Innowacyjne technologie dla e-biznesu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Innowacyjne technologie dla e-biznesu"

Transkrypt

1 Innowacyjne technologie dla e-biznesu

2 Płatności on-line w rękach profesjonalistów Jeśli chcesz sprzedawać poprzez Internet swoje towary lub usługi, musisz posiadać mechanizm przyjmowania za nie pieniędzy, czyli serwis płatności. Serwis taki winien umożliwiać przyjmowanie płatności z maksymalnej ilości banków (kart, portfeli, SMS ów itp) i informować natychmiastowo o każdej wpłacie. Niskie koszty eksploatacji Oferujemy atrakcyjne i przejrzyste opłaty za korzystanie z naszego systemu. Bez abonamentów i stałych opłat, twój koszt pojawia się tylko wtedy, gdy pojawią się dochody. Serwis Przelewy24 od początku swojej działalności wytycza standardy dla innych polskich serwisów obsługujących płatności internetowe. Dostarcza największą w Polsce ilość metod płatniczych i jest pod tym względem nadal bezspornym liderem. Najwyższy poziom usług zapewniają posiadane certyfikaty, stale ulepszane rozwiązania informatyczne oraz wdrożona polityka bezpieczeństwa. Pełen nadzór nad transakcjami Decydując się na korzystanie z systemu Przelewy24 otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, w którym na bieżąco możesz kontrolować zestawienia dokonywanych transakcji, poza tym Twój sklep jest automatycznie w trybie on line informowany o każdej wpłacie. Prosta instalacja Pełen proces instalacyjny możesz wykonać nawet w jeden dzień. Po dopełnieniu formalności związanych z rejestracją możesz skorzystać z gotowych skryptów lub gotowych modułów. Bazując na udostępnionych przez nas rozwiązaniach w prosty sposób zainstalujesz system płatności Przelewy24 w swoim serwisie. Bezpieczeństwo Certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną, umożliwia szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem. W systemie Przelewy24 wykorzystywany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL Thawte Technologies Inc. Certyfikaty Thawte są rozpoznawane jako godne zaufania przez wszystkie przeglądarki internetowe.

3 Największy wybór metod płatności Metody płatności Karty płatnicze Udostępniamy automatyczne płatności 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu przelewami on line z ponad 30 banków w Polsce, kartami płatniczymi VISA, MasterCard, Diners Club, JCB, American Express, SOLO. W naszej ofercie dostępne są również międzynarodowe wielowalutowe systemy płatnicze PayPal oraz Moneybookers. Znaleźć można również ciągle zwiększające swój udział na rynku płatności mobilne. Rozpoznawane na całym świecie symbole VISA i MasterCard gwarantują możliwość dokonania płatności w dowolnej walucie z dowolnego miejsca. Karty płatnicze idealnie pasują dla e commercu autoryzacja następuje w ciągu kilku sekund, sprawdzają się równie dobrze przy zakupach w kraju jak i za granicą. Płatności mobilne Przelewy on line Najbardziej popularna na polskim rynku zakupów on line forma płatności. Ponad 80% wszystkich kupujących wybiera tę formę płatności. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom bankowości on line zintegrowanym na jednej platformie Przelewy24 sklep otrzymuje natychmiastowe powiadomienie o dokonaniu wpłaty. Nasza oferta obejmuje obsługę największej ilości banków. W każdym banku zapewniona jest pełna automatyzacja procesu płatności, od momentu przygotowania przelewu dla płacącego do potwierdzenia wpłaty u odbiorcy docelowego. Jedną z form wchodzących w zakres płatności mobilnych jest SMS Premium. Maksymalne uproszczenie płatności poprzez wysłanie pojedynczego smsa o podwyższonej wartości. Idealne rozwiązanie dla systemów ogłoszeniowych, przyjmowania wpłat za dostęp do treści, sprzedaży aplikacji na telefony komórkowe i wielu innych. W naszej ofercie można znaleźć również inne rozwiązania do regulowania należności przy pomocy telefonu komórkowego, takie jak: system SkyCash, który umożliwia płatność poprzez aplikację mobilną obsługa bankowych przelewów przez SMS mobilna bankowość

4 Wieloletnie doświadczenie w branży e-commerce Marta Abramowicz Marketing & CR Manager Michał Bzowy Wiceprezes Zarządu DialCom24 jest polską firmą działającą na rynku usług internetowych. Firma specjalizuje się w tworzeniu i eksploatacji oprogramowania przeznaczonego dla szerokiego zakresu usług łączących klientów biznesowych oraz indywidualnych. Głównym atutem firmy jest doświadczenie i głęboka wiedza na temat potrzeb nowoczesnego e commerce. W chwili obecnej z usług DialCom24 każdego dnia korzystają z powodzeniem tysiące klientów. Współpracuje z nami na stałe ponad 8000 firm. Ciągłe podnoszenie jakości oferowanych przez DialCom24 usług owocuje stałym przyrostem ilości obsługiwanych klientów. W ciągu ostatniego roku ilość użytkowników korzystających z systemu Przelewy24 wzrosła o ponad 200%. Ideą DialCom24 jest wdrażanie nowoczesnych rozwiązań wspomagających działanie podmiotów w branży e commerce. Dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów firma należy do liderów na polskim rynku w branżach, w których oferuje swoje usługi. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w działach IT, obsługi klienta i sprzedaży wszystko po to, aby zarówno odbiorcy usługi, jak i kupujący mieli zagwarantowanych najwyższy poziom obsługi. DialCom24 powstała w 2003 roku, od początku swojej działalności kładzie nacisk na dostarczanie najwyższej jakości aplikacji i profesjonalnych usług, aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów.

5 Preferowane formy e-płatności Analizując zachowania klientów na przełomie ostatnich lat, można stwierdzić, iż na polskim rynku ponad 80 % klientów wybiera przelew internetowy jak o metodę zapłaty za zakupy on-line. Taki, specyficzny rozkład wynika przede wszystkim z zaawansowanych rozwiązań e-bankowości wdrożonych w polskich bankach. Dzięki możliwości regulowania należności natychmiastowym przelewem z rachunku w swoim banku klient nie potrzebuje karty płatniczej, która jest bardzo popularna za granicą. Z uwagi na to, iż mbank jako jeden z pierwszych wprowadził na rynek rozbudowaną obsługę konta dostępną przez Internet udało się mu zdobyć znaczną część klientów. Z czasem jednak, w miarę udostępniania coraz to nowszych narzędzi przez inne banki udział tego banku w ogólnej ilości transakcji stopniowo maleje. Kolejne banki rozbudowują swoje systemy bankowości elektronicznej o nowe funkcje, w tym obsługę e-przelewów, co daje klientom możliwość wykonywania w bardzo prosty sposób przelewów natychmiastowych. Na polskim rynku płatności przelewami on-line cały czas wypierają płatności kartami. Mimo, że transakcje kartami są dla płacącego równie bezpieczne, jak przelewy on-line istnieje ciągle przeświadczenie o ryzyku związanym z operacjami kartami. Z drugiej strony łatwość, z jaką można wysłać przelew, która obecnie jest porównywalna z wypełnieniem formularza płatności kartą przemawia również na korzyść przelewów. Ważnym czynnikiem wpływającym na przewagę przelewów nad kartami jest ich dostępność wśród osób młodych, takie osoby posiadają konta bankowe z dostępem online natomiast do tych kont oferowane są zazwyczaj karty debetowe (Visa Electron, Maestro), które przez większość polskich banków nie są dopuszczone do wykorzystania w Internecie. Osobny kanał realizowania należności to płatności mobilne, w tym najpopularniejsze obecnie SMS Premium. Z uwagi na wysokie koszty obsługi ta forma płatności dedykowana jest głównie dla branż usługowych typu serwisy ogłoszeniowe, dostęp do płatnych treści, ale również różnego rodzaju akcje promocyjne, jak konkursy, głosowania itp. Mechanizm płatności SMS Premium jest najprostszy i najwygodniejszy dla płacącego, cała operacja ogranicza się do wysłania jednego SMSa.

6 Kompleksowa obsługa finansowo-księgowa Od początku tworzenia systemu Przelewy24 duży nacisk kładziony był na stworzenie systemu jak najbardziej przyjaznego nie tylko dla płacącego, ale również dla sprzedawców. Już na starcie, oprócz automatycznego powiadamiania systemów sprzedawców o wpłatach udostępniony był specjalny panel kontrolny, w którym na bieżąco można było monitorować status transakcji oraz konfigurować harmonogram wypłat. W chwili obecnej panel rozbudowany jest o raporty oraz rejestr transakcji SMS. Rozliczanie należności Rozliczenia z naszymi partnerami wypłata należności, odbywa się nieprzerwanie każdego dnia. Wykorzystane rozwiązania gwarantują w aż 85% przypadków wysłanie przelewu w dniu wygenerowania zlecenia, pozostałe przelewy wysyłane są następnego dnia roboczego. Takie podejście gwarantuje zachowanie płynności finansowej i szybkie dostarczenie wpłat na konto bankowe sprzedawcy w najkrótszym możliwym czasie. Fakturowanie Obecnie obsługa faktur wystawianych za usługi Przelewy24 prowadzona jest w zewnętrznym systemie obsługi dokumentów elektronicznych SODE (www.sode.pl). Dzięki temu rozwiązaniu do naszych klientów trafiają dokumenty spełniające wszystkie wymogi dokumentów elektronicznych (e-faktur). Obsługa faktur SODE System SODE umożliwia zarówno masowym, jak i indywidualnym wystawcom przekazywanie drogą elektroniczną swoim odbiorcom towarów i usług faktur. Przesyłane dokumenty spełniają wszystkie wymagania faktury elektronicznej. Dokument wystawiony za pomocą systemu posiada kwalifikowany podpis, gwarantujący jego oryginalność. e-faktura to poza czynnikami ekologicznymi przede wszystkich oszczędności dla firmy. Najważniejsze zalety e-faktury: szybkość dostarczenia do odbiorcy automatyzacja procesu wystawiania faktury ograniczenie kosztów związanych z koniecznością drukowania i wysyłania faktur pocztą tradycyjną stały dostęp do faktur zarówno dla wystawcy, jak i odbiorcy przejęcie odpowiedzialności za przechowywanie faktury przez okres 6-ciu lat podpisywanie faktur podpisem kwalifikowanym Najważniejsze zalety e-faktury dla odbiorcy: wszystkie faktury dostępne w jednym miejscu przechowywanie faktur przez wymagany ustawowo okres na serwerze Przelewy24 lub na serwerze wystawcy dostęp do faktur z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu możliwość uregulowania należności za faktury bezpośrednio przez Przelewy24 możliwość otrzymywania faktur bezpośrednio na skrzynkę mailową

7 Przydatne narzędzia SMS Marketing W ostatnim okresie z poziomu panelu Przelewy24 została udostępniona nowa usługa możliwość wysyłania masowych SMSów informacyjnych na numery z podanej listy. Łatwa instalacja i proste zarządzanie pozwala w ciągu kliku minut przygotować i uruchomić tę funkcjonalność. SMS pojedynczy pozwala na szybki kontakt nadawcy z odbiorcą. Jest najlepszym sposobem na wysłanie oraz wymianę ważnych informacji. Dzięki tej usłudze nadawca wiadomości SMS ma pewność, iż odbiorca otrzyma korespondencję w bardzo krótkim czasie, zwykle jest to kilka sekund. SMS masowy to usługa, dzięki której nadawca może skutecznie zareklamować swoje produkty lub usługi. Każda, nawet mała firma posiada własną bazę klientów, tak istotną w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Usługa ta pozwala na wysłanie jednej treści wiadomości do wielu odbiorców jednocześnie. Wystarczy wpisać tekst zaznaczyć wcześniej zdefiniowaną grupę odbiorców i zatwierdzić. Usługa ta świetnie sprawdza się przy tworzeniu różnego rodzaju promocji towarów oraz usług, przy prowadzaniu kampanii sms-owych. Usługę tę można wykorzystać również w celu czysto informacyjnym, informując własnych klientów o wszelkiego rodzaju ważnych zmianach. Płatności masowe W wyniku wnikliwej obserwacji zjawisk rynkowych oraz bazując na wieloletnim doświadczeniu popartym licznymi osiągnięciami w branży płatności elektronicznych firma Dialcom24 ma przyjemność zaoferować Państwu uniwersalny moduł płatności elektronicznych UMEP będący w stanie obsłużyć wdrażane obecnie systemy obsługi faktury elektronicznej EBPP. Wychodząc z założenia, że oferowana przez nas usługa jest usługą autonomiczną nadaje się ona do zaimplementowania zarówno w modelu bezpośredniej współpracy z Państwem, jak i przy współpracy z systemami zewnętrznymi, co w każdym przypadku owocuje pełną transparencją generowanych kosztów. W naszej ofercie proponujemy oba modele, jak również obecną funkcjonalność serwisu Przelewy24 opartą miedzy innymi o unikalne technologicznie rozwiązania BANKBROWSER - przyczyniające się do przewagi technologicznej, bezpieczeństwa i redukcji kosztów. BankBrowser to nasze narzędzie do wykonywania płatności internetowych. Jest z sukcesem eksploatowany od ponad 3 lat. Przy pomocy BankBrowser uzyskujemy na stronach bankowych efekty takie jak: przekazanie danych do formularza przelewu oraz wysłanie potwierdzenia wykonania i realizacji przelewu do Wystawiającego.

8 Dane adresowe DialCom24 Sp. z o.o. Adres do korespondencji: Poznań, ul. Kanclerska 15 NIP , REGON Sąd Rejonowy Poznań, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS Kontakt: Biuro Handlowe: Biuro Obsługi Klienta: Infolinia: Dla telefonów komórkowych: Fax: DialCom24 sp. z o.o.

9 Dziel się z innymi Narzędzie do podziału kwoty transakcji Nowoczesna platforma Prowadząc internetowy pasaż handlowy lub inny system skupiający towary i usługi od wielu dostawców na jednej platformie pojawia się problem z rozliczaniem należności dla poszczególnych dostawców. Rozliczanie się przy każdej transakcji z jednym dostawcą ogranicza możliwość zakupu towarów i usług od wielu dostawców na jednym zamówieniu. Jeżeli chcesz zautomatyzować proces przekazywania środków pomiędzy klientem a dostawcą, jednocześnie mieć wpływ na wartość kwoty, która ma być przekazana danemu dostawcy zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Problem do rozwiązania jedna platforma wielu dostawców nieograniczona ilość produktów na jednym zamówieniu uregulowanie należności jedną transakcją szybkie i automatyczne przekazanie należności dostawcom Proste rozwiązanie Klient składa zamówienie na Twojej stronie, po dokonaniu wpłaty przez Przelewy24 i przekazaniu informacji do platformy sprzedażowej Twój system decyduje jak zagospodarować kwotę danej transakcji. Można ją w całości przekazać na Twój rachunek bankowy lub podzielić na dowolną ilość kont poszczególnych dostawców. Wszystko odbywa się automatycznie poprzez udostępnione przez system Przelewy24 API.

10 DialCom24 Sp. z o.o Poznań ul. Kanclerska 15 Kontakt: Biuro Handlowe: Biuro Obsługi Klienta: Tel.: Tel.: Tel.: Fax: System wypłat należności Przelewy24 gwarantuje regularne przekazywanie należności na konta dostawców. W dowolnej chwili można wygenerować przelew należnej kwoty. Rejestracja odbiorcy Aby uprościć rejestrację odbiorców wpłaty (dostawców) wprowadziliśmy również dostępny poprzez API interfejs do automatycznego zakładania kont w Przelewy24. Dostawca musi się zarejestrować tylko w Twoim systemie, reszta procesu odbywa się poprzez wymianę komunikatów. Ile to kosztuje Rozwiązanie to jest dostępne dla każdej firmy, która zdecyduje się na współpracę z Przelewy24. Partner nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wdrożeniem i eksploatacją usługi Pasaż. Co jest bardzo ważne dostawca nie ponosi już żadnych kosztów związanych z samymi transakcjami. Więcej informacji Marta Abramowicz Tel.:

11 Otwórz własny sklep O organizacji sklepu on-line Wybór oprogramowania Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań dla sklepów on-line. Rozpoczynając proces podejmowania decyzji na temat wyboru platformy sprzedażowej najlepiej zapoznać się z funkcjonującymi już e-sklepami i ich funkcjami. W ofercie znajdują się darmowe rozwiązania jak oscommerce lub Magento, gotowe systemy komercyjne, jak SOTE, IAI-shop, OGICOM, e-trade Pro, home.pl Business Shop, Shoper.pl lub Comarch isklep24. Jeżeli żadna z tych opcji nie zaspakaja naszych potrzeb możemy zawsze zdecydować się na zlecenie stworzenia oprogramowania dokładnie dla naszych potrzeb. W ostatnim przypadku najlepiej znaleźć w Internecie sklep, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb i skontaktować się z producentem. Umieszczenie sklepu w sieci Po wyborze oprogramowania należy przygotować miejsce do zamieszczenia go w sieci. W przypadku, gdy zdecydujemy się na rozwiązania płatne możemy liczyć na pomoc w instalacji dostawcy, w rozwiązaniach darmowych przeprowadzamy proces instalacji we własnym zakresie. Do instalacji potrzebne nam są dwie rzeczy: hosting miejsce na serwerze (konto FTP), baza danych (zazwyczaj MySQL) oraz domena. Wszystkie te elementy otrzymamy w pakiecie wykupując konto w: home.pl, nazwa.pl, ogicom.pl, az.pl, megahost.pl itp. Po przygotowaniu środowiska przechodzimy do przygotowania kolejnych elementów związanych z procesem sprzedaży on-line. Naszym założeniem jest takie przygotowanie systemu, aby wszystkie możliwe operacje wykonywały się automatycznie.

12 DialCom24 Sp. z o.o. Przyjmowanie wpłat Faktury i rachunki Poznań ul. Kanclerska 15 Kontakt: Biuro Handlowe: Biuro Obsługi Klienta: Tel.: Tel.: Tel.: Fax: Jeżeli mamy już przygotowaną ofertę i jesteśmy gotowi do przyjmowania zamówień przychodzi czas na podłączenie systemu Przelewy24, który zapewni naszym klientom dostęp do szeregu metod płatności on-line i jednocześnie poinformuje automatycznie nasz sklep o każdej wpłacie. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim szybkość potwierdzenia wpłaty, szeroki wybór metod płatności na jednej platformie oraz pewny partner dla sklepu, który dodatkowo podniesie naszą wiarygodność. Dostawa towaru Gdy mamy już potwierdzenie wpłaty klienta można od razu przejść do dalszej realizacji zamówienia. Kolejnym krokiem jest wysłanie towaru do klienta. W tym celu możemy skorzystać z jednej z wielu działających na rynku firm kurierskich. Na początku może to być Poczta Polska, a dalej UPS, DPD, DHL, Siódemka itp. Warto, o ile jest taka możliwość zaoferować możliwość odbioru osobistego. Ostatnim elementem, który musimy posiadać w naszym sklepie jest system obsługi dokumentów księgowych. Będzie to dowód wpłaty dla klientów prywatnych oraz faktura VAT dla klientów instytucjonalnych. Oba te typy dokumentów możemy wystawiać również z naszego sklepu - wystarczy wdrożenie systemu do obsługi dokumentów elektronicznych (www. sode.pl). Wdrożenie SODE przejmie od nas następujące obowiązki: wystawienie dokumentu (w wersji elektronicznej lub tradycyjnej) poinformowanie odbiorcy o dokumencie umożliwienie pobrania dokumentu z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu przechowywanie wystawionych dokumentów przez wymagany ustawowo okres. Co więcej koszt obsługi dokumentu przez SODE jest kilkukrotnie niższy niż tradycyjnej metody. Więcej informacji Marta Abramowicz Tel.:

13 Pewne jak w banku Bezpieczeństwo transakcji Bezpieczna transmisja Wykorzystany certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną, umożliwia szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem. W systemie Przelewy24 wykorzystywany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL - Thawte Technologies Inc. Certyfikaty Thawte są rozpoznawane jako godne zaufania przez wszystkie przeglądarki internetowe. W systemie Przelewy24 nie są przechowywane żadne informacje dotyczące dostępu do rachunków bankowych lub numerów kart płatniczych. Przelewy internetowe Najpewniejsza forma płatności zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Całość operacji wykonywana jest na stronie banku klienta. Dane takie, jak loginy, hasła, kody jednorazowe są podawane tylko i wyłącznie na znanej klientowi stronie jego banku. Operacje wykonania płatności ogranicza się do zalogowania na stronę i zatwierdzenia przelewu. Potwierdzenie pojawi się natychmiast i zostanie przekazane do sprzedawcy. Karty płatnicze Realizacja transakcji kartami przeprowadzana jest na stronach procesorów kart (np. PolCard). Wszystkie dane dotyczące karty (numer, data ważności, kod CVV) podawane są tylko na stronie procesora kart. Przelewy24 nie gromadzą i nie przechowują danych o numerach kart.

14 DialCom24 Sp. z o.o. Przetwarzanie danych Rozliczenie należności Poznań ul. Kanclerska 15 Kontakt: Biuro Handlowe: Biuro Obsługi Klienta: Tel.: Tel.: Tel.: Fax: Wszelkie dane gromadzone przez Przelewy24 przechowywane są i przetwarzane w data center Polskiego Centrum Superkomputerowo - Sieciowego. Nowoczesne centrum zasobowe PCSS spełnia określone wymogi bezpieczeństwa w zakresie zasilania chronionego, redundantnej klimatyzacji oraz monitorowanego dostępu fizycznego. Umieszczone w nim urządzenia gwarantują od wielu lat funkcjonowanie krajowej sieci optycznej PIONIER, sieci miejskiej POZMAN oraz łącza zagranicznego z siecią GÉANT. Pewność transakcji Każdy wynik transakcji przesłany do sklepu jest weryfikowany zwrotnie, aby w 100% potwierdzić, że jego nadawcą był system Przelewy24. Wszystkie potwierdzenia przekazane z systemu Przelewy24 dają pewność wpłynięcia należności na konto sprzedawcy. Narażone na największe ryzyko transakcje kartami płatniczymi poddawane są dodatkowemu procesowi weryfikacji, który w tej chwili eliminuje ryzyko transakcji fraudowych praktycznie w 100%. Pieniądze wpłacane przez klientów trafiają na Twoje konto w Przelewy24. Sam decydujesz po uzbieraniu jakiej kwoty lub jak często mają być przekazywane na Twój rachunek bankowy. Staramy się aby przelewy wychodzące jak najszybciej trafiły na Twoje konto, aż 85% wypłat realizowanych jest w dniu zlecenia wypłaty. Transparentność operacji Oprócz przekazania informacji o wpłacie do Twojego sklepu dostarczamy panel kontrolny, przez który na bieżąco można monitorować przebieg wszystkich operacji wykonywanych przez Przelewy24. Zestawienia transakcji/wypłat można również pobierać automatycznie poprzez udostępnione API. Więcej informacji Marta Abramowicz Tel.:

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe magazyn firmy nr 1[2]_2010 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Rozkręcimy Twój biznes w Internecie Doradca numeru: w numerze również Profesjonalne pozycjonowanie Nowoczesny panel

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010 NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z DZIENNIKIEM GAZETą prawną nr 1/Marzec 2010 e-biznes 5KroKÓW do UdANeGo e-biznesu E-sklep Dla przedsiębiorcy to duża maszyneria logistyczna E-usługi Gospodarki

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. 1. O systemie Płatności Online. 2. Oferowane formy płatności. 3. Schemat procesu płatności. 4. Opis procesu płatności

SPIS TREŚCI. 1. O systemie Płatności Online. 2. Oferowane formy płatności. 3. Schemat procesu płatności. 4. Opis procesu płatności SPIS TREŚCI 1. O systemie Płatności Online 2. Oferowane formy płatności 3. Schemat procesu płatności 4. Opis procesu płatności 5. Automatyzacja usług 6. Bezpieczeństwo 7. Tabele opłat i prowizji 2 1 O

Bardziej szczegółowo

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

Witamy w Inteligo! Serdecznie pozdrawiamy Zespół Inteligo. 1 inteligo.pl

Witamy w Inteligo! Serdecznie pozdrawiamy Zespół Inteligo. 1 inteligo.pl Przewodnik po koncie Cieszymy się i dziękujemy, że korzystasz z naszych usług! Misją Inteligo jest dostarczanie wygodnych i niezawodnych rozwiązań codziennego bankowania, inspirowanych potrzebami naszych

Bardziej szczegółowo

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH Krzysztof Dobosz Handel elektroniczny skrypt dla uczestników kursu Notka biograficzna Dr inż. Krzysztof Dobosz pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale

Bardziej szczegółowo

Navireo - Informacje podstawowe

Navireo - Informacje podstawowe Navireo - Informacje podstawowe Navireo to zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które poszukują nowoczesnego i niezawodnego narzędzia usprawniającego

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko SPIS TREŚCI O ipko...3 URUCHOMIENIE USŁUG ipko...3 PIERWSZY RACHUNEK... 3 KOLEJNE RACHUNKI... 4 PIERWSZE KROKI...4 PIERWSZE LOGOWANIE... 5 SPOSOBY

Bardziej szczegółowo

BIZNES E-COMMERCE I ZUNIFIKOWANA KOMUNIKACJA. Sklepy internetowe. Zabezpieczenie danych. Komunikacja w firmie

BIZNES E-COMMERCE I ZUNIFIKOWANA KOMUNIKACJA. Sklepy internetowe. Zabezpieczenie danych. Komunikacja w firmie BIZNES benchmark magazyn #9 / 09 / 2014 Rozmowa z Marcinem Babiakiem Prezesem Zarządu fi rmy Komputronik Biznes s. 6 Sklepy internetowe - obsługa logistyczna s. 11 Zabezpieczenie danych - kwalifi kowany

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu CYFROWE.PL

Regulamin sklepu CYFROWE.PL Regulamin sklepu CYFROWE.PL z Zasadami Sprzedaży i Polityką Prywatności W związku z nałożonym przez Ustawodawcę obowiązkiem informowania Konsumenta o obowiązujących w momencie zakupu zasadach sprzedaży

Bardziej szczegółowo

PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK. PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK

PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK. PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK e-płatności PORADNIK Szanowni Państwo Zwracamy się do Was z zaproszeniem do wspólnego tworzenia i rozwijania polskiej branży e-commerce. Wierzymy, że mając podobne potrzeby w zakresie aktywności takich jak regulacje prawne,

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Konwencja CMR elementarz transportu Magazynowe okolice Warszawy

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Konwencja CMR elementarz transportu Magazynowe okolice Warszawy listopad 11/2012 (30) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży e-commerce Kolej musi przyspieszyć Nakład:

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

Wpływ teleinformatyki na rozwój społeczny i gospodarczy

Wpływ teleinformatyki na rozwój społeczny i gospodarczy Witold Kwaśnicki Rozdział II Wpływ teleinformatyki na rozwój społeczny i gospodarczy Literatura poświęcona wpływowi technologii telekomunikacyjnych i informacyjnych (ICT) na szeroko rozumiany rozwój społeczno-gospodarczy

Bardziej szczegółowo

Dla kogo jest ten poradnik?

Dla kogo jest ten poradnik? Partnerzy Wydawca Dla kogo jest ten poradnik? Użytkownicy sieci pokochali zakupy online. Za niskie ceny, prostotę i wygodę, oszczędność czasu, dostępność nawet najdziwniejszych towarów. Z roku na rok wydają

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej ipko SPIS TREŚCI O ipko...3 PIERWSZY RACHUNEK... 3 KOLEJNE RACHUNKI... 3 PIERWSZE KROKI...4 PIERWSZE LOGOWANIE... 4 SPOSOBY DOSTĘPU DO RACHUNKU... 5 SPOSOBY

Bardziej szczegółowo

OFERTA. I. Produkty i usługi II. Rozwiązania III. System IV. Cenniki

OFERTA. I. Produkty i usługi II. Rozwiązania III. System IV. Cenniki Biuro Obsługi Klienta Dotpay ul. Wielicka 72, 30-552 Kraków tel.: +48 12 688-26-00 faks: +48 12 688-26-99 email: biuro@dotpay.pl OFERTA I. Produkty i usługi II. Rozwiązania III. System IV. Cenniki SPIS

Bardziej szczegółowo

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 WPROWADZENIE... 4 KORZYSTANIE Z PRZEWODNIKA PO PANELU KLIENTA... 6 LOGOWANIE... 7 BUDOWA PANELU KLIENTA... 9 MOJE DOMENY... 13 ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Prezentacja Partnerów w Pakiecie

Prezentacja Partnerów w Pakiecie Prezentacja Partnerów w Pakiecie Warszawa 2013 Spis Treści Wstęp... str. 3 4uTech... str. 4 Corton... str. 5 DPD... str. 6 Global Office... str. 7 Kaczmarski Inkasso... str. 8 Makro... str. 9 MSP Finance...

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu ecard S.A. z działalności Emitenta za rok 2014

Sprawozdanie Zarządu ecard S.A. z działalności Emitenta za rok 2014 Sprawozdanie Zarządu ecard S.A. z działalności Emitenta za rok 2014 Prezentowane dane finansowe ecard Spółka Akcyjna za 2014 r. zostały sporządzone zgodnie z zasadami ustawy o rachunkowości z 29 września

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24

PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 PRZEWODNIK USŁUG BZWBK24 OFERTA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I MAŁYCH FIRM Obowiązuje od dnia: 2013-09-30 2 Pierwsze kroki w BZWBK24 internet 1. Zaloguj się wykorzystując link na stronie www.bzwbk.pl UWAGA!

Bardziej szczegółowo

Otwórz. Kantor internetowy. z oprogramowaniem ProKantor. Oprogramowanie dla internetowego handlu wartościami dewizowymi. by 1

Otwórz. Kantor internetowy. z oprogramowaniem ProKantor. Oprogramowanie dla internetowego handlu wartościami dewizowymi. by 1 Otwórz Kantor internetowy z oprogramowaniem ProKantor Oprogramowanie dla internetowego handlu wartościami dewizowymi 1 Szanowni Państwo spis treści Wstęp str. 1 Ważne dane statysytczne str. 2 Poznaj Prokantor

Bardziej szczegółowo

HANDEL ELEKTRONICZNY (ELECTRONIC COMMERCE) - PŁATNOŚCI POPRZEZ INTERNET

HANDEL ELEKTRONICZNY (ELECTRONIC COMMERCE) - PŁATNOŚCI POPRZEZ INTERNET SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA Studium Dyplomowe HANDEL ELEKTRONICZNY (ELECTRONIC COMMERCE) - PŁATNOŚCI POPRZEZ INTERNET Marek Ryfko nr alb. 602 Praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Jana Golińskiego

Bardziej szczegółowo

oscommerce. Tworzenie sklepów internetowych. Wydanie dla zaawansowanych

oscommerce. Tworzenie sklepów internetowych. Wydanie dla zaawansowanych IDZ DO PRZYK ADOWY ROZDZIA KATALOG KSI EK ZAMÓW DRUKOWANY KATALOG Wydawnictwo Helion ul. Koœciuszki 1c 44-100 Gliwice tel. 032 230 98 63 e-mail: helion@helion.pl TWÓJ KOSZYK CENNIK I INFORMACJE ZAMÓW INFORMACJE

Bardziej szczegółowo

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej

Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Zintegrowany system zarządzania ERP dla sieci sprzedaży detalicznej Jest wiele dróg do celu. Tworzymy najlepszą POSitive Retail POSitive Management Center POSitive Shop IQiosk Retail POSitive Multimedia

Bardziej szczegółowo

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. BEZPIECZNE FINANSE SENIORA Andrzej Baranowski Publikacja została wydana w ramach projektu Nowoczesne finanse przyjazne seniorom dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. Andrzej Baranowski

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe. ekomercyjnie.pl. nr 16. Dzień Darmowej Dostawy. Promocja

E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe. ekomercyjnie.pl. nr 16. Dzień Darmowej Dostawy. Promocja E-commerce sklepy internetowe aukcje zakupy grupowe ekomercyjnie.pl nr 16 Dzień Darmowej Dostawy LICZBY Promocja ANALIZY 4 Darmowa dostawa czyni cuda Krzysztof Bartnik 9 Statystyki oglądalności strony

Bardziej szczegółowo