Listopad na GPW *** ***

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Listopad na GPW *** ***"

Transkrypt

1 Listopad na GPW Listopad był dla warszawskiej giełdy bardzo dobrym miesiącem na rynku pierwotnym. Na giełdowych rynkach zadebiutowało łącznie 15 spółek 9 na Głównym Rynku i 6 na NewConnect. Główny Rynek GPW Debiuty spółek Wśród listopadowych debiutantów były dwie spółki zagraniczne Ronson Europe (Holandia) i Kernel Holding (spółka ukraińska zarejestrowana w Luksemburgu). Na koniec listopada na GPW notowanych było 345 spółek, w tym 21 zagranicznych. 73 spośród nich, w tym 10 zagranicznych zadebiutowało na GPW w roku listopada zadebiutowała spółka Ronson Europe. Ronson Europe jest spółką deweloperską realizującą poprzez podmioty zależne (spółki celowe) projekty mieszkaniowe. Spółka stale rozszerza geograficzny zasięg swego działania bazując na posiadanych prawach do zakupionych terenów. 7 listopada po raz pierwszy notowane była spółka Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Łapach. ZNTK to 10 spółka, która w roku 2007 przeszła z pozagiełdowego rynku MTS- CeTO na rynek giełdowy. Głównym przedmiotem działalności spółki jest naprawa, odbudowa i modernizacja wagonów towarowych PKP Cargo, naprawa i budowa wagonów prywatnych przewoźników oraz sprzedaż energii cieplnej oraz gazów technicznych. 8 listopada był pierwszym dniem notowań spółki Introl. Głównym przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej spółki jest działalność usługowa w zakresie instalacji aparatury kontrolnej pomiarów i automatyki, instalacji elektrycznych, rurociągowych, kotłowych, utrzymania ruchu i ochrony środowiska oraz produkcja i sprzedaż przyrządów do pomiaru temperatury, w tym szczególnie wszelkiego rodzaju przemysłowych czujników temperatury. 14 listopada zadebiutowała spółka Complex. Spółka prowadzi produkcję i dystrybucję części maszyn, w tym miedzy innymi: łożysk tocznych, łożysk ślizgowych, zespołów łożyskowych, pozostałych elementów techniki łożyskowej, zestawów naprawczych do kół, tulei łożyskowych, pierścieni osadczych, pasów klinowych, uszczelnień technicznych oraz połączeń śrubowych.

2 19 listopada rozpoczęła notowania na GPW spółka Asseco Business Solutions z grupy kapitałowej Asseco. Asseco Business Solutions jest spółką działającą w obszarze IT, dostarczającą rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, branży i specyfiki. Oferta Asseco Business Solutions obejmuje dostarczanie, adaptację i konfigurację własnych aplikacji biznesowych dla firm. 20 listopada zadebiutowała spółka Prima Moda. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych. Działalność spółki obejmuje dystrybucję obuwia importowanego głównie z Włoch, we własnych salonach obuwniczych zlokalizowanych na terenie Polski. Spółka jest firmą działającą na rynku polskim w segmencie obuwia klasy średniej i wyższej. 23 listopada po raz pierwszy notowane były akcje spółki Kernel Holding drugiej ukraińskiej spółki na GPW. Grupa Kernel prowadzi zintegrowaną działalność w sektorze butelkowanych olejów jadalnych oraz agrobiznesu, która swoim zakresem obejmuje wszystkie etapy produkcji od uprawy produktów rolnych do dostarczenia produktu finalnego do konsumenta. Grupa posiada i zarządza zakładami przetwórstwa nasion oleistych, w których następuje ich przerób, a następnie rafinacja i rozlew olejów. 28 listopada po raz pierwszy była notowana na Giełdzie spółka Wielton. Wielton jest największym polskim producentem naczep i przyczep. Produkty spółki znajdują zastosowanie przede wszystkim w transporcie międzynarodowym towarów na paletach, w transporcie kruszyw, kamienia, węgla, złomu, produktów rolnych oraz w transporcie kontenerowym. 30 listopada zadebiutowała na GPW spółka City Interactive. Spółka prowadzi działalność na rynku producentów i sprzedawców gier komputerowych na terenie kraju i za granicą. Głównym obszarem działalności gospodarczej emitenta jest tworzenie i wydawanie szerokiej oferty asortymentowej gier komputerowych. Członkowie Giełdy 5 listopada zdalny członek giełdy NeoNet Securities AB z siedzibą w Sztokholmie rozpoczął działalność operacyjną na GPW w zakresie obrotu wszystkimi papierami wartościowymi na rachunek własny oraz na rachunek klienta. 6 listopada DekaBank Deutsche Girozentrale z siedzibą w Frankfurcie został dopuszczony do działania na GPW w charakterze członka giełdy.

3 20 listopada członek giełdy X-Trade Brokers Dom Maklerski rozpoczął działalność operacyjną na GPW w zakresie obrotu instrumentami pochodnymi na rachunek własny. 26 listopada X-Trade Brokers rozpoczął pełnienie zadań animatora rynku dla kontraktów terminowych na kursy EUR i USD. Aktualnie członkami Giełdy pozostają 43 podmioty, wśród których 17 firm to zdalni członkowie giełdy z Węgier, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji i Estonii. Inne wydarzenia W listopadzie odbyły się kolejne spotkania w z cyklu IPO Day - Dzień Debiutantów, zorganizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wraz z GPW i KDPW W edycji z dnia 14 listopada swoją ofertę zaprezentowały spółki Alumast, Sonel i Pro-Bud W dniu 29 listopada zaprezentowały się spółki Europejski Fundusz Hipoteczny, Plast-Box i InternetGroup. W listopadzie miały miejsce kolejne spotkania ze spółkami zagranicznymi notowanymi na GPW w ramach Forum Informacji o Spółkach Międzynarodowych. 6 listopada gościem Forum była czeska firma Pegas Nonwovens, 9 listopada niemiecka spółka bmp AG, a 14 listopada ukraińska Astarta Kiev. Forum Informacji o Spółkach Międzynarodowych adresowane jest do zagranicznych spółek, notowanych na GPW w Warszawie, inwestorów i dziennikarzy. Celem spotkań jest dostarczanie informacji o spółkach zagranicznych polskim inwestorom indywidualnym oraz instytucjonalnym a także aktywizacja obrotu akcjami tychże spółek na GPW. 12 listopada w Sali Notowań GPW odbyła się konferencja Polityka Finansowa Miasta Stołecznego Warszawy, w której udział wzięli m.in. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz- Waltz i Skarbnik Warszawy Mirosław Czekaj. Gospodarzem konferencji był prezes GPW Ludwik Sobolewski. Prezes Giełdy podkreślił w wystąpieniu, że celem strategicznym GPW jest zbudowanie w Warszawie centrum finansowego dla regionu Europy Środkowo- Wschodniej. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, powiedziała, że cele GPW wpisują się w strategię rozwoju Warszawy, której jednym z fundamentów będzie proinwestycyjna polityka budżetowa. W dniach listopada odbywało się CEE Derivatives Forum z udziałem polskich i zagranicznych gości reprezentujących rynki instrumentów pochodnych. Główną ideą CEE Derivatives Forum jest wymiana informacji i doświadczeń dotyczących rynku instrumentów pochodnych w krajach Europy Centralnej.

4 CEE Derivatives Forum jest inicjatywą otwartą, w której uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani: inwestorzy indywidualni i instytucjonalni, przedstawiciele biur maklerskich i banków, instytucji rynku giełdowego, przedstawiciele środowiska naukowego, mediów etc. Od 26 listopada Dom Maklerski X-Trade Brokers, jako oficjalny partner GPW na rynku instrumentów pochodnych, zaczął pełnić rolę animatora kontraktów na EUR i USD pary walutowe z PLN. Giełda nie wyklucza w najbliższym czasie wprowadzenia do obrotu nowych klas kontraktów terminowych na waluty, m.in. GBP/PLN i CHF/PLN. W listopadzie po raz pierwszy od marca 2005 roku, wolumen obrotu kontraktami walutowymi przekroczył 1000 sztuk w miesiącu. Najważniejsze dane statystyczne Zmiany procentowe indeksów w listopadzie Od początku roku WIG20-8,6% 7,9% MWIG40-12,1% 9,7% SWIG80-12,8% 26,2% WIG -10,2% 12,4% TECHWIG -8,4% -12,3% WIG-PL -10,4% 11,6% Spośród wszystkich spółek giełdowych notowanych na głównym rynku 41 zanotowało dodatnią stopę zwrotu. Największe wzrosty cen akcji w listopadzie Spółka Kurs Kurs Zmiana % EUROFAKTR 5,37 9,05 68,5 SIMPLE 10,00 11,50 15,0 WAWEL 242,00 278,00 14,9 Obroty giełdowe na rynku kasowym wyniosły mln zł i były o 6% niższe od obrotów w październiku. Na rynku terminowym obroty wyniosły mln zł i były o 2% niższe niż w poprzednim miesiącu. Obroty instrumentami (mln zł) Akcje** Obligacje** 160 MiniWIG20 2,4 Kontrakty terminowe Wartość*

5 Wolumen (szt.) Opcje Wartość* 42,2 Wolumen (szt.) *liczone wg wartości kontraktów/opcji **bez transakcji pakietowych Więcej informacji statystycznych w Biuletynie Miesięcznym NewConnect W listopadzie zadebiutowało na rynku kolejnych 6 spółek. Do końca miesiąca notowanych było 19 spółek, a łączne obroty akcjami przekroczyły 206 mln złotych. Debiuty 5 listopada zadebiutowała na rynku NewConnect firma Północ Nieruchomości. Firma jest pierwszą agencją obrotu nieruchomościami notowaną na rynku NC. Spółka koncentruje swoją działalność na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym, a głównym obszarem działania jest regionie małopolski. 6 listopada zadebiutowała na rynku NewConnect spółka Security System Integration. Spółka prowadzi działalność w zakresie produkcji i integracji systemów w sektorze Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa oraz IT. 15 listopada zadebiutowała spółka TELESTRADA. Spółka jest wirtualnym operatorem w telekomunikacyjnej sieci stacjonarnej nie posiada własnej infrastruktury i operuje na sieciach innych operatorów telekomunikacyjnych. 16 listopada miał miejsce debiut spółki Technopark2. Dwa główne obszary funkcjonowania spółki to działalność redeweloperska oraz wynajmem powierzchni biurowych. Ta pierwsza polega na zmianie zagospodarowania istniejących nieruchomości. Spółka kupuje nieruchomości, zmienia koncepcje ich zagospodarowania i sprzedaje kolejnemu inwestorowi. Działalność spółki koncentruje się obecnie na rynku poznańskim. 20 listopada zadebiutowała na rynku NewConnect spółka LUG. LUG jest producentem przemysłowych i dekoracyjnych opraw oświetleniowych. Produkty spółki wykorzystywane są zarówno do oświetlenia obiektów wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Spółka jest jednym

6 z największych krajowych producentów opraw oświetleniowych, służących do iluminacji budynków. 30 listopada zadebiutowała na rynku NewConnect spółka LIBERTY GROUP. Spółka jest agencją public relations, której działalność bazuje na trzech filarach: - działania komunikacyjno medialne, - doradztwo medialne przy debiutach giełdowych, - zarządzanie sytuacjami kryzysowymi. Inne wydarzenia W listopadzie, oprócz nowych spółek, które trafiły do notowań, na listę Autoryzowanych Doradców zostało wpisanych kolejnych 18 podmiotów. Do grona członków rynku NewConnect dołączyły dwa podmioty: 1. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. 2. Bank Polska Kasa Opieki S.A. 5 listopada na rynku NewConnect rozpoczął działalność nowy animator rynku Beskidzki Dom Maklerski S.A. Na koniec listopada na rynku działało: 22 Członków Rynku (w tym 4 pełni rolę animatora rynku), 84 Autoryzowanych Doradców, 29 dystrybutorów informacji, 15 dystrybutorów raportów ze spółek. Począwszy od 12 listopada indeks NCIndex jest publikowany w trybie ciągłym od rozpoczęcia do zakończenia notowań - w 5 minutowych odstępach czasu. Więcej informacji o rynku na stronie NewConnect

Wrzesień na Giełdzie

Wrzesień na Giełdzie Wrzesień na Giełdzie Wrzesień był dla warszawskiej giełdy bardzo dobrym miesiącem na rynku pierwotnym. Na giełdowych rynkach zadebiutowało łącznie 12 spółek 7 na Głównym Rynku i 5 na NewConnect. Dla tego

Bardziej szczegółowo

Debiuty. Planowane debiuty NewConnect. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 6-19.11.2007. -> VSK Insurance Group rozwaŝa debiut na GPW

Debiuty. Planowane debiuty NewConnect. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 6-19.11.2007. -> VSK Insurance Group rozwaŝa debiut na GPW Debiuty 14.11.07 Spółka Complex (debiut na Głównym Rynku GPW) Prawa do akcji spółki Complex, producenta i dystrybutora łoŝysk oraz elementów maszyn, spadły na otwarciu w debiucie o 2 proc., do 4,90 zł.

Bardziej szczegółowo

Czerwiec 2010 na GPW

Czerwiec 2010 na GPW Czerwiec 2010 na GPW Czternastu nowych emitentów pojawiło się w czerwcu na trzech rynkach giełdowych po dwóch na Głównym Rynku i na Catalyst oraz aż dziesięciu na NewConnect - alternatywnym rynku akcji

Bardziej szczegółowo

Kwiecień 2012 na GPW

Kwiecień 2012 na GPW Kwiecień 2012 na GPW Dwie kolejne spółki zagraniczne wśród 15 debiutantów na giełdowych rynkach akcji i obligacji, Zlecenia typu cross dostępne od początku kwietnia, GPW pierwszym rynkiem w Europie pod

Bardziej szczegółowo

Czerwiec 2007 na GPW Debiuty Automotive Components Europe J.W. Construction Holding PolRest Kredyt Inkaso MOJ. Grupa Finansowa Premium.

Czerwiec 2007 na GPW Debiuty Automotive Components Europe J.W. Construction Holding PolRest Kredyt Inkaso MOJ. Grupa Finansowa Premium. Czerwiec 2007 na GPW Debiuty W czerwcu zadebiutowało na GPW 10 nowych spółek, w tym 2 spółki zagraniczne oraz dwie na zasadzie przeniesienia z pozagiełdowego rynku MTS-CeTO. 1 czerwca - Automotive Components

Bardziej szczegółowo

Debiuty. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 7-26.11.2007

Debiuty. Planowane debiuty Główny Rynek GPW. Nr 7-26.11.2007 Debiuty 19.11.07 Spółka Asseco Business Solutions (debiut na Głównym Rynku GPW) Prawa do akcji spółki Asseco Business Solutions wzrosły na otwarciu w debiucie o 0,45 proc. do 11,05 zł. Spółka działa jako

Bardziej szczegółowo

Sierpień 2011 na GPW

Sierpień 2011 na GPW Sierpień 2011 na GPW 4 rocznica rynku NewConnect i 300 notowanych spółek, GPW podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze, Debiut 10. spółki ukraińskiej na Głównym Rynku GPW, 22 debiuty na NewConnect

Bardziej szczegółowo

Kwiecień 2013 na GPW

Kwiecień 2013 na GPW Kwiecień 2013 na GPW 15 kwietnia odbyła się pierwsza sesja giełdowa w nowym systemie transakcyjnym Universal Trading Platform (UTP) Ważne zmiany w regulacjach w Alternatywnym Systemie Obrotu,. Grupa GPW

Bardziej szczegółowo

Czerwiec 2013 na GPW

Czerwiec 2013 na GPW Czerwiec 2013 na GPW W siedzibie GPW odbyła się konferencja IPO Summit Warsaw 2013 Warszawska Giełda otworzyła stałe przedstawicielstwo w Londynie 15 debiutów w czerwcu na trzech giełdowych rynkach Debiuty

Bardziej szczegółowo

Maj 2013 na GPW. Debiuty spółek. Inne wydarzenia

Maj 2013 na GPW. Debiuty spółek. Inne wydarzenia Maj 2013 na GPW 53. zagraniczna spółka zadebiutowała na GPW (Immofinanz AG) Miesięcznik Euromoney uhonorował Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie tytułem Najlepsza giełda finansowa w Europie Środkowej

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2013 rok Warszawa, luty 2014 r. Spis treści 1 PODSTAWOWE INFORMACJE O GIEŁDZIE... 3 1.1 GŁÓWNE DANE DOTYCZĄCE RYNKÓW PROWADZONYCH PRZEZ

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2011 rok

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2011 rok z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za 2011 rok Warszawa, marzec 2012 r. 1 PODSTAWOWE INFORMACJE O GIEŁDZIE 3 1.1 Główne parametry rynków prowadzonych przez Giełdę 5 1.2 Wybrane

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I półroczu 2015 roku

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I półroczu 2015 roku 2 SPIS TREŚCI I. GOSPODARKA POLSKA W I POŁOWIE 2015 ROKU... 5 1. SYTUACJA MAKROEKONOMICZNA ORAZ SYTUACJA NA RYNKU PIENIĘŻNYM I WALUTOWYM... 5 2. RYNEK KAPITAŁOWY... 5 3. SEKTOR BANKOWY... 7 II. SCHEMAT

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. I. DLA AKCJONARIUSZY... 3 LIST PREZESA ZARZĄDU...3 LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ...5 I. 1 I.

Bardziej szczegółowo

Czerwiec 2012 na GPW

Czerwiec 2012 na GPW Czerwiec 2012 na GPW Obligacje kolejnej spółki z WIG20 zadebiutowały na Catalyst Nowe segmenty na rynku NewConnect Walne Zgromadzenie GPW dokonało podziału zysku za rok 2011 Strona interntowa GPW Złotą

Bardziej szczegółowo

ROK 2007 na GPW GPW 2007 NOWA JAKOŚĆ. dowód na to jak łatwo i tanio można pozyskać kapitał z rynku na rozwój firmy

ROK 2007 na GPW GPW 2007 NOWA JAKOŚĆ. dowód na to jak łatwo i tanio można pozyskać kapitał z rynku na rozwój firmy ROK 2007 na GPW GPW 2007 NOWA JAKOŚĆ dowód na to jak łatwo i tanio można pozyskać kapitał z rynku na rozwój firmy 2 Agenda Główny Rynek Podstawowe wskaźniki giełdowe NewConnect GPW rynek międzynarodowy

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2014 r. Luty 2015 r. I. DLA AKCJONARIUSZY... 3 LIST PREZESA ZARZĄDU...3 LIST PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ...5

Bardziej szczegółowo

YOUR WORLD, OUR LIGHT

YOUR WORLD, OUR LIGHT YOUR WORLD, OUR LIGHT Jednostkowy raport roczny LUG S.A. 2011 SPIS TREŚCI PISMO PREZESA LUG S.A.... 4 WYBRANE DANE FINANSOWE LUG S.A. ZA OKRES 01.01.2011-31.12.2011....5 1. WPROWADZENIE... 6 2. WYBRANE

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2012 roku

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 2012 roku SPRAWOZDANIIE Z DZIIAŁALNOŚCII GRUPY KAPIITAŁOWEJ BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIIE S..A.. W 2012 ROKU MARZEC 2013 2 SPIS TREŚCI I. GOSPODARKA POLSKA W 2012 ROKU... 5 1. GŁÓWNE TENDENCJE MAKROEKONOMICZNE...5

Bardziej szczegółowo

RAPORT IPO 2008. www.ipo.pl

RAPORT IPO 2008. www.ipo.pl Spis treści IPO 2008 wprowadzenie str. 3 Podsumowanie IPO 2007 str. 6 Rankingi debiutów giełdowych str. 10 Rankingi Domów Maklerskich str. 16 Subrankingi emisje powyżej 50 mln str. 17 Subrankingi emisje

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I połowie 2007 roku SPIS TREŚCI

Sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Banku Handlowego w Warszawie S.A. w I połowie 2007 roku SPIS TREŚCI SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIE S..A.. W I PÓŁROCZU 2007 ROKU WRZESIEŃ 2007 SPIS TREŚCI I. GOSPODARKA POLSKA W I POŁOWIE 2007 ROKU... 3 1. GŁÓWNE TENDENCJE MAKROEKONOMICZNE...3

Bardziej szczegółowo

KDPW Raport Roczny 2011

KDPW Raport Roczny 2011 Spis treści 3 4 5 6 6 7 9 10 11 11 13 16 17 19 19 20 21 22 25 36 36 37 37 38 39 40 41 42 47 49 LIST PREZESA ZARZĄDU WSTĘP KALENDARIUM NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ 2011 ROKU KDPW: JEDEN Z FILARÓW RYNKU KAPITAŁOWEGO

Bardziej szczegółowo

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A.

Współmenedżerowie Oferty Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Bank Polska Kasa Opieki S.A. UniCredit CAIB Poland S.A. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Oferta do 750.000 obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 100 zł każda oraz ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie 1.700.000 obligacji

Bardziej szczegółowo

Rynek wtórny papierów wartościowych

Rynek wtórny papierów wartościowych Krzysztof Jajuga Rynek wtórny papierów wartościowych Anatomia sukcesu P Instytucje i zasady funkcjonowania rynku kapitałowego Komisja Nadzoru Finansowego 35 Anatomia sukcesu Instytucje i zasady funkcjonowania

Bardziej szczegółowo

Działamy po to, by chronić Wasze zdrowie

Działamy po to, by chronić Wasze zdrowie Działamy po to, by chronić Wasze zdrowie Polska Grupa Farmaceutyczna Raport Roczny 2007 PGF Raport Roczny 2007 1 Budujemy wartość dla akcjonariuszy Notowania akcji PGF na Giełdzie Papierów Wartościowych

Bardziej szczegółowo

Raport analityczny NCIndex30

Raport analityczny NCIndex30 Raport analityczny NCIndex30 Największa organizacja inwestorska w Polsce! Dołącz do nas! Edukacja i analizy Ochrona Praw Zniżki Z nami zyskujesz: zniżki m.in. na prowizje w domach maklerskich, szkolenia

Bardziej szczegółowo

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst. Warszawa, 21 października 2013 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst. Warszawa, 21 października 2013 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Główny Rynek, NewConnect i Catalyst Warszawa, 21 października 2013 r. Plan prezentacji: 1. Wprowadzenie 2. Giełda w Warszawie 3. Rozwój GPW 2 WPROWADZENIE 3 RYNEK

Bardziej szczegółowo

GRUPA ASSECO. Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku

GRUPA ASSECO. Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku GRUPA ASSECO Skonsolidowany raport roczny za rok zakończony dnia 31 grudnia 2013 roku Obecność w ponad 30 krajach Uzyskana sprzedaż 5 898 mln za rok 2013 17 083 osób pracujących na uzyskane wyniki Wypracowany

Bardziej szczegółowo

Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości

Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości Scenariusz z lekcji z przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości TEMAT LEKCJI: Geneza oraz funkcjonowanie giełdy na przykładzie GPW CZAS: 45 minut CELOGÓLNY:: Uczeń będzie mógł sie dowiedzieć się jak powstała

Bardziej szczegółowo

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. za I kwartał r. Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Raport kwartalny za III kwartał roku Warszawa,

Bardziej szczegółowo