Majsterkowo to program warsztatów manualnych dla dzieci w wieku 6-12 lat, realizowanych przez sieć sklepów Castorama od 2012 roku.



Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć - 45 min. Cel ogólny zajęć: Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów związanej z właściwym zagospodarowaniem odpadów.

Scenariusz zajęć dla uczniów z kl. 0-III szkoły podstawowej I. Temat: Jak zostać EcoBohaterem?

PLAN ZAJĘĆ REKREACYJNO-SPORTOWYCH W PSP2 W GOGOLINIE w dniach r r. Kierownik wypoczynku: mgr Koryna Konopka

PROGRAM PRACY ZAJĘĆ DODATKOWYCH

TWÓRCZE DZIAŁANIA TECHNICZNE - kl. 2

ElHan, ul. Czeremchowa 32/103, Poznań tel

WARSZTATY DECOUPAGE - cykl V spotkań

Scenariusz zajęć dla uczniów gimnazjum

Wymagania edukacyjne z zajęć technicznych w klasie V. Ocenę dostateczną. który:

KONSPEKT ZAJĘĆ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ. TEMAT: NIEŚĆ POMOC PTAKOM ZIMĄ TO NIE TAKIE TRUDNE!

Wychowanie i nauczanie przez sztukę

Scenariusz zajęć - 45 min

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT w sprawie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty euro

Roczny plan pracy z zajęć technicznych dla klasy V do programu nauczania Jak to działa?

Roczny plan pracy z zajęć technicznych dla klasy V do programu nauczania Jak to działa?

Roczny plan pracy z zajęć technicznych dla klasy V do programu nauczania Jak to działa?

Wspólny System Segregacji Odpadów

TYGODNIOWY PROJEKT EDUKACYJNY NAŁADOWANI POZYTYWNĄ ENERGIĄ

Temat Ocena Wymagania ROZDZIAŁ III. MATERIAŁY I ICH ZASTOSOWANIE

Cele ogólne: Cele szczegółowe:

Uczniów klas: I-III Szkoły Podstawowej

Plan pracy z zajęć technicznych. dla klasy V. do programu nauczania Jak to działa?

PSO zajęć technicznych dla klasy V do programu nauczania Jak to działa?

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ TECHNICZNYCH DLA KLASY VI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018. Roczny plan pracy z zajęć technicznych dla klasy V

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 7. o Temat: SZAFKI Rura rege regał.

PLAN PRACY ZE SZCZEGÓŁOWYMI WYMAGANIAMI EDUKACYJNYMI Z ZAJĘĆ TECHNYCZNYCH DLA KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZEBIEG (KROK PO KROKU Z UWZGLĘDNIENIEM METOD I SZACUNKOWEGO CZASU) I FORMA REALIZACJI ZAJĘĆ

Konferencja. Książka radości daje tyle. Nowy Sącz,

Wymagania edukacyjne - zajęcia techniczne klasa 5

Scenariusz zajęć - 45 min. Cel ogólny zajęć: Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów z zakresu gospodarki odpadami.

3. Dostarczanie uczniom, rodzicom i nauczycielom informacji o uzdolnieniach, postępach i trudnościach

W trakcie zajęć uczniowie/wychowankowie poznają opakowania jakie spełniają funkcje, z czego są wykonane, kiedy i przez kogo są wykorzystywane.

Rozkład materiału nauczania z planem wynikowym technika klasa 5a i 5b rok szkolny 2018/19

KONKURS RECYKLING FASHION

w Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfinie 1. Pobudzanie uczniów do systematycznej pracy i rozwoju, wspieranie motywacji.

PROGRAM PROFILAKTYKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DZIERĄŻNI

wprowadzanie do praktyki resocjalizacyjnej zagadnień związanych z mową nienawiści;

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZAPYTANIE OFERTOWE

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 5. o Temat: STOŁY do zagrania.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU URODZINY ZIEMI DLA KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W CHODZIEŻY

Artystyczne. Twarze Wawra. Projekt współfinansowany ze środków Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

Scenariusze lekcji Przedszkola. Scenariusz nr 2

PLAN NAUCZANIA NA ZAJĘCIA TECHNICZNE CERAMIKA ROK SZKOLNY 2017/168 GIMNAZJUM N1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH. autor -MAŁGORZATA WACIŃSKA

NOWE ZASADY DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z ZAJĘĆ TECHNICZNYCH DLA KLASY V

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep

Scenariusz zajęć z techniki: Temat: Konstruujemy Ekoludka wykorzystanie materiałów odpadowych.

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z TECHNIKI

Chcę być EKO w domu i poza nim

ROCZNY PLAN PRACY PRZEDSZKOLA NR 40 Poznańskie Koziołki w Poznaniu NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Szanowni Państwo. Oferujemy warsztaty: Poniżej przedstawiam szczegółowy opis proponowanych zajęć.

V TOMASZOWSKI FESTIWAL EKOLOGICZNY REJS NA CZYSTĄ WYSPĘ 2018 KONKURS RECYKLING FASHION

Roczny plan pracy z zajęć technicznych dla klasy VI do programu nauczania Jak to działa?

INSPIRUJEMY DO WIELKOŚCI SZKOŁA TUTORÓW VI EDYCJA: KRAKÓW, WARSZAWA, WROCŁAW, SZCZECIN, GDAŃSK, POZNAŃ,

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku


System oceniania do zajęć technicznych w kl. V

Akcja Segregacja. Kto segreguje ten zyskuje

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji śmieci. Mieszkańcy będą musieli dzielić odpady na co najmniej cztery kategorie.

AKADEMIA DLA MŁODYCH PRZEWODNIK TRENERA. PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

Piątek godzina grupa nauczycieli spotyka się z prowadzącą warsztaty kol. Bogusławą Wujcikowską

WYMAGANIA PROGRAMOWE DLA KLASY V

Skąd wziąć palety? Dając drugie życie starym paletom stworzyć można niebanalne dekoracje ogrodu. fot. Altax

Wykraczamy poza horyzont...

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z INFORMATYKI

uczestników szkolenia Rękodzieło artystyczne z elementami dekoracji wnętrz organizowanego w Ostrowcu Św.

KREATYWNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Legionowo, r. mgr Alicja Sitkowska-Warda

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z INFORMATYKI

Scenariusz zajęć (a) Aktywność fizyczna i zdrowie

prowadzę aktywnymi metodami nauczania, aktywizując ich uczestników. Poniżej przedstawiam Państwu ofertę prywatnych. Zapraszam do lektury i kontaktu.

PROGRAM PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na rok szkolny 2013/2014

Nowoczesna szkoła, nowoczesny świat uczy, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy

Scenariusz II szkolnego turnieju sprawności manualnej uczniów gimnazjum SPRAWNE RĘCE

Sprawozdanie z realizacji działania ekologicznego. ,, Robiąc tak niewiele możesz pomóc innym i przyrodzie

Mówimy NIE bezmyślnym zakupom budujemy społeczeństwo recyklingu WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

LEKCJA 1 Poznajemy robota mbot

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

ZAPYTANIE OFERTOWE

Wymagania edukacyjne z zajęć technicznych dla klasy V do programu nauczania Jak to działa?

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, tzn. na osobną realizację zadań nr 1 i nr 2.

Program rozwijania uzdolnień plastycznych u dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Artystą być. Agnieszka Janas

Scenariusz lekcji otwartej dla nauczycieli gimnazjum w związku z Dniem Ziemi 2004 w ramach projektu Przyjazny Ziemi.

Osoby odpowiedzialne. D. Krzaczkowska. D. Krzaczkowska. D. Krzaczkowska

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 6. o Temat: Siedziska Na okrągło i na miękko krzesła!

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z INFORMATYKI. I. Postanowienia ogólne Przedmiotowy System Oceniania został opracowany na podstawie:

Podstawy pedagogiki leśnej od Edukacji Środowiskowej do Edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Bjørn Helge Bjørnstad

Temat lekcji: Recykling, czyli ze starego coś nowego cz I

Scenariusz zajęć nr 45 Temat: Idziemy do sklepu- obliczenia pieniężne.

SEGREGACJA ODPADÓW? O CO TU CHODZI?

PROJEKT METODYCZNY. Kompozycja plastyczna Rytm z wykorzystaniem programu Paint. Autorzy : Eulalia Kalkowska Ewa Doering

Program Coachingu dla młodych osób

Program nauczania przedmiotu uzupełniającego Praktyczne zastosowania informatyki

Ochrona Środowiska. Autor: Tomasz Buchta

Scenariusz lekcji fizyki Temat: OD CZEGO ZALEŻY SIŁA TARCIA?

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15 we Wrocławiu - Szkoła Podstawowa nr 25

Transkrypt:

Majsterkowo to program warsztatów manualnych dla dzieci w wieku 6-12 lat, realizowanych przez sieć sklepów Castorama od 2012 roku. Poprzez interaktywne zajęcia prowadzone przez specjalistów Castoramy wspieramy rodziców i nauczycieli w pracy wychowawczej opartej na idei samodzielności oraz troski o najbliższe otoczenie i środowisko. Interaktywne zajęcia umożliwiają najmłodszym realizację pierwszych samodzielnych projektów, odkrywanie nowych pasji oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Poprzez praktyczne warsztaty staramy się nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować twórcze myślenie, rozwijać potencjał dzieci oraz promować ideę współpracy i tolerancji. Jednocześnie duży nacisk kładziemy na edukację ekologiczną, która dzięki praktycznym zajęciom, ułatwia dzieciom codzienną troskę o swoje otoczenie. Do tej pory w naszych zajęciach udział wzięło ponad 14 000 dzieci z całej Polski.

Temat warsztatów: Samodzielnie składamy drewniane zabawki Czas: 1h Miejsce: Cieszyński rynek, przestrzeń o wielkości 8m x 4,m wydzielona płotkiem o wysokości 1 m z logiem Majsterkowo, w środku długi stół z palet lub płyt OSB przeznaczony do pracy Prowadzący: dwóch pracowników sklepu Castorama oraz osoba upoważniona do prowadzenia zajęć z dziećmi Cel ogólny: a) nauka praktycznych umiejętności, b) rozwój zdolności manualnych u dzieci, c) wspieranie samodzielności, d) pobudzanie wyobraźni dzieci, e) wzmacnianie postawy ekologicznej i troski o środowisko, f) promowanie współpracy. Cele szczegółowe: Dziecko: a) będzie umiało posługiwać się narzędziami przeznaczonymi do obróbki drewna, b) będzie potrafiło wymienić kolejne etapy obróbki drewna, c) będzie znało ekologiczny kontekst związany z eksploatacją drewna, d) będzie umiało samodzielnie stworzyć drewniany samolot oraz pociąg z wagonikami. Potrzebne materiały do: listewka 3xx20 cm, 2 listewki x10x0,cm, listewka 3x7x0, cm, listewki 3x4x0, cm, listewka 1x2, cm, 2 patyczki po lodach, 2 koła o średnicy 2 cm Potrzebne narzędzia: nóż do drewna, papier ścierny, kilka śrub/gwoździ, śrubokręt lub wkrętarka, klej do drewna, dłuto, młotek Metoda realizacji zadań: Rozmowa kierowana, ćwiczenia praktyczne L.p. Aktywność Czas 1. Powitanie uczestników warsztatów, wskazanie im miejsca, w którym mogą usiąść oraz rozdaje każdemu z nich fartuszek. Wytłumaczenie zasad przebiegu zajęć oraz reguł bezpieczeństwa związanych z posługiwaniem się narzędziami na zajęciach 2. Rozmowa z dziećmi na temat roli drzew w przyrodzie oraz warunków środowiskowych sprzyjających właściwemu rozwojowi roślin. Poruszenie tematu fotosyntezy a także zasad dbania o środowisko w 10 min

kontekście drzew. 3. Wprowadzenie dzieci w temat zajęć składanie przedmiotów z drewna. Uporządkowanie wspólnie z grupą wiedzy na temat kolejnych etapów powstawania wyrobów drewnianych. 4. Zaprezentowanie materiałów oraz narzędzi potrzebnych do wykonania drewnianych zabawek. Wytłumaczenie jakie jest ich przeznaczenie oraz sposób ich użytkowania. Pomoc dzieciom w rozdzieleniu między siebie potrzebnych materiałów.. Prowadzący pokazuje dzieciom na szablonie sposób wykonania modelu oraz przechodzi z dziećmi krok po kroku przez kolejne kroki budowy. W razie problemów pomaga dzieciom w wykonaniu zabawki. Zachęca również dzieci, które szybciej wykonują kolejne czynności, by pomagały innym uczestnikom warsztatów. 6. Zakończenie zajęć i wykonanie zdjęcia grupowego. Prowadzący rozdaje dzieciom dyplomy oraz upominki. Wykonane zabawki są zabierane przez dzieci do domu min 30 min

Temat warsztatów: Recykling niepotrzebnych przedmiotów przy użyciu techniki decoupage Czas: 1h Miejsce: Cieszyński rynek, przestrzeń o wielkości 8m x 4,m wydzielona płotkiem o wysokości 1 m z logiem Majsterkowo, w środku długi stół z palet lub płyt OSB przeznaczony do pracy Prowadzący: dwóch pracowników sklepu Castorama oraz osoba upoważniona do prowadzenia zajęć z dziećmi Cel ogólny: g) nauka praktycznych umiejętności, h) rozwój zdolności manualnych u dzieci, i) wspieranie samodzielności, j) pobudzanie wyobraźni dzieci, k) wzmacnianie postawy ekologicznej i troski o środowisko, l) promowanie współpracy. Cele szczegółowe: Dziecko: e) będzie umiało odnawiać przedmioty techniką decoupage, f) będzie potrafiło wymienić korzyści recyklingu, g) będzie umiało samodzielnie korzystać z narzędzi wykorzystywanych w technice decoupage, h) będzie umiało wymienić sytuacje, w których wykorzystywane są narzędzia: nóż do tapet, klej typu wikol, farby akrylowe oraz lakier. Potrzebne materiały: przedmioty wycięte z serwetek papierowych, ozdobnego papieru, gazet i magazynów, wydruków komputerowych, przedmiot do ozdabiania pudełka, skrzynki, doniczki, opakowania po produktach, doniczki, ramki do zdjęć, talerze Potrzebne narzędzia: nóż do tapet, żyletka, pędzle, gąbka kuchenna, waciki, patyczki kosmetyczne, chusteczki jednorazowe, klej typu wikol, farby akrylowe, lakier Metoda realizacji zadań: Rozmowa kierowana, ćwiczenia praktyczne L.p. Aktywność Czas 1. Powitanie uczestników warsztatów, wskazanie im miejsca, w którym mogą usiąść oraz rozdanie każdemu z nich fartuszka. Wytłumaczenie zasad przebiegu zajęć oraz reguł bezpieczeństwa związanych z posługiwaniem się narzędziami na zajęciach.

2. Rozmowa z dziećmi na temat recyklingu i powtórnego wykorzystania przedmiotów, które znajdują się w naszych domach. Prowadzący stymuluje rozmowę zadając pytania dotyczące różnych możliwości dbania o środowisko w ten sposób. Porusza tematy: ograniczania ilości produkowanych odpadów, segregowania śmieci oraz dawania drugiego życia przedmiotom. 3. Wprowadzenie dzieci w temat zajęć technika decoupage. Prowadzący tłumaczy na czym polega technika. Wspólnie z grupą zastanawia się jakim przedmiotom znajdującym się w naszych domach można dać w ten sposób drugie życie 4. Zaprezentowanie materiałów oraz narzędzi potrzebnych do odnowienia przedmiotów. Wytłumaczenie jakie jest ich przeznaczenie oraz sposób ich użytkowania zarówno w technice decoupage, jak i na co dzień. Pomoc prowadzącego w rozdzieleniu między dzieci potrzebnych materiałów.. Prowadzący prezentuje dzieciom kolejne kroki niezbędne w technice decoupage. W razie problemów pomaga dzieciom w odnowieniu przedmiotu.. Zachęca również dzieci, które szybciej wykonują kolejne czynności, by pomagały innym uczestnikom warsztatów. 6. Zakończenie zajęć i wykonanie zdjęcia grupowego. Prowadzący rozdaje dzieciom dyplomy oraz upominki. Wykonane przedmioty zabierane są przez dzieci do domu. 10 min min 30 min