PREZENTACJA MULTIMEDIALNA



Podobne dokumenty
INFORMATYKA. Portale społecznościowe

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

2. Metody prezentacji informacji

2. Opracowanie grafiki w dokumencie tekstowym

Scenariusz zajęć edukacyjnych nr 4.10 Temat zajęć: Ile tak naprawdę zarobię? Wynagrodzenia brutto i netto

Scenariusz zajęć Otwarte zabytki

2. Rozmowy i dyskusje w Internecie

Scenariusz lekcji: Przyczyny powstawania wypadków w ruchu drogowym powstające z winy dzieci (część 1)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe pojęcia związane z internetem; scharakteryzować pojęcia: portal, wortal, witryna, WWW, HTTP;

PRZEDMIOT: Działalność gospodarcza w jednostkach organizacyjnych. CEL OGÓLNY: Zapoznanie uczniów z celami oraz zasadami normalizacji

SCENARIUSZ LEKCJI. Autorzy scenariusza: Krzysztof Sauter (informatyka), Marzena Wierzchowska (matematyka)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z INFORMATYKI

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: WWW w pajęczynie informacji 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: Internet 1

2. Tabele w bazach danych

Tytuł: Budowa i działanie narządu wzroku

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Komputer i urządzenia cyfrowe

Scenariusz lekcji biologii z wykorzystaniem metody CILIL Lekcja dla klasy IV technikum o rozszerzonym zakresie kształcenia

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności. Scenariusz lekcji

1. Scenariusz lekcji: Najnowsze marki samochodów

Scenariusz lekcji: Wycieczka klasowa

Numer i nazwa obszaru: 5 Wdrażanie nowych, innowacyjnych sposobów nauczania i oceniania, w celu podnoszenia efektywności kształcenia w cyfrowej szkole

Scenariusz lekcji. Przykłady zastosowań komputerów w różnych dziedzinach życia. wymienić podstawowe pojęcia związane z procesem powstawania gazety;

Funkcje i instrukcje języka JavaScript

Temat szkolenia: Odwrócona lekcja w nauczaniu przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem otwartych zasobów edukacyjnych, w szczególności Khan Academy

Scenariusz zajęć z matematyki w I klasie Liceum Ogólnokształcącego. Funkcja kwadratowa niejedno ma imię... Postać iloczynowa funkcji kwadratowej

2. Konfiguracja programu Outlook Express

2. Metody adresowania w arkuszu kalkulacyjnym

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE. Scenariusz lekcji. 2.

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby pozyskiwania informacji ze szczególnym uwzględnieniem technologii informatycznej;

Temat: Programujemy historyjki w języku Scratch tworzymy program i powtarzamy polecenia.

Zasady ruchu drogowego dla rowerzysty - przypomnienie wiadomości. Wykorzystanie podstawowych funkcji przeglądarki do przeglądania stron WWW.

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe zastosowania komputerów w szkole i najbliższym otoczeniu;

SCENARIUSZ LEKCJI GEOGRAFII DLA UCZNIÓW KLASY I (ZAKRES PODSTAWOWY) SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

BEZPIECZNA PRACA NA STANOWISKU ELEKTRYKA

Ja i moje zainteresowania tworzenie własnej strony internetowej

KRYTERIA OCENIANIA II ETAP EDUKACYJNY ZAJĘCIA KOMPUTEROWE KLASA IV KLASA V KLASA VI. DOPUSZCZAJĄCY Uczeń

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

WYKORZYSTANIE KOMPUTERA NA LEKCJI MATEMATYKI W I KLASIE GIMNAZJUM.

Scenariusz lekcji. omówić zastosowanie bazy danych; omówić budowę okna programu Biblioteka; omówić budowę bazy danych pola i rekordy;

4. Temat: e-zus czyli firma pod ręką

Programowanie i techniki algorytmiczne

Wymieranie gatunków ZAKRES TREŚCI: Zajęcia terenowe: Zajęcia w klasie: Liceum IV etap edukacyjny zakres rozszerzony:

Scenariusz lekcji. opisać działanie poczty elektronicznej; opisać podobieństwa i różnice między pocztą elektroniczną i tradycyjną;

Scenariusz lekcji. wymienić nazwy funkcji logicznych (jeżeli, licz.jeżeli); omówić funkcje, korzystając z informacji zawartych w Pomocy programu;

WYMAGANIA EDUKACYJNE zajęcia komputerowe

Temat szkolenia: Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi Web 2.0 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2014

Możliwość wykorzystania komputera na zajęciach podstaw przedsiębiorczości na przykładzie lekcji nt. podatków pośrednich (scenariusz lekcji)

Scenariusz lekcyjny Przekształcenie wzorów występujących w matematyce, fizyce, chemii. Scenariusz lekcyjny

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień 2017

Scenariusz zajęć edukacyjnych nr 4.11 Temat zajęć: Dzielimy się z państwem rozliczenie roczne PIT

Temat 2. Program komputerowy

2. Graficzna prezentacja algorytmów

Scenariusz lekcji. omówić stosowane urządzenia sieciowe: switch, hub, router;

SCENARIUSZ LEKCJI. Podstawa programowa: Wyrażenia algebraiczne. Uczeń:

Scenariusz zajęć edukacyjnych nr 6.9 Temat zajęć: Jak przyciągniemy klientów? Działania marketingowe (2)

Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy Zbiór scenariuszy Mój przedmiot matematyka

SCENARIUSZ LEKCJI. Klasa: I liceum profilowane Blok tematyczny: Własności funkcji kwadratowej

Scenariusz lekcji. nazwać elementy składowe procedury; wymienić polecenia służące do malowania wnętrza figur;

1. Każdy ma swojego dusiołka

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji. podać definicję filtru w bazie danych; wymienić i opisać kwerendy funkcjonalne;

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości: 2.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Scenariusz lekcji. wymienić elementy, z jakich składa się program; wymienić i opisać podstawowe opcje Przybornika;

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności.

Scenariusz lekcji. Opracował: Paweł Słaby

SCENARIUSZ LEKCJI. TEMAT LEKCJI: Budowa atomu. Układ okresowy pierwiastków chemicznych. Promieniotwórczość naturalna i promieniotwórczość sztuczna

Scenariusz lekcji. program do obsługi poczty elektronicznej np. Microsoft Outlook.

Scenariusz lekcji. wymienić podstawowe zastosowania Notatnika. dokonać zapisu tekstu do pliku tekstowego. dokonać odczytu tekstu pliku tekstowego;

WYMAGANIA EDUKACYJNE. Informatyka Szkoła Podstawowa Klasa 4 NA ŚRÓDROCZNĄ I ROCZNĄ OCENĘ KLASYFIKACYJNĄ

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe atrybuty czcionki; scharakteryzować pojęcia indeksu górnego i dolnego; wymienić rodzaje wyrównywania tekstu;

Bezpieczne dziecko w sieci

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z INFORMATYKA W KLASIE IV i VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SCENARIUSZ LEKCJI GEOGRAFII W SZKOLE ŚREDNIEJ. Opracowała: Elżbieta Paluchowska

Dokument komputerowy w edytorze grafiki

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE 1

Załącznik 1. Załącznik 2.

Zrzut ekranu z wykorzystanej podczas zajęć prezentacji

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2

KONSPEKT ZAJĘĆ KOŁA INFORMATYCZNEGO LUB MATEMATYCZNEGO W KLASIE III GIMNAZJUM LUB I LICEUM ( 2 GODZ.)

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby uruchamiania programów; wyjaśnić pojęcie autouruchamiania; omówić metody tworzenia skrótu;

Przedmiotowe Zasady Oceniania z Informatyki dla klasy IV i VIII. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie.

Scenariusz lekcji opartej na programie Program nauczania informatyki w gimnazjum DKW /99

Scenariusz lekcji matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Funkcja kwadratowa niejedno ma imię... Postać iloczynowa funkcji kwadratowej

Metody: a) metoda lekcji odwróconej; b) pogadanka; c) ćwiczenia praktyczne; d) ćwiczenia interaktywne; e) burza mózgów; f) pokaz filmu edukacyjnego.

Scenariusz warsztatów edukacyjnych Moja szkoła szkoła otwarta na ucznia realizowanych w ramach ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła -

CO TY WIESZ O NORMALIZACJI?

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH / EDUKACJI INFORMATYCZNEJ KLAS I III

2. Metoda i forma pracy - Metody: poszukująca, problemowa, aktywizująca ucznia - Formy: praca grupowa, praca indywidualna ucznia

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: Scenariusz lekcji

SCENARIUSZ LEKCJI FIZYKI Z WYKORZYSTANIEM FILMU WSZYSTKO JEST MAGNETYCZNE.

CEL LEKCJI - Poznanie podstawowych zasad użytkowania programu Autodesk 123D Design. - zaprojektowanie breloka dla mamy lub taty.

Temat: Podsumowanie wiadomości z działu: Nie tylko kalkulator ćwiczenia z wykorzystaniem monitora interaktywnego. Zajęcia komputerowe klasa VI a

Transkrypt:

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 1

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 2

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 3

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 4

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 5

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 6

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 7

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 8

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 9

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 10

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 11

i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 12

SCENARIUSZ ZAJĘĆ: Temat : Portale wiedzy i portale edukacyjne Czas trwania : 60 min Realizacja: gimnazjum/studenci Opracowała: inż. Magdalena Piętka Cele ogólne : Pozyskanie nowej wiedzy na temat portali wiedzy, Pozyskanie nowej wiedzy na temat portali edukacyjnych, Połączenie posiadanej wiedzy uczniów i rozszerzenie jej, Cele szczegółowe UCZEŃ : Potrafi wytłumaczyć co to jest portal edukacyjny, potrafi wymienić przykłady platform programowych portali edukacyjnych, potrafi krótko scharakteryzować dwie wybrane platformy, wie co powinien postadać każdy portel edukacyjny, wie co to jest portal wiedzy, potrafi odróżnić portal wiedzy od portalu edukacyjnego, portafi wymienić najlepsze portale wiedzy, Wiadomości ucznia przed lekcją: zna regulamin pracowni komputerowej, zna zasady bezpiecznego użytkowania zestawu komputerowego, umie pracować stosując się do poznanych zasad i regulaminu, zna zagrożenia wynikające z użytkowanie Internetu, Potrafi korzystać z przeglądarki internetowej, o wykład, o pogadanka, o ćwiczenia praktyczne, Metody pracy nauczyciela : Pomoce dydaktyczne : prezentacja multimedialna i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 13

Lekcja 1: Przebieg zajęć : 1) Czynności organizacyjne (powitanie uczniów, sprawdzenie obecności) 2) Zapoznanie uczniów z tematem lekcji i etapami jego realizacji 3) Uświadomienie uczniom celu lekcji 4) Realizacja etapów i zagadnień które będą omawiane na lekcji 5) Podsumowanie zajęć (ad.2) Poinformowanie o temacie zajęć oraz zakresie materiału który obejmuje zagadnienia związane z : -portalami edukacyjnymi, - portalami wiedzy. (ad.4- w skrócie) Nauczyciel robi wprowadzenie do nowego tematu. W tym etapie rozpoczyna wykład. Do tej formy pracy wykorzystuje prezentację multimedialną, którą przygotował przed zajęciami. W pierwszych minutach zajęć wyjaśnia co to jest portal edukacyjny. Następnie skupia się co powinien zawierać. Po wyjaśnieniu przechodzi do platform programowych p.edukacyjnych. Wymienia cztery najbardziej znane platformy i objaśnia starannie każdą z nich. Potem wymienie narzędzia portalu edukacyjego oraz czym powinien się charakteryzować. Drugim etapem jest przedstawianie portali wiedzy i zobrazowanie w tabeli najbardziej obleganych stron. Nauczyciel podaje przykład i wspomina o stronie odpowiadac.pl. Część praktyczne + pogadanka: Nauczyciel prosi uczniów aby wpisali w głównym oknie przeglądarki internetowej stronę: www odpowiadac.pl. Każdy uczeń rejestruje się, czas rejestracji to kilkadziesiąt sekund. Następnie uczniowie otrzymują czas na rozejrzenie się po stronie www. Nauczyciel prosi uczniów aby powiedzieli co jest charakterystycznego dla tego portalu wiedzy. Następnie prosi uczniów aby wpisali : Learningspace w przeglądarkę google i włączyli pierwszy link do strony. W tym wypadku uczniowie nie tworzą konta tylko korzystają z portalu jako GOŚĆ. Nauczyciel prosi uczniów, aby zapoznali się z tym portalem edukacyjnym i również wskazali odpowiednie cechy portalu edukacyjnego. i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 14

Nauczycie robi podsumowanie z części praktycznej i przechodzi do dyskusji. PYTANIE: Jak myślicie czy portale wiedzy i edukacyjne są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach i dlaczego? Po udzieleniu różnych odpowiedzi przez uczniów, nauczyciel sumuje wypowiedzi i wyciąga odpowiednie wnioski =podsumowanie. Następuje zakończenie zajęć i wyłączenie komputerów przez uczniów. Bibliografia: http://www.serp24.pl/fraza/portale%20wiedzy# http://consilr.info.uaic.ro/uploads_lt4el/resources/pdfpolan%20education%20on%20t he%20internet.pdf http://www.szukaj.com/web?q=portale+wiedzy i n ż. M a g d a l e n a P i ę t k a P. W I E D Z Y & P. E D U K A C Y J N E Strona 15