TWORZYMY FILM Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU WINDOWS MOVIE MAKER ŚWIĘTA

Podobne dokumenty
SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Małgorzata Balcerowska, Anna Koludo

Wersja 2.6 przeznaczona jest dla systemów Windows Vista/7. Pobierz ze strony:

Podstawy tworzenie prezentacji multimedialnej w programie. MS Power Point

Projekcje multimedialne

Dalej będziemy tworzyli prezentacje filmową złożoną ze zdjęd, filmów i muzyki.

Wymagania na poszczególne oceny w klasach I gimnazjum

Scenariusz lekcji Tworzenie prostych animacji

W odniesieniu do wszystkich zajęć: Ocena dopuszczająca: Uczeń:

TECHNOLOGIA INFORMACYJNA

Liczba godzin. Poziom wymagań ponadpodstawowy

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Rozkład materiału klasa 6 zajęcia komputerowe

Wymagania edukacyjne do przedmiotu

UCZNIOWIE SĄ AKTYWNI. Wykorzystanie nowych technologii a aktywność uczniów.

2. Opracowanie grafiki w dokumencie tekstowym

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Kryteria ocen zajęcia komputerowe klasa 4

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego

Katalog wymagań programowych na poszczególne stopnie szkolne klasa 6

2. Metody prezentacji informacji

Wybrane kompetencje medialne. Opracowała: Małgorzata Dec Edukacja Medialna KUL

Rozdział 4. Multimedia

Wymagania przedmiotowe Zajęcia komputerowe klasa V

Wymagania edukacyjne - Zajęcia komputerowe klasa 6Lekcja: Prawa i obowiązki użytkownika komputera

Wymagania z zajęć komputerowych dla klasy szóstej

NAGRYWANIE I ODTWARZANIE OBRAZU I DŹWIĘKU.

SCENARIUSZ LEKCJI. Po zajęciach uczeń wie umie zna/rozumie

SCENARIUSZ LEKCJI. Temat: Zagrożenia wynikające z korzystania z korzystania z sieci Internet. Autorka: Agnieszka Kotowicz

Iv. Kreatywne. z mediów

Wymagania edukacyjne - Zajęcia komputerowe klasa 6

Rozkład materiału nauczania z przedmiotu INFORMATYKA. dla gimnazjum

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: Scenariusz lekcji

Na komputerze z Windowsem

Wymagania edukacyjne

Jak uŝywać programu Windows Movie Maker?

Wymagania edukacyjne z zajęć komputerowych klasa 4:

SCENARIUSZ LEKCJI. Fale akustyczne oraz obróbka dźwięku (Fizyka poziom rozszerzony, Informatyka poziom rozszerzony)

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Przeznaczenie. Wymagania wstępne. Cele kształcenia. Cele operacyjne

Rozkład materiału zajęć komputerowych dla klasy V

a) Tworzymy podcast w programie Audacity

CEL zapoznanie z programem do tworzenia rysunków i ukazanie możliwości Edytora obrazów do sporządzania rysunków i ikon.

Wykorzystanie szkolnych pracowni komputerowych w nauczaniu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych

SCENARIUSZ LEKCJI Z WYKORZYSTANIEM ICT

Przedmiotowy system oceniania (klasa 5)

PLAN WYNIKOWY Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH DLA KLASY 6

3.1. Na dobry początek

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH KLASA 4:

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE STOPNIE Z INFORMATYKI W KLASIE 8 opracowane na podstawie podręcznika

Katalog wymagań programowych na poszczególne stopnie szkolne kl. 6

Dokument komputerowy w edytorze grafiki

Scenariusz lekcji: Wycieczka klasowa

Wymagania edukacyjne z informatyki dla cyklu dwugodzinnego 1h tygodniowo w pierwszym roku nauczania

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2

Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów. w nauczaniu wczesnoszkolnym

Scenariusz lekcji. Przykłady zastosowań komputerów w różnych dziedzinach życia. wymienić podstawowe pojęcia związane z procesem powstawania gazety;

Specyfikacja dla Zadania 1: Kurs programowania sterowników PLC dla uczniów grupy I w ZSP nr 2 w Brzesku.

1. Scenariusz lekcji: Najnowsze marki samochodów

Magdalena Psykowska. Zajęcia komputerowe w Szkole Przysposabiającej do Pracy

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z INFORMATYKI

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE rok szkolny 2013/14 Wymagania i kryteria ocen w kl. V

według programu Lekcje z komputerem autorstwa W. Jochemczyk, I. Krajewska-Kranas, A. Samulska, W. Kranas, M. Wyczółkowski

INFORMATYKA MÓJ SPOSÓB NA POZNANIE I OPISANIE ŚWIATA.

Dziennikarze przyszłości

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby pozyskiwania informacji ze szczególnym uwzględnieniem technologii informatycznej;

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE II ETAP EDUKACYJNY - KLASY IV - VI

Scenariusz lekcji. wymienić elementy, z jakich składa się program; wymienić i opisać podstawowe opcje Przybornika;

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH / EDUKACJI INFORMATYCZNEJ KLAS I III

Ćwiczenie II. Edytor dźwięku Audacity

BIBLIOTEKA LOKALNE CENTRUM WIEDZY PRAKTYCZNEJ PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH WARSZTAT NR 4: WINDOWS LIVE MOVIE MAKER

Rozkład materiału nauczania. Zajęcia komputerowe Klasa 4. Temat z podstawy programowej. Nr lekcji Temat Dział Osiągnięcia ucznia

TECHNOLOGIE MULTIMEDIALNE MICROSOFT W EDUKACJI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH KLASY I III

II: USTAWIENIE PARAMETRÓW DŹWIĘKU SKRÓT ZAJĘĆ:

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe pojęcia związane z internetem; scharakteryzować pojęcia: portal, wortal, witryna, WWW, HTTP;

Temat 2. Program komputerowy

Numer i nazwa obszaru: 11 Organizacja i prowadzenie kształcenia na odległość. Temat szkolenia: E-learning metody i narzędzia

Opis efektów kształcenia dla modułu zajęć

Komputer i urządzenia cyfrowe

KARTA MODUŁU KSZTAŁCENIA

Tworzenie filmów w Windows XP. Projekty

OCENIANIE. Katalog wymagań programowych na poszczególne stopnie szkolne

Scenariusz lekcji. zdefiniować elementy wykresu (zakres danych, serie danych, legenda, zakres wartości, etykiety osi);

Poziomy wymagań Konieczny K Podstawowy- P Rozszerzający- R Dopełniający- D Uczeń:

Materiał nauczania z podziałem na jednostki lekcyjne Wymagania edukacyjne

Tematy lekcji zajęć komputerowych klasa 5b grupa 1 i grupa 2

Przedmiotowy system oceniania z informatyki

WYMAGANIA EDUKACYJNE. Informatyka Szkoła Podstawowa Klasa 4 NA ŚRÓDROCZNĄ I ROCZNĄ OCENĘ KLASYFIKACYJNĄ

Konspekt do lekcji informatyki dla klasy II gimnazjum. TEMAT(1): Baza danych w programie Microsoft Access.

KARTA MONITOROWANIA PODSTAWY PROGRAMOWEJ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO

Tematy lekcji informatyki klasa 4a listopad 2012

Wymagania dla cyklu dwugodzinnego w ujęciu tabelarycznym. Gimnazjum nr 1 w Miechowie

Wymagania edukacyjne z zajęć komputerowych klasa 4:

Rozkład materiału nauczania. Zajęcia komputerowe z pomysłem. Szkoła podstawowa. Klasa 4

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny. z przedmiotu Informatyki. w klasie VI

Wymagania edukacyjne z informatyki w klasie IIIa gimnazjum

Informatyka klasa pierwsza gimnazjum Wymagania na poszczególne oceny

Rozkład materiału informatyki w gimnazjum w Kielnie dla klasy I i II z podziałem na jednostki lekcyjne.

Ogólne kryteria oceniania z przedmiotu zajęcia komputerowe w klasie czwartej.

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE rok szkolny 2016/17 Wymagania i kryteria ocen w kl. IV

Transkrypt:

Małgorzata Balcerowska Ośrodek Nowoczesnych Technologii Informacyjnych ŁCDNiKP TWORZYMY FILM Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU WINDOWS MOVIE MAKER ŚWIĘTA III etap edukacji (klasa III) Cele kształcenia Cel ogólny: ukształtowanie umiejętności doboru różnych form przekazu medialnego oraz scalenia w jedną prezentację multimedialną. Cele szczegółowe: w zakresie wiadomości uczeń zna: elementy prawa autorskiego w zakresie wykonywania cyfrowych wersji utworów, zasady BHP i regulamin pracowni komputerowej, zasady posługiwania się sprzętem komputerowym, w zakresie umiejętności uczeń: posługuje się programem Windows Movie Maker, nagrywa dźwięki, w tym własną narrację, łączy przekazy dźwiękowe, graficzne w postaci prezentacji multimedialnej film, tworzy film z obrazów i utworzonej przez siebie ścieżki dźwiękowej przy pomocy programu Windows Movie Maker, wyszukuje odpowiednie informacje z Internetu z zachowaniem praw autorskich, wykorzystuje różne formy zdobywania i utrwalania wiedzy (wizualne, pisemne, słuchowe), potrafi zaprezentować swoją pracę, stosuje elementy prawa autorskiego w zakresie wykorzystania wytworów myśli człowieka, w zakresie postaw uczeń: angażuje się w zdobywanie wiedzy i umiejętności, aktywnie bierze udział w lekcji, pomaga koleżankom i kolegom w uczeniu się, przestrzega zasad BHP i regulaminu pracowni komputerowej.

Formy pracy: indywidualna. Czas pracy: 2 godziny dydaktyczne. Środki dydaktyczne: komputer z oprogramowaniem oraz Windows Movie Maker, mikrofon, słuchawki, rzutnik multimedialny z głośnikami. Przebieg zajęć: 1. Faza wstępna (5 min.) Sprawy organizacyjno-porządkowe. Podanie celu i tematu zajęć. 2. Faza główna Wprowadzenie do tematu (10 min.) - zawarcie kontraktu z uczniami dotyczącego zakresu wykonywanego projektu. Przydzielenie uczniom stanowisk komputerowych (przypomnienie zasad BHP) (5 min.) Przydzielenie uczniom zadań i ich omówienie (15 min.) - podanie instrukcji I (5 min.) uczniowie wykonują pracę indywidualnie zgodnie z instrukcją, - podanie instrukcji II (10 min.) tworzą film w Windows Movie Maker ze ścieżką dźwiękową (samodzielnie nagraną narracją lub utworem muzycznym związanym z tematem filmu (kolędy lub pastorałki) i wybraną grafiką. Film powinien trwać 1 min 30 sek. Praca nad projektem (35 min.) - utworzenie w folderze PREZENTACJA podfolderu FILM i zbieranie w nim plików projektu i filmu, - utworzenie filmu w Windows Movie Maker z obrazów i podłożenie ścieżki dźwiękowej. 3. Faza podsumowująca Podsumowanie (20 min.) - Zaprezentowanie i ocena prac wspólne wybranie najciekawszej pracy (20 min.) - Nagrodzenie najciekawszej pracy/najciekawszych prac: ocena zgodna z przyjętym systemem oceniania, prezentacja filmu na forum szkoły.

Załącznik nr 1 Zawarcie kontraktu: 1. Projekt wykonuj indywidualnie przy użyciu zainstalowanego w pracowni oprogramowania komputerowego oraz zgodnie z regulaminem pracowni. 2. W ramach projektu wykonaj film (1 min 30 sek.) wykorzystując utworzony przez siebie zapis dźwiękowy z narracją i wybraną grafiką obrazy (zdjęcia/obrazy bożonarodzeniowe). 3. Pamiętaj, że prace będą ocenione zgodnie z przedmiotowym systemem oceniania. Projekty będą prezentowane, omawiane i oceniane wspólnie na zajęciach.

Załącznik nr 2 Instrukcja 1 W swoim folderze w GRAFIKA utwórz folder ŚWIĘTA, do niego skopiuj 10 obrazów związanych ze świętami. Wyszukaj pliki mp3 z kolędami, które zamieścisz jako podkład muzyczny, ściągnij do folderu MOJA MUZYKA. (Pamiętaj o prawie autorskim).

Załącznik nr 3 Instrukcja 2 Windows Movie Maker program do tworzenia prezentacji z grafiki z wykorzystaniem prostej animacji i efektów (film) Utwórz w folderze PREZENTACJA podfolder FILM i zapisz w nim pliki projektu i filmu jako święta. Seria ujęć Oś czasu Uruchom program: START WSZYSTKIE PROGRAMY WINDOWS MOVIE MAKER I. Z lewego panelu wybierz ZADANIA DOTYCZĄCE FILMU : 1. Przechwyć obraz wideo a) Importuj obraz wideo z folderu GRAFIKA/ŚWIĘTA b) Importuj audio lub muzykę z folderu MOJA MUZYKA

2. Pokaż kolekcję a) w środkowym panelu KOLEKCJA:KOLEKCJE znajdują się wszystkie zaimportowane elementy (grafika. audio) potrzebne do edycji filmu b) w panelu Seria ujęć wstaw wybrane obrazy 3. Przejrzyj efekty wideo a) wybierz efekt wideo z środkowego panelu i przeciągnij w dolny lewy róg obrazka b) czynność powtórz na każdym ujęciu (obrazku) 4. Przejrzyj przejścia wideo a) wybierz przejście wideo z środkowego panelu i przeciągnij w okno między ujęciami (obrazkami) b) czynność powtórz dla następnych ujęć II. Z dolnego panelu wybierz OŚ CZASU : - dostosuj/ustaw czas przejść film ma trwać 1 min 30 sek. - wstaw plik audio/dźwiękowy (możesz nagrać własną narrację używając rejestratora dźwięku) - możesz dodać z lewego panelu Zadania... tytuł filmu, opisy dla ujęć i napisy końcowe - wykorzystaj podgląd przed zapisem pliku filmowego sprawdź, czy praca spełnia wymagania. III. Zapisz projekt jako święta w folderze FILM (umożliwi dalszą edycje/wprowadzenie zmian) IV. Zapisz plik filmowy jako święta w folderze FILM