Hosting na serwerach VPS: automaty rozpoznawania korzystnych transakcji. Równoległe przetwarzanie danych: szybsze wykonywanie zleceń

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Hosting na serwerach VPS: automaty rozpoznawania korzystnych transakcji. Równoległe przetwarzanie danych: szybsze wykonywanie zleceń"

Transkrypt

1 Korzyści z pracy z GO4X: Rozpoznaje wszystkie strategie EA, w tym Scalping EA Hosting na serwerach VPS: automaty rozpoznawania korzystnych transakcji Równoległe przetwarzanie danych: szybsze wykonywanie zleceń Funkcje programistyczne do tworzenia własnych strategii EA Korzystanie ze strategii Expert Advisors Systemy automatyczne powinny być optymalizowane pod kątem anonimowych zleceń. Tak działa model GO4X No Dealing Desk, dlatego zalecamy GO4X wszystkim traderom, którzy korzystają z automatycznych zleceń z EA. Najlepsze praktyki Expert Advisor Platforma GO4X korzysta egzekucji No Dealing Desk, dlatego idealnie nadaje się do strategii Expert Advisors (EA). Dzięki egzekucji No Dealing Desk wynik działań transakcyjnych nie ma wpływu zyski i straty rynku GO4X. Z tego powodu mile widziane są wszelkie strategie EA, wliczając scalping i transakcje krótkoterminowe. Choć nie ma EA gwarantującego sukces, istnieje zestaw najlepszych praktyk i narzędzi transakcyjnych wspierających opracowanie strategii EA zwiększających prawdopodobieństwo powodzenia. Wiele strategii EA wykazuje ukierunkowanie lub działa najlepiej w określonych warunkach rynkowych, np. na rynkach w trendzie lub konsolidacji. Żadna strategia nie sprawdza się w każdych warunkach, dlatego ważne jest właściwe rozpoznanie sytuacji i zastosowanie odpowiedniej strategii. Właściwe użycie strategii zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu, ale zależy od takich czynników, jak pora dnia, para walutowa i rodzaj rynku, z jakim mamy do czynienia.

2 Instalacja funkcji Expert Advisors Aby zainstalować EA na platformie GO4X należy zapisać plik EA w folderze: C:\Program Files (x86)\go4x\experts Po zapisaniu EA w folderze experts będzie on widoczny w oknie Nawigator w panelu GO4X. Dana strategia EA będzie dostępna w panelu do czasu odinstalowania oprogramowania lub skasowania pliku EA.

3 Przenoszenie EA na wykres EA zainstalowane w oprogramowaniu MT4 można odnaleźć w oknie Nawigator pod pozycją Expert Advisors. Obecnie znajdują się tam dwie zainstalowane strategie EA: Aby zaaplikować EA, należy przeciągnąć wybraną pozycję z okna Nawigator na wykres. Pojawi się okno z możliwością zmiany ustawień EA i opcją aplikacji EA do Live Tradingu.

4 Wykorzystanie EA w Live Tradingu Aby umożliwić Live Trading, na zakładce Ogólne pod pozycją Handel należy zaznaczyć opcję "Umożliw handel".

5 Modyfikacja transakcji i innych parametrów Zakładka Wpisz parametry pozwala użytkownikowi na zmianę parametrów. Można np. zmodyfikować wolumen transakcji poprzez zmianę ilości Lotów. Kliknij przycisk OK, aby zastosować EA do wybranego wykresu. W prawym górnym rogu okna wykresu pojawi się nazwa EA oraz emotikona oznaczająca możliwość handlu.

6 Usuwanie strategii EA Aby usunąć strategię, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wykres, wybrać Strategie, a następnie Usuń.

7 Dodawanie własnych wskaźników Proces dodawania własnego wskaźnika jest podobny do dodawania strategii EA. Jedyna różnica polega na tym, że taki wskaźnik musi być zapisany w folderze indicators znajdującym się w folderze experts. C:\Program Files (x86)\go4x\experts\indicators Po przeniesieniu pliku wskaźnika do właściwego folderu będzie on widoczny w interfejsie programu w oknie Nawigator, pod pozycją Wskaźniki własne.

8 Dokonywanie zleceń Aby dokonać zlecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy na wykres, wybierz opcję Handel, a następnie Zlecenie. Pojawi się okno Zlecenie Symbol: para walutowa Wolumen: wolumen zlecenia Stop Loss i Take Profit: Należy dodać po egzekucji Typ: Egzekucja Natychmiastowa lub Zlecenie Oczekujące Sprzedaj / Kup: Kliknij, aby sprzedać lub kupić parę Weryfikacja wolumenu Wolumen 1000 równa się 0.01 lota równa się 0.10 lota

9 równa się 1.0 lota 1 Milion równa się 10 lotów Ręczne zamykanie zleceń Aby zamknąć otwarte zlecenie albo zmienić Stop Loss / Take Profits, należy kliknąć na zakładkę Handel w oknie Terminal (dolna część interfejsu), a następnie kliknąć na wybrane zlecenie prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zamknij Zlecenie. Pojawi się okno, w którym będzie można zamknąć zlecenie i dokonać zmian w Stop Loss / Take Profits.

10 Konfiguracja strategii EA W celu sprawdzenia ustawień Expert Advisors należy wykonać następujące kroki: Upewnij się, że zaznaczone są odpowiednie opcje. Dodaj wybraną strategię do wykresu i aktywuj ją. W zakładce Wpisz parametry można również zmienić parametry doradcy. Przed dodaniem strategii EA do wykresu należy odświeżyć wykres klikając na M1, M5,, MN. Upewnij się, że przycisk Włącz strategie jest wciśnięty (zielona ikonka). Na koniec sprawdź następujące opcje. Nazwa dodanej strategii znajduje się w obok emotikony w prawym górnym rogu okna wykresu.

11 Rozwiązywanie problemów ze strategiami Expert Advisors 1. Brak emotikony obok nazwy strategii: Najprawdopodobniej nie zaznaczono opcji Umożliw handlowanie (zakładka Ogólne, pozycja Handel). 2. EA nie dokonuje zleceń pomimo, że na wykresie widać dane: Upewnij się, że obok nazwy strategii znajduje się emotikona. Niektóre EA oceniają rynek przed pewien czas zanim dokonają otwarcia może to czasem potrwać kilka dni lub dłużej. Więcej informacji pod adresem: https://www.go4x.pl/wsparcie/kontakt A. Upewnij się, że ticki spływają do programu, a platforma działa w trybie online. Czy zachodzą zmiany w wyświetlanych wartościach?

12 B. Korzystając z funkcji programowania czasowego zleceń: czy już minęła zaprogramowana pora rozpoczęcia transakcji? C. Włączone są inne strategie, a EA ma maksymalny drawdown: czy maksymalny drawdown jest wyższy od domyślnego dla pozostałych strategii? D. Czy wybrana strategia posiada jakieś charakterystyczne parametry? 3. EA nie dokonuje zleceń, brak danych na wykresie: Zdarza się, że dane nie są od razu wczytywane i wymagają ręcznego odświeżenia. Można tego dokonać zmieniając przedział czasowy na inny i później przywracając ten pierwotny. Można również usunąć i ponownie włączyć strategię lub uruchomić ponownie aplikację. Należy upewnić się, że działania sprawią, że zaczną spływać aktualne dane ticków.

13 4. Program wyłącza się podczas dodawania strategii lub parametru Problem może oznaczać, że nie jest używana najnowsza wersja oprogramowania. Podczas uruchamiania aplikacji powinna w takim wypadku pojawić się informacja o dostępnej nowszej wersji. Jeśli tak się nie dzieje, możliwa jest jedna z następujących przyczyn: Konto demo straciło ważność (konta demo mają ważność 30 dni). W przypadku systemów Windows Vista może być potrzebne wyłączenie funkcji Kontrola konta użytkownika w Centrum Zabezpieczeń Windows i ponowne uruchomienie systemu. Wtedy po włączeniu aplikacji powinien pojawić się komunikat o dostępności nowszej wersji. Użytkownik mógł zapomnieć, aby umieścić w folderze experts/libraries plik DLL strategii EA lub umieścił go w niewłaściwym folderze (nie wszystkie strategie posiadają ten plik). Czy dana strategia EA jest zgodna z oprogramowaniem MT4? Częściowe zamknięcia: Częściowe zamknięcia (Partial closings) nie są obecnie dostępne, ale istnieją rozwiązania, które można wcielić w strategii EA, by zintegrować ją z aplikacją MT4. Podziel zlecenie Entry na oddzielne tickety, by zwielokrotnić pozycje. Umieszczanie zleceń Stop i Limit: Egzekucja rynkowa wymaga dodawania zleceń Stop i Limit po zakończeniu egzekucji. Pipsy frakcyjne: GO4X dostarcza ceny we frakcyjnych pipsach, by zapewnić mniejsze spready. Oprogramowanie MT4 odczytuje ostatnią cyfrę pipsa jako cały pips. Aby to naprawić, należy pomnożyć wartość pipsów przez 10.

14 Zlecenia Stop i Limit w oprogramowaniu MT4 Aplikacja MT4 nie pozwala na dokonywanie zleceń oczekujących Stop i Limit przed egzekucją. Na ilustracji poniżej funkcja ta jest nieaktywna. Aby dokonać zlecenia, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na właściwą pozycję w oknie Terminal, wybrać Modyfikuj lub usuń zlecenie. Przedstawiono to na poniższych ilustracjach:

15 Należy pamiętać, że z powodu wyświetlania frakcyjnych pipsów wartość 5 oznacza 0,5 pipsa, a wartość 50 oznacza 5 pipsów. Przykład: Zlecenie równe 200 punktów oznacza 20 pipsów.

16 Login do usługi GO4X Każde konto zakładane w GO4X otrzymuje dwa różne loginy. Pierwszy zawiera login do raportowania i numer konta GO4X. Drugi zawiera login dający dostęp do platformy GO4X i używa się go wyłącznie w celach transakcyjnych. Dlaczego pierwszy login (do raportowania) jest tak ważny? Login służący do raportowania jest ważny, ponieważ raporty GO4X stanowią jedyny zapis transakcji dokonanych na danym koncie. Raporty służą zagwarantowaniu, że transakcje dokonane w oprogramowaniu GO4X są wykonywane w GO4X.

System transakcyjny Noble Markets 5

System transakcyjny Noble Markets 5 System transakcyjny Noble Markets 5 1 Spis treści I.... 3 II. Co wyróżnia MetaTrader 5 od MetaTrader 4... 3 III. Pierwsze logowanie... 4 1. Okno Rynek... 5 2. Okno Nawigator... 7 a) Moduł Głębokość rynku...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik do platformy MetaTrader 4

Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Wstęp 1. Wstęp System transakcyjny MetaTrader (MT 4) jest jednym z pierwszych systemów handlu na rynku instrumentów pochodnych OTC, powstałym we współpracy z jedną

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Spis treści Wstęp... 3 Pierwsze kroki... 4 Okno rynek oraz jego funkcje... 6 Okno zlecenia... 7 Zlecenia oczekujące typy... 8 Okno Nawigator... 9 Paski narzędzi...

Bardziej szczegółowo

Tutorial Web Client LMAX Exchange

Tutorial Web Client LMAX Exchange Tutorial Web Client LMAX Exchange Niniejsza instrukcja jest własnością OnTrade Sp. z o.o.. Kopiowanie oraz modyfikowanie niniejszego pliku bez zgody autora jest zabronione. Spis treści 1. O LMAX Exchange

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Smart Orders

Instrukcja użytkownika Smart Orders Instrukcja użytkownika Smart Orders Autorski dodatek do platformy mforex Trader Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Uruchamianie

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20 Biuro Maklerskie Alior Trader Mobile Podręcznik użytkownika System ios 1/20 1. Spis Treści 1. WSTĘP... 3 2. Instalacja Platformy Alior Trader Mobile... 4 3. Logowanie do Platformy... 5 3.1 Rachunek Rzeczywisty...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Obsługa rachunku internetowego... 7 1) Logowanie... 7 2) Dyspozycje... 7

Bardziej szczegółowo

TUTORIAL FXPRO XTRADER ECN

TUTORIAL FXPRO XTRADER ECN TUTORIAL FXPRO XTRADER ECN POLSKOJĘZYCZNA INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY TRANSAKCYJNEJ FXPRO XTRADER ECN Kilka słów o programie Instalacja i wymagania sprzętowe Otwarcie rachunku demo, logowanie Główne menu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu X-Trader

Instrukcja obsługi systemu X-Trader Instrukcja obsługi systemu X-Trader Otwieranie rachunku demo Wprowadzenie Informacje ogólne Okno kwotowań (Rynek) Okno Nawigacyjne (Nawigator) Terminal do zawierana transakcji (Terminal) Zamknięcie pozycji

Bardziej szczegółowo

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika

ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika ICF System do obsługi zleceń zakupu i sprzedaży walut Platformy Handlu Walutami CUREX Panel transakcyjny Instrukcja Użytkownika Spis treści Wstęp... 4 O tym dokumencie... 4 Przyjęte oznaczenia... 4 Cel

Bardziej szczegółowo

WebTrader w Noble Markets

WebTrader w Noble Markets WebTrader w Noble Markets Noble Marktes to nowoczesna platforma transakcyjna, pozwalająca Klientom inwestować na rynku walutowym z poziomu przeglądarek internetowych. Noble Markets umożliwia handel zarówno

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Tutorial Dukascopy Bank i Dukascopy Europe. Platforma transakcyjna JForex. www.forexclub.pl

Tutorial Dukascopy Bank i Dukascopy Europe. Platforma transakcyjna JForex. www.forexclub.pl Tutorial Dukascopy Bank i Dukascopy Europe Platforma transakcyjna JForex www.forexclub.pl Strona 1 WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI Niniejszy dokument jest nieoficjalnym, polskojęzycznym przewodnikiem po platformie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Mobile Windows Mobile z ekranem dotykowym Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 4 1) Instalacja...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej ibossafx Dla urządzeń działających w środowisku ios Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie

Bardziej szczegółowo

Exeria. WSTĘP LOGOWANIE EXERIA.COM PROGRAM EXERIA PROGRAM ARENA WAŻNA UWAGA NA KONIEC ROZDZIAŁ PIERWSZY ROZDZIAŁ DRUGI ROZDZIAŁ TRZECI

Exeria. WSTĘP LOGOWANIE EXERIA.COM PROGRAM EXERIA PROGRAM ARENA WAŻNA UWAGA NA KONIEC ROZDZIAŁ PIERWSZY ROZDZIAŁ DRUGI ROZDZIAŁ TRZECI Exeria. WSTĘP ROZDZIAŁ PIERWSZY LOGOWANIE 2 4 ROZDZIAŁ DRUGI EXERIA.COM 5 ROZDZIAŁ TRZECI PROGRAM EXERIA ROZDZIAŁ CZWARTY PROGRAM ARENA ROZDZIAŁ PIĄTY WAŻNA UWAGA NA KONIEC 12 19 29 2 WSTĘP WSTĘP Na świat

Bardziej szczegółowo

3.4 PRZYKŁADY... 43 4. STRUKTURY DANYCH I FUNKCJE MATEMATYCZNE... 44 4.1 TABLICE JEDNOWYMIAROWE... 44 4.2 TABLICE WIELOWYMIAROWE... 47 4.

3.4 PRZYKŁADY... 43 4. STRUKTURY DANYCH I FUNKCJE MATEMATYCZNE... 44 4.1 TABLICE JEDNOWYMIAROWE... 44 4.2 TABLICE WIELOWYMIAROWE... 47 4. SKRYPT SZKOLENIOWY Spis treści 1.PLATFORMA METATRADER4... 5 1.1 NAJWAŻNIEJSZE CECHY PLATFORMY METATRADER 4... 5 1.6 OTWIERANIE POZYCJI... 17 1.7 ZLECENIA PO BIEŻĄCEJ CENIE RYNKOWEJ... 18 1.9 MODYFIKOWANIE

Bardziej szczegółowo

www.nsforex.pl System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi

www.nsforex.pl System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi System transakcyjny NS Forex Instrukcja obsługi System transakcyjny NS Forex NS Forex to nowoczesna platforma transakcyjna, pozwalająca Klientom inwestować na rynku walutowym z poziomu przeglądarek internetowych.

Bardziej szczegółowo

Pips, punkt, spread, kursy bid i ask

Pips, punkt, spread, kursy bid i ask Forex Nazwa FOREX pochodzi od angielskiego foreign exchange i oznacza najogólniej rzecz biorąc miejsce hurtowej wymiany walut poza zorganizowanym systemem obrotu, takim jak giełdy papierów wartościowych.

Bardziej szczegółowo

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO 1. Menu główne... 2 1.1 Logo... 2 1.2 Dane rachunku... 2 1.3 Filtry... 2 1.4 Menu... 2 1.5 Ustawienia... 3 1.6 Pomoc... 5 1.7 Wyloguj... 5 2.

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY

ESET ENDPOINT SECURITY ESET ENDPOINT SECURITY Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / 2003 / 2008 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY Copyright

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Moduł Analizy BI aaaaaaaaaaaaaaaaaa Wersja: 2013.0.1 Spis Treści I Instalacja 5 1 Wymagania... 5 2 Instalacja... 6 3 Konfiguracja... serwisu licencji Mobile 11 II Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika mforex Android

Instrukcja użytkownika mforex Android Instrukcja użytkownika mforex Android Platforma transakcyjna Meta Trader 4 dla urzadzeń mobilnych z systemem Android TM Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl Android TM

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Instalacja...5

Rozdział 1: Instalacja...5 F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 Spis treści 2 Spis treści Rozdział 1: Instalacja...5 1.1 Przed pierwszą instalacją...6 1.2 Instalowanie produktu po raz pierwszy...7 1.3

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 8.00

Podręcznik użytkownika wersja 8.00 wersja 8.00 Antivirus Antispam Intrusion Guard Personal Firewall Parental Control Privacy Tools Ograniczona gwarancja Norman gwarantuje, że załączona płyta CD-ROM lub DVD oraz dokumentacja nie zawierają

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo

TMS DIRECT PRZEWODNIK PO PLATFORMIE

TMS DIRECT PRZEWODNIK PO PLATFORMIE TMS DIRECT PRZEWODNIK PO PLATFORMIE Spis treści 1. Uruchamianie Platformy TMS Direct 1 2. Praca z wykresami 4 3. Zawieranie transakcji 9 4. Składanie zleceo 11 5. Zakładka Rachunek 16 6. Serwis informacyjny

Bardziej szczegółowo

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Datapolis.com, ul Wiktorska 63, 02-587 Warszawa tel. (+48 22) 398-37-53; fax. (+ 48 22) 398-37-93, office@datapolis.com SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca

Bardziej szczegółowo