Kursy RoboKids + Eksperymenty dla dzieci w wieku 5-7 lat



Podobne dokumenty
Kolorowe przytulanki

SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

Strategia rozwoju kariery zawodowej - Twój scenariusz (program nagrania).

KONKURS NOWY SĄCZ NOWE TECHNOLOGIE

OFERTA WYKŁADÓW, WARSZTATÓW I LABORATORIÓW DLA UCZNIÓW KLAS IV- VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I ŚREDNICH

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ W PROJEKCIE. zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci o uzdolnieniach matematyczno-przyrodniczych

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA Z OPERONEM. Vademecum doradztwa edukacyjno-zawodowego. Akademia

Scenariusz nr 8 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

MOBILNOŚĆ OSÓB UCZĄCYCH SIĘ I PRACOWNIKÓW

1. wybór poziomu odkrywania odpowiedniego dla uczniów i wybór kompetencji kluczowych;

Profilaktyka w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ETYKA: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Skuteczne Zarządzanie Zespołem i motywacja pracowników

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ: AGRESJA I STRES. JAK SOBIE RADZIĆ ZE STRESEM?

OCENIANIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH SŁUCHACZY ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. K. JAGIELLOŃCZYKA W ŁASINIE.

1. Od kiedy i gdzie należy złożyć wniosek?

Program działania. Zespołu Samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy

Nawigacja podwodna. Nurkowanie głębokie

REGULAMIN konkurs profilaktyczny pod hasłem Zdrowa adrenalina

Scenariusz zajęć. Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl III. Mocne strony

Sponsorzy projektu Obozy Zdobywców Biegunów

Praca w grupie. UMIEJĘTNOŚCI: Kompetencje kluczowe w uczeniu się

REGULAMIN PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO LICEUM PLASTYCZNEGO W KOLE

JADWIGA SKIMINA PUBLIKACJA NA TEMAT: NAUKA MS. WORD 2000 W KLASIE IV

WYKAZ RZECZOWY I ILOŚCIOWY MATERIAŁÓW CZĘŚĆ NR 1. Materiały dydaktyczne do zajęć pozalekcyjnych z języka polskiego. Lp. WYSZCZEGÓLNIENIE j.m.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ SZKOLNEGO KOŁA NAUKOWEGO Z PRZEDMIOTU CHEMIA PROWADZONEGO W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA UCZNIOWSKA

Konspekt lekcji otwartej

Nauczyciel nie jest sam. Implikacje strategii opracowywania tekstu w pracy nauczyciela

3. 4. Szkoła zapewnia warunki do realizacji projektów w ramach posiadanych przez siebie środków.

Excel w logistyce - czyli jak skrócić czas przygotowywania danych i podnieść efektywność analiz logistycznych

RAPORT Z KONKURSU,,PORTRET WODNEGO SUPERBOHATERA, KTÓRYM CHCĘ BYĆ

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Przedmiotowe zasady oceniania. zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania. obowiązującymi w XLIV Liceum Ogólnokształcącym.

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

Program kształcenia na kursie dokształcającym

SZKOLNA INSTRUKCJA PRZEPROWADZENIA SPRAWDZIANU UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ I EGZAMINU UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

REGULAMIN RADY PEDAGOGICZNEJ

Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

Zadbaj o to aby wszyscy pracownicy w Twojej firmie zostali odpowiednio przeszkoleni pod kątem BHP

KLOCKI W OKIENKU

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej w wieku 3 lat dla wielu dzieci oznacza. pierwsze kontakty z duŝą grupą. Zmienia się tryb Ŝycia dziecka i sposób

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

1. Z telewizorem trzeba rozważnie! ( Telewizor S. Grochowiak)

Instrukcja użytkowania DRIVER. Programator z przewodem sterowniczym. DRIVER 610 lub lub 2 strefy DRIVER

NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Urządzenia do bezprzerwowego zasilania UPS CES GX RACK. 10 kva. Wersja U/CES_GXR_10.0/J/v01. Praca równoległa

EXCEL W BIZNESIE I ZARZĄDZANIU

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ PROJEKTU OD BAŚNI DO BAŚNI. POZNAJEMY BAŚNIE POLSKIE

PROPOZYCJE ZAJEĆ POZASZKOLNYCH DLA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH II semestr 2015/2016

REGULAMIN REALIZACJI PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W GIMNAZJUM W MIEJSKIEJ GÓRCE. Ustalenia ogólne

29. TRZY W LINII CZYLI O POSZUKIWANIU ZWIĄZKÓW

Numer obszaru: 13. Jak pracować z uczniem uzdolnionym informatycznie? Od grafiki i multimediów do poważnych algorytmów w środowisku Logomocja-Imagine

Warsztaty muzealne. Skrzynia pełna tajemnic. Prahistoria. Epoka kamienia.

Wymagania do góry Geodetą, zgodnie z Art. 44 Ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne, może zostać osoba, która:

FERIE ZIMOWE W KINIE PRAHA

Ewaluacja wewnętrzna w Przedszkolu Publicznym w Czyżowicach Chatka małolatka 2014/2015

Innowacja pedagogiczna Z Babcią i Dziadkiem przez świat w placówkach przedszkolnych z terenu Gminy Wodzisław

Najnowsze zmiany w prawie oświatowym. Zmiany w systemie oświaty

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W SZKOLNYM LABORATORIUM CHEMICZNYM

śywa BIBLIOTEKA PODSUMOWANIE Ilość wypoŝyczeń poszczególnych tytułów

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. Świat w Tobie Odsłoń przed nami świat swojej wyobraźni

Scenariusz nr 12 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZY NA ROK 2014/2015 DLA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W JEDLNI - LETNISKO

Kszałtowanie postawy otwartości na poznawanie ludzi należących do różnych religii i reprezentujących podobne lub inne wartości i style życia.

METODYKA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Studia II stopnia. Tomasz Frołowicz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania TIK. Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu się

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI W KLASACH IV VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WÓLCE HYŻNEŃSKIEJ

WYKRESY FUNKCJI NA CO DZIEŃ

Aneks nr 3 do Statutu Zespołu Szkół Nr 3 wprowadzony uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 8 grudnia 2010r. Szkoła dzienna

mgr Dorota Jezusek Szkoła Podstawowa nr 18 w Zabrzu

Przedszkole nr 5 im. JASIA i MAŁGOSI w Wałczu

Kursy pozalekcyjne z budowy i programowania robotów dla dzieci i młodzieży

POZIOM REALIZACJI EDUKACJI ZDROWOTNEJ NA PODSTAWIE PILOTAŻOWYCH BADAŃ SONDAŻOWYCH W WYBRANYCH SZKOŁACH WOJ. PODKARPACKIEGO

REGULAMIN II WOJEWÓDZKIEGO KABARETONU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu opracowana na lata

Regulamin organizacyjny pracowni terapii zajęciowej prowadzonej w ramach działań Spółdzielni Socjalnej Pracownia Radości Kukułka w Nowej Soli

PROGRAM STYPENDIALNY GMINY DOBRZYCA

Zmiany w Podstawie programowej przedmiotów informatycznych

System kształcenia dualnego w Niemczech

Regulamin Konkursu wiedzy o podatkach. Podatkowy zawrót głowy

Zapisy na kursy B i C


Sergiusz Sawin Innovatika

INSPIRUJEMY DO WIELKOŚCI SZKOŁA TUTORÓW X EDYCJA: GDAŃSK, GORZÓW WLKP., KATOWICE, LUBLIN, ŁÓDŹ, OLSZTYN, POZNAŃ, RZESZÓW, TORUŃ, WARSZAWA, WROCŁAW

MUP.PK.III.SG /08 Lublin, dnia r.

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zwierzęta egzotyczne. Temat: Gdzie żyją zwierzęta egzotyczne?

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA z przedmiotu matematyka

Od redakcji. Symbolem oznaczono zadania wykraczające poza zakres materiału omówionego w podręczniku Fizyka z plusem cz. 2.

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Regulamin realizacji projektów edukacyjnych w Gimnazjum nr 4 w Nysie

PORADNIK NOWEGO SŁUCHACZA CENTRUM NAUKI I BIZNESU ŻAK W KWIDZYNIE

RAPORT Z EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach. w roku szkolnym 2013/2014

Przedmiotowy System Oceniania Język polski

Kursy rozpoczynamy co kilka dni,

Woda i roztwory wodne. kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne,

Harmonogramowanie projektów Zarządzanie czasem

Transkrypt:

Kursy RoboKids + Eksperymenty dla dzieci w wieku 5-7 lat Terminy zajęć semestralnych w Pomponie, godzina 16.00-17.30 (piątki): 23, 30 marzec 13, 20, 27 kwiecień 11, 18 maj 1, 15 czerwiec

Część I. Robotyka Przedstawienie tematu zajęć + Tworzenie robota + Zabawy i konkursy Robo-Kids To niesamowite zajęcia, rozwijające u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną, a wszystko to dzięki opracowanym przez naukowców zestawom RoboKids do budowy robotów. Słowa Konfucjusza są idealnym odwzorowaniem powyższego stwierdzenia: Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, że nauka może być naprawdę ciekawa i łatwa do zrozumienia. Do każdych zajęć kursanci otrzymują materiały edukacyjne z wyjaśnieniem pojęć, zdjęciami i licznymi przykładami. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod bacznym okiem instruktorów. Dzięki czemu każde dziecko otrzyma niezbędną pomoc, aby maksymalnie rozwijać swoje umiejętności. Warsztaty RoboKids to nie tylko fascynujące hobby dla dziecka, ale inwestycja w jego przyszłość. Kursy zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako "Miejsce Odkrywania Talentów" Przedszkolaki i budowanie robotów? Jak to możliwe? To bardzo proste, zestawy RoboKids zostały opracowane specjalnie dla najmłodszych dzieci w wieku 5-7 lat. Konstrukcje są łatwe w budowie i oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych dostarczają im mnóstwo zabawy i radości. Każde spotkanie to budowa nowego robota, powstaną np. game-mol. Automatyczny budzik, robo-krab, robo-zapaśnicy oraz wiele wiele więcej.

Co dają zajęcia Robo-Kids? Dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, dzieci uczą się samodzielnie rozwiązywać postawione przed nimi cele np. Jak zbudować szybkiego robota. Ich kreatywność i chęć odkrywania świata rośnie z każdym zadaniem! Konstrukcje z klocków rozwijają zarówno wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są tak ważne do prawidłowego rozwoju dzieci w tak młodym wieku. Robot jest programowany za pomocą specjalnych puzzli, dzieci dokładając kolejne elementy uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków. Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach, dzieci poznają otaczający je świat nauki i techniki w praktyczny sposób. Do zajęć dzieci otrzymują również wydrukowane lekcje z obrazkami, łamigłówkami i ciekawostkami ze świata nauki. Dzięki nim dowiadują się np. po co robot ma baterie, jak działa włącznik czy czym jest światło. Przebieg zajęć: Uczestnicy dobierani są w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdy zespół przypada zestaw do budowania robota RoboKids Najpierw zespoły budują robota według scenariusza lekcji, następnie uczą się go,,ożywiać : poprzez karty, tak by się poruszał i samodzielnie wykonywał powierzoną mu misję np. automatycznie włączał alarm, znalazł wyjście z labiryntu, przetransportował ładunek, świecił diodami itd. Oczywiście nie zabraknie konkursów, zawodów z robotami, które dzieci uwielbiają. Informacje podstawowe: Poziom zaawansowania: Wstęp, Podstawowy, Zaawandowany Grupy wiekowe: 5-7 lat; Liczba uczestników: 8-10 dzieci, praca w 2-osobowych zespołach; Forma spotkań: 2 godziny lekcyjne (90 minut)- pojedyncze spotkanie; Narzędzie dydaktyczne: zestawy edukacyjne RoboKids Programowanie: Czytnik kart, karty z kodami Część II. Eksperymenty Da Vinci Przedstawienie tematu zajęć + Eksperymenty + Zabawy i konkursy Da Vinci

Warsztaty DaVinci to coś zupełnie nowego w polskiej oświacie. Naszym celem jest rozwój twórczego, wynalazczego myślenia u dzieci. Chcemy by nasi kursanci rozwijali się równie wszechstronne jak renesansowy mistrz Leonardo DaVinci, artysta malarz, fizyk, biolog I niedościgniony wynalazca. Każde zajęcia to nauka poprzez zabawę. Warsztaty Davinci są połączeniem fizyki, plastyki, modelarstwa. Na zajęciach dzieci mogą odkrywać świat poprzez praktykę, zadawanie pytań I twórcze realizowanie swoich projektów Warsztaty DaVinci to nie tylko fascynujące hobby dla dziecka, ale inwestycja w jego przyszłość. Kursy zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako "Miejsce Odkrywania Talentów" Dlaczego warto? 0% nudnej teorii 100% nauki poprzez wykonywanie ciekawych zadań; każde zajęcia to rozwój zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz pracy zespołowej; nauczamy systemem ekspert uczeń; praca w zespołach 2 osobowych; zapewniamy doświadczonych instruktorów, ciekawy program zajęć; świetna zabawa gwarantowana; ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Przebieg zajęć: Uczestnicy dobierani są w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdych zajęciach przed młodymi naukowcami postawimy ciekawe zadanie do wykonania, np. zbudujemy wulkany z lawą, szybkie modele poduszkowców, wiry w butelkach, itd. Najpierw jest krótki wykład edukacyjny czyli zdobywanie wiedzy, którą później dzieci wykorzystują w praktyce tworząc niesamowite konstrukcje i projekty. Informacje podstawowe: Poziom zaawansowania: Wstęp, mali Odkrywcy Grupy wiekowe: 5-7 lat; Liczba uczestników: 8-10 dzieci, praca w 2-osobowych zespołach; Forma spotkań: 2 godziny lekcyjne (90 minut)- pojedyncze spotkanie;

Narzędzie dydaktyczne: materiały, eksperymenty Forma spotkań: Każdy Poziom to cykl 9 spotkań x 2 godziny lekcyjne (90 minut) łącznie 18 godzin lekcyjnych; Cena kursu: koszt 450 zł/ od osoby za cały cykl. (jedna godzina 25zł) Terminy zajęć semestralnych w Pomponie: 23, 30 marzec 13, 20, 27 kwiecień 11, 18 maj 1, 15 czerwiec Zajęcia semestralne- każdy poziom to cykl 9 spotkań RoboKids + DaVinci I (kurs podstawowy) Dla początkujących, którzy ukończyli Poziom 0 lub mają doświadczenie w budowaniu robotów. Na każdym spotkaniu dzieci poznają otaczający je świat nauki I techniki. Dodatkowo otrzymują wydrukowane lekcje z obrazkami, łamigłówkami i ciekawostkami naukowymi. Dzięki warsztatom maluchy dowiadują się np. po co robot ma baterie, jak działa włącznik lub czym jest światło. Finałem zajęć jest zawsze dobra zabawa ze zbudowanymi konstrukcjami :), która dostarcza wiele radości zarówno najmniejszym jak i najstarszym uczestnikom. Dzieci jednak nie tylko budują roboty, ale również odkrywają świat samodzielnie przeprowadzając eksperymenty np. same budują poduszkowiec, fontanny tryskające wodą bez użycia pomp. Takie zajęcia to najbardziej niesamowita przygoda z nauką! Przykładowa Misja RoboKids: Szyfrowanie informacji. Jak działają kody kreskowe? Czym jest kod kreskowy? Co oznacza? Jak go odczytać? Na zajęciach omówimy sobie jak technika ułatwia nam codzienną pracę. Zbudujemy również model automatycznego wózka sklepowego. Wystarczy, że podamy mu kod produktu, a on sam przywiezie potrzebny zakupy :).

Przykładowa Misja DaVinci: Wulkany Co to są wulkany? Jak robimy masę solną? Co się dzieje z połączenia octu i sody? Z mąki, wody i soli wykonujemy masę solną. Plastikowe naczynie oblepiamy masą solną formując wulkan. Przed erupcją pozostawiamy wulkany do wyschnięcia. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia oraz upominek.