AUKCJA DESIGNU. 20 sierpnia CENA: 20 zł (z 5% VAT) ISBN AUKCJA DESIGNU (1/2016)

Download "AUKCJA DESIGNU. 20 sierpnia CENA: 20 zł (z 5% VAT) ISBN AUKCJA DESIGNU (1/2016)"

1 AUKCJA DESIGNU 20 sierpnia 2016 AUKCJA DESIGNU (1/2016) ISBN CENA: 20 zł (z 5% VAT)

2 Mela Muter (1876 Warszawa 1967 Paryż), Świt w Marsylii, ok r. AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 13 SIERPNIA (SOBOTA) 2016 R. W SIEDZIBIE SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO SOPOT, UL. BOH. MONTE CASSINO 43

3 AUKCJA DESIGNU 20 sierpnia (sobota) 2016, godz w galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego w Gdańsku, ul. Długa 2/3 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 8 sierpnia 2016 r. Gdańsk, ul. Długa 2/3 poniedziałek piątek 11 18, sobota tel. (58) Katalog dostępny na stronie: PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA SOPOTU PATRONAT MEDIALNY

4 1 Cyrk proj. Hubert Hilscher, 1965 r. plakat reklamowy; pojawia się w filmie Czego pragną kobiety z Melem Gibsonem offset, papier; wym. 98,5 68 cm 2 Cyrk proj. Rosław Szaybo, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 3 Cyrk proj. Bronisław Zelek, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym ,5 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 2 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

5 4 Cyrk proj. Bronisław Zelek, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym ,5 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 5 Cyrk proj. Maciej Raducki, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym. 98,5 68 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 6 Cyrk proj. Jolanta Karczewska, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 3

6 7 Kolorowe pończochy proj. Franciszek Starowieyski, 1960 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 84,5 58 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 8 Eugeniusz Oniegin proj. Wojciech Fangor, 1960 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 84,5 59 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 9 Głód proj. Bronisław Zelek, 1967 r. plakat filmowy; offset, papier; wym cm cena wywoławcza: 800 zł estymacja: zł 10 Milczenie proj. Waldemar Świerzy, 1963 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 83, 5 58 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 4 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

7 11 Ostatni etap proj. Tadeusz Trepkowski, 1948 r. plakat filmowy; offset, papier; wym ,5 cm cena wywoławcza: 800 zł estymacja: zł 12 Symfonia Leningradzka proj. Wojciech Fangor, 1958 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 58,5 84,5 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 13 Droga nadziei proj. Henryk Tomaszewski, 1953 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 85,5 59 cm cena wywoławcza: 800 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 5

8 15 Cyrk proj. Maciej Hibner, 1965 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym. 96,5 68 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 14 Cyrk proj. Waldemar Świerzy, 1964 r. plakat reklamowy; offset, papier; wym. 98,5 69 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 16 Football proj. Henryk Tomaszewski, 1948 r. pierwodruk 1988 r., Bruksela offset, papier; wym cm I nagroda w konkursie krajowym na plakat olimpijski, 1948 r., wznowiony przez IKEA z okazji Euro 2012 cena wywoławcza: 700 zł estymacja: zł 6 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

9 17 Witold-K. 68 plakat wystawowy Witolda Kaczanowskiego, 1968 r. litografia, papier; cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 18 Budowniczy Solness proj. Waldemar Świerzy, 1971 r. plakat teatralny; offset, papier; wym cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 7

10 19 Moore. Wystawa rzeźb Henry Moore a proj. Henryk Tomaszewski, 1959 r. plakat wystawowy; niskonakładowy, ekskluzywny dodruk z 1988 r. offset, papier; wym ,5 cm cena wywoławcza: 800 zł estymacja: zł 20 Jimi Hendrix proj. Waldemar Świerzy, 1974 r. plakat muzyczny; niskonakładowy, ekskluzywny dodruk z l. 80. XX w. offset, papier; wym ,5 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 8 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

11 22 Czyż nie dobija się koni? proj. Jan Młodożeniec, 1971 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 82,5 58 cm cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł 21 Nikodem Dyzma proj. Waldemar Świerzy, 1956 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 85,5 58,5 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 23 Szał proj. Jan Młodożeniec, 1977 r. plakat filmowy; offset, papier; wym. 82,5 57,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 9

12 24 Figurka Zajączek proj. Kazimierz Czuba, 1960 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 11,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 25 Figurka Bocian proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 550 zł estymacja: zł 26 Figurka Konik proj. Zdana Kosicka, ok r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 6 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 10 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

13 27 Figurka Pingwin proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 750 zł estymacja: zł 28 Figurka Pingwin proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 16 cm 29 Figurka Pingwin proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł porcelana; wys. 10 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 30 Figurka Pingwin proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 10 cm; uzupełnione ubytki w malaturze cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 11

14 31 Figurka Siedzący kot proj. Mieczysław Naruszewicz, 1956 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 16 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 32 Figurka Siedzący lisek proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 14 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 33 Figurka Spaniel Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w. porcelit, dekoracja natryskowa; wys. 11 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 12 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

15 34 Figurka Kot Fabryka Porcelany Ćmielów, po 1951 r. porcelana; wys. 18 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 35 Figurka Pantera proj. Mieczysław Naruszewicz, 1958 r., Bogucice Fabryka Porcelany porcelana; dł. 22 cm cena wywoławcza: 650 zł estymacja: zł 36 Figurka Tygrys proj. Henryk Jędrasiak, ok r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży porcelit, malowany naszkliwnie, złocenia; dł. 21 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 13

16 37 Figurka Łabędź królewski proj. Mieczysław Naruszewicz, 1960 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana szkliwiona; wys. 16 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 38 Figurka Murzynek proj. Hanna Orthwein, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 39 Figurka Sudanka proj. Henryk Jędrasiak, 1958 r., Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych porcelana; wys. 17,5 cm cena wywoławcza: 550 zł estymacja: zł 14 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

17 40 Figurka Kot proj. Jaroslav Ježek, 1963 r., Royal Dux porcelana, szkliwo; wys. 16 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 41 Figurka Kot proj. Jaroslav Ježek, 1963 r., Royal Dux porcelana, szkliwo; wys. 16 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 42 Figurka Kot proj. Jaroslav Ježek, 1963 r., Royal Dux porcelana, szkliwo matowe; wys. 16 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 15

18 43 Figurka Leżąca kotka proj. Mieczysław Naruszewicz, 1958 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; dł. 31 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł 44 Figurka Łasica proj. Mieczysław Naruszewicz, 1956 r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży porcelana szkliwiona; dł. 12,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 45 Figurka Leżąca kotka proj. Mieczysław Naruszewicz, 1958 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; dł. 31 cm cena wywoławcza: 550 zł estymacja: zł 16 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

19 46 Figurka Kurka proj. Lubomir Tomaszewski, 1957 r. porcelana; wys. 11,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 47 Figurka Żubr proj. Mieczysław Naruszewicz, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; dł. 18 cm cena wywoławcza: 650 zł estymacja: zł 48 Figurka Indyka proj. Mieczysław Naruszewicz, Fabryka Porcelany Ćmielów, l. 60. XX w. porcelana; wys. 8,5 cm cena wywoławcza: 950 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 17

20 49 Figurka muzyka Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, l porcelit, szkliwo iryzujące, złocenia; wys. 20 cm cena wywoławcza: 800 zł estymacja: zł 50 Figurka tancerki Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, l porcelit, złocenia; wys. 20,5 cm cena wywoławcza: 650 zł estymacja: zł 51 Paterka Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, l XX w. porcelit; szer. 19 cm cena wywoławcza: 120 zł estymacja: zł 18 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

21 52 Figurka Grzybiarka proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r., Fabryka Porcelany Krzysztof porcelana; wys. 18 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 53 Figurka Grzybiarka proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 18 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 19

22 54 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 55 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 56 Patera proj. dekoracji Elżbieta Piwek-Białoborska, Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 20 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

23 57 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 58 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; dł. 30,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 59 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 23,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 21

24 60 Wazon do ikebany proj. Wiesława Gołajewska, ok r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 14 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 61 Wazon do ikebany proj. Wiesława Gołajewska, ok r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 13,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 62 Wazon do ikebany proj. Wiesława Gołajewska, ok r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 13,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 22 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

25 63 Wazon Zsolnay, Węgry, l XX w. kamionka; wys. 27 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 64 Wazon Noga słonia proj. Wiesława Gołajewska, Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, l. 60. XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 37,5 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 23

26 65 Patera proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, 1957 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; dł. 31 cm cena wywoławcza: 180 zł estymacja: zł 66 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l fajans; śr. 30 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 67 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, od 1945 r. fajans; dł. 29,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 24 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

27 68 Patera Kapelusz proj. dekoracji Elżbieta Piwek-Białoborska, 1953 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; śr. 29,5 cm, wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 69 Patera Kapelusz proj. Jan Sowiński, 1958 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; śr. 37 cm, wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 70 Talerzyki do ciasta Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans; śr. 19 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 25

28 71 Wazon proj. Wit Płażewski, 1960 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; wys. 25,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 72 Wazonik proj. Wit Płażewski, 1965 r., Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans; wys. 14,5 cm; pęknięcie wylewu cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 73 Wazon Zakłady Fajansu Włocławek, l. 60. XX w. fajans; wys. 19 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 74 Wazonik Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, od 1956 r. porcelit; wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 26 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

29 75 Wazon do ikebany proj. Wit Płażewski, 1962 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; dł. 34 cm; wkład uszkodzony cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 76 Paterka Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, od 1956 r. porcelit; wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 77 Komplet deserowy Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w. porcelit; śr. 29 i 16,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 27

30 78 Wazon Flora proj. Danuta Duszniak, Karolina Zakłady Porcelany Stołowej, od 1957 r. porcelana; wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 79 Popielniczka gabinetowa proj. Zofia Przybyszewska, 1956 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; śr. 17 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 80 Wazon Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, od 1964 r. porcelana; wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 230 zł estymacja: zł 81 Paterka Fabryka Porcelany Krzysztof, l XX w. porcelana, natrysk wybierany; dł. 24,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 28 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

31 82 Popielniczka gabinetowa proj. Zofia Przybyszewska, 1956 r., Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych 83 Wazonik Hutschenreuther, l XX w. porcelana; wys. 15,5 cm cena wywoławcza: 70 zł estymacja: zł porcelana; śr. 11,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 85 Wazonik Hutschenreuther, l XX w. 84 Bomboniera proj. dekoracji L. Pokornianka, Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, l XX w. porcelana; szer. 16 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł porcelana; wys. 21 cm cena wywoławcza: 90 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 29

32 86 Maska proj. Leszek Nowosielski, 2 poł. XX w. glinka glazurowana; wys. 31 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 30 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

33 87 Talerz dekoracyjny Spółdzielnia Kamionka w Łysej Górze, l. 60. XX w. kamionka, szkliwo zaciekowe; śr. 21 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 88 Wazonik poł. XX w. glina; wys. 7,5 cm; sygnowany cena wywoławcza: 90 zł estymacja: zł 89 Forma dekoracyjna poł. XX w. glina, szkliwo zaciekowe; wys. 14,5 cm; sygn. IF cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 31

34 90 Patera dekoracyjna poł. XX w. metal, szkliwo zaciekowe, fakturowe; śr. 28,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 91 Patera dekoracyjna poł. XX w. metal, szkliwo zaciekowe; śr. 30,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 92 Patera dekoracyjna poł. XX w. metal, szkliwo zaciekowe, fakturowe; śr. 29 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 32 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

35 93 Patera proj. Ryszard Surajewski (?), poł. XX w. kamionka, szkliwo zaciekowe; śr. 32,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 94 Patera proj. Andrzej Trzaska, Spółdzielnia Przyjaźń, Włocławek glinka, szkliwo; śr. 32,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 33

36 95 Para filiżanek z serwisu Krokus proj. Wincenty Potacki, 1962 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 8 cm cena wywoławcza: 130 zł estymacja: zł 96 Para filiżanek z serwisu Krokus proj. Wincenty Potacki, 1962 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana, złocenia; wys. 8 cm cena wywoławcza: 120 zł estymacja: zł 97 Serwis do kawy Goplana proj. Wincenty Potacki, 1960 r. w zestawie: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek, 6 spodków; porcelana, złocenia; wys. dzbanka 27 cm, wys. filiżanki 8 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 34 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

37 98 Filiżanki z serwisu Goplana proj. Wincenty Potacki, l , Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana, malowana naszkliwnie; wys. filiżanki 8 cm; jedna filiżanka wyszczerbiona cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 99 Serwis do kawy Krokus proj. Wincenty Potacki, ok r., Fabryka Porcelany Ćmielów w zestawie: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 2 filiżanki, 2 spodki; porcelana; wys. dzbanka 29 cm, wys. filiżanki 8 cm; jedna filiżanka wyszczerbiona cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 35

38 100 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 101 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 102 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 23,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 36 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

39 103 Patera Kapelusz Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 30 cm, wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 230 zł estymacja: zł 104 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans, dekoracja plastyczna kora ; śr. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 37

40 105 Dzbanek i mlecznik z serwisu Elżbieta proj. Wacław Górski, ok r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży porcelana; wys. dzbanka 23 cm cena wywoławcza: 220 zł estymacja: zł 106 Zestaw filiżanek dla 3 osób Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, od 1964 r. porcelana; wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 180 zł estymacja: zł 107 Serwis do kawy Elżbieta proj. Wacław Górski, ok r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży w zestawie: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek, 6 spodków; porcelana; wys. dzbanka 23 cm, wys. filiżanki 5,5 cm cena wywoławcza: 650 zł estymacja: zł 38 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

41 108 Zestaw do kawy Fabryka Porcelany Ćmielów, l. 60. XX w. porcelana; wys. 17,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 109 Serwis do kawy Iza proj. Józef Wrzesień, 1959 r. w zestawie: dzbanek, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek ze spodkami; porcelit; wys. dzbanka 21 cm, wys. filiżanki 5,5 cm; jedna filiżanka wyszczerbiona cena wywoławcza: 450 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 39

42 110 Patera Telewizor proj. Lucyna i Kazimierz Kowalscy, 1964 r., Państwowe Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice porcelit, szkliwo lustrowe opalizujące; wym cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 111 Wazon Kropla proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 21,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 40 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

43 112 Serwis do kawy Iza proj. Józef Wrzesień, 1959 r., Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży w zestawie: dzbanek, mlecznik, 6 filiżanek; porcelit; wys. dzbanka 21 cm, wys. filiżanki 5,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 113 Patera XX w. glina, szkliwo zaciekowe; wym cm; sygn. KY (?) cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 41

44 114 Cukiernica Rosenthal, l porcelana szkliwiona; wys. 6 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 115 Zestaw do palenia Rosenthal, l porcelana, częściowo szkliwiona; wys. zapalniczki 9,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 116 Wazon proj. Hans Merz, 1957 r., Miśnia porcelana; wys. 32,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 42 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

45 117 Mlecznik Romanze proj. Bjørn Wiinblad, Rosenthal, l porcelana szkliwiona, złocenia; wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 118 Para naczyń dekoracyjnych Rosenthal, 1955 r. porcelana; wys. 12 cm i 7 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 119 Wazon Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, l XX w. porcelana, złocenia; wys. 22,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 43

46 120 Zestaw brydżowy Fabryka Porcelany Ćmielów, l. 60. XX w. w zestawie 4 popielniczki; porcelana, złocenia; wym. 6 6 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 121 Zestaw brydżowy Karolina Zakłady Porcelany Stołowej, od 1957 r. w zestawie 4 popielniczki; porcelana; wym. 10,5 8 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 122 Wazonik brydżowy Karolina Zakłady Porcelany Stołowej, od 1957 r. porcelana; wys. 11 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 44 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

47 123 Zestaw filiżanek Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w. porcelana; wys. filiżanki 6 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 124 Serwis do herbaty poł. XX w. w zestawie: imbryk, cukiernica, mlecznik, 6 filiżanek, 6 spodków, półmisek, głęboki talerz; kamionka, szkliwo; wys. imbryka 13,5 cm, wys. filiżanki 5,5 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 45

48 125 Patera Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans szkliwiony; wym cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 126 Wazon Budapeszt, l XX w. fajans; wys. 28 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 127 Bombonierka Zakłady Fajansu Włocławek, l. 70. XX w. fajans; wym ,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 46 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

49 128 Wazonik poł. XX w. glina, szkliwo zaciekowe; szer. 9,5 cm cena wywoławcza: 80 zł estymacja: zł 129 Zestaw do napojów Limburg, l XX w. w zestawie: dzbanek i 5 kubków; fajans; wys. dzbanka 19 cm, wys. kubka 10,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 130 Wazon do ikebany proj. Wit Płażewski, 1962 r., Zakłady Fajansu Włocławek fajans; dł. 34 cm; brak wkładu cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 47

50 131 Wazonik Bogucice Fabryka Porcelany, l. 60. XX w. porcelana, malatura tzw. benzynka ; wys. 18 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 132 Wazon proj. Björn Wiinblad, Rosenthal, l. 70. XX w., porcelana, złocenia; wys. 20,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 133 Serwis Kajtek proj. Zofia Galińska, 1961 r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków w zestawie: dzbanek, cukiernica, 4 filiżanki, 4 spodki; porcelit, złocenia; wys. dzbanka 18,5 cm, wys. filiżanki 5,5 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł 48 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

51 134 Patera Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, l XX w. porcelana; śr. 32,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 135 Wazon Kostka proj. Danuta Duszniak, ok r., Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 24 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 136 Serwis do kawy Iza proj. Józef Wrzesień, 1959 r. w zestawie: dzbanek, cukiernica, 2 filiżanki ze spodkami; porcelit; wys. dzbanka 21 cm, wys. filiżanki 5,5 cm; jedna filiżanka dobierana cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 49

52 137 Wazon Fabryka Porcelany Krzysztof, l XX w. porcelana; wys. 19 cm cena wywoławcza: 90 zł estymacja: zł 138 Popielniczka gabinetowa proj. Danuta Duszniak, Fabryka Porcelany Ćmielów, l XX w. porcelana; dł. 13 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 139 Wazonik Fabryka Porcelany Krzysztof, l XX w. porcelana; wys. 14,5 cm cena wywoławcza: 80 zł estymacja: zł 140 Wazonik Karolina Zakłady Porcelany Stołowej, od 1957 r. porcelana; wys. 12 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 141 Wazonik Fabryka Porcelany Krzysztof, l XX w. porcelana; wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 50 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

53 142 Wazon Kręcony Fabryka Porcelany Ćmielów, l. 60. XX w. porcelana; wys. 29 cm cena wywoławcza: 170 zł estymacja: zł 143 Wazon Kręcony Fabryka Porcelany Ćmielów, l. 60. XX w. porcelana; wys. 29 cm cena wywoławcza: 170 zł estymacja: zł 144 Wazon Calypso proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak, 1957 r.; Fabryka Porcelany Ćmielów porcelana; wys. 36 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 51

54 145 Wazonik Skręcony proj. Zofia Przybyszewska, 1958 r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 21 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 146 Wazon Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, l XX w. porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 17 cm; niesygnowany; uszczerbek szkliwa przy wylewie cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 147 Wazon do ikebany proj. Wiesława Gołajewska, 1963 r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 9 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 148 Wazon do ikebany proj. Wiesława Gołajewska, 1963 r., Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 9 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 52 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

55 149 Zestaw do napojów proj. Wolf Karnagel, l. 70. XX w., Rosenthal w zestawie: dzbanek i 6 kubków; ceramika szkliwiona; wys. dzbanka 15 cm, wys. kubka 7,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 150 Serwis do kawy Ewa proj. Z.M. Stadnicki, 1959 r. Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, l XX w. w zestawie: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek ze spodkami; porcelana, złocenia; wys. dzbanka 22 cm, wys. filiżanki 5,5 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 53

56 151 Patera dekoracyjna prawdop. Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, l. 60. XX w. porcelit, częściowo nieszkliwiony; śr. 26,5 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 152 Podstawa do lampy proj. prawdop. Bjorrn Wiinblad, Rosenthal, l. 70. XX w. ceramika szkliwiona; wys. 29,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 153 Nawilżacz powietrza Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach, l. 70. XX w. kamionka; dł. 28,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 54 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

57 154 Patera proj. Hedwig Bollhagen, Szwecja, 2 poł. XX w. ceramika szkliwiona; śr. 27,5 cm; sygnowana cena wywoławcza: 170 zł estymacja: zł 155 Para wazoników proj. Tapio Wirkkala, 1971 r., Rosenthal porcelana szkliwiona; wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 170 zł estymacja: zł 156 Patera Fabryka Porcelitu Stołowego Pruszków, po 1956 r. porcelit; dł. 25,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 55

58 157 Misa Blue Spice proj. Ulrica Hydman Vallien, l. 80. XX w., Boda, Szwecja szkło przezroczyste z wtapianym szkłem kobaltowym, białym, pomarańczowym, zielonym i różowym, sygn. na spodzie; śr. 20,5 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 158 Figura ryba l XX w. szkło barwione w masie; dł. 32 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 56 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

59 159 Wazon proj. Ann Wahlström, l. 90. XX w., Kosta Boda, Szwecja szkło bezbarwne i kobaltowe z wtapianym szkłem białym, sygn. na spodzie; wys. 25 cm cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 160 Wazon proj. Ann Wahlström, l. 90. XX w., Kosta Boda, Szwecja szkło bezbarwne, z wtopionym szkłem czarnym i żółtym, malowane na czarno i biało, sygn. na spodzie; wys. 18 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 161 Wazon Murano, poł. XX w. szkło miodowe i kobaltowe; wys. 19,5 cm cena wywoławcza: 280 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 57

60 162 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło pomarańczowo-mleczne; wys. 29,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 163 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło niebieskie; wys. 31,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 164 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło miodowe; wys. 31 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 58 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

61 165 Patera proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy, l. 70. XX w. szkło sodowe barwione, od spodu czerwone; śr. 29,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 166 Wazon poł. XX w. szkło pomarańczowe i mleczne, wtopione pęcherzyki powietrza; wys. 24 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 59

62 167 Wazonik proj. Zbigniew Horbowy, huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w. szkło warstwowe barwione; wys. 16 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 168 Wazonik proj. Zbigniew Horbowy, huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w. szkło warstwowe barwione; wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 60 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

63 169 Wazon Cyntia proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło sodowe malinowe i białe; wys. 21,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 170 Wazon Cyntia proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło sodowe malinowe i białe; wys. 27 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 61

64 171 Wazon Open Minds proj. Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, l. 80. XX w. szkło różowe, malowane ręcznie, sygn. na spodzie; wys. 34,5 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 172 Wazon Open Minds proj. Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, l. 80. XX w. szkło niebieskie, malowane ręcznie, sygn. na spodzie; wys. 37 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 62 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

65 173 Szklanka proj. Ulrica Hydman Vallien, ok r., Kosta Boda, Szwecja szkło bezbarwne, warstwowe, z wtopionymi różowymi smugami; wys. 11,5 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 174 Wazon poł. XX w. szkło brzoskwiniowe, wys. 36 cm; lekko wyszczerbiony cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 175 Wazonik XX w. szkło różowe; wys. 12 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 176 Zestaw 6 szklaneczek poł. XX w. szkło iryzujące; wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 63

66 177 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło czerwono-pomarańczowe; wys. 37 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 178 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło czerwono-pomarańczowe; wys. 31,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 64 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

67 179 Butla Alicja proj. Zbigniew Horbowy, 1971 r., huta Sudety w Szczytnej Śląskiej szkło sodowe antico, barwione w masie; wys. 31 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 180 Butla Alicja proj. Zbigniew Horbowy, 1971 r., huta Sudety w Szczytnej Śląskiej szkło sodowe antico, barwione w masie; wys. 31 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 65

68 181 Świecznik proj. Zbigniew Horbowy, l. 70. XX w. szkło cytrynowe; wys. 19,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 182 Karafka XX w. szkło; wys. z korkiem 38,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 183 Wazonik l. 80. XX w. szkło sodowe zielone; wys. 19,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 66 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

69 184 Butla proj. Zbigniew Horbowy, 1969 r., huta Sudety w Szczytnej Śląskiej szkło sodowe antico, barwione w masie; wys. 27 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: zł 185 Wazon proj. Zbigniew Horbowy, l. 70 XX w. szkło seledynowe antico; wys. 29 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 186 Wazon proj. Zbigniew Horbowy huta Sudety w Szczytnej Śląskiej szkło warstwowe antico, barwione; wys. 25 cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 67

70 187 Wazonik proj. Zygmunt Janota, huta Hortensja w Piotrkowie, l. 70. XX w. szkło czerwone i zielone, wewnątrz zatopione bąbelki powietrza; wys. 11 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 188 Wazon proj. Carlo Moretti, Murano, 2 poł. XX w. szkło warstwowe, mlecznobiałe i bordowe; wys. 18 cm; sygn. nalepką: Carlo Moretti Italia Murano cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 189 Wazon amfora proj. Zbigniew Horbowy, huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w. szkło rubinowe; wys. 37 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 68 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

71 190 Wazon proj. Halina (Alina) Wołowska, l. 80. XX. fioletowe szkło, ręcznie formowane, typu niciowego; wys. 8,5 cm, śr. 16 cm; sygnowany na spodzie cena wywoławcza: 300 zł estymacja: zł 191 Wazon proj. Małgorzata Strawińska-Sikorska, 1976 r. fioletowe szkło z wtopionymi niebieskimi smugami; wys. 15,5 cm; sygnowany na spodzie cena wywoławcza: 400 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 69

72 192 Koszyczek, model 6240 proj. Jan Beránek, Skrdlovice, ok r. szkło; wym cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 193 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło zielone; wys. 31,5 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 194 Wazon l. 80. XX w. proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, Huta Szkła Tarnowiec szkło warstwowe bezbarwne, zielone i mleczne; wys. 30,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 70 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

73 195 Karafka z kieliszkami Niemcy, l. 60. XX w. szkło, złocenia; wys. karafki z korkiem 24,5 cm, wys. kieliszka 5,5 cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł 196 Kabaret na przystawki Asteroid proj. Jan Sylwester Drost, Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice, l. 70. XX w. szkło; wym cm cena wywoławcza: 100 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 71

74 197 Wazon Fungi proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy, l. 80. XX w. szkło antico, barwione; wys. 39 cm cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 198 Wazon proj. Zbigniew Horbowy, huta Sudety w Szczytnej Śląskiej, l. 60. XX w. szkło sodowe antico, pomarańczowo- -mleczne; wys. 32 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 72 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

75 199 Wazon kielich proj. Zbigniew Horbowy, huta Barbara w Polanicy szkło wiśniowo-fioletowe; wys. 30 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 200 Komplet 6 kieliszków Lotos proj. Zbigniew Horbowy, huta Sudety w Szczytnej Śląskiej. 70 XX w. szkło sodowe barwione; wys. 24 cm cena wywoławcza: 250 zł estymacja: AUKCJA DESIGNU 73

76 201 Wazon proj. Heinrich Löffelhardt, Schott Zwiesel, l. 70. XX w. szkło warstwowe bazbarwne i kobaltowe, zatopione bąbelki powietrza; wys. 15 cm cena wywoławcza: 550 zł estymacja: zł 202 Wazonik proj. Heinrich Löffelhardt, Schott Zwiesel, l. 70. XX w. szkło warstwowe zielone, iryzujące, zatopione bąbelki powietrza; wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 203 Forma dekoracyjna proj. Aleksander Puchała (?), huta Julia w Piechowicach szkło barwione; wys. 35 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 74 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

77 204 Wazon Wrocław, poł. XX w. szkło rubinowe, dwuwarstwowe; wys. 26 cm cena wywoławcza: 150 zł estymacja: zł 205 Wazon proj. Halina (Alina) Wołowska, l. 80. XX. szkło ręcznie formowane, barwione w masie; wys. 14,5 cm; sygnowany na spodzie cena wywoławcza: 350 zł estymacja: zł 206 Wazon Herkules II proj. Ewa Gerczuk-Moskaluk, 1976 r., huta Sudety w Szczytnej Śląskiej szkło sodowe, mleczne i chabrowe; wys. 39,5 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 75

78 207 Lampa Tuba proj. Anders Pehrson, 1960 r., Atelje Lyktan, Szwecja metal, plastik; wys. 41, dł. 78 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł 208 Lampa Tuba proj. Anders Pehrson, ok r., Atelje Lyktan, Szwecja metal, plastik; wys. 40, dł. 78 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł 76 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

79 209 Zegar Predom Metron Fabryka Wodomierzy i Zegarów, Toruń, l. 70. XX w. tworzywo sztuczne, szkło; wys. 20 cm, śr. tarczy 12 cm cena wywoławcza: 200 zł estymacja: zł 210 Lampka nocna proj. A. Gałecki, 1963 r. Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, typ nr 1318; metal, ok cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 211 Lampa stołowa Bumling proj. Anders Pehrson, 1968 r., Atelje Lyktan, Szwecja metal, plastik; wys. ok. 60 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 77

80 212 Lampa biurkowa Tizio proj. Richard Sapper, Artemide, 1970 r. poliwęglan; dł. ramienia lampy 65 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 213 Lampa Arcobaleno proj. Marco Zotta, 1979 r. metal; wys. 41,5 cm identyczny model znajduje się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku cena wywoławcza: zł estymacja: zł 78 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

81 214 Lampa sufitowa PH 4/3 proj. Poul Henningsen, 1958 r., Louis Poulsen aluminium; wys. klosza 20 cm, szer. 40 cm cena wywoławcza: 650 zł estymacja: zł 215 Lampa l. 50. XX w. żelazo, szkło; wys. 41 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 79

82 216 Fotel Garden Egg proj. Peter Ghyczy, prawd. VEB-Synthese-Werk, l. 70. XX w. powłoka z włokna szklanego, obicie z tkaniny; wys. przy otwartym siedzisku ok. 102 cm, szer. 74 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 80 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

83 217 Fotel Orbit proj. Markus Farner, Walter Grunder, Vitra, Weil am Rhein dla firmy Herman Miller Furniture, 1965 r. tworzywo, obicie wełniane; wys. 82 cm, szer. 71 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 218 Fotel Orbit proj. Markus Farner, Walter Grunder, Vitra, Weil am Rhein dla firmy Herman Miller Furniture, 1965 r. tworzywo, obicie wełniane; wys. 82 cm, szer. 71 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 81

84 219 Fotel Siesta proj. Ingmar Anton Relling, 1965 r. konstrukcja drewniana, obicie skórzane; wys. 98, szer. 65 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 82 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

85 220 Fotel model FD 164 proj. Arne Vodder, France & Son, Dania, l możliwość regulacji oparcia trzy stopnie nachylenia; drewno tekowe, obicie z tkaniny; wys. 96 cm, szer. 75 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 83

86 221 Para krzeseł Skoczek, typ 0/ prod. Zamojskie Fabryki Mebli, l. 60. XX w. po renowacji, drewno, obicie wełniane; wys. 73 cm, szer. 47 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 84 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

87 222 Fotel typ , tzw. bunny Dolnośląska Fabryka Mebli w Świebodzicach, l. 60. XX w. po renowacji, drewno, obicie z tkaniny; wys. 70,5 cm, szer. 64 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł 223 Fotel typ VAR proj. M. Puchała, Bystrzyckie Fabryki Mebli, l. 60. XX w. po renowacji, drewno, obicie wełniane; wys. 80, szer. 55,5 cm cena wywoławcza: 600 zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 85

88 224 Komplet 4 krzeseł Aga, typ proj. Józef Chierowski, Kamienickie Fabryki Mebli, l XX w. po renowacji, drewno, obicie z tkaniny; wys. 77 cm, szer. 40 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł 86 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

89 225 Komplet 4 krzeseł S 32 proj. Marcel Beruer, Thonet, Niemcy, l. 90. XX w. konstrukcja z chromowanych, stalowych rur, plecionka na ramie z drewna bukowego; wys. 79,5 cm, szer. 46 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 87

90 226 Krzesło Forma Z (Kangur) proj. Siegfried Mehl, Ernst Moeckl, Horn GDR, l tworzywo; wys. 75,5 cm, szer. 45 cm cena wywoławcza: 500 zł estymacja: zł 88 SOPOCKI DOM AUKCYJNY

91 227 Krzesło model B1 proj. Stefan Wewerka, Tecta, 1979 r. konstrukcja bukowa, malowana, obicie z tkaniny; wys. 77 cm, szer. 68 cm cena wywoławcza: zł estymacja: zł AUKCJA DESIGNU 89

92 Udział klienta w aukcji regulują WARUNKI SPRZEDAŻY AUKCYJNEJ, WARUNKI POTWIERDZENIA AUTENTYCZNOŚCI oraz niniejszy PRZEWODNIK DLA KLIENTA. Zachęcamy do zapoznania się z trzyczęściowym regulaminem, który ma na celu przedstawienie stosunku prawnego pomiędzy Sopockim Domem Aukcyjnym a kupującym w ramach aukcji. Sopocki Dom Aukcyjny pełni funkcję pośrednika handlowego pomiędzy komitentami wstawiającymi obiekty na aukcję a kupującymi. Warunki mogą być przez Sopocki Dom Aukcyjny odwołane lub zmienione poprzez aneksy dostępne w sali aukcyjnej lub poprzez obwieszczenie aukcjonera. PRZEWODNIK DLA KLIENTA I. PRZED AUKCJĄ 1. Cena wywoławcza Cena wywoławcza zamieszczona w katalogu pod opisem obiektu jest kwotą, od której rozpoczynamy licytację. Obiekty licytowane są w górę, tzn. licytacja może zakończyć się na kwocie wyższej niż cena wywoławcza lub równej tej kwocie. 2. Opłata aukcyjna Do kwoty wylicytowanej doliczamy opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do złotych (włącznie) w wysokości 18%, a powyżej złotych w wysokości 15%. Opłata aukcyjna obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej, w przypadku kiedy obiekt nie został sprzedany w ramach aukcji. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Na zakupione obiekty wystawiamy faktury VAT marża. Wystawiamy je na wyraźne życzenie klienta, najpóźniej siedem dni od daty zapłaty. 3. Estymacja Podana w katalogu estymacja jest szacunkową wartością obiektu i ma charakter wskazówki dla zainteresowanego nim klienta. W celu uzyskania dodatkowych informacji odnośnie estymacji rekomendujemy kontakt z naszymi ekspertami. Licytacja zakończona w przedziale estymacji lub powyżej górnej granicy estymacji jest transakcją ostateczną. Estymacje nie uwzględniają opłaty aukcyjnej ani żadnych opłat dodatkowych. 4. Cena gwarancyjna Jest to najniższa kwota, za którą możemy sprzedać obiekt bez dodatkowej zgody sprzedającego. Jej wysokość jest informacją poufną. Poszczególne obiekty mogą, jednak nie muszą posiadać ceny gwarancyjnej. Jeżeli w drodze licytacji cena gwarancyjna nie zostanie osiągnięta, zakończenie licytacji skutkuje zawarciem transakcji warunkowej. Fakt ten zostaje ogłoszony przez aukcjonera po uderzeniu młotkiem. 5. Transakcja warunkowa Zostaje zawarta w momencie, kiedy licytacja nie osiągnęła poziomu ceny gwarancyjnej. Transakcja warunkowa traktowana jest jako wiążąca oferta nabycia obiektu po cenie wylicytowanej. Zobowiązujemy się do negocjacji ceny z komitentem, jednak nie gwarantujemy możliwości zakupu po cenie wylicytowanej. Jeżeli w toku negocjacji klient zdecyduje się podnieść ofertę do poziomu ceny gwarancyjnej lub zaakceptujemy wylicytowaną kwotę, umowa sprzedaży dochodzi do skutku. Jeżeli negocjacje nie przyniosą pozytywnego efektu w okresie pięciu dni roboczych liczonych od dnia aukcji, obiekt uznajemy za niesprzedany. W okresie tym zastrzegamy sobie prawo do przyjmowania po aukcji ofert równych cenie gwarancyjnej na obiekty wylicytowane warunkowo. W przypadku otrzymania takiej oferty od innego oferenta informujemy o tym fakcie klienta, który wylicytował obiekt warunkowo. W takim przypadku klient ma prawo do podniesienia swojej oferty do ceny gwarancyjnej i wtedy przysługuje mu prawo pierwszeństwa nabycia obiektu. W przeciwnym wypadku transakcja warunkowa nie dochodzi do skutku, a obiekt może zostać sprzedany innemu oferentowi. 6. Obiekty katalogowe Zapewniamy fachową wycenę oraz rzetelny opis katalogowy powierzonego nam do sprzedaży obiektu. Wykonywane są one w najlepszej wierze z wykorzystaniem doświadczenia i fachowej wiedzy naszych pracowników oraz współpracujących z nami ekspertów. Mimo uwagi poświęcanej każdemu z obiektów w procesie opracowywania, dokumentacji pochodzenia, historii wystaw i bibliografii przedstawione informacje mogą nie być wyczerpujące, a w niektórych przypadkach pewne fakty odnoszące się do kolejnych właścicieli, ekspozycji oraz publikacji, w ramach których obiekt był prezentowany, mogą być celowo nieujawnione. 7. Stan obiektu Opisy katalogowe nie prezentują pełnego stanu zachowania obiektów. Brak takiej informacji nie jest równoznaczny z tym, że obiekt jest wolny od wad i uszkodzeń. Wskazane jest zatem, aby zainteresowani zakupem konkretnego obiektu dokonali jego dokładnych oględzin na wystawie przedaukcyjnej oraz przeprowadzili konsultacje z profesjonalnym konserwatorem, którego na wyraźną prośbę możemy rekomendować. Na specjalne życzenie klienta możemy dostarczyć szczegółowy raport stanu zachowania obiektu. Przygotowując taki raport, nasi pracownicy oceniają stan obiektu, biorąc pod uwagę jego szacunkową wartość oraz charakter aukcji, w ramach której jest on wystawiony na sprzedaż. Mimo że oceny przedmiotów pod tym względem prowadzone są rzetelnie, należy pamiętać, że nasi pracownicy nie są zawodowymi konserwatorami. Jeśli obiekt sprzedawany jest w ramie, nie ponosimy odpowiedzialności za jej stan. W przypadku obiektów nieoprawionych chętnie polecimy profesjonalną pracownię opraw. 8. Wystawa obiektów aukcyjnych Wystawy przedaukcyjne są bezpłatnie dostępne dla oglądających. W trakcie ich trwania zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i przekażą szczegółowe informacje o poszczególnych obiektach. 9. Legenda Poniższa legenda wyjaśnia symbole, które mogą Państwo znaleźć w niniejszym katalogu: przedmioty wytworzone w całości lub zawierające elementy wytworzone z roślin lub zwierząt określanych jako chronione lub zagrożone obiekty z pozwoleniem na wywóz II. AUKCJA Udział w licytacji można wziąć osobiście, po uprzednim złożeniu zlecenia licytacji telefonicznej lub zlecenia licytacji z limitem. 1. Przebieg aukcji Aukcję prowadzi aukcjoner, który wyczytuje obiekty i kolejne postąpienia, wskazuje licytujących, ogłasza zakończenie licytacji oraz wskazuje zwycięzcę. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. Jest to równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między domem aukcyjnym a licytującym, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji aukcjoner rozstrzyga spór albo ponownie przeprowadza licytację danego obiektu. Zastrzegamy sobie prawo do utrwalania przebiegu aukcji za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Zastrzegamy sobie prawo do licytowania jedynie wcześniej zgłoszonych przez uczestników aukcji obiektów. W takiej sytuacji numery obiektów są przed aukcją zgłaszane obsłudze domu aukcyjnego. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. Aukcja jest prowadzona w języku polskim, jednak na specjalne życzenie uczestnika aukcji niektóre spośród licytacji mogą być równolegle prowadzone w języku angielskim. Prośby takie powinny być składane najpóźniej godzinę przed aukcją wraz z informacją, których obiektów dotyczą. 2. Licytacja osobista W celu licytacji osobistej należy wypełnić formularz udziału w aukcji i odebrać tabliczkę z numerem. Nowi klienci powinni zarejestrować się przynajmniej 24 godziny przed rozpoczęciem aukcji, by dać nam czas na przetworzenie danych. W celu ich weryfikacji możemy poprosić o dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej (dowód

93 osobisty, paszport, prawo jazdy). Dane osobowe klientów są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Sopockiego Domu Aukcyjnego, który może przetwarzać dane osobowe uczestników aukcji w zakresie niezbędnym do realizacji zleceń licytacji. Klientom, którzy posiadają nieuregulowane należności z tytułu zakupów na wcześniejszych aukcjach, możemy odmówić udziału w kolejnej. Prosimy o pilnowanie tabliczki aukcyjnej. W przypadku jej zgubienia prosimy o natychmiastowe poinformowanie o tym naszej obsługi. Po zakończeniu aukcji w przypadku zakupu należy odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. 3. Licytacja telefoniczna Jeżeli nie mogą Państwo uczestniczyć w aukcji osobiście, istnieje możliwość licytacji przez telefon za pośrednictwem jednego z naszych pracowników. Klienci zainteresowani taką usługą powinni przesłać wypełniony formularz zlecenia najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem aukcji. Nie ponosimy odpowiedzialności za realizację zleceń dostarczonych później. Formularz zlecenia dostępny jest w katalogu, w siedzibie naszego domu aukcyjnego oraz na naszej stronie internetowej. Formularz należy przesłać faksem, pocztą, mailem lub dostarczyć osobiście. Wraz z formularzem prosimy o przesłanie fotokopii dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych. Nasz pracownik połączy się z klientem przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Dlatego rekomendujemy wskazanie maksymalnej kwoty (bez opłaty aukcyjnej), do której będziemy mogli licytować w Państwa imieniu. Zastrzegamy prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej. Opisana usługa jest darmowa i poufna. 4. Licytacja w imieniu klienta Drugą opcją dla klientów, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w aukcji, jest złożenie zlecenia licytacji z limitem. Klienci zainteresowani taką usługą również powinni przesłać wypełniony formularz najpóźniej 24 godziny przed rozpoczęciem aukcji. Obowiązuje ten sam formularz co w przypadku licytacji telefonicznej. Zawarte w formularzu kwoty nie powinny uwzględniać opłaty aukcyjnej i opłat dodatkowych, powinny być wyrażone w polskich złotych oraz zgodne z tabelą postąpień przedstawioną w dalszej części przewodnika. Jeżeli podana kwota nie jest zgodna z kwotami w tabeli postąpień zostanie ona obniżona. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby klient zakupił wybrany obiekt w możliwie jak najniższej cenie, nie niższej jednak niż cena gwarancyjna. Jeśli limit jest niższy niż cena gwarancyjna wówczas dochodzi do transakcji warunkowej. W przypadku dwóch lub większej ilości zleceń z takim samym limitem decyduje kolejność zgłoszeń. Opisana usługa jest darmowa i poufna. 5. Tabela postąpień Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej. Aukcjoner kolejne postąpienia podaje według tabeli postąpień. W zależności od przebiegu aukcji może on wedle własnego uznania zdecydować o innej wysokości postąpienia. III. PO AUKCJI cena postąpienia Powyżej Płatność Kupujący zobowiązany jest do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Przekroczenie wyznaczonego terminu grozi naliczeniem odsetek ustawowych za okres opóźnienia w zapłacie. Akceptujemy płatność w gotówce, kartami płatniczymi (MasterCard, VISA) oraz przelewem bankowym na konto Galerii organizującej aukcję. W tytule prosimy wpisać nazwę aukcji, datę aukcji oraz numer obiektu. 2. Płatność w walutach innych niż polski złoty Wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu dopuszczamy wpłaty w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Wartość transakcji opłacanej w innej walucie niż polski złoty będzie powiększona o opłatę manipulacyjną w wysokości 1%. Przeliczenia dokonujemy po dziennym kursie kupna waluty Banku PKO BP. 3. Odstąpienie od umowy W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie możemy odstąpić od umowy z nabywcą po bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego na zapłatę. 4. Reklamacje Wszelkie możliwe reklamacje rozpatrywane są zgodnie z przepisami prawa polskiego. Reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową można zgłosić w ciągu jednego roku od wydania obiektu. Wobec osób niebędących bezpośrednimi nabywcami na aukcji nie ponosimy odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. 5. Odbiór zakupionego obiektu Przy odbiorze zakupionych obiektów wymagamy okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość. Obiekty mogą zostać wydane nabywcy lub osobie posiadającej pisemne upoważnienie. Może to nastąpić tylko w momencie pełnej płatności i uregulowania wszystkich zobowiązań wynikających z wcześniejszych zakupów. Zakupione obiekty na aukcji powinny być odebrane w ciągu 30 dni od aukcji. W przeciwnym razie mogą one zostać odesłane do magazynu zewnętrznego, a klient obciążony kosztami transportu oraz magazynowania. Wielkość opłat będzie uzależniona od operatora magazynu oraz rodzaju i wielkości obiektu. Tym samym ponosimy odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie obiektu jedynie przez okres 30 dni od aukcji. 6. Transport i przesyłka Zapewniamy podstawowe opakowanie zakupionych obiektów umożliwiające odbiór osobisty. Na wyraźne życzenie klienta możemy pomóc w kontakcie z wyspecjalizowaną firmą zajmującą się pakowaniem i wysyłką dzieł sztuki. 7. Pozwolenie na eksport Przed wzięciem udziału w aukcji potencjalnym licytującym radzimy, aby zorientowali się czy w razie potrzeby wywozu obiektu poza granice Polski nie są wymagane dodatkowe pozwolenia. Przypominamy, że reguluje to ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. nr 162 poz. 1568, z późn. zm.), zgodnie z którą wywóz określonych obiektów poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz; w szczególności dotyczy to obrazów starszych niż 50 lat o wartości powyżej złotych. Nabywca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w tym zakresie, a niemożliwość uzyskania odpowiednich dokumentów lub opóźnienie w ich uzyskaniu nie uzasadniają odstąpienia od sprzedaży ani opóźnienia w uiszczeniu pełnej ceny nabycia za obiekt. Na wyraźne życzenie klienta możemy pomóc w kontakcie z wyspecjalizowaną firmą zajmującą się sprawami formalnymi związanymi z eksportem dzieł sztuki. 8. Zagrożone gatunki Przedmioty zrobione z materiału roślinnego lub zwierzęcego albo zawierające je, m.in. koralowiec, skóra krokodyla, kość słoniowa, kość wieloryba, róg nosorożca, skorupa żółwia, niezależnie od wieku, procentu zawartości, mogą wymagać dodatkowych pozwoleń lub certyfikatów przed wywozem. Prosimy pamiętać, że uzyskanie dokumentów umożliwiających eksport nie jest równoznaczne z możliwością importu do innego państwa. Nabywca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w tym zakresie, a niemożliwość uzyskania odpowiednich dokumentów lub opóźnienie w ich uzyskaniu nie uzasadniają odstąpienia od sprzedaży ani opóźnienia w uiszczeniu pełnej ceny nabycia za obiekt. Obiekty tego typu zostały oznaczone dla Państwa wygody symbolem opisanym w legendzie. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędy lub uchybienia w oznaczeniu przedmiotów zawierających elementy wytworzone z chronionych lub regulowanych prawem gatunków roślin i zwierząt.

REGULAMIN PRZEWODNIK DLA KLIENTA I. PRZED AUKCJĄ

REGULAMIN PRZEWODNIK DLA KLIENTA I. PRZED AUKCJĄ REGULAMIN Niniejszy regulamin został sporządzony na potrzeby organizacji i przeprowadzenia II Aukcji charytatywnej Razem na bieguny sztuki organizowanej przez Fundację Marka Kamińskiego w Warszawie 23

7. Aukcja Designu. 29 maja 2019 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa. T: // 884 SZTUKA cena: 7. Aukcja Designu 29 maja 2019 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA cena: DESIGN 7. Aukcja Designu 29 maja 2019 (środa), godz. 19.30 showroom kolekcjonerski:

PRZEWODNIK DLA KLIENTA I. PRZED AUKCJĄ

PRZEWODNIK DLA KLIENTA I. PRZED AUKCJĄ DEFINICJE: Aukcja Aukcjoner Cena Minimalna Cena Wywoławcza Cena Szacunkowa Dokumentacja Katalog Aukcyjny Organizator Aukcji Pojazd Postąpienie Prowizja Regulamin Aukcja Pojazdów nakierowana na doprowadzenie

PRZEWODNIK DLA KLIENTA

PRZEWODNIK DLA KLIENTA Udział klienta w aukcji regulują WARUNKI SPRZEDAŻY AUKCYJNEJ, WARUNKI POTWIERDZENIA AUTENTYCZNOŚCI oraz niniejszy PRZEWODNIK DLA KLIENTA. Zachęcamy do zapoznania się z trzyczęściowym regulaminem, który

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 13 grudzień 2016

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 13 grudzień 2016 NUMER LICYTACYJNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 13 grudzień 2016 Proszę odesłać dwie pierwsze strony wypełnionego formularza (zeskanowane lub zdjęcie) na adres e-mail:

REGULAMIN AUKCJI. Obiekt dzieło sztuki lub inny obiekt kolekcjonerski będący przedmiotem sprzedaży,

REGULAMIN AUKCJI. Obiekt dzieło sztuki lub inny obiekt kolekcjonerski będący przedmiotem sprzedaży, REGULAMIN AUKCJI I. DEFINICJE: Dom Aukcyjny Libra Dom Aukcyjny spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Złota 48/54, 00-120 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców

Regulamin aukcji charytatywnej obrazów prowadzonej przez Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Regulamin aukcji charytatywnej obrazów prowadzonej przez Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Regulamin aukcji charytatywnej obrazów prowadzonej przez Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy. 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Regulamin określa zasady przeprowadzania

Wystawa 100 gryfnych rzeczy z hasioka w Pałacu Kultury Zagłębia to mariaż między 100 leciem Polski Niepodległej i 100-leciem polskiego designu.

Wystawa 100 gryfnych rzeczy z hasioka w Pałacu Kultury Zagłębia to mariaż między 100 leciem Polski Niepodległej i 100-leciem polskiego designu. Wystawa 100 gryfnych rzeczy z hasioka w Pałacu Kultury Zagłębia to mariaż między 100 leciem Polski Niepodległej i 100-leciem polskiego designu. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli

ALEKSANDER KORMAN ( ) PRACE Z KOLEKCJI RODZINY ARTYSTY WYSTAWA: SIERPNIA 2017 AUKCJA: 31 SIERPNIA 2017, GODZ. 19

ALEKSANDER KORMAN ( ) PRACE Z KOLEKCJI RODZINY ARTYSTY WYSTAWA: SIERPNIA 2017 AUKCJA: 31 SIERPNIA 2017, GODZ. 19 ALEKSANDER KORMAN (1953 2017) PRACE Z KOLEKCJI RODZINY ARTYSTY WYSTAWA: 12 30 SIERPNIA 2017 AUKCJA: 31 SIERPNIA 2017, GODZ. 19 W GALERII SOPOCKIEGO DOMU AUKCYJNEGO WARSZAWA, UL. NOWY ŚWIAT 54/56 ALEKSANDER

6. Aukcja Designu. 28 listopada 2018 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA

6. Aukcja Designu. 28 listopada 2018 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA 6. Aukcja Designu 28 listopada 2018 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA DESIGN 3. aukcja 6. Aukcja Designu 7 czerwca 28 listopada 20172018 (środa), (środa),

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO ATOMIK VIBES (aktualny na 2018 rok) I. Podstawowe pojęcia

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO ATOMIK VIBES (aktualny na 2018 rok) I. Podstawowe pojęcia REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO ATOMIK VIBES (aktualny na 2018 rok) I. Podstawowe pojęcia Sprzedawca Stworzyszenie Rozwoju Sportu, Muzyki i Rozrywki oraz polskiego wikliniarstwa Atomik Vibes z siedzibą

4. Aukcja Designu. 29 listopada 2017 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA 4. Aukcja Designu 29 listopada 2017 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA DESIGN 3. aukcja 4. Aukcja Designu 7 czerwca 29 listopada 2017 2017 (środa), (środa),

REGULAMIN dla konsumentów. 1 Postanowienia ogólne

REGULAMIN dla konsumentów. 1 Postanowienia ogólne REGULAMIN dla konsumentów 1 Postanowienia ogólne 1. Internetowy sklep www.matbud.pl prowadzony jest przez Kazimierz Kula prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą MATBUD MATERIAŁY BUDOWLANE, zarejestrowaną

REGULAMIN. I. Podstawowe pojęcia

REGULAMIN. I. Podstawowe pojęcia REGULAMIN I. Podstawowe pojęcia Sprzedawca MASTERPART Grzegorz Janusz z siedzibą w Warszawie przy ulicy Ostroroga 10 wpisana do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Stołecznego

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 2 03 lutego 2017 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 2 03 lutego 2017 r. NUMER LICYTACYJNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO AUKCJI Aukcja malarstwa i grafiki SUPERNOVA 2 03 lutego 2017 r. Proszę odesłać dwie pierwsze strony wypełnionego formularza (zeskanowane lub zdjęcie) na adres

3.Sklep przyjmuje zamówienia za pośrednictwem strony www.hugoepapierosy.pl.

3.Sklep przyjmuje zamówienia za pośrednictwem strony www.hugoepapierosy.pl. 1.Postanowienia ogólne 1.Sklep internetowy hugo-epapierosy.pl działający pod adresem internetowym www.hugo-epapierosy.pl prowadzony jest przez P.H.U Hugo Sławomir Strzelczyk., z siedzibą w Oleśnicy (Rzeczpospolita

Kropka Milena Brózda-Nikiel z siedzibą w Krakowie, 31-916, os. Ogrodowe 12/2.

Kropka Milena Brózda-Nikiel z siedzibą w Krakowie, 31-916, os. Ogrodowe 12/2. REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO KROPKASHOES.COM I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Sklep internetowy kropkashoes.com, dalej Sklep, działający pod adresem internetowym www.kropkashoes.com, dalej strona internetowa,

Szanowni Państwo, wyklucza jego postanowień. p Zdrowy But, zwany dalej Sklepem, prowadzi wysyłkową sprzedaż towarów za pośrednictwem serwisu Allegro.

Szanowni Państwo, wyklucza jego postanowień. p Zdrowy But, zwany dalej Sklepem, prowadzi wysyłkową sprzedaż towarów za pośrednictwem serwisu Allegro. Szanowni Państwo, Dokonanie zakupu na naszych aukcjach jest równoznaczne z akceptacją wszystkich zasad zawartych w niniejszym regulaminie. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z wyklucza jego postanowień.

REGULAMIN SPRZEDAŻY OFERTOWEJ POJAZDÓW I SPRZĘTU w PUK Radzyń Podlaski z dnia roku

REGULAMIN SPRZEDAŻY OFERTOWEJ POJAZDÓW I SPRZĘTU w PUK Radzyń Podlaski z dnia roku REGULAMIN SPRZEDAŻY OFERTOWEJ POJAZDÓW I SPRZĘTU w PUK Radzyń Podlaski z dnia 07.11.2016 roku Rozdział I Zasady ogólne 1 (Zakres regulacji) 1. Niniejszy regulamin konkursu określa zasady sprzedaży składników

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO. I. Podstawowe pojęcia

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO. I. Podstawowe pojęcia REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO I. Podstawowe pojęcia Sprzedawca Lwy Północy S.C. ul. Wielkie Młyny 16/8 80-49 Gdańsk, wpisany do rejestru przedsiębiorców. Sklep - serwis internetowy należący do Sprzedawcy,

Rybki, Kotki, Pieski... dla Walentynek

Zasady Submisji drewna organizowanej w Nadleśnictwie Bartoszyce w dniu 08 marca 2012 roku

Zasady Submisji drewna organizowanej w Nadleśnictwie Bartoszyce w dniu 08 marca 2012 roku Zasady Submisji drewna organizowanej w Nadleśnictwie Bartoszyce w dniu 08 marca 2012 roku 1 1. Zasady dotyczą submisyjnej sprzedaży drewna wielkowymiarowego dębowego. 2. Miejsce składowania drewna objętego

REGULAMIN SZKOLEŃ ORGANIZOWANYCH PRZEZ FORECAST CONSULTING SP. Z O.O.

REGULAMIN SZKOLEŃ ORGANIZOWANYCH PRZEZ FORECAST CONSULTING SP. Z O.O. REGULAMIN SZKOLEŃ ORGANIZOWANYCH PRZEZ FORECAST CONSULTING SP. Z O.O. I. Postanowienia ogólne 1 1. Niniejszy Regulamin określa zasady organizowanych szkoleń oraz prawa i obowiązki uczestników szkoleń realizowanych

REGULAMIN. 1. Informacje Ogólne

REGULAMIN. 1. Informacje Ogólne REGULAMIN 1. Informacje Ogólne 1. Właścicielem nick u Swiat-Florysty na poratlu internetowym Allegro jest firma Sky-Net Łukasz Przeździecki z siedzibą w Warszawie przy ulicy Szańcowa 28. 2. Nasza obecność

REGULAMIN I WARUNKI SPRZEDAŻY KONI na aukcji w Stadzie Ogierów w Łącku podczas WEEKENDU Z JNBT 19-20.10.2013

REGULAMIN I WARUNKI SPRZEDAŻY KONI na aukcji w Stadzie Ogierów w Łącku podczas WEEKENDU Z JNBT 19-20.10.2013 REGULAMIN I WARUNKI SPRZEDAŻY KONI na aukcji w Stadzie Ogierów w Łącku podczas WEEKENDU Z JNBT 19-20.10.2013 1 Wykaz koni przeznaczonych do sprzedaży 1. Stado Ogierów w Łącku razem z JNBT wystawia na sprzedaż

Regulamin sprzedaży abonamentów na przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków POSTANOWIENIA OGÓLNE

Regulamin sprzedaży abonamentów na przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków POSTANOWIENIA OGÓLNE Regulamin sprzedaży abonamentów na przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Regulamin określa zasady sprzedaży abonamentów prowadzonej przez koncesjonariusza Stalexport Autostrada

REGULAMIN FIRMY PPHU EUROECOTEX

REGULAMIN FIRMY PPHU EUROECOTEX REGULAMIN FIRMY PPHU EUROECOTEX Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem ) reguluje zasady dokonywania zakupów w firmie PPHU EUROECOTEX, działającym pod adresem http://www.wyposazsklep.pl oraz na serwisie

Sklep internetowy, działająca pod adresem www.hurtowniabudowlana24.pl, jest prowadzona przez: Maxcomers Sp. z o.o. ul. Iwonicka 39 A.

Sklep internetowy, działająca pod adresem www.hurtowniabudowlana24.pl, jest prowadzona przez: Maxcomers Sp. z o.o. ul. Iwonicka 39 A. Sklep internetowy, działająca pod adresem www.hurtowniabudowlana24.pl, jest prowadzona przez: Maxcomers Sp. z o.o. REGULAMIN ZAKUPÓW 1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci

Regulamin sprzedaży. 1 Wstęp

Regulamin sprzedaży. 1 Wstęp Regulamin sprzedaży 1 Wstęp 1. Sklep internetowy pod adresem www.lediplex.pl. (dalej sklep internetowy) prowadzi Kinga Lewandowska, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Grafnet Kinga Lewandowska,

Regulamin 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 2. ZASADY DOKONYWANIA ZAKUPÓW

Regulamin 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 2. ZASADY DOKONYWANIA ZAKUPÓW Regulamin 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE Sklep internetowy, działający pod adresem PHUWYSOKINSKI.PL, prowadzony jest przez firmę PHU Wysokiński Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa ul.adama Branickiego 9/90, działającą

AUKCJA CHARYTATYWNA. Charytatywna Aukcja Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów. 17 września 2017 r. godz AUKCJA CHARYTATYWNA Charytatywna Aukcja Designu na rzecz Azylu dla bezdomnych psów 17 września 2017 r. godz. 16.30 Wawa Design Festival, Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa ul. Targowa 56) PRAGALERIA

Regulamin zakupów. 1. Sklep prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem strony internetowej:

Regulamin zakupów. 1. Sklep prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem strony internetowej: Obowiązuje od dnia 01.01.2011 roku. Regulamin zakupów Sklep internetowy działający pod adresem www.koinonia.org.pl, prowadzony jest przez: Wydawnictwo KOINONIA Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja,

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO belumi

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO belumi REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO belumi na dzień 7.04.2015 r. 1. Informacje Ogólne 1. Właścicielem i operatorem Sklepu Internetowego belumi jest belumi Krzysztof Sosnowski z siedzibą: ul. Ostródzka 44, 03-289

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO I. PODSTAWOWE POJĘCIA 1 Sprzedawca RAFAŁ PRĘDOTA prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą P.U.H. AVIKOM RAFAŁ PRĘDOTA, pod adresem: Jaworznia 188, 26-065 Piekoszów, posługujący się numerami: NIP 959-054-01-32,

Zamówienia, zawarcie umowy;

Zamówienia, zawarcie umowy; Ogólne warunki sprzedaży i współpracy handlowej obowiązujące w spółce LUBRICANT POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Czechowicach- Dziedzicach wpisanej do rejestru przedsiębiorców

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO LONPOS.PL

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO LONPOS.PL REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO LONPOS.PL Właścicielem sklepu internetowego LONPOS.PL jest: ul. Odrzańska 8/7, 30-408 Kraków NIP 679 249 93 65 REGON 120145725 tel. kom.: +48 604 952 332 I. Definicje Użyte

Regulamin zakupów w sklepie internetowym e-vti

Regulamin zakupów w sklepie internetowym e-vti Regulamin zakupów w sklepie internetowym e-vti (obowiązuje od 25.12.2014) Regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży produktów w sklepie internetowym e-vti.pl Spis treści 1. Właściciel

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO Home & Kids. 1 Postanowienia ogólne

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO Home & Kids. 1 Postanowienia ogólne REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO Home & Kids 1 Postanowienia ogólne 1. Sklep internetowy [dalej "Sklep"] prowadzi sprzedaż detaliczną przez Właściciela Sklepu za pośrednictwem internetu, na podstawie niniejszego

I. Postanowienia Ogólne

I. Postanowienia Ogólne I. Postanowienia Ogólne 1. Regulamin określa zasady dokonywania transakcji w Sklepie Internetowym KOCARKY.PL działającym pod adresem www.kocarky.pl, który prowadzony jest przez Sprzedawcę. 2. O ile w Regulaminie

1 Postanowienia ogólne; strony transakcji; przedmiot transakcji.

1 Postanowienia ogólne; strony transakcji; przedmiot transakcji. REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO 1 Postanowienia ogólne; strony transakcji; przedmiot transakcji. 1. Sklep internetowy, działający pod adresem www.kalendarz.olmet.pl (zwany dalej: Sklep internetowy), jest

5. Aukcja Designu. 6 czerwca 2018 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA

5. Aukcja Designu. 6 czerwca 2018 r. godz PRAGALERIA Stalowa Warszawa T: // 884 SZTUKA 5. Aukcja Designu 6 czerwca 2018 r. godz. 19.30 PRAGALERIA Stalowa 3 03-425 Warszawa T: 884 798 852 // 884 SZTUKA DESIGN 3. aukcja 5. Aukcja Designu 7 czerwca 6 czerwca 2017 2018 (środa), (środa), godz.

Regulamin szkoleń organizowanych przez INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ Sp. z o.o., 1 Postanowienia ogólne

Regulamin szkoleń organizowanych przez INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ Sp. z o.o., 1 Postanowienia ogólne Regulamin szkoleń organizowanych przez INSTYTUT KOSMETOLOGII STOSOWANEJ Sp. z o.o., Strona 1 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin określa zasady udziału w szkoleniach organizowanych przez INSTYTUT

Regulamin: 4 Spełnienie świadczenia 1. Zakupiony towar dostarczamy w sposób, jaki wybrali Państwo podczas zakupu, czyli poprzez:

Regulamin: 4 Spełnienie świadczenia 1. Zakupiony towar dostarczamy w sposób, jaki wybrali Państwo podczas zakupu, czyli poprzez: Regulamin: 1 Informacje ogólne 1. Podmiotem odpowiedzialnym za dostarczenie Państwu zakupionego towaru jest Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa Netexpol Bartłomiej Kątniak, z siedzibą w Markach, przy ul.

REGULAMIN SZKOLEŃ WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG SZKOLENIOWYCH PRZEZ OCDN MASTERMETODYKA I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN SZKOLEŃ WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG SZKOLENIOWYCH PRZEZ OCDN MASTERMETODYKA I. POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN SZKOLEŃ WARUNKI ŚWIADCZENIA USŁUG SZKOLENIOWYCH PRZEZ OCDN MASTERMETODYKA I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy regulamin określa warunki zgłoszenia, uczestnictwa w szkoleniach organizowanych

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO Regulamin sklepu internetowego Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem określa zakres i warunki sprzedaży produktów przez Muzeum z siedzibą w Zakopanem, adres:

REGULAMIN. 6. Sprzedający prowadzi jednoosobową działalnością gospodarczą.

REGULAMIN. 6. Sprzedający prowadzi jednoosobową działalnością gospodarczą. REGULAMIN I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy Regulamin reguluje kwestie dotyczące sprzedaży towarów przez Krzysztof Łukasik LukasKomp, ul. E. Orzeszkowej 6, 63-500 Ostrzeszów, dokonywanych za pośrednictwem

4. W sklepie oferowane są produkty fabrycznie nowe, pozbawione wad fizycznych.

4. W sklepie oferowane są produkty fabrycznie nowe, pozbawione wad fizycznych. REGULAMIN SKLEPU OBOWIĄZUJĄCY DO DNIA 24.12.2014 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Sklep internetowy działający pod adresem: www.sklep.branq.eu prowadzony jest przez firmę: F.H.U. Rafał Zielonka mieszczącą się

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO numizmato.pl

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO numizmato.pl REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO numizmato.pl 1. Właścicielem sklepu jest Non Stop Sp. z o.o., Zarejestrowana przez Sąd Rejonowy : dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy pod nr. KRS: 0000290972.

Regulamin. sklepu internetowego estetiq.pl, działającego pod adresem prowadzonego przez firmę ESTETIQ POLSKA Sp. z o.o.

Regulamin. sklepu internetowego estetiq.pl, działającego pod adresem  prowadzonego przez firmę ESTETIQ POLSKA Sp. z o.o. Regulamin sklepu internetowego estetiq.pl, działającego pod adresem www.sklep.estetiq.pl prowadzonego przez firmę ESTETIQ POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, nr NIP 631-22-05-436, nr Regon 276179410.

1. [Postanowienia ogólne]

1. [Postanowienia ogólne] Regulamin sklepu internetowego obowiązujący do dnia 25 grudnia 2014 Spis treści: 1. [Postanowienia ogólne] 2. [Rejestracja użytkownika] 3. [Złożenie zamówienia oraz realizacja transakcji] 4. [Płatność]

Szanowni Państwo, , zwany dalej Sklepem, prowadzi wysyłkową sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Szanowni Państwo, , zwany dalej Sklepem, prowadzi wysyłkową sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Szanowni Państwo, złożenie zamówienia w naszym sklepie internetowym jest równoznaczne z akceptacją wszystkich zasad zawartych w niniejszym regulaminie. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z tymi zasadami

REGULAMIN SKLEPU 2016

REGULAMIN SKLEPU 2016 REGULAMIN SKLEPU 2016 $1 Postanowienia ogólne 1.Regilamin Sklepu Regulamin w aktualnej postaci można znaleźć na naszej stronie pod adresem sklep.karabela.com.pl Nabywca korzystający z serwisu oświadcza,

postanowień REGULAMINU SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ FIRMY WAGI-KASY JAN WASILEWICZ

postanowień REGULAMINU SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ FIRMY WAGI-KASY JAN WASILEWICZ REGULAMIN SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ FIRMY WAGI-KASY JAN WASILEWICZ SIEDZIBA FIRMY: NAZWA FIRMY: WAGI-KASY JAN WASILEWICZ ORGAN REJESTRUJĄCY FIRMĘ: PREZYDENT MIASTA ŻYRARDOWA WPIS DO EWIDENCJI GOSPODARCZEJ

3. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

3. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. REGULAMIN Postanowienia Ogólne 1. Warunki korzystania z oferty proponowanej przez sklep internetowy kuxido.com reguluje poniższy dokument, zwany w dalszej części "Regulaminem". 2. Właścicielem sklepu kuxido.com

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO markery.pl

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO markery.pl REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO markery.pl 1. Właścicielem sklepu internetowego markery.pl jest Małgorzata Sławińska-Leplawy prowadząca działalność gospodarczą pod firmą LEMI -IMPORT-EKSPORT Małgorzata

Regulamin świadczenia usług serwisowych

Regulamin świadczenia usług serwisowych Postanowienia ogólne Regulamin świadczenia usług serwisowych 1. Postanowienia niniejszego regulaminu obowiązują pomiędzy Klientem a Serwisem Komputerowym K4DATA będącym własnością firmy DMK Industry, świadczącym

240,00 zł WYSYŁKA 48h Serwis obiadowo-kawowy 30el PORTO / DU

240,00 zł WYSYŁKA 48h Serwis obiadowo-kawowy 30el PORTO / DU Serwis obiadowo-kawowy 30el PORTO / DU-5907666509159 6 talerzy obiadowych głębokich o średnicy 20,5 cm 6 talerzy obiadowych płytkich o średnicy 25,5 cm 6 talerzy deserowych o średnicy 20 cm 6 filiżanek

Poniższy regulamin reguluje zasady dokonywania zamówień w sklepie internetowym www.polishfood24.co.uk działającym pod adresem: www.polishfood24.co.

Poniższy regulamin reguluje zasady dokonywania zamówień w sklepie internetowym www.polishfood24.co.uk działającym pod adresem: www.polishfood24.co. REGULAMIN 1) INFORMACJE OGÓLNE: Poniższy regulamin reguluje zasady dokonywania zamówień w sklepie internetowym www.polishfood24.co.uk działającym pod adresem: www.polishfood24.co.uk Ilekroć w regulaminie

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA RAPORTÓW PLUS ORAZ RAPORTÓW PLUS Z INFORMACJĄ O OCENIE PUNKTOWEJ (PUBLIKACJA NA WWW.BIK.PL I W BOK)

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA RAPORTÓW PLUS ORAZ RAPORTÓW PLUS Z INFORMACJĄ O OCENIE PUNKTOWEJ (PUBLIKACJA NA WWW.BIK.PL I W BOK) RAPORTÓW PLUS Z INFORMACJĄ O OCENIE PUNKTOWEJ (PUBLIKACJA NA WWW.BIK.PL I W BOK) Warszawa, styczeń 2011 roku I. DEFINICJE 1. BIK Biuro Informacji Kredytowej Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. 2. BOK

2. Regulamin określa warunki oraz zasady świadczenia usług przez Operatora serwisu internetowego LeciPaka.pl.

2. Regulamin określa warunki oraz zasady świadczenia usług przez Operatora serwisu internetowego LeciPaka.pl. REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEWOZOWYCH I POCZTOWYCH DLA KONSUMENTÓW Rozdział 1. Postanowienia ogólne Chroniąc zbiorowe oraz indywidualne interesy konsumentów oraz mając powyższe na uwadze, Operator i

REGULAMIN ZAMÓWIEŃ FIRMY KSE SP. Z O.O.

REGULAMIN ZAMÓWIEŃ FIRMY KSE SP. Z O.O. REGULAMIN ZAMÓWIEŃ FIRMY KSE SP. Z O.O. 1 Informacje ogólne Właścicielem marki Karmelkowo Manufaktura Cukierków jest firma KSE sp z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Kramarskiej 26, wpisaną do rejestru

I. Postanowienia Ogólne

I. Postanowienia Ogólne I. Postanowienia Ogólne 1. Poniższy Regulamin będący jednocześnie regulaminem w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INFORMACYJNEJ FIRMY

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INFORMACYJNEJ FIRMY Tekst regulaminu obowiązujący przed dniem 25.12.2014 roku SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INFORMACYJNEJ FIRMY Firma DE-ELCO jest profesjonalnym dostawcą nowoczesnych i energooszczędnych artykułów oświetleniowych

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI DOTYCZĄCYCH DANYCH OSOBOWYCH PRZETWARZANYCH W ZBIORZE BIURA INFORMACJI KREDYTOWEJ S.A.

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI DOTYCZĄCYCH DANYCH OSOBOWYCH PRZETWARZANYCH W ZBIORZE BIURA INFORMACJI KREDYTOWEJ S.A. REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA INFORMACJI DOTYCZĄCYCH DANYCH OSOBOWYCH PRZETWARZANYCH W ZBIORZE BIURA INFORMACJI KREDYTOWEJ S.A. ZAŁĄCZNIK DO UCHWAŁY ZARZĄDU NR 19 /2006 Z DNIA 10 MARCA 2006 R. Warszawa, marzec

Regulamin sprzedaży wysyłkowej. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. 1 Postanowienia ogólne

Regulamin sprzedaży wysyłkowej. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. 1 Postanowienia ogólne Regulamin sprzedaży wysyłkowej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie 1 Postanowienia ogólne 1. Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, z siedzibą

Regulamin sklepu internetowego z dnia 15.12.2014 / Umowa sprzedaży

Regulamin sklepu internetowego z dnia 15.12.2014 / Umowa sprzedaży Regulamin sklepu internetowego z dnia 15.12.2014 / Umowa sprzedaży 1 Informacje ogólne Sklep internetowy działający pod adresem http://agapo.pl prowadzony jest przez firmę: PC-NET Rafał Latacz wpisaną

Regulamin. Regulamin zakupów w sklepie Scarpa Dolce oraz warunków korzystania z treści serwisu.

Regulamin. Regulamin zakupów w sklepie Scarpa Dolce oraz warunków korzystania z treści serwisu. Regulamin Regulamin zakupów w sklepie Scarpa Dolce oraz warunków korzystania z treści serwisu. I. Informacje ogólne 1. Sklep internetowy Scarpa Dolce działający pod adresem www.sklep.scarpadolce.pl jest

I. Rodzaj świadczonych usług II. Przyjmowanie i realizacja zamówień

I. Rodzaj świadczonych usług II. Przyjmowanie i realizacja zamówień Regulamin Podmiotem świadczącym usługi pod adresem http://sklep-sportowy.eu jest: Sklep rowerowy Leszek Tomica, ul. Daszyńskiego 10, 43-450 Ustroń, Polska NIP: 548-135-12-69 Spis treści: I. Rodzaj świadczonych

Regulamin. Sprzedaży książek i czasopism Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku

Regulamin. Sprzedaży książek i czasopism Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku Sprzedawcą jest: Regulamin Sprzedaży książek i czasopism Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku Uniwersytet w Białymstoku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14, 15-097 Białystok; Numer NIP: 542-23-83-747, REGON

REGULAMIN SKLEPU PODMIOTY ODPOWIEDZIALNE

REGULAMIN SKLEPU PODMIOTY ODPOWIEDZIALNE REGULAMIN SKLEPU I. PODMIOTY ODPOWIEDZIALNE 1. Sklep internetowy drabiny-nowak.poznan.pl jest własnością P.H.U. NOWAK sp. z o.o. prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą P.H.U. NOWAK sp. z o.o. z

Ogólne warunki sprzedaży w ANG Wentylacja Sp. z o.o.

Ogólne warunki sprzedaży w ANG Wentylacja Sp. z o.o. Ogólne warunki sprzedaży w ANG Wentylacja Sp. z o.o. 1. WSTĘPNE INFORMACJE 1.1. Ogólne warunki sprzedaży OWS regulują zasady sprzedaży towarów przez ANG Wentylacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY PUBLIKACJI INFORMACJI LOTNICZEJ

POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY PUBLIKACJI INFORMACJI LOTNICZEJ POLSKA AGENCJA ŻEGLUGI POWIETRZNEJ OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY PUBLIKACJI INFORMACJI LOTNICZEJ Obowiązuje od października 2014 Ogólne warunki sprzedaży publikacji informacji lotniczej, zwane dalej OWS, określają

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WWW.LINGEA.PL (obowiązujący od dnia 29 czerwca 2016 r.) 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia usług przez sklep internetowy LINGEA, działający

Regulamin sklepu. Spis treści

Regulamin sklepu. Spis treści Regulamin sklepu Spis treści 1. Definicje 2. Zakres ważności regulaminu 3. Przebieg procesu zamówienia, umowa kupna, limity zamówienia 4. Ceny i koszty przesyłki 5. Dostawa 6. Zastrzeżenie własności 7.

REGULAMIN SPRZEDAŻY ABONAMENTÓW NA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A4 KATOWICE-KRAKÓW 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN SPRZEDAŻY ABONAMENTÓW NA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A4 KATOWICE-KRAKÓW 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN SPRZEDAŻY ABONAMENTÓW NA PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A4 KATOWICE-KRAKÓW 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Regulamin określa zasady sprzedaży abonamentów prowadzonej przez koncesjonariusza Stalexport Autostrada

1. Przesyłki dostarczane są za pośrednictwem Firmy Kurierskiej DPD i InPost.

1. Przesyłki dostarczane są za pośrednictwem Firmy Kurierskiej DPD i InPost. ZASADY DROPSHIPPING 1. Przesyłki dostarczane są za pośrednictwem Firmy Kurierskiej DPD i InPost. 2. Sposoby płatności: - Przelew - wpłaty należy dokonać na wskazany numer rachunku bankowego, który przekazany

Regulamin sklepu internetowego

Regulamin sklepu internetowego Regulamin sklepu internetowego www.magiatworzenia.pl 1 Warunki ogólne Sklep internetowy dostępny pod adresem http://www.magiatworzenia.pl jest własnością firmy FRESA Agata Skiba, ul. Fasolowa 39/30, 02-482

I. Definicje: 1. Dostawcą systemu zamówień internetowych umieszczonego na witrynie internetowej jest firma Łukasz Łukasz

I. Definicje: 1. Dostawcą systemu zamówień internetowych umieszczonego na witrynie internetowej   jest firma Łukasz Łukasz I. Definicje: 1. Dostawcą systemu zamówień internetowych umieszczonego na witrynie internetowej http://www.gonzalez.pl jest firma Łukasz Łukasz Mielewczyk z siedzibą w kartuzach, ul. Piłsudskiego 43c NIP:

4. Utworzenie za pomocą rejestracji oraz korzystanie z konta użytkownika e-sklepu POLLOV jest dobrowolne i bezpłatne.

4. Utworzenie za pomocą rejestracji oraz korzystanie z konta użytkownika e-sklepu POLLOV jest dobrowolne i bezpłatne. Regulamin REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO POLLOV 1. Sklep www.pollov.pl jest prowadzony przez firmę: ul. Porzeczkowa 25 B, tel. +48 737 450 818 NIP: 782 23 08 420 REGON: 361491366 Dane do KONTA BANKOWEGO:

REGULAMIN KORZYSTANIA Z VOUCHERA PLAC NOWY 1

REGULAMIN KORZYSTANIA Z VOUCHERA PLAC NOWY 1 REGULAMIN KORZYSTANIA Z VOUCHERA PLAC NOWY 1 1. DEFINICJE 1.1 Wydawcą Vouchera Plac Nowy 1 jest Restauracja, Klub oraz Kręgielnia Plac Nowy 1 (KRAKODERO s.c., Plac Nowy 1, 31-056 Kraków), NIP: 679-307-63-13.

2. Klient dokona wyboru obowiązującego w Sklepie internetowym sposobu płatności:

2. Klient dokona wyboru obowiązującego w Sklepie internetowym sposobu płatności: REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WWW.VITADIET.PL INFORMACJE OGÓLNE 1. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Internetu w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy składającym zamówienie, zwanym dalej

Regulamin sklepów internetowych

Regulamin sklepów internetowych 1. Postanowienia ogólne Regulamin sklepów internetowych www.sklep.fotofocus.pl i www.digi.fotofocus.pl 1.1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa zasady składania oraz realizacji zamówień

Regulamin. I Podstawowe pojęcia. II Postanowienia ogólne

Regulamin. I Podstawowe pojęcia. II Postanowienia ogólne Regulamin I Podstawowe pojęcia 1.Sprzedający Anna Laskowska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Dekorialove Anna Laskowska z siedzibą w Gliwicach 44-121, przy ul. Sieronia 8/6, NIP 634-253-04-77,

REGULAMIN UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH/KURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO EKONOMICZNE ODDZIAŁ W SZCZECINIE

REGULAMIN UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH/KURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO EKONOMICZNE ODDZIAŁ W SZCZECINIE REGULAMIN UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH/KURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO EKONOMICZNE 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin określa warunki rekrutacji, prawa i obowiązki stron oraz

Regulamin Sklepu internetowego balloonclothes.com

Regulamin Sklepu internetowego balloonclothes.com Regulamin Sklepu internetowego balloonclothes.com 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania ze Sklepu internetowego działającego pod adresem http://balloonclothes.com/, w

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO EURO KARTON P.P.U.H. EXPORT IMPORT TERESA TYRAKOWSKA I. Postanowienia ogólne 1.1. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania ze Sklepu Internetowego. 1.2. Niniejszy Regulamin

Regulamin Sklepu Internetowego

Regulamin Sklepu Internetowego Regulamin Sklepu Internetowego 1 Postanowienia wstępne 1. Niniejszy Regulamin określa zasady zawierania i wykonywania umów sprzedaży za pośrednictwem serwisu www.e-poltechcnc.pl zwanego dalej Sklepem internetowym.

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO z dnia

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO   z dnia REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO www.carter-trans.pl z dnia 23.11.2016 I. Definicje Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają: 1. Klient osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą

Regulamin Sklepu Internetowego Lusti-Polska. Informacje ogólne

Regulamin Sklepu Internetowego Lusti-Polska. Informacje ogólne Regulamin Sklepu Internetowego Lusti-Polska 12 Informacje ogólne 1. Złożenie zamówienia oznacza akceptację przez Klienta postanowień niniejszego Regulaminu i jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia

REGULAMIN DO 25.12.14r. I. Postanowienia Ogólne

REGULAMIN DO 25.12.14r. I. Postanowienia Ogólne REGULAMIN DO 25.12.14r. I. Postanowienia Ogólne 1. Regulamin określa zasady dokonywania transakcji w Sklepie Internetowym FOR MEN działającym pod adresem www.formen.com.pl, który prowadzony jest przez

Regulamin zakupów. I. Postanowienia ogólne

Regulamin zakupów. I. Postanowienia ogólne Regulamin zakupów I. Postanowienia ogólne 1. Sklep internetowy www.czerwonaszpilka.pl zwany dalej Sklep (Sprzedawca) działający pod adresem Bdirect Magdalena Szewczuk ul. Łubinowa 1/9 52-210 Wrocław, nip

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W TEATRZE WIELKIM-OPERZE NARODOWEJ W WARSZAWIE. t.j. z dnia 26.06.2015 REZERWACJA BILETÓW

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W TEATRZE WIELKIM-OPERZE NARODOWEJ W WARSZAWIE. t.j. z dnia 26.06.2015 REZERWACJA BILETÓW REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W TEATRZE WIELKIM-OPERZE NARODOWEJ W WARSZAWIE t.j. z dnia 26.06.2015 I. BILETY INDYWIDUALNE REZERWACJA BILETÓW 1. Rezerwacji można dokonywać osobiście w Biurze

REGULAMIN PRZETARGU. Sprzedaż maszyn i urządzeń Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik S.A. w Świdniku

REGULAMIN PRZETARGU. Sprzedaż maszyn i urządzeń Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik S.A. w Świdniku REGULAMIN PRZETARGU Sprzedaż maszyn i urządzeń Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik S.A. w Świdniku 1. NAZWA I ADRES SPRZEDAJĄCEGO Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik S.A. z siedzibą

REGULAMIN SPRZEDAŻY KART WSTĘPU NA WYDARZENIE 1 INFORMACJE OGÓLNE

REGULAMIN SPRZEDAŻY KART WSTĘPU NA WYDARZENIE 1 INFORMACJE OGÓLNE REGULAMIN SPRZEDAŻY KART WSTĘPU NA WYDARZENIE 1 INFORMACJE OGÓLNE 1. Organizatorem Wydarzenia jest Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki HALS z siedzibą 31-113 Kraków ul. Straszewskiego 27.