RAPORTY PŁACOWE. Advisory Group TEST Human Resources. Kontakt w sprawie współpracy Dział Analiz i Raportów Płacowych

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "RAPORTY PŁACOWE. Advisory Group TEST Human Resources. Kontakt w sprawie współpracy Dział Analiz i Raportów Płacowych +48 12 350 56 00"

Transkrypt

1 RAPORTY PŁACOWE Advisory Group TEST Human Resources Kontakt w sprawie współpracy Dział Analiz i Raportów Płacowych

2 Czym jest Raport Płacowy? Raport Płacowy to popularne narzędzie wspomagające kształtowanie polityki płacowej w przedsiębiorstwie. Umożliwia odniesienie wynagrodzeń funkcjonujących w Państwa firmie do aktualnej sytuacji na rynku. Odpowiednio dobrany Raport pozwala na: Obniżenie rotacji porównywanie wynagrodzeń do rynku pomaga określić konkurencyjny poziom wynagrodzeń na kluczowych stanowiskach, co pozwala zatrzymać w firmie najważniejszych pracowników Zaplanowanie podwyżek cykliczne uczestnictwo w badaniu wynagrodzeń umożliwia precyzyjne zaplanowanie podwyżek Negocjacje z partnerem społecznym jako źródło obiektywnych danych stanowiących podstawę do dalszych rozmów na temat wysokości wynagrodzeń Jest to tylko kilka z wielu możliwości wykorzystania Raportu Płacowego. W dalszej części materiałów znajdą Państwo informacje o tym, w jaki sposób zbieramy dane, oraz szczegóły dotyczące zawartości poszczególnych Raportów i ich cen.

3 Jak prowadzone jest badanie? Badanie Raport Płacowy prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, od końca lat dziewięćdziesiątych. Obecnie trwa edycja jesienna w sierpniu i wrześniu zbieramy dane, natomiast pod koniec listopada udostępnimy Państwu gotowe Raporty. Ostatnia edycja zgromadziła ponad próbek pochodzących z 277 firm, dzięki czemu mogliśmy pokazać wynagrodzenia na ponad 260 stanowiskach. Zbierane dane są przekazywane przez wyznaczoną po stronie Klienta osobę najczęściej pracownika działu HR, czasem finansowego lub kadr. Dane płacowe uwzględniane w analizach są więc rzeczywistymi kwotami brutto. Uczestnictwo w Raporcie Płacowym jest bezpłatne, a ponadto w ramach barteru każdy uczestnik otrzymuje Raport Ogólnobranżowy. W przypadku zakupu Raportu, uczestnicy otrzymują prawie 50% rabatu. Podczas uzupełniania danych wspiera Państwa doświadczony konsultant, który na bieżąco wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Proces przebiega dwuetapowo, a po każdym z etapów następuje weryfikacja danych przez konsultantów Działu Analiz i Raportów Płacowych. Część czynności wykonywana jest jedynie przy pierwszym przystąpieniu do badania, co pozwala znacząco skrócić czas potrzebny na uzupełnienie danych w każdej kolejnej edycji projektu. Zakres przekazywanych informacji obejmuje: Etap I Dane o firmie (wielkość zatrudnienia, obrót, branża, sektor, itp.) konieczne tylko w wypadku pierwszego uczestnictwa Dane płacowe (wynagrodzenie zasadnicze, wysokość dodatków płacowych, wymiar etatu, etc.) Etap II Mapowanie stanowisk dopasowanie stanowisk w organizacji do stanowisk w Raporcie poprzez odpowiadanie na pytania określające m.in. zakres odpowiedzialności, wymagania, dyspozycyjność konieczne tylko w wypadku pierwszego uczestnictwa Dane o podwyżkach oraz dodatkach pozapłacowych

4 Poniżej przykładowy zestaw pytań, na które należy odpowiedzieć, mapując stanowisko z poziomu specjalisty. Pytania zawierają wyjaśnienia umożliwiające interpretację poszczególnych odpowiedzi jak zobrazowano w pytaniu o wymagany poziom umiejętności. Jeżeli interesują Państwa szczegóły stosowanej przez nas metodologii badania, prosimy o kontakt z konsultantem (dane kontaktowe na pierwszej stronie).

5 Co znajdę w Raporcie? Po przekazaniu danych przez wszystkie firmy uczestniczące, następuje etap obróbki statystycznej otrzymanych informacji. Po około 6 tygodniach udostępniamy gotowe Raporty w formacie.xls oraz na platformie on-line. Znajdziecie w nich Państwo bogaty zakres danych: OBSZAR I SPECJALIZAJCA - ułatwiają znalezienie interesującej Państwa grupy stanowisk POZIOMY - porównanie pracownika rozpoczynającego pracę, zaawansowanego, jak i będącego ekspertem w danej dziedzinie WYNAGRODZENIE NA STANOWISKU DODATKI POZAPŁACOWE - narzędzia pracy oraz dodatki o charakterze socjalnym LICZNE PODZIAŁY - według regionu, branży, sektora gospodarczego, wysokości obrotu, wielkości zatrudnienia, pochodzenia kapitału Jeżeli dane stanowisko z Państwa firmy nie znalazło się w Raporcie (np. jest to stosunkowo rzadkie stanowisko wśród naszych klientów), jego wynagrodzenie można porównać do średniego wynagrodzenia na danym poziomie w konkretnym obszarze i specjalizacji. Przykładowo, jeśli Państwa audytor ISO został zmapowany na poziomie 6, dla porównania należy w drzewku nawigacyjnym na platformie wybrać Grade 6, następnie obszar Jakość, a wreszcie specjalizację Kontrola jakości.

6 Wybór interesującego Państwa obszaru, specjalizacji oraz stanowiska Stanowisko ogólnie (ciemnoszary) vs. na poziomach (jasnoszary)

7 Stanowiska vs. Poziomy Jeżeli brakuje danych dla danego stanowiska, przydatny będzie widok dla poziomów. Dane dla stanowiska w podziałach ze względu na m.in. pochodzenie kapitału, wielkość firmy, region. Poniżej znajdują się dane dotyczące dodatków pozapłacowych.

8 Cennik i zamówienia Nazwa Raportu Dla Uczestnika badania Ceny netto Dla firm spoza badania Ogólnobranżowy Raport Płacowy bezpłatnie PLN Kompleksowy Raport Płacowy / Raport profilowany: Przykładowe Raporty profilowane: Raport Płacowy Branży SSC/BPO Raport Płacowy Branży IT Raport Płacowy Branży Motoryzacyjnej Raport Płacowy Sektora Produkcji Śląski Raport Płacowy Dolnośląski Raport Płacowy Małopolski Raport Płacowy Wielkopolski Raport Płacowy Raport Płacowy Tyskiej Podstrefy KSSE Raport Płacowy Gliwickiej Podstrefy KSSE PLN PLN Więcej niż jeden Raport Dwa Raporty PLN PLN Wszystkie Raporty PLN PLN Inne Analiza Podwyżek PLN PLN Przykładowe Analizy Specjalne: Analiza dynamiki branży SSC w Krakowie, Analiza świadczeń pozapłacowych, Raport ocena klimatu inwestycyjnego w wybranym regionie, Prognozy podwyżek/obniżek wynagrodzeń. Przy zakupie dowolnego Raportu, otrzymają Państwo dodatkowo Analizę Podwyżek bezpłatnie. Dla firm, które nie uczestniczyły w ostatniej edycji Badania, a chciałyby uzyskać rabat na zakup Raportu, istnieje możliwość tzw. zakupu z promesą. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi Raportami, mają dalsze pytania lub chcieliby zapoznać się z wersją demo przed podjęciem decyzji zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem (dane kontaktowe na pierwszej stronie).

9 O Dziale Analiz i Raportów Płacowych Zespół Konsultantów Działu Analiz i Raportów Płacowych zajmuje się wspomaganiem firm w zakresie optymalizacji systemów wynagradzania i premiowania pracowników. W tym celu prace Działu skupiają się na następujących obszarach: 1. Raporty Płacowe nasz Zespół od końca lat dziewięćdziesiątych opracowuje dwa razy do roku Raporty Płacowe, w których uczestniczy obecnie 277 przedsiębiorstw z całej Polski. 2. Indywidualne Analizy Wynagrodzeń dla Klientów ze specyficznymi potrzebami opracowujemy szyte na miarę Indywidualne Analizy Wynagrodzeń. Do ich tworzenia wykorzystujemy między innymi dane zawarte w Raportach Płacowych, informacje uzyskane przy realizacji setek projektów rekrutacyjnych, unikalną w skali Polski wiedzę ekspercką naszych Konsultantów, zajmujących się budową i optymalizacją systemów wynagrodzeń, oraz informacje pochodzące ze starannie wyselekcjonowanych źródeł zewnętrznych. 3. Systemy wynagradzania indywidualne projekty dotyczące szeroko pojętej reorganizacji systemów wynagradzania. W ramach tych projektów przeprowadzamy audyty tychże systemów i wartościowanie stanowisk pracy, oraz tworzymy systemy premiowe. O Advisory Group TEST Human Resources Jesteśmy konsultantami HR - partnerami międzynarodowych korporacji w Polsce i czołowych polskich przedsiębiorstw. Działamy od 1991 roku, od tego czasu zrealizowaliśmy ponad projektów z obszaru HR, co uczyniło nas jedną z najbardziej doświadczonych firm w branży. Obszary naszego działania: Przeprowadziliśmy ponad skutecznych projektów executive search, zatrudniliśmy ponad pracowników, zrealizowaliśmy blisko 50 szytych na miarę kampanii rekrutacyjnych dla nowopowstających biznesowych centrów usług BPO/SSC i zakładów produkcyjnych. Oceniliśmy ponad managerów i specjalistów w programach audytu managerskiego i assessment center, wdrożyliśmy liczne, efektywne systemy ocen, systemy wynagrodzeń, przeprowadziliśmy badania satysfakcji, szkolenia oraz programy outplacement. Jesteśmy elastyczni. Wszystkie stosowane przez nas rozwiązania dopasowujemy do specyfiki klienta, przyjmując rozsądną kalkulację kosztów. W przeciwieństwie do wielu firm świadczących usługi HR, podejmujemy się nietypowych wyzwań. Być może właśnie dlatego ponad 80% naszych klientów wraca do nas ponownie!

Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu. Łukasz Pich Product Manager Działu Analiz i Raportów Płacowych

Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu. Łukasz Pich Product Manager Działu Analiz i Raportów Płacowych Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu Łukasz Pich Product Manager Działu Analiz i Raportów Płacowych AGENDA 1. TEST kim jesteśmy? 2. Podwyżki wynagrodzeń na tle wskaźników gospodarczych

Bardziej szczegółowo

Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu

Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu Trendy w wynagrodzeniach w obliczu drugiej fali kryzysu Joanna Mandel Konsultant Działu Analiz i Raportów Płacowych Agenda 1. TEST kim jesteśmy? 2. Podwyżki wynagrodzeń na tle wskaźników gospodarczych

Bardziej szczegółowo

RYNEK AGENCJI ZATRUDNIENIA W 2013 ROKU. Analiza danych, trendów, prognozy, dobre praktyki agencji Polskiego Forum HR

RYNEK AGENCJI ZATRUDNIENIA W 2013 ROKU. Analiza danych, trendów, prognozy, dobre praktyki agencji Polskiego Forum HR RYNEK AGENCJI ZATRUDNIENIA W 2013 ROKU Analiza danych, trendów, prognozy, dobre praktyki agencji Polskiego Forum HR redakcja: Agnieszka Zielińska Alicja Szepietowska projekt: Piotr Gamdzyk RYNEK AGENCJI

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne rozwiązania HR dla biznesu. Przygotowała Alicja Szepietowska, Polskie Forum HR

Nowoczesne rozwiązania HR dla biznesu. Przygotowała Alicja Szepietowska, Polskie Forum HR Nowoczesne rozwiązania HR dla biznesu 2014 Przygotowała Alicja Szepietowska, Polskie Forum HR Usługi agencji zatrudnienia Agencje zatrudnienia są to niepubliczne instytucje rynku pracy świadczące usługi

Bardziej szczegółowo

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH Wywiad z Michael B. Junge, Irvine Technology Corporation JAK WYGLĄDA EFEKTYWNA REKRUTACJA W CZASACH KRYZYSU? Monika Konopka, TATA Global Beverages TRENDY W

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ WSPARCIE 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ PUBLIKACJA RAPORT BADAWCZY PODSUMOWUJE REALIZACJĘ ROJEKTU PT.: Audyt Marketingowy Młodej Firmy (AMMF)

Bardziej szczegółowo

Kluczowe informacje, jak je znaleźć?

Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Nowoczesne rozwiązania biznesowe do planowania i budżetowania, analiz i raportowania, sprawozdawczości i kontrolingu. CUSTOM PUBLISHING Advertising Supplement IBM Kluczowe

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ!

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! Warszawa 2010 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Aleksandra Herba Małgorzata Seruga Adam Badach Maciej Kopytek Krzysztof Dudek Marek Hryniewicki Jakub Rawski Andrzej Szwoch

Bardziej szczegółowo

Metodologia realizacji Audytu Potrzeb Rozwojowych

Metodologia realizacji Audytu Potrzeb Rozwojowych Metodologia realizacji Audytu Potrzeb Rozwojowych Opracowanie powstało w ramach projektu Sieć Kreatywnego Biznesu Gdańsk 2012r. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

Zarządzaj zmianą Program outplacementowy dla firm

Zarządzaj zmianą Program outplacementowy dla firm Zarządzaj zmianą Program outplacementowy dla firm Oferta AG TEST HR i PM Doradztwo Gospodarcze Projekt dofinansowany ze Środków Funduszu Europejskiego Outplacement, czyli odpowiedzialna restrukturyzacja

Bardziej szczegółowo

PARTNER PRZEDSIĘBIORCY Ogólnopolski informator Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

PARTNER PRZEDSIĘBIORCY Ogólnopolski informator Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw PARTNER PRZEDSIĘBIORCY Ogólnopolski informator Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Warszawa, 2005 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Dominik Lada Projekt serii: Grupa Zadaniowa

Bardziej szczegółowo

MICHAEL PAGE GLOBALNY BAROMETR HR 2013

MICHAEL PAGE GLOBALNY BAROMETR HR 2013 MICHAEL PAGE Plan działania w obszarze HR wspólny cel strategiczny, różne priorytety regionalne ŚWIEŻE SPOJRZENIE NA ZMIANY ZACHODZĄCE W OBSZARZE ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE WSTĘP

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

wspieramy rozwój twojego biznesu

wspieramy rozwój twojego biznesu wspieramy rozwój twojego biznesu 2 CO NAS WYRÓŻNIA? Marsh i Mercer należą do grupy Marsh & McLennan Companies - światowego lidera oferującego specjalistyczne usługi oraz doradztwo obejmujące m.in.: zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Książkę tę dedykujemy naszym klientom, którzy nieustannie dbają o poprawę wizerunku i sposobu pracy swoich firm.

Książkę tę dedykujemy naszym klientom, którzy nieustannie dbają o poprawę wizerunku i sposobu pracy swoich firm. Jak wdrożyć CRM Książkę tę dedykujemy naszym klientom, którzy nieustannie dbają o poprawę wizerunku i sposobu pracy swoich firm. Jak wdrożyć CRM Alicja Mazur Dariusz Mazur MADAR Wydawnictwo: MADAR Sp.

Bardziej szczegółowo

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami

dialog dialog z interesariuszami interesariuszami dialog dialog dialog interesariuszami interesariuszami interesariuszami dialog z interesariuszami Jak rozmawiać, czyli jak usłyszeć i jak zostać wysłuchanym? dialog z dialog interesariuszami dialog z dialog z interesariuszami interesariuszami z interesariuszami Poradnik dla

Bardziej szczegółowo

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT

Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Realizacja procesów B2B z wykorzystaniem technologii ICT Koncepcja Publikacji: Leszek Czech Autorzy: Tomasz Dębicki Olgierd Dziamski Tomasz Kawecki Wojciech Kliber Marcin Kraska Piotr Nowak Michał Przybylski

Bardziej szczegółowo

OUTSOURCING. Polska jednym z liderów sektora usług biznesowych. 5 11 grudnia 2014 r.

OUTSOURCING. Polska jednym z liderów sektora usług biznesowych. 5 11 grudnia 2014 r. 29 Polska jednym z liderów sektora usług biznesowych W ostatnich kilkunastu latach Polska stała się jednym z kluczowych graczy w obszarze scentralizowanych usług biznesowych. Na ten sukces złożyła się

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

Polska Południowa POTENCJAŁ ROZWOJU USŁUG DLA BIZNESU ZASOBY LUDZKIE RYNEK NIERUCHOMOŚCI

Polska Południowa POTENCJAŁ ROZWOJU USŁUG DLA BIZNESU ZASOBY LUDZKIE RYNEK NIERUCHOMOŚCI Polska Południowa POTENCJAŁ ROZWOJU USŁUG DLA BIZNESU ZASOBY LUDZKIE RYNEK NIERUCHOMOŚCI Spis treści Wstęp Kraków Wrocław Katowice Kielce Rzeszów Zdaniem ekspertów 12 kroków w stronę idealnego biura Słowniczek

Bardziej szczegółowo

Niniejszym udziela się zgody na nieograniczone powielanie i rozpowszechnianie tego dokumentu pod następującymi warunkami:

Niniejszym udziela się zgody na nieograniczone powielanie i rozpowszechnianie tego dokumentu pod następującymi warunkami: Spis treści Wprowadzenie... 3 Ogólne informacje o badaniu... 4 Charakterystyka przebadanej próby... 5 Dojrzałość procesowa organizacji w Polsce... 6 Zarządzanie procesami w sektorach publicznym i prywatnym...

Bardziej szczegółowo

perspektywa inwestora i przedsiębiorcy

perspektywa inwestora i przedsiębiorcy siecinwestorowkpt.pl» Kapitał na rozwój perspektywa inwestora i przedsiębiorcy Kapitał na rozwój perspektywa inwestora i przedsiębiorcy www.kpt.krakow.pl www.kpt.krakow.pl Kapitał na rozwój perspektywa

Bardziej szczegółowo

Transformacja funkcji kadrowej

Transformacja funkcji kadrowej Human Capital Advisory Services Transformacja funkcji kadrowej Deloitte to jedna z najszybciej rozwijających się globalnych firm doradczych na świecie, świadcząca usługi w obszarach konsultingu, audytu,

Bardziej szczegółowo

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu Spis treści Wstęp...3 Mielecka rzeczywistość: edukacja dla przemysłu, przemysł dla edukacji...4 O projekcie...9 Wiedza to potęga w Kirchhoff

Bardziej szczegółowo

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej. GŁÓWNE LOGO Polski HR S.A. skupia

Bardziej szczegółowo

Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 2013 Każdy pracownik jest ważny - doświadczenia projektu Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za rok 2007 Każdy pracownik jest ważny doświadczenia projektu Niniejszy raport

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA

RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA RAPORT SPOŁECZNY AGENCJA ZATRUDNIENIA ATERIMA SPIS TREŚCI Słowo wstępne Wojciecha Rzepki 3 CSR w średniej firmie - list Stefana Schwarza 4 O firmie 5 Świadczone usługi 5 Struktura organizacji 6 Nagrody

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

DORADZTWO. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. DORADZTWO 1 2 GAPR sp. z o.o. 3 GAPR sp. z o.o. Górnośląska Agencja

Bardziej szczegółowo

OUTSOURCING 2012-2013

OUTSOURCING 2012-2013 18 Klucz do efektywnego outsourcingu IT Outsourcing często jest odrzucany z powodu bądź to obaw o koszty, bądź przekonania, jakoby zewnętrzny wykonawca nie miał takiej wiedzy na temat danego klienta, jaką

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI Specialists in finance & accounting recruitment www.michaelpage.pl 2 3 SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo