Podobne dokumenty
Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edycja 1. Scenariusze dwóch kolejnych zajęć na bazie tekstu The Counting Story

Wstęp. W ramach serii Angielski dla dzieci na rynku pojawiły się ponadto następujące zestawy:

JĘZYK ANGIELSKI grupa III, strona 1/6

Czym są karty obrazkowe?

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO

ANGIELSKI- WRZESIEŃ GRUPA PIERWSZA. Tematy zajęć: Greetings. Witamy się i żegnamy. Zapoznanie z pacynkami Micky and Hippo. Colours.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

Czym są karty obrazkowe?

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

Lekcja 5. Rozdział 1 Lekcja 5. Rozpoczęcie lekcji. Zagrajcie w Disappearing words

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz nr 5 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 47 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

JUNIOREK. Pisemko Niepublicznego Przedszkola Juniorek w Inowrocławiu LADYBIRDS/BIEDRONECZKI

BABY BEETLES LISTOPAD 2016

Scenariusz nr 61 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Moja rodzina. Temat: Mój dom

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz lekcji: My toys wprowadzenie nazw zabawek. Liczebniki 1 10

N-LA N-l mówi: -Dziś powitamy się piosenka: Witam Cię, jak się masz, machnij prawą ręką, miło mi widzieć Cię, witam Cię piosenką x 2

JĘZYK ANGIELSKI grupa IV, V strona 1/7

Temat: The weather. Przebieg zajęć 1.Przywitanie z uczniami: T: Hello, children. Ss: Hello, teacher.

Rozkład materiału do zajęć z języka angielskiego. Ilość godzin w tygodniu 1 Hello! Powitania.

Hello Cheeky rozkład materiału

BABY BEETLES RING RING STYCZEŃ 2017

Scenariusz nr 20 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Podstawa Programowa Wychowania przedszkolnego. Przygotowanie do posługiwania się językiem angielskim:

klasa I moduł 04: FRUIT

Język angielski grupa 5-latków

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat. Temat lekcji: Wild animals.

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

Scenariusz nr 50 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz nr 22 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Grupa wiekowa: Temat: Cel ogólny zajęć: Cele szczegółowe: Metody nauczania: Środki dydaktyczne: Przebieg zajęć:

Scenariusz nr 45 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej z elementami języka angielskiego dla klasy 1

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Wskazówki dla rodziców

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Katarzyna Róg Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla grupy mieszanej wiekowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR. 319 IM. MARII KANN W WARSZAWIE PODRĘCZNIK YOUNG TREETOPS

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz nr 5 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz nr 29 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Pory roku: lato. Temat: Kończy się rok szkolny

Baw się wspólnie z dzieckiem, w miarę możliwości razem wykonujcie wszystkie ćwiczenia. Dziecko musi widzieć, że jeśli zabawa ma być ważna i wspólna,

Scenariusz nr 9 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

Scenariusz nr 22 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 2 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Szkoła podstawowa 1-3 AUTUMN FUN. czyli GOTOWE POMYSŁY DO WYKORZYSTANIA W KLASIE w PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE. Halloween 31 st October

Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO

Scenariusz nr 17 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 69 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy 1 na rok szkolny 2012/2013

Metody i techniki: pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia ruchowe, praca plastyczna.

PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELI

KLASA III MODUŁ 1. Unit 1

Obszar wsparcia: A. Rozwój funkcji słuchowych. Scenariusz zajęć

Metody i techniki nauczania: dwiczenia praktyczne, ekspresyjna, zabawa ruchowa, burza mózgów.

Scenariusz nr 49 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Super Sparks 2 Kryteria oceny

BUGS TEAM STARTER. Książka nauczyciela. Książka nauczyciela ISBN Carol Read. Ana Soberón Magdalena Kondro.

BUGS TEAM STARTER. Książka nauczyciela. Książka nauczyciela ISBN Carol Read Ana Soberón Magdalena Kondro.

Scenariusz nr 81 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 19 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz nr 77 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

GRUPA 3-LATKÓW ROK SZKOLNY

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Scenariusz nr 26 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Oxford Explorers 1 Kryteria oceny

Scenariusz nr 9 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 29 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE PIERWSZEJ GIMNAZJUM (GR. MNIEJ ZAAWANSOWANA)

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć Temat: Jak bezpiecznie się bawić i spędzać czas?

Program nauczania języka angielskiego One,two,three na podstawie programu Playway to English dla grupy 2 latków autorstwa Magdaleny Balickiej.

Scenariusz zajęć. Prowadząca: Ilona Olewniczak. Grupa wiekowa: 3,4,5 latki. Czas trwania zajęć: 20 minut. Rodzaj zajęć: zajęcia umuzykalniające

Scenariusz zajęć Temat: Po co nam znaki drogowe?

Temat tygodniowy: Na wsi. Temat dnia: Zabawy muzyczno-ruchowe. Doskonalenie: czytania globalnego, przeliczania, tworzenia i kontynuowania rytmów.

KRYTERIA OCENIANIA. Poziom A1 wg CEF (ESOKJ) Aleksandra Sobala

Aleksandra Sobala. (konsultacja: Alicja Cholewa-Zawadzka) KRYTERIA OCENIANIA

Kolory - plan treningowy. Maluj, połącz i ucz się poprzez zabawę.

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

Temat: Jesteśmy w Unii Europejskiej

Rozkład materiału do podręcznika English Adventure 1. Etap edukacyjny: I. Poziom: A1. Liczba godzin: 60


Scenariusz nr 46 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Jesteśmy uczniami. Temat: Wytrwałość, skromność i uczciwość

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PROJEKTU GOSPODARSTWO (OGRÓD I SAD)

Scenariusz nr 43 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego w klasach 1-3

Temat: Colours PART I

English Adventure 1 POZIOM KOMPETENCJI JĘZYKOWEJ WG CEF A1. Okres bezpodręcznikowy i sekcja Hello!

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Moja szkoła. Temat: W naszej klasie

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Witajcie w nowym roku! Temat: Siedem dni tygodnia

Transkrypt:

Colours

Angielski dla starszaków Wychowanie przedszkolne PAŹDZIERNIK Wprowadzone we wrześniu rytuały / komendy typu: Let s go to the tables, in one, two, three!, powinny być nadal wykorzystywane przez N. w trakcie zajęć w kolejnych miesiącach. Aby uprościć strukturę poszczególnych scenariuszy, od października miejsca ich wykorzystania są jedynie sygnalizowane zdaniem w języku polskim, np. Dzieci siadają przy stolikach. Z tego samego powodu punkty scenariuszy, w których N. mają powiedzieć / zaśpiewać piosenkę wraz z pokazywaniem odpowiednich gestów (jako powtórzenie już wprowadzonego utworu), są sygnalizowane jedynie przez podanie tytułu nagrania. Wszystkie zajęcia zaczynamy i kończymy, siedząc z dziećmi w kole, chyba że w scenariuszu zasugerowano inne rozwiązanie. 5. Colours A Propozycja zapisu w dzienniku Hello song. Praca z KD poznanie kolorów: red, yellow, brown, green, orange. Zapoznanie z piosenką Colours. Zabawa ruchowa. Praca z tablicą obrazkową. Bye-bye song. ŚRODKI DYDAKTYCZNE: CD nagrania: Hello song, Bye-bye song, Colours, KD plakat, obrazki przedstawiające kolory do powieszenia na tablicy: czerwony, żółty, brązowy, zielony, pomarańczowy Przebieg zajęć Dzieci siadają w kole i kładą swoje książki za plecami. CD Hello song Praca z KD N. podnosi plakat do góry i pokazuje dzieciom ilustrację miasta, mówiąc: Look! It s a town. In the town there s a house. In the house there s a bed. In this bed there is a cat. And now listen! N. otacza palcem ilustrację, wskazuje miasto. N. otacza palcem dom, akcentuje słowo house. N. otacza palcem łóżko, akcentuje słowo bed. N. wskazuje palcem kota, akcentuje słowo cat. N. pokazuje ucho. N. włącza nagranie Colours i pokazuje poszczególne części ilustracji, o których jest mowa. Po wysłuchaniu nagrania dzieci biorą swoje plakaty. N. prosi dzieci: Show the red town, jednocześnie pokazując ilustrację. Potem drugą ręką podnosi kartkę z kolorem czerwonym i zachęca dzieci do powtórzenia słówka red. N. powtarza schemat czterokrotnie, wprowadzając kolejne kolory: red, yellow, orange, brown, green. Dzieci odkładają swoje plakaty. N. podnosi do góry kolejno obrazki z kolorami i pyta: What colour is it? Jeśli dzieci odpowiedzą na pytanie: Green / Red / Orange / Yellow / Brown, N. chwali je i mówi pełnym zdaniem: Very good, it s green. Dzieci wstają. N. włącza nagranie i zachęca dzieci do wspólnego pokazywania i śpiewania piosenki. AUTORZY: Kamila Wichrowska, Olga Wysłowska 32 Copyright by Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o., Warszawa 2015

Angielski dla starszaków Wychowanie przedszkolne Zabawa ruchowa Colours In the red, red town Was a red, red house. In the red, red house Was a red, red bed. In the red, red bed Was a red, red cat. And that is that. In the yellow / orange/ brown / green town... N. pokazuje przed sobą prostokąt. N. łączy nad głową czubki palców robi daszek. N. pokazuje przed sobą prostokąt. N. składa dłonie i pochyla się w prawo, opierając na nich głowę. N. pokazuje przed sobą prostokąt. N. naśladuje głaskanie kota. N. rozkłada ręce na boki. Powtórzenie słownictwa Dzieci siadają w kole na dywanie, są zwrócone do tablicy. N. przyczepia do niej obrazki ilustrujące nowe słówka: czerwony, żółty, brązowy, zielony, pomarańczowy, i zachęca dzieci do ich powtórzenia: red, yellow, brown, green, orange, np. głośno, cicho. CD Bye-bye song B Propozycja zapisu w dzienniku Hello song. Piosenka Colours. Zabawa ruchowa. Praca plastyczna kolorowanie rytmów. Praca z tablicą obrazkową. Bye-bye song. ŚRODKI DYDAKTYCZNE: CD nagrania: Hello song, Bye-bye song, Colours, KP 2 Przebieg zajęć CD Hello song CD Colours N. włącza piosenkę Colours. Dzieci swobodnie przemieszczają się po sali. Kiedy N. wyłącza nagranie i następuje cisza, zadaniem dzieci jest znaleźć w sali przedmiot w kolorze wymienionym przez N.: Show me yellow / green N. podchodzi do wybranych dzieci, sprawdza, czy wskazały odpowiedni przedmiot i mówi: Good, it s yellow. Praca plastyczna KP Dzieci siadają przy stolikach. N. pokazuje dzieciom KP i opowiada o obrazkach: In the picture there are: cats and houses. N. wskazuje odpowiednie elementy ilustracji: a yellow cat, a brown cat... N., pokazując pierwszy rytm, zachęca dzieci, aby nazywały obrazki razem z nim. Wskazuje również niepokolorowane ilustracje i proponuje, aby dzieci powiedziały, jaki powinny mieć kolor. N. powtarza schemat z dwoma kolejnymi rytmami. Dzieci kolorują domy i koty zgodnie z rytmem. Następnie siadają na dywanie w kole z uzupełnionymi kartami pracy. N. mówi: Show a green house / a red house. N. i dzieci pokazują domy na swojej uzupełnionej karcie pracy. N. pyta: How many red houses? How many green cats? (za każdym razem liczy z dziećmi, wskazując kolejne obrazki). Powtórzenie słownictwa Dzieci siadają na dywanie zwrócone do tablicy. N. zachęca je do powtórzenia słówek. CD Bye-bye song AUTORZY: Kamila Wichrowska, Olga Wysłowska 33 Copyright by Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o., Warszawa 2015