RAPORT za IV kwartał 2017 roku r r.

RAPORT za I kwartał 2015 roku r r.

GRUPA KAPITAŁOWA ACARTUS S.A.

RAPORT za I kwartał 2016 roku r r.

GeoInvent SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY KWARTALNY GRUPY KAPITAŁOWEJ GEOINVENT SA WRAZ Z WYBRANYMI DANYMI JEDNOSTKOWYMI DOTYCZĄCYMI GEOINVENT SA

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. I kwartał 2011 r.

RAPORT OKRESOWY SITE S.A. ZA III KWARTAŁ 2012 ROKU

SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY I KWARTAŁ 2013 r.

ProxyAd S.A. Raport za I kwartał 2013 r r. do r.

PYLON S.A. RAPORT jednostkowy za I kwartał 2013 roku r r.

RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD r. DO r. Piła, r.

RAPORT OKRESOWY ZA I KWARTAŁ 2013 R. BIOFACTORY S.A. z siedzibą w Bieczu

RAPORT OKRESOWY ZA II KWARTAŁ 2013 R. BIOFACTORY S.A. z siedzibą w Bieczu

RAPORT KWARTALNY SITE S.A. ZA IV KWARTAŁ 2012 ROKU

Raport okresowy IV kwartał roku 2012 TELIANI VALLEY POLSKA S.A. JEDNOSTKOWY RAPORT OKRESOWY. NewConnect. IV kwartał roku 2012

TELIANI VALLEY POLSKA S.A.

Raport kwartalny za okres od 01 października 2012 roku do 31 grudnia 2012 roku. IV kwartał 2012 roku

RAPORT za I kwartał 2013 r.

RAPORT OKRESOWY SKONSOLIDOWANY ORAZ JEDNOSTKOWY MEDICA PRO FAMILIA SPÓŁKA AKCYJNA ZA IV KWARTAŁ 2012 ROKU

Raport kwartalny PRO-LOG S.A. za okres

Raport kwartalny z działalności emitenta

RAPORT OKRESOWY IMAGIS S.A. ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

KWARTALNE SKONSOLIDOWANE SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI ZA OKRES

INCANA Spółka Akcyjna

Raport okresowy z działalności emitenta II kwartał 2013

JEDNOSTKOWY I SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD 1 KWIETNIA 2012 DO 30 CZERWCA 2012 ROKU

Raport kwartalny KUPIEC S.A. IV kwartał 2012r.

Skonsolidowany oraz jednostkowy raport kwartalny z działalności. III kwartał 2010 r.

Raport kwartalny z działalności TAX-NET S.A. za okres

REVITUM S.A. RAPORT za IV kwartał 2017 r. Warszawa, 27 marca 2018 r.

RAPORT jednostkowy za II kwartał 2013 roku r r. Warszawa, 14 sierpnia 2013 roku

Fabryka Maszyn OŻARÓW S.A. w upadłości układowej

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Blue Ocean Media S.A. Za I Kwartał 2013 roku

Raport kwartalny spółki EX-DEBT S.A. (dawniej: Public Image Advisors S.A.)

RAPORT OKRESOWY FABRYKA FORMY S.A. I KWARTAŁ 2013 r. POZNAŃ 14 MAJA 2013 r.

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2012

EastSideCapital S.A. Raport za II kwartał 2013 roku 1 kwietnia 2013 r. 30 czerwca 2013 r.

BLUMERANG INVESTORS S.A.

RAPORT KWARTALNY ZA I KWARTAŁ 2012

RAPORT KWARTALNY SITE S.A. ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY II KWARTAŁ

RAPORT OKRESOWY SKONSOLIDOWANY ORAZ JEDNOSTKOWY MEDICA PRO FAMILIA SPÓŁKA AKCYJNA ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU

Jednostkowy Raport Kwartalny WEEDO S.A. IV kwartał 2012 r. (dane za okres r. do r.)

KWARTALNE JEDNOSTKOWE SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI ZA OKRES

ALDA S.A. Raport okresowy II kwartał 2013 roku

RAPORT ROCZNY ZA 2017 R. BIOFACTORY S.A. z siedzibą w Bieczu. Biecz, r.

Raport kwartalny Spółki Velto SA

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY III KWARTAŁ

Jednostkowy Raport Kwartalny JDB S.A. I kwartał 2013 r.

Raport kwartalny ALEJASAMOCHODOWA.PL S.A. za okres

RAPORT OKRESOWY SKONSOLIDOWANY ORAZ JEDNOSTKOWY MEDICA PRO FAMILIA SPÓŁKA AKCYJNA ZA I KWARTAŁ 2013 ROKU

BLIRT S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES R. Gdańsk, 26 kwietnia 2013 r. Autoryzowany Doradca

RAPORT za II kwartał 2013 r.

4STUDIO S.A. - raport kwartalny Strona 1

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU z działalności Spółki za 2018r.

RAPORT KWARTALNY ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU od 1 kwietnia do 30 czerwca 2013 roku

RAPORT OKRESOWY SPÓŁKI SOBET SA W UPADŁOŚCI LIKWIDACYJNEJ ZA IV KWARTAŁ 2012 ROKU

Jednostkowy Raport Kwartalny Guardier S.A. II kwartał 2012 r. (dane za okres r. do r.)

JEDNOSTKOWY I SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY GWARANT AGENCJA OCHRONY S.A.

RAPORT KWARTALNY INBOOK S.A. ZA OKRES III KWARTAŁU 2012 ROKU. od dnia roku do dnia roku

RAPORT KWARTALNY MAŁKOWSKI-MARTECH S.A. ZA IV KWARTAŁ 2011 ROKU

Jednostkowy Raport Kwartalny K&K Herbal Poland S.A. IV kwartał 2012r. (dane za okres r. do r.)

CERABUD SPÓŁKA AKCYJNA

RAPORT ROCZNY ZA 2015 R. BIOFACTORY S.A. z siedzibą w Bieczu

RAPORT ZA ROK Richter Med S.A. w upadłości likwidacyjnej ul. Działkowa Warszawa

JANTAR DEVELOPMENT S.A raport kwartalny Strona 1

JEDNOSTKOWY RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD 1 KWIETNIA DO 30 CZERWCA 2013 R.

SKONSOLIDOWANY RAPORT OKRESOWY UNITED S.A. I KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT ROCZNY ZA 2016 R. BIOFACTORY S.A. z siedzibą w Bieczu. Biecz, r.

RAPORT KWARTALNY ZA IV I KWARTAŁ 2011

Raport kwartalny. Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. Za 2 kwartały roku obrotowego 2017 trwające od do r.

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ AUXILIA S.A. za rok obrotowy od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

SKONSOLIDOWANY RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ 71MEDIA S.A. z siedzibą we Wrocławiu za okres

WYBRANE DANE FINANSOWE 1 kwartał Zasady przeliczania podstawowych pozycji sprawozdania finansowego na EURO.

Jednostkowy raport okresowy 5th Avenue Holding S.A. za okres do roku

RAPORT KWARTALNY JEDNOSTKOWY

RAPORT KWARTALNY ZA II I KWARTAŁ 2011

Igoria Trade S.A. RAPORT za II kwartał 2013 roku 1 kwietnia 2013 roku 30 czerwca 2013 roku

Skonsolidowany raport kwartalny zawierający wybrane jednostkowe dane finansowe

Grupa Prawno-Finansowa CAUSA. Spółka Akcyjna. Raport kwartalny za okres od do

RAPORT GRAPHIC S.A. ZA II KWARTAŁ 2013 ROKU

M4B S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD DNIA 01 LIPCA 2012 ROKU DO DNIA 30 WRZEŚNIA 2012 ROKU

MOSTOSTAL WROCŁAW Spółka Akcyjna

RAPORT KWARTALNY PRECIOUS METALS INVESTMENTS S.A. II KWARTAŁ 2013 ROKU

RAPORT KWARTALNY MAŁKOWSKI-MARTECH S.A. ZA I KWARTAŁ 2012 ROKU

ACARTUS S.A. RAPORT za I kwartał 2013 roku 01.01.2013r. r.

Spis treści: 1. ACARTUS S.A. informacje podstawowe o Spółce 2. ACARTUS S.A. profil działania 3. ACARTUS S.A. Wybrane dane finansowe za I kwartał 2013 roku 4. ACARTUS S.A. Komentarz Zarządu na temat czynników i zdarzeń, które miały wpływ na osiągnięte wyniki finansowe. 5. ACARTUS S.A. Informacje o działalności spółek powiązanych 6. ACARTUS S.A. Informacje na temat aktywności jaką w okresie objętym raportem Emitent podjął w obszarze rozwoju prowadzonej działalności. 7. ACARTUS S.A. Stanowisko zarządu Spółki odnośnie możliwości zrealizowania podanych do publicznej wiadomości prognoz wyników na rok 2013 w świetle wyników zaprezentowanych w raporcie kwartalnym za I kwartał 2013 roku.

1. ACARTUS S.A. informacje podstawowe o Spółce. ACARTUS Spółka Akcyjna Adres: 44-330 Jastrzębiu Zdroju ul. 11-Listopada 2 REGON: 010572823 NIP: 113-00-24-382 Nr KRS: 0000323912, Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS Kapitał zakładowy: 749.900,00 PLN Ilość akcji: 7.499.000 akcji o wartości nominalnej 749.900,00 PLN 5.000.000 akcji serii A 2.499.000 akcji serii B Telefon 032 47 515 26 Fax 032 47 515 28 e-mail biuro@acartus.pl Strona internetowa www.acartus.pl Zarząd: Piotr Piekarski - Prezes Zarządu Małgorzata Matyja - Wiceprezes Zarządu Joanna Krzysteczko - Wiceprezes Zarządu Rada Nadzorcza: Skład Rady Nadzorczej Spółki 10.05.2013r. Jerzy Dobrosielski - Przewodniczący Rady Nadzorczej Violetta Krawczyk - Członek Rady Nadzorczej Monika Piekarska - Członek Rady Nadzorczej Tomasz Łukasik - Członek Rady Nadzorczej Sebastian Gawinowski - Członek Rady Nadzorczej

Akcjonariat 10.05.2013r. Lp. Nazwa, imię i nazwisko akcjonariusza Seria akcji Liczba akcji (szt.) Liczba głosów (szt.) Udział w kapitale zakładowym Udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu 1. Piotr Piekarski A i B 2.573.300 5.123.300 34,3 % 41,0 % 2. ICF Sp. z o.o. A i B 2.497.000 4.947.000 33,3 % 39,6 % 3. Pozostali B 2.428.700 2.428.700 32,4 % 19,4 % RAZEM 7.499.000 12.499.000 100,00 % 100,00 % 2. ACARTUS S.A. profil działania. ACARTUS S.A. jest biurem rachunkowym działającym na rynku od 01.06.1995r. Posiada duże doświadczenie w świadczeniu usług księgowych oraz kadrowopłacowych. Obsługuje małe jednoosobowe firmy jak również duże spółki prawa handlowego. Siedziba i główny oddział mieści się w Jastrzębiu Zdroju, poza tym Spółka posiada jeszcze oddziały w Raciborzu, Pszowie, Rybniku i Cieszynie. Przedmiotem działalności ACARTUS S.A. jest: prowadzenie ksiąg handlowych prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów sporządzanie list płac i rozliczeń ZUS prowadzenie spraw pracowniczych doradztwo i nadzór księgowy doradztwo z zakresu prawa gospodarczego ACARTUS S.A. posiada również 50% udziałów w Słowackiej spółce ACARTUS Slovakia s.r.o. z siedzibą w Cadcy. Spółka jest biurem rachunkowym na terenie Słowacji. Natomiast spółka ACARTUS Slovakia s.r.o. z siedzibą w Cadcy posiada 50% udziałów w biurze rachunkowym w Czechach, działającej pod marką ACARTUS Czech s.r.o. z siedzibą w Ostrawie. Spółka ACARTUS S.A. w miesiącu lutym br. sprzedała udziały w spółce ASECURATOR sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju. Zgodnie z ustawą o rachunkowości ACARTUS S.A. nie spełnia warunków definicji jednostki dominującej i tym samym nie tworzy Grupy Kapitałowej. W związku z tym ACARTUS S.A. nie jest zobowiązany do sporządzania i publikowania sprawozdań skonsolidowanych. Biorąc powyższe pod uwagę oraz fakt, że dzisiejszy wyniki powiązanych spółek, miałyby niewielki wpływ na przedstawione wyniki Spółki Zarząd ACARTUS S.A. nie sporządza raportów skonsolidowanych

3. ACARTUS S.A. Wybrane dane finansowe za I kwartał 2013 roku Lp. 1 Dane finansowe Przychody netto ze sprzedaży w tyś zł w tyś EUR I kwartał 2012 I kwartał 2013 I kwartał 2012 I kwartał 2013 01.01.2012 31.03.2012 01.01.2013 01.01.2012 31.03.2012 01.01.2013 722,1 702,5 173,5 168,2 2 Amortyzacja 13,9 12,9 3,3 3,1 3 Zysk/strata na sprzedaży 87,8 79,3 21,1 19,0 4 Zysk/strata na działalności operacyjnej 55,7 45,7 13,4 10,9 5 Zysk/strata brutto 30,8 22,5 7,4 5,4 6 Zysk/strata netto 30,8 22,5 7,4 5,4 7 EBITDA 107,1 96,1 25,7 23,0 Lp. Dane finansowe w tyś zł w tyś EUR I kwartał 2012 I kwartał 2013 I kwartał 2012 I kwartał 2013 31.03.2012 31.12.2012 1 Kapitał własny 1 354,0 1 323,3 325,4 316,8 2 3 4 5 6 Należności długoterminowe Należności krótkoterminowe Środki pieniężne i inne aktywa pieniężne Zobowiązania długoterminowe Zobowiązania krótkoterminowe 0,0 0,00 0,0 0,00 422,8 648,1 101,6 155,1 74,6 95,1 17,9 22,8 391,5 439,4 94,1 105,2 724,2 829,3 174,0 198,5 Kurs średni EURO wg tabeli kursów NBP nr 64/A/NBP/2012 z dnia 30.03.2012r.: 1 euro = 4,1616 Kurs średni EURO wg tabeli kursów NBP nr 63/A/NBP/2013 z dnia 29.03.2013r.: 1 euro = 4,1774

4. ACARTUS S.A. Komentarz Zarządu na temat czynników i zdarzeń, które miały wpływ na osiągnięte wyniki finansowe. Spółka świadczy usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe, na podstawie umów zawartych z klientami. Ceny za usługi księgowe oparte są w części na stałych ryczałtach, w części są indeksowane ilością dokumentów. W przypadku usług kadrowo-płacowych cena jest indeksowana ilością pracowników. Spółka w I kwartale 2013 w porównaniu z I kwartale 2012 zanotowała spadek przychodów o niecałe 20 tyś zł. Spadek ten jest głównie spowodowany rozwiązaniem umów z klientami z dwóch głównych przyczyn. Pierwsza przyczyna to likwidacja firm, druga to znalezienie lepszej oferty cenowej. W czasach kryzysu część klientów decyduje się bowiem wybrać niższą cenę prawdopodobnie kosztem niższej jakości obsługi. Zakładamy, że w dłuższym okresie czasu ten trend się odwróci. Udało się natomiast, w porównaniu z poprzednim okresem, obniżyć koszty o prawie 10 tyś zł, dlatego też zysk operacyjny jest na poziomie 45,7 tyś zł. Bez uwzględnienia amortyzacji wartości firmy, która wyniosła w I kwartale 2013r. 37,5 tyś zł., wynik byłby jeszcze wyższy. Wartość firmy powstała w wyniku przejmowania biur rachunkowych w latach poprzednich i jest sukcesywnie odpisywana w koszty. Ujmowana jest w pozycji pozostałe koszty operacyjne. Amortyzacja pozostałego majątku trwałego w I kwartale 2013r wyniosła 12,9 tys. zł. Oznacza to, że wynik EBITDA ukształtował się za I kwartał 2013 roku na poziomie + 96,1 tys. zł. W porównaniu z rokiem poprzednim zwiększyły się zarówno należności krótkoterminowe i zobowiązania krótkoterminowe. Jest to związane z ogólną sytuacją na rynku usług wymuszającą wydłużanie się realnych terminów płatności. 5. ACARTUS S.A. Informacje o działalności spółek powiązanych. Spółka ACARTUS Slovakia s.r.o. jest biurem rachunkowym działającym na terenie Słowacji, swoja działalność rozpoczęła w czerwcu 2011r. W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka osiągnęła przychód na poziomie około 34,3 tyś EURO. i tym samym wygenerowała zysk w wysokości 12,0 tyś EURO. Obecnie obsługuje 106 klientów. Spółka ACARTUS Czech s.r.o. jest biurem rachunkowym działająca na terenie Czech, swoja działalność rozpoczęła we wrześniu 2012r. W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka osiągnęła przychód na poziomie 546 tyś CZK. i tym samym wygenerowała zysk brutto w wysokości 160 tyś CZK. Obecnie obsługuje 46 klientów. Ze względu na fakt braku perspektyw na rozpoczęcie realnej działalności gospodarczej, Spółka w miesiącu lutym sprzedała swoje udziały w spółce ASECURATOR sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.

6. ACARTUS S.A. Informacje na temat aktywności jaką w okresie objętym raportem Emitent podjął w obszarze rozwoju prowadzonej działalności. W pierwszym kwartale bieżącego roku Zarząd Spółki skupiał się głównie na przeprowadzce do nowej siedziby. Przeprowadzka odbyła się w trzech etapach, rozpoczęła się w drugiej połowie lutego a skończyła się z końcem kwietnia. Było to duże przedsięwzięcie logistyczne. Od lutego rozpoczęła się akcja Zero PIT-u PIT-u dla klientów SKOK Wesoła, akcja zakończyła się z końcem kwietnia. W ramach tego przedsięwzięcia Spółka rozliczała zeznania roczne klientów SKOKu z 70 Oddziałów z całej Polski. Projekt był dość poważnym przedsięwzięciem dla Spółki. Z zadowoleniem należy przyjąć fakt, że został zrealizowany przez Spółkę bardzo sprawnie Zarząd planuje kontynuacje współpracy ze SKOK w tym zakresie w latach przyszłych. Współpraca ze SKOK powinna mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki. 7. ACARTUS S.A. Stanowisko zarządu Spółki odnośnie możliwości zrealizowania podanych do publicznej wiadomości prognoz wyników na rok 2013 w świetle wyników zaprezentowanych w raporcie kwartalnym za I kwartał 2013 roku Emitent nie publikował prognoz wyników finansowych w 2013 roku.