KONSPEKT KATECHEZY. Temat katechezy: Świadek wiary. Jakub Błaszczykowski - Wrócę silniejszy.

Podobne dokumenty
1. Temat: Wody Jordanu - Sakrament chrztu świętego.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Krzyż znakiem naszej (chrześcijańskiej) wiary. wyznawanej we wspólnocie Kościoła

Krzyż uczy nas człowieczeństwa

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOCZANOWIE

KRYTERIUM WYMAGAŃ Z RELIGII. Uczeń otrzymujący ocenę wyższą spełnia wymagania na ocenę niższą.

KONSPEKT KATECHEZY TEMAT WYMIAR SPORTU W ŻYCIU CHRZEŚCIJANINA CZEŚĆ OGÓLNY

Klasa V SP Ocena celująca (wymagania ponadprogramowe): Uczeń: 1. Spełnia wymagania określone w zakresie oceny bardzo dobrej. 2.

WYMAGANIA PROGRAMOWE I KRYTERIA WYMAGAŃ z KATECHEZY. w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KOŃCZYCACH MAŁYCH. KLASY II i III

Środki dydaktyczne: komputer, projektor multimedialny, tablica, liniał, kolorowa kreda.

Kryteria oceniania z religii klasa VII. Błogosławieni, którzy szukają Jezusa. Wydawnictwo Jedność. Ocena celująca:

1.1 Cele katechetyczne wymagania ogólne Pogłębienie rozumienia i lepszego przeżywania swojej modlitwy jako rozmowy z Panem Bogiem.

SCENARIUSZE KATECHEZY

Przedmiotowy System Oceniania Katecheza w klasach I, IV, V, VI Szkoła Podstawowa

Wymagania programowe i kryteria oceniania z religii dla klas I VI WYMAGANIA PODSTAWOWE I PONADPODSTAWOWE Z RELIGII DLA KLASY I

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ORAZ KRYTERIA WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH Z RELIGII W KLASACH I VI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SKRZATUSZU

WYMAGANIA PODSTAWOWE I PONADPODSTAWOWE Z RELIGII DLA KLASY IV

4. Temat: e-zus czyli firma pod ręką

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII

WYMAGANIA PROGRAMOWE I KRYTERIA WYMAGAŃ z KATECHEZY. w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KOŃCZYCACH MAŁYCH KLASY IV - VI

Kościół Boży w Chrystusie PODSTAWA PROGRAMOWA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII

Wymagania edukacyjne klasy I - III

Kościół Boży w Chrystusie PODSTAWA PROGRAMOWA DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z RELIGII

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ORAZ KRYTERIA WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH Z RELIGII W KLASACH I VI

P R Z E D M I O T O W Y S Y S T E M O C E N I A N I A

Przedmiotowy system oceniania z religii w Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryfinie

Wymagania edukacyjne i kryteria oceniania z religii uczniów klasy I-III w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu

Uczniowie otrzymują na kartkach (lub katecheta przypina na tablicy) rebus 1 :

ROK SZKOLNY 2016/2017

b. metody: pokaz, praca z tekstem, gra dydaktyczna, ćwiczenie plastyczne, inscenizacja

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z RELIGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 18 IM. JANA MATEJKI W KOSZALINIE KLASY IV - VI

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Wymagania edukacyjne i kryteria oceniania z religii uczniów klasy I w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu

KRYTERIA OCENIANIA Z KATECHEZY Szkoła Podstawowa - klasy IV, V, VI. Oparte na podstawie Dyrektorium Kościoła Katolickiego w Polsce z 20 VI 2001 roku.

Konspekt katechezy. TEMAT: Siostry zakonne we wspólnocie Kościoła.

Przedmiotowy System Oceniania z Religii

Temat: Wartość Eucharystii i jej znaczenie w życiu chrześcijanina

Kryteria ocen z religii Kl. I celujący bardzo dobry dobry

KONSPEKT KATECHEZY SZAWLE! SZAWLE! DLACZEGO MNIE PRZEŚLADUJESZ?. O PRZEŚLADOWANIU CHRZEŚCIJAN W EGIPCIE

SCENARIUSZ ZAJĘĆ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

KLASA 0-WYMAGANIA EDUKACYJNE NA ŚRÓDROCZNE I ROCZNE OCENY Z RELIGII I. Znajomość modlitw: Znak Krzyża; Modlitwa do Anioła Stróża Modlitwa Pańska;

przedstawienie biblijnej prawdy o stworzeniu człowieka przez Pana Boga; ukazanie podobieństwa człowieka do Boga;

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE 1

Zasady przedmiotowego oceniania Religia

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA

Wymagania programowe i kryteria oceniania z religii dla klas 0 VI

Szko a Uczniostwa. zeszyt I

Wymagania programowe i kryteria oceniania z religii dla klas 0 VI

SYSTEM OCENIANIA Z RELIGII W KLASACH I, II, V, VI

PROJEKT EDUKACYJNY SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów klas I VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie. 8, 9 i 10 marca 2010 r.

SCENARIUSZ LEKCJI FIZYKI Z WYKORZYSTANIEM FILMU WSZYSTKO JEST MAGNETYCZNE.

KONSPEKT LEKCJI ZAJĘC TECHNICZNYCH W KLASIE IVa. Poznanie przepisów dotyczących ruchu pieszych na drodze

Klasa VI. Temat: Msza Święta posłanie w służbie. Cel dydaktyczny: Przekazanie uczniom prawdy, że Mszaśw. jest źródłem miłości i służby bliźniemu.

CO TY WIESZ O NORMALIZACJI?

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z RELIGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. NOBLISTóW POLSKICH W GRYFINIE

Przedmiotowy system oceniania z religii dla klasy czwartej szkoły podstawowej

Wymagania edukacyjne z katechezy dla uczniów klas I IV szkoły Podstawowej w Mysłowicach.

Przedmiotowy System Oceniania z Religii

Wiadomości, umiejętności i postawy. ucznia

Wymaganie edukacyjne z religii dla klas II. Rozumie, że modlitwa jest formą rozmowy z Bogiem.

Przedmiotowy system oceniania z religii

KONSPEKT KATECHEZY WYMIAR SPORTU W ŻYCIU CHRZEŚCIJANINA CZEŚĆ OGÓLNA. 5. Środki dydaktyczne Arkusz papieru,

Temat: Rut zostaje żoną Boaza

SCENARIUSZ 2-GODZINNYCH ZAJĘĆ, WYCHOWAWCZYCH NA TEMAT: ASERTYWNOŚĆ - JAK BYĆ SOBĄ

Konspekt zajęć edukacyjnych prowadzonych w ramach programu Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka

Pomoc w rozjaśnianiu ciemności Tadeusz Różewicz Przepaść.

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

7. Bóg daje ja wybieram

KRYTERIA OCEN Z RELIGII DLA KLASY DRUGIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ


KLASA I-WYMAGANIA EDUKACYJNE NA ŚRÓDROCZNE I ROCZNE OCENY Z RELIGII Ocenie podlegają: Krótkie wypowiedzi ustne. Prowadzenie zeszytu ćwiczeń.

ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE. MATKA ZOFIA CZESKA

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z RELIGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W KŁODAWIE (I i II ETAP EDUKACYJNY)

REGULAMIN II KONKURSU MULTIMEDIALNEGO NAUCZANIE JANA PAWŁA II DO MŁODYCH

Wymagania edukacyjne dla klasy VI B z przedmiotu religia na rok szkolny 2017/2018. Nauczyciel ks. Władysław Zapotoczny

Konspekt lekcji informatyki 2003/2004

LEKCJA RELIGII NA DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ AUTOR: KS. PIOTR PIERZCHAŁA

Ogólne kryteria oceniania z religii

Na zakończenie nauki w klasie IV uczeń potrafi:

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII W ZESPOLE SZKÓŁ im. H. SIENKIEWICZA W KONOPISKACH SZKOŁA PODSTAWOWA

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA

s. Łucja Magdalena Sowińska zdch

3.10 Rynek ubezpieczeń

Ad maiora natus sum III nr projektu RPO /15

SPOŁECZNA SZKOŁA POSTAWOWA NR 26 IM. PROF. JIGORO KANO PRZEDMIOT: RELIGIA SPOSOBY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA RELIGIA KLASA 2 Z

2. Wiadomości zdobywane podczas katechezy będą sprawdzane w następującej formie:

Scenariusz lekcji: Przyczyny powstawania wypadków w ruchu drogowym powstające z winy dzieci (część 1)

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA NA LEKCJACH RELIGII

Wymagania edukacyjne z religii w klasie IV

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII DLA KLAS I III ROK SZKOLNY 2017/2018

DZIENNIK PRAKTYKI SZKOLNEJ (KATECHETYCZNEJ) w zakresie dydaktycznym. ... pieczęć podłużna uczelni DZIENNIK. w zakresie dydaktycznym

KONSPEKT ZAJĘĆ. Temat: Charakterystyka przedsiębiorcy - uwarunkowania przedsiębiorczości

Kryteria oceniania w klasie I, II i III - Religia

HOSPITACJA PRACY KATECHETY

Scenariusz lekcji. 1. Informacje wstępne: Data: 16 października 2012r.

2014/2015 Opracowanie: Beata Sułuja

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z RELIGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ klasa IV

Transkrypt:

Dodać filmik oddzielnie! Na wszelki wypadek. Autor katechezy: Łukasz Klęczar Szkoły: Podstawowa, Gimnazjum, Średnie. KONSPEKT KATECHEZY Temat katechezy: Świadek wiary. Jakub Błaszczykowski - Wrócę silniejszy. I. Założenia edukacyjne 1. Cele katechetyczne wymagania ogólne - Uczeń rozumie czym jest wiara w życiu człowieka - Uczeń zna życiorys Jakuba Błaszczykowskiego, który pomimo różnych trudności życiowych stara się w swoim życiu stawiać Jezusa na pierwszym miejscu. 2. Treści nauczania wymagania szczegółowe Wiedza Uczeń po katechezie: - wie kim jest świadek Jezusa, - prezentuje otwartość na działanie Boga w naszym życiu. Umiejętności Uczeń po katechezie - potrafi uzasadnić potrzebę wiary w życiu człowieka na przykładzie Jakuba Błaszczykowskiego, - potrafi dostrzec zamysł Boży w codziennym życiu. Postawy Uczeń po katechezie - pragnie, gdy na jego drodze pojawią się jakieś trudności, stawać się silniejszym i prosić o pomoc Pana Boga. 3. Metody - głównie wykład z prezentacją multimedialną, rozmowa kierowana, krzyżówka, projekcja filmu. 4. Środki dydaktyczne - Film, prezentacja multimedialna, głośniki, rzutnik, ekran do rzutnika, krzyżówka, zdjęcia z życia Jakuba Błaszczykowskiego. 1

II. Przebieg katechezy TREŚĆ METODY CZAS 1. Modlitwa wprowadzająca: Piosenka: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Modlitwa 1 Jako wprowadzenie, Prowadzący informuje uczniów, że niektóre informacje z prezentacji zostaną użyte przy rozwiązywaniu krzyżówki pod koniec lekcji. Prosi by uczniowie próbowali zapamiętać najważniejsze wydarzenia. 2. Sytuacja życiowa (egzystencjalna): Zapoznanie się z życiorysem Jakuba Błaszczykowskiego Slajdy 3-4 5 3. Zapoznanie się z karierą zawodową Jakuba Błaszczykowskiego Slajdy 6-13 8 2

4. Przepowiadanie: Przytoczony zostaje fragment Dz. 3,16; należy zwrócić uczniom uwagę na słowo Wiara. Prowadzący komentuje: Dwa zdania przytoczone przed chwilą wyrażają prawdę, że uzdrowienie i wiara przyszły przez imię Jezusa i to właśnie imię jest przedmiotem wiary. We fragmencie tym Łukasz zakłada wiarę chorego. Wiara (gr. pistis) wyraża tu czynne oddanie się zmartwychwstałemu Chrystusowi, dzięki czemu cud się dokonał. 20 Slajdy 14-15 Następnie przechodzimy do slajdu w którym Jakub Błaszczykowski wypowiada się czym dla niego jest wiara i w czym ta wiara mu pomogła. Prowadzący komentuje: Kuba jest wierzącym człowiekiem. Nie boi się o niej mówić. Wiara pozwoliła mu pokonać trudności, których mało który młody człowiek jest w stanie pokonać: Slajdy 16-18 5. Zastosowanie życiowe: Ukazanie Jakuba Błaszczykowskiego jako świadka Chrystusa, ukazanie, oraz że w jego codziennym, bardzo pracowitym, życiu nie brakuje miejsca dla Pana Boga. Slajd 19 32 Proszę pamiętać o włączeniu głośników, ponieważ w tym slajdzie automatycznie nastąpi projekcja filmu. Trzeba zobaczyć przed katechezą czy film pójdzie i czy dobrze go widać. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=9sfo7ydkoni dostęp 26.01.2017 Ambasador ŚDM: Slajd 21 Film 3

Po filmie Prowadzący może nawiązać do Światowych Dni Młodzieży: Czy znacie kogoś bliskiego kto był w Krakowie podczas ŚDM? Jak wspomina ŚDM? Można krótko zwrócić uwagę na charytatywną działalność Jakuba Błaszczykowskiego Slajd 22 6. Podsumowanie treści, Slajd 23 Rozwiązanie Krzyżówki Praca samodzielna 38 Prowadzący rozdaje uczniom krzyżówki do wypełnienia (około 3 minut) po czym wspólnie odczytują pytania i hasła. Krzyżówka jest do wklejenia do zeszytu jako notatka z lekcji Świadek wiary. Rozwiązanie Krzyżówki: 1. Szesnaście 2. Wiara 3. Fiorentina 4. Ambasadorem 5. Dortmund 6. Grudzień 7. Truskolasy HASŁO: ŚWIADEK 4

7. Zadanie domowe: Zapisz w zeszycie odpowiedź na pytanie: Dlaczego możemy nazywać Jakuba Błaszczykowskiego świadkiem Jezusa? Zadanie domowe 8. Modlitwa na zakończenie: Pomódlmy się o odwagę by świadczyć o swojej wierze. Ojcze nasz 43 Korekta: Karolina Fromont 5

Pytania do krzyżówki: 1. Jaki numer nosi Jakub Błaszczykowski na koszulce reprezentacji Polski? 2. "... to nie jest dla mnie puste słowo". 3. Klub, który swoją siedzibę ma we Florencji. 4. W 2016 roku był... ŚDM w Polsce. 5. W jakiej miejscowości znajduje się klub, w którym Jakub Błaszczykowski rozegrał 253 mecze? 6. W miesiącu tym urodził się Jakub Błaszczykowski. 7. Miejscowość, w której wychowywał się Jakub Błaszczykowski. Pytania do krzyżówki: 1. Jaki numer nosi Jakub Błaszczykowski na koszulce reprezentacji Polski? 2. "... to nie jest dla mnie puste słowo". 3. Klub, który swoją siedzibę ma we Florencji. 4. W 2016 roku był... ŚDM w Polsce. 5. W jakiej miejscowości znajduje się klub, w którym Jakub Błaszczykowski rozegrał 253 mecze? 6. W miesiącu tym urodził się Jakub Błaszczykowski. 7. Miejscowość, w której wychowywał się Jakub Błaszczykowski. 6