Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Podobne dokumenty
Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 7

Scenariusz zajęć nr 7

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY ŁĄCZONEJ: II III Opracowała: Elżbieta Mateusiak OSRODEK TEMATYCZNY: ZIMA W PEŁNI TEMAT DNIA: W KRAINIE LODU

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Program zajęć wyrównawczych z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej w kształceniu zintegrowanym klasa III B

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły. Scenariusz nr 4

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Cele szczegółowe: Uczeń: - śpiewa piosenki pt. Familijny blues, Piosenka dla babci, Piosenka o dziadku,

TEMAT DNIA: PODRÓŻUJEMY PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Scenariusz zajęć. -dodaje i odejmuje w zakresie 100 bez przekroczenia progu dziesiątkowego;

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1c-wyszukuje w tekście potrzebne informacje;

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY II

Scenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.

SCENARIUSZ DLA NAUCZYCIELI WPROWADZENIE DO CYKLU ZAJĘĆ DLA DZIECI 6-9 LAT

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz zajęć. Typ szkoły Szkoła Podstawowa. Etap kształcenia klasa II - III. Rodzaj zajęć zajęcia w świetlicy szkolnej

Scenariusz zajęć Temat: Bawimy się w sklep

POZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O DZIEŃ I

PRZYKŁADOWE SCENARIUSZE ZAJĘĆ

Scenariusz zajęć zintegrowanych

Scenariusz zajęć kształcenia zintegrowanego dla klasy II. Temat ośrodka: W jesiennym nastroju Temat dnia: Kodeks postępowania na koncercie

Scenariusz nr 10. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień z pełnym koszem.

Temat bloku: Polacy, którzy rozsławili Polskę: Jan Matejko, laureaci Nagrody Nobla. Temat dnia: Malarstwo Jana Matejki.

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz zajęć nr 1

Scenariusz zajęć nr 7

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH. Ośrodek tematyczny. Metody nauczania

Projekt edukacyjny pt. Wyruszamy na spotkanie liter i cyfr * Kształtowanie zainteresowania czytaniem i pisaniem

Scenariusz zajęć nr 8

Klasa 3 kwiecień blok 1 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Możliwości naszego organizmu. Temat dnia: Zabawy z tangramem. Cele zajęć: Uczeń:

Scenariusz zajęć rewalidacji dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Scenariusz lekcji matematyki w klasie 3 a z zastosowaniem niektórych elementów OK.

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

czyta z zachowaniem interpunkcji i intonacji wiersz Wielkanocny stół E. Skarżyoskiej,

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam-idę w świat

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

mgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką.

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, praca z książką, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Wzrok i słuch Wzrok i słuch Zagadnienia z podstawy programowej

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 5. Temat: Przezorny jak Tygrys.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY II

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II. j. polski matematyka środowisko technika muzyka A,P.E,O

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.

Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników"

Analiza wyników sprawdzianu na rozpoczęcie klasy drugiej Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie rok szkolny 2016/2017

Dbam o wodę scenariusz zajęć proekologicznych dla przedszkolnej grupy mieszanej wiekowo

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 4

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE III

Scenariusz nr 1. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Pokolenie

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Dzieje mojej Ojczyzny Temat: O początkach plemienia Polan i Polski

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć w klasie III

DOMINO MATEMATYCZNE PRZEZNACZENIE dla dzieci na zajęcia pozalekcyjne indywidualne i grupowe 1. DOMI dopełnianie do klocków, 56 zadań

Arkusz diagnozy wstępnej do przeprowadzenia w klasie II szkoły podstawowej w miesiącu wrześniu

Scenariusz nr 6. I. Tytuł scenariusza: Skarby Ziemi. Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Samorządni Temat: Wybieramy samorząd klasowy SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTU

Scenariusz zajęć nr 4

Sprawozdanie Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I III Matematyka jest wszędzie Prowadzący: mgr Elżbieta Wójcik

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;

Transkrypt:

Małgorzata Prusak Kraków 15.12.2004. Scenariusz zajęć całodziennych Kształcenia zintegrowanego - kl. I. Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie... Cele główne : - Utrwalenie dwuznaku : dż, Dż - Dopełnianie do 10 Cele operacyjne: Uczeń - współpracuje i komunikuje się w grupie - słucha wypowiedzi innych osób oraz szanuje zdanie i pomysły kolegów - myśli twórczo - rozwija własną wyobraźnię - poznaje świat zmysłami smaku i węchu - odkrywa i wyraża własne emocje - słucha tekstu czytanego przez N. I wypowiada się na jego temat - wzbogaca słownictwo - łączy w pary rzeczowniki z przymiotnikami ( bez stosowania terminologii) - uzupełnia zdanie podanymi wyrazami - układa zdanie z rozsypanki wyrazowej, głośno je odczytuje i zapisuje - rozpoznaje dwuznak dż, Dż w wyrazach - dopełnia do 10 w oparciu o konkrety - dodaje i odejmuje w zakresie 10 - dopasowuje działania do wyniku Metody pracy: - słowna - czynna - oglądowa Formy pracy: - indywidualna (dwa poziomy) - grupowa - zbiorowa Załączniki: - treść tekstu czytanego przez N. - Karta pracy nr 1 - Karta pracy nr 2

Tok zajęć, 1. Organizacja wstępna - powitanie - sprawdzenie pracy domowej 2. Wprowadzenie do tematu zajęć Uczniowie znajdują na środku sali tajemniczą skrzynkę z listem. W skrzynce znajdują się małe opakowania z dżemami o różnych smakach oraz koperta z zadaniami matematycznymi karta pracy nr 2. - U. Słuchają tekstu czytanego przez N. ( list do uczniów kl.i.) - Próba twórczego rozwiązania problemu. U próbują odpowiedzieć na pytanie: Jak możemy pomóc mieszkańcom wyspy Dżemkity? - Zabawa pt. Jaki to ma smak? U rozpoznają z zamkniętymi oczami smaki różnych dżemów owocowych - Rozmowa na temat dżemów ( Wypowiedzi uczniów na tematy: Z czego robi się dżemy? Jak robi się dżemy? Do czego używamy dżemów?) - Przypomnienie pisowni dwuznaku: dż, Dż ( Jaką głoskę słyszymy na początku wyrazu dżem? Jak ją zapisujemy? 3. Łączenie wyrazów w pary- praca indywidualna ( łączenie rzeczownika z przymiotnikiem- bez stosowania terminologii) - głośne odczytanie wyrazów - wyszukiwanie dwuznaku dż w wyrazach (karat pracy nr 1) 4. Uzupełnienie zdania podanymi wyrazami - głośne odczytanie ułożonego zdania ( karta pracy nr 1) 5. Układanie zdań z rozsypanki wyrazowej - praca indywidualna (dwa poziomy) - głośne odczytywanie zdań - zapisywanie zdań w zeszycie I poziom : Dżownice mieszkają w dżungli Jedzą dżem ananasowy. II poziom: Dżem malinowy jest słodki.

6. Działania twórcze w grupach. Przypomnienie treści listu oraz informacji dotyczących wyglądu tajemniczej wyspy Dżemkity. I grupa: Tworzy pracę plastyczną na temat: Jak wyobrażamy sobie wyspę Dżemkitę? II grupa: Tworzy pracę plastyczną na temat: jak wyobrażamy sobie mieszkańców wyspy Dżemkity? 7. Wystawa prac Każda z grup przedstawia swoją pracę Ocena prac 8. Zabawa matematyczna Mama i dzieci. U. Losują kartoniki z liczbami. Mama Dziesiątka poszukuje swoich dzieci mówiąc np. Proszę do rodziny dziecko z liczbą 5. Kto jeszcze pasuje do naszej rodziny? Zgłasza się drugie dziecko z liczbą 5 9. Dopełnianie do 10- praca indywidualna ( karta pracy nr2). Uzupełnianie wyników działań według poleceń N. (Nauczyciel odczytuje uczniom list od Babuli Dżemuli: Drogie Dzieci! Zapraszam was do zabawy matematycznej. Zadanie przygotowały dla was Dżdżownice dżemiaste. Serdecznie Was pozdrawiam. Życzę powodzenia. Babula Dżemula. Uczniowie rozwiązują zadania ukryte w tajemniczej skrzynce. 1) Babula Dżemula zaprosiła 10 gości. Przyszło już 6 dżdżownic. Dorysuj pozostałe. 2) Królowa dostała od gości 10 owoców. 5 włożyła do pierwszej misy. Dorysuj w drugiej misce pozostałe owoce. 3) Królowa przeznaczyła dla gości 10 słoików dżemu, 7 już rozdała. Dorysuj pozostałe. 4) Goście mieli dostać 10 drożdżówek. Rozdano już 8. Dorysuj pozostałe. - samodzielne uzupełnianie rysunków i działań - łączenie działań z odpowiednimi liczbami na osi liczbowej 10. Obliczanie działań (dodawanie w zakresie 10)- praca zespołowa - Obliczanie działań - Układanie ilustracji z działaniami w kolejności od najmniejszej do największej - Głośne odczytywanie hasła z rozsypanki sylabowej; Lubimy dżemy

11. Podsumowanie dnia w kręgu Samoocena Każdy z uczniów kończy zdanie: Na dzisiejszych zajęciach najbardziej podobało mi się... 12. Zadanie pracy domowej. 1) Przeczytaj uważnie tekst i napisz dwa zdania na jego temat. Dżem ananasowy w dżungli jadły dżdżownice w ranek dżdżysty i popijały kroplami deszczu swój deser przepyszny. 2) Uzupełnij działania 6+4= 10-4= 7+3= 10-3= 8+2= 10-2= 5+5= 10-5=

Zadanie domowe. 1) Przeczytaj uważnie tekst i napisz dwa zdania na jego temat. Dżem ananasowy w dżungli jadły dżdżownice w ranek dżdżysty i popijały kroplami deszczu swój deser przepyszny. 2) Uzupełnij działania 6+4= 10-4= 7+3= 10-3= 8+2= 10-2= 5+5= 10-5=