PRZEWODNIK PO PLATYNOWEJ KARCIE KREDYTOWEJ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRZEWODNIK PO PLATYNOWEJ KARCIE KREDYTOWEJ"

Transkrypt

1 PRZEWODNIK PO PLATYNOWEJ KARCIE KREDYTOWEJ

2 2 Spis treści Ogólne informacje o karcie Osobisty numer PIN do karty Aktywacja karty kredytowej Karta non stop BZWBK24 mobile, BZWBK24 Internet Przelew z rachunku karty kredytowej BZWBK24 Telefon Alerty Bezpieczne zakupy w Internecie, czyli usługa 3D-Secure Korzystanie z karty za granicą Spłata zadłużenia karty jak to zrobić? Usługa Spłaty Ratalnej RATIO Zniżki Program Priority Pass Warto wiedzieć, warto zapamiętać Pakiet Platinum Assistance Bezpłatne pakiety ubezpieczeń do karty Podróżne Platinum Bezpieczne Pieniądze Platinum Płatne pakiety ubezpieczeń Numery telefonów do lokalnych ośrodków organizacji płatniczej

3 3 Szanowni Państwo, Jest nam niezmiernie miło, że dołączyli Państwo do grona Posiadaczy Platynowej Karty Kredytowej Banku Zachodniego WBK. Kartą VISA Platinum mogą Państwo płacić za towary i usługi zarówno w kraju, jak i za granicą wszędzie tam, gdzie widnieje logo VISA. Ponadto, dzięki doskonale rozwiniętej sieci bankomatów, mają Państwo możliwość wypłaty gotówki praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Jeśli korzystają Państwo z usług bankowości elektronicznej BZWBK24, mogą Państwo również dokonywać przelewów z rachunku karty. Karta kredytowa VISA Platinum zapewnia wysokie bezpieczeństwo i maksymalną wygodę w dysponowaniu pieniędzmi. Dodatkowo, umożliwia dostęp do szerokiego pakietu ubezpieczeń, usług assistance i concierge. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z niniejszym przewodnikiem. Wierzymy, że zawarte w nim informacje będą przydatne i utwierdzą Państwa w przekonaniu, że dokonali Państwo najlepszego wyboru.

4 Numer karty To numer należącej do Państwa karty kredytowej. 2 Data końca ważności karty Karta jest ważna do ostatniego dnia miesiąca zaznaczonego na karcie. 3 Imię i nazwisko Użytkownika karty Tylko osoba wymieniona z imienia i nazwiska na awersie karty jest upoważniona do korzystania z niej. Przy odbiorze karty prosimy o sprawdzenie, czy Państwa imię i nazwisko zostały wytłoczone bez omyłek. 4 Logotyp organizacji płatniczej Emblemat VISA oznacza, że kartą można dokonywać transakcji we wszystkich punktach na całym świecie oznaczonych tym znakiem. 5 Chip (mikroprocesor) Dodatkowe zabezpieczenie karty kredytowej. 6 Logotyp funkcjonalności zbliżeniowej Emblemat oznacza, że kartą można dokonać płatności zbliżeniowych. 1 Pasek magnetyczny Baza danych o karcie. Jego uszkodzenie (np. zadrapanie lub zdarcie) może sprawić, że karta będzie nieczytelna dla terminali. 2 Miejsce na podpis Użytkownika karty Na tym pasku należy złożyć podpis zaraz po otrzymaniu karty. 3 Logotyp Banku Ten znak informuje, że karta została wydana przez Bank Zachodni WBK. 4 Krajowy numer telefonu Centrum Komunikacji BZ WBK Czynna całą dobę infolinia Banku, na której uzyskają Państwo pomoc oraz odpowiedzi na pytania związane z problemami z kartą. 5 Numer telefonu dla dzwoniących również spoza Polski W przypadku stwierdzenia utraty karty za granicą, bezzwłocznie należy zadzwonić pod ten numer, aby zastrzec kartę. 6 Kod CVV2 Weryfikacja tego kodu zapewnia większe bezpieczeństwo transakcji internetowych.

5 5 Płatności odłożone w czasie Wraz z kartą kredytową został Państwu przyznany indywidualny limit kredytowy, którym mogą Państwo dowolnie dysponować. Limit jest odnawialny, co oznacza, że jeśli zostanie wykorzystany, a następnie częściowo spłacony, będą Państwo mogli ponownie wykorzystać spłaconą część. Gotówka od ręki Karta kredytowa VISA Platinum daje Państwu także możliwość dokonywania wypłat gotówki w bankomatach oznaczonych symbolem VISA. Płatności zbliżeniowe Karta kredytowa VISA Platinum posiada funkcjonalność płatności zbliżeniowych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć kartę do specjalnego terminala odpowiednia należność zostanie automatycznie pobrana z konta karty. Płatności zbliżeniowe o wartości do 50 złotych zazwyczaj nie wymagają potwierdzenia numerem PIN ani podpisywania wydruku z terminala. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom i potrzebom, dajemy Państwu możliwość bezpłatnego wyłączenia funkcjonalności płatności zbliżeniowych. Aby tego dokonać, wystarczy skontaktować się z infolinią Banku pod numerem lub z Doradcą w placówce. Należy jednak pamiętać, że wyłączenie tej funkcji dotyczy wyłącznie karty użytkowanej w danym momencie.

6 6 W przypadku otrzymania duplikatu karty, karty wznowionej lub wydania nowej karty w miejsce utraconej bądź zastrzeżonej, konieczna jest ponowna dezaktywacja tej funkcji. Jednocześnie przypominamy, że korzystanie z karty kredytowej z funkcją zbliżeniową może spowodować przekroczenie salda dostępnego na rachunku karty. Więcej niż jedna karta Osobisty numer PIN Karty kredytowe VISA Platinum mają przypisany indywidualny numer PIN, który jest niezbędny do realizacji transakcji zarówno płatności w sklepie, jak i wypłaty gotówki w bankomacie. W przypadku, gdy terminal w sklepie nie wymaga podania numeru PIN, transakcja będzie potwierdzona podpisem. Kodu PIN nie należy ujawniać osobom trzecim ani przechowywać go razem z kartą. Gdy zapomną Państwo numer PIN Posiadacz karty kredytowej VISA Platinum może wnioskować o wydanie kart dodatkowych dla maksymalnie trzech wskazanych przez niego osób. Wszyscy Użytkownicy kart dodatkowych otrzymują te same możliwości i przywileje, które przysługują Użytkownikowi głównemu. Bank przyznaje jeden wspólny limit dla karty głównej i kart dodatkowych. Aby uzyskać kartę dodatkową, wystarczy złożyć wniosek w dowolnej placówce Banku lub zadzwonić pod numer Karta z mikroprocesorem Ze względów bezpieczeństwa Bank nie ma możliwości przypomnienia nadanego Państwa karcie numeru PIN. W przypadku, gdy go Państwo zapomną, konieczne jest nadanie nowego kodu. Można go nadać, wykorzystując usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet lub zawnioskować poprzez całodobową infolinię Banku. Operacja ta jest bezpłatna, nowy numer PIN zostanie przesłany tradycyjną pocztą na Państwa adres korespondencyjny. Gdy nieprawidłowo wprowadzą Państwo numer PIN W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa karty kredytowe zostały wyposażone w mikroprocesor ( chip ), który wymusza potwierdzenie dokonywanych płatności osobistym numerem PIN. Dzięki zastosowaniu technologii chipowej płatności dokonywane kartami są szybsze i bezpieczniejsze. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty unikatowy numer PIN chroni przed użyciem karty przez osoby nieuprawnione. Mają Państwo trzy kolejne próby wprowadzenia poprawnego numeru PIN. Ze względów bezpieczeństwa, po trzykrotnym błędnym podaniu kodu, karta zostanie zablokowana. Aby ją odblokować, prosimy skorzystać z usług bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet lub zadzwonić pod numer całodobowej infolinii Banku.

7 7 Aktywacja karty kredytowej W celu zabezpieczenia przed użyciem przez osoby niepowołane, karty, które Państwo otrzymują, są nieaktywne. Karta może zostać aktywowana bezpłatnie w dowolnym bankomacie sieci BZWBK24 lub przy pierwszej płatności w punkcie handlowo-usługowym. Do aktywacji niezbędny jest numer PIN przypisany do karty. Aktywacji mogą Państwo dokonać także w ramach usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet. Karta non stop Jako Użytkownicy karty kredytowej VISA Platinum zyskują Państwo całodobowy dostęp do rachunku karty za pośrednictwem komfortowych w użyciu kanałów elektronicznych: telefonu, Internetu oraz aplikacji mobilnej.

8 8 BZWBK24 mobile, BZWBK24 Internet Aplikacja BZWBK24 mobile to usługa, z której mogą Państwo korzystać za pośrednictwem telefonu z systemem Android, ios lub Windows Phone. Korzystając zarówno z usługi BZWBK24 mobile, jak i BZWBK24 Internet, zyskują Państwo całodobowy, z każdego miejsca na świecie, dostęp do informacji o: wysokości limitu kredytowego, saldzie zadłużenia na rachunku karty, wysokości dostępnych środków, odsetkach za poprzedni okres rozliczeniowy, kwocie zablokowanych środków na poczet nierozliczonych transakcji, zestawieniu operacji, historii transakcji, wysokości zaległych płatności, bieżącej należności minimalnej i całkowitej, terminie bieżącej płatności, Dodatkowo, za pośrednictwem usługi BZWBK24 Internet mogą Państwo m.in.: aktywować kartę, aktywować usługę 3D-Secure, nadać numer PIN, odblokować kartę, zmienić adres korespondencyjny. Przelew z rachunku karty kredytowej Jeżeli korzystają Państwo z usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet, mają Państwo możliwość dokonywania przelewów z rachunku karty kredytowej. Oznacza to możliwość opłacania należności, np. za prąd, gaz lub telefon, przy wykorzystaniu przyznanego Państwu limitu kredytowego. Maksymalna kwota przelewu jest ograniczona przez wysokość środków na rachunku karty oraz obowiązujące limity. Przelew elektroniczny jest transakcją bezgotówkową, zatem obejmuje go 54-dniowy okres bezodsetkowy. Tym niemniej, przelew z rachunku karty kredytowej jest obciążony prowizją zgodnie z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji pobieranych przez Bank. dacie wygenerowania następnego zestawienia.

9 9 BZWBK24 Telefon Opcja ta umożliwia dostęp do informacji o saldzie, dostępnych środkach, bieżącej minimalnej kwocie spłaty zadłużenia oraz wyznaczonym terminie spłaty. Alerty24 W ramach tej usługi, na wskazane przez Państwa numery telefonów komórkowych oraz adresy poczty elektronicznej, będą wysyłane powiadomienia tekstowe informujące o wystąpieniu następujących zdarzeń: zastrzeżeniu/blokadzie karty kredytowej, blokadzie środków w wyniku dokonania transakcji kartą kredytową (autoryzacji) na kwotę równą lub wyższą od ustalonej, odrzuceniu transakcji dokonanej kartą kredytową, rozliczeniu transakcji dokonanej kartą kredytową na kwotę równą lub wyższą od ustalonej, potwierdzeniu wznowienia karty kredytowej, przekroczeniu dostępnych środków na rachunku karty kredytowej, braku spłaty zadłużenia na rachunku karty kredytowej w terminie, przypomnieniu o nadchodzącym terminie spłaty zadłużenia na rachunku karty kredytowej,

10 10 potwierdzeniu zaksięgowania spłaty zadłużenia na rachunku karty kredytowej, odblokowaniu karty kredytowej, objęciu karty kredytowej usługami dodatkowymi, nieudanej próbie dostępu do usług bankowości elektronicznej BZWBK24. Usługę można aktywować w placówce Banku lub przez usługę BZWBK24 Internet. Jeżeli nie korzystają Państwo z usług elektronicznych BZWBK24, a chcą Państwo aktywować bezpłatny dostęp do karty kredytowej przez telefon, Internet lub aplikację mobilną, zapraszamy do placówki Banku w celu podpisania umowy o usługi bankowości elektronicznej BZWBK24. Bezpieczne zakupy w Internecie, czyli usługa 3D-Secure Każdy Posiadacz karty kredytowej VISA Platinum może bezpłatnie korzystać z dodatkowego zabezpieczenia swoich transakcji internetowych usługi 3D-Secure. Aktywacji usługi można dokonać podczas pierwszej płatności w sklepie internetowym, dokonywanej za pomocą karty płatniczej. Dotychczas Użytkownik karty był identyfikowany wyłącznie na podstawie numeru karty, daty jej ważności oraz wartości kontrolnej CVV2/CVC2. Obecnie, dzięki usłudze 3D-Secure, jest dodatkowo identyfikowany na podstawie niepowtarzalnego smskodu generowanego w ramach usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet. Korzystanie z karty za granicą Kartą kredytową VISA Platinum można dokonywać płatności bezgotówkowych za granicą, jak również wypłacać w bankomatach gotówkę w walucie danego kraju. Kwota transakcji zagranicznych podawana jest w walucie lokalnej, a następnie przeliczana przez VISA na euro. Następnie kwota w euro przeliczana jest przez Bank Zachodni WBK na złotówki. Awaryjna gotówka W przypadku stwierdzenia utraty karty za granicą należy bezzwłocznie skontaktować się z lokalnym centrum VISA, które po natychmiastowym zablokowaniu karty umożliwi Państwu dokonanie jednorazowej awaryjnej wypłaty gotówki. W ciągu 24 godzin centrum wyda Państwu kartę zastępczą. Awaryjna wypłata gotówki dla posiadaczy kart VISA Platinum jest bezpłatna. Numery telefonów do lokalnych ośrodków VISA znajdą Państwo na końcu tego przewodnika. Spłata zadłużenia karty jak to zrobić? Zadłużenie może być spłacane w najkorzystniejszej, wybranej przez Państwa, formie. Mogą Państwo dokonywać: comiesięcznych spłat częściowych, których wysokość jest równa co najmniej minimalnej kwocie wskazanej w zestawieniu operacji.

11 11 Informację o kwocie spłaty minimalnej otrzymają Państwo listownie lub w ramach usługi BZWBK24 Internet. Kwota ta nie może być jednak niższa od 50 zł, a jej spłata musi zostać dokonana w ciągu 24 dni od daty wygenerowania zestawienia. Data spłaty podana będzie w przesłanym do Państwa zestawieniu. spłat całości zadłużenia; wówczas Bank nie naliczy odsetek od dokonanych transakcji bezgotówkowych. Taka opcja daje możliwość korzystania z nieoprocentowanego kredytu aż do 54 dni. Spłaty, zarówno całości, jak i części zadłużenia na rachunku karty kredytowej, można dokonywać w dowolnie wybranej przez siebie formie: automatycznej spłaty zadłużenia ze wskazanego rachunku bankowego, spłaty zadłużenia w bankomacie sieci BZWBK24 korzystając z opcji Przelew na kartę kredytową, przelewu przez Internet lub aplikację mobilną w ramach usług bankowości elektronicznej BZWBK24, przelewu bankowego przy użyciu przekazu bankowego, wpłaty gotówkowej w dowolnej placówce Banku.

12 12 Automatyczna spłata zadłużenia Jak skorzystać z Usługi Ratalnej RATIO? Jeżeli chcą Państwo, żeby Bank automatycznie pobierał z Państwa konta kwotę na poczet spłaty zadłużenia na rachunku karty, prosimy złożyć taką dyspozycję. Do wyboru pozostają dwie możliwości: automatyczna spłata kwoty minimalnej, automatyczna spłata całkowitej kwoty zadłużenia wskazanego w zestawieniu operacji. Usługę tę zlecają Państwo tylko raz. Od tego momentu Państwa rachunek obciążany będzie co miesiąc odpowiednią kwotą wykazaną w zestawieniu operacji. Zlecenie Bankowi takiej usługi pozwoli zapomnieć o comiesięcznym obowiązku spłaty zadłużenia. Szczegółową informację na temat automatycznej spłaty zadłużenia uzyskają Państwo w placówkach Banku. Usługa Spłaty Ratalnej RATIO W ramach usługi RATIO mają Państwo możliwość rozłożenia na raty jednej lub kilku transakcji o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 zł i nie większej niż 95% limitu na karcie kredytowej. Mogą Państwo wybrać od 3 do 48 miesięcznych rat. Usługę RATIO można uruchomić w ciągu 30 dni od dnia rozliczenia transakcji. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii lub samodzielnie uruchomić RATIO w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24. Usługę RATIO można aktywować w momencie rozliczenia transakcji na rachunku karty. Nie później jednak niż po 30 dniach od daty jej dokonania. Harmonogram spłat RATIO zostanie przekazany wraz z zestawieniem operacji. Kwota każdej raty będzie powiększała minimalną kwotę do spłaty, a jej spłata będzie wymagana w terminie wskazanym na zestawieniu. Zniżki Płacąc kartą kredytową VISA Platinum, mogą Państwo korzystać z Programu Zniżek dla Posiadaczy kart płatniczych Banku Zachodniego WBK. W wybranych sklepach i punktach usługowych czekają na Państwa atrakcyjne rabaty. Lista placówek handlowo-usługowych biorących udział w Programie dostępna jest w placówkach Banku oraz na stronie rabaty.bzwbk.pl.

13 13 Program Priority Pass Wraz z kartą kredytową otrzymali Państwo kartę Priority Pass, która potwierdza Państwa uczestnictwo w ekskluzywnym Programie Priority Pass. Karta ta daje Państwu przywilej wstępu do ponad 700 salonów VIP na lotniskach całego świata, niezależnie od klasy biletu czy wybranych linii lotniczych. Każdy z uczestników Programu, a także towarzyszące im w podróży osoby, mogą w oczekiwaniu na samolot odpocząć w komfortowych warunkach, skorzystać z dostępu do prasy, telewizji, napojów, przekąsek oraz zaplecza biznesowego (obejmującego m.in. łącze internetowe, faks, ksero i drukarkę). Więcej szczegółów na temat usług dostępnych w Programie Priority Pass znajdą Państwo na stronie Ponadto mają Państwo możliwość pobrania na smartfony (z systemami ios, Android i BlackBerry) bezpłatnej aplikacji Priority Pass, która lokalizuje lotniskowe salony VIP. Warto wiedzieć, warto zapamiętać Aby czerpać pełną satysfakcję z użytkowania karty kredytowej VISA Platinum, należy pamiętać o kilku kwestiach: obsługa punktu akceptującego karty może poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego Państwa tożsamość. Prośba ta jest podyktowana dbałością o bezpieczeństwo Państwa pieniędzy,

14 14 nie należy dokonywać zakupów w niesprawdzonych firmach wysyłkowych takie transakcje obarczone są dużym ryzykiem, należy unikać umieszczania karty na telewizorze, komputerze oraz przy telefonie komórkowym. Pole elektromagnetyczne emitowane przez te urządzenia może rozmagnesować pasek umieszczony na karcie. PAKIET PLATINUM ASSISTANCE W ramach Pakietu Platinum mogą Państwo korzystać z pomocy specjalistów Europ Assistance Polska. Przez całą dobę służą oni Państwu wsparciem w różnych życiowych, problematycznych sytuacjach. Aby skorzystać z ich pomocy, prosimy o kontakt z całodobowym Centrum Alarmowym pod numerem telefonu Pomoc Medyczna na terenie RP W razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania Centrum Alarmowe zajmie się organizacją pomocy może pokryć koszty wizyty lekarza lub pielęgniarki, transportu medycznego, a także dostarczyć przepisane leki. W ramach Centrum Alarmowego można skorzystać również z infolinii medycznej. Pomoc w Domu W przypadku zdarzenia losowego lub awarii sprzętu, kontaktując się z Centrum Alarmowym, można uzyskać bezpłatne wsparcie odpowiedniego specjalisty (m.in. hydraulika, elektryka, specjalistów od napraw sprzętu RTV/ AGD i sprzętu komputerowego). Jeżeli zajdzie taka potrzeba, Centrum Alarmowe zorganizuje również transport mieszkańców do hotelu lub innego wskazanego miejsca, a także zajmie się przewozem mienia i jego dozorem. W razie wątpliwości można również skorzystać z infolinii remontowo- -budowlanej lub infolinii o usługodawcach. Pomoc w Podróży Samochodem Karta kredytowa Visa Platinum zawiera również pakiet usług przydatnych, gdy dojdzie do awarii samochodu lub wypadku komunikacyjnego. Można wówczas skorzystać z bezpłatnej usługi usprawnienia auta na miejscu zdarzenia, holowania, wynajmu auta zastępczego lub dowozu paliwa. Jeżeli nie będzie możliwe kontynuowanie podróży, Centrum Alarmowe zorganizuje transport i nocleg dla Posiadacza karty oraz jego pasażerów. W razie pytań można również skorzystać z infolinii motoryzacyjnej.

15 15 Serwis concierge Do Państwa dyspozycji pozostaje również profesjonalny serwis doradców concierge, którzy na życzenie zorganizują wskazane zlecenia, np. zaplanują zagraniczną podróż, zarezerwują taksówkę, stolik w restauracji lub bilet na ważne wydarzenie kulturalne. Organizacja świadczenia jest bezpłatna, z wyłączeniem jednak kosztów samego zorganizowanego świadczenia. Dostęp do infolinii Uzupełnieniem Pakietu Platinum są następujące infolinie: weterynaryjna, Twoje Dziecko, Kultura oraz prawna. BEZPŁATNE PAKIETY UBEZPIECZEŃ DO KARTY Karta kredytowa VISA Platinum zawiera bezpłatne pakiety ubezpieczeń: Bezpieczne Pieniądze Platinum oraz ubezpieczenie Podróżne Platinum. Podróżne Platinum Ubezpieczenie Podróżne Platinum może objąć zwrot kosztów leczenia poniesionych za granicą na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania (w tym nagłego leczenia stomatologicznego). Co więcej,

16 16 może pokryć ono także koszty utraty, zniszczenia lub uszkodzenia bagażu podróżnego oraz koszty spowodowane opóźnieniem dostarczenia bagażu i opóźnieniem lotu w trakcie podróży zagranicznej. W ramach pakietu Podróżne Platinum dostępne są także usługi assistance, które stanowią nieocenioną pomoc w zagranicznej podróży i zapewniają w jej czasie m.in. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej deliktowej w życiu prywatnym oraz ochronę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Aby zgłosić szkodę, wystarczy zadzwonić pod numer Ochrona ubezpieczeniowa jest aktywowana automatycznie, gdy zapłacą Państwo kartą VISA Platinum za bilet na międzynarodową podróż, opłacą nią hotel w innym kraju, wynajmą samochód za granicą lub opłacą paliwo do samochodu, którym będą Państwo podróżować (w dniu wyjazdu z Polski). Ochrona ubezpieczeniowa świadczona jest przez BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A., przez 24 godziny na dobę, przez pierwsze 60 dni podróży zagranicznej. Ubezpieczenie obejmuje ochroną Posiadacza karty głównej i posiadaczy kart dodatkowych wydanych do rachunku oraz, maksymalnie, 2 pełnoletnie osoby podróżujące z posiadaczem każdej z kart. Szczegółowe zasady ubezpieczeń, Państwa prawa i obowiązki wynikające z przystąpienia do programu oraz wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności Ubezpieczycieli zawarte są w odpowiednich warunkach ubezpieczenia. Bezpieczne Pieniądze Platinum Wraz z kartą VISA Platinum otrzymują Państwo bezpłatny pakiet ubezpieczeń, który może uchronić Państwa przed skutkami zgubienia lub kradzieży karty kredytowej oraz rabunku gotówki pobranej z bankomatu przez osobę nieupoważnioną. Dodatkowo, pakiet obejmuje ubezpieczenie od utraty lub uszkodzenia towarów zakupionych kartą (w ciągu 30 dni od chwili zakupu), ubezpieczenie od utraty karty i dokumentów (np. na skutek kradzieży portfela), a także umożliwia otrzymanie zwrotu kosztów związanych z wyrobieniem nowych dokumentów oraz zakupem nowego portfela lub teczki. Pragniemy też przypomnieć, że w przypadku utraty karty kredytowej i jej nieuprawnionego użycia przez osobę trzecią, dzięki ubezpieczeniu Bezpieczne Pieniądze Platinum, mogą Państwo otrzymać zwrot utraconych środków do kwoty 150 euro (równowartość w PLN). Pakiet może uchronić Państwa również w sytuacji, w której w wyniku rozboju utracą Państwo wcześniej wypłacone pieniądze lub ktoś zmusi Państwa do ich wypłacenia. Zwrot środków mogą Państwo otrzymać, jeśli do zdarzenia doszło w ciągu 24 godzin od wypłaty. Ochrona ubezpieczeniowa Bezpieczne Pieniądze Platinum obowiązuje na całym świecie.

17 17 PŁATNE PAKIETY UBEZPIECZEŃ Ubezpieczenie BEZPIECZNA KARTA Pakiet Spokój Pakiet Spokój to ochrona ubezpieczeniowa przed skutkami następujących zdarzeń: utraty stałego źródła dochodu, utraty zdolności do zarobkowania, śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. W razie śmierci posiadacza karty wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel może dokonać spłaty całkowitego zadłużenia istniejącego na koncie karty w dniu zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego (nie więcej jednak niż przyznany limit kredytowy i nie więcej niż złotych). Wysokość miesięcznej składki za pakiet wynosi zaledwie 0,49% salda zadłużenia wykazanego na rachunku karty w 28. dniu danego miesiąca. W przypadku braku zadłużenia na karcie w 28. dniu miesiąca miesięczna składka wynosi 0 zł. Ochrona ubezpieczeniowa w ramach umowy ubezpieczenia BEZPIECZNA KARTA świadczona jest przez BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

18 18 Krajowa infolinia Banku Zachodniego WBK Opłata zgodna z taryfą danego operatora. Wszelkie informacje dotyczące opłat i prowizji, a także usług oferowanych w ramach kart kredytowych Banku Zachodniego WBK znajdują się w placówkach Banku. Usługi assistance w ramach Pakietu Platinum Assistance świadczone są przez Europ Assistance sp. z o.o. na podstawie umowy ubezpieczenia grupowego zawartej z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie ubezpieczeń Podróżne Platinum i Bezpieczne Pieniądze Platinum świadczona jest przez BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. na podstawie umów ubezpieczenia grupowego zawartych z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Szczegółowe informacje, w tym informacja o wysokości składek, Ogólne Warunki Ubezpieczenia BEZPIECZNA KARTA, określające m.in. zakres ubezpieczenia, zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, Karta Produktu dostępne są w placówkach Banku Zachodniego oraz na stronie internetowej bzwbkaviva.pl. Bank Zachodni WBK S.A. jest agentem ubezpieczeniowym BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. wpisanym do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego rejestru agentów ubezpieczeniowych pod nr /A3/A. Działamy zgodnie z zasadami dobrych praktyk na rynku bancassurance (Rekomendacje Związku Banków Polskich). Stan na dzień r.

19 19 Numery telefonów do lokalnych ośrodków VISA Jeżeli znajdują się Państwo w jednym z poniżej wymienionych krajów, mogą Państwo kontaktować się z centrami VISA International. Ich numery znajdują się poniżej. Anguilla Antigua i Barbuda Antyle Holenderskie: Bonaire Curacao Saba Sint Eustatius Sint Maarten Aruba Australia Austria Bahamy Bahrajn Barbados Belgia Bermudy Brazylia Brytyjskie Wyspy Dziewicze Chile Dania Dominikana Filipiny Finlandia Francja Grecja Grenada Guam Gwatemala Hiszpania Holandia Hongkong Indonezja Irlandia Izrael Jamajka Japonia Kajmany Kanada Kolumbia Korea Południowa Kostaryka Liechtenstein Luksemburg Malezja Meksyk Monako Montserrat Niemcy Norwegia Nowa Zelandia Panama Portugalia Saint-Kitts/Nevis Singapur Szwajcaria Szwecja Tajlandia (02) Tajwan Trynidad i Tobago Turks i Caicos USA Węgry Wielka Brytania Włochy

karty kredytowe przewodnik

karty kredytowe przewodnik karty kredytowe przewodnik Spis treści Wszystko o Twojej karcie Ogólne informacje o karcie Aktywacja karty Twój osobisty numer PIN Karta non stop Bezpieczne zakupy z usługą 3D-Secure Korzystanie z karty

Bardziej szczegółowo

wszystko o twojej karcie Przewodnik dla Posiadaczy Kart Kredytowych Banku Zachodniego WBK

wszystko o twojej karcie Przewodnik dla Posiadaczy Kart Kredytowych Banku Zachodniego WBK wszystko o twojej karcie Przewodnik dla Posiadaczy Kart Kredytowych Banku Zachodniego WBK Spis treści Wszystko o Twojej karcie Korzyści wielkie jak świat Ogólne informacje o karcie Aktywacja karty Twój

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa. Przewodnik użytkownika karty kredytowej. Visa Clubcard. Karta na miarę potrzeb

Karta kredytowa. Przewodnik użytkownika karty kredytowej. Visa Clubcard. Karta na miarę potrzeb Karta kredytowa Przewodnik użytkownika karty kredytowej Visa Clubcard Karta na miarę potrzeb SERDECZNIE WITAMY W GRONIE POSIADACZY KARTY KREDYTOWEJ VISA CLUBCARD Kartą kredytową Visa Clubcard możesz wygodnie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ Carrefour Visa

REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ Carrefour Visa REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ Carrefour Visa OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 26.11.2014 SPIS TREŚCI I. Postanowienia ogólne... 2 II. Zasady przyznawania limitu kredytowego i wydania karty... 5 III. Korzystanie z limitu

Bardziej szczegółowo

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK 1 Obowiązujący od dnia 1 lipca 2015r. z zastrzeżeniem zmian o których mowa w 6 ust. 24-26, które wejdą w życie od dnia 19 lipca 2015 r. 1 Zakres normowania Regulaminu Regulamin określa warunki wydawania

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ LEROY MERLIN OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 5 SIERPNIA 2013 I.

REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ LEROY MERLIN OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 5 SIERPNIA 2013 I. REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ LEROY MERLIN OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 5 SIERPNIA 2013 I. Postanowienia ogólne 1 [cel i podstawa wydania] 1. Regulamin określa warunki przyznania i korzystania z limitu kredytowego

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa. Przewodnik użytkownika karty kredytowej MASTERCARD CLUBCARD. Karta pełna korzyści

Karta kredytowa. Przewodnik użytkownika karty kredytowej MASTERCARD CLUBCARD. Karta pełna korzyści Karta kredytowa Przewodnik użytkownika karty kredytowej MASTERCARD CLUBCARD Karta pełna korzyści SERDECZNIE WITAMY W GRONIE POSIADACZY KARTY KREDYTOWEJ MASTERCARD CLUBCARD Kartą kredytową MasterCard Clubcard

Bardziej szczegółowo

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK. Zakres normowania Regulaminu

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK. Zakres normowania Regulaminu Obowiązujący od dnia 1 lipca 2014 r. Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK 1 Zakres normowania Regulaminu 1. Regulamin określa warunki wydawania i używania Kart kredytowych oraz zasady

Bardziej szczegółowo

in karty AUCHAN 1 pazdziernika2014 czarny.indd 1 23.07.2014

in karty AUCHAN 1 pazdziernika2014 czarny.indd 1 23.07.2014 REGULAMIN KARTY KREDYTOWEJ AUCHAN OBOWIĄZUJĄCY OD DNIA 1 października 2014 r. I. Postanowienia ogólne 1 [cel i podstawa wydania] 1. Regulamin określa warunki przyznania i korzystania z limitu kredytowego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KART PŁATNICZYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH W PKO BANKU POLSKIM SA

REGULAMIN KART PŁATNICZYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH W PKO BANKU POLSKIM SA REGULAMIN KART PŁATNICZYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH W PKO BANKU POLSKIM SA Spis treści Rozdział I Postanowienia ogólne 2 Rozdział II Wznowienie karty 3 Rozdział III Transakcje dokonywane za pomocą kart

Bardziej szczegółowo

Regulamin karty kredytowej RTVEuroAGD MasterCard

Regulamin karty kredytowej RTVEuroAGD MasterCard Regulamin karty kredytowej RTVEuroAGD MasterCard Obowiązujący od dnia 12.04.2015 SPIS TREŚCI I. Postanowienia ogólne... 2 II. Zasady przyznawania limitu kredytowego i wydania karty... 5 III. Korzystanie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH STANDARD, SILVER I GOLD

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH STANDARD, SILVER I GOLD REGULAMIN KART KREDYTOWYCH STANDARD, SILVER I GOLD SPIS TREŚCI I. Postanowienia ogólne... 2 II. Zasady przyznawania limitu kredytowego i wydania karty... 5 III. Korzystanie z limitu i karty... 6 1. Zasady

Bardziej szczegółowo

Zasady wydawania i używania kart płatniczych BZ WBK S.A. dla firm 1

Zasady wydawania i używania kart płatniczych BZ WBK S.A. dla firm 1 1 Obowiązuje od 25 listopada 2013 r. Preambuła 1. Niniejsze Zasady określają warunki i tryb wydawania i używania znajdujących się w ofercie Banku dla firm Kart płatniczych typu Visa Business Electron BZ

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH W BANKU POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI S.A.

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH W BANKU POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI S.A. REGULAMIN KART KREDYTOWYCH W BANKU POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI S.A. Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. Regulamin kart kredytowych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. określa zasady wydawania i używania

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH WYDAWANYCH PRZEZ BANK MILLENNIUM S.A.

REGULAMIN KART KREDYTOWYCH WYDAWANYCH PRZEZ BANK MILLENNIUM S.A. REGULAMIN KART KREDYTOWYCH WYDAWANYCH PRZEZ BANK MILLENNIUM S.A. Rozdział 1 - Postanowienia ogólne 1. Regulamin kart kredytowych wydawanych przez Bank Millennium S.A. (dalej: Regulamin), określa zasady

Bardziej szczegółowo

Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności

Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności 1 Obowiązuje od dnia 1 lipca 2015 r., z zastrzeżeniem zmian o których mowa w 18, które wejdą w życie od dnia 19 lipca 2015 r. Preambuła 1. Niniejsze zasady określają warunki i tryb wydawania i używania

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN kart kredytowych business

REGULAMIN kart kredytowych business REGULAMIN kart kredytowych business Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. Regulamin kart kredytowych business w Banku Spółdzielczym Muszyna- Krynica Zdrój zwany dalej Regulaminem, określa zasady wydawania

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, VISA PLATINUM Noble Bank

Szanowni Państwo, VISA PLATINUM Noble Bank Szanowni Państwo, Karta kredytowa VISA PLATINUM Noble Bank, która trafiła w Państwa ręce, jest wyrazem najwyższego uznania i zaufania, jakim są Państwo darzeni przez nasz Bank. Dzięki tej karcie stali

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KART KREDYTOWYCH PLUS BANK S.A. DLA OSÓB FIZYCZNYCH

REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KART KREDYTOWYCH PLUS BANK S.A. DLA OSÓB FIZYCZNYCH I. Postanowienia ogólne REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KART KREDYTOWYCH PLUS BANK S.A. DLA OSÓB FIZYCZNYCH 1. Niniejszy Regulamin wydawania i użytkowania Kart kredytowych PLUS BANK S.A. dla osób fizycznych,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KARTY KREDYTOWEJ

REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KARTY KREDYTOWEJ . REGULAMIN WYDAWANIA I UŻYTKOWANIA KARTY KREDYTOWEJ Rozdział 1 Postanowienia ogólne 1 1. Regulamin wydawania i użytkowania karty kredytowej określa zasady przyznawania limitu kredytowego i wydawania kart

Bardziej szczegółowo

Regulamin karty kredytowej Visa Classic Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Regulamin karty kredytowej Visa Classic Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Rozdział I Postanowienia ogólne 1 Regulamin karty kredytowej VISA Classic Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., zwany dalej Regulaminem, określa zasady wydawania, używania i rozliczania transakcji

Bardziej szczegółowo

Regulamin wydawania i używania kart płatniczych biznes w Banku Pocztowym S.A.

Regulamin wydawania i używania kart płatniczych biznes w Banku Pocztowym S.A. Regulamin wydawania i używania kart płatniczych biznes w Banku Pocztowym S.A. Warszawa, czerwiec 2014 r. Rozdział 1 Postanowienia ogólne 1 1. Regulamin wydawania i używania kart płatniczych biznes w Banku

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KART DEBETOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH

REGULAMIN KART DEBETOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH REGULAMIN KART DEBETOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 1. Regulamin kart debetowych dla Klientów Instytucjonalnych, zwany dalej Regulaminem, określa warunki wydawania i używania

Bardziej szczegółowo

Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. Niniejszy Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. określa warunki w zakresie wydawania przez Bank Handlowy

Bardziej szczegółowo

Regulamin karty Visa Classic Debetowa Banku Spółdzielczego w Leśnicy. Rozdział 1. Postanowienia ogólne

Regulamin karty Visa Classic Debetowa Banku Spółdzielczego w Leśnicy. Rozdział 1. Postanowienia ogólne Regulamin karty Visa Classic Debetowa Banku Spółdzielczego w Leśnicy Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. Regulamin karty Visa Classic Debetowa Banku Spółdzielczego w Leśnicy, zwany dalej Regulaminem, określa

Bardziej szczegółowo

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych Banku BPH S.A.

Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych Banku BPH S.A. Regulamin wydawania i używania Kart kredytowych Banku BPH S.A. Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin określa warunki korzystania z przyznanego Limitu kredytu i używania Kart kredytowych

Bardziej szczegółowo

Regulamin Kart kredytowych AVON

Regulamin Kart kredytowych AVON Regulamin Kart kredytowych AVON Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin określa warunki korzystania z przyznanego Limitu kredytu i używania Kart kredytowych AVON. 2. Poniższe określenia

Bardziej szczegółowo

Regulamin kart kredytowych BIZ Banku, Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw Rozdział 1. Warunki ogólne

Regulamin kart kredytowych BIZ Banku, Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw Rozdział 1. Warunki ogólne Regulamin kart kredytowych BIZ Banku, Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw Rozdział 1. Warunki ogólne Regulamin kart kredytowych BIZ Banku, Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw został wydany na podstawie

Bardziej szczegółowo

Regulamin wydawania i używania karty kredytowej

Regulamin wydawania i używania karty kredytowej Regulamin wydawania i używania karty kredytowej PKO BP SA Spis treści Rozdział 1. Postanowienia ogólne 2 Rozdział 2. Wydanie karty 2 Rozdział 3. Zasady bezpieczeństwa 3 Rozdział 4. Używanie karty i wykorzystanie

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. 1. Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych

Bardziej szczegółowo