Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja Obsługi. Microsoft Windows Vista / XP / 2000"

Transkrypt

1 Instrukcja Obsługi Microsoft Windows Vista / XP / 2000

2 ESET NOD32 Antivirus 4 Serdecznie dziękujemy za zakup programu ESET NOD32 Antivirus. ESET NOD32 Antivirus zapewni Ci ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a dzięki technologii ThreatSense program ochroni Cię również przed atakami typu zero-day, rozpoznając zagrożenia, na które jeszcze nie opracowano szczepionki. Niniejszy przewodnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez instalację i podstawową konfigurację produktu. Zawartość: Instalacja Uruchamianie programu ESET NOD32 Antivirus 4 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła w celu aktualizacji programu Skanowanie zasobów komputera Stan ochrony Tryb standardowy i zaawansowany Rozwiązywanie problemów Informacje kontaktowe

3 Zintegrowane komponenty ESET NOD32 Antivirus Wykrywa i eliminuje wirusy, trojany, robaki internetowe, rootkity, backdoory i wiele innych zagrożeń. ESET NOD32 Antispyware Zapewnia ochronę przed coraz bardziej popularnymi zagrożeniami, takimi jak spyware oraz adware.

4 Interfejs użytkownika Stan ochrony informuje użytkownika o aktualnym poziomie zabezpieczeń komputera. Skanowanie komputera jest kluczowym elementem każdego rozwiązania antywirusowego. Ta zakładka służy do przeprowadzania skanowania plików i folderów na Twoim komputerze. Ta sekcja zawiera ważne informacje na temat aktualizacji programu. Regularnie przeprowadzana aktualizacja jest niezwykle ważna dla zapewnienia maksymalnego poziomu ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. Opcje konfiguracji programu ESET NOD32 Antivirus pozwalają szczegółowo dostosować poziom ochrony na Twoim komputerze. Sekcja Narzędzia (dostępna wyłącznie w trybie zaawansowanym) umożliwia dostęp do plików dziennika, kwarantanny i harmonogramu. Pomoc w ESET NOD32 Antivirus. Stąd możesz również bezpośrednio skontaktować się z pomocą techniczną.

5

6 1. Instalacja Do poprawnego działania, ESET NOD32 Antivirus wymaga wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła dostarczonych przez producenta. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy zarejestrować program. 1.1 Rejestracja programu Jeżeli na dołączonym do Twojego programu certyfikacie legalności znajduje się nazwa użytkownika i hasło, możesz pominąć ten punkt i przejść do punktu 1.2. Jeżeli na Twoim certyfikacie znajduje się numer seryjny, oznacza to, iż przed instalacją powinieneś zarejestrować program na stronie internetowej: Wejdź na stronę Rozpocznij proces rejestracji. Podaj swoje dane oraz numer seryjny znajdujący się na certyfikacie. Zwróć szczególną uwagę, aby podać prawidłowy adres . W wyniku rejestracji na podany przez Ciebie adres zostanie przesłana Twoja unikalna nazwa użytkownika i hasło.

7 1.2 Uruchamianie instalatora Przed rozpoczęciem instalacji zamknij wszystkie aktualnie działające programy. Upewnij się, że w Twoim komputerze nie ma zainstalowanego innego programu antywirusowego. Równoległe działanie dwóch programów antywirusowych może spowodować problemy w pracy komputera. Przed uruchomieniem instalatora ESET NOD32 Antivirus upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie poprzednie wersje programu ESET NOD32 Antivirus Możesz rozpocząć instalację programu ESET NOD32 Antivirus z płyty CD lub z pliku pobranego ze strony Typowa program zostanie zainstalowany z domyślnymi ustawieniami, pytając tylko o podstawowe parametry. Ten poziom jest zalecany dla większości użytkowników. Zaawansowana ten poziom zezwala na konfigurację wszystkich zaawansowanych parametrów podczas instalacji. Aby uruchomić instalator, należy zastosować się do poniższych wskazówek: Jeśli instalujesz program z płyty CD, włóż ją do napędu CD-ROM. W nowootwartym oknie wybierz Zainstaluj ESET NOD32 Antivirus. Instalacja rozpocznie się automatycznie. Jeśli instalujesz program z pliku pobranego ze strony internetowej, kliknij na niego dwa razy w celu uruchomienia instalatora. Po uruchomieniu instalatora oraz zaakceptowaniu Umowy Licencyjnej, dostępne będą do wyboru dwa typy instalacji: Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

8 1.3 Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła Wprowadź nazwę użytkownika i hasło podane na certyfikacie lub przesłane em po rejestracji programu. Należy wprowadzać dane starannie z uwzględnieniem małych/wielkich liter i znaków dodatkowych. Wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do prawidłowego działania programu. Jeśli wolisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło później, zalecamy zrobienie tego bezpośrednio po zakończeniu instalacji. 1.4 Technologia ThreatSense. Net Technologia ThreatSense.Net pozwala stale ulepszać ochronę Twojego komputera poprzez automatyczne przesyłanie nowych zagrożeń do analizy w laboratoriach firmy ESET. Zalecamy, aby pozostawić włączony system monitorowania zagrożeń ThreatSense.Net. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

9 1.5 Wykrywanie niepożądanych aplikacji Potencjalnie niepożądane aplikacje to programy mogące posiadać funkcje, których istnienia nie jesteś świadomy i których możesz nie chcieć w swoim komputerze (np. narzędzia zdalnego dostępu). Wybierz opcję Włącz wykrywanie potencjalnie niepożądanych aplikacji, jeżeli nie korzystasz z niestandardowych programów, co zablokuje tego typu oprogramowanie, zapewniając Ci pełne bezpieczeństwo. 1.6 Zakończenie instalacji Naciśnij przycisk Instaluj. Etap instalacji będzie widoczny na pasku postępu. Po zakończeniu instalacji ESET NOD32 Antivirus zostanie uruchomiony automatycznie. Nie jest wymagane ponowne uruchomienie komputera. ESET NOD32 Antivirus jest od razu gotowy do pracy, zapewniając ochronę Twojego komputera. Naciśnij DALEJ, aby przejść do kolejnego kroku.

10 2. Uruchamianie ESET NOD32 Antivirus 4 ESET NOD32 Antivirus chroni komputer przed zagrożeniami od razu po instalacji i uruchamia się automatycznie każdorazowo podczas startu komputera, dlatego nie musisz ręcznie uruchamiać programu, aby włączyć ochronę. W dowolnym momencie możesz otworzyć główne okno ESET NOD32 Antivirus w celu sprawdzenia statusu ochrony, przeprowadzenia skanowania na żądanie itp. Aby otworzyć główne okno programu ESET NOD32 Antivirus należy: Podwójnie kliknąć na ikonę programu ESET NOD32 Antivirus, znajdującą się na pasku zadań w zasobniku systemowym (zwykle jest to prawy dolny róg ekranu). Kliknąć przycisk Start na pasku zadań, a następnie Wszystkie programy>eset>eset NOD32 Antivirus.

11 3. Wprowadzanie nazwy użytkownika i hasła Jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub otrzymałeś nową nazwę użytkownika i hasło po zakupie przedłużenia licencji, wprowadź dane w oknie ustawień aktualizacji. Prawidłowe wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła jest niezbędne do poprawnego działania programu. W lewym panelu programu ESET NOD32 Antivirus wybierz zakładkę Ustawienia, a następnie kliknij Ustawienia nazwy użytkownika i hasła w celu przeprowadzenia aktualizacji. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło w oknie Szczegóły licencji i potwierdź naciskając OK. Dane wprowadzaj starannie uwzględniając małe/wielkie litery i wszystkie znaki dodatkowe. Jeśli nazwa użytkownika i hasło zostały przesłane pocztą elektroniczną, zalecamy skopiowanie i wklejenie ich bezpośrednio z wiadomości. 3.1 Aktualizacja Domyślnie ESET NOD32 Antivirus jest tak skonfigurowany, aby zapewnić regularne aktualizacje programu. Jednak jeśli nie wprowadziłeś nazwy użytkownika i hasła podczas instalacji lub żadne aktualizacje nie zostały przeprowadzone, zalecamy przeprowadzenie aktualizacji ręcznie, jak poniżej:

12 4. Skanowanie zasobów komputera Wybierz Aktualizacja z lewego panelu w głównym oknie programu ESET NOD32 Antivirus. Kliknij Aktualizuj bazę sygnatur wirusów. Moduł aktualizacji połączy się z dostępnym serwerem firmy ESET i pobierze podpisane cyfrowo pliki aktualizacyjne zawierające sygnatury zagrożeń oraz nowe reguły dla zaawansowanej heurystyki silnika ThreatSense i innych części programu. Po pomyślnej aktualizacji ESET NOD32 Antivirus wyświetla powiadomienie w zasobniku systemowym (prawy dolny róg ekranu) z informacją o wersji bazy wirusów. Po instalacji oraz aktualizacji zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania komputera. W tym celu wybierz zakładkę Skanowanie komputera w głównym oknie ESET NOD32 Antivirus, a następnie opcję Skanowanie inteligentne. Rozpocznie się poszukiwanie zagrożeń na wszystkich dyskach twardych. Podczas skanowania wyświetlany jest pasek postępu, aktualnie badane obiekty oraz liczba znalezionych zagrożeń. Jeśli zostanie wykryte zagrożenie, ESET NOD32 Antivirus automatycznie wyleczy zainfekowany plik lub przeniesie go do kwarantanny oraz wyświetli ostrzeżenie w zasobniku systemowym. Podczas skanowania użytkownik może kontynuować pracę na komputerze.

13 5. Status ochrony Program ESET NOD32 Antivirus informuje użytkownika o statusie ochrony komputera za pośrednictwem: Ikony w zasobniku systemowym (poprzez zmianę koloru pokazywane jest włączenie/wyłączenie ochrony plików w czasie rzeczywistym). Szczegółowego raportu w oknie Stan ochrony. Jeśli jeden z modułów jest wyłączony, jego nazwa zostanie wyświetlona wraz z linkiem umożliwiając jego ponowne włączenie w panelu Stan ochrony. Zielony (zalecany) ochrona antywirusowa jest w pełni funkcjonalna i Twój komputer jest chroniony. W tym trybie wszystkie funkcje są włączone i baza sygnatur wirusów jest aktualna. Żółty ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym jest włączona, ale wystąpiło przynajmniej jedno z poniższych zdarzeń: inna funkcja ochronna jest wyłączona (np. ochrona poczty elektronicznej) aktualizacja zakończyła się błędem (np. nie wykryto połączenia z Internetem, licencja wygasła, wprowadzono niepoprawną nazwę użytkownika lub hasło, itd.), system operacyjny wymaga aktualizacji. Czerwony ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym jest wyłączona. Ponieważ jest to podstawowy element ochrony, zaleca się jej natychmiastowe włączenie!

14 6. Tryb standardowy i zaawansowany Po zakończeniu instalacji ESET NOD32 Antivirus pracuje domyślnie w trybie interfejsu standardowego, który jest zalecany dla użytkowników niezaawansowanych. Praca w interfejsie standardowym zezwala na: Sprawdzanie stanu ochrony. Przeprowadzanie skanowania i aktualizacji. Zmianę nazwy użytkownika i hasła. Wyłączenie ochrony antywirusowej i antyspyware (niezalecane). Program ESET NOD32 Antivirus po instalacji jest skonfigurowany optymalnie. Jedyną czynność, którą powinieś wykonać, to wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła (jeżeli nie zostały wprowadzone podczas instalacji). W tym celu powinieneś w lewym panelu wybrać zakładkę Aktualizacja, następnie link Ustawienia nazwy użytkownika i hasła. Jeżeli jesteś użytkownikiem zaawansowanym, możesz przełączyć interfejs programu w tryb zaawansowany. W tym celu kliknij link Zmień... w lewym dolnym rogu programu i zatwierdź przyciskiem Tak. Tryb zaawansowany poszerza możliwości konfiguracji programu ESET NOD32 Antivirus o następujące opcje: Rozbudowany moduł stanu ochrony możliwość podglądu zdarzeń ochrony antywirusowej i antyspyware. Możliwość przeprowadzania skanowania na żądanie dla wybranego profilu. Możliwość edytowania ustawień ochrony antywirusowej i antyspyware dla plików, poczty oraz dostępu do Internetu w czasie rzeczywistym. Dodatkowy moduł Narzędzia, w skład którego wchodzą: Pliki dziennika podzielone ze względu na wykryte zagrożenia, zdarzenia, skanowanie komputera na żądanie i dziennik zapory osobistej. Kwarantanna do której dodawane są zainfekowane pliki, których nie można wyleczyć. Harmonogram umożliwiający tworzenie m.in. zaplanowanych aktualizacji oraz skanowania systemu. Sysinspector - umożliwia dokładną diagnozę systemu operacyjnego. Dodatkowo w trybie zaawansowanym w górnej części głównego okna ESET NOD32 Antivirus użytkownik ma szybki dostęp do zaawansowanych opcji tj. Interfejs użytkownika, Ustawienia, Narzędzia oraz Pomoc.

15 7. Rozwiązywanie problemów W przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas pracy z programem ESET NOD32 Antivirus zapraszamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) dostępnej w polskim serwisie internetowym firmy ESET dostępnym pod adresem Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w serwisie internetowym, możesz skontaktować się z pomocą techniczną wysyłając zapytanie bezpośrednio z programu ESET NOD32 Antivirus. Szczegółowa instrukcja pokazująca jak to zrobić, zamieszczona jest na kolejnych stronach Wysyłanie zapytania Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ) w serwisie skontaktuj się z pomocą techniczną korzystając z formularza zawartego w programie. W zakładce Pomoc i obsługa wybierz Zgłoszenie do działu obsługi klienta. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz wypełnić formularza dostępnego w ESET NOD32 Antivirus, zapraszamy do skontaktowania się z pomocą techniczną pod adresem lub numerem telefonu: (w dni robocze w godz. 8-18).

16 Pojawi się okno z informacjami o użytkowniku, typie problemu oraz opisie. Wypełnij poszczególne pola prawidłowo, aby uzyskać szybką odpowiedź. W polu Temat, wprowadź zwięzły opis problemu. Następnie w polu Pytanie lub opis problemu, opisz szczegółowo problem. Program przesyła także inne ważne informacje, które mogą być pomocne w rozwiązaniu problemu. Zalecamy, aby pozostawić wszystkie opcje zaznaczone. Aby przejrzeć informacje zapisane w formacie XML przed wysłaniem, zaznacz pole Wyświetl i potwierdź przed przesłaniem. Jeśli uważasz, że Twoje własne pliki mogłyby być pomocne w rozwiązaniu problemu, możesz je dołączyć do zapytania.

17 Po wypełnieniu pól z niezbędnymi informacjami, naciśnij przycisk Zakończ. Przedstawiciel obsługi technicznej skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

18 8. Informacje kontaktowe USA: ESET, LLC. 610 West Ash Street Suite 1900 San Diego CA Tel. +1 (619) Dystrybucja w Polsce: DAGMA sp. z o.o. ul. Pszczyńska Katowice tel.: fax: Słowacja: ESET, spol. s.r.o. Aupark Tower 16th Floor Einsteinova Bratislava Tel Sprawy handlowe tel Pomoc techniczna tel

19

20 Copyright 2009 ESET, spol. s r. o. ESET, logo ESET, NOD32, ThreatSense, ThreatSense.Net i pozostałe wymienione produkty firmy ESET są zastrzeżonymi znakami towarowymi pozostającymi własnością firmy ESET. Pozostałe wymienione tu nazwy przedsiębiorstw lub produktów mogą być znakami towarowymi zastrzeżonymi przez ich właścicieli.

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 4.2 lub nowszej) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Spis treści 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Nowości... 4 1.2 Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Copyright

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY

ESET ENDPOINT SECURITY ESET ENDPOINT SECURITY Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / 2003 / 2008 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY Copyright

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie antywirusowym avast! Free Antivirus 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32

Kontakt. System Antywirusowy NOD32 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1172 Orange Ave ul. Pszczyńska 15 Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11

Bardziej szczegółowo

ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile. Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika

ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile. Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika ESET Mobile Security Business Edition do Windows Mobile Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Spis treści 1. Instalacj a programu ESET Mobile...3 Security 1.1 Minimalne...3 wymagania systemowe

Bardziej szczegółowo

AVG Anti-Virus 2012. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012)

AVG Anti-Virus 2012. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012) AVG Anti-Virus 2012 Podręcznik użytkownika Wersja dokumentu 2012.20 (3/29/2012) Copyright AVG Technologies CZ, s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich właścicieli.

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym

Bardziej szczegółowo

http://www.trendmicro.com/download/emea/?lng=emea

http://www.trendmicro.com/download/emea/?lng=emea Firma Trend Micro zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w tym dokumencie oraz zmian w opisywanych w nim produktach bez powiadomienia. Przed zainstalowaniem i rozpoczęciem korzystania z oprogramowania

Bardziej szczegółowo

ESET Remote Administrator. Przewodnik po instalacji i podręcznik użytkownika

ESET Remote Administrator. Przewodnik po instalacji i podręcznik użytkownika ESET Remote Administrator Przewodnik po instalacji i podręcznik użytkownika spis treści 1. Wprowadzenie...4 1.1 Architektura programu... 4 1.1.1 Serwer ERA (ERAS)...4 1.1.2 Konsola ERA (ERAC)...4 2. Instalacja

Bardziej szczegółowo

ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER

ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER ESET MAILSECURITY DLA OPROGRAMOWANIA MICROSOFT EXCHANGESERVER Instrukcja instalacji i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2000 / 2003 / 2008 / 2008 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję

Bardziej szczegółowo

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika G DATA AntiVirus 2008 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 8.00

Podręcznik użytkownika wersja 8.00 wersja 8.00 Antivirus Antispam Intrusion Guard Personal Firewall Parental Control Privacy Tools Ograniczona gwarancja Norman gwarantuje, że załączona płyta CD-ROM lub DVD oraz dokumentacja nie zawierają

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2009 BitDefender BitDefender Total Security 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2009.08.27 Copyright 2009 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Kaspersky Internet Security for Android

Kaspersky Internet Security for Android Kaspersky Internet Security for Android Podręcznik użytkownika Drogi Użytkowniku, dziękujemy za wybranie naszego produktu. Mamy nadzieję, że ten podręcznik będzie pomocny podczas pracy i odpowie na większość

Bardziej szczegółowo

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2015. Podręcznik użytkownika G Data Security 2015 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY Przewodnik Partnerski Bitdefender Small Office Security Przewodnik Partnerski Data publikacji 2015.01.08 Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Instalacja...5

Rozdział 1: Instalacja...5 F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 Spis treści 2 Spis treści Rozdział 1: Instalacja...5 1.1 Przed pierwszą instalacją...6 1.2 Instalowanie produktu po raz pierwszy...7 1.3

Bardziej szczegółowo

Kaspersky Security Center Web-Console PODRĘCZNIK UŻYTKOWNI KA

Kaspersky Security Center Web-Console PODRĘCZNIK UŻYTKOWNI KA Kaspersky Security Center Web-Console PODRĘCZNIK UŻYTKOWNI KA SPIS TREŚCI W tym dokumencie... 4 Oznaczenia stosowane w dokumencie... 6 Przygotowanie do nawiązania połączenia z Serwerem administracyjnym...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI

PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI Kaspersky Administration Kit 8.0 PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI W E R S J A A P L I K A C J I : 8. 0 Drogi Użytkowniku! Dziękujemy za wybór naszego produktu. Mamy nadzieję, że ta dokumentacja będzie pomocna

Bardziej szczegółowo

Podręcznik klienta Symantec Endpoint Protection i Symantec Network Access Control

Podręcznik klienta Symantec Endpoint Protection i Symantec Network Access Control Podręcznik klienta Symantec Endpoint Protection i Symantec Network Access Control Podręcznik klienta Symantec Endpoint Protection i Symantec Network Access Control Oprogramowanie opisane w niniejszym podręczniku

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika BitDefender Business Client Podręcznik użytkownika Publication date 2011.09.01 Copyright 2011 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej książki nie może

Bardziej szczegółowo

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011

wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 wydanie VI KOPRIN Sp. z o.o. Koszalin 2011 Rodos 2010 Instalacja i aktualizacja Wydanie VI, 6.8.14.0 2011 KOPRIN Sp. z o.o. KOPRIN Sp. z o.o. 75-062 Koszalin, ul. Wyszyńskiego 1 tel. 94 717 35 00, 347

Bardziej szczegółowo

AVG File Server. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2013.07 (03/12/2013)

AVG File Server. Podręcznik użytkownika. Wersja dokumentu 2013.07 (03/12/2013) AVG File Server Podręcznik użytkownika Wersja dokumentu 2013.07 (03/12/2013) Copyright AVG Technologies CZ, s.r.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich właścicieli.

Bardziej szczegółowo

Professional Plus. Pomoc. Antywirus Antyspam Zapora. Copyright 2006 SOFTWIN

Professional Plus. Pomoc. Antywirus Antyspam Zapora. Copyright 2006 SOFTWIN Professional Plus Pomoc Antywirus Antyspam Zapora Copyright 2006 SOFTWIN BitDefender 9 Professional Plus BitDefender 9 Professional Plus Pomoc SOFTWIN Data wydania 2006.04.17 Build 9.5 Copyright 2006 SOFTWIN

Bardziej szczegółowo