ROK 2009, NR 2. KWARTALNIK 01.04.2009 Fi rma T RANSL AT OR Ważne tematy: Rozstrzygnięcia konkursów Scenariusz zajęć dla nauczycieli j. angielskiego Pomoce do nauki j. niemieckiego ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW: Zwycięzcami pierwszej edycji gier i zabaw publikowanych na łamach naszej gazetki zostali właściciele następujących adresów e- mail: A/ konkurs ze str. 20: 1)ak1986@wp.pl 2)johnydeep@neostrada.pl 3)prayingmantis@tlen.pl 4)agunia24@gazeta.pl 5)moto12@skynet.org.pl 6)domisie@neostrada.pl 7)mbline@wp.pl 8)lukwaldi@interia.pl 9)pini2@gmail.com 10)doogisxxx@bunzel.dk B/ konkurs ze str. 22: 1)matrix45@poczta.onet.pl 2)lustina@gdb.pl 3)alehab@yahoo.fr 4)towdi@kki.net.pl 5)piercing225@op.pl 6)allegories2@onet.eu 7)kasia.galazka@gmail.com 8)piastrwecki@onet.eu 9)k.torwar@epf.pl C.D. LISTY ZWYCIĘZCÓW C/ konkurs ze str. 25: 1)spistom@poczta.onet.pl 2)kiki78@gazeta.pl 3)wiwatun@poczta.fm 4)waliszewa@tlen.pl 5)stenkostella@go2.pl 6)wygnaiec.k@wp.pl 7)szyrcstan@tlen.pl 8)sisterssisters@gmail.com 10)123kst@plusnet.pl B/ konkurs ze str. 24: 1)karol_t@toya.net.pl 2)awangardi@yahoo.pl 3)b e a t a p a t o - raj@poczta.onet.pl 9)tonnikton@neaostrada.pl 10)astewanko@toya.net.pl D/ konkurs ze str. 26 1) sten_janko@interia.pl 2)kazik1945@poczta.fm 3)superball@op.pl 4)kwrs11@tlen.pl 5)kitek123@meostrada.pl 6)pasterzlech@wp.pl 4)plakojawik223@interia.pl 5)auguscik.iga@wp.pl 6)omegaomega@tlen.pl 7)flowerpower@h2o.pl 8)quasimaster@o2.pl 9)ak1986@wp.pl 10)johnydeep@neostrada.pl 7)mrozleo@poczta.fm 8)zdunmarc@gmail.com 9)teneusz@tlen.pl 10)Kate.lesniak@o2.pl Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy a nagrody zostaną przesłane pocztą pod wskazane adresy do korespondencji. Zwycięzcy otrzymują maskotki firmy Translator wartości 80 PLN. KWIECIEŃ 2009 Rozstrzygnięcie konkursów. Przykładowy scenariusz zajęć firmy Translator. Pomoce do nauki języków firmy Translator. Pomoce do nauki j. niemieckiego 3 formy czasowników kl. IV Gry i.zabawy j. angielski. 7 Zwiastun i promocje 8 1 2 4 6
SCENARIUSZ ZAJĘĆ NR 1, PRZEPROWADZANY W FIRMIE TRANSLATOR WŚRÓD DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, ZWIĄZANY Z TEMATEM DOMESTIC ANIMALS ZWIERZĘTA DOMOWE Temat: Zwierzęta Zadanie programowe: wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania otaczającej nas rzeczywistości wspieranie działań twórczych w różnych dziedzinach aktywności Cele ogólne: zapoznanie dzieci z różnorodnością zwierząt, ich wyglądem i kolorem, osłuchanie z językiem rozwijanie aktywności twórczej dzieci Cele szczegółowe: Dziecko: rozpoznaje i nazywa zwierzęta podczas wirtualnej wycieczki na farmę określa wygląd zwierząt wymyśla do czego człowiek może wykorzystywać dane zwierzątko samodzielnie dorysowuje brakujące elementy do wyświetlanych obrazów zwierząt za pomocą edytora graficznego drukuje ilustracje udaje wybrane zwierzątko poprzez ekspresję ruchową Metody i techniki: metoda obserwacji i pokazu metoda zadań stawianych dziecku metoda wykorzystująca własne doświadczenia dziecka wycieczka na wirtualną farmę ekspresja ruchowa
Formy: indywidualna grupowa zespołowa Środki wspierające nauczyciela: prezentacja multimedialna farmy, wydzieranki, wycinanki, kolorowanki, książki o tematyce zwierząt domowych, wierszyki, wyliczanki, piosenki z wykorzystaniem zwierząt domowych, kredki świecowe i ołówkowe, komputer oraz pliki z zapisanymi ilustracjami zwierząt, pliki dźwiękowe z nagraną piosenką pt. Old MacDonald had a farm, pliki dźwiękowe z imitacjami odgłosów różnych zwierząt, drukarka z arkuszami papieru do drukowania Przebieg zajęć: Zabawa na powitanie: Zgadnij jakie zwierzątko mam na myśli Rozmowa n/t jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami Oglądanie zwierząt na wirtualnej farmie, nazywanie ich, określanie ich wyglądu Po zakończonej wyprawy umożliwienie dziecku indywidualnej wypowiedź n/t oglądanych zwierząt Oglądanie prezentacji multimedialnej pt. Animals, odgadywanie nazw poszczególnych zwierząt Zabawa ruchowa W ulubione zwierzątko nauczyciel przekazuje dziecku przygotowane wcześniej szablony z charakterystycznymi częściami ciała dla poszczególnych zwierząt do własnoręcznego udekorowania, sklejenia i prezentacji ruchem wybranego zwierzątka Dziecko wybiera 2 ilustracje zwierzątek, na zmianę dorysowuje brakujące elementy wg własnego pomysłu za pomocą edytora graficznego a następnie drukuje i koloruje powstały rysunek kredkami świecowymi bądź ołówkowymi. Zabawa ruchowa: dziecko porusza się przy muzyce, w przerwie muzyki i na wypowiedziane przez nauczycielkę hasło np. : lamb dziecko wydaje charakterystyczny dźwięk dla danego zwierzątka (po ang.) Zabawa dydaktyczna rozwijająca słuch fonemowy: nauczycielka w szybkim tempie wymienia wiele wyrazów (często poznanych na poprzednich lekcjach), a wśród nich nazwy nowopoznanych zwierząt np. las, kobieta, cebula, koń. Dzieci po usłyszeniu nazwy nowopoznanego zwierzątka klaszczą. Wymyślanie przez dzieci wierszyków o zwierzątkach wg schematu: Ja jestem, ja mam, ja lubię Ekspozycja prac w sali j. angielskiego samodzielne przypinanie ilustracji zwierząt zrobionych przez dziecko do przygotowanej wcześniej przez nauczycielkę tablicy korkowej. Życzymy powodzenia pracownicy firmy Translator.
TEMATYCZNE POMOCE DO NAUKI JĘZYKÓW WYKORZYSTYWANE W FIRMIE TRANSLATOR
TEMATYCZNE POMOCE DO NAUKI JĘZYKÓW WYKORZYSTYWANE W FIRMIE TRANSLATOR
Oto zagadka w j. angielskim. Rozwiązanie zagadki prosimy przesłać pod adres e- mail biura Translator. Właścicielom 5. pierwszych, prawidłowych odpowiedzi ufundujemy nagrody udanej zabawy zespół firmy Translator.
F I R M A T R A N S L A T O R ul. Skupiona 1 lok. 32, wieżowiec nr 247, 93-323 Łódź, www.translatore.zafriko.pl Tel.: 503 943 720 Faks: +4842 646 21 34 E-mail: translatore@tlen.pl Serdecznie zapraszamy. Tłumaczenia to nasza domena. Z nami nie tracisz opłaconych godzin! Zapraszamy na wakacje z Translator - tylko w wakacje promocyjna cena warsztatów językowych 20 PLN / 45 min.. W NASTĘPNYM NUMERZE 1. Rozstrzygnięcie zagadki. 2. Przykładowe scenariusze zajęć tematycznych dla nauczycieli 3. Pomoce dydaktyczne 4. Krzyżówki 5. Rebusy 6. Gry i zabawy