Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000"

Transkrypt

1 Instrukcja Obsługi Microsoft Windows Vista / XP / 2000

2 ESET Smart Security 4 Serdecznie dziękujemy za zakup pakietu ESET Smart Security 4. Korzystając z technologii ThreatSense ESET Smart Security zapewnia najwyższej jakości ochronę przed atakami typu zero-day, rozpoznając również zagrożenia, na które jeszcze nie opracowano szczepionki. Dzięki zintegrowaniu funkcji zapory osobistej i ochrony antyspamowej ESET Smart Security zapewnia kompletną ochronę Twojego komputera. Zawartość: Instalacja Wstępna konfiguracja zapory osobistej Uruchamianie ESET Smart Security 4 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła w celu aktualizacji programu Skanowanie zasobów komputera Stan ochrony Korzystanie z ochrony przed spamem Tryb standardowy i zaawansowany Rozwiązywanie problemów Najczęściej zadawane pytania (FAQ) Niniejszy przewodnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez instalację i podstawową konfigurację produktu.

3 Zintegrowane komponenty ESET NOD32 Antivirus Wykrywa i eliminuje wirusy, trojany, robaki internetowe, rootkity, backdoory i wiele innych zagrożeń. ESET NOD32 Antispyware Zapewnia ochronę przed coraz bardziej popularnymi zagrożeniami, takimi jak spyware oraz adware. ESET Personal Firewall (zapora osobista) Kontroluje cały ruch pomiędzy Twoim komputerem, a innymi komputerami w sieci. ESET Antispam (ochrona antyspamowa) Filtruje niepożądane wiadomości zwiększając poziom ochrony oraz zapewniając wygodę korzystania z poczty elektronicznej.

4 Interfejs użytkownika Stan ochrony informuje użytkownika o aktualnym poziomie zabezpieczeń komputera. Skanowanie komputera jest kluczowym elementem każdego rozwiązania antywirusowego. Ta zakładka służy do przeprowadzania skanowania na żądanie plików i folderów na Twoim komputerze. Zakładka zawierająca ważne informacje na temat aktualizacji programu. Regularnie przeprowadzana aktualizacja jest niezbędna dla zapewnienia maksymalnego poziomu ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. Opcje konfiguracji programu ESET Smart Security pozwalają szczegółowo dostosować poziom ochrony na Twoim komputerze. Sekcja Narzędzia (dostępna wyłącznie w trybie zaawansowanym) umożliwia dostęp do plików dziennika, kwarantanny i harmonogramu. Pomoc w ESET Smart Security. Stąd możesz również bezpośrednio skontaktować się z pomocą techniczną.

5

6 1. Instalacja Do poprawnego działania, ESET Smart Security wymaga wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła dostarczonych przez producenta. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy zarejestrować program. 1.1 Rejestracja programu Jeżeli na dołączonym do Twojego programu certyfikacie legalności znajduje się nazwa użytkownika i hasło, możesz pominąć ten punkt i przejść do punktu 1.2. Jeżeli na Twoim certyfikacie znajduje się numer seryjny, oznacza to, iż przed instalacją powinieneś zarejestrować program na stronie internetowej: Wejdź na stronę Rozpocznij proces rejestracji. Podaj swoje dane oraz numer seryjny znajdujący się na certyfikacie. Zwróć szczególną uwagę, aby podać prawidłowy adres . W wyniku rejestracji na podany przez Ciebie adres zostanie przesłana Twoja unikalna nazwa użytkownika i hasło.

7 1.2 Uruchamianie instalatora Przed rozpoczęciem instalacji zamknij wszystkie aktualnie działające programy. Upewnij się, że w Twoim komputerze nie zainstalowano innego programu antywirusowego ani zapory osobistej równoległe działanie dwóch programów antywirusowych lub dwóch zapór osobistych może spowodować problemy w pracy komputera. Jeśli posiadasz zainstalowany program ESET NOD32 Antivirus nie zapomnij odinstalować go przed uruchomieniem instalatora ESET Smart Security. Wyłączanie zapory systemów Windows XP i Vista nie jest wymagane. Możesz rozpocząć instalację programu ESET Smart Security z płyty CD lub z pliku pobranego ze strony Aby uruchomić instalator, należy zastosować się do poniższych wskazówek: Jeśli instalujesz program z płyty CD, włóż ją do napędu CD-ROM. W nowootwartym oknie wybierz Zainstaluj ESET Smart Security. Instalacja rozpocznie się automatycznie. Jeśli instalujesz program z pliku pobranego ze strony internetowej, kliknij na niego dwa razy w celu uruchomienia instalatora. Po uruchomieniu instalatora oraz zaakceptowaniu Umowy Licencyjnej, dostępne będą do wyboru dwa typy instalacji: Typowa program zostanie zainstalowany z domyślnymi ustawieniami, pytając tylko o podstawowe parametry. Ten poziom jest zalecany dla większości użytkowników. Zaawansowana ten poziom zezwala na konfigurację wszystkich zaawansowanych parametrów podczas instalacji. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

8 1.3 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła 1.4 Technologia ThreatSense. Net Wprowadź nazwę użytkownika i hasło podane na certyfikacie lub przesłane em po rejestracji programu. Należy wprowadzać dane starannie z uwzględnieniem małych/wielkich liter i znaków dodatkowych. Wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do prawidłowego działania programu. Jeśli wolisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło później, zalecamy zrobienie tego bezpośrednio po zakończeniu instalacji. Technologia ThreatSense.Net pozwala stale ulepszać ochronę Twojego komputera poprzez automatyczne przesyłanie nowych zagrożeń do analizy w laboratoriach firmy ESET. Zalecamy, aby pozostawić włączony system monitorowania zagrożeń ThreatSense.Net. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

9 1.5 Wykrywanie niepożądanych aplikacji Potencjalnie niepożądane aplikacje to programy mogące posiadać funkcje, których istnienia nie jesteś świadomy i których możesz nie chcieć w swoim komputerze (np. narzędzia zdalnego dostępu). Wybierz opcję Włącz wykrywanie potencjalnie niepożądanych aplikacji, jeżeli nie korzystasz z niestandardowych programów, co zablokuje tego typu oprogramowanie, zapewniając Ci pełne bezpieczeństwo. 1.6 Zakończenie instalacji Naciśnij przycisk Instaluj. Etap instalacji będzie widoczny na pasku postępu. Po zakończeniu instalacji ESET Smart Security zostanie uruchomiony automatycznie. Nie jest wymagane ponowne uruchomienie komputera. ESET Smart Security jest od razu gotowy do pracy, zapewniając kompletną ochronę Twojego komputera. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

10 2. Wstępna konfiguracja zapory osobistej Po zakończeniu instalacji i wykryciu połączenia internetowego, pojawi się okno pozwalające na konfigurację zapory osobistej. Opcje te dotyczą jedynie widoczności komputera w sieci lokalnej (np. sieci osiedlowej, firmowej), nie dotyczą dostępu do Internetu. Dostępne są dwa tryby: Ochrona dokładna Wybierz tę opcję, jeśli komputer ma być niewidoczny dla innych użytkowników w sieci, a pliki i foldery nie mają być udostępniane. Ten tryb jest zalecany dla użytkowników z bezprzewodowym dostępem do sieci. Zezwól na udostępnienie Wybierz tę opcję, jeśli komputer ma być widoczny dla innych użytkowników w sieci, a pliki i foldery mają być udostępniane. Ten tryb jest zalecany dla użytkowników sieci domowej lub zaufanych sieci biurowych.

11 3. Uruchamianie ESET Smart Security 4 ESET Smart Security chroni komputer przed zagrożeniami od razu po instalacji i uruchamia się automatycznie każdorazowo podczas startu komputera, dlatego nie musisz ręcznie uruchamiać programu, aby włączyć ochronę. W dowolnym momencie możesz otworzyć główne okno ESET Smart Security w celu sprawdzenia statusu ochrony, przeprowadzenia skanowania na żądanie itp. Aby otworzyć główne okno programu ESET Smart Security należy: Podwójnie kliknąć na ikonę programu ESET Smart Security, znajdującą się na pasku zadań w zasobniku systemowym (zwykle jest to prawy dolny róg ekranu). Kliknąć przycisk Start na pasku zadań, a następnie Wszystkie programy>eset>eset Smart Security.

12 4. Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła Jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub otrzymałeś nową nazwę użytkownika i hasło po zakupie przedłużenia licencji, wprowadź dane w oknie ustawień aktualizacji. Prawidłowe wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do poprawnego działania programu. W lewym panelu programu ESET Smart Security wybierz zakładkę Ustawienia, a następnie kliknij Ustawienia nazwy użytkownika i hasła w celu przeprowadzenia aktualizacji. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło w oknie Szczegóły licencji i potwierdź naciskając OK. Dane wprowadzaj starannie uwzględniając małe/wielkie litery i wszystkie znaki dodatkowe. Jeśli nazwa użytkownika i hasło zostały przesłane pocztą elektroniczną, zalecamy skopiowanie i wklejenie ich bezpośrednio z wiadomości. 4.1 Aktualizacja Domyślnie ESET Smart Security jest tak skonfigurowany, aby zapewnić regularne aktualizacje programu. Jednak jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub żadne aktualizacje nie zostały przeprowadzone, zalecamy przeprowadzenie aktualizacji ręcznie, jak poniżej:

13 5. Skanowanie zasobów komputera Wybierz Aktualizacja z lewego panelu w głównym oknie programu ESET Smart Security. Kliknij Aktualizuj bazę sygnatur wirusów. Moduł aktualizacji połączy się z dostępnym serwerem firmy ESET i pobierze podpisane cyfrowo pliki aktualizacyjne zawierające sygnatury zagrożeń oraz nowe reguły dla zaawansowanej heurystyki silnika ThreatSense i innych części programu. Po pomyślnej aktualizacji ESET Smart Security wyświetla powiadomienie w zasobniku systemowym (prawy dolny róg ekranu) z informacją o wersji bazy wirusów. Po instalacji oraz aktualizacji zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania komputera. W tym celu wybierz zakładkę Skanowanie komputera w głównym oknie ESET Smart Security, a następnie opcję Skanowanie inteligentne. Rozpocznie się poszukiwanie zagrożeń na wszystkich dyskach twardych. Podczas skanowania wyświetlany jest pasek postępu, aktualnie badane obiekty oraz liczba znalezionych zagrożeń. Jeśli zostanie wykryte zagrożenie, program ESET Smart Security automatycznie wyleczy zainfekowany plik lub przeniesie go do kwarantanny oraz wyświetli ostrzeżenie w zasobniku systemowym. Podczas skanowania użytkownik może kontynuować pracę na komputerze.

14 6. Stan ochrony ESET Smart Security informuje użytkownika o stanie ochrony komputera za pośrednictwem: Ikony w zasobniku systemowym (poprzez zmianę koloru pokazywane jest włączenie/wyłączenie ochrony plików w czasie rzeczywistym oraz zapory osobistej). Szczegółowego raportu w samym programie, w oknie Stan ochrony. Jeśli jedna z funkcji jest wyłączona, jej nazwa zostanie wyświetlona wraz z linkiem umożliwiającym ponowne włączenie. ochrona dokumentów, klientów pocztowych lub ochrona dostępu z sieci jest wyłączona lub niesprawna, system operacyjny wymaga aktualizacji. Czerwony ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym lub zapora osobista są wyłączone. Ponieważ te funkcje programu są bardzo ważnym elementem ochrony, zaleca się natychmiastowe ich włączenie! Stan ochrony jest oznaczany trzema kolorami: Niebieski (zalecany) komputer jest w pełni chroniony przed wszystkimi zagrożeniami oraz atakami z sieci. W tym trybie wszystkie funkcje są włączone i baza sygnatur wirusów jest aktualna. Żółty ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym jest włączona, ale wystąpiło przynajmniej jedno z poniższych zdarzeń: zapora osobista blokuje cały ruch w sieci, aktualizacja programu zakończyła się błędem (np. nie wykryto żadnego połączenia z Internetem, licencja wygasła, wprowadzono niepoprawną nazwę użytkownika lub hasło itd.)

15 7. Korzystanie z ochrony przed spamem ESET Smart Security automatycznie usuwa niepożądane wiadomości (spam) z poczty użytkowników odbieranej za pomocą programów MS Outlook, MS Outlook Express, Windows Mail, Live Mail, Mozilla Thunderbird. Jeśli korzystasz z jednego z wymienionych programów, po zainstalowaniu ESET Smart Security w Twoim programie pocztowym pojawi się dodatkowy pasek narzędzi ochrony antyspamowej, posiadający następujące przyciski: Spam jeżeli do Twojej skrzynki odbiorczej trafiła wiadomość, która jest spamem, zaznacz tę wiadomość klikając na nią jednokrotnie, a następnie naciśnij ten przycisk. Wiadomość zostanie automatycznie przeniesiona do folderu Wiadomościśmieci lub Eset Antispam z oznaczeniem jako [SPAM] w tytule. Pożądana wiadomość jeżeli ważna wiadomość została błędnie uznana za spam i została przeniesiona do folderu Wiadomości-śmieci lub Eset Antispam, zaznacz tę wiadomość klikając na nią jednokrotnie i naciśnij ten przycisk. Wiadomość zostanie automatycznie przeniesiona do Skrzynki odbiorczej. Adres spamu używany, jeżeli nadawcę wiadomości chcesz dodać do czarnej listy (listy nadawców spamu) Każda kolejna wiadomość od tego nadawcy będzie w przyszłości traktowana jako spam i automatycznie przenoszona do folderu Wiadomości-śmieci lub Eset Antispam. Adres zaufany używany, jeśli chcesz dodać nadawcę wiadomości do białej listy (listy zaufanych nadawców). Każda wiadomość od nadawcy z białej listy będzie traktowana jako wiadomość pożądana. ESET Smart Security umożliwia wybór opcji: Ustawienia skanera tutaj możesz wybrać, jakie wiadomości mają być skanowane oraz jakie działania mają być podejmowane podczas skanowania. Zmiana tych ustawień jest również możliwa w głównym oknie ESET Smart Security, po przełączeniu w tryb interfejsu zaawansowanego. Ustawienia ochrony przed spamem tutaj możesz włączać/wyłączać ochronę przed spamem, definiować tekst dołączany do tematu niepożądanej wiadomości, definiować ustawienia białej listy. Zmiana tych ustawień jest również możliwa w głównym oknie ESET Smart Security, po przełączeniu w tryb interfejsu zaawansowanego. Interfejs użytkownika tutaj możesz dostosować wygląd paska narzędzi ESET Smart Security w Twoim programie pocztowym.

16 8. Tryb standardowy i zaawansowany Po zakończeniu instalacji ESET Smart Security pracuje domyślnie w trybie interfejsu standardowego, który jest zalecany dla użytkowników niezaawansowanych. Praca w interfejsie standardowym zezwala na: Sprawdzanie stanu ochrony. Przeprowadzanie skanowania i aktualizacji. Zmianę nazwy użytkownika i hasła. Wyłączenie ochrony antywirusowej i antyspyware (niezalecane). Wyłączenie zapory osobistej (niezalecane). Program ESET Smart Security po instalacji jest skonfigurowany optymalnie. Jedyną czynność, którą powinieneś wykonać, to wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła (jeżeli nie zostały wprowadzone podczas instalacji). W tym celu powinieneś w lewym panelu wybrać zakładkę Aktualizacja, następnie link Ustawienia nazwy użytkownika i hasła. Jeżeli jesteś użytkownikiem zaawansowanym, możesz przełączyć interfejs programu w tryb zaawansowany. W tym celu kliknij link Zmień... w lewym dolnym rogu programu i zatwierdź przyciskiem Tak. Tryb zaawansowany poszerza możliwości konfiguracji programu ESET Smart Security o następujące opcje: Rozbudowany moduł stanu ochrony możliwość podglądu zdarzeń ochrony antywirusowej i antyspyware, zapory osobistej i ochrony przed spamem. Możliwość przeprowadzania skanowania na żądanie dla wybranego profilu. Rozbudowane opcje w zakładce Ustawienia: Możliwość edytowania ustawień ochrony antywirusowej i antyspyware dla plików, poczty oraz dostępu do Internetu w czasie rzeczywistym. Możliwość filtrowania ruchu sieciowego poprzez konfigurację reguł i stref. Zmiana trybu filtrowania. Możliwość konfiguracji ochrony przed spamem oraz edytowania białych i czarnych list. Dodatkowy moduł Narzędzia, w skład którego wchodzą: Pliki dziennika podzielone ze względu na wykryte zagrożenia, zdarzenia, skanowanie komputera na żądanie i dziennik zapory osobistej. Kwarantanna do której dodawane są zainfekowane pliki, których nie można wyleczyć. Harmonogram umożliwiający tworzenie m.in. zaplanowanych aktualizacji oraz skanowania, Sysinspector - umożliwia dokładną diagnozę systemu operacyjnego.

17 9. Rozwiązywanie problemów W trybie zaawansowanym użytkownik ma do wyboru trzy tryby filtrowania zapory osobistej: Tryb automatyczny (domyślny) - zapora osobista automatycznie ocenia całą komunikację sieciową. Zezwala na wszystkie standardowe połączenia wychodzące i blokuje wszystkie niezainicjowane połączenia przychodzące. Tryb interaktywny - zapora osobista ocenia wszystkie próby nawiązywania komunikacji sieciowej zgodnie ze zdefiniowanymi regułami. W przypadku połączeń, dla których nie zdefiniowano reguł, użytkownik będzie pytany o decyzję. Tryb automatyczny z wyjątkami zapora osobista przepuszcza lub blokuje wszystkie próby komunikacji sieciowej zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej regułami.połączenia, dla których nie zdefiniowano reguł, zostaną zablokowane. Dodatkowo w trybie zaawansowanym w górnej części głównego okna ESET Smart Security użytkownik ma szybki dostęp do zaawansowanych opcji tj. Interfejs użytkownika, Ustawienia, Narzędzia oraz Pomoc. W przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas pracy z programem ESET Smart Security zapraszamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) dostępnej w polskim serwisie internetowym firmy ESET dostępnym pod adresem Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w serwisie internetowym, możesz skontaktować się z pomocą techniczną wysyłając zapytanie bezpośrednio z programu ESET Smart Security. Szczegółowa instrukcja pokazująca jak to zrobić, zamieszczona jest na kolejnych stronach. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz wypełnić formularza dostępnego w ESET Smart Security, zapraszamy do skontaktowania się z pomocą techniczną pod adresem lub numerem telefonu: (w dni robocze w godz. 8-18).

18 9.1 Wysyłanie zapytania Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) w serwisie skontaktuj się z pomocą techniczną korzystając z formularza zawartego w programie. W zakładce Pomoc i obsługa wybierz Zgłoszenie do działu obsługi klienta. Pojawi się okno z informacjami o użytkowniku, typie problemu oraz opisie. Wypełnij poszczególne pola prawidłowo, aby uzyskać szybką odpowiedź. W polu Temat, wprowadź zwięzły opis problemu. Następnie w polu Pytanie lub opis problemu, opisz szczegółowo problem.

19 Program przesyła także inne ważne informacje, które mogą być pomocne w rozwiązaniu problemu. Zalecamy, aby pozostawić wszystkie opcje zaznaczone. Aby przejrzeć informacje zapisane w formacie XML przed wysłaniem, zaznacz pole Wyświetl i potwierdź przed przesłaniem. Po wypełnieniu pól z niezbędnymi informacjami, naciśnij przycisk Zakończ. Przedstawiciel obsługi technicznej skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Jeśli uważasz, że Twoje własne pliki mogłyby być pomocne w rozwiązaniu problemu, możesz je dołączyć do zapytania.

20 9.2 Najczęściej zadawane pytania (FAQ) Problem: Program się nie aktualizuje. Są następujące możliwości: Nazwa użytkownika i hasło są nieprawidłowe lub nie zostały wprowadzone. Zwróć uwagę, czy podczas wpisywania nie pomyliłeś cyfry 0 z literą O, czy nie pominąłeś któregoś ze znaków, czy nie wpisałeś zbędnej spacji i czy wszystkie cyfry podane są we właściwej kolejności. Jeśli otrzymałeś nazwę użytkownika i hasło pocztą elektroniczną zalecamy jej skopiowanie (Ctrl+C) z wiadomości i wklejenie (Ctrl+V) bezpośrednio do programu. W lokalizacji serwera jest podana błędna lokalizacja. Serwer aktualizacji powinien być przełączony w tryb Wybierz automatycznie. W zakładce Ustawienia/Ustawienia zaawansowane/aktualizacja i w oknie Ustawienia aktualizacji dla wybranego profilu, w opcji Serwer aktualizacji należy wybrać z listy Wybierz automatycznie. Problem: Znika część wiadomości przesyłanych do mnie. Istnieje możliwość, iż wiadomość od akceptowanego nadawcy omyłkowo trafi do folderu ze spamem (zwykle jest to folder ESET Antispam). W takim wypadku w Twoim programie pocztowym wyświetl zawartość folderu ESET Antispam, zaznacz wiadomość, która błędnie została oznaczona jako spam i następnie naciśnij przycisk Adres zaufany. Program wyświetli komunikat z pytaniem, czy dodać adres nadawcy do białej listy odpowiedz Tak. Odtąd każda kolejna wiadomość od tego nadawcy będzie trafiać do skrzynki odbiorczej. Problem: W skrzynce odbiorczej pojawiła się niechciana wiadomość (spam). Zaznacz wiadomość, a następnie naciśnij przycisk Adres spamu. Wiadomość automatycznie zostanie sklasyfikowana jako spam i zostanie przeniesiona do folderu ESET Antispam z oznaczonym w temacie dopiskiem [SPAM]. Problem: Jaka jest różnica pomiędzy oznaczeniem wiadomości jako spam, a dodaniem jej do czarnej listy? Określając wiadomość jako spam (przycisk Spam), zostanie oznaczona tylko jedna, konkretna wiadomość, bez uwzględnienia nadawcy. Dodając wiadomość do czarnej listy (przycisk Adres spamu), wszystkie późniejsze wiadomości od danego nadawcy będą automatycznie oznaczane jako spam i przenoszone do folderu Eset Antispam.

21 Problem: Nie mam dostępu do Internetu. Sprawdź, czy problem nie jest spowodowany awarią Twojego dostawcy Internetu (ISP). Sprawdź, czy zapora osobista znajduje się w trybie filtrowania. Jeżeli zapora osobista została skonfigurowana do blokowania całego ruchu sieciowego, dostęp do Internetu został odcięty. Aby zmienić ustawienie zapory osobistej, wybierz zakładkę Ustawienia w lewym panelu programu, a następnie naciśnij link Włącz tryb filtrowania. Sprawdź, czy nie został omyłkowo włączony serwer Proxy. Jeśli nie korzystasz przy połączeniach z serwera Proxy, serwer powinien pozostać wyłączony. Aby to sprawdzić, wybierz zakładkę Ustawienia w lewym panelu programu i naciśnij Włącz tryb zaawansowany. Następnie w prawym górnym rogu programu naciśnij Ustawienia/Ustawienia zaawansowane/inne/serwer proxy. Wyłącz opcję Użyj serwera Proxy. Pytanie: Nie mam połączenia z Internetem. Jak aktualizować program? Odpowiedź: Gdy komputer nie ma dostępu do Internetu aktualizacja automatyczna nie będzie działać, Należy przenieść pliki aktualizacji bazy sygnatur wirusów używając dowolnego nośnika wymiennego (dyskietka, pamięć USB). W tym celu, używając dowolnego innego komputera posiadającego dostęp do Internetu odwiedź serwis W dziale Pomoc znajdują się aktualne informacje tłumaczące, skąd możliwe jest pobranie najnowszych aktualizacji bazy sygnatur. Postępuj zgodnie z instrukcjami opublikowanymi w serwisie internetowym. Jeśli nadal pojawia się problem, należy skontaktować się z pomocą techniczną.

22 10. Informacje kontaktowe USA: ESET, LLC. 610 West Ash Street Suite 1900 San Diego CA Tel. +1 (619) Dystrybucja w Polsce: DAGMA sp. z o.o. ul. Pszczyńska Katowice tel.: fax: Słowacja: ESET, spol. s.r.o. Aupark Tower 16th Floor Einsteinova Bratislava Tel Sprawy handlowe tel Pomoc techniczna tel

23

24 Copyright 2009 ESET, spol. s r. o. ESET, logo ESET, NOD32, ThreatSense, ThreatSense.Net i pozostałe wymienione produkty firmy ESET są zastrzeżonymi znakami towarowymi pozostającymi własnością firmy ESET. Pozostałe wymienione tu nazwy przedsiębiorstw lub produktów mogą być znakami towarowymi zastrzeżonymi przez ich właścicieli.

Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000

Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000 Instrukcja Obsługi Microsoft Windows Vista / XP / 2000 ESET NOD32 Antivirus 4 Serdecznie dziękujemy za zakup programu ESET NOD32 Antivirus. ESET NOD32 Antivirus zapewni Ci ochronę przed złośliwym oprogramowaniem,

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 Antivirus 4 dla systemu Linux Desktop. Przewodnik Szybki start

ESET NOD32 Antivirus 4 dla systemu Linux Desktop. Przewodnik Szybki start ESET NOD32 Antivirus 4 dla systemu Linux Desktop Przewodnik Szybki start Program ESET NOD32 Antivirus 4 stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę przed szkodliwym kodem. Oparty

Bardziej szczegółowo

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Przewodnik Szybki start Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę przed złośliwym

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 7

ESET NOD32 ANTIVIRUS 7 ESET NOD32 ANTIVIRUS 7 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET NOD32 Antivirus

Bardziej szczegółowo

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server. Przewodnik Szybki start

Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server. Przewodnik Szybki start Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server Przewodnik Szybki start Program ESET Smart Security stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę przed złośliwym kodem. Program

Bardziej szczegółowo

DLA KOMPUTERÓW MAC. Przewodnik Szybki start. Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu

DLA KOMPUTERÓW MAC. Przewodnik Szybki start. Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu DLA KOMPUTERÓW MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Cyber Security zapewnia doskonałą ochronę komputera przed złośliwym kodem. Wykorzystując aparat

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 10

ESET NOD32 ANTIVIRUS 10 ESET NOD32 ANTIVIRUS 10 Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY 7

ESET SMART SECURITY 7 ESET SMART SECURITY 7 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET Smart

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY 8

ESET SMART SECURITY 8 ESET SMART SECURITY 8 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Smart Security

Bardziej szczegółowo

dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu

dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu dla systemu MAC Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Cyber Security Pro zapewnia doskonałą ochronę komputera przed złośliwym kodem. Wykorzystuj ąc aparat

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 6

ESET NOD32 ANTIVIRUS 6 ESET NOD32 ANTIVIRUS 6 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY PREMIUM 10. Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista

ESET SMART SECURITY PREMIUM 10. Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista ESET SMART SECURITY PREMIUM 10 Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista ESET Smart Security Premium to kompleksowe oprogramowanie zapewniające ochronę przed zagrożeniami z Internetu. Zapewnia bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

ESET INTERNET SECURITY 10

ESET INTERNET SECURITY 10 ESET INTERNET SECURITY 10 Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Internet Security to kompleksowe oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK SZYBKI START

PRZEWODNIK SZYBKI START PRZEWODNIK SZYBKI START Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie

Bardziej szczegółowo

INSTALACJA I WSTĘPNA KONFIGURACJA PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO NOD32. Zespół Systemów Sieciowych

INSTALACJA I WSTĘPNA KONFIGURACJA PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO NOD32. Zespół Systemów Sieciowych INSTALACJA I WSTĘPNA KONFIGURACJA PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO NOD32 Spis treści 1. Pobieranie programu antywirusowego NOD32 firmy ESET 3 2. Instalacja programu antywirusowego NOD32 6 3. Wstępna konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Czasem, aby zainstalować najnowszą wersję programu Bitdefender należy odinstalować jego poprzednią wersję. Instalacja najnowszej wersji jest zawsze wskazana nowsze

Bardziej szczegółowo

ESET SMART SECURITY 6

ESET SMART SECURITY 6 ESET SMART SECURITY 6 Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / Home Server Przewodnik Szybki start Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu Program ESET Smart Security stanowi zaawansowane

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK SZYBKI START

PRZEWODNIK SZYBKI START PRZEWODNIK SZYBKI START Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Smart Security Premium to kompleksowe oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK SZYBKI START

PRZEWODNIK SZYBKI START PRZEWODNIK SZYBKI START Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET Internet Security to kompleksowe oprogramowanie zapewniające

Bardziej szczegółowo

F-Secure Mobile Security for S60

F-Secure Mobile Security for S60 F-Secure Mobile Security for S60 1. Instalowanie i aktywowanie Poprzednia wersja Instalowanie Odinstalowanie poprzedniej wersji programu F-Secure Mobile Anti-Virus nie jest konieczne. Po zainstalowaniu

Bardziej szczegółowo

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI Uwagi: 1. Użytkownicy korzystający z systemów operacyjnych Windows 2000, XP lub Vista na swoich komputerach muszą zalogować się z uprawnieniami

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. Dla DataPage+ 2013 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy Dla DataPage+ 2013 Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2013 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie Setup.exe

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy dla DataPage+ 2012 Pomoc aktualizowano ostatnio: 29 sierpnia 2012 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie

Bardziej szczegółowo

HP Designjet Partner Link. Instrukcje

HP Designjet Partner Link. Instrukcje HP Designjet Partner Link Instrukcje 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informacje prawne Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Jedyna gwarancja, jakiej

Bardziej szczegółowo

Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl

Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl Centrum Informatyki http://ci.ue.poznan.pl helpdesk@ue.poznan.pl al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań tel. + 48 61 856 90 00 NIP: 777-00-05-497

Bardziej szczegółowo

Znak sprawy: KZp

Znak sprawy: KZp Załącznik nr 2 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie aktualizacji i wsparcia technicznego dla systemu antywirusowego - 195 licencji. Lp. Parametr Nazwa 1 aktualizowanego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO UWAGA!!! Wskazówki dotyczą wybranych klientów pocztowych Zespół Systemów Sieciowych Spis treści 1. Konfiguracja klienta pocztowego Outlook Express 3 2. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII

IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII IIIIIIIIIIIIIIIMMIMMIII O programie Program Itelix itender Manager przeznaczony jest do zarządzania zapytaniami ofertowymi przesyłanymi za pomocą poczty elektronicznej przez firmy korzystające z systemu

Bardziej szczegółowo

Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver. Instalacja i użytkowanie pod Windows Vista. wersja 1.0 UNIZETO TECHNOLOGIES SA

Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver. Instalacja i użytkowanie pod Windows Vista. wersja 1.0 UNIZETO TECHNOLOGIES SA Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver Instalacja i użytkowanie pod Windows Vista wersja 1.0 Spis treści 1. POBRANIE CERTYFIKATU SILVER... 3 2. IMPORT CERTYFIKATU DO PROGRAMU POCZTA SYSTEMU

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH Wstęp Warunkiem uczestnictwa w wykładzie zdalnym jest zainstalowanie na komputerze ucznia uczestnika

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW INSTRUKCJE 3 Konfiguracja klienta pocztowego Microsoft Outlook Express Opracowanie Dział Informatyzacji Biuro OIRP w Warszawie Redaktor Magdalena Jurkiewicz - 1 - Warszawa 2012 Z paska Start należy wybrać

Bardziej szczegółowo

Program dla praktyki lekarskiej

Program dla praktyki lekarskiej Program dla praktyki lekarskiej Instalacja oprogramowania dreryk na Windows 7 Professional 32 bity Windows 7 Professional 64 bity Copyright Ericpol Telecom sp. z o.o. 2011 Spis treści Pobranie...3 Instalacja...4

Bardziej szczegółowo

bla bla Guard podręcznik użytkownika

bla bla Guard podręcznik użytkownika bla bla Guard podręcznik użytkownika Guard Guard: podręcznik użytkownika data wydania środa, 03. wrzesień 2014 Version 1.0 Copyright 2006-2014 OPEN-XCHANGE Inc., Niniejszy dokument stanowi własność intelektualną

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Bezpieczny system poczty elektronicznej

Bezpieczny system poczty elektronicznej Bezpieczny system poczty elektronicznej Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja programu Outlook 2000. Wersja 1.2 Ostatnia aktualizacja: 11. lutego 2005 Strona 1/17 Spis treści 1. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl

ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu www.wp.pl Pocztę możesz odbierać na trzy sposoby: 1. przez program pocztowy na Twoim komputerze (np. Outlook, Thunderbird, The Bat itp.) 2. przez

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista.

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Przed przejściem do dalszej części niniejszej instrukcji upewnij się, czy modułbluetooth, który jest zamontowany w Twoim urządzeniu

Bardziej szczegółowo

9. Internet. Konfiguracja połączenia z Internetem

9. Internet. Konfiguracja połączenia z Internetem 9. Internet Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na bezpieczne podłączenie komputera (lub całej sieci lokalnej) do Internetu. Firma Microsoft nie zrezygnowała z umieszczania w systemie przeglądarki

Bardziej szczegółowo

Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver. Instrukcja dla uŝytkowników Windows Vista. wersja 1.1 UNIZETO TECHNOLOGIES SA

Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver. Instrukcja dla uŝytkowników Windows Vista. wersja 1.1 UNIZETO TECHNOLOGIES SA Certyfikat niekwalifikowany zaufany Certum Silver Instrukcja dla uŝytkowników Windows Vista wersja 1.1 Spis treści 1. POBRANIE CERTYFIKATU SILVER... 3 2. IMPORTOWANIE CERTYFIKATU DO PROGRAMU POCZTA SYSTEMU

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu STATISTICA

Instrukcja instalacji programu STATISTICA Instrukcja instalacji programu STATISTICA UWAGA: Program STATISTICA wymaga zarejestrowania licencji, które należy przeprowadzić on-line. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że

Bardziej szczegółowo

KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO. Zespół Systemów Sieciowych

KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO. Zespół Systemów Sieciowych KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO Zespół Systemów Sieciowych Spis treści 1. Konfiguracja klienta pocztowego Outlook Express 3 2. Konfiguracja klienta pocztowego

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

Windows W celu dostępu do i konfiguracji firewall idź do Panelu sterowania -> System i zabezpieczenia -> Zapora systemu Windows.

Windows W celu dostępu do i konfiguracji firewall idź do Panelu sterowania -> System i zabezpieczenia -> Zapora systemu Windows. Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych Firewall (Zapora systemu) Firewall (zapora systemu) jest ważnym elementem bezpieczeństwa współczesnych systemów komputerowych. Jego główną rolą jest kontrola ruchu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji Asystenta Hotline

Instrukcja instalacji Asystenta Hotline SoftVig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Instrukcja instalacji Asystenta Hotline Ver. 3.5 2012-06-19 2 Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline Zawartość 1 INSTALACJA PROGRAMU 3 1.1 WARUNKI KONIECZNE

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

ArcaVir 2008 System Protection

ArcaVir 2008 System Protection ArcaVir 2008 System Protection ARCAVIR 2008 SYSTEM PROTECTION to oprogramowanie typu Internet Security stanowiące pełne zabezpieczenie przed zagrożeniami z Internetu i sieci LAN. OCHRONA ANTYWIRUSOWA Silnik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21

Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21 Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21 UWAGA: DO POPRAWNEGO, PEŁNEGO ZAINSTALOWANIA (AKTYWACJI) PROGRAMU SPSS Statistics 21 NIEZBĘDNE JEST AKTYWNE POŁĄCZENIE Z INTERNETEM PODCZAS INSTALACJI

Bardziej szczegółowo

Temat: Windows 7 Centrum akcji program antywirusowy

Temat: Windows 7 Centrum akcji program antywirusowy Instrukcja krok po kroku Centrum akcji program antywirusowy. Strona 1 z 9 Temat: Windows 7 Centrum akcji program antywirusowy Logowanie do konta lokalnego Administrator Start Panel sterowania Widok według:

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Kancelaris krok po kroku PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Objaśnienia W niniejszej prezentacji stosujemy następujący układ slajdu: - u góry znajduje się tytuł slajdu, - w tekście

Bardziej szczegółowo

New Features in Allplan 2016-0. Allplan 2016. Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0

New Features in Allplan 2016-0. Allplan 2016. Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0 New Features in Allplan 2016-0 i Allplan 2016 Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0 ii Allplan 2016 Spis treści Nowy system licencji... 1 Aktywacja licencji w trybie online... 2 Zwrot licencji w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oraz konfiguracji sterowników. MaxiEcu 2.0

Instrukcja instalacji oraz konfiguracji sterowników. MaxiEcu 2.0 Instrukcja instalacji oraz konfiguracji sterowników. MaxiEcu 2.0 Wersja instrukcji 1.0.1 1 SPIS TREŚCI 1. Sprawdzenie wersji systemu Windows... 3 2. Instalacja sterowników interfejsu diagnostycznego...

Bardziej szczegółowo

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Przewodnik informacyjny R6.1 Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 Instant Communications Suite zapewnia wiele usług po skojarzeniu z aplikacją Microsoft Outlook. Integracja

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW)

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) Microsoft, Windows, Windows XP, Windows Vista i Windows 7 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

UNIFON podręcznik użytkownika

UNIFON podręcznik użytkownika UNIFON podręcznik użytkownika Spis treści: Instrukcja obsługi programu Unifon...2 Instalacja aplikacji Unifon...3 Korzystanie z aplikacji Unifon...6 Test zakończony sukcesem...9 Test zakończony niepowodzeniem...14

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98

Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98 Korzystanie z Certyfikatów CC Signet w programie MS Outlook 98 1. Wprowadzenie... 2 2. Podpisywanie i szyfrowanie wiadomości pocztowych... 2 2.1. Wysyłanie wiadomości z podpisem cyfrowym... 3 2.2. Odbieranie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID

Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID wersja 1.3 Spis treści 1. INSTALACJA CERTYFIKATU... 3 1.1. KLUCZ ZAPISANY BEZPOŚREDNIO DO PRZEGLĄDARKI (NA TYM KOMPUTERZE),... 3 1.2.

Bardziej szczegółowo

Certyfikat Certum Basic ID. Instrukcja dla użytkowników Windows Vista. wersja 1.3 UNIZETO TECHNOLOGIES SA

Certyfikat Certum Basic ID. Instrukcja dla użytkowników Windows Vista. wersja 1.3 UNIZETO TECHNOLOGIES SA Certyfikat Certum Basic ID Instrukcja dla użytkowników Windows Vista wersja 1.3 Spis treści 1. INSTALACJA CERTYFIKATU... 3 1.1. KLUCZ ZAPISANY BEZPOŚREDNIO DO PRZEGLĄDARKI (NA TYM KOMPUTERZE),... 3 1.2.

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja programu pocztowego dla kont w domenie spcsk.pl

Konfiguracja programu pocztowego dla kont w domenie spcsk.pl dla kont w domenie spcsk.pl 24 lutego 2012 Spis treści 1 Informacje ogólne 1 2 Konfiguracja programu Mozilla Thunderbird 2 3 Konfiguracja innych klientów poczty 10 4 Pytania i odpowiedzi 10 1 Informacje

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r.

Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r. Pomoc dla http://host.nask.pl/ 31.12.2012 r. Spis treści Kontakt... 2 Logowanie do konta pocztowego przez WWW... 3 Logowanie do panelu administracyjnego... 4 Konfiguracja klienta pocztowego... 7 Umieszczanie

Bardziej szczegółowo

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013 Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji Wersja 2013 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

FAQ Systemu EKOS. 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen?

FAQ Systemu EKOS. 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen? 27.06.11 FAQ Systemu EKOS 1. Jakie są wymagania techniczne dla stanowiska wprowadzania ocen? Procedura rejestracji ocen wymaga podpisywania protokołów (w postaci wypełnionych formularzy InfoPath Forms

Bardziej szczegółowo

Produkty. MKS Produkty

Produkty. MKS Produkty Produkty MKS Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE MKS Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następującą konwencję oznaczeń: Informacje mówią o tym, jak należy reagować w danej sytuacji,

Bardziej szczegółowo

Windows Vista Instrukcja instalacji

Windows Vista Instrukcja instalacji Windows Vista Instrukcja instalacji Zanim będzie można używać maszyny, należy skonfigurować sprzęt i zainstalować sterownik. Proszę przeczytać ten podręcznik szybkiej konfiguracji oraz przewodnik instalacji

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 44-330 Jastrzębie-Zdrój, ul. Armii Krajowej 56 Tel. 32 476 2345, Fax: 32 476 1185 e-mail: firma@advicom.pl Instrukcja instalacji w domu UWAGA! Microsoft Office 365 Uprzejmie informujemy, że prawo do korzystania

Bardziej szczegółowo

Certyfikat kwalifikowany

Certyfikat kwalifikowany Certyfikat kwalifikowany Krok 3 Pobranie certyfikatu kwalifikowanego. Instrukcja uzyskania certyfikatu kwalifikowanego Krok 3 Pobranie certyfikatu kwalifikowanego Wersja 1.6 Spis treści 1. KROK 3 Pobranie

Bardziej szczegółowo

enova Instalacja wersji demo

enova Instalacja wersji demo enova Instalacja wersji demo Strona 1 z 18 Spis treści 1. Wymagania...3 2. Instalacja enova demo na Windows XP...4 3. Korzystanie z wersji złotej i srebrnej...14 4. Blokada bazy danych....17 Strona 2 z

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird i konfiguracji Thunderbird Spis treści 1 Wstęp... 3 2 Outlook Web App... 4 2.1 Logowanie do poczty poprzez przeglądarkę... 4 2.2 Korzystanie z OWA... 7 2.2.1 Tworzenie nowej wiadomości... 7 2.2.2 Dodanie

Bardziej szczegółowo

Pomoc dla usługi GMSTHostService. GMSTHostService. Pomoc do programu 1/14

Pomoc dla usługi GMSTHostService. GMSTHostService. Pomoc do programu 1/14 GMSTHostService Pomoc do programu 1/14 Spis treści 1.Rejestracja...3 1.1.Pierwsza rejestracja...3 1.2.Ponowna rejestracja produktu...8 2.Podstawowe informacje o GMSTHostService...8 3.Przykładowa konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center

Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center Konfiguracja programu MS Outlook 2007 dla poczty w hostingu Sprint Data Center Spis treści Konfiguracja Microsoft Outlook 2007... 3 Konfiguracja dla POP3... 7 Konfiguracja dla IMAP... 11 Sprawdzenie poprawności

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 5 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Przed instalacją oprogramowania drukarki do systemu Windows Drukarka podłączona lokalnie to drukarka

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Personal Firewall ESET Antispam Nowa generacja technologii NOD32 Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści

Bardziej szczegółowo

DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW

DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW Uwaga! Jeżeli na komputerze zainstalowano oprogramowanie antywirusowe, należy przeprowadzić jego pełną dezinstalację przed rozpoczęciem instalacji Panda Antivirus Pro 2012.

Bardziej szczegółowo

Jak skonfigurować Outlooka?

Jak skonfigurować Outlooka? Jak skonfigurować Outlooka? str. 1 Jak skonfigurować Outlooka? W tym dokumencie znajdziesz: Czy mogę korzystać z Outlooka?... 1 Nowa instalacja Outlooka... 2 Konfiguracja HostedExchange.pl na komputerze

Bardziej szczegółowo

Instalacja i konfiguracja Symfonia.Common.Server oraz Symfonia.Common.Forte

Instalacja i konfiguracja Symfonia.Common.Server oraz Symfonia.Common.Forte Instalacja i konfiguracja Symfonia.Common.Server oraz Symfonia.Common.Forte Instalacja Symfonia.Common.Server 0 2 Spis treści Spis treści 2 Instalacja Symfonia.Common.Server 3 Ważne zalecenia... 3 Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW

DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW DEZINSTALACJA INNYCH PROGRAMÓW Uwaga! Jeżeli na komputerze zainstalowano oprogramowanie antywirusowe, należy przeprowadzić jego pełną dezinstalację przed rozpoczęciem instalacji Panda Internet Security

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Konfiguracji Programu. MS Outlook Express

Instrukcja Konfiguracji Programu. MS Outlook Express Instrukcja Konfiguracji Programu MS Outlook Express Zmiana hasła pocztowego Hasło do skrzynki pocztowej można zmienić na 2 sposoby: Po zalogowaniu się do Panelu Kontrolnego - ten sposób jest szerzej opisany

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP 5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP Wydrukuj i uzupełnij to laboratorium. W tym ćwiczeniu zainstalujesz system Windows XP Professional. Zalecany sprzęt Do tego ćwiczenia wymagany jest następujący

Bardziej szczegółowo

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC

Kancelaria Prawna.WEB - POMOC Kancelaria Prawna.WEB - POMOC I Kancelaria Prawna.WEB Spis treści Część I Wprowadzenie 1 Część II Wymagania systemowe 1 Część III Instalacja KP.WEB 9 1 Konfiguracja... dostępu do dokumentów 11 Część IV

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

Instalacja NotifySync

Instalacja NotifySync Instalacja NotifySync WPROWADZENIE OD DYSTRYBUTORA SUN CAPITAL: Opis instalacji oraz konfiguracji rozwiązania NotifySync zawarty jest w bardzo przystępnym przewodniku dostępnym na: http://help.notify.net/techdocs/device/notifysync/installregguide/nethelp/default.htm?t

Bardziej szczegółowo

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Spis treści: 1. Pobranie aplikacji... 2 2. Proces automatycznej instalacji i aktywacji... 5 3. Instalacja z użyciem kodu PIN...

Bardziej szczegółowo

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym

PekaoBIZNES 24 Szybki START. Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym PekaoBIZNES 24 Szybki START Przewodnik dla Użytkowników z dostępem podstawowym Podręcznik przygotowany na potrzeby wdrożenia systemu w zborach i obwodach Świadków Jehowy ZAWARTOŚĆ PRZEWODNIKA Niniejszy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Ucznia Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

Asystent Hotline Instrukcja instalacji

Asystent Hotline Instrukcja instalacji SoftVig Asystent Hotline Instrukcja instalacji Dokumentacja do wersji: Asystent Hotline (ver. 2.8.4737) Data ostatnich zmian: 2013-05-13 SoftVig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. pl. Rodła 8, 70-419 Szczecin,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP

Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP Użytkownicy usługi BPTP, którzy otrzymali przesyłki pocztowe zawierające token USB wraz z listem informującym o potrzebie aktywacji urządzenia powinni wykonać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania Flow!Works na komputerze z systemem Windows 7

Instrukcja instalacji oprogramowania Flow!Works na komputerze z systemem Windows 7 Instrukcja instalacji oprogramowania Flow!Works na komputerze z systemem Windows 7 W celu zainstalowania oprogramowania należy: 1. Wyłączyć kontrolę konta użytkownika: Uwaga! Pominięcie tego kroku spowoduje

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Google. Cloud Print. Informacje o usłudze Google Cloud Print. Drukowanie przy użyciu usługi Google. Cloud Print.

Podręcznik Google. Cloud Print. Informacje o usłudze Google Cloud Print. Drukowanie przy użyciu usługi Google. Cloud Print. Podręcznik Google Cloud Print Informacje o usłudze Google Cloud Print Drukowanie przy użyciu usługi Google Cloud Print Appendix Spis treści Jak korzystać z tego podręcznika... 2 Symbole użyte w tym podręczniku...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następującą ikonę: Informacje dotyczą tego, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają wskazówki

Bardziej szczegółowo