Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

Scenariusz zajęć zintegrowanych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ INTEGRALNYCH. Dzień aktywności klasa II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Scenariusz zajęć w klasie III

TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Biało-czerwony maj Temat: Piękna jest moja Ojczyzna SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

POZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O DZIEŃ I

Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

KLASOWY SYSTEM OCENIANIA

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 SZKOLNI PRZYJACIELE WSiP EDUKACJA POLONISTYCZNA

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenki pt. Familijny blues, Piosenka dla babci, Piosenka o dziadku,

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie I, Dookoła biało

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM EDUKACJI PLASTYCZNEJ DLA KLASY I

Scenariusz zajęć nr 8

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki Rymowanki.

PROGRAM KÓŁKA ORTOGRAFICZNEGO Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT DLA KLAS I-III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Scenariusz zajęć kształcenia zintegrowanego dla klasy II. Temat ośrodka: W jesiennym nastroju Temat dnia: Kodeks postępowania na koncercie

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Wymagania edukacyjne klasa 1

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 1

Temat: Pole równoległoboku.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Scenariusz zajęć nr 4

Temat bloku: Polacy, którzy rozsławili Polskę: Jan Matejko, laureaci Nagrody Nobla. Temat dnia: Malarstwo Jana Matejki.

KRYTERIA OCENIANIA KLASA I

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, praca z książką, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Wymagania edukacyjne klasa 1 SP

KRYTERIA OCENY BIEŻĄCEJ DLA UCZNIÓW KLAS I ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ LUB DEFICYTAMI ROZWOJOWYMI

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO KLASY II realizowane w ciągu pięciu dni. OPRACOWAŁA: BOŻENA GŁÓWCZYK

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Wewnątrzszkolne ocenianie postępów ucznia klasy I

Scenariusz zajęć nr 8

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Zajęcia zintegrowane kl. I

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE II SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZABRATÓWCE. CELE ZAJĘĆ

1. Formułuje krótkie wypowiedzi ze zdań prostych w większości poprawnie zbudowanych na tematy bliskie uczniowi, związane z ilustracjami.

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;

Wymagana edukacyjne z j.niemieckiego mniejszości narodowej w klase I SP

ROZWIAJNIE MYŚLENIA KOMPUTACYJNEGO WŚRÓD UCZNIÓW I ETAPU EDUKACYJNEGO

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

Wiosna budzi zapachami i kolorami

Działania w zakresie dodawania i odejmowania Bezbłędnie wykonuje działania w poznanym zakresie liczbowym.

Scenariusz zajęć nr 6

Temat: Cechy baśni na podstawie utworu Janiny Porazińskiej pt. O dwunastu miesiącach

Scenariusz zajęć nr 5

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Odkrywam siebie i uczę się poznawać świat Temat: Inni, a jednak tacy sami

KRYTERIA OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ W KLASIE 2.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa 2 wrzesień blok 5 dzień 3. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Co słychać w parku? Temat dnia: Drzewa i ich liście. Cele zajęć: Uczeń:

Zadanie wykonane Poprawnie / procent

Scenariusz zajęć nr 5

Temat dnia: Uczę się w bezpiecznej szkole"

KRYTERIA WYMAGAŃ NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE DRUGIEJ EDUKACJA POLONISTYCZNA OCENA CELUJĄCA

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 5. Temat: Przezorny jak Tygrys.

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE I w roku szkolnym 2016/2017

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie drugiej

Opracowała: mgr Jolanta Parczewska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej w Chotyłowie

Metody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, zabawa ruchowa, gra dydaktyczna

7. K O T E K 8. M U R A R Z 9. W A G O N 10. F I G I E L E K 11. S A M O S I A

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ

Transkrypt:

Temat bloku: Jesień da się lubić. Temat dnia: Sposoby na jesienną nudę. Termin zajęć: 19.11.2007r. Cele ogólne Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a Prowadząca zajęcia Elżbieta Pietrzak - poznanie treści bajki opowiadanej przez nauczyciela - doskonalenie umiejętności budowania kilkuzdaniowej spójnej wypowiedzi na określony temat - utrwalenie znajomości pisowni wyrazów z ó niewymiennym - kształtowanie umiejętności dodawania i odejmowania liczb w zakresie 1000 bez przekraczania progu setkowego - rozwijanie wyobraźni i twórczej inwencji - aktywne i kulturalne spędzanie czasu wolnego Cele operacyjne Uczeń: - opowie o charakterystycznych cechach jesieni i poprawnie uzupełni przynajmniej 6 zdań - nada tytuł bajce - opowie treść bajki fragmentami lub w całości -ułoży odpowiedzi na wszystkie pytania (9) po wysłuchaniu bajki - poprawnie napisze przynajmniej 6 wyrazów zgodnie z poznaną regułą ortograficzną - ułoży przynajmniej 7 zdań z poznanymi wyrazami -uzupełni przynajmniej 80 % wyrazów brakującą literą -uporządkuje 1 ciąg wyrazów wg alfabetu -rozwiąże 70% zagadek w otrzymanym zestawie - zaśpiewa piosenkę i zilustruje ją ruchem - złoży grę dydaktyczną z gotowych elementów - wykona 5 zadań na dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000 Metody: - słowna rozmowa, opowiadanie - oglądowe pokaz, obserwacja - działania praktyczne -aktywizujące- burza mózgów

Formy pracy: - zbiorowa jednolita - indywidualna jednolita - grupowa jednolita, zróżnicowana Środki dydaktyczne: - ilustracje do bajki - kartki z wyrazami z ó niewymiennym - list - karty pracy z zadaniami dla grup - płyta z nagraniem melodii A.Vivaldi Jesień - płyta z piosenką W deszczowym rytmie - karta techniczna z grą dydaktyczną: Cztery pory sportu. - karta pracy z zadaniami matematycznymi -podręcznik- wiersz J. Hockuba Jesień. Zapis w dzienniku: Wielozdaniowe spójne wypowiedzi uczniów na podstawie bajki opowiadanej przez nauczyciela. Pisownia wyrazów z ó niewymiennym. Wykonanie gry dydaktycznej Cztery pory sportu. Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000 bez przekroczenia progu setkowego.

Przebieg zajęć Wypowiadanie się na temat charakterystycznych cech jesieni w poszczególnych miesiącach po wysłuchaniu wiersza i uzupełnianie zdań. Poprawne odczytanie listu od Jesieni przez ucznia. Opowiadanie bajki przez nauczyciela Nadanie tytułu bajce praca w grupach. Warunki pobudzające do aktywności Tekst wiersza J. Hockuby Jesień. List adresowany do klasy III a. Bajka ilustrowana obrazkami Ilustracje przedstawiające treść bajki. Cele operacyjne Zadania dla uczniów Czynności uczniów Obszary aktywności Wyróżni obrazy poetyckie w wierszu i uzupełni wypowiedzi Jesieni. Odczytanie listu przez ucznia. Poznanie treści bajki Ułożenie tytułów bajki przez grupy. Zapisanie ich na kartce papieru i zawieszenie na tablicy. Wybranie najładniejszego przez każdego ucznia i zapisanie go w zeszycie. Uczniowie słuchają wiersza z płyty. Rozmawiają na temat cech jesieni we wrześniu, październiku i listopadzie oraz uzupełniają zdania, które są wypowiedziami Jesieni. Dowolny uczeń przeczyta głośno treść listu adresowanego do klasy Uczniowie słuchają treści bajki opowiadanej przez nauczyciela, ilustrowanej obrazkami przy muzyce. Uczniowie w grupach wymyślają tytuł bajki, zapisują go na kartkach, a potem w zeszytach.

Opowiadanie treści bajki Obrazki do bajki zawieszone na tablicy Opowiadanie treści bajki Opowiadają treść bajki, wymyślają inną jeśli chcą wykorzystując obrazki najpierw kilku uczniów, potem jeden. Ocena uczniów. Zaśpiewanie piosenki i zilustrowanie jej ruchem. Płyta z nagraniem piosenki W deszczowym rytmie. Ruchowe inscenizowanie słów piosenki. Uczniowie śpiewają piosenkę i uczestniczą w zabawie ruchowej. muzyczno - ruchowa Udzielanie odpowiedzi na pytania związane z bajką Przepisywanie z tablicy wyrazów z ó niewymiennym. Pytania zadawane przez nauczyciela Kartoniki z wyrazami z ó niewymiennym Udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania, zawieszenie wyrazów z ó niewymiennym na tablicy Odczytanie i wyjaśnienie zasad pisowni wyrazów z ó niewymiennym, zapisanie ich w zeszycie. Uczniowie udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez nauczyciela, związane z treścią bajki i zawieszają na tablicy wyrazy z ó niewymiennym Jeden z uczniów odczytuje wyrazy zapisane na tablicy. Uczniowie wyjaśniają zasady pisowni tych wyrazów i poprawnie zapisują je w zeszycie.

Praca w grupach: układanie zdań z wyrazami z ó niewymiennym, porządkowanie wyrazów wg alfabetu, rozwiązywanie zagadek, uzupełnianie wyrazów brakującą literą u-ó. Karty pracy dla grup. Słowniki ortograficzne. Wykonanie zadań przez poszczególne grupy. Grupa wspólnie pracuje nad swoimi zadaniami. Układają zdania z wyrazami z ó, porządkują wyrazy wg alfabetu, rozwiązują zagadki, uzupełniają wyrazy brakującymi literami u-ó. Czytanie rozwiązań wykonanych przez grupy. Złożenie gry dydaktycznej Cztery pory sportu z gotowych elementów. Wykonanie zadań na dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000 na karcie pracy. Karty pracy z grą. Wykonanie gry. Wycinają, łączą i kleją elementy z papieru. Wykonują karty do gry. Karta pracy z zadaniami matematycznymi. Obliczenie działań. Dzieci wykonują dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 1000. Omówienie wykonania prac. Dokonanie samooceny swojej aktywności podczas zajęć. plastyczno- techniczna matematyczna