Klasa 2 maj blok 4 dzień 1. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: A ja wolę moją mamę. Temat dnia: Moja mama i ja. Cele zajęć: Uczeń:

Podobne dokumenty
Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie I. Prowadząca Marzena Łukasiewicz SP nr 3 w Lubartowie. Temat kręgu tematycznego Na tapczanie siedzi leń.

Klasa 2 październik blok 3 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: To już jesień. Temat dnia: Gdy pada deszcz. Cele zajęć: Uczeń:

Scenariusz nr 58 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

Klasa 3 styczeń blok 3 dzień 5. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Moja rodzina i ja. Temat dnia: Medal dla dziadka. Cele zajęć:

Klasa 3 marzec blok 3 dzień 4. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Wielcy Polacy i ich osiągnięcia. Temat dnia: Fryderyk Chopin i jego muzyka.

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: gry i zabawy dydaktyczne, działalność praktyczna ucznia, ćwiczeniowa.

- uzupełnianie poszczególnych partii materiału dodatkowymi ćwiczeniami, - powtarzanie i utrwalanie wiadomości,

Scenariusz nr 56 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie II przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny W kadrze zatrzymane Temat: Na planie filmowym SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

Klasa 3 kwiecień blok 4 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Sercu bliska Ojczyzna. Temat dnia: Z czego słynie Kraków?

Scenariusz nr 36 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Temat: Zabytki starego Krakowa

"JAKIE ZWIERZĘTA NAZYWAMY KRĘGOWCAMI?" i "NASZE DOMOWE HODOWLE"- scenariusze lekcji z przyrody w klasie IV. Autor: Jolanta Spyra

Wolontariat nie ma granic

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Zwierzęta egzotyczne. Temat: Gdzie żyją zwierzęta egzotyczne?

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące, pogadanka, działanie praktyczne, burza mózgów, metoda gier dydaktycznych.

Scenariusz nr 18 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PROGRAM PODNOSZĄCY EFEKTY KSZTAŁCENIA DLA UCZNIÓW EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z HISTORII DLA KLAS IV VI

Scenariusz nr 12 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Konspekt lekcji otwartej

SYSTEM OCENIANIA PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH (FIZYKA, CHEMIA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA) W GIMNAZJUM NR 18 W GDYNI.

Opracowała Anna Kaszkowiak

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY- KLASY I-III

Temat dnia. Wielokierunkowa aktywność dzieci. Integralny ośrodek tematyczny: KTO NAM SZYJE UBRANIA. Cele ogólne:

KRYTERIA OCENIANIA W KLASIE II

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Edukacja plastyczna Wykonanie plakatu techniką collage promującego zdrowy sposób odżywiania się.

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ. Temat ośrodka tygodniowego: Karnawał. Temat ośrodka dziennego: Zabawa karnawałowa.

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z MATEMATYKI w klasie II gimnazjum. Temat: Przed nami powtórki materiału działania na potęgach i pierwiastkach

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W KLASIE PIERWSZEJ. Barbara Rams Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu Zajęcia przeprowadzone w dniu r.

Przedmiotowy System Oceniania Język polski

Temat bloku: Święto Matki. Temat dnia: Naszym mamom. Cele ogólne: zapoznanie z treścią wiersza pt. "Dla Mamy",

Tematyka i rozwiązania metodyczne kolejnych zajęć lekcyjnych wraz z ćwiczeniami.

Scenariusz zajęć. - poznaje pozawerbalne sposoby komunikowania się między ludźmi /gest, mimika/,

Test całoroczny z matematyki. Wersja A

Podstawy przedsiębiorczości Klasa: 3 LO Semestr: I Tygodniowy wymiar godzin: 1

Porównanie egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty (język angielski)

Temat: Bezpieczny wypoczynek podczas wycieczek - zasady ogólne"

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH ODBYWAJĄCYCH SIĘ W SZKOLNYM LABORATORIUM CHEMICZNYM

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

SCENARIUSZ LEKCJI DLA KLASY V (z elementami minikoszykówki)

Scenariusz nr 30 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Temat: Jestem bezpieczny w drodze do szkoły

Scenariusz zajęć z przyrody dla klas IV VI szkoły podstawowej

Cele lekcji - uczeń: Klasa: V. Czas trwania: 90 minut. Metody pracy: - pogadanka, - "burza mózgów", - "metaplan", - metoda praktycznego działania.

JADWIGA SKIMINA PUBLIKACJA NA TEMAT: NAUKA MS. WORD 2000 W KLASIE IV

Scenariusz nr 80 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Przedmiotowe zasady oceniania. zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania. obowiązującymi w XLIV Liceum Ogólnokształcącym.

Klasa 2 październik blok 4 dzień 3. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: A to Polska właśnie. Temat dnia: Miejsca pamięci narodowej. Cele zajęć: Uczeń:

Scenariusz nr 8 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz zajęć integracyjnych.

Scenariusz hospitacji diagnozującej 17 XI 2006 r.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI. Przedmiotowy system oceniania z matematyki jest zgodny z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania

Plan naprawczy. Sokółka 2006/2007. Opracowanie: Urszula Bronowicz Henryka Sarosiek ElŜbieta Plichta Katarzyna Dykiel Tomasz Mucuś

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA - JĘZYK ANGIELSKI CELE NAUCZANIA:

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I-III Szkoły Podstawowej w Szczurowej

Przykładowy konspekt lekcji dla uczniów klas IV-VI

SCENARIUSZ LEKCJI MATEMATYKI W KLASIE IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SCENARIUSZ LEKCJI WYCHOWAWCZEJ W GIMNAZJUM

JĘZYK ANGIELSKI. Przedmiotowy system oceniania w klasach 1-3

SCENARIUSZ LEKCJI. TEMAT LEKCJI: Zastosowanie arkusza kalkulacyjnego EXCEL do rozwiązywania układów równań liniowych metodą wyznacznikową

WYMAGANIA EDUKACYJNE SPOSOBY SPRAWDZANIA POSTĘPÓW UCZNIÓW WARUNKI I TRYB UZYSKANIA WYŻSZEJ NIŻ PRZEWIDYWANA OCENY ŚRÓDROCZNEJ I ROCZNEJ

Załącznik do Statutu Szkoły Podstawowej w Czernikowie PROPOZYCJE PROMOCYJNYCH OCEN OPISOWYCH OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW KLAS I III

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z GEOGRAFII W KLASACH I III.

Scenariusz zajęć dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

KONSPEKT LEKCJI. TEMAT LEKCJI: Rozrachunki z pracownikami z tytułu wynagrodzeń ( blok 2 godzinny)

Przedmiotowe Zasady Oceniania z przedmiotu Informatyka

REGULAMIN PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO LICEUM PLASTYCZNEGO W KOLE

Mamy pomysł i co dalej?

JAK POPRAWNIE NAPISAĆ PODANIE? PORADNIK

Edu-Sense Sp. z o.o. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny ul. Dobrzańskiego Lublin Strona 1

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego

Ćwiczenia usprawniające analizę słuchową* (zadania z zastosowaniem głosek, sylab, wyrazów, zdań, struktur rytmicznych)

Przedmiotowe systemy wymagań dla poszczególnych edukacji w klasie I

SCENARIUSZ ZINTEGROWANYCH ZAJĘĆ W KLASIE II

Rzymskokatolicka Parafia pw. Ducha Świętego

Temat: Mnożenie liczby całej przez ułamek. Obliczanie ułamka z danej liczby.

Cel ogólny warsztatu. Cele szczegółowe. Jak zostać wolontariuszem w kraju globalnego Południa? Agnieszka Seget, Assist-in

Scenariusz nr 28 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne. Metody (według Okonia)

Scenariusz zajęć dla grupy zróżnicowanej wiekowo: 3, 4, 5 latki

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA PLASTYKA

mgr Jolanta Kruszyńska Temat: Tworzenie kartki świątecznej wykorzystanie programu Paint.

PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA STAŻYSTY

Procedury złożone z przesunięciem

WEWNĄTRZSZKOLNE DOSKONALENIE NAUCZYCIELI

Konspekt do zajęć zintegrowanych w klasie II

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MATEMATYKI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KROŚNIE

JAK OCENIAĆ, BY WSPIERAĆ ROZWÓJ UCZNIA

Ocenianie bieżące polega na obserwacji pracy ucznia i zapisywanie ich w formie ocen, którym przypisane są opisy:

Scenariusz nr 7 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

PRACA KLASOWA PO REALIZACJI PROGRAMU NAUCZANIA W KLASIE 4

29. TRZY W LINII CZYLI O POSZUKIWANIU ZWIĄZKÓW

Scenariusz integralnego zajęcia dla klasy I z wykorzystaniem komputera.

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Wynalazki z Polski Temat: Wynalazcy z Polski SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTÓW

KRYTERIA OCENY Z PRZEDMIOTU MUZYKA. Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania na ocenę bardzo dobra, a także :

Transkrypt:

Scenariusz zajęć klasa II - maj blok 4 dzień 1 Strona1 Klasa 2 maj blok 4 dzień 1 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: A ja wolę moją mamę. Temat dnia: Moja mama i ja. Cele zajęć: Uczeń: -czyta teksty i wiersze dla dzieci, -podaje cechy swojej mamy. -układa pytania do tekstu, - tworzy rodzinę wyrazu,,matka, -zna zawód swojej mamy, -przelicza, porównuje i zapisuje liczby w zakresie 100, -wykonuje wg instrukcji nauczyciela korale dla mamy, - zgodnie bawi się z rówieśnikami. Metody aktywizujące: kosz i walizeczka, burza mózgów, scenki dramowe, czytanie w słuchawkach, działalność praktyczna ucznia, ćwiczeniowa, zabawowa. Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, grupowa. Środki dydaktyczne: karta pracy, przygotowana przez nauczyciela dwustronna kartka z kalendarza, zabawa integracyjna,,za co kocham moją mamę?, nagranie wiersza:,,piękny dzień, wstążeczka ok. 50 cm, 10 owocowych cukierków w kolorowych papierkach, szary papier z napisem: Rodzina wyrazu,,matka, serduszka z napisanymi wewnątrz wyrazami, plansza z koszem, plansza z walizeczką, małe karteczki dla dzieci, cenki, kolorowe flamastry. Przebieg zajęć Część wstępna 1. Czynności organizacyjno porządkowe (powitanie, kontrola obecności, przygotowanie do zajęć). 2. Wprowadzenie do zajęć. Liczmanek pokazuje dzieciom kartkę z datą 26 maja i pyta: Kto w tym dniu obchodzi swoje święto? - Uczniowie odpowiadają, a następnie zapisują do zeszytów temat podany przez Liczmanka. Przygotowana przez nauczyciela dwustronna kartka z kalendarza 26 maja 26 maja,,dzień Matki Część główna

Scenariusz zajęć klasa II - maj blok 4 dzień 1 Strona2 1. Słuchanie nagrania wiersza Czesława Janczarskiego pt.,,piękny dzień. 1 Uczniowie po wysłuchaniu wiersza, szukają odpowiedzi na pytania: -Jaki piękny dzień opisuje autor wiersza? - Jak wyglądają według autora oczy i uśmiech mamy? - Od kogo i dlaczego zależy uśmiech mamy? 2. Czytanie w słuchawkach wiersza,,piękny dzień. Nauczyciel prosi uczniów, aby podczas czytania zwracali uwagę na znaki przestankowe i czytali z odpowiednią intonacją. 3. Jaka jest moja mama? słoneczko mojej mamy. - Uczniowie na promykach zapisują wyrazy określające mamę. 4. Ciekawostki Liczmanka Czy wiecie że,,słowo mama w różnych językach ma bardzo podobne brzmienie: - mother (czyt. mader) po angielsku, -mutter ( czyt. muter) po niemiecku, -maman ( czyt. mamą) po francusku, - mama ( czyt. mama) po rosyjsku. 5. Układanie pytań do tekstu o Dniu Matki 2 ćwiczenia. - Uczniowie czytają w słuchawkach tekst. -Układają samodzielnie pytania do przeczytanego tekstu. Nagranie wiersza Czesława Janczarskiego pt.,,piękny dzień. Ćwiczenie 1 Tekst wiersza Czesława Janczarskiego pt.,,piękny dzień. Ćwiczenie 2 Słoneczko/ wewnątrz napis mama/ z 6 promykami do wpisywania określeń. Na jednym: napis - dobra Ćwiczenie 3 6. Zawód mojej mamy drama. - Uczniowie za pomocą gestów pokazują, jaki zawód wykonuje ich mama. Pozostali uczniowie zgadują. 7. Tworzenie rodziny wyrazu: matka. - Uczniowie wybierają wyrazy /napisane w serduszkach/należące do rodziny wyrazu,,matka i przyklejają je do arkusza z napisem: Rodzina wyrazu,,matka. Szary papier z napisem: Rodzina wyrazu,,matka. Serduszka z napisanymi wewnątrz wyrazami: Marysia, matka, mamusia, miła, mamunia, 1 Aleksandra Michałowska -,,Sto wierszy na każda okazję Wydawnictwo Siedmioróg, Wrocław 2010 2 Aleksandra Michałowska -,,Sto wierszy na każda okazję Wydawnictwo Siedmioróg, Wrocław 2010

Scenariusz zajęć klasa II - maj blok 4 dzień 1 Strona3 8. Zabawa integracyjna,,za co kocham moją mamę? - Dzieci siedzą na krzesełkach w kręgu. Podają sobie z rąk do rąk wycięte z kartonu czerwone serduszko i mówią, za co kochają swoją mamę. matula, mateczka, matula, mały. 9. Zadanko Liczmanka O jakiej liczbie myślę? Gdy do liczby, którą mam na myśli, dodam 37, potem odejmę od wyniku 4 i dodam 10, to otrzymam liczbę 73. 10. Przeliczanie, porównywanie i zapis liczb w zakresie 100. - Uczniowie indywidualnie i zbiorowo wykonują ćwiczenia i zadania utrwalające przeliczanie, porównywanie oraz zapis liczb w zakresie100. /-uzupełnianie liczb na osi liczbowej, -zapisywanie liczb wyrazami, -zapisywanie liczb cyframi, - porównywanie liczb działania z okienkiem, -uzupełnianie ciągów liczbowych np.5,10,15 -dodawanie trzech składników, - odejmowanie dwóch liczb np.55-0-10= - układanie matematycznych zagadek np. Jeśli dodam do siebie liczbę 12 i 23, potem odejmę od wyniku pewną liczbę, to otrzymam liczbę 25. Jaką liczbę mam na myśli? Itp. 11. Upominek dla Mamy -,,Cukierkowe korale -Uczniowie łączą ze sobą kolorowe cukierki poprzez wiązanie ich ze sobą kolorową wstążeczką. Materiały: wstążeczka ok. 50 cm, 10 owocowych cukierków w kolorowych papierkach. 12. Zabawy ruchowe ze śpiewem. - Uczniowie bawią się w poznane wcześniej zabawy ruchowe ze śpiewem. Część końcowa 1. Podsumowanie zajęć -Kosz i walizeczka. -Uczniowie zapisują na walizce to, co im się przyda, co chciałyby zabrać ze sobą z zajęć. Na koszu zapisują to, co sprawiło im przykrość lub co im się nie podobało. 2. Ocena pracy dzieci. Nauczyciel ocenia pracę uczniów na lekcji. Wyróżnia słownie dzieci, które były aktywne. Plansza z koszem, plansza z walizeczką, małe karteczki dla dzieci, cenki, kolorowe flamastry.

Scenariusz zajęć klasa II - maj blok 4 dzień 1 Strona4 3. Praca domowa. - Nauczyciel zadaje i wyjaśnia pracę domową. Praca domowa. Wymyśl rymy do podanych wyrazów: mama matulakwiatek- Proponowany zapis w dzienniku: Pogadanka na temat roli mamy w życiu każdego dziecka na podstawie doświadczeń i wiersza Czesława Janczarskiego pt.,,piękny dzień. Dobieranie przymiotników będących odpowiedzią na pytanie: Jaka jest moja mama? Redagowanie pytań do tekstu o Dniu Matki ćwiczenia. Zawód mojej mamy scenki dramowe. Tworzenie rodziny wyrazów: matka. Zabawa integracyjna,,za co kocham moją mamę? Przeliczanie, porównywanie i zapisywanie liczb w zakresie 100. Upominek dla Mamy -,,Cukierkowe korale. Zabawy ruchowe ze śpiewem. Podstawa programowa Dokument Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej W zakresie edukacji polonistycznej: 1.1a uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b rozumie sens kodowania oraz dekodowania informacji; odczytuje uproszczone rysunki, piktogramy, znaki informacyjne; czyta i rozumie teksty przeznaczone dla dzieci; 1.2.d ma potrzebę kontaktu z literaturą i sztuką dla dzieci; 1.3.a w formie pisemnej tworzy kilkuzdaniową wypowiedź, 1.3.c uczestniczy w rozmowach: zadaje pytania, udziela odpowiedzi, prezentuje własne zdanie. 1.3.f pisze czytelnie i estetycznie, dba o poprawność gramatyczną, ortograficzną oraz interpunkcyjną. 1.4.b. rozumie umowne znaczenie rekwizytu i umie posłużyć się nim w odgrywanej scence. W zakresie edukacji muzycznej: 3.1.a śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego. W zakresie edukacji plastycznej: 4.2.c realizuje proste projekty w zakresie form użytkowych. W zakresie edukacji społecznej: 5.4. współpracuje z innymi w zabawie, nauce szkolnej; przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej. W zakresie edukacji matematycznej: 7.3zapisuje cyframi i odczytuje liczby, 7.5 dodaje i odejmuje liczby; 7.7 rozwiązuje łatwe równania jednodziałaniowe z niewiadoma w postaci okienka ( bez przenoszenia na drugą stronę). W zakresie wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej: 10.3.c bierze udział w zabawach, 10.4.b wie, jakie znaczenie dla zdrowia ma aktywność fizyczna.

Scenariusz zajęć klasa II - maj blok 4 dzień 1 Strona5 Opis zawartości zasobu Autorzy Scenariusz zawiera nagranie wiersza,,piękny dzień, ćwiczenia w układaniu pytań do tekstu, propozycję scenek dramowych, tworzenie rodziny wyrazów, zabawę integracyjną, zadania na przeliczanie, porównywanie i zapis liczb w zakresie 100. Barbara Goliszek