SCENARIUSZ AKCJI CIEKAWE FERIE



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

hala sportowa MOS ul. Złotnicza 12 godzina 10.30

Scenariusz zajęć. Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl III. Mocne strony

SCENARIUSZ LEKCJI DLA KLASY V (z elementami minikoszykówki)

PROGRAM IMPREZY SPORTOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA PRUDNIKA VIII SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2014 PRZEZ RUCH DO ZDROWIA

Scenariusz nr 56 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PLAN POŁĄCZENIA UZGODNIONY POMIĘDZY. Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. Hotel 1 GKI Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA Z OPERONEM. Vademecum doradztwa edukacyjno-zawodowego. Akademia

Plan połączenia poprzez przejęcie. UNNA Sp. z o.o. oraz Pretium Farm Sp. z o.o.

KONKURSY SPRAWNOŚCIOWE

Zajęcia taneczne BIEDRONKI (obszar nr 7)

Konspekt lekcji sztuki kl. IV

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2012/2013

TEMAT: Kolorowe rytmy

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Karnawał. Temat ośrodka dziennego: Zabawa karnawałowa.

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DLA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ GIMNAZJUM O PROFILU POŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Program dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci

KIETRZAŃSKIE MINI EURO 2016

ZESTAW PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO KLAS O PROFILU PIŁKARSKIM (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) wersja luty 2016

Pracownia budowy pojazdów samochodowych.

Czy zdążyłbyś w czasie, w jakim potrzebuje światło słoneczne, aby dotrzeć do Saturna, oglądnąć polski hit kinowy: Nad życie Anny Pluteckiej-Mesjasz?

Elementy typografii. Technologia Informacyjna Lekcja 22

Regulamin Turnieju Sportowego MAMA TATA I JA SPORTOWE ZMAGANIA POKOLEŃ

Turniej Piłkarski. Copa Manufaktura 2006

Przykładowy konspekt lekcji dla uczniów klas IV-VI

Cele ogólne: Wdrażanie dzieci do czynnego uczestniczenia w uroczystościach przedszkolnych spotkanie z Miko Poznawanie zwyczajów mikołajkowych.

Scenariusz nr 12 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

OBSZAR 1 Lekcja wychowania fizycznego - Nordic Walking. Przykładowy scenariusz

MATERIAŁY DIAGNOSTYCZNE Z MATEMATYKI

Procedura uzyskiwania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego przez nauczycieli szkół i placówek

JĘZYK ROSYJSKI POZIOM ROZSZERZONY

Scenariusz nr 36 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Opracowała Anna Kaszkowiak

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI. Z WYKORZYSTANIEM METOD AKTYWIZUJĄCYCH w klasie I gimnazjum. TEMAT: Działania łączne na liczbach wymiernych

Konspekt lekcji - zabawy i gry ruchowe z nauki gry drużynowej.

SCENARIUSZ AKCJI FERIE SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 50 W BIAŁYMSTOKU r r.

NUMER IDENTYFIKATORA:

Scenariusz lekcji wychowania fizycznego dla klasy 3 BLO( 12 marca 2014r.)

Wymagania edukacyjne zgodnie z nową podstawą programową w klasach IV- VI od roku szkolnego 2012/2013

U K S. Zaproszenie na VI Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża

BADANIE UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW W TRZECIEJ KLASIE GIMNAZJUM CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

JAK POPRAWNIE NAPISAĆ PODANIE? PORADNIK

Otwórzmy drzwi do fantazji

OGŁOSZENIE. Z.Z.R.G. przy KGHM O/Z.G. RUDNA. Zaprasza na WĘDKARSKIE GRUNTOWE ZAWODY RATOWNIKÓW GÓRNICZYCH

Harmonogramowanie projektów Zarządzanie czasem

Instrukcja sporządzania skonsolidowanego bilansu Miasta Konina

Projekty uchwał XXIV Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia POLNORD S.A.

Strategia rozwoju kariery zawodowej - Twój scenariusz (program nagrania).

PRZEBIEG TURNIEJU NAGRODY. PRZEPISY GRY obowiązuje zakaz gry we wkrętach.

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W kadrze zatrzymane Temat: Na planie filmowym SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ: AGRESJA I STRES. JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM?

Wymagania edukacyjne z przedmiotu zajęcia techniczne dla klasy 5 szkoły podstawowej

Regulamin Drużyny Harcerek ZHR

O WIADCZENIE MAJ TKOWE radnego gminy

Grand Theft Auto Vice City. Encyklopedia

Regulamin Konkursu Chemicznego Młody All-Chemik.

Scenariusz Zbiórka w kręgu. Rozmowa z dziećmi na temat przeprowadzonych zabaw.

I OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SENIORIADA na PODHALU RABKA ZDRÓJ, 4 marca 2014

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Podróże po Polsce Temat: W kaszubskiej krainie

Świat za sto lat. scenariusz zajęć otwartych z elementami oceniania kształtującego w I klasie szkoły podstawowej

Zadania. SiOD Cwiczenie 1 ;

?* rv R AQ pświadczenie MAJĄTKOWE radnego gminy tf Oo4Ą j 0 /J

Temat: Czy jedzenie, węgiel i wiatr mają ze sobą coś wspólnego?

Analiza wyników ankiety z rodzicami n/t zainteresowań i zdolności dzieci. Czy dziecko ma własny kącik zabawy?

Plan połączenia ATM Grupa S.A. ze spółką zależną ATM Investment Sp. z o.o. PLAN POŁĄCZENIA

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1) z dnia 19 września 2011 r.

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZY NA ROK 2014/2015 DLA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W JEDLNI - LETNISKO

Lublin, dnia 15 lutego 2016 r. Poz. 765 UCHWAŁA NR XI/103/2016 RADY POWIATU ŁUKOWSKIEGO. z dnia 28 stycznia 2016 r.

OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

Konspekt lekcji otwartej

REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW/SŁUCHACZY DO ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BUSKU-ZDROJU

Ja, niżej podpisany (a),...gerda, Elżbieta Król z domu Palmer... (imiona i nazwisko oraz nazwisko rodowe)

REGULAMIN TURNIEJU SPORTOWEJ GRY KARCIANEJ KANASTA W RAMACH I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU GIER UMYSŁOWYCH 55+ GORZÓW WLKP R.

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach

Wójt Gminy Bobrowniki ul. Nieszawska Bobrowniki WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

EGZAMIN MATURALNY Z MATEMATYKI

PRACOWNIA ZARZĄDZANIA, DIAGNOZY EDUKACYJNEJ I SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO ODN W ZIELONEJ GÓRZE

Warszawska Giełda Towarowa S.A.

Rok studiów III DZIENNIK PRAKTYK ZAWODOWYCH

PLAN POŁĄCZENIA PRZEZ PRZĘJECIE Proabit sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie z Linapro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

KONKURS DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH EUROPEJSKA PLANSZÓWKA

Klasa III, edukacja społeczna, krąg tematyczny Witaj szkoło! Temat: Żegnajcie wakacje witaj trzecia klaso!

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 18 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

REGULAMIN PRZYZNAWANIA POMOCY MATERIALNEJ UCZNIOM ZESPO U SZKÓ PONADGIMNAZJALNYCH W NOWEM

ZADANIA OTWARTE KRÓTKIEJ ODPOWIEDZI

Do rodziców dzieci sześcioletnich!

REGULAMIN VII MISTRZOSTW UCZELNI WYŻSZYCH W GRACH ZESPOŁOWYCH 2016r. Piłka Koszykowa Organizator: URSSPCZ i RUZSPPCZ Koordynator Mistrzostw: Piotr Żak

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia:

OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

Czas pracy 170 minut

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ W GIMNAZJUM

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA Wraz z scenariuszem zajęć, diagnozą osiągnięć dzieci oraz arkuszem diagnostycznym PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 11 W CHRZANOWIE

RAPORT Z KONKURSU,,PORTRET WODNEGO SUPERBOHATERA, KTÓRYM CHCĘ BYĆ

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 1) z dnia 9 grudnia 2010 r.

Ćwiczenie: "Ruch harmoniczny i fale"

Dzień Dziecka w Galerii Bronowice godz godz

Zadanie z obszaru 1 zajęcia zorganizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Transkrypt:

SCENARIUSZ AKCJI CIEKAWE FERIE SZKOŁA PODSTAWOWA NR 50 W BIAŁYMSTOKU MIEJSKI PROGRAM WYCHOWAWCA PODWÓRKOWY 25.01.2016 r. 29.01.2016r. DZIEŃ PIERWSZY: 25.01.2016r. Uczestnicy: dzieci uczestniczące w akcji Ciekawe ferie Cel zajęć: Integracja dzieci 1. Przywitanie dzieci 2. Wizytówka uczestnicy spotkania wykonują swoją wizytówkę (imię oraz rysunki,napisy charakteryzujące daną osobę ) i przypinają do swego ubrania. 3. Rundka zaczynając od prowadzącego zajęcia, każdy z uczestników przedstawia się(mówi tylko to, co chce powiedzieć, np. imię, zainteresowania, czy w grupie są osoby, z którymi znał się wcześniej, itp ). 4. Każdy z uczestników otrzymuje kartę Znajdź kogoś, kto... ( kto ma taki sam znak zodiaku, co Ty; oczy w takim samym kolorze; imię zaczynające się na tę sama literę, co Twoje; nosi taki sam rozmiar buta; lubi te same filmy; ma dłoń tej samej wielkości, co Twoja ). Wszyscy chodzą po sali i wyszukują odpowiednie osoby i zapisują ich imiona. 5. Tratwa ratunkowa w sposób losowy tworzy się 4, 5 grup. Każda otrzymuje płachtę gazety (60cm x 90cm). Informuje się grupy, że będąc na wycieczce płynęli statkiem.

Statek uległ uszkodzeniu i pasażerowie muszą zmieścić się na tratwach (gazetach) aby się uratować. Każda grupa prezentuje, w jaki sposób pomieści się na tratwie. 6. Na środku sali kładziemy arkusz szarego papieru. Stajemy wokół arkusza; następnie każdy podchodzi (nie ustalamy kolejności ) i rysuje element obrazu pt. Ferie.Można podchodzić kilka razy, ale zawsze tylko jedna osoba rysuje. Zadanie to wykonujemy w całkowitym milczeniu. Rysunek wieszamy na ścianie i każdy mówi co i dlaczego narysował. 7. "Królowa Hiszpanii"- uczestnicy siedzą w kręgu i prowadzący zaczyna zabawę od słów "jestem królową Hiszpanii i na swój bal zabrałabym...". Zadaniem kolejnego uczestnika jest powtórzenie wyrażenia od początku oraz wymienienie wszystkich rzeczy, które podali jego uczestnicy. 8. Uczestnictwo w zajęciach Podwórka Małego Odkrywcy 1. Powitanie uczestników. Prowadzący przedstawia się oraz wita przybyłe dzieci. Uczestników dzieli na grupy. Krótko przedstawia dzieciom konkurencje przewidziane podczas imprezy. 2. Konkurencja Skojarzenia. Jedna osoba z drużyny otrzymuje 20 wyrazów napisanych na oddzielnych kartkach i musi każdy z tych wyrazów opisać przy pomocy przymiotników aby drużyna zgadła o jaki wyraz chodzi. Każda drużyna ma 2 minuty na konkurencję. 3. Konkurencja Więcej-mniej. Drużyna otrzymuje pytanie, na które ma odpowiedzieć konkretną liczbą. Druga drużyna musi powiedzieć czy według nich ta liczba jest większa czy mniejsza. Drużyna, która odpowie prawidłowo otrzymuje punkty 4. Prawda fałsz? Uczestnikom czyta się pytanie na które muszą odpowiedzieć prawda lub fałsz. 5. Konkurencja Literowanka. Zadaniem dziecka w tej konkurencji jest poprawne przeliterowanie słowa podanego przez prowadzącego. Na koniec podliczenie punktów przez prowadzącego. Podanie wyników, rozdanie dyplomów i nagród uczestnikom. Podziękowania za wspólną imprezę oraz pożegnanie dzieci. 9. Zakończenie zajęć

DZIEŃ DRUGI: 26.01.2016r. Uczestnicy: dzieci uczestniczące w akcji ferie Cel zajęć: Wspólna integracja wszystkich uczestników- nauka tańca zumby 1. Przywitanie dzieci 2. Wspólne uczestnictwo grup w zajęciach z zumby: -poznanie pojęcia zumby -zapoznanie się z logiem zumby - nauka wspólnych układów -tworzenie własnego układu przez dzieci i wychowawców - projektowanie maskotki zumby 3. Pojedynek taneczny między wychowawcami a dziećmi 4. Zakończenie zajęć DZIEŃ TRZECI: 27.01.2016r. Uczestnicy: dzieci uczestniczące w akcji ferie Cel: Zachęcanie aktywne spędzanie czasu poprzez różne konkurencję sportowe 1. Przywitanie dzieci 2. Podział dzieci na drużyny 3. Konkurencje: A. Nazwa i okrzyk zawodnicy wymyślają nazwę i okrzyk swojej drużyny B. Bieg po pytanie- zawodnicy kolejno podbiegają do pachołka, przy którym czeka wychowawca z pytaniem dotyczącym zimy lub sportów zimowych. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi wraca do szeregu. Czynność powtarzana do ostatniego zawodnika

C. Tor Hokejowy zawodnicy kolejno wykonują slalom między pachołkami prowadząc krążek przy użyciu kija do gry w hokeja. Czynność powtarzana do ostatniego zawodnika D. Lepienie bałwana zawodnicy w swoich drużynach lepią bałwana przy użyciu gazet i taśmy klejącej. Wygrywa drużyna, która w czasie 5 minut najlepiej wykona to zadanie E. Śnieżką do celu zadaniem zawodników jest z określonej odległości trafić śnieżką wykonaną z gazety do celu, którym jest hula hop. Czynność powtarzana do ostatniego zawodnika F. Saneczkowe szaleństwo zawodnicy z każdej drużyny dobierają się dwójkami, jedna osoba kładzie się na kocyku, druga ciągnie pierwszą za rogi kocyka do linii mety. W drodze powrotnej zmiana ról. Czynność powtarzana do ostatniego zawodnika G. Bitwa na śnieżki zawodnicy ustawiają się naprzeciwko siebie, przerzucają śnieżki z gazety za linię przeciwnej drużyny. Po komendzie stop następuje koniec rzucania. Wygrywa drużyna, która ma mniej śnieżek po swojej stronie 4. Zakończenie zajęć. Podziękowanie za wspólną zabawę i rozdanie nagród zwycięzcom DZIEŃ CZWARTY: 28.01.2016r. Uczestnicy: dzieci z programu Wychowawca Podwórkowy Cel zajęć: Pobudzanie wyobraźni- Dzień Bajki 1. Powitanie Dzieci spacerują po sali. Na przerwę w muzyce kłaniają się sobie nawzajem w wymyślony przez siebie sposób. np.: dzieci witają się ze sobą jak kelner, książę, król, starszy człowiek, ksiądz, dziecko itp. Dzieci witają się poszczególnymi częściami ciała (np. paluszkami, kolanami, stopami, plecami, łokciami, całą dłonią, głowami itp.) Dzieci spacerują po sali przy muzyce, na przerwę witają się, jak: -roboty -ludzie z gumy -astronauci w kosmosie 2. Wspólne oglądanie filmu animowanego:

Uczestnicy mają wspólnie oglądają film. Po obejrzeniu ich grupami tworzą plakat reklamujący wykonują poszczególne zadania dotyczące bajki: - tworzenie własnego zakończenia - przedstawienie postaci pozytywnych i negatywnych - zmieniają w filmie jedną scenę na własną i przedstawiają ją - tworzą plakat do swojego filmu 4. Zabawy z chustą animacyjną: Kurtyna. Dwie osoby, stojąc na krzesłach, trzymają rozciągniętą chustę. Po obu jej stronach stoją uczestnicy zabawy. Każda grupa wybiera po jednej osobie i ustawia ją po przeciwnej stronie chusty. Na znak prowadzącego chusta opada, a osoby stojące na środku mają wymienić swoje imiona. Ten, kto zrobił to wolniej przechodzi do drużyny przeciwnej. Powiązania. Uczestnicy trzymają chustę za uchwyty; jednocześnie podnoszą i opuszczają chustę. Prowadzący wydaje polecenie : Pod chustą przebiegają wszyscy, którzy mają siostrę, które mają zielone koszulki, które lubią naleśniki itp. Osoby, które identyfikują się z daną kategorią przebiegają, gdy chusta znajduje się w górze. Rekin. Uczestnicy siedzą dookoła chusty, do pasa są zakryci chustą. Pod nią znajduje się jedna osoba- potwor. Gdy wszyscy zamkną oczy, potwór wciąga jedną osobę pod chustę. Grupa otwiera oczy i zgaduje, kto zniknął. Osoby wciągnięte zamieniają się w potwora. Porozumienie. Uczestnicy siedzą na podłodze lub stoją, trzymają chustę pod brodą lub na wysokości pasa. Każdy wybiera sobie jakąś osobę i próbuje się porozumieć z nią wzrokiem. Po nawiązaniu kontaktu osoby zamieniają się miejscami przebiegając pod chustą. Tańcząca chusta. Prowadzący prezentuje różne fragmenty muzyczne, o różnej dynamice. Uczestnicy trzymają chustę i poruszają nią w takt melodii, falują, zatrzymują, zmieniają tempo wachlowania.. Ruchoma gwiazda. Wszyscy kładą się na chuście (ściągnięte buty)- nogi skierowane do środka. Starają się w miarę równo wykonać polecenia: - turlamy się w prawo, - trzymamy się za ręce i podnosimy je do góry, kładziemy je za głowę i znowu podnosimy do góry, - chwytamy się za ręce, podnosimy się i siadamy, - trzymając się za ręce, podnosimy nogi do góry, krzyżujemy stopy z sąsiadem, opuszczamy razem nogi i próbujemy wstać. Spadochron. Wszyscy jednocześnie podnoszą chustę wysoko do góry. Prowadzący odlicza: raz, dwa, na trzy wszyscy przebiegają pod chustą i chwytają jej brzeg po przeciwnej stronie

5. Zakończenie zajęć DZIEŃ PIĄTY: 29.01.2016r. Uczestnicy: dzieci uczestniczące w akcji ferie Cel zajęć: Aktywizowanie procesów poznawczych 1. Powitanie dzieci 2. Teleturniej jaka to melodia dzieci odgadują piosenki z podkładów muzycznych 3. Teleturniej familiada- uczestnicy podzieleni są na dwie drużyny, których pierwszym zadaniem jest wybranie lidera grupy i wymyślenie nazwy drużyny oraz zapisanie jej na kartce. Wychowawcy, prowadzący zaprasza po 2 osoby z rodziny - drużyny, zadaje im pytania. Odpowiada ten, kto pierwszy po zadaniu pytania chwyci pałeczkę ze stolika. 4. Wspólna dyskotek i zabawy przy muzyce, np.: - taniec z balonami -taniec w parach - mistrz parkietu 5. Zakończenie zajęć i pożegnanie z dziećmi. OSOBY PROWADZĄCE - WYCHOWAWCY PODWÓRKOWI: 1. Dutkiewicz Kamila 2. Dytkowski Damian 3. Mnich Elżbieta 4. Pojawa Wioleta 5. Wiszowata Julita 6. Wybraniak Milena