbietę Kołodziejczuk OŚRODEK TEMATYCZNY: RODZINNE SPOTKANIA

KRYTERIA WYMAGAŃ NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ

Scenariusz zajęć zintegrowanych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Przedmiotowy System Oceniania z Edukacji Wczesnoszkolnej

OCENA OPISOWA ŚRÓDROCZNA/ SEMESTRALNA KLASA 1. Klasa.. Rok szkolny.. Data EDUKACJA SPOŁECZNA

Wiosna w sadzie i ogrodzie

Wymagania edukacyjne klasa 1 SP

KRYTERIA OCENIANIA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ POSZCZEGÓLNYCH UMIEJĘTNOŚCI KLASA 1

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE II rok szkolny 2014/2015

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Biało-czerwony maj Temat: Piękna jest moja Ojczyzna SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Obszar wsparcia: A. Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Wymagania edukacyjne po trzecim roku nauki Edukacja społeczna

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej

KRYTERIA OCEN W KLASIE II

WYMAGANIA EDUKACYJNE W KLASIE III KRYTERIA OCEN

I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 3

SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTEGRALNYCH. Dzień aktywności klasa II

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

Kryteria oceniania w klasie 2 Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Temat dnia: Uczę się w bezpiecznej szkole"

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS I

Scenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.

1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Wymagania edukacyjne w edukacji wczesnoszkolnej klasa II

Wymagania edukacyjne klasa 1

Ocenianie edukacja wczesnoszkolna - klasa II

Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

WYMAGANIA EDUKACYJNE EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA KLASA III semestr I

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ KLASA II KRYTERIA WYSTAWIANIA OCEN Z EDUKACJI POLONISTYCZNEJ

POZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O DZIEŃ I

Kryteria oceniania w klasach 1-3

KRYTERIA OCENIANIA - KLASA 3

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 ZGODNE Z ELEMENTARZEM XXI WIEKU EDUKACJA POLONISTYCZNA

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego klasy I - III w Szkole Podstawowej nr 29

KLASA II OCENA NIEDOSTATECZNA 1

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

Transkrypt:

SCENARIUSZ zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie II A realizowanych w dniu 27.01.2012 r. nauczyciel prowadzący: Anna Lewandowska nauczyciel wspomagający: Ewa Pyla Temat bloku: Zimowe zabawy. Temat dnia: Na nartach. Wpis do dziennika: Rozmowa o jeździe na nartach i desce snowboardowej na podstawie doświadczenia dzieci i wiersza Grażyny Lech Z górki. Pisownia wyrazów z u. Rozwiązywanie zadań tekstowych na mnożenie. Cele ogólne: - śpiewanie piosenki pt. Na śniegowej górce, - rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i szybkiego reagowania na różne sygnały, - rozwijanie umiejętności dostosowania stroju i sprzętu do jazdy na nartach i desce, - poznanie dyscyplin sportowych związanych z jazdą na nartach, - dostrzeganie zagrożeń związanych z jazdą na nartach, - kształcenie umiejętności wypowiadania się i zapisywania zdań na podany temat, - kształcenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, - rozwijanie umiejętności ustnego układania odpowiedzi na pytania, - kształcenie umiejętności stosowania poznanych zasad ortograficznych, - kształcenie umiejętności obliczania działań matematycznych i rozwiązywania zadań, - rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej w zabawach, - kształcenie umiejętności grania na instrumentach muzycznych, - kształcenie umiejętności zapamiętywania i odtwarzania rytmów, - rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenkę pt. Na śniegowej górce, - uważnie słucha poleceń, zadań, - szybko reaguje na sygnały słowne i dźwiękowe, - wymienia elementy stroju i sprzętu narciarskiego, - zna dyscypliny sportowe związane z jazda na nartach i desce snowboardowej, - zna niebezpieczeństwa związane z jazda na nartach i desce snowboardowej, - rozumie treść samodzielnie przeczytanego wiersza, - układa ustną odpowiedź na pytanie, - zapisuje zdania na podany temat, układa zdania z rozsypanki wyrazowej, uzupełnia tekst z lukami - stosuje zasady ortograficzne pisowni wyrazów z u i zakończeniem uje, - oblicza poznane działania matematyczne i rozwiązuje zadania tekstowe na mnożenie, - gra na instrumentach muzycznych, - zapamiętuje i wiernie odtwarza usłyszany rytm, - wykazuje wyobraźnię i inwencję twórczą w zabawach, - współpracuje w grupie. Cele rewalidacyjne: - usprawnianie funkcji percepcyjno motorycznych, - doskonalenie procesów koncentracji uwagi, - rozwijanie poprawnych relacji z rówieśnikami. Metody: - słowne: rozmowa, praca z książką, - oglądowe: pokaz, obserwacja,

- działania praktyczne, ćwiczenia, - aktywne: uszeregowanie promyczkowe. Formy pracy: - zbiorowa, - grupowa, - indywidualna. Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta z nagraniem piosenki pt. Na śniegowej górce, Jolanta Faliszewska: Odkrywam siebie i świat. Ja i moja szkoła. Podręcznik z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej dla klasy drugiej, cz. 5, s. 56 59, 69, Domowniczek cz. 5 s. 22-23 laptop, tablica multimedialna, prezentacja multimedialna, sprzęt narciarski, ubranie do jazdy na nartach, kartoniki z cyframi oraz z gotowymi formułami matematycznymi, rozsypanka wyrazowa, tekst z lukami, instrumenty perkusyjne / pudełko akustyczne, bębenek, tamburyno/, kartki samoprzylepne, przybory do pisania i rysowania, pachołki, skakanki, kosze. PRZEBIEG ZAJĘCIA: 1. Zabawa na powitanie. 2. Zaśpiewanie piosenki Na śniegowej górce. 3. Zabawy ruchowe ćwiczenie równowagi: Mistrz równowagi i Stopa za stopą. 4. Podanie tematu i celów zajęć rozwiązanie działań matematycznych na dodawanie i odejmowanie w zakresie 25, uporządkowanie liczb od najmniejszej do największej, odczytanie hasła z sylab: Zimowe zabawy na nartach. 5. Praca w grupach: wybór sprzętu narciarskiego i ubrania do jazdy na nartach i desce snowboardowej, określenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie jazdy na nartach i desce snowboardowej. 6. Ćwiczenia rytmiczne w oparciu o tekst:

Hej, na narty, koleżanki! W nocy srebrny, śnieżek spadł! A więc, z górki, na deseczkach, Aż zaświszcze w uszach wiatr! 7. Prezentacja multimedialna dyscyplin sportowych związanych z jazdą na nartach i desce snowboardowej oraz sylwetek Adama Małysza i Justyny Kowalczyk. 8. Zabawa ruchowa: Narciarze biegowi 9. Uszeregowanie promyczkowe wybór dyscypliny związanej z jazda na nartach lub desce snowboardowej. 10. Praca z książką: podręcznik str. 56 ciche czytanie ze zrozumieniem wiersza Grażyny Lech Z górki, wyjaśnienie znaczenia słów: śmiga, szusuje, opisywanie zdjęć i dopasowywanie ich do zwrotek wiersza, głośne czytanie wiersza przez wszystkie dzieci, ustne układanie odpowiedzi na pytanie: Czy umiesz jeździć na nartach lub desce i dlaczego uprawiasz właśnie ten sport zimowy? samodzielne zapisywanie zdań, czytanie zapisanych zdań. 11. Zaśpiewanie piosenki Na śniegowej górce i wykonanie do niej układu tanecznego. 12. Indywidualne układanie zdań w formie haseł zachęcających inne dzieci do uprawiania jazdy na nartach lub desce snowboardowej /samodzielnie, z rozsypanki wyrazowej, uzupełnianie tekstu z lukami/. 13. Zabawa w oparciu o wiersz Grażyny Lech Z górki. Dzieci uczą się wiersza, powtarzając jego tekst za nauczycielem. Recytują go z różną intonacją /ze złością, ze smutkiem, ze zdziwieniem, z radością/, w różnych pozycjach /stojąc, w przysiadzie, wykonując skłony/, a potem klaszcząc, tupiąc, uderzając dłońmi o podłogę.

14. Ćwiczenia i zabawy utrwalające zasady pisowni u na początku, na końcu i w środku wyrazu oraz pisownię wyrazów zakończonych na uje. 15. Praca z książką: podręcznik str. 57, 69. samodzielne wykonywanie ćwiczeń ortograficznych, kaligrafia i ortografia 3 16. Zabawa ruchowa: Slalom na desce. 17. Ćwiczenia w liczeniu z wykorzystaniem poznanych działań. 18. Wspólne rozwiązywanie zadań tekstowych na mnożenie. 19. Praca z książką: podręcznik str. 58,59 samodzielne wykonywanie zadań matematycznych, 20. Śpiewanie piosenki Na śniegowej górce z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych. 21. Ewaluacja zajęć dzieci odpowiadają na pytanie, czy zajęcia im się podobały? Dzieci oceniają przebieg zajęć, wrzucając śnieżkę, wykonaną z papieru do koszyka z napisem tak lub nie, z jednoczesnym uzasadnieniem swojego wyboru. 22. Zadanie pracy domowej nr 11 w Domowniczku str. 22, 23. Opracowały: Anna Lewandowska, Ewa Pyla

KARTA PRACY 1. Ułóż i zapisz dwa hasła zachęcające inne osoby do jazdy na nartach.

KARTA PRACY 1. Uzupełnij zdania wyrazami podanymi w ramce. nartach, odpoczynek, powietrzu, dotlenia, usprawnia, ciało Jazda na.. to wspaniały na świeżym! Narciarstwo, wzmacnia i.. całe..!

KARTA PRACY 1. Ułóż zdania z rozsypanki wyrazowej i zapisz je. sport! to doskonały Narciarstwo.. nartach dużo Jazda radości! daje na