SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH Opracowanie: mgr Iwona Szkopiak, nauczyciel Zespołu Szkół w Barcinie

Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie Va Temat: Where is the bank? opis położenia budynków względem siebie.

ELEMENTY ŚWIATA PRZEDSTAWIONEGO TEKSTU EWY GRĘTKIEWICZ PIERWSZA LEKCJA POLSKIEGO.

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLASY VI NA POSZCZEGÓLNE OCENY I OKRES OCENA CELUJĄCA

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLASY VI ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO SŁOWA NA START W KLASIE VI

4) praktyczne opanowanie umiejętności ogólnych i specjalistycznych, których wpojenie należy do celów nauczania przewidzianych programem nauczania,

Cele kształcenia wymagania ogólne

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY VI

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY V

KRYTERIA OCENY ROCZNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV

VI KSZTAŁCENIE LITERACKIE I KULTUROWE

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASACH IV - VI

Kryteria oceniania z języka polskiego dla klasy III gimnazjum

Weryfikacja PSO język polski

WYMAGANIA EDUKACYJNE - JĘZYK POLSKI KRYTERIA OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIA. Wymagania na poszczególne stopnie szkolne

Przedmiotowe zasady oceniania z języka polskiego Opracowany przez mgr Katarzynę Krzyścin

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KL. II. Kształcenie literacko kulturowe

Wymagania edukacyjne z języka polskiego w roku szkolnym 2012/2013 Kryteria ocen w klasie V

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA UKRAIŃSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY V

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY IV

STANDARDY WYMAGAŃ PROGRAMOWYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO KLASA IV

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA JĘZYK POLSKI KLASY III GIMNAZJUM

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

PSO JEZYK POLSKI KL. IV - VI. a. konkretne wiadomości z kształcenia literackiego, kulturowego oraz nauki o języku i ortografii.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO SP28 we Wrocławiu

ORGANIZACJA PROCESU OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LEGNICY

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO KLASA 4 SZKOŁA PODSTAWOWA

KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO SŁOWA NA START W KLASIE IV i VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

KLASA IV (ocenę wyższą otrzymuje uczeń, który spełnia wszystkie wymagania ocen niższych pozytywnych)

SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA OCEN KLASYFIKACYJNYCH. Prezentowane poniżej kryteria ogólne dotyczą oceniania na koniec etapu edukacyjnego w klasach 6-8


KRYTERIA OCENY PRAC PISEMNYCH Język polski

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA I WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLASY VII

Wymagania edukacyjne z języka niemieckiego w roku szkolnym 2017/2018. Kryteria Oceniania

WYMAGANIA EDUKACYJNE zajęcia komputerowe

Kryteria oceniania wiadomości i umiejętności z języka angielskiego klasy IV-VI

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz lekcji zajęć języka niemieckiego w klasie VI

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO

Kryteria oceniania z języka angielskiego w klasie 2 według sprawności językowych GRAMATYKA I SŁOWNICTWO

PROGRAM ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL. V I VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Scenariusz lekcji klasa III Technikum

Analiza wyników egzaminu gimnazjalnego 2013 r. Test humanistyczny język polski Test GH-P1-132

W y m a g a n i a. EDUKACJA POLONISTYCZNA KLASA IIA IIB IIC IID SP r.szk.2015/2016

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.

Kryteria ocen z języka polskiego dla klasy V szkoły podstawowej

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 4-6

Kryteria oceniania z języka niemieckiego (klasa VII) Słuchanie

ZAKRES WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZKOLNE

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW KLASY VI ZGODNE Z PROGRAMEM NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO SŁOWA NA START W KLASIE VI

SPRAWDZIAN Klucz punktowania zadań. C e n t r a l n a K o m i s j a E g z a m i n a c y j n a. w W a r s z a w i e

Kryteria oceniania z języka angielskiego w klasie 4 szkoły podstawowej

Scenariusz lekcji matematyki Równania pierwszego stopnia z jedną niewiadomą w zadaniach.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PROF. JANA CZEKANOWSKIEGO W CMOLASIE

Wymagania edukacyjne z języka polskiego dla klasy 4. Ocena celująca:

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Jesteśmy uczniami i kolegami

Formy i sposoby sprawdzania i oceniania wiedzy i umiejętności uczniów:

Wymagania edukacyjne z języka polskiego w klasie V

Tworzymy Magiczną Księgę Kucharską Ambrożego Kleksa

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Otrzymuje ją uczeń, który nie spełnia wymagań kryterialnych na oceną dopuszczającą.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO KLASA V. I. Kształcenie literackie i kulturowe

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV w Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi w roku szkolnym 2018/2019

uczeń powinien rozumieć teksty zbudowane w oparciu o poznane

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Zespół Szkół Budowlano Geodezyjnych im. S. Wł. Bryły w Białymstoku Scenariusz zajęć z przedmiotu: Budownictwo ogólne

Na polowaniu z Wielkomiludem

Mówić, nie mówić, czyli o różnych sposobach komunikacji

JĘZYK POLSKI klasa IV

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO KLASA VIII

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

Kryteria oceniania z języka polskiego KLASA V

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA NR 43 w BIAŁYMSTOKU

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA UCZNIÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASACH TECHNIKUM I-IV

Cykl lekcji na podstawie opowiadań z tomu Mikołajek i inne chłopaki Sempégo i Goscinnego

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA AUTOR: KATARZYNA MIKOS

Zasady oceniania z języka polskiego w klasach IV VIII. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowy Tomyślu

temat: Romantyczne widzenie świata i człowieka Romantyczność A. Mickiewicza

SPRAWDZIAN W KLASIE VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE VII PODRĘCZNIK MEINE DEUTSCHTOUR ZAKRES WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZKOLNE

KRYTERIA OCENY PRAC DOMOWYCH I KLASOWYCH - samodzielność, zgodność z tematem oraz oryginalność ujęcia tematu i estetyka

KRYTERIA OCEN W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. Szkoła Podstawowa nr 273 im. Aleksandra Landy

Umiejętności oceniane na lekcjach języka polskiego:

ZAKRES WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH NA POSZCZEGÓLNE OCENY SZKOLNE

JĘZYK POLSKI WYMAGANIA EDUKACYJNE KLASA V

Przedmiotowe Zasady Oceniania z języka polskiego w klasach 4-6

Przedmiotowy system oceniania z języka polskiego dla klas IV VI

ZGŁOSZENIE DOBREJ PRAKTYKI

KRYTERIA OCENIANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASACH 4-8

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Wyniki badania umiejętności polonistycznych

śledzi tok lekcji, zapamiętuje najważniejsze informacje;

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny w klasie 5 Teraz polski!

PRZEDMIOTOWE OCENIANIE W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ (KLASY I III)

SPRAWDZIAN Klucz punktowania zadań. (zestawy zadań dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim)

PRZEDMIOTOWE OCENIANIANIE Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 4-8 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W BISKUPCU

Transkrypt:

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH Opracowanie: mgr Iwona Szkopiak, nauczyciel Zespołu Szkół w Barcinie Lekcja: język polski Data: 19.10.2018 Klasa: IV b Realizacja podstawy programowej: I.Kształcenie literackie i kulturowe. 1. Czytanie utworów literackich. Uczeń: 1) omawia elementy świata przedstawionego ( ); 2) rozpoznaje fikcję literacką; rozróżnia i wyjaśnia elementy realistyczne i fantastyczne w utworach, ( ) 14) nazywa wrażenia, jakie wzbudza w nim czytany tekst; ( ) 19) wyraża własny sąd o ( ) zdarzeniach; 2. Odbiór tekstów kultury. Uczeń: ( ) 5) odróżnia zawarte w tekście informacje ważne od drugorzędnych; ( ) 12) dokonuje odczytania tekstów poprzez przekład intersemiotyczny (np. rysunek); ( ) II.Kształcenie językowe. 1. Gramatyka języka polskiego. Uczeń: ( ) 6) stosuje poprawne formy gramatyczne wyrazów odmiennych; ( ) 2.Zróżnicowanie języka. Uczeń: ( ) 2) posługuje się oficjalną ( ) odmianą polszczyzny; ( ) 5) rozpoznaje w wypowiedziach związki frazeologiczne, dostrzega ich bogactwo, rozumie ich znaczenie oraz poprawnie stosuje w wypowiedziach; ( ) 3.Komunikacja językowa i kultura języka. Uczeń: ( ) 6) stosuje intonację poprawną ze względu na cel wypowiedzi; ( ) 4.Ortografia i interpunkcja. Uczeń: 1) pisze poprawnie pod względem ortograficznym oraz stosuje reguły pisowni; 2) poprawnie używa znaków interpunkcyjnych ( ); III.Tworzenie wypowiedzi. 1.Elementy retoryki. Uczeń: ( ) 4) dokonuje selekcji informacji; ( ) 2.Mówienie i pisanie. Uczeń: ( ) 7) tworzy teksty związane z treścią utworu; ( ) IV.Samokształcenie. Uczeń: 1) doskonali ciche i głośne czytanie; ( ) 9) rozwija umiejętności efektywnego posługiwania się technologią informacyjną ( ). Temat: W świecie niesamowitych lekcji Ambrożego Kleksa omawiamy przebieg zajęć w akademii. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Uczniowie przeczytali lekturę Jana Brzechwy Akademia Pana Kleksa. Wiedzą, jak wyglądają lekcje w tradycyjnej szkole. Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 1

Cele lekcji Uczeń: A - odczytuje fragmenty tekstu lektury, - wymienia przedmioty, których uczył bohater lektury, B - poprawnie formułuje zdania, - oblicza działanie matematyczne, - tworzy symbol graficzny, C - zapisuje wyczerpującą informację o lekcji prowadzonej przez Pana Kleksa, - prezentuje scenkę w języku angielskim, D - redaguje opis wymyślonego przedmiotu, którego mógłby uczyć Ambroży Kleks, - wysyła maila do nauczyciela języka polskiego. Wychowawczy: - komunikuje się w grupie, - współpracuje z wszystkimi członkami grupy, - szanuje pomysły innych, kompetencje społeczne - asertywnie przedstawia swoje zdanie, - obiektywnie ocenia pracę grupy. Cele sformułowane w języku ucznia: - czytam ze zrozumieniem fragmenty Akademii Pana Kleksa, - opisuję lekcję prowadzoną przez Ambrożego Kleksa, - wyjaśniam związki frazeologiczne: mieć otwartą głowę, mieć olej w głowie, - redaguję informację o wymyślonym przedmiocie, którego mógłby uczyć Kleks. Pytanie kluczowe: Dlaczego lekcje pana Kleksa przyciągały uwagę uczniów? NaCoBeZU (co uczniowie będą potrafili po lekcji) czyli KRYTERIA SUKCESU: - prawidłowo obliczam działanie, - rozumiem przeczytany tekst, - wyszukuję w tekście potrzebne informacje, - na podstawie tekstu poprawnie buduję zdania opisujące lekcje Ambrożego Kleksa, - tworzę oryginalny i estetyczny znak graficzny, który jest symbolem lekcji. Metody: praca z tekstem literackim, elementy dramy, przekład intersemiotyczny, edukacja wyprzedzająca. Formy: praca w grupach. Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 2

Pomoce dydaktyczne: karteczki w różnych kolorach z zapisanymi działaniami matematycznymi (działania o takich samych wynikach są kryterium przydziału do grup), karty pracy, książka Jana Brzechwy pt. Akademia Pana Kleksa, fragment filmu Akademia Pana Kleksa w reż. Gradowskiego. Przebieg lekcji: 1.Czynności organizacyjne: a) powitanie, b) sprawdzenie obecności, c) zapisanie tematu, celów lekcji, podanie kryteriów sukcesu. 2.Realizacja tematu: a) Przypomnienie przez nauczyciela, iż jest to kolejna lekcja, przygotowana przez Pana Kleksa (nawiązanie do listu od Ambrożego Kleksa). Za dobrze wykonane zadanie otrzymają kolejne piegi (punkty), które będą oczywiście sumowane po wykonaniu wszystkich zadań. b) Uczniowie na początku otrzymują kolorowe karteczki z działaniami matematycznymi (ZAŁĄCZNIK NR 1). Po wykonaniu działań następuje sprawdzenie poprawności podanie jednakowych wyników jest przydziałem dzieci do grup. Uczniowie siadają w grupach. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI MATEMATYCZNYCH) c) Rozmowa na temat przedmiotów, których dzieci uczą się w naszej szkole. d) Odniesienie do tekstu Akademia Pana Kleksa (jakich przedmiotów nauczał Kleks?) i słów Ambrożego Kleksa: Ja wam po prostu pootwieram głowy i naleję do nich oleju odtworzenie fragmentu filmu w reżyserii Gradowskiego pt. Akademia Pana Kleksa (31.50). (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH) e) Nawiązanie do frazeologizmów: mieć otwartą głowę, mieć olej w głowie. Wyjaśnienie znaczenia. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE ROZUMIENIA I TWORZENIA INFORMACJI) f) Nauczyciel informuje uczniów, że teraz wcielą się w osoby reklamujące lekcje prowadzone przez A. kleksa (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI). Praca w grupach rozdanie instrukcji, czas pracy 15 minut (ZAŁĄCZNIK NR 2). Przypomnienie zasad pracy w grupach (ZAŁĄCZNIK NR 3). (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE ROZUMIENIA I TWORZENIA INFORMACJI ORAZ KOMPETENCJI OSOBISTYCH, SPOŁECZNYCH I OBYWATELSKICH) Prezentacja przez poszczególne grupy informacji nt. lekcji prowadzonych przez Ambrożego Kleksa oraz przedstawienie wymyślonej lekcji. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH I SPOŁECZNYCH) W trakcie prezentacji grup samodzielne tworzenie notatki przez uczniów. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE UMIEJĘTNOŚCI UCZENIA SIĘ ORAZ ROZUMIENIA I TWORZENIA INFORMACJI) Początek notatki nauczyciel zapisuje na tablicy: Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 3

Ambroży Kleks w swojej szkole uczył dzieci: - kleksografii, - geografii, - leczenia chorych sprzętów, (samodzielnie wpisują uczniowie) - przędzenia liter. Prezentacja symboli graficznych wykonanych przez grupy. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE ŚWIADOMOŚCI I EKSPRESJI KULTURALNEJ) Ocena pracy grup (ocena koleżeńska, samoocena). Nagrodzenie grup punktami (piegami). (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH I SPOŁECZNYCH) Przypomnienie, że wybrana osoba z grupy przesyła opis lekcji Ambrożego Kleksa lub wymyślonego przedmiotu szkolnego na maila nauczyciela do poniedziałku 22.10.2018 (zapisanie adresu mailowego na tablicy). Zostaną one zaprezentowane na gazetce. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH) g) Nawiązanie do pytania kluczowego. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE ROZUMIENIA I TWORZENIA INFORMACJI) h) Nauczyciel przedstawia uczniom sytuację, w której do szkoły A. Kleksa przyszedł uczeń, który mówi tylko po angielsku? Prosi o podjęcie próby przez uczniów przywitania kolegi lub koleżanki. (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI W ZAKRESIE WIELOJĘZYCZNOŚCI ORAZ KOMPETENCJI OSOBISTYCH I SPOŁECZNYCH) 3.Podsumowanie: a) Podsumowanie zajęć przez uczniów za pomocą niedokończonych zdań (kilkoro wylosowanych uczniów patyczki): Na dzisiejszej lekcji dowiedziałem/am się, że Najbardziej podobało mi się Najmniej podobało mi się Zainteresowało mnie Trudność sprawiło mi (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH I SPOŁECZNYCH) Praca domowa: Wysłanie efektów pracy grupy na pocztę mailową nauczyciela (przez wybranego przedstawiciela każdej z grup). (KSZTAŁTOWANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH) Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 4

ZAŁĄCZNIKI NR 1 Podział na 5 grupy wg wyników działań: Grupa pierwsza LITERY: wynik 35 (działania: 28+7, 65-30, 13+22, 19+16, 71-36) Grupa druga KLEKSY: wynik 13 (działania: 28-15, 8+5, 6+7, 32-19, 21-8) Grupa trzecia SPRZĘTY: wynik 10 (2x5, 100:10, 6+4, 80:8, 40-30) Grupa czwarta GEOGRAFOWIE: wynik 15 (3x5, 30:2, 8+7, 22-7, 9+6) Grupa piąta TWÓRCY: wynik 12 (4x3, 24:2; 8+4; 15-3) NR 2 ZASADY PRACY W GRUPACH: 1. Przydzielamy sobie role: lidera, sekretarza, strażnika czasu, prezentera, łącznika. 2. Wszyscy członkowie grupy aktywnie i twórczo wykonują przydzielone im zadania. 3. Słuchamy się wzajemnie. 4. Nie krzyczymy (ton głosu nie może zakłócać pracy pozostałych grup). 5. Nie krytykujemy się. 6. Kontrolujemy czas. NR 3 INSTRUKCJA DO ZADANIA DLA GRUP Grupa pierwsza LITERY 1. Opiszcie jak najdokładniej, na czym polega lekcja przędzenia liter. - przebieg lekcji przędzenia liter, 2. Na kartce A4 narysujcie symbol graficzny lekcji przędzenia liter. Zadbajcie o czytelność i estetykę wykonanego zadania. Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 5

INSTRUKCJA DO ZADANIA DLA GRUP Grupa druga KLEKSY 1. Opiszcie jak najdokładniej, na czym polega lekcja kleksografii. - przebieg lekcji kleksografii, 2. Na kartce A4 narysujcie symbol graficzny lekcji kleksografii. Zadbajcie o czytelność i estetykę wykonanego zadania. INSTRUKCJA DO ZADANIA DLA GRUP Grupa trzecia SPRZĘTY 1. Opiszcie jak najdokładniej, na czym polega lekcja leczenia chorych sprzętów. - przebieg lekcji leczenia chorych sprzętów, 2. Na kartce A4 narysujcie symbol graficzny lekcji leczenia chorych sprzętów. Zadbajcie o czytelność i estetykę wykonanego zadania. Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 6

INSTRUKCJA DO ZADANIA DLA GRUP Grupa czwarta GEOGRAFOWIE 1. Opiszcie jak najdokładniej, na czym polega lekcja geografii. - przebieg lekcji geografii, 2. Na kartce A4 narysujcie symbol graficzny lekcji geografii. Zadbajcie o czytelność i estetykę wykonanego zadania. INSTRUKCJA DO ZADANIA DLA GRUP Grupa piąta TWÓRCY Waszym zadaniem jest zaprezentowanie wymyślonego magicznego przedmiotu, którego w swojej szkole mógłby uczyć Ambroży Kleks. Zredagujcie minimum 2 3 poprawne zdania. Nazwijcie tę lekcję. 1. Opiszcie jak najdokładniej, na czym polega zaproponowana przez Was lekcja. - informacje opracowane na podstawie wspólnej dyskusji, - przebieg magicznej lekcji, - nazwę wymyślonego przedmiotu, 2. Na kartce A4 narysujcie symbol graficzny lekcji. Zadbajcie o czytelność i estetykę wykonanego zadania. Zespół Szkół w Barcinie rok szkolny 2018/2019 Strona 7