Podręcznik do platformy MetaTrader dla STP NDD

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Podręcznik do platformy MetaTrader dla STP NDD"

Transkrypt

1 Podręcznik do platformy MetaTrader dla STP NDD

2 1. Wstęp Oferta STP NDD skierowana jest do tych Klientów, którzy pragną wykorzystać dodatkowe możliwości wynikające z dostępu do rynku międzybankowego i jednocześnie są świadomi wszystkich konsekwencji z tym związanych. Definicje STP (Straight Through Processing): zlecenia są poddawane egzekucji po cenach bezpośrednio dostarczonych przez dostawców płynności (są nimi największe instytucje finansowe, duże banki, firmy brokerskie) bez udziału Dealera. Proces jest w pełni zautomatyzowany. NDD (No-Dealing Desk): zlecenia nie są potwierdzanie przez Dealing, są egzekwowane bez udziału brokera. Dzięki połączeniu STP i NDD możliwe jest osiągnięcie niższych poziomów spreadów niż przy standardowej ofercie, ale konsekwencją jest brak gwarancji ceny. Rynkowa realizacja zleceń Wszystkie zlecenia realizowane są po cenie rynkowej. Klient otrzymuje więc taką cenę, jaka aktualnie znajduje się na rynku międzybankowym. To samo będzie dotyczyło zleceń oczekujących, zleceń typu stop loss czy take profit. Będą one aktywowane dopiero po osiągnięciu zakładanej w zleceniu ceny. Dlatego też ostateczna cena transakcyjna może się różnić od tej ustalonej przez Klienta (zarówno na korzyść jak i niekorzyść). Dzięki temu rozwiązaniu Klient nie powinien doświadczyć żadnych opóźnień ani tzw. rekwotowań. Jest to szczególnie istotne dla tych Klientów, których sposób inwestowania zakłada przeprowadzania dużej ilości transakcji w krótkim odstępie czasu. Zlecenia oczekujące nie będą widoczne w arkuszu zleceń (market depth). Korzystne warunki depozytowe Otwierając subkonto STP NDD Klient otrzymuje niezmienne warunki depozytowe. Dla rynków walutowych wymagany jest zawsze depozyt na poziomie 1%, natomiast dla instrumentów opartych o notowania złota i srebra 1% (2000 USD). Warunki te są niezależne od wielkość portfela Klienta. Dostęp do głębokości rynku Na platformie MetaTrader w MINI TERMINALU widocznych jest pięć najlepszych ofert kupna oraz sprzedaży wraz z dostępnymi wolumenami. Dzięki temu Klient z dużym prawdopodobieństwem może przewidzieć jakiej wielkości zlecenie jest możliwe do zrealizowania po najlepszej cenie. Jeżeli zlecenie Klienta przewyższa płynność po najlepszej cenie, część zlecenia zostanie wykonana po cenie następnej. W takim przypadku w PORTFELU widoczna będzie cena średnia, która została osiągniętą w tej transakcji.

3 Prowizje W przypadku oferty STP NDD XTB pobiera stałe prowizje oparte o przeprowadzone przez Klienta transakcje. Efektywna prowizja (za otwarcie i zamknięcie pozycji) wynosi 0,006% nominalnej wielkości transakcji i jest niezależna od występującego spreadu na rynku międzybankowym. Płacona jest jednorazowo, przy otwarciu zlecenia. Przykładowo, dla 1 lota EUR/USD wynosić ona będzie 6 EUR, dla kontraktów na towary oraz indeksy odpowiednio 30 PLN, 10 USD, 8 EUR. Meta Trader dla STP NDD: widok po otwarciu platformy Instrumenty STP NDD na platformie MetaTrader są kwotowane z oznaczeniem.. (np. EURUSD..). Klient poprzez rachunek pomocniczy STP NDD będzie miał podgląd do kwotowań tylko instrumentów dostępnych w tej ofercie.

4 2. Logowanie do MetaTrader Aby ściągnąć platformę MetaTrader odwiedź stronę internetową xtb.pl i kliknij na przycisk Otwórz darmowe konto demo. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz z Twoim loginem i hasłem oraz bezpośredni link do ściągnięcia programu instalacyjnego. Możesz wybrać platformę MetaTrader lub używać xstation- platformy transakcyjnej działającej bezpośrednio w przeglądarce internetowej, która działa również w systemie MacOS. Jeśli wybierzesz MetaTrader, po zainstalowaniu programu użyj dostarczonych w u rejestracyjnym danych do logowania: loginu i hasła Możesz wybrać serwer MetaTrader: : X-Trade M4 Demo- dla kont demo, pozostałe serwery oznaczone Real są dla klientów XTB posiadających konta rzeczywiste. Pamiętaj! Klienci posiadający rachunki rzeczywiste otrzymują dane do logowania od doradców z Działu Obsługi XTB.

5 3. Mini terminal Aby Klient wiedział, jakie poziomy cen są aktualnie dostępne, ma on podgląd do Mini Terminala, będącego arkuszem zleceń na rynku międzybankowym. Dzięki temu widzi głębokość rynku. Będzie to szczególnie istotne dla dużych zleceń, kiedy prawdopodobieństwo niewystarczającego wolumenu najlepszej ceny jest wyższe. Jeżeli wolumen dostępny po najkorzystniejszej cenie nie jest wystarczający, to Klient może oszacować, jaką dostanie średnią cenę za zrealizowanie swojego zlecenia. Jak uruchomić Mini Terminal W celu uruchomienia mini terminala lub trade terminala należy w aplikacji MetaTrader, w oknie Nawigator, w zakładce Strategie znaleźć odpowiedni skrypt i kliknąć na nim 2 razy lewym przyciskiem myszy.

6 Przykład Poniższy arkusz zleceń pokazuje, że po cenie można kupić w danej chwili 10 lotów instrumentu EUR/USD. Jeżeli zlecenie Klienta opiewa na większą wartość (np. 20 lotów), to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że kolejne 10 lotów zostanie zrealizowanych po cenie W TERMINALU będzie podana wtedy osiągnięta cena średnia dla całego zlecenia. One Click Trade Aby otworzyć szybko pozycję w Mini Terminalu wystarczy wpisać interesującą nas wartość w polu LOTY i kliknąć guzik SPRZEDAJ lub KUP. Gdy Klient realizuje swoje zlecenie, będzie to widoczne w arkuszu zleceń. Zlecenie KUPNA zmniejszy wolumen po stronie ASK, zlecenie SPRZEDAŻY BID (sprzedając 1 lota po cenie rynkowej nastąpi spadek wolumenu BID z 1.0M na 0.9M). Nie zawsze możliwe będzie zaobserwowanie tych ruchów, gdyż w tym samym czasie wolumen na rynku międzybankowym może się zmieniać niezależnie od tego konkretnego zlecenia.

7 Funkcje Mini Terminala Klikając w pozycję netto w arkuszu zleceń Klient ma możliwość zamknięcia całej pozycji jednym kliknięciem. Zamknięte zostaną wszystkie zlecenia na danym instrumencie (zarówno KUPNA jak i SPRZEDAŻY). Klikając w ikonkę USTAWIEŃ Klient może przejść do bardzo istotnych funkcji systemu, gdzie ustala się między innymi to, czy Klient chce mieć dodatkowe potwierdzenie do szybkich zleceń bądź też zamknięcia wszystkich pozycji. Klient może też zablokować sobie możliwość hedgowania pozycji (czyli jednoczesnego otwarcia zleceń KUPNA i SPRZEDAŻY na tym samym instrumencie). Okno zlecenia w Mini Terminalu Poprzez to okno Klient może zawrzeć transakcję ustalając kilka parametrów takich jak: rodzaj zlecenia; podstawę, na jakiej ustalamy wielkość zlecenia; podstawę, na której ustalamy poziom stop loss i take profit; odległość trailing stop czy też wpisać specjalny komentarz do zlecenia.

8

9 4. Trade Terminal Dodatkową funkcją platformy Meta Trader dla STP NDD jest pomocnicze okno Trade Terminal, które służy do zaawansowanego zarządzania pozycjami Klienta. Klient znajdzie tutaj: dodatkowe okno RYNEK, w którym widnieją Mini Terminale do wszystkich instrumentów; panel do zarządzania zleceniami (otwartymi oraz oczekującymi); podsumowanie stanu rachunku, gdzie można włączyć Alarmy i e - mailowe powiadomienia.

10 Rynek W dodatkowym oknie RYNEK Klient widzi Mini Terminale dla wszystkich instrumentów. Może on oczywiście zdefiniować, które instrumenty mają być pokazane, a także rozszerzyć okna o arkusz zleceń, aby zobaczyć gdzie stoją zlecenia na rynku międzybankowym. Przy instrumentach, na których są otwarte pozycje, Klient będzie widzieć ich wielkość netto (czyli różnicę pomiędzy wszystkimi zleceniami KUPNA i SPRZEDAŻY). Klikając w tą wartość może on zamknąć wszystkie pozycje jednocześnie, bez konieczności wyszukiwania ich w portfelu zleceń. Otwarte i oczekujące zlecenia W tym oknie Klient będzie widział wszystkie parametry swoich zleceń (istnieje funkcja określająca indywidualnie, które parametry mają być widoczne oraz w jakiej kolejności pokazywane są zlecenia). 1. Zamykanie zleceń Poszczególne zlecenia Klient może zamknąć klikając w czerwony krzyżyk po lewej stronie zlecenia.

11 Bardziej zaawansowane funkcje zamykania pozycji kryją się w panelu pod klawiszem ZAMKNIJ oraz NARZĘDZIA: Bardzo interesującą funkcją jest możliwość częściowego zamknięcia wszystkich pozycji. Klient, który uzna, że jego ekspozycja jest zbyt duża może zamknąć określony procent swoich pozycji (od 10% do 90%). Może też ustalić kryteria dotyczące zleceń zamykających. Te same funkcje są dostępne dla wybranych zleceń. Poprzez AUTOMATYCZNE ZAMKNIĘCIE Klient sam może zdefiniować, kiedy transakcja ma zostać zakończona.

12 2. OCA (One cancels all) Funkcja OCA służy do zarządzania zleceniami oczekującymi. Tworząc grupę zleceń oczekujących OCA Klient chce, aby po aktywacji jednego zlecenia, reszta została anulowana. Należy pamiętać, że funkcja ta będzie działać tylko, gdy platforma jest włączona. 3. Dostępne statystyki Klient ma do wyborów szereg kryteriów, które może wyznaczyć do podsumowania swoich pozycji (na przykład ile pozycji jest otwartych na wzrosty czy spadki, bądź też jaki jest czas trwania zlecenia). Pozwala to na bardziej obiektywną analizę własnego stylu inwestowania. Podsumowanie rachunku Bardzo przejrzyste podsumowanie stanu rachunku znajduje się po prawej stronie TERMINALU. Klient może zobaczyć tu między innymi: Equity, wykorzystany margin, stosunek zysków do strat, ilość otwartych i oczekujących pozycji.

13 Do wszystkich parametrów można ustawić Alarm, który poinformuje Klienta o istotnych zmianach na rachunku.

System transakcyjny Noble Markets 5

System transakcyjny Noble Markets 5 System transakcyjny Noble Markets 5 1 Spis treści I.... 3 II. Co wyróżnia MetaTrader 5 od MetaTrader 4... 3 III. Pierwsze logowanie... 4 1. Okno Rynek... 5 2. Okno Nawigator... 7 a) Moduł Głębokość rynku...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik do platformy MetaTrader 4

Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Wstęp 1. Wstęp System transakcyjny MetaTrader (MT 4) jest jednym z pierwszych systemów handlu na rynku instrumentów pochodnych OTC, powstałym we współpracy z jedną

Bardziej szczegółowo

Platforma demo do nauki inwestowania na rynku kontraktów terminowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Platforma demo do nauki inwestowania na rynku kontraktów terminowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Platforma demo do nauki inwestowania na rynku kontraktów terminowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Podręcznik użytkownika 1 Oddajemy w Państwa ręce platformę demo do nauki

Bardziej szczegółowo

WebTrader w Noble Markets

WebTrader w Noble Markets WebTrader w Noble Markets Noble Marktes to nowoczesna platforma transakcyjna, pozwalająca Klientom inwestować na rynku walutowym z poziomu przeglądarek internetowych. Noble Markets umożliwia handel zarówno

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20 Biuro Maklerskie Alior Trader Mobile Podręcznik użytkownika System ios 1/20 1. Spis Treści 1. WSTĘP... 3 2. Instalacja Platformy Alior Trader Mobile... 4 3. Logowanie do Platformy... 5 3.1 Rachunek Rzeczywisty...

Bardziej szczegółowo

www.nsforex.pl System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi

www.nsforex.pl System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi System transakcyjny NS Forex NS Forex to nowoczesna platforma transakcyjna, pozwalająca Klientom inwestować na rynku walutowym z poziomu przeglądarek internetowych.

Bardziej szczegółowo

System transakcyjny Noble Markets

System transakcyjny Noble Markets System transakcyjny Noble Markets Platforma transakcyjna Noble Markets to nowoczesne narzędzie inwestycyjne stworzone na potrzeby najbardziej wymagających i aktywnych inwestorów. Poza dostępem do pełnego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader

Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader (wcześniej BRE TRADER ECN) Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1 O platformie... 5 1.1 System bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER

Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER Spis treści 1 O platformie... 5 1.1 System bezpieczeństwa... 5 1.2 Wymagania... 6 1.3 Instalacja i uruchomienie... 6 1.4 Otwieranie rachunku... 8 1.5 Autoryzacja...

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader. Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55

Biuro Maklerskie. Alior Trader. Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55 Biuro Maklerskie Alior Trader Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55 I. Spis Treści I. NARZĘDZIA OBROTU... 3 1. Wykres... 3 1.1. Interwał... 3 1.2. Typ ceny... 5 1.3. Typ

Bardziej szczegółowo

1. Rynek Forex. a) Opis rynku

1. Rynek Forex. a) Opis rynku 1. Rynek Forex a) Opis rynku Forex (FX) jest globalnym rynkiem, na którym za pośrednictwem internetu odbywa się handel walutami. Aktualnie rynek Forex jest najpopularniejszą alternatywną formą inwestowania

Bardziej szczegółowo

Pips, punkt, spread, kursy bid i ask

Pips, punkt, spread, kursy bid i ask Forex Nazwa FOREX pochodzi od angielskiego foreign exchange i oznacza najogólniej rzecz biorąc miejsce hurtowej wymiany walut poza zorganizowanym systemem obrotu, takim jak giełdy papierów wartościowych.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Tab Dla urządzeń z systemem operacyjnym Android Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Obsługa rachunku internetowego... 7 1) Logowanie... 7 2) Dyspozycje... 7

Bardziej szczegółowo

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika Spis treści Wstęp... 4 O tym dokumencie... 4 Przyjęte oznaczenia... 4 Cel

Bardziej szczegółowo

Komputerowe systemy na rynkach finansowych (KSnRF)

Komputerowe systemy na rynkach finansowych (KSnRF) Komputerowe systemy na rynkach finansowych (KSnRF) Literatura: John J. Murphy - Analiza techniczna rynków finansowych Tony Plummer - Psychologia rynków finansowych Waldemar Tarczyński - Rynki kapitałowe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej ibossafx Dla urządzeń działających w środowisku ios Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie

Bardziej szczegółowo

Alior Trader 2. Podręcznik użytkownika. Copyrights Alior Bank

Alior Trader 2. Podręcznik użytkownika. Copyrights Alior Bank Alior Trader 2 Podręcznik użytkownika Copyrights Alior Bank SPIS TREŚCI I. NARZĘDZIA OBROTU 1. Wykres 1) Interwał 2) Typ ceny 3) Typ wykresu 4) Zakres danych 5) Zbliżanie i oddalanie wykresu 6) Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 6 1) Instalacja... 6 2) Pierwsze uruchomienie... 6 3) Otwieranie

Bardziej szczegółowo

Automatyczne strategie inwestycyjne w Noble Markets 4

Automatyczne strategie inwestycyjne w Noble Markets 4 1 Automatyczne strategie inwestycyjne w Noble Markets 4 Spis treści MQL i automatyczny handel... 2 Instalacje programów na Noble Markets... 4 Wskaźniki techniczne instalacja, korzystanie i optymalizacja...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika mforex WEB

Instrukcja użytkownika mforex WEB Instrukcja użytkownika mforex WEB Kontakt: e-mail: info@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Uruchamianie platformy... 3 3. Interfejs użytkownika...

Bardziej szczegółowo

Alior Trader Web instrukcja użytkownika

Alior Trader Web instrukcja użytkownika Biuro Maklerskie Alior Trader Web instrukcja użytkownika 1/28 Spis Treści 1. Wstęp... 3 2. Logowanie do platformy... 4 3. Menu Główne... 5 3.1. Okno aplikacji... 5 3.2. Pasek narzędzi... 6 3.3. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Spis treści 1. Instalacja platformy... 2 2. Logowanie do rachunku demo... 3 3. Logowanie do rachunku rzeczywistego... 5 4. Informacje o rachunku... 6 dibre.pl 1 1. Instalacja platformy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej Multiterminal BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Obsługa rachunku internetowego... 3 1) Logowanie... 3 2) Dyspozycje...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Smart Orders

Instrukcja użytkownika Smart Orders Instrukcja użytkownika Smart Orders Autorski dodatek do platformy mforex Trader Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Uruchamianie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Visual Orders Aplikacja do platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. Strona 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie i instalacja programu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios Instrukcja użytkownika MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios Spis treści 1 Instalacja i pierwsze uruchomienie... 2 1.1 Pobranie aplikacji... 2 1.2 Logowanie... 4 1.3 Zakładanie demo...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Spis treści Wstęp... 3 Pierwsze kroki... 4 Okno rynek oraz jego funkcje... 6 Okno zlecenia... 7 Zlecenia oczekujące typy... 8 Okno Nawigator... 9 Paski narzędzi...

Bardziej szczegółowo

Tutorial Web Client LMAX Exchange

Tutorial Web Client LMAX Exchange Tutorial Web Client LMAX Exchange Niniejsza instrukcja jest własnością OnTrade Sp. z o.o.. Kopiowanie oraz modyfikowanie niniejszego pliku bez zgody autora jest zabronione. Spis treści 1. O LMAX Exchange

Bardziej szczegółowo

FOREX PROFESJONALNE inwestowanie z SAxO BANk

FOREX PROFESJONALNE inwestowanie z SAxO BANk PROFESJONALNE inwestowanie z Saxo Bank O rynku Forex Rynek walutowy jest największym rynkiem na świecie. Szacuje się, że dzienny obrót na nim wynosi 3,5 biliona USD. To znacznie więcej niż łączne obroty

Bardziej szczegółowo