Scenariusz warsztatów z dźwięku, MediaLab Junior Warszawa 2013



Podobne dokumenty
Spis treści. Opisy kursów... strona 2. Terminy zajęć... strona 7. Miejsce realizacji zajęć... strona 8

Cultureshock.pl. Czas trwania: 6 spotkań x 3 godziny

1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE. Scenariusz lekcji.

Przepis na przygotowanie / skomponowanie dzwonka do telefonu, czyli o tym, jak stworzyć krótką formę muzyczną

TWORZYMY FILM Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU WINDOWS MOVIE MAKER ŚWIĘTA

PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE TECHNIK DŹWIĘKU

DZIENNIK ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH

Cyfrowi DJe. Lekcja 7: Nagrywamy sample! #SuperKoderzy Autor: Krzysztof Cybulski, Aleksandra Schoen-Kamińska

Pracownia techniki przetwarzania i montażu dźwięku (PMD) Wpisany przez Marek Naskrent czwartek, 27 listopada :05

Karta informacyjna oceniania z przedmiotu muzyka w klasie IV

Regulamin corocznego Wojewódzkiego Turnieju Muzycznego Pro Sinfoniki

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli

Zamień inspirację w muzyczny geniusz

Numer obszaru: 7 Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu różnych przedmiotów. w nauczaniu wczesnoszkolnym

Specyfikacja dla Zadania 1: Kurs programowania sterowników PLC dla uczniów grupy I w ZSP nr 2 w Brzesku.

Zajęcia indywidualne. Indywidualne zajęcia śpiewu i emisji głosu

KARTA PRZEDMIOTU. 1. NAZWA PRZEDMIOTU: Technologia informacyjna. 2. KIERUNEK: Logistyka. 3. POZIOM STUDIÓW: I stopnia

Rozwijanie kompetencji cyfrowych. Wykorzystanie e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu się

AKADEMIA MUZYCZNA IM. I.J. PADEREWSKIEGO W POZNANIU MIĘDZYWYDZIAŁOWE STUDIUM PEDAGOGICZNE WYDZ. II, III, V

TECHNOLOGIA KOMPUTEROWA I INFORMACYJNA

Avid Pro Tools SE Rynek konsumencki

Sprawozdanie z realizacji programu Kodowanie z klasą dla uczniów klasy II i IV Szkoły Podstawowej nr 7

ARKUSZ EGZAMINACYJNY ETAP PRAKTYCZNY EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE CZERWIEC 2010

Wprowadzenie do prezentacji multimedialnych

TECHNOLOGIA INFORMACYJNA

Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania TIK. Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu się

SCENARIUSZ LEKCJI Z WYKORZYSTANIEM ICT

OFERTA EDUKACYJNA. Miłosz Konarski. Konarscy Factory. Regularne zajęcia. Koncerty. Cennik. Regularne zajęcia Warsztaty Koncerty

powołana 17 sierpnia 2007 roku zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall pracuje do 31 grudnia 2011 roku.

PROGRAM GRUPOWEGO SZKOLENIA Z PRAKTYCZNEGO WYKORZYSTANIA TIK- TABLICY INTERAKTYWNEJ W PRACY NAUCZYCIELA

783 godziny. 41 autorskich wydarzeń

II: USTAWIENIE PARAMETRÓW DŹWIĘKU SKRÓT ZAJĘĆ:

AKADEMIA MUZYCZNA IM. I.J. PADEREWSKIEGO W POZNANIU WYDZIAŁ INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH, HARFY, GITARY I LUTNICTWA STUDIA III STOPNIA

Elektroniczna Gra Miejska Scenariusz gry

CELE KONKURSU poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta

Zadanie 4: Podstawy tworzenia prezentacji multimedialnych - kurs

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO. Magdalena Robaszkiewicz nauczyciel mianowany

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI Z WYKORZYSTANIEM

Opis zasobu: Projekt Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach

There are no translations available.

Nowoczesne metody nauczania przedmiotów ścisłych

TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ (BLOG)

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA,

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

KARTA PRZEDMIOTU. 1. NAZWA PRZEDMIOTU: Technologia Informacyjna. 2. KIERUNEK: Pedagogika. 3. POZIOM STUDIÓW: Studia stacjonarne I

KARTA MODUŁU KSZTAŁCENIA

SZKOLENIE: METODYKA E-LEARNINGU (50h) Tematyka zajęć: PROGRAM EXE NARZĘDZIE DO TWORZENIA ELEKTRONICZNYCH MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH (10h)

Komputer w nowoczesnej szkole. Szkolenie online.

Praca z nowoczesnymi technologiami ICT (rok I)

KARTA PRZEDMIOTU. 1. NAZWA PRZEDMIOTU: Technologia Informacyjna. 2. KIERUNEK: filologia, specjalność filologia angielska

SCENARIUSZ ZAJĘĆ. Małgorzata Balcerowska, Anna Koludo

Sprawozdanie merytoryczne z działalności Funduszu Stypendialnego Talenty projektu Fundacji Pro Akademika w roku 2012

Gry społecznościowe. wykład 0. Joanna Kołodziejczyk. 24 lutego Joanna Kołodziejczyk Gry społecznościowe 24 lutego / 11

SAMORZĄDOWY OŚRODEK DOSKONALENIA I DORADZTWA CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO i PRAKTYCZNEGO

Kryteria Oceniania z Muzyki dla klasy IV Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który:

MAM SZANSĘ BYĆ AKTYWNYM

Scenariusz zajęć dla 5- latków

Śpiewobajki Lutosławskiego

8-Channel Premium Mic/Line Mixer MIK0076. Instrukcja obsługi

Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wykorzystanie e-podręczników i

PROGRAM DOSKONALENIA PRZEDMIOTOWEGO W ZAKRESIE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

TECHNOLOGIE INFORMACYJNE I EDUKACJA MULTIMEDIALNA W PRAKTYCE SZKOLNEJ

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Przeznaczenie. Wymagania wstępne. Cele kształcenia. Cele operacyjne

KARTA PRZEDMIOTU. 1. NAZWA PRZEDMIOTU: Technologia Informacyjna. 2. KIERUNEK: filologia, specjalność filologia angielska

czyli Orkiestra Niewidzialnych Instrumentów

Dotykowa tablica interaktywna Język gestów Zasilanie przez USB

Temat szkolenia: Technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu przedmiotów humanistycznych SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA WARSZAWA, 2014

GIMNAZJUM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W TERESINIE AL. XX LECIA 2, TERESIN

ARKUSZ EGZAMINACYJNY ETAP PRAKTYCZNY EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE CZERWIEC 2010

A. Prace indywidualne - dwie do wyboru z trzech: B. Prace indywidualne lub zespołowe - dwie do wyboru z trzech:

SCENARIUSZ LEKCJI. Fale akustyczne oraz obróbka dźwięku (Fizyka poziom rozszerzony, Informatyka poziom rozszerzony)

Pracownia Językowa InterAktin - Tablica interaktywna - Gratis! InterAktin

Wymagania edukacyjne oraz przedmiotowe ocenianie z muzyki dla klas IV- VI w roku szkolnym 2015/2016

Numer i nazwa obszaru: 11 Organizacja i prowadzenie kształcenia na odległość. Temat szkolenia: E-learning metody i narzędzia

PRZEBIEG (KROK PO KROKU Z UWZGLĘDNIENIEM METOD I SZACUNKOWEGO CZASU) I FORMA REALIZACJI ZAJĘĆ

Projekcje multimedialne

Program Comenius. Closer to each other. BLIśEJ SIEBIE. Warszawa, 25 maja 2010 r.

Smart Pianist podręcznik

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z MUZYKI -SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VI

Wymagania edukacyjne z muzyki dla klasy 5

Oferta Ośrodka w semestrze letnim 2016

GITARA ELEKTRYCZNA, KLASYCZNA I AKUSTYCZNA

REGULAMIN WARSZTATÓW MUZYCZNYCH JAZZmania w stodole

Specyfikacja dla Zadania 1: Kurs programowania sterowników PLC dla uczniów grupy I w ZSP nr 2 w Brzesku.

Informacja. Komunikacja. Tworzenie treści - Bezpieczeństwo. Rozwiązywanie problemów. Po zakończeniu szkolenia możesz przystąpić do egzaminu

Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu. Oferta dla biznesu. sale szkoleniowe, treningowe wysokiej klasy wyposażenie innowacyjna infrastruktura

Wymagania edukacyjne kl. 1-3 EDUKACJA MUZYCZNA

gra na instrumentach ze słuchu i z wykorzystaniem nut (solo i w zespole) melodie, schematy rytmiczne, proste utwory.

I. Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji.

Marlena Plebańska. Nowoczesny e-podręcznik

Wymagania edukacyjne z muzyki w Szkole Podstawowej w klasach IV VI

Warsztat Robotów. Nowoczesny wymiar edukacji. Propozycja zajęć z robotyki w Krakowskim Parku Technologicznym

HARMONOGRAM EGZAMINÓW WSTĘPNYCH ROK AKADEMICKI 2015/2016 Rekrutacja na studia I i II stopnia Komisje

REGULAMIN FESTIWALU PIOSENKI WARSZAWSKIEJ WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

- przynajmniej raz w roku bierze udział w konkursie muzycznym szkolnym, gminnym lub rejonowym.

CELE KONKURSU POŚWIĘCONEGO TWÓRCZOŚCI

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno Informacje ogólne

AKADEMIA MUZYCZNA IM. I.J. PADEREWSKIEGO W POZNANIU WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY

ZADANIE NR 1: SPRZĘT KOMPUTEROWY, MULTIMEDIALNY, OPROGRAMOWANIE I EKRANY

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIA Z PRZEDMIOTU MUZYKA. (klasy 4, 5, 6 szkoły podstawowej)

Transkrypt:

Scenariusz warsztatów z dźwięku, MediaLab Junior Warszawa 2013 CC - BY SA [Mateusz Telega, Paweł Sulewski, Fundacja Culture Shock] Uznanie autorstwa-na tych samych warunkach 3.0 Polska Czas trwania 6 spotkań po 2,5 godziny każde. Cel główny warsztatu: Zainteresowanie młodzieży nowoczesnymi technologiami w muzyce. Zwłaszcza - ogólnodostępnymi narzędziami do cyfrowego tworzenia muzyki. Uświadomienie odbiorcom faktu, że muzykę można tworzyć także z dźwięków i nagrań nie kojarzonych jednoznacznie z melodią, harmonią, czy dźwiękami perkusyjnymi. Zdobycie przez uczestników następujących umiejętności: 1. obsługa cyfrowych rejestratorów dźwięku; 2. podstawy kompozycji i aranżacji muzycznej w środowisku cyfrowym; 3. prosta rejestracja instrumentów muzycznych, w tym: gitary, dzwonków chromatycznych i parti perksusyjnych wyzwalanych z samplerów; 4. obsługa programu Audiotool - cyfrowego środowiska do tworzenia muzyki; 5. obsługa podstawowych instrumentów elektronicznych i narzędzi muzycznych programu

Audiotool, w tym: automatów perkusyjnych (Beatbox 8 i Beatbox 9), syntezatorów (Pulverisateur i Tonematrix) oraz efektów audio; 6. tworzenie prostych sekwencji muzycznych. Cele psychologiczne: 1. wzrost poczucia własnej sprawczości; 2. poczucia własnej wartosci; 3. dobra zabawa poprzez kreatywność i twórczość. 1. warsztaty prowadzone w grupie 8-14 osób; 2. warsztaty składać się będą z części prezentacyjnej (ok. 5 godzin)oraz części praktycznej (ok. 10 godzin), podczas której uczestnicy będą samodzielnie wykonywać zadania przy wsparciu prowadzących; 3. uczestnicy warsztatów będą pracować w grupach, parach oraz indywidualnie; 4. znaczna część zajęć odbywać się będzie w pracowni wyposażonej w komputerowe stanowiska z niezbędnym oprogramowaniem; 5. Uczestnicy zajęć stworzą na zakończenie projektu mini-utwory muzyczne. 1. 5 komputerów podłączonych do Internetu z przeglądarką internetową i aplikacją Adobe Flash potrzebą do uruchomienia programu Audiotool; 2. cyfrowe rejestratowy dźwięku; 3. mikrofony dynamiczne i pojemnościowe; 4. instrumenty akustyczne: gitara, dzwonki chromatyczne, perkusjonalia, itp.; 5. kontrolery midi; 6. nagłośnienie stereofoniczne;

7. projektor multimedialny; 8. okablowanie; 9. przynajmniej 5 par słuchawek 10. Grupa docelowa: 8-14 - osobowa grupa młodzieży w wieku 14-17 lat z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Program kursu Spotkanie numer 1 Wprowadzenie do tematyki tworzenia muzyki na komputerze oraz nauka rejestracji dźwięku Integracja grupy Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu field recording Pokaz techniki sound designu Warsztaty praktyczne w grupach - rejestracja dźwięków miasta Przenośne rejestratory dźwięku z mikrofonami stereofonicznymi Spotkanie numer 2 Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu technik tworzenia muzyki na komputerze j.w. Pokaz przetwarzania dźwięku gitary elektrycznej

Nagrywanie sekwencji muzycznych Zajęcia praktyczne - uczestnicy sami nagrywają instrumenty akustyczne i/lub gitarę elektryczną Mikrofony dynamiczne i pojemnościowe Gitara elektryczna Komputer dla wykładowcy wraz z oprogramowaniem do tworzenia i rejestracji muzyki Kontrolery MIDI Instrumenty akustyczne (np. dzwonki chromatyczne) Spotkanie numer 3 Zapoznanie uczestników zajęć z historią i możliwościami nowoczesnej twórczości muzycznej Przekazanie wiedzy dotyczącej historii hip-hopu Wykład poświęcony historii hiphopu jako gatunku muzycznego opierającego się na samplingu oraz subkultury muzycznej z pozytywnymi wartościami Pokaz tworzenia utworu muzycznego z nagrań wykonanych na poprzednich spotkaniach warsztatów (technika samplingu) Komputer dla wykładowcy wraz z oprogramowaniem do tworzenia i rejestracji muzyki Kontrolery MIDI Spotkanie numer 4 Zapoznanie uczestników zajęć z programem do tworzenia muzyki o nazwie Audiotool Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu:

obsługi instrumentów rytmicznych (Beatbox 8 i Beatbox 9) przetwarzania dźwięku funkcjonowania miksera audio tworzenia prostych sekwencji muzycznych Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem stanowisk komputerowych obsługujących program Audiotool. Stanowiska komputerowe z najnowszą wersją programu Adobe Flash, połączone z Internetem i obsługujące program Audiotool. Słuchawki (po jednej parze na stanowisko) Spotkanie numer 5 Zapoznanie uczestników zajęć z technikami tworzenia elementów składowych utworu muzycznego w programie Audiotool Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu: zaawansowanej obsługi instrumentów rytmicznych (Beatbox 8 i Beatbox 9) zaawansowanego przetwarzania dźwięku funkcjonowania okna aranżacji tworzenia prostych sekwencji aranżacyjnych obsługi instrumentu Pulverisateur Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem stanowisk komputerowych obsługujących program Audiotool. Stanowiska komputerowe z najnowszą wersją programu Adobe Flash, połączone z Internetem i obsługujące program Audiotool. Słuchawki (po jednej parze na stanowisko)

Spotkanie numer 6 Ukończenie autorskiej kompozycji muzycznej wykonanej w programie Audiotool Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu: zaawansowanego przetwarzania dźwięku tworzenia melodii tworzenia prostych sekwencji aranżacyjnych eksportowania dźwięku z programu Audiotool Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem stanowisk komputerowych obsługujących program Audiotool. Stanowiska komputerowe z najnowszą wersją programu Adobe Flash, połączone z Internetem i obsługujące program Audiotool. Słuchawki (po jednej parze na stanowisko) 2013 CC BY - SA [Mateusz Telega, Paweł Sulewski, Fundacja Culture Shock] Uznanie autorstwa-na tych samych warunkach 3.0 Polska