2. Konfiguracja programu Outlook Express

Podobne dokumenty
Scenariusz lekcji. opisać działanie poczty elektronicznej; opisać podobieństwa i różnice między pocztą elektroniczną i tradycyjną;

Scenariusz lekcji. program do obsługi poczty elektronicznej np. Microsoft Outlook.

Bezpieczny system poczty elektronicznej

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW

Scenariusz lekcji. wymienić podstawowe zastosowania Notatnika. dokonać zapisu tekstu do pliku tekstowego. dokonać odczytu tekstu pliku tekstowego;

2. Rozmowy i dyskusje w Internecie

Instrukcja Konfiguracji Programu. MS Outlook Express

Pakiet informacyjny dla nowych użytkowników usługi Multimedia Internet świadczonej przez Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni

2. Tabele w bazach danych

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO

Lekcja 8, 9 i 10. Konspekt lekcji Poczta elektroniczna. Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby pozyskiwania informacji ze szczególnym uwzględnieniem technologii informatycznej;

Konfiguracja konta pocztowego na szkolnym serwerze

Scenariusz lekcji. omówić zastosowanie bazy danych; omówić budowę okna programu Biblioteka; omówić budowę bazy danych pola i rekordy;

Konfiguracja serwerów pocztowych na platformie Tradoro.pl

Scenariusz lekcji. wymienić różne sposoby uruchamiania programów; wyjaśnić pojęcie autouruchamiania; omówić metody tworzenia skrótu;

2. Opracowanie grafiki w dokumencie tekstowym

Pomoc dla r.

2. Metody prezentacji informacji

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Outlook Express z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows 2000 Proessional)

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe pojęcia związane z internetem; scharakteryzować pojęcia: portal, wortal, witryna, WWW, HTTP;

Zakładanie konta

ZAKŁADANIE POCZTY ELEKTRONICZNEJ - na przykładzie serwisu

Instrukcja obsługi Outlook Web App i konfiguracji Thunderbird

Konfiguracja programu pocztowego Outlook Express i toŝsamości.

1. 2. Dobór formy do treści dokumentu w edytorze tekstu MS Word

KONFIGURACJA KONTA POCZTOWEGO DO POBRANIA WIADOMOŚCI Z OBECNEGO SERWERA POCZTOWEGO. Zespół Systemów Sieciowych

Procedura konfiguracji programu Outlook Express z wykorzystaniem protokołu POP3

Scenariusz lekcji. uzasadnić potrzebę przygotowania założeń projektowych bazy danych i określenia celów, do jakich baza danych ma być przeznaczona;

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Konfiguracja programu pocztowego Outlook Express do pracy w sieci NEO.pl

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: WWW w pajęczynie informacji 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: Internet 1

Mediatel 4B Sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, Warszawa,

Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI: 2 CELE LEKCJI: 2.1 Wiadomości: 2.2 Umiejętności: 3 METODY NAUCZANIA

9. Internet. Konfiguracja połączenia z Internetem

Scenariusz lekcji. wymienić zagrożenia czyhające na dane; podać definicję pojęć: phishing, pharning, spyware, adware, trojan, wirus;

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

2. Metody adresowania w arkuszu kalkulacyjnym

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE 5 UWARUNKOWANIA TECHNICZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.

1. Zarządzanie informacją w programie Access

Scenariusz lekcji. określić przeznaczenie klawiszy służących do poruszania się w obrębie tekstu i dokumentu: Home, End, Page UP Page Down, strzałki;

1. Scenariusz lekcji: Najnowsze marki samochodów

Konspekt lekcji redagowanie wiadomości w programie Outlook Express Cele lekcji:

Scenariusz lekcji: Wycieczka klasowa

Scenariusz lekcji. omówić pojęcie formatowania dokumentu tekstowego; wyszczególnić charakterystyczne cechy wzorca dokumentu tekstowego;

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Scenariusz lekcji. wymienić podstawowe zasady redakcji tekstu; wymienić elementy budowy dokumentu na podstawie listu oficjalnego;

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe zastosowania komputerów w szkole i najbliższym otoczeniu;

Scenariusz lekcji. zdefiniować elementy wykresu (zakres danych, serie danych, legenda, zakres wartości, etykiety osi);

INFORMATYKA. Portale społecznościowe

1. Proszę wejść na stronę: poczta.home.pl i zalogować się do nowej skrzynki za pomocą otrzymanych danych.

1. Scenariusz lekcji: Tuningi samochodów

Scenariusz lekcji. wymienić i opisać pojęcia: prawo autorskie, licencja, upgrade, demo, trial, public domain, shareware;

Scenariusz lekcji. opisać zasady programowania strukturalnego; wyjaśnić pojęcia: procedura własna, procedura z parametrem, lista, zmienna;

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji

Poczta elektroniczna ( ) służy do przesyłania i odbierania listów elektronicznych np.: wiadomości tekstowych, multimedialnych itp.

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Instrukcja rejestracji

Scenariusz lekcji. omówić sposoby wstawiania do tekstu obiektów WordArt, ClipArt i rysunków z pliku;

Outlook Express - konfigurowanie i korzystanie.

Scenariusz lekcji. scharakteryzować budowę procedury w języku Logo; rozróżnić etapy tworzenia i wykonania procedury;

Obsługa poczty elektronicznej w domenie emeritus.ue.poznan.pl

Scenariusz lekcji. wskazać narzędzia służące do formatowania tekstu; opisać przeznaczenie narzędzi do formatowania;

Scenariusz lekcji. opisać strukturę prezentacji i budowę poszczególnych slajdów; opisać etapy projektowania prezentacji multimedialnej.

Funkcje i instrukcje języka JavaScript

Klient poczty elektronicznej - Thunderbird

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Przykładowa konfiguracja konta pocztowego w programie Thunderbird z wykorzystaniem MKS 2k7 (MS Windows Vista Busissnes)

KONFIGURACJA SIECIOWA SYSTEMU WINDOWS

Scenariusz lekcji. uzasadnić celowość korzystania z symboli i znaków specjalnych;

Konfiguracja poczty IMO w programach Microsoft Outlook oraz Mozilla Thunderbird

Scenariusz lekcji. Ochrona przed wirusami komputerowymi. Praca z programem antywirusowym. podać definicję wirusa i programu antywirusowego;

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem monitora interaktywnego

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Ja i moje zainteresowania tworzenie własnej strony internetowej

Konfiguracja poczty IMO dla urządzeń mobilnych z systemem ios oraz Android.

Konfiguracja kont w salonach

Scenariusz lekcji. Scenariusz lekcji 1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Scenariusz lekcji. zdefiniować pojęcia arkusz kalkulacyjny-program i arkusz kalkulacyjnydokument;

Scenariusz lekcji. omówić funkcję przycisków kalkulatora kieszonkowego i aplikacji Kalkulator;

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności.

Opisane poniżej czynności może wykonać administrator komputera lub administrator serwera SQL (tj. użytkownik sa).

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Opiekuna

1 IMAP czy POP3? 2 Instalacja programu Mozilla Thunderbird

Certyfikat Certum Basic ID. Instrukcja dla użytkowników Windows Vista. wersja 1.3 UNIZETO TECHNOLOGIES SA

Instrukcja dla użytkowników Windows Vista Certyfikat Certum Basic ID

1 TEMAT LEKCJI 2 CELE LEKCJI 3 METODY NAUCZANIA 4 ŚRODKI DYDAKTYCZNE. Scenariusz lekcji. 2.1 Wiadomości. 2.2 Umiejętności.

2. Graficzna prezentacja algorytmów

Pomoc systemu poczty elektronicznej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wersja: 1.12

Manual konfiguracji konta dla fax2mail

Scenariusz lekcji. opisać podstawowe atrybuty czcionki; scharakteryzować pojęcia indeksu górnego i dolnego; wymienić rodzaje wyrównywania tekstu;

Manual konfiguracji konta dla fax2mail

1. MOZILLA THUNDERBIRD (31.3.0) 2 2. WINDOWS LIVE MAIL THE BAT HOME EDITION ( BIT) 30

Instrukcja Instalacji i konfiguracji CELINA (e-podpis)

Scenariusz lekcji. Przykłady zastosowań komputerów w różnych dziedzinach życia. wymienić podstawowe pojęcia związane z procesem powstawania gazety;

Scenariusz lekcji. wymienić elementy projektu w ASP.NET; opisać sposoby tworzenia stron ASP.NET; podać przykłady istniejących stron typu.

BlackBerry Internet Service. Wersja: użytkownika. Podręcznik

INSTRUKCJE UŻYTKOWNIKÓW

Jak utworzyć wspólną skrzynkę pocztową?

Transkrypt:

1.

2. Konfiguracja programu Outlook Express a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości Uczeń zna pojęcia: e-mail, serwer pocztowy. Uczeń potrafi: ii. b) Umiejętności otworzyć i obsługiwać program Outlook Express, samodzielnie skonfigurować klienta poczty, wysyłać i odbierać e-maile. b. 2. Metoda i forma pracy Elementy wykładu, pokaz, praca w grupie, praca samodzielna przy komputerze. c. 3. Środki dydaktyczne Komputer z dostępem do Internetu, oprogramowanie, karta pracy. d. 4. Przebieg lekcji i. a) Faza przygotowawcza Przywitanie się z uczniami, sprawdzenie listy obecności, podanie tematu zajęć. Nauczyciel przypomina materiał przerobiony na lekcji dotyczącej zakładania konta pocztowego, prosi o włączenie programu Outlook Express, poprzez dwukrotne kliknięcie na jego ikonę. ii. b) Faza realizacyjna 1. Nauczyciel omawia okna otwartego programu: a) z lewej strony znajduje się lista folderów, folder podstawowy to Outlook Express, po rozwinięciu gałęzi folderu Dostępne są następujące podfoldery: - skrzynka odbiorcza folder, do którego umieszczana jest poczta odbierana z naszego konta; liczba wiadomości w tym folderze sygnalizowana jest poprzez liczbę wyświetlaną przy folderze, - skrzynka nadawcza umożliwia przechowywanie wiadomości, które chcemy nadać w czasie późniejszym, - elementy wysłane w folderze tym znajdują się listy, które zostały wysłane z naszego konta, - elementy usunięte w tym folderze znajdują się elementy, które usunęliśmy z folderów, w których były przechowywane, - kopie robocze folder ten umożliwia przechowywanie kopii roboczych dokumentów, nad którymi

pracujemy. 2. Nauczyciel omawia konfigurację konta pocztowego: - otwieranie okna Konto internetowe, poprzez kliknięcie Narzędzia / Konta

- kreator połączeń internetowych (wywołujemy go poprzez kliknięcie Dodaj i wybranie z listy pozycji Poczta) okno Imię i nazwisko - kreator połączeń internetowych okno internetowy adres e-mail (w oknie tym podajemy adres naszego konta, jeśli mamy pewność, że adres został wpisany poprawnie klikamy Dalej)

- kreator połączeń internetowych okno Nazwa serwerów e-mail (okno to wymusza na nas podanie adresu serwera obsługującego naszą pocztę) - kreator połączeń internetowych okno Logowanie poczty internetowej (pole nazwa konta uzupełniamy wpisując naszą nazwę utworzoną na serwerze poczty, w pole hasło podajemy nasze hasło

utworzone na serwerze poczty) - okno Właściwości (okno to umożliwia dokonanie zmian w ustawieniach konta)

- po wprowadzeniu zmian klikamy Zastosuj, w tym momencie program został skonfigurowany 3. Uczniowie przechodzą do pracy samodzielnej (załącznik 1). iii. c) Faza podsumowująca Uczniowie wysyłają e-maila z własnego konta pocztowego. Nauczyciel sprawdza poprawność wykonanych zadań. e. 5. Bibliografia 1. Brehmer A., Poznajemy Informatykę, Videograf, Katowice 2002. 2. Grubiel H., Technologia Informacyjna, WSiP, Warszawa 2004. 3. Heathocote O., Informatyka w szkole, ReadMe, Łódź 2005. 4. Hermanowska G., Technologia Informacyjna, Operon, Gdynia 2005. 5. Koba G., Technologia Informacyjna, Migra, Warszawa 2002. 6. Mordaka M., Informatyka 2005, Czarny Kruk, Bydgoszcz 2005. 7. Nęcka E., Trening twórczości. Podręcznik dla psychologów, pedagogów i nauczycieli, Impuls, Kraków 1998. 8. Nowakowski Z., Informatyka bez tajemnic, Edu-Mikom, Warszawa 1999. 9. Szmidt J.K., Dydaktyka twórczości. Koncepcje Problemy Rozwiązania, Impuls, Kraków

2003. załącznik 1. Ćwiczenie f. 6. Załączniki i. a) Karta pracy ucznia 1. Otwórz przeglądarkę internetową, 2. Wejdź na stronę www.microsoft.pl, 3. Kliknij link Pomoc techniczna, 4. Kliknij link Outlook Express, 5. Kliknij link Konfiguracja konta pocztowego, 6. Korzystając z informacji zawartych w tym linku, dokonaj samodzielnie konfiguracji programu Outlook Express. 45 minut brak g. 7. Czas trwania lekcji h. 8. Uwagi do scenariusza