Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000"

Transkrypt

1 Instrukcja Obsługi Microsoft Windows Vista / XP / 2000

2 ESET Smart Security 4 Serdecznie dziękujemy za zakup pakietu ESET Smart Security 4. Korzystając z technologii ThreatSense ESET Smart Security zapewnia najwyższej jakości ochronę przed atakami typu zero-day, rozpoznając również zagrożenia, na które jeszcze nie opracowano szczepionki. Dzięki zintegrowaniu funkcji zapory osobistej i ochrony antyspamowej ESET Smart Security zapewnia kompletną ochronę Twojego komputera. Zawartość: Instalacja Wstępna konfiguracja zapory osobistej Uruchamianie ESET Smart Security 4 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła w celu aktualizacji programu Skanowanie zasobów komputera Stan ochrony Korzystanie z ochrony przed spamem Tryb standardowy i zaawansowany Rozwiązywanie problemów Najczęściej zadawane pytania (FAQ) Niniejszy przewodnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez instalację i podstawową konfigurację produktu.

3 Zintegrowane komponenty ESET NOD32 Antivirus Wykrywa i eliminuje wirusy, trojany, robaki internetowe, rootkity, backdoory i wiele innych zagrożeń. ESET NOD32 Antispyware Zapewnia ochronę przed coraz bardziej popularnymi zagrożeniami, takimi jak spyware oraz adware. ESET Personal Firewall (zapora osobista) Kontroluje cały ruch pomiędzy Twoim komputerem, a innymi komputerami w sieci. ESET Antispam (ochrona antyspamowa) Filtruje niepożądane wiadomości zwiększając poziom ochrony oraz zapewniając wygodę korzystania z poczty elektronicznej.

4 Interfejs użytkownika Stan ochrony informuje użytkownika o aktualnym poziomie zabezpieczeń komputera. Skanowanie komputera jest kluczowym elementem każdego rozwiązania antywirusowego. Ta zakładka służy do przeprowadzania skanowania na żądanie plików i folderów na Twoim komputerze. Zakładka zawierająca ważne informacje na temat aktualizacji programu. Regularnie przeprowadzana aktualizacja jest niezbędna dla zapewnienia maksymalnego poziomu ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. Opcje konfiguracji programu ESET Smart Security pozwalają szczegółowo dostosować poziom ochrony na Twoim komputerze. Sekcja Narzędzia (dostępna wyłącznie w trybie zaawansowanym) umożliwia dostęp do plików dziennika, kwarantanny i harmonogramu. Pomoc w ESET Smart Security. Stąd możesz również bezpośrednio skontaktować się z pomocą techniczną.

5

6 1. Instalacja Do poprawnego działania, ESET Smart Security wymaga wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła dostarczonych przez producenta. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy zarejestrować program. 1.1 Rejestracja programu Jeżeli na dołączonym do Twojego programu certyfikacie legalności znajduje się nazwa użytkownika i hasło, możesz pominąć ten punkt i przejść do punktu 1.2. Jeżeli na Twoim certyfikacie znajduje się numer seryjny, oznacza to, iż przed instalacją powinieneś zarejestrować program na stronie internetowej: Wejdź na stronę Rozpocznij proces rejestracji. Podaj swoje dane oraz numer seryjny znajdujący się na certyfikacie. Zwróć szczególną uwagę, aby podać prawidłowy adres . W wyniku rejestracji na podany przez Ciebie adres zostanie przesłana Twoja unikalna nazwa użytkownika i hasło.

7 1.2 Uruchamianie instalatora Przed rozpoczęciem instalacji zamknij wszystkie aktualnie działające programy. Upewnij się, że w Twoim komputerze nie zainstalowano innego programu antywirusowego ani zapory osobistej równoległe działanie dwóch programów antywirusowych lub dwóch zapór osobistych może spowodować problemy w pracy komputera. Jeśli posiadasz zainstalowany program ESET NOD32 Antivirus nie zapomnij odinstalować go przed uruchomieniem instalatora ESET Smart Security. Wyłączanie zapory systemów Windows XP i Vista nie jest wymagane. Możesz rozpocząć instalację programu ESET Smart Security z płyty CD lub z pliku pobranego ze strony Aby uruchomić instalator, należy zastosować się do poniższych wskazówek: Jeśli instalujesz program z płyty CD, włóż ją do napędu CD-ROM. W nowootwartym oknie wybierz Zainstaluj ESET Smart Security. Instalacja rozpocznie się automatycznie. Jeśli instalujesz program z pliku pobranego ze strony internetowej, kliknij na niego dwa razy w celu uruchomienia instalatora. Po uruchomieniu instalatora oraz zaakceptowaniu Umowy Licencyjnej, dostępne będą do wyboru dwa typy instalacji: Typowa program zostanie zainstalowany z domyślnymi ustawieniami, pytając tylko o podstawowe parametry. Ten poziom jest zalecany dla większości użytkowników. Zaawansowana ten poziom zezwala na konfigurację wszystkich zaawansowanych parametrów podczas instalacji. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

8 1.3 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła 1.4 Technologia ThreatSense. Net Wprowadź nazwę użytkownika i hasło podane na certyfikacie lub przesłane em po rejestracji programu. Należy wprowadzać dane starannie z uwzględnieniem małych/wielkich liter i znaków dodatkowych. Wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do prawidłowego działania programu. Jeśli wolisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło później, zalecamy zrobienie tego bezpośrednio po zakończeniu instalacji. Technologia ThreatSense.Net pozwala stale ulepszać ochronę Twojego komputera poprzez automatyczne przesyłanie nowych zagrożeń do analizy w laboratoriach firmy ESET. Zalecamy, aby pozostawić włączony system monitorowania zagrożeń ThreatSense.Net. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

9 1.5 Wykrywanie niepożądanych aplikacji Potencjalnie niepożądane aplikacje to programy mogące posiadać funkcje, których istnienia nie jesteś świadomy i których możesz nie chcieć w swoim komputerze (np. narzędzia zdalnego dostępu). Wybierz opcję Włącz wykrywanie potencjalnie niepożądanych aplikacji, jeżeli nie korzystasz z niestandardowych programów, co zablokuje tego typu oprogramowanie, zapewniając Ci pełne bezpieczeństwo. 1.6 Zakończenie instalacji Naciśnij przycisk Instaluj. Etap instalacji będzie widoczny na pasku postępu. Po zakończeniu instalacji ESET Smart Security zostanie uruchomiony automatycznie. Nie jest wymagane ponowne uruchomienie komputera. ESET Smart Security jest od razu gotowy do pracy, zapewniając kompletną ochronę Twojego komputera. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

10 2. Wstępna konfiguracja zapory osobistej Po zakończeniu instalacji i wykryciu połączenia internetowego, pojawi się okno pozwalające na konfigurację zapory osobistej. Opcje te dotyczą jedynie widoczności komputera w sieci lokalnej (np. sieci osiedlowej, firmowej), nie dotyczą dostępu do Internetu. Dostępne są dwa tryby: Ochrona dokładna Wybierz tę opcję, jeśli komputer ma być niewidoczny dla innych użytkowników w sieci, a pliki i foldery nie mają być udostępniane. Ten tryb jest zalecany dla użytkowników z bezprzewodowym dostępem do sieci. Zezwól na udostępnienie Wybierz tę opcję, jeśli komputer ma być widoczny dla innych użytkowników w sieci, a pliki i foldery mają być udostępniane. Ten tryb jest zalecany dla użytkowników sieci domowej lub zaufanych sieci biurowych.

11 3. Uruchamianie ESET Smart Security 4 ESET Smart Security chroni komputer przed zagrożeniami od razu po instalacji i uruchamia się automatycznie każdorazowo podczas startu komputera, dlatego nie musisz ręcznie uruchamiać programu, aby włączyć ochronę. W dowolnym momencie możesz otworzyć główne okno ESET Smart Security w celu sprawdzenia statusu ochrony, przeprowadzenia skanowania na żądanie itp. Aby otworzyć główne okno programu ESET Smart Security należy: Podwójnie kliknąć na ikonę programu ESET Smart Security, znajdującą się na pasku zadań w zasobniku systemowym (zwykle jest to prawy dolny róg ekranu). Kliknąć przycisk Start na pasku zadań, a następnie Wszystkie programy>eset>eset Smart Security.

12 4. Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła Jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub otrzymałeś nową nazwę użytkownika i hasło po zakupie przedłużenia licencji, wprowadź dane w oknie ustawień aktualizacji. Prawidłowe wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do poprawnego działania programu. W lewym panelu programu ESET Smart Security wybierz zakładkę Ustawienia, a następnie kliknij Ustawienia nazwy użytkownika i hasła w celu przeprowadzenia aktualizacji. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło w oknie Szczegóły licencji i potwierdź naciskając OK. Dane wprowadzaj starannie uwzględniając małe/wielkie litery i wszystkie znaki dodatkowe. Jeśli nazwa użytkownika i hasło zostały przesłane pocztą elektroniczną, zalecamy skopiowanie i wklejenie ich bezpośrednio z wiadomości. 4.1 Aktualizacja Domyślnie ESET Smart Security jest tak skonfigurowany, aby zapewnić regularne aktualizacje programu. Jednak jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub żadne aktualizacje nie zostały przeprowadzone, zalecamy przeprowadzenie aktualizacji ręcznie, jak poniżej:

13 5. Skanowanie zasobów komputera Wybierz Aktualizacja z lewego panelu w głównym oknie programu ESET Smart Security. Kliknij Aktualizuj bazę sygnatur wirusów. Moduł aktualizacji połączy się z dostępnym serwerem firmy ESET i pobierze podpisane cyfrowo pliki aktualizacyjne zawierające sygnatury zagrożeń oraz nowe reguły dla zaawansowanej heurystyki silnika ThreatSense i innych części programu. Po pomyślnej aktualizacji ESET Smart Security wyświetla powiadomienie w zasobniku systemowym (prawy dolny róg ekranu) z informacją o wersji bazy wirusów. Po instalacji oraz aktualizacji zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania komputera. W tym celu wybierz zakładkę Skanowanie komputera w głównym oknie ESET Smart Security, a następnie opcję Skanowanie inteligentne. Rozpocznie się poszukiwanie zagrożeń na wszystkich dyskach twardych. Podczas skanowania wyświetlany jest pasek postępu, aktualnie badane obiekty oraz liczba znalezionych zagrożeń. Jeśli zostanie wykryte zagrożenie, program ESET Smart Security automatycznie wyleczy zainfekowany plik lub przeniesie go do kwarantanny oraz wyświetli ostrzeżenie w zasobniku systemowym. Podczas skanowania użytkownik może kontynuować pracę na komputerze.

14 6. Stan ochrony ESET Smart Security informuje użytkownika o stanie ochrony komputera za pośrednictwem: Ikony w zasobniku systemowym (poprzez zmianę koloru pokazywane jest włączenie/wyłączenie ochrony plików w czasie rzeczywistym oraz zapory osobistej). Szczegółowego raportu w samym programie, w oknie Stan ochrony. Jeśli jedna z funkcji jest wyłączona, jej nazwa zostanie wyświetlona wraz z linkiem umożliwiającym ponowne włączenie. ochrona dokumentów, klientów pocztowych lub ochrona dostępu z sieci jest wyłączona lub niesprawna, system operacyjny wymaga aktualizacji. Czerwony ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym lub zapora osobista są wyłączone. Ponieważ te funkcje programu są bardzo ważnym elementem ochrony, zaleca się natychmiastowe ich włączenie! Stan ochrony jest oznaczany trzema kolorami: Niebieski (zalecany) komputer jest w pełni chroniony przed wszystkimi zagrożeniami oraz atakami z sieci. W tym trybie wszystkie funkcje są włączone i baza sygnatur wirusów jest aktualna. Żółty ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym jest włączona, ale wystąpiło przynajmniej jedno z poniższych zdarzeń: zapora osobista blokuje cały ruch w sieci, aktualizacja programu zakończyła się błędem (np. nie wykryto żadnego połączenia z Internetem, licencja wygasła, wprowadzono niepoprawną nazwę użytkownika lub hasło itd.)

15 7. Korzystanie z ochrony przed spamem ESET Smart Security automatycznie usuwa niepożądane wiadomości (spam) z poczty użytkowników odbieranej za pomocą programów MS Outlook, MS Outlook Express, Windows Mail, Live Mail, Mozilla Thunderbird. Jeśli korzystasz z jednego z wymienionych programów, po zainstalowaniu ESET Smart Security w Twoim programie pocztowym pojawi się dodatkowy pasek narzędzi ochrony antyspamowej, posiadający następujące przyciski: Spam jeżeli do Twojej skrzynki odbiorczej trafiła wiadomość, która jest spamem, zaznacz tę wiadomość klikając na nią jednokrotnie, a następnie naciśnij ten przycisk. Wiadomość zostanie automatycznie przeniesiona do folderu Wiadomościśmieci lub Eset Antispam z oznaczeniem jako [SPAM] w tytule. Pożądana wiadomość jeżeli ważna wiadomość została błędnie uznana za spam i została przeniesiona do folderu Wiadomości-śmieci lub Eset Antispam, zaznacz tę wiadomość klikając na nią jednokrotnie i naciśnij ten przycisk. Wiadomość zostanie automatycznie przeniesiona do Skrzynki odbiorczej. Adres spamu używany, jeżeli nadawcę wiadomości chcesz dodać do czarnej listy (listy nadawców spamu) Każda kolejna wiadomość od tego nadawcy będzie w przyszłości traktowana jako spam i automatycznie przenoszona do folderu Wiadomości-śmieci lub Eset Antispam. Adres zaufany używany, jeśli chcesz dodać nadawcę wiadomości do białej listy (listy zaufanych nadawców). Każda wiadomość od nadawcy z białej listy będzie traktowana jako wiadomość pożądana. ESET Smart Security umożliwia wybór opcji: Ustawienia skanera tutaj możesz wybrać, jakie wiadomości mają być skanowane oraz jakie działania mają być podejmowane podczas skanowania. Zmiana tych ustawień jest również możliwa w głównym oknie ESET Smart Security, po przełączeniu w tryb interfejsu zaawansowanego. Ustawienia ochrony przed spamem tutaj możesz włączać/wyłączać ochronę przed spamem, definiować tekst dołączany do tematu niepożądanej wiadomości, definiować ustawienia białej listy. Zmiana tych ustawień jest również możliwa w głównym oknie ESET Smart Security, po przełączeniu w tryb interfejsu zaawansowanego. Interfejs użytkownika tutaj możesz dostosować wygląd paska narzędzi ESET Smart Security w Twoim programie pocztowym.

16 8. Tryb standardowy i zaawansowany Po zakończeniu instalacji ESET Smart Security pracuje domyślnie w trybie interfejsu standardowego, który jest zalecany dla użytkowników niezaawansowanych. Praca w interfejsie standardowym zezwala na: Sprawdzanie stanu ochrony. Przeprowadzanie skanowania i aktualizacji. Zmianę nazwy użytkownika i hasła. Wyłączenie ochrony antywirusowej i antyspyware (niezalecane). Wyłączenie zapory osobistej (niezalecane). Program ESET Smart Security po instalacji jest skonfigurowany optymalnie. Jedyną czynność, którą powinieneś wykonać, to wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła (jeżeli nie zostały wprowadzone podczas instalacji). W tym celu powinieneś w lewym panelu wybrać zakładkę Aktualizacja, następnie link Ustawienia nazwy użytkownika i hasła. Jeżeli jesteś użytkownikiem zaawansowanym, możesz przełączyć interfejs programu w tryb zaawansowany. W tym celu kliknij link Zmień... w lewym dolnym rogu programu i zatwierdź przyciskiem Tak. Tryb zaawansowany poszerza możliwości konfiguracji programu ESET Smart Security o następujące opcje: Rozbudowany moduł stanu ochrony możliwość podglądu zdarzeń ochrony antywirusowej i antyspyware, zapory osobistej i ochrony przed spamem. Możliwość przeprowadzania skanowania na żądanie dla wybranego profilu. Rozbudowane opcje w zakładce Ustawienia: Możliwość edytowania ustawień ochrony antywirusowej i antyspyware dla plików, poczty oraz dostępu do Internetu w czasie rzeczywistym. Możliwość filtrowania ruchu sieciowego poprzez konfigurację reguł i stref. Zmiana trybu filtrowania. Możliwość konfiguracji ochrony przed spamem oraz edytowania białych i czarnych list. Dodatkowy moduł Narzędzia, w skład którego wchodzą: Pliki dziennika podzielone ze względu na wykryte zagrożenia, zdarzenia, skanowanie komputera na żądanie i dziennik zapory osobistej. Kwarantanna do której dodawane są zainfekowane pliki, których nie można wyleczyć. Harmonogram umożliwiający tworzenie m.in. zaplanowanych aktualizacji oraz skanowania, Sysinspector - umożliwia dokładną diagnozę systemu operacyjnego.

17 9. Rozwiązywanie problemów W trybie zaawansowanym użytkownik ma do wyboru trzy tryby filtrowania zapory osobistej: Tryb automatyczny (domyślny) - zapora osobista automatycznie ocenia całą komunikację sieciową. Zezwala na wszystkie standardowe połączenia wychodzące i blokuje wszystkie niezainicjowane połączenia przychodzące. Tryb interaktywny - zapora osobista ocenia wszystkie próby nawiązywania komunikacji sieciowej zgodnie ze zdefiniowanymi regułami. W przypadku połączeń, dla których nie zdefiniowano reguł, użytkownik będzie pytany o decyzję. Tryb automatyczny z wyjątkami zapora osobista przepuszcza lub blokuje wszystkie próby komunikacji sieciowej zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej regułami.połączenia, dla których nie zdefiniowano reguł, zostaną zablokowane. Dodatkowo w trybie zaawansowanym w górnej części głównego okna ESET Smart Security użytkownik ma szybki dostęp do zaawansowanych opcji tj. Interfejs użytkownika, Ustawienia, Narzędzia oraz Pomoc. W przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas pracy z programem ESET Smart Security zapraszamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) dostępnej w polskim serwisie internetowym firmy ESET dostępnym pod adresem Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w serwisie internetowym, możesz skontaktować się z pomocą techniczną wysyłając zapytanie bezpośrednio z programu ESET Smart Security. Szczegółowa instrukcja pokazująca jak to zrobić, zamieszczona jest na kolejnych stronach. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz wypełnić formularza dostępnego w ESET Smart Security, zapraszamy do skontaktowania się z pomocą techniczną pod adresem lub numerem telefonu: (w dni robocze w godz. 8-18).

18 9.1 Wysyłanie zapytania Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) w serwisie skontaktuj się z pomocą techniczną korzystając z formularza zawartego w programie. W zakładce Pomoc i obsługa wybierz Zgłoszenie do działu obsługi klienta. Pojawi się okno z informacjami o użytkowniku, typie problemu oraz opisie. Wypełnij poszczególne pola prawidłowo, aby uzyskać szybką odpowiedź. W polu Temat, wprowadź zwięzły opis problemu. Następnie w polu Pytanie lub opis problemu, opisz szczegółowo problem.

19 Program przesyła także inne ważne informacje, które mogą być pomocne w rozwiązaniu problemu. Zalecamy, aby pozostawić wszystkie opcje zaznaczone. Aby przejrzeć informacje zapisane w formacie XML przed wysłaniem, zaznacz pole Wyświetl i potwierdź przed przesłaniem. Po wypełnieniu pól z niezbędnymi informacjami, naciśnij przycisk Zakończ. Przedstawiciel obsługi technicznej skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Jeśli uważasz, że Twoje własne pliki mogłyby być pomocne w rozwiązaniu problemu, możesz je dołączyć do zapytania.

20 9.2 Najczęściej zadawane pytania (FAQ) Problem: Program się nie aktualizuje. Są następujące możliwości: Nazwa użytkownika i hasło są nieprawidłowe lub nie zostały wprowadzone. Zwróć uwagę, czy podczas wpisywania nie pomyliłeś cyfry 0 z literą O, czy nie pominąłeś któregoś ze znaków, czy nie wpisałeś zbędnej spacji i czy wszystkie cyfry podane są we właściwej kolejności. Jeśli otrzymałeś nazwę użytkownika i hasło pocztą elektroniczną zalecamy jej skopiowanie (Ctrl+C) z wiadomości i wklejenie (Ctrl+V) bezpośrednio do programu. W lokalizacji serwera jest podana błędna lokalizacja. Serwer aktualizacji powinien być przełączony w tryb Wybierz automatycznie. W zakładce Ustawienia/Ustawienia zaawansowane/aktualizacja i w oknie Ustawienia aktualizacji dla wybranego profilu, w opcji Serwer aktualizacji należy wybrać z listy Wybierz automatycznie. Problem: Znika część wiadomości przesyłanych do mnie. Istnieje możliwość, iż wiadomość od akceptowanego nadawcy omyłkowo trafi do folderu ze spamem (zwykle jest to folder ESET Antispam). W takim wypadku w Twoim programie pocztowym wyświetl zawartość folderu ESET Antispam, zaznacz wiadomość, która błędnie została oznaczona jako spam i następnie naciśnij przycisk Adres zaufany. Program wyświetli komunikat z pytaniem, czy dodać adres nadawcy do białej listy odpowiedz Tak. Odtąd każda kolejna wiadomość od tego nadawcy będzie trafiać do skrzynki odbiorczej. Problem: W skrzynce odbiorczej pojawiła się niechciana wiadomość (spam). Zaznacz wiadomość, a następnie naciśnij przycisk Adres spamu. Wiadomość automatycznie zostanie sklasyfikowana jako spam i zostanie przeniesiona do folderu ESET Antispam z oznaczonym w temacie dopiskiem [SPAM]. Problem: Jaka jest różnica pomiędzy oznaczeniem wiadomości jako spam, a dodaniem jej do czarnej listy? Określając wiadomość jako spam (przycisk Spam), zostanie oznaczona tylko jedna, konkretna wiadomość, bez uwzględnienia nadawcy. Dodając wiadomość do czarnej listy (przycisk Adres spamu), wszystkie późniejsze wiadomości od danego nadawcy będą automatycznie oznaczane jako spam i przenoszone do folderu Eset Antispam.

21 Problem: Nie mam dostępu do Internetu. Sprawdź, czy problem nie jest spowodowany awarią Twojego dostawcy Internetu (ISP). Sprawdź, czy zapora osobista znajduje się w trybie filtrowania. Jeżeli zapora osobista została skonfigurowana do blokowania całego ruchu sieciowego, dostęp do Internetu został odcięty. Aby zmienić ustawienie zapory osobistej, wybierz zakładkę Ustawienia w lewym panelu programu, a następnie naciśnij link Włącz tryb filtrowania. Sprawdź, czy nie został omyłkowo włączony serwer Proxy. Jeśli nie korzystasz przy połączeniach z serwera Proxy, serwer powinien pozostać wyłączony. Aby to sprawdzić, wybierz zakładkę Ustawienia w lewym panelu programu i naciśnij Włącz tryb zaawansowany. Następnie w prawym górnym rogu programu naciśnij Ustawienia/Ustawienia zaawansowane/inne/serwer proxy. Wyłącz opcję Użyj serwera Proxy. Pytanie: Nie mam połączenia z Internetem. Jak aktualizować program? Odpowiedź: Gdy komputer nie ma dostępu do Internetu aktualizacja automatyczna nie będzie działać, Należy przenieść pliki aktualizacji bazy sygnatur wirusów używając dowolnego nośnika wymiennego (dyskietka, pamięć USB). W tym celu, używając dowolnego innego komputera posiadającego dostęp do Internetu odwiedź serwis W dziale Pomoc znajdują się aktualne informacje tłumaczące, skąd możliwe jest pobranie najnowszych aktualizacji bazy sygnatur. Postępuj zgodnie z instrukcjami opublikowanymi w serwisie internetowym. Jeśli nadal pojawia się problem, należy skontaktować się z pomocą techniczną.

22 10. Informacje kontaktowe USA: ESET, LLC. 610 West Ash Street Suite 1900 San Diego CA Tel. +1 (619) Dystrybucja w Polsce: DAGMA sp. z o.o. ul. Pszczyńska Katowice tel.: fax: Słowacja: ESET, spol. s.r.o. Aupark Tower 16th Floor Einsteinova Bratislava Tel Sprawy handlowe tel Pomoc techniczna tel

23

24 Copyright 2009 ESET, spol. s r. o. ESET, logo ESET, NOD32, ThreatSense, ThreatSense.Net i pozostałe wymienione produkty firmy ESET są zastrzeżonymi znakami towarowymi pozostającymi własnością firmy ESET. Pozostałe wymienione tu nazwy przedsiębiorstw lub produktów mogą być znakami towarowymi zastrzeżonymi przez ich właścicieli.

Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000

Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000 Instrukcja Obsługi Microsoft Windows Vista / XP / 2000 ESET NOD32 Antivirus 4 Serdecznie dziękujemy za zakup programu ESET NOD32 Antivirus. ESET NOD32 Antivirus zapewni Ci ochronę przed złośliwym oprogramowaniem,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Personal Firewall ESET Antispam Nowa generacja technologii NOD32 Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści

Bardziej szczegółowo

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę przed złośliwym

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY 8

ESET SMART SECURITY 8 ESET SMART SECURITY 8 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Smart Security

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY 8

ESET SMART SECURITY 8 ESET SMART SECURITY 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika. Microsoft Windows Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Podręcznik użytkownika. Microsoft Windows Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Podręcznik użytkownika Microsoft Windows Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe... 4 2. Instalacja...5 2.1 Instalacja typowa...

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY

ESET ENDPOINT SECURITY ESET ENDPOINT SECURITY Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / 2003 / 2008 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY Copyright

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 7

ESET NOD32 ANTIVIRUS 7 ESET NOD32 ANTIVIRUS 7 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET NOD32 Antivirus

Bardziej szczegółowo

1. Witamy w programie Outpost Security Suite Pro!... 4

1. Witamy w programie Outpost Security Suite Pro!... 4 www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie (ñ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowa dokumentacja dotycząca działania programu Outpost Security Suite Pro. Aby uzyskać pomoc

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Copyright

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8.1/8/7/Vista/XP x86 SP3/XP x64 SP2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Copyright 2015

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję niniejszego dokumentu ESET NOD32 Antivirus 4 Copyright 2011

Bardziej szczegółowo

dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu

dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Cyber Security Pro zapewnia doskonałą ochronę komputera przed złośliwym kodem. Wykorzystuj ąc aparat

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowa dokumentacja dotycząca działania programu Outpost Firewall Pro. Aby uzyskać pomoc w

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Internet Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

ESET FILE SECURITY. dla systemu Microsoft Windows Server. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILE SECURITY. dla systemu Microsoft Windows Server. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILE SECURITY dla systemu Microsoft Windows Server Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2000 / 2003 / 2008 / 2008 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję

Bardziej szczegółowo

ESET Cybersecurity. Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika

ESET Cybersecurity. Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika ESET Cybersecurity Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika ESET Cybersecurity Copyright 2010 ESET, spol. s.r.o. Oprogramowanie ESET Cybersecurity zostało opracowane przez firmę ESET, spol. s r.o.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Total Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Acronis Internet Security Suite 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.05.20 Copyright 2010 Acronis Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej książki nie może

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Bitdefender Internet Security 2015 Podręcznik użytkownika Data publikacji 10/21/2014 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji

Bardziej szczegółowo

ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile. Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika

ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile. Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Spis treści 1. Instalacj a programu ESET Mobile...3 Security 1.1 Minimalne...3 wymagania systemowe

Bardziej szczegółowo

ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER

ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2000 / 2003 / 2008 / 2008 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję

Bardziej szczegółowo

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie avast! Internet Security 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej przyspieszają

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32

Kontakt. System Antywirusowy NOD32 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1172 Orange Ave ul. Pszczyńska 15 Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11

Bardziej szczegółowo