D A R M O W Y P R Z E W O D N I K Jak wybrać bank? 9 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Metafinanse.pl

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "D A R M O W Y P R Z E W O D N I K Jak wybrać bank? 9 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Metafinanse.pl"

Transkrypt

1 D A R M O W Y P R Z E W O D N I K Jak wybrać bank? 9 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę

2 Jakim klientem jesteś? Przychodząc do banku musisz wiedzieć czego chcesz. Bez tego nie pomoże Ci żaden poradnik, ranking czy porównywarka kont. Zanim przejdziesz dalej odpowiedz sobie na dwa pytania: czego szukasz w swoim banku i na czym Ci najbardziej zależy. Czego szukasz w swoim banku? Idealnego ROR-u do bieżących rozliczeń? Miejsca do zdeponowania oszczędności? Centrum zarządzania własnymi finansami domowymi? Na czym Ci zależy? Na szybkim załatwianiu wszystkiego przez internet? Na tym, by nie musieć martwić się o żadne opłaty? Na najwyższym możliwym oprocentowaniu depozytów? Na dostępności bardziej zaawansowanych produktów finansowych? To absolutna podstawa.

3 1. Opłaty i prowizje Banki różnie układają swoje taryfy, tak jakby robiły to celowo by trudniej nam było porównać oferty. Ale na szczęście jest kilka punktów wspólnych. I to na nie trzeba zwrócić uwagę. Pamiętaj, że bank może w każdej chwili zmienić TOiP. Ale wtedy musi Cię o tym poinformować. Warto śledzić wiadomości z banku. 1. Opłata za otwarcie prowadzenie konta dziś w większości internetowych banków wynosi 0 zł. 2. Opłata za kartę debetową jeżeli karta jest obowiązkowa, to jest to tak naprawdę ukryta opłata za konto. Wszystko powyżej 5 zł miesięcznie to już drogo. I lepiej by w tej cenie były wszystkie bankomaty bez prowizji. 3. Opłata za przelewy zewnętrzne na ROR-ach standardem jest 0 zł. A z kont oszczędnościowych nie powinieneś robić przelewów zewnętrznych. 4. Potwierdzenia SMS banki, które stosują te zabezpieczenia potrafią za nie kasować. W istocie robi się z tego opłata za przelew. 5. Gwiazdki i drobny druk banki lubią wpisywać wszędzie 0 zł jako kwotę opłaty ale uważaj! mogą być warunki. Np. przelew wynagrodzenia na konto lub robienie zakupów kartą debetową. Czytaj wszystkie przypisy!

4 2. Zyski Zawsze czytaj regulaminy promocji! Czasem na bankowe bonusy trzeba zapracować ciężej, niż się to na początku wydaje. Opłaty to na szczęście nie wszystko. Banki często oferują konkretne korzyści w zamian za korzystanie z ich usług. To, na co powinieneś zwracać uwagę, to: 1. Promocje, w których bank płaci (np. 100 zł) w zamian za otwarcie konta (tak robił m.in. Alior) 2. Kupony na Grouponie dzięki nim składasz wniosek, a bank wypłaca Ci premię (np. Citi Handlowy) 3. Dopłaty do przychodzących przelewów ( Konto z premią BGŻ dopłaca 1% do najwyższego przelewu w miesiącu) 4. Premie za korzystanie z konta ( Konto bez kantów w BOŚ płaci m.in. za przelewy, zlecenia stałe i zakupy kartą) 5. Cashback/moneyback za zakupy kartą zwrot części wartości transakcji bezgotówkowych (rynkowy standard to 1%, ale zdarzają się wyższe) 6. Oprocentowanie depozytów dziś oprocentowanie ROR to rzadkość, ale banki oferują też dodatkowe konta oszczędnościowe na krótkoterminowe depozyty. Szukaj ofert powyżej 4% brutto w skali roku. 7. Rabaty sprawdź oferty partnerów Twojego banku może akurat często robisz tam zakupy i konto Ci się opłaci.

5 3. Bankomaty W większych miastach znaleźć bankomat to żaden problem. Nawet jeżeli musi być konkretnej sieci (Euronet, Cash4You) lub odpowiedniego banku. Natomiast na wakacjach lub w mniejszych miejscowościach jest już trudniej. Tu znów ważne jest to, czego oczekujesz od banku: Gdzie mieszkasz? Czy w Twojej okolicy jest Twój bankomat? Jak często pobierasz gotówkę? Niektóre banki usługę wszystkie bankomaty bez prowizji mają w standardzie (np. dbnet), inne karzą sobie płacić (najczęściej 5 zł miesięcznie). Uwaga! Wszystkie bankomaty za darmo najczęściej nie obejmują bankomatów w SKOKach. Sam zadecyduj, czy potrzebujesz płacić dodatkowo za taką wygodę.

6 4. Dodatkowe usługi Na ROR i debetówce bankowość elektroniczna się nie kończy. Prędzej czy później zaczniesz potrzebować bardziej zaawansowanych usług finansowych. Przykra prawda jest taka, że nie ma banku idealnego takiego, w którym wszystkie produkty byłyby trafione. mbank ma przyzwoity ROR i system transakcyjny, ale oprocentowanie depozytów jest tragiczne. Alior Bank ma dobrze skrojoną ofertę (ROR, rachunek maklerski, karty kredytowe z bonusami), ale jeżeli nie jest Twoim głównym bankiem to musisz płacić 9 zł miesięcznie za kartę debetową (na szczęście nie jest obowiązkowa). Openonline/Getinonline miewają ciekawe promocje w depozytach, ale systemy transakcyjne są marne i zawodne. Podobnie obsługa. Twoje potrzeby i preferencje w zakresie produktów bankowych mogą zmienić się w przyszłości. Na szczęście zmiana konta jest prosta. Można długo wymieniać. Pomyśl na jakich produktach najbardziej Ci teraz zależy i dobierz bank, który oferuje najlepszą ofertę na taki zestaw.

7 5. Dostępność oddziałów Jesteś klientem samoobsługowym i wszystko najlepiej zrobisz samemu w internecie? Czy może Twoja sytuacja jest tak nietypowa, że będziesz często potrzebować porady żywego pracownika w oddziale banku? Czy często obracasz gotówką? Wpłacasz i wypłacasz z konta? Potrzebujesz obsługi kasowej? Niektórzy obywają się zupełnie bez fizycznych placówek tak działa np. mbank. Da się. A jeżeli będziesz potrzebować częstych wizyt w oddziale? Banki na swoich stronach internetowych przedstawiają listę oddziałów i placówek w całej Polsce. To najlepsze miejsce, by szybko sprawdzić, czy w Twojej okolicy bank ma swój oddział. Przed podjęciem decyzji odwiedź placówkę banku. Przekonaj się jak wygląda obsługa. Co z tego, że bank jest blisko, skoro nie da się tam nic załatwić przez ogromne kolejki?

8 6. Bezpieczeństwo W finansach osobistych nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Zostawiając pieniądze w banku możemy liczyć na gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To jeden rodzaj bezpieczeństwa. Depozyty w banku do kwoty 100 tys. euro są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Drugi rodzaj dotyczy zabezpieczeń dostępu do konta oraz wykonywania operacji na rachunku. Login i hasło to dziś standard. Hasło ustalamy sami i warto nad tym spędzić trochę czasu. Aby uczynić hasło unikalnym, bezpiecznym i trudnym do odgadnięcia. Niektóre banki (np. eurobank, BGŻ Optima) stosują także tokeny generatory jednorazowych kodów w formie małego breloka lub aplikacji na komórkę. Osobiście wolę hasła sms telefon mam zawsze przy sobie, a dodatkowe zabezpieczenie w postaci jednorazowego hasła sms jest dla mnie całkowicie wystarczające. Za to noszenie ze sobą dodatkowego breloka to duża niedogodność.

9 7. System transakcyjny Wygoda i funkcjonalność. Dwie kluczowe kwestie jeżeli chodzi o bankowe serwisy transakcyjne. System transakcyjny to Twój najczęstszy kanał kontaktu z bankiem. Warto wybrać taki, który oferuje maksymalnie dużo funkcji i nie irytuje. Niestety, nadal możemy na rynku natknąć się na banki, które nie biorą sobie tego do serca. Ich systemy transakcyjne są ubogie w funkcje, a korzystanie nawet z tych nielicznych elementów jest po prostu bolesne. Przykłady to Polbank, Openonline i Getinonline. Serwis transakcyjny nie musi być ładny. Ważne by działał i by dało się w nim zrobić wszystkie ważne operacje bankowe. I to w zupełności wystarczy. Wiele banków udostępnia wersje demonstracyjne swoich systemów. Przed decyzją o wyborze banku zdecydowanie warto się z nimi zapoznać i przetestować działanie serwisu. Zwłaszcza, że jeżeli wybierasz swój główny bank, to może to oznaczać długi związek z takim serwisem transakcyjnym :).

10 8. Uczciwość oferty Bankierzy nie mają ostatnio dobrej prasy. Wiadomo: kryzys, szemrane produkty inwestycyjne, astronomiczne premie Gdy w grę wchodzą ciężko zarobione pieniądze, wzajemne zaufanie jest bardzo ważne. A na poziomie relacji z indywidualnym klientem? Gwiazdki w umowach, regulaminy pisane czcionką 8 na kilka-kilkanaście stron, ukrywanie opłat i prowizji, celowe wprowadzanie w błąd Typowy przykład to lokaty progresywne. Przez 11 miesięcy mizerne oprocentowanie poniżej inflacji, a w ostatnim miesiącu wyskok do 10%. I co bank prezentuje w reklamach i na plakatach? Oczywiście te 10%, a nie fakt, że średnio na całej lokacie klienci realnie stracą. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest to, by bank traktował mnie fair. Nie powierzę swoich pieniędzy ludziom, którzy już na wejściu chcą mnie wrobić w nieuczciwą ofertę. I Tobie radzę to samo. Jeszcze ani razu nie zawiodłem się na takim podejściu.

11 9. Opinie o banku Pytaj znajomych, czytaj finansowe strony gazet oraz a może przede wszystkim blogi finansowe. Tam dowiesz się rzeczy, których nie zobaczysz w reklamach, na ulotkach ani nawet w umowach i regulaminach. Na blogach finansowych, gdzie autorzy prezentują swoje osobiste opinie, dowiesz się najwięcej o bankach i ich produktach. Na blogach znajdziesz szczegółowe informacje i wrażenia z korzystania z produktów różnych banków. Przykład? Dowiesz się jak często biuro maklerskie Alior Banku miewa awarie i jak bardzo jest to irytujące. Zwłaszcza w godzinach sesji giełdowej. Co jeszcze? Recenzje systemów transakcyjnych. Rozbieranie najnowszych ofert banków na czynniki pierwsze i liczenie kosztów oraz zysków. To naprawdę cenne informacje, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Dlatego zapraszam Cię na blog, gdzie przedstawiam swoje osobiste opinie na temat banków i finansów domowych. Prosto i ciekawie.

12 P O D A J D A L E J! Jeżeli spodobał Ci się ten poradnik, to powiedz o Metafinansach swoim znajomym! Chcesz dodać coś od siebie, podzielić się opinią lub spytać o radę? Napisz do mnie na adres

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego.

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszura edukacyjna Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszurka Fundacji Wprost PRESS.indd 1 2014-09-10 00:02:19

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Inwestowanie pieniędzy w praktyce" Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Copyright by Złote Myśli &,

Bardziej szczegółowo

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH

ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH ABC FINANSÓW OSOBISTYCH Prawda to rzeczywista, nie żadne romanse, Że dziś się bez pieniędzy ruszają finanse. Kupił dobra pan Paweł, ani grosza nie dał

Bardziej szczegółowo

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Dobre rady Pani Róży

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Dobre rady Pani Róży Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego Dobre rady Pani Róży Szczecin, listopad 2014 Wydawca: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego Publikacja bezpłatna Copyright by Polska Fundacja Społeczeństwa

Bardziej szczegółowo

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. BEZPIECZNE FINANSE SENIORA Andrzej Baranowski Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Andrzej Baranowski

Bardziej szczegółowo

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak Autor: Urszula Małek Redakcja i korekta: Daria Dziewięcka, Małgorzata Kazubska, Marcin Polak Konsultacja merytoryczna: Marcin Polak Koordynator projektu: Małgorzata Kazubska Opracowanie graficzne i skład:

Bardziej szczegółowo

Dla kogo jest ten poradnik?

Dla kogo jest ten poradnik? Partnerzy Wydawca Dla kogo jest ten poradnik? Użytkownicy sieci pokochali zakupy online. Za niskie ceny, prostotę i wygodę, oszczędność czasu, dostępność nawet najdziwniejszych towarów. Z roku na rok wydają

Bardziej szczegółowo

RRSO, czyli jak obliczyć całkowity koszt kredytu?

RRSO, czyli jak obliczyć całkowity koszt kredytu? 34 1 14 sierpnia 2014 r. pożyczki gotówkowe RRSO, czyli jak obliczyć całkowity koszt kredytu? Myśląc o wzięciu kredytu gotówkowego, zawsze należy postawić przed sobą dwa podstawowe pytania jakie rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Studencka kieszeń Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Wstęp 3 Życie przewrócone do góry nogami, czyli pierwszy rok na studiach 4 I. Stypendia krajowe

Bardziej szczegółowo

Ümobilny bank dla firm

Ümobilny bank dla firm raport Ümobilny bank dla firm 1. Mobilność: dostęp do banku przez smartfon, netbook, laptop, wszędzie, gdzie chcesz. raport Ümobilny bank dla firm mobilny Michał opala Menadżment odpowiedzialny za finanse

Bardziej szczegółowo

LEKCJA # 5. Jak wybrać kredyt mieszkaniowy i wykorzystać dźwignię finansową?

LEKCJA # 5. Jak wybrać kredyt mieszkaniowy i wykorzystać dźwignię finansową? LEKCJA # 5 Jak wybrać kredyt mieszkaniowy i wykorzystać dźwignię finansową? Co musisz wiedzieć? 1) Wszystko jest dla ludzi kredyty również. Musisz tylko wiedzieć jak się poruszać w tej materii by właściwie

Bardziej szczegółowo

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Autor: Marcin Polak Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I MAŁYCH FIRM Obowiązuje od dnia: 2013-09-30 2 Pierwsze kroki w BZWBK24 internet 1. Zaloguj się wykorzystując link na stronie www.bzwbk.pl UWAGA!

Bardziej szczegółowo

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Poradnik dla konsumenta SPIS TREŚCI SŁowniczek... 4 Wstęp... 6 Co to znaczy nadmiernie się zadłużyć?... 6 Kogo dotyczy ten problem?... 6 Problem

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 009 Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym Opis odcinka: /009 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy,

Bardziej szczegółowo

Witamy w Inteligo! Serdecznie pozdrawiamy Zespół Inteligo. 1 inteligo.pl

Witamy w Inteligo! Serdecznie pozdrawiamy Zespół Inteligo. 1 inteligo.pl Przewodnik po koncie Cieszymy się i dziękujemy, że korzystasz z naszych usług! Misją Inteligo jest dostarczanie wygodnych i niezawodnych rozwiązań codziennego bankowania, inspirowanych potrzebami naszych

Bardziej szczegółowo

2015 rok na rynku walut

2015 rok na rynku walut 61 RYNEK WYMIANY WALUT W INTERNECIE 2015 rok na rynku walut Rok 2015 rozpoczął się bardzo ciekawie ze względu na kilka czynników determinujących gospodarkę światową. Możemy do nich zaliczyć bardzo niskie

Bardziej szczegółowo

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH BIULETYN RPO-Materiały nr 73 Usługi finansowe. Poradnik dla osób starszych Redaktor Naczelny: Stanisław Trociuk Opracowanie: Publikacja przygotowana w ramach

Bardziej szczegółowo

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Małe i średnie przedsiębiorstwa MAGAZYN KLIENTÓW PKO BANKU POLSKIEGO NUMER 1 (78) 2013 ISSN 1506 0977 Małe i średnie przedsiębiorstwa Szybką ścieżką do rozwoju OFERTA NA MIARĘ WIĘCEJ NIŻ BANK Niezależnie od tego, czy firma powstała z

Bardziej szczegółowo

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH SEMINARIUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA TRENERÓW EDUKACJI FINANSOWEJ W PROGRAMIE ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Przewodnik Domowych Finansów Dofinansowanym ze środków Narodowego

Bardziej szczegółowo

wzmocnienie pozytywnego wizerunku wybranej marki, produktu bądź usługi. www.brand24.pl

wzmocnienie pozytywnego wizerunku wybranej marki, produktu bądź usługi. www.brand24.pl FFW Communication to agencja content marketingowa specjalizująca się w tworzeniu i zarządzaniu społeczności dla biznesu. Celem naszych aktywności jest zbudowanie społeczności, które w kolejnych krokach

Bardziej szczegółowo

Użyteczność portali banków działających na polskim rynku Banki w Internecie. Monika Telega Hubert Turaj. Raport pod patronatem Gazety Bankowej

Użyteczność portali banków działających na polskim rynku Banki w Internecie. Monika Telega Hubert Turaj. Raport pod patronatem Gazety Bankowej Użyteczność portali banków działających na polskim rynku Banki w Internecie Monika Telega Hubert Turaj Raport pod patronatem Gazety Bankowej Kraków, Grudzień 2008 Spis treści 1. Streszczenie 3 2. Wstęp

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Twój Bank Magazyn Banku Spółdzielczego w Toruniu. Wpływ OFE oraz sytuacji na Ukrainie na polski rynek akcji i obligacji

Spis treści. Twój Bank Magazyn Banku Spółdzielczego w Toruniu. Wpływ OFE oraz sytuacji na Ukrainie na polski rynek akcji i obligacji Drogi Czytelniku, mamy nadzieję, że Twój Bank i tym razem sprawi Tobie dużo radości. Kolejne nagrody w loterii lokat wręczone, kolejne promocje już w ofercie tym razem sporo piszemy o produktach kredytowych,

Bardziej szczegółowo

Zaplanuj swoją przyszłość

Zaplanuj swoją przyszłość 100 Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników szkoleń z zakresu edukacji finansowej Program dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników

Bardziej szczegółowo

Piotr Biernacki Piotr Szulec. Pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Poradnik inwestora

Piotr Biernacki Piotr Szulec. Pierwsze kroki na rynku kapitałowym. Poradnik inwestora Piotr Biernacki Piotr Szulec Pierwsze kroki na rynku kapitałowym Poradnik inwestora PORADNIK INWESTORA Piotr Biernacki Piotr Szulec PIERWSZE KROKI NA RYNKU KAPITAŁOWYM Publikacja została wydana nakładem

Bardziej szczegółowo

Jak zacząć inwestować na giełdzie

Jak zacząć inwestować na giełdzie Jak zacząć inwestować na giełdzie Poradnik przygotowany przez Macieja Kabata głównego analityka, INVISTA Dom Maklerski SA Autorzy: Maciej Kabat, główny analityk INVISTA Dom Maklerski SA rozdziały 1, 2,

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Twój Bank Magazyn Banku Spółdzielczego w Toruniu. Dr Michał Buszko o bezpieczeństwie oszczędzania

Spis treści. Twój Bank Magazyn Banku Spółdzielczego w Toruniu. Dr Michał Buszko o bezpieczeństwie oszczędzania Drogi Czytelniku, Oddajemy w Twoje ręce pierwszy numer naszego firmowego czasopisma Twój Bank. Jako lokalna firma staramy się być jak najbliżej spraw regionu. Chcemy przybliżać nasz bank Klientom i miejscowej

Bardziej szczegółowo

niedziela, 18 sierpnia 13

niedziela, 18 sierpnia 13 Jesteśmy agencją content marketingową specjalizującą się w tworzeniu i zarządzaniu społeczności dla biznesu. Celem naszych aktywności jest zbudowanie społeczności, które w kolejnych krokach aktywizujemy

Bardziej szczegółowo

ISSN 1506 0977 INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI JAK NA NICH ZAROBIĆ? LEPSZA EMERYTURA Z OFE RACHUNKI DLA MŁODYCH. www.pkobp.pl infolinia: 0801 302 302

ISSN 1506 0977 INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI JAK NA NICH ZAROBIĆ? LEPSZA EMERYTURA Z OFE RACHUNKI DLA MŁODYCH. www.pkobp.pl infolinia: 0801 302 302 ISSN 1506 0977 MAGAZYN KLIENTÓW PKO Banku Polskiego nr 3/67 jesień 2010 INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI JAK NA NICH ZAROBIĆ? LEPSZA EMERYTURA Z OFE RACHUNKI DLA MŁODYCH www.pkobp.pl infolinia: 0801 302 302

Bardziej szczegółowo