Angielski na wesoło. Scenariusz zajęć 1.

Podobne dokumenty
Październik. TYDZIEŃ 4.: na jesienne chłody froeblowska

Scenariusz zajęć nr 73 Temat: Odkrywanie rytmów gramy na instrumentach.

Zestaw scenariuszy. Scenariusz integralnej jednostki tematycznej

Cele przedsięwzięcia to:

Grupa wiekowa: Temat: Cel ogólny zajęć: Cele szczegółowe: Metody nauczania: Środki dydaktyczne: Przebieg zajęć:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ TERAPEUTYCZNYCH Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU WZORY I OBRAZKI M. FROSTIG, D. HORNE

Scenariusz zajęć. Prowadząca: Ilona Olewniczak. Grupa wiekowa: 3,4,5 latki. Czas trwania zajęć: 20 minut. Rodzaj zajęć: zajęcia umuzykalniające

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

Przedszkole Nr 407 w Warszawie. Metoda projektu Krawcowa

Temat: Zabawy z literą I zapoznanie z pisaną i drukowaną literą I, i wg odimiennej metody I. Majchrzak.

Metody i techniki: pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia ruchowe, praca plastyczna.

Scenariusz zajęć rewalidacji dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Plan Pracy Październik grupa Pszczółki


Scenariusz zajęć dla 4-latków

Scenariusz zajęć nr 2

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH I-III ROK SZKOLNY 2015/2016

Lekcja 5. Rozdział 1 Lekcja 5. Rozpoczęcie lekcji. Zagrajcie w Disappearing words

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Scenariusz zajęć ruchowych grupy Żółte Słoneczka z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu w ramach akcji Szkoła w Ruchu Obszar nr 1

Wakacje - plan treningowy NAD WODĄ.

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

WKRĘCENI W KODOWANIE czyli gry i zabawy logiczne

ZAMERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE GRUPA VI PUCHATKI Marzec 2019

KWIECIEŃ W GRUPIE MISIE

Zajączek. Przytulasek

Scenariusz lekcji: My toys wprowadzenie nazw zabawek. Liczebniki 1 10

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum

MARZEC. Uważnie słucha opowiadań, tekstu mówionego, wypowiada się na jego temat;

OFERTA PROGRAMOWA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA 2011/2012

AKADEMIA BAMBIKA PAKIET (199165)

Grupa III Wesołe Biedronki Temat Kompleksowy: Zwierzęta z dżungli i sawanny. Data realizacji:

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Scenariusz nr 9 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Obszar wsparcia: A. Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Odkrywcy i wynalazki. Scenariusz nr 5

Obszar wsparcia: A. Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Wstęp. W ramach serii Angielski dla dzieci na rynku pojawiły się ponadto następujące zestawy:

Scenariusz zajęć dla 3-latków

,,Doświadczam, myślę, jestem kreatywny

PROGRAM INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ. Temat: Mówię JA, mówisz TY, rozmawiamy MY

MÓW DZIECKU, ŻE JEST DOBRE, ŻE MOŻE, ŻE POTRAFI. Janusz Korczak

Przysłowia: Prawda może być trudna, ale jej skutki bywają chwalebne. W czerwcu się pokaże, co nam Bóg da w darze.

, 02:03 Badam, doświadczam, eksperymentuję

PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELI

Scenariusz zajęć. Wykaz nabywanych umiejętności (ujętych w podstawie programowej, jako osiągnięcia dziecka kończącego przedszkole): Dziecko:

Multimedialne rozwiązania dla seniorów

POZNAJ SIEBIE POZNAJ ŚWIAT

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Mali czytelnicy. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować...

Scenariusz zajęć Temat: Mój pamiętnik

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Obszar wsparcia: Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć dla 4-latków

#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie

Zamierzenia dydaktyczno wychowawcze na miesiąc grudzień.

Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

Sprawozdanie z realizacji programu Nauczanie przez zmysły. Program Nauczanie przez zmysły realizowany był w roku szkolnym 2011/2012.

Beata Bąk nauczyciel terapii pedagogicznej. A oto niektóre, najciekawsze fragmenty naszych zajęć:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Oferta Lato w Ulu. FB Jak w Ulu telefon kontaktowy ; info@jakwulu.com.pl

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

TEMAT OŚRODKA TYGODNIOWEGO: Dary jesieni na talerzu. TEMAT OŚRODKA DZIENNEGO: Rozpoznajemy owoce. Autor: Marcela Rożnawska 1. CELE OŚRODKA PRACY:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

DOMINO MATEMATYCZNE PRZEZNACZENIE

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2012/2013 Zapraszamy do korzystania z naszych warsztatów metodami KLANZY

Scenariusz zajęć dla 3-latków

Scenariusz zajęć, zabaw organizowanych w przedszkolu

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNEJ NA MIESIĄC LUTY 2016 r. W GRUPIE 3 LATKÓW BIEDRONKI

Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników"

Scenariusz zajęć nr 7

Temat: Świat dzikich zwierząt. Utrwalenie nazw zwierząt. Wprowadzenie słownictwa dotyczącego zwyczajów zwierząt

Dodatkowe zdania dyżurnego oraz prawej ręki.

Utnij nitkę długości ok. 20 cm w kolorze tułowia i odłóż ją na bok.

Scenariusz zajęć nr 7

PLAN PRACY DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZEJ NA MIESIĄC WRZESIEŃ "CZERWONE TRUSKAWKI"

Kostka gimnastyczna...22 potrafię...23 Dziecięce pojazdy To jest moja lewa stopa...5 Zanim zrobię to ja Budujemy tunele...

PROJEKT EDUKACYJNY. Odnajduję siebie w świecie dźwięków. Muzyka mi pomaga. - zajęcia realizowane w ramach art. 42 KN

Koło z języka angielskiego dla klas I, II i III Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie na rok 2017/2018

Scenariusz zajęć dla 4-latków

#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W głębi ziemi. Scenariusz nr 6

Czym są karty obrazkowe?

1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ROK SZKOLNY 2015/2016

Scenariusz zajęć dla grupy zróżnicowanej wiekowo. Obszar podstawy programowej: 6. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

PROGRAM ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH DLA PAWŁA ROMAŃCZUKA UCZNIA KLASY I NA LATA SZKOLNE

Scenariusz zajęć świetlicowych

Moje przedszkole. Aktywność ruchowa: - rozwija zręczność i zwinność;

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy różnorodne formy zajęć świetlicowych, między innymi:

Scenariusz zajęć nr 1

IV Międzyszkolny Turniej Ekologiczno Zdrowotny

Iwona Tonderys- Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence

Metody: rozmowa, obserwacja, opowieść ruchowa, gra

Scenariusz zajęć dla grupy zróżnicowanej wiekowo (3, 4, 5-latki)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ORLĄT LWOWSKICH W ZABRATÓWCE

Scenariusz zajęć dla uczniów z kl. 0-III szkoły podstawowej I. Temat: Jak zostać EcoBohaterem?

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWCYCH

Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH. Ośrodek tematyczny. Metody nauczania

Temat dzienny: Listopadowa pogoda co dzieje się za naszymi oknami?

Transkrypt:

Scenariusz zajęć 1. Angielski na wesoło cele zabawa nauka języka obcego stymulacja pamięci ćwiczenie orientacji w schemacie własnego ciała ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej ćwiczenie refleksu autoprezentacja podniesienie nastroju i energii metody oglądowa, słowna, praktyczna, ruchowa, muzyczna organizacja czasowa 15 minut potrzebne zasoby i materiały odtwarzacz muzyki i nagranie piosenki, kolorowe kartki w podstawowych kolorach, piłka, plastikowe duże kubki przebieg 1) Powitanie: piosenka how z pokazywaniem umownych gestów na odpowiednie słówko: good. great! wonderful! good. great! wonderful! tired. hungry. not so good. tired. hungry. not so good. 2) Pytamy seniorów i rodziców o samopoczucie (dzieci przysłuchują się): How are you today. Jeśli senior pamięta słówko dotyczące samopoczucia (np. good, great, wonderful, bad), mówi, jak się czuje, jeśli nie pamięta, pokazuje umowny gest.

3) Wprowadzenie słownictwa związanego z kolorami poprzez pokazanie kolorowych kartek i nazwanie kolorów (kilkukrotnie powtarzana nazwa polska i angielska). 4) Zabawa piłka parzy - kto otrzyma piłkę musi powiedzieć nazwę jednego zapamiętanego koloru i odrzucić piłkę do prowadzącego. wymagane umiejętności/ kompetencje prowadzącego - kwalifikacje z zakresu nauczania języka angielskiego - doświadczenie w pracy z małymi dziećmi rekomendacje W czasie śpiewania piosenki wszyscy łącznie z seniorami stoją. Podczas rzutu piłką uczestnicy siedzą na krzesłach w kręgu. Aby zachęcić dzieci do uczestnictwa prowadzący może zaprosić je do wykonania wieży z kolorowych kartek i dużych kubków plastikowych (na zasadzie kubek kartka kubek kartka id. nazywając przy okazji kolory). Kolory powtarza się także podczas kolejnych zajęć, np. naklejając kolorowe kartki na ścianie i prosząc o wskazani właściwego.

Scenariusz zajęć 2. Tańcowała igła z nitką cele zabawa wzbogacanie wiedzy i doświadczenia na temat cech przedmiotów (dla dzieci) wzbogacanie języka (dla dzieci) ćwiczenie reminiscencyjne (dla seniorów) ćwiczenie uwagi i koncentracji ćwiczenie motoryki małej ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej ćwiczenie orientacji w przestrzeni ćwiczenie kreatywności metody oglądowa, słowna, praktyczna, multisensoryczna organizacja czasowa 20-30 minut potrzebne zasoby i materiały obrazek z nitką i igłą, tekst wiersza, fartuszek kuchenny, koce uczestników, nitki i igły prawdziwe oraz w wersji bezpiecznej dla dzieci (czyli grube plastikowe igły, kolorowe włóczki lub sznurówki), metki z imionami i nazwiskami uczestników, dziurkacz punktowy, wzór pracy plastycznej (tekturka z dziurkami i przeplecioną włóczką tworzącą dowolny wzór) przebieg 1) Zaprezentowanie wszystkim uczestnikom obrazka z igłą i nitką omówienie, co się na nim znajduje. 2) Zaprezentowanie dzieciom igły i nitki (tej w wersji dla dzieci) zobaczcie, igła kłuje dzieci mogą dotknąć, zobaczcie, nitka jest bardzo długa, wyciągnięcie i założenie przez prowadzącego fartuszka - zobaczcie, nitka i igła uszyły mój fartuszek. 3) Zapowiedź, że przeczytany zostanie z pewnością znany naszym seniorom wiersz, który powstał 80 lat temu Tańcowała igła z nitką Jana Brzechwy. Czy Państwo pamiętacie ten wiersz?. Przeczytanie wiersza przez prowadzącego lub jednego z seniorów: Tańcowała igła z nitką, Igła - pięknie, nitka - brzydko. Igła cała jak z igiełki, Nitce plączą się supełki. Igła naprzód - nitka za nią: "Ach, jak cudnie tańczyć z panią!" Igła biegnie drobnym ściegiem, A za igłą - nitka biegiem. Igła górą, nitka bokiem,

Igła zerka jednym okiem, Sunie zwinna, zręczna, śmigła. Nitka szepce: "Co za igła!" Tak ze sobą tańcowały, Aż uszyły fartuch cały! 4) Zapraszamy wszystkich uczestników do stołu. Seniorzy otrzymują koce, metki z imionami i nazwiskami oraz igły i nitki. Ich zadaniem jest przyszycie metek na koce, tak aby łatwo je było zidentyfikować. Dzieci wraz z rodzicami otrzymują kartoniki i zadanie muszą zaznaczyć wzór, przedziurkować karton i przewlekać igłę i nitkę przez dziurki. 5) Prezentacja efektów pracy prowadzący podchodzi do poszczególnych uczestników i chwali za efekty. wymagane umiejętności/ kompetencje prowadzącego - doświadczenie w pracy z małymi dziećmi rekomendacje Dzieci mogą dekoncentrować się podczas czytania wiersza, osoba czytająca musi więc recytować w interesujący i wyrazisty sposób, nie rozwlekając się zbytnio. Podczas manualnej części zajęć większość seniorów może potrzebować pomocy przy nawleczeniu nitki na igłę można poprosić rodziców o udzielenie wsparcia seniorom. Dzieci nie są w stanie wykonać pracy manualnej samodzielnie, muszą się zdać na rodziców. Kiedy dziurki będą gotowe, dzieci mogą rozpocząć przeplatanie włóczki lub sznurówki. Należy także pozwolić na swobodną zabawę włóczką.

Scenariusz zajęć 3. Zabawy z piaskiem cele zabawa wzbogacanie wiedzy i doświadczenia na temat cech przedmiotów (dla dzieci) wzbogacanie języka (dla dzieci) ćwiczenie reminiscencyjne (dla seniorów) ćwiczenie wyobraźni (dla seniorów) ćwiczenie motoryki małej, transferowania i precyzji ruchów ćwiczenie spostrzegawczości ćwiczenie kreatywności metody praktyczna, multisensoryczna, wyobrażeniowa organizacja czasowa 20-30 minut potrzebne zasoby i materiały pojemniki z piaskiem, muszelki, łopatki, duże butelki plastikowe z zakrętkami, lejki, miski (najlepiej szerokie przezroczyste plastikowe typu sałatkowe ), siatki (po owocach), chustki materiałowe przebieg 1) Zapowiedź, że seniorom zostaną zakryte oczy chustkami i będą musieli zgadnąć, czego dotykają. 2) Każdy senior otrzymuje miskę z nasypanym piaskiem, padają interpretacje: sól, mąka, piasek. Każdy może ściągnąć chustkę i sprawdzić, co to takiego. Prowadzący może skomentować, że piasek jest znad morza i że jego intencją było przywołać wspomnienia o wakacjach spędzonych nad morzem. Przy okazji może zapytać, które z dzieci było już kiedyś nad morzem. W tym momencie dzieci mogą już otrzymać pojemniki z piaskiem, lejki i butelki, i rozpocząć nasypywanie piasku do butelek. 3) Następnie seniorom ponownie zakrywa się oczy chustkami i każdy otrzymuje pakiet muszelek, które musi dotknąć, zanim je dokładnie obejrzy. 4) Po ściągnięciu chustek seniorzy mogą utworzyć dowolną kompozycję z muszelek w swoich miskach, wzbogacając pracę o siatki (w stylu sieci rybackich). Dzieci przy wsparciu rodziców wrzucają muszelki do butelki, przy okazji sprawdzając, które muszelki się zmieszczą, a które są za duże. Po zakręceniu powstają butelki sensoryczne, które po zajęciach dzieci mogą zabrać do domu. 5) Prezentacja efektów pracy prowadzący podchodzi do poszczególnych uczestników i chwali za efekty. wymagane - doświadczenie w pracy z małymi dziećmi

umiejętności/ kompetencje prowadzącego rekomendacje Dzieci mogą przedłużać zabawę związaną z nasypywaniem piasku przez lejek, należy im pozwolić na to, dopóki są tym zainteresowane. Prowadzący lub rodzic powinien zwrócić uwagę dziecka na różnorodność cech muszelek kolory, faktury, wielkości. Dużo czasu zajmuje zasłanianie oczu seniorom, dlatego ważne, by zajęło się tym równocześnie kilka osób, w tym rodzice.