Niniejszy dokument jest komentarzem do Artykułu:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Niniejszy dokument jest komentarzem do Artykułu: http://zawora.pro/wyzwanie-dla-mlmu/"

Transkrypt

1 Niniejszy dokument jest komentarzem do Artykułu: Przyjąłem luźny styl wypowiedzi i odnoszę się bezpośrednio do TEZ oraz przykładów dwóch firm obrazujących 2 najpopularniejsze modele wynagrodzeń w biznesach MLM. Część osób nazywa MLM złotym biznesem i drogą do finansowej wolności, w którym każdy kto chce, może zarabiać pasywnie, inni określają to wielkim oszustwem i mydleniem oczu. Ja postanowiłem zapytać królowej nauk matematyki. Jakiś czas temu na moim fanpage u ogłosiłem wyzwanie matematyczne dla MLMu. Jego założeniem jest jak najbardziej obiektywne spojrzenie na ten rodzaj działalności. MLM jest formą dystrybucji w ramach systemu wielopoziomowego który wywodzi się ze sprzedaży bezpośredniej (Direct Selling) branży która liczy sobie w zformalizowany sposób około 100lat. MLM to nic innego jak różne wariancje w dzieleniu zysków z partnerami handlowymi generującymi obrót na różne sposoby: Aktywnie i Pasywnie oraz przez a) konsumpcję na potrzeby własne i bliskiego otoczenia b) odsprzedaży z marżą czyli sprzedaży bezpośredniej c) prowizji którą w klasycznym biznesie nazwalibyśmy nadprowizją jaką menadżer sprzedaży otrzymuje od podległych mu handlowców. Droga do tak zwanego pasywnego dochodu zrealizowana w sposób długoterminowy w przeciwieństwie do tzw. Sprzedaży lawinowej, sprzedaży i rekrutacji na emocjach (tzw Hype) może przebiegać na 3 sposoby: a) Osobiście pozyskujemy tak dużą liczbę klientów poprzez sprzedaż bezpośrednią a poprzez zbudowanie relacji i obsługę pozasklepową klient kupuje zużywalny produkt dając w ten sposób cykliczny obrót. Kiedy zrobimy to dobrze klient po kilku razach może samodzielnie zamawiać produkt bez naszego udziału pasywnie. *Trzeba tu zauważyć, że przy odpowiedniej masie krytycznej rotacja klientów nie spowoduje drastycznego spadku dochodów jednak jeśli zostawimy sieć i przestaniemy ją zasilać nowymi klientami lub obsługą obecnych klientów to prowizja będzie malała w czasie. b) Najczęściej proponowany model zbuduj biznes Biznes opierający się na dźwigni czasu. Czyli Twoja AKTYWNA praca polega tym razem na pozyskaniu i wyszkoleniu osób typu a) czyli sprzedawców lub osób typu b takich jak Ty. Ten model działa tylko wtedy kiedy każda komórka organizacji nawet jeśli koncentruje się na działaniu B a więc szukaniu dystrybutorów obsługuje również kilku najbliższych klientów końcowych. W głośnej sprawie Amway jest to uregulowane, że dochód dystrybutora nie może pochodzić wyłącznie z rekrutacji (piramidalność) a każdy powinien mieć przynajmniej 10 klientów końcowych. Wtedy jest co duplikować w głąb organizacji.

2 Kiedy zbudujemy zespół w którym znajdzie się odpowiednia liczba (w zależności od planu/schematu budowy organizacji) złożona z osób B oraz ich klientów a osoby te będą miały stabilne dochody i własne niezależne cele finansowe wtedy pojawia się ów dźwignia, synergia, duplikacja i pasywny dochód. c) W praktyce wychodzi zawsze model mieszany ponieważ nawet osoby które pierwotnie deklarują chęć budowania biznesu często spoczywają na wykonaniu kilku telefonów i w sumie zostają przy używaniu produktów jako konsumenci bo to produkty początkowo przykuły ich uwagę. Na początek pojawiły się 2 problemy: Pierwszy, który napotkałem to dostęp do danych. Nie wszystkie firmy oficjalnie publikują swoje plany marketingowe, a nawet jeśli publikują to są one mało zrozumiałe. Chcąc rozwiązać ten problem poprosiłem o wysłanie planów marketingowych osób, które MLMem się zajmują i uważają, że ich firma jest naprawdę dobra LUB zastanawiają się nad przystąpieniem i chcą sprawdzić czy im się to opłaca. Wówczas pojawił się Drugi problem: Przedstawiciele MLMów wcale, nie są skorzy do wysyłania swoich planów i konfrontowania ich z królową nauk. Dostałem 1 (słownie: jedną) odpowiedź. Jestem w stanie to zrozumieć. Nie jest łatwo dowiedzieć się, że Mikołaj nie istnieje. Mikołaj nie istnieje ponieważ jedyne dane to dane historyczne a więc słabe do tego by predykować rozwój czy w ogóle określać szanse przedsiębiorcy. Jest tu dużo więcej zmiennych. Jasne jeśli ktoś mocno chce może na bazie 1000 prób edisona stwierdzić, że potencjał wynalezienia żarówki był niski na podstawie danych jednak Przedsiębiorczość i Sprzedaż Bezpośrednia to w odróżnieniu od obsługiwanej sprzedaży zza lady Kreowanie Popytu, nowych rynków itd. Dlatego trafniejsze byłoby określać zdolność produkcji a nie ilość zasobów do wydobycia. To co możemy z pewnością określić jako twarde to Liczby związane z : cenami produktów, marżą, prowizją, planem marketingowym (algorytmem podziałów zysku) to są stałe które pokazują ILE pracy trzeba wykonać (obrotu) aby otrzymać określoną prowizję. Zmienne to Rynek i Dystrybutor. Dystrybutor jako Przedsiębiorca wynagradzany jest wyłącznie od EFETU = obrotu.

3 WYZWANIE Jest czysto MATEMATYCZNE. Służy sprawdzeniu na liczbach jaki jest potencjał działalności MLM jako szansy biznsowej. Analizuję możliwości matematyczne, których przeskoczyć się nie da, w różnych opcjach, które opisuję. Początkowo postawiłem warunki do spełnienia (min. 10% partnerów utrzymujących się pasywnie i 50% dorabiających), ale to była utopia. Tak więc postanowiłem opublikować wyniki i dane z krótkim komentarzem. ZAŁOŻENIA Podstawowe założenia i definicje, które przyjąłem na potrzeby wyzwania: Utrzymanie się dochód na poziomie ok zł miesięcznie OK Dorabianie dochód na poziomie min. 300 zł miesięcznie Dochód ma pochodzić z prowizji pochodzącej z sieci, a NIE ze sprzedaży bezpośredniej produktów, wszak taka jest promowana koncepcja, żeby zarabiać pasywnie na polecaniu dalej, a nie na pośrednictwie w sprzedaży I TU pojawia się podstawowy błąd w założeniu. Aby otrzymywać pasywną wypłatę z sieci należało wcześniej wykonać PRACĘ. Jeżeli ta praca nie została wykonana możemy liczyć jedynie na zachęty w postaci mikroskopijnych prowizji za pracę innych osób które trzeba bardziej traktować jak program lojalnościowy niż dochód. Każda firma ma tak skonstruowany algorytm wynagrodzeń (plan) że do potencjału obrotu z cudzej pracy możemy sięgnąć tylko wówczas gdy sami wykonamy określoną pracę. W zależności od firmy i planu niektóre firmy stawiają na a) System prokonsumencki czyli osoby polecające wyłącznie innych klientów co jak wiemy z programów lojalnościowych wymaga wielu poleceń aby przełożyło się to na realne dochody jednak w każdym planie marketingowym polecenie liczby 6-7 bezpośrednich klientów takich jak my zwalnia nas z opłat za własną konsumpcję.

4 b) System sprzedażowy gdzie są duże marże bezpośrednie a małe prowizje wieczne i nadprowizje managerskie te firmy stawiają bardziej na model agenta/przedstawiciela c) Firmy o charakterze mieszanym gdzie liczy się kształt organizacji. Głębokość czyli ilość kolejnych poziomów organizacji w głąb zwiększa potencjał pasywnego dochodu zaś szerokość czyli nowi bezpośredni partnerzy/klienci powiększają prowizje osobiste. Jeżeli ktoś mówi że u nas nic nie trzeba robić i masz pasywny dochód to jest to idiota i oszust ale w żaden sposób nie wolno tego utożsamiać z prawdziwą ideą MLM. Prawdziwa IDEA jest bajecznie prosta przerzucić ciężar reklamy/dystrybucji na zadowolonych klientów lub partnerów poszukujących dodatkowego zajęcia gdzie na zasadach podobnych do franczyzy/programu partnerskiego mogą zarobić pieniądze generując obrót. Zatem już na starcie zmieniłbym kryteria na to: Jaki jest cel przystępowania do organizacji? (Konsumpcja czy wykonanie pracy?) Jaki okres aktywnej pracy zakładamy? (wtedy można oszacować późniejszy pasywny dochód ) Odrębnym kryterium jest to czy mechanizm działania samej firmy jest przyjazny pasywnemu dochodowi a więc czy: - Produkt jest zużywalny i klient regularnie po niego wraca robiąc powtarzalny obrót - Produkt jest specyficzny tzn nie można wprost zastąpić go substytutem dostępnym w sklepie. - System firmy umożliwia klientom samodzielne kupowanie bez naszego udziału - System firmy posiada tzw Autoship czyli automatyczną wysyłkę produktu do klienta. Wtedy możemy dopiero mówić o POZIOMIE TRUDNOŚCI Uzyskania pasywnego dochodu we współpracy z konkretną firmą bo to czy jest to możliwe mam nadzieję pokazuje już sam wstęp objaśniający co trzeba zrobić aby zarobić. Sprzedaż jest możliwa zawsze i mówi najlepiej o tym słynna metafora o tym jak przedstawiciel firmy z butami wybrał się do afryki by zbadać rynek jeden z nich widział szansę a inny nie. Na tym polega Przedsiębiorczość. Dla osób bardziej ceniących sobie bezpieczeństwo faktycznie dane mogą stanowić jakiś punkt odniesienia ale dane dotyczące poziomu sprzedaży i wielkości rynku np. Suplementów,

5 kosmetyków, złota, ubezpieczeń, itd. a każdy z tych rynków ma określoną pojemność która jak widać jest dostatecznym powodem do tego by w ostatnich latach powstało łącznie firm typu DS/MLM z których jednak tylko 100 przekroczyło 100mln $ rocznego obrotu czyli 1% Zakup produktów jest KOSZTEM i nie ma dla mnie znaczenia czy uczestnik sprzedaje produkty, czy sam z nich korzysta OK Dochód = Przychód Koszty OK KAŻDY uczestnik wykonuje przynajmniej minimalną aktywność, choć wiadomo, że tak nie jest. Znowu należy skorygować lub doprecyzować czy minimalna aktywność w przypadku klienta to zakup odpowiadający minimalnej aktywności dystrybutora który chce zarobić pieniądze? Nie. Tu potrzebna jest średnia na jaką klient kupuje produkty co miesiąc. Bo na klientach opiera się cały model lub wersja b) tylko na osobach które budują sieci a więc robią minimum do wypłaty prowizji. SŁOWNICZEK POJĘĆ Koszt wejścia koszt zestawy startowego lub koszt zakupów, który umożliwia rozpoczęcie budowania sieci. OK Minimalna aktywność to miesięczna aktywność (czyli wydatki na produkty) każdego przedstawiciela, najczęściej wyznaczana przez firmę (jeśli przyjmuję inne dane, jest o tym informacja). Ta aktywność jest kosztem. Dlaczego? Bo jeśli musisz co miesiąc sprzedawać swoje produkty, to nie jest to przychód pasywny!

6 Odniosłem się do tego wyżej minimalna aktywność klienta a dystrybutora to inna wartość w obrocie przy założeniu że dystrybutor nie używa produktu a jedynie kupuje go tyle by wypłacić prowizję. Opcja 1, 2, 3 - różne modyfikacje w przypadku budowania grupy. Grupa słoneczko to grupa, w której wszystkie osoby są wpisywane bezpośrednio pod pierwszą osobę w tzw. słoneczko. Oficjalnie jest to błąd w sztuce, natomiast jest to jedna z możliwości. Grupa słoneczko jest zawsze tworzona tak, żeby osoba, którą ją tworzy mogła się utrzymać z jej aktywności. Innymi słowy, jest to minimalna ilość osób potrzebnych na jedną osobę, która żyje z zakupów sieci. Grupa x-osobowa gdzie x oznacza ilość osób zapraszanych przez pierwszą osobę, a następnie następuje równomierne powielenie. To również jest utopia, ale dajmy systemowi szansę. Np. grupa 3-osobowa ma układ: 1 osoba 3 osoby 9 osób 27 osób 81 osób (tak tworzy się system, w którym każdy ma pod sobą 3 bezpośrednich przedstawicieli). % utrzymujących się / dorabiających / zarabiających to chyba najważniejsza informacja, czyli ile % osób jest w stanie zarabiać w danym systemie, a ile z nich będzie po prostu klientami. Podzielona na ilość osób, które są w stanie się utrzymać, dorobić i ogólnie zarabiać. A teraz, do rzeczy: WYNIKI FM GROUP Koszt wejścia: ok. 30 zł Minimalna aktywność: 34,42 punktów (ok. 42 zł)

7 Dla ułatwienia obliczeń przyjąłem aktywność każdego uczestnika na poziomie 50 punktów (ok. 60 zł miesięcznie) OPCJA 1: Grupa słoneczko (wszyscy wpisywani pod jedną osobę) Na 1 osobę potrzeba 333 konsumentów (1 osoba osoby) x 50 punktów = punktów punktów x 15% prowizji przewidzianej przy takim obrocie 2505 zł Statystyka: % osób utrzymujących się = 0,3%?????????????????????? Przecież konsumenci się nie chcą z tego utrzymywać. Budując słoneczko czyli układ tzw szerokości tylko 1 dystrybutor wykonał pracę 333 osób każdego miesiąca wydaje 60zł na kosmetyki = 333 x 60zł = zł z tego obrotu firma wypłaci mu co miesiąc 2505zł nawet jeśli już nigdy nie zobaczy tych klientów a wcześniej nauczy ich zamawiać samodzielnie przez telefon/stronę. Teraz pasywność i koszty tego biznesu zależą od: a) Czy Klienci w kolejnych miesiącach będą zamawiali samodzielnie? Czy dostali instrukcję i potrafią zamówić przez sklep internetowy? Jeśli tak, zmniejszają się koszty (brak potrzeby indywidualnej obsługi) i przechodzi to w tryb pasywny. Szanse: Klienci przekonując się do produktów za 60zł zwiększą wartość zakupów do np. 100zł m/c dodając do kosmetyków chemię obrót całej organizacji jeśli zrobi to tylko 10-20% osób wzrośnie prowizja wzrośnie. Zagrożenia: Nieobsługiwani klienci, bez kontaktu i relacji mogą się wykruszać lub zapominać zamawiać co miesiąc jeśli nie ma systemu przypomnień. To dziś na szczęście eliminuje kalendarz i prosty autoresponder.

8 Zwróćmy Uwagę, że taki dystrybutor mógł tych 333 klientów pozyskać np. Przez rok a więc rok czasu był aktywny i teraz może przejść w tryb pasywny klienci będą kupować dalej a on będzie czerpał pasywne dochody. Mógłbym teraz przytoczyć porównanie do innych branż ile tam potrzeba np. Zainwestować w nieruchomości lub lokaty aby miesięczny przepływ był na poziomie 2500zł przy czym jest o wiele większe ryzyko. W wypadku dystrybutora FM ryzyko jego biznesu to bagatela 30zł + koszty zmienne czyli dojazdy, czas itd. OPCJA 2: Grupa 3-osobowa Potrzeba 854 osób w układzie: osoba zarabia: 854 osoby x 50 punktów x 6% (21%-15%) 60 zł kosztów = 2502 zł 3 osoby (z drugiej linii) zarabiają: 285 osób x 50 punktów x 6% (15%-9%) 60 zł kosztów = 795 zł 9 osób (z trzeciej linii) zarabia: 95 osób x 50 punktów x 3% (9%-6%) 60 zł kosztów = 82,50 zł

9 (nie kwalifikuje się do poziomu dorabiania ) Dla przykładu podam kolejną linię, która jest już linią dokładającą 27 osób (z czwartej linii): 32 osoby x 50 punktów x 3% (6%-3%) 60 zł kosztów = - 12 zł Statystyka: A - Zaprosił do biznesu 3 osoby osobiście i pomógł im zaprosić kolejne 3 oraz nauczyć jak powtarzać proces. Jego organizacja ma obecnie 3 zespoły z czego kolejni partnerzy budowali odpowiednio każdy po 1 poziomie głębokości. Zarabia 2500zł MIESIĘCZNIE ZA TO, ŻE NAUCZYŁ 3 OSOBY JAK POWTARZAĆ PROCES. OSOBA B,C I D RÓWNIEŻ WYKONAŁY PRACĘ ALE ICH STRUKTURA JEST O JEDEN POZIOM PŁYTSZA A FM GROUP MA PLAN RÓŻNICOWY - DLATEGO NAGRADZA NAJBARDZIEJ ZRÓŻNICOWANE STRUKTURY - ZRÓŻNICOWANIE POWSTAJE WTEDY GDY DYSTRYBUTOR NP. B BĘDZIE PRACOWAŁ Z LINIĄ B1-B2-B3 I ONE ODEJDĄ OD MODELOWEGO KSZTAŁTU ALE WŁAŚNIE TA RÓŻNICA SPOWODUJE KORZYSTNIEJSZE WYLICZENIE PROWIZJI DLA TEGO KTO WYKONAŁ PRACĘ. PONIŻEJ POZIOMU OSÓB B,C,D - RÓŻNICE MIĘDZY LEVELAMI SĄ ZBYT MAŁE ABY GENEROWAŁY PRZYCHODY - CO POTWIERDZA ŻE W MLM NIE MOŻNA WZBOGACIĆ SIĘ NA CUDZYCH BARKACH BO MIMO ŻE INNI ZBUDOWALI OBRÓT KTÓRY WZNIÓSŁ NAS NA POZIOM NP. 21% TO MUSIMY WYKONAĆ PRACĘ KTÓRA BĘDZIE STANOWIĆ RÓŻNICĘ. INACZEJ JEŚLI CAŁA ORGANIZACJA ZOSTANIE ZBUDOWANA PRZEZ OSOBĘ POD NAMI ŁATWO POLICZYĆ ILE NAM SIĘ NALEŻY - 21% - 21% = 0%

10 Tak słabe Statystyki w tym wyliczeniu polegają na tym, że a) każda komórka produkuje tylko 50pkt a czemu nie 100?200?300? w Orzeczeniu Amway jest napisane że dystrybutor powinien mieć 10 klientów wtedy każda komórka organizacji jest warta nie 50 a 500Pkt gdyby potem szukał kolejnych 3 i każda komórka znów robiłaby 500pkt dużo szybciej doszedłby do rezultatów. Drugi aspekt to Strategia na Plan Różnicowy Klienci powinni być wpisywani na słoneczko (wtedy mamy maksymalny % od pracy własnej) a osoby które również chcą mieć klientów najlepiej najpierw stworzyć jedną linię która wznosi na poziom dzięki temu powstanie duża różnica % pomiędzy naszym poziomem a linią B i C zatem będziemy czerpać dużo więcej prowizji i możemy skupic się teraz na budowaniu głębokości w B i C czyli wprowadzaniu ich na wyższe progi (czyli generowanie większej ilości pkt możemy mieć przecież 21% - 0% = 21% z 250 pkt ale to tylko 52,50 zł prowizji wówczas gdy 21% - 18% = 3% z pkt = 612 zł - widać zasadę lepszy 1% z pracy 100 ludzi niż 100% z pracy własnej Pozwoliłem sobie przeanalizować 2 firmy czyli FM GROUP i MonaVie ponieważ w zasadzie są najlepszym zestawieniem dwóch kontrastujących ze sobą styli MLM oraz planów. FM Plan Różnicowy, rozliczenie miesięczne, duża liczba produktów, klient bardziej masowy, produkty w przystępnej cenie Monavie Plan Hybrydowy (Połączenie Binarnego i Różnicowego) wąska liczba produktów, rozliczenie tygodniowe, produkty premium, wyższa cena. Pominę to że większość ludzi myśli, że MonaVie jest systemem binarnym, nie dostrzegając totalnie drugiego wymiaru planu marketingowego stąd twierdzenia że jest skomplikowany.

11 Ale żeby żadnego z nich nie faworyzować pokażę najpierw Binarkę czyli układ przeciwny do planu różnicowego jaki mamy w FM oraz jego plusy i minusy. Potem odkryję dlaczego połączenie obu planów minimalizuje ryzyko strat. Postaram się odwzorować Twoje kryteria: Uwaga: MonaVie Koszt wejścia: 117zł (25$) Minimalna aktywność: 0zł aby otrzymywać prowizje od klientów 100 punktów (ok. 450 zł) aby otrzymywać prowizje pasywne * W firmie Monavie jeśli chcemy tylko sprzedawać czyli polecać klientów nie musimy wykupować co miesięcznej aktywności. Aktywność jest potrzebna jedynie do czerpania pieniędzy z planu wynagrodzeń od obrotu. Firma wypłaca pieniądze w dolarach. SYSTEM BINARNY 1 WYMIAR System Binarny polega że możemy mieć tylko 2 zespoły na 1 linii reszta partnerów trafia pod nich. Co oczywiście stwarza większe poczucie stabilności ale też miraż bo więcej osób dostaje darmowych ludzi jednak zapominają o tym by ten potencjał wykorzystać podobnie jak w planie różnicowym muszą wykonać osobistą pracę. Firma pod koniec każdego tygodnia podlicza obrót na Lewej linii i Prawej linii oraz wypłaca 10% z wspólnego mianownika przykład. L ma 100PV P 200 PV wypłata = 10% x 100PV = 10$ PV = 100$ itd...łatwo liczyć. Ale pozostała nadwyżka z Prawej nogi nie przepada, tylko jest kumulowana w magazynie punktów co oznacza, że kolejny tydzień zaczynamy z obrotem L0 P100PV.

12 Teraz bierzemy opcję A) Sami Klienci (ala słoneczko) Każdy Klient Generuje 50PV oraz dodatkowe (nie naliczane podczas sprzedaży ale przez system w biurze wirtualnym) prowizje w wysokości 25$ = ok. 75zł. Zatem 33 Klientów (2500zł / 75zł) daje dochody 2500zł /m-c Dodatkowo jest tutaj autowysyłka więc klient automatycznie zamawia ze strony. Przy okazji daje też 50PV x 33 = 1650 PV rozłożone na 2 linie = 825 PV * 10% = 82,5 $ = dodatkowe 247,50zł z obrotu. Sami Dystybutorzy: 2500zł ~ 850$ 10% = 850$ 100% = 8500 PV na 1 nodze = PV TOTAL PV / 100PV (tyle robi każdy dystyrbutor) = 170 dystrybutorów Zapisanych na 100PV z których żaden nie ma ani klienta ani dystrybutora. HYBRYDA Hybryda polega na tym, że nakładamy na siebie 2 plany różnicowy i binarny. Każdy klient i dystrybutor trafia do systemu binarnego dzięki czemu produkowany przez niego obrót stanowi dźwignię dla pozostałych. Jednak ten który chce rekrutować aktywnie lub pracować w głębokości nie musi bać się że gdy jego głębokość osiągnie jakiś poziom (w planie różnicowym to jest 21%) i wtedy odetnie mu jakieś pieniądze dlatego, że obok klasycznej Binarki istnieje drugi układ struktury zwany unilevel działający podobnie do planu różnicowego w tym kontekście, że każdy nowy partner jest jakby nową szerokością lub nowym zespołem na pierwszej linii Dlatego układ binarny wzmacnia głębokość kosztem osobistej prowizji ale dopełnienie w postaci unilevel powoduje, że SYSTEM rozróżnia Partnerów Osobiście zaproszonych (i przypisuje nam dodatkowe prowizje od jego rozwoju itd) oraz Partnerów NieBezpośrednich których obrót wlicza się do naszej prowizji ale premie indywidualne dostaje ten do kogo przypisana osoba jest osobiście.

13 Popularny problem systemów binarnych to to, że ktoś ma tylko jedną dobrą nogę i ma skumulowane punkty ale nie może zbudować drugiej by sięgnąć po tą pulę. HYBRYDA powoduje, że te ograniczenie znika i nawet jeśli obrót rozłoży się nierównomiernie a my będziemy pracować z kimś na silniejszej to i tak nasza OSOBISTA praca jest nagrodzona odpowiednio. Psychologia i Konstrukcja nowoczesnych planów marketingowych to temat na odrębną dyskusję. Chciałbym jednak to wszystko podsumować: MLM jest Modelem Sprzedaży wywodzącym się ze sprzedaży bezpośredniej. Abyśmy mogli wykonać jakieś dokładne analizy i obliczenia trzeba by uwzględnić o wiele więcej zmiennych: Rodzaj Planu Marketingowego obecnie obok różnicowego i binarnego mamy różne hybrydy, trójkowe, matrixy itd. są to nowe pomysły na podzielenie puli jednak z doświadczeń gigantów MLM (firm robiących ponad miliard dolarów rocznie obrotu) wynika że oddawanie w sieć więcej niż 60% może spowodować zawalenie systemu w długim terminie. Na oddawanie w sieć 90% mogą pozwolić sobie wirtualne MLMy które nie mają kosztów stałych związanych z produkcją i dystrybucją produktów. Jeżeli miałbym w ogóle predystynować do tego by oceniać szansę młodego Przedsiębiorcy (jak dla mnie każdy ma szansę ale musi zapier...) to brałbym pod uwagę: 1) Poziom nasycenia rynku w danym segmencie (kosmetyki, suplementy) 2) Wielkość rynku i potencjał wzrostu/trendy 3) Kondycję Firmy Sprawność Systemu, Obsługę itd. 4) Team Korporacyjny Przywódcy i Kierownicy, bardzo ważne! 5) Styl Komunikacji z Partnerami (Dystrybutorami) 6) Jakość Produktów i ich unikalność w oczach klientów 7) Cena i konkurencyjność Produktów 8) Czas istnienia firmy na rynku (krzywa innowacji, faza pionierska czy już po?) 9) Ile osób osiągnęło pozycje kierownicze w ciągu ostatnich 2-3lat? 10) Jakie firma daje narzędzia i system szkoleń? 11) Własne umiejętności i ambicje 12) Predyspozycje do sprzedaży 13) Odporność na stres i odrzucenie społeczne.

14 MLM nie jest ani nie był łatwym biznesem. Ze względu na historię, ze względu na stereotypy ale i wiele innych rzeczy. Jednak stanowczo sprzeciwiam się szerzeniu nieprawdziwego obrazu tego czym jest MLM ponieważ dziś tak naprawdę bardzo łatwo pomylić: - Program Lojalnościowy - Program Inwestycyjny - Program Partnerski - System Sprzedaży Bezpośredniej - MLM - HYPE - Piramida Finansowa - Marketing Rekomendacyjny - System Prokonsumencki - Community Commerce Każdy z nich ma swoją specyfikę, ideę, styl i istotne różnice w założeniach choć wszystkie wywodzą się z Polecaj mój produkt a dam Ci prowizję. Dlatego wrzucanie tego wszystkiego do worka MLM jest błędem podobnie jak wrzucanie każdego trenera, szkoleniowca czy marketera do jednej szuflady. Psycholog psychologowi nierówny, fizyk teoretyk fizykowi jądrowemu a partner programów partnerskich liderowi MLM... Model Biznesowy jest czysty opiera się na przejrzystych zasadach i był badany przez rząd USA przez blisko 5-6 lat. Wklejam link do postanowienia sądu które reguluje ZASADY uczciwego Multi Level Marketingu. LINK: 93/ftc_volume_decision_93_january_-_june_1979pages_ pdf

15

PROGAM LOJALNOŚCIOWY FAMILO

PROGAM LOJALNOŚCIOWY FAMILO PROGAM LOJALNOŚCIOWY FAMILO Społeczność Konsumencka Familo umożliwia uczestnikom programu oszczędzanie na zakupach dokonywanych w sklepie na stronie www.familo.com. Wysokość rabatu wynika z dwóch działań

Bardziej szczegółowo

Produkty FM Group. Perfumy. Chemia gospodarcza. Telefonia komórkowa. Kosmetyka kolorowa

Produkty FM Group. Perfumy. Chemia gospodarcza. Telefonia komórkowa. Kosmetyka kolorowa ZARABIAJ Z NAMI Produkty FM Group Perfumy Chemia gospodarcza Telefonia komórkowa Kosmetyka kolorowa Sekret produkcji perfum na świecie Światowy udział producentów w rynku perfumeryjnym pokazuje że firma

Bardziej szczegółowo

Plan Kariery i System Wynagradzania Dystrybutora Lifestyles

Plan Kariery i System Wynagradzania Dystrybutora Lifestyles Plan Kariery i System Wynagradzania Dystrybutora Lifestyles Zmień Swój Styl Życia 5 Sposobów Zarabiania Lifestyles oferuje kilka sposobów na zarabianie pieniędzy czy traktujesz swój biznes jako zajęcie

Bardziej szczegółowo

Tak, CHCĘ! 70 pkt. KONSUMUJ POLECAJ. PREMIA START Minimum formalności ZARABIAJ. Produkty na własne potrzeby. Nie musisz sprzedawać

Tak, CHCĘ! 70 pkt. KONSUMUJ POLECAJ. PREMIA START Minimum formalności ZARABIAJ. Produkty na własne potrzeby. Nie musisz sprzedawać Tak, CHCĘ! KONSUMUJ 70 pkt. Produkty na własne potrzeby POLECAJ Nie musisz sprzedawać ZARABIAJ PREMIA START Minimum formalności To fantastycznie! Pierwszym krokiem jest rejestracja w systemie Akuna, czyli

Bardziej szczegółowo

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa CZY ZNASZ WSZYSTKIE KORZYŚCI Z BYCIA W FM? MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I MIEĆ DOSTĘP DO WYSOKIEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW! MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB

Bardziej szczegółowo

Jak mieć. zdrowie, czas. i pieniądze

Jak mieć. zdrowie, czas. i pieniądze Jak mieć zdrowie, czas i pieniądze Pewnie zastanawiasz się. O co chodzi? Jak można mieć zdrowie, czas i pieniądze? Zaraz poznasz sekret, jak niektórzy ludzie mają te trzy rzeczy naraz! Jest system, który

Bardziej szczegółowo

sklep... inny niż wszystkie!

sklep... inny niż wszystkie! www.familo.com sklep... inny niż wszystkie! SZEROKA GAMA PRODUKTÓW Art. spożywcze Komputery, tablety, smartfony i akcesoria Kosmetyki i higiena osobista Paliwa i art. motoryzacyjne Art. chemii gospodarczej

Bardziej szczegółowo

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu. Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu. Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej Plan Marketingowy Twoja droga do sukcesu Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej 3 sposoby zarabiania z Kupujesz dla siebie, używasz produktów Betterware: oszczędzasz na Marży

Bardziej szczegółowo

Uruchom swoją matrycę Power Matrix i zyskaj stały miesięczny dochód Zacznij już DZIŚ i podejmij pierwsze kroki w spełnieniu swoich marzeń.

Uruchom swoją matrycę Power Matrix i zyskaj stały miesięczny dochód Zacznij już DZIŚ i podejmij pierwsze kroki w spełnieniu swoich marzeń. Uruchom swoją matrycę Power Matrix i zyskaj stały miesięczny dochód Zacznij już DZIŚ i podejmij pierwsze kroki w spełnieniu swoich marzeń. Dzięki FutureNet i matrycy Power Matrix masz do dyspozycji nowe

Bardziej szczegółowo

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu!

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA na codziennych zakupach w oparciu o familo.com Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! Karty rabatowo - lojalnościowe Zakupy w Internecie TRENDY XXI WIEKU

Bardziej szczegółowo

Zapisanie się. Roczna opłata. To koszt $12 USD

Zapisanie się. Roczna opłata. To koszt $12 USD Zapisanie się Roczna opłata To koszt $12 USD -Bezpośredni cennik -Prywatna strona internetowa -Profesjonalne biuro on-line -Narzędzia i materiały do prowadzenia biznesu -Filmy, seminaria i wideokonferencje

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu -

Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu - Szczegółowy program - Szkoła Planowania Biznesu - Przed seminarium otrzymasz bonusowe narzędzia w mailu: Przegląd najbardziej zyskownych branż i generatorów pomysłów na biznes dzięki temu otrzymasz inspirację

Bardziej szczegółowo

BIZNES COLWAY I PLAN FINANSOWY

BIZNES COLWAY I PLAN FINANSOWY BIZNES COLWAY I PLAN FINANSOWY Barbara Buławska MENEDŻER tel. 606 960 670 e-mail: bbulawska@vp.pl www.czasnakolagen.pl NA POCZĄTKU ZADAJ SOBIE PYTANIE CZEGO OCZEKUJESZ ZACZYNAJĄC SWOJĄ PRZYGODĘ Z COLWAY?

Bardziej szczegółowo

Autor: Przemysław Jóskowiak. Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa. Kontakt: kontakt@stratego24.

Autor: Przemysław Jóskowiak. Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa. Kontakt: kontakt@stratego24. Autor: Przemysław Jóskowiak 2 Wydawca: Stratego24 Przemysław Jóskowiak ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa Kontakt: kontakt@stratego24.pl Treści prezentowane w ramach tej publikacji są subiektywną oceną autora

Bardziej szczegółowo

Lavylites stosuje jeden z najskuteczniejszych, najbardziej motywujących, najuczciwszych koncepcji marketingowych w historii Network Marketingu!

Lavylites stosuje jeden z najskuteczniejszych, najbardziej motywujących, najuczciwszych koncepcji marketingowych w historii Network Marketingu! Lavylites stosuje jeden z najskuteczniejszych, najbardziej motywujących, najuczciwszych koncepcji marketingowych w historii Network Marketingu! Lavylites wybrał koncepcję marketingową firm, które w ostatnich

Bardziej szczegółowo

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W KLUBIE FM

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W KLUBIE FM Autor: Zuzanna Kruczkowska, tel. 727 906 233 ZMIEŃ SKLEP Produkty FM Group możesz w prosty sposób kupować bezpośrednio w firmie przez: - telefon, - e-mail, - faks, - sklep internetowy dostępny dla zarejestrowanych

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY.

INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY. g INSTRUKCJA JAK ZAROBIĆ W PROSTY SPOSÓB W INTERNECIE 878 PLN BEZ INWESTYCJI I SPRZEDAŻY. Jeśli będziesz chcieć, pomogę Ci powtarzać ten, lub lepszy wynik co miesiąc, ale najpierw proszę wykonaj kroki

Bardziej szczegółowo

PLAN WYNAGRODZEŃ ASEA

PLAN WYNAGRODZEŃ ASEA PLAN WYNAGRODZEŃ ASEA Kiedy zarejestrujesz się do ASEA jako Partner bardzo ważne jest abyś pozostał aktywny każdego miesiąca aby zarabiać prowizje w Programie Wynagrodzeń. Wystarczy, że raz w miesiącu

Bardziej szczegółowo

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl!

Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Zacznij zarabiać z programem partnerskim iparts.pl! Dołącz do Programu Partnerskiego iparts.pl! Polecaj sklep internetowy iparts.pl swoim klientom i zarabiaj na ich transakcjach! iparts Program Partnerski

Bardziej szczegółowo

DOŁĄCZ DO NAS, Społeczność Konsumencka FAMILO bez wpisowego, bez ryzyka! bo mamy najlepszy

DOŁĄCZ DO NAS, Społeczność Konsumencka FAMILO bez wpisowego, bez ryzyka! bo mamy najlepszy DOŁĄCZ DO NAS, bo mamy najlepszy Społeczność Konsumencka FAMILO bez wpisowego, bez ryzyka! FAMILO, to także PIERWSZY INTERNETOWY SKLEP W POLSCE, w którym kupisz paliwa Dzięki osobie, która Ciebie zaprosiła

Bardziej szczegółowo

Dodatkowo korzystaj z:

Dodatkowo korzystaj z: Poznaj bonusy i zarabiaj jak najwięcej Zarabiasz polecając produkty już jednej osobie. Automatycznie naliczane bonusy gwarantują Ci maksymalne dochody: MY POINTS bonus Wykupione przez Ciebie 70pkt., jak

Bardziej szczegółowo

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów 5 krytycznych punktów strony www, w których klient decyduje: zostawiam im swój email i numer telefonu, lub zamykam

Bardziej szczegółowo

Jak zbudować stabilny biznes z firmą Forever Living Products

Jak zbudować stabilny biznes z firmą Forever Living Products Jak zbudować stabilny biznes z firmą Forever Living Products Marek Sawicki, manager Opracowanie przygotowane na bazie autorskich materiałów, Bogumiły Sroki diamentowo-szafirowego managera firmy FOREVER

Bardziej szczegółowo

Plan Plan Marketingowy. Marketingowy WS-GLAMOUR GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Plan Plan Marketingowy. Marketingowy WS-GLAMOUR GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone. Plan Plan Marketingowy Marketingowy PODSTAWOWE INFORMACJE WS-GLAMOUR GmbH płaci miesięcznie do końca życia prowizje obliczone wg poziomu sprzedaży. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń związanych z poziomami

Bardziej szczegółowo

Plan WYnaGRODZEŃ lifewave

Plan WYnaGRODZEŃ lifewave Plan WYNAGRODZEŃ LifeWave $ Fundamentem globalnego sukcesu LifeWave jest ciężka praca, pasja oraz zaangażowanie członków organizacji. Dlatego właśnie nagradzamy naszych członków wypłatami jednych z najwyższych

Bardziej szczegółowo

DOŁĄCZ DO NAS! Społeczność Konsumencka FAMILO. Odkryj nowy. To Twoje oszczędności!

DOŁĄCZ DO NAS! Społeczność Konsumencka FAMILO. Odkryj nowy. To Twoje oszczędności! DOŁĄCZ DO NAS! Odkryj nowy Społeczność Konsumencka FAMILO To Twoje oszczędności! FAMILO, to także PIERWSZY INTERNETOWY SKLEP W POLSCE, w którym kupisz paliwa Dzięki osobie, która Ciebie zaprosiła ZAOSZCZĘDZISZ

Bardziej szczegółowo

Liczy się tu i teraz!

Liczy się tu i teraz! Liczy się tu i teraz! 1. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. 2. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. 3. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? a) brak

Bardziej szczegółowo

Krótka prezentacja firmy En101

Krótka prezentacja firmy En101 Krótka prezentacja firmy En101 W En101, jesteś w biznesie dla siebie, ale nie przez siebie. Krótka prezentacja firmy En101 En101, to uczciwa firma, stanowiąca własność prywatna i zarządzana przez jedną

Bardziej szczegółowo

Biznes Z Owocem Noni

Biznes Z Owocem Noni Biznes Z Owocem Noni Nie da się ukryć, że owoc noni jest coraz bardziej znany i doceniany przez coraz większą liczbę ludzi. Prawdą jest również, że coraz więcej firm zajęło się produkcją soku z tego owocu.

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

Ogólne wyjaśnienie funkcjonowania Planu kompensacyjnego. Rejestrując się jako Dystrybutor korporacji tiande masz stały rabat na całą produkcję - 35%.

Ogólne wyjaśnienie funkcjonowania Planu kompensacyjnego. Rejestrując się jako Dystrybutor korporacji tiande masz stały rabat na całą produkcję - 35%. Ogólne wyjaśnienie funkcjonowania Planu kompensacyjnego. TY Rejestrując się jako Dystrybutor korporacji tiande masz stały rabat na całą produkcję - 35%. TY Twój rabat Dystrybutora 35% = 54% Marży Handlowej

Bardziej szczegółowo

Uruchomienie systemu krok po kroku

Uruchomienie systemu krok po kroku Uruchomienie systemu krok po kroku Efekty systemu 10.000 zł miesięcznie po 90 dniach funkcjonowania zgonie z systemem Współpracując z firmą MonaVie tworzysz swój PLAN B. Dodatkowe źródło dochodu, które

Bardziej szczegółowo

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu. Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu. Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej Plan Marketingowy Twoja droga do sukcesu Wolę zarabiać 1% dzięki pracy 100 osób, niż 100% dzięki pracy własnej 3 sposoby zarabiania z Kupujesz dla siebie, używasz produktów Betterware: oszczędzasz na Marży

Bardziej szczegółowo

Od Wciskania do Sprzedawania. Mistrzem Etycznej Sprzedaży

Od Wciskania do Sprzedawania. Mistrzem Etycznej Sprzedaży Szkolenie Od Wciskania do Sprzedawania czyli jak zostać Mistrzem Etycznej Sprzedaży Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zmieniłoby się Twoje życie zawodowe, gdyby każdy klient z otwartymi rękoma brał

Bardziej szczegółowo

DOŁĄCZ DO NAS! Społeczność Konsumencka FAMILO. Odkryj nowy. To Twoje oszczędności!

DOŁĄCZ DO NAS! Społeczność Konsumencka FAMILO. Odkryj nowy. To Twoje oszczędności! DOŁĄCZ DO NAS! Odkryj nowy Społeczność Konsumencka FAMILO To Twoje oszczędności! FAMILO, to także PIERWSZY INTERNETOWY SKLEP W POLSCE, w którym kupisz paliwa Dzięki osobie, która Ciebie zaprosiła ZAOSZCZĘDZISZ

Bardziej szczegółowo

One-Line-Online The Green Line. Plan Marketingowy

One-Line-Online The Green Line. Plan Marketingowy One-Line-Online The Green Line Plan Marketingowy Worldwide Business One-Line-Online Marketing Plan One-Line-Online Serdecznie Witamy W tej prezentacji dowiesz się wielu szczegółów na temat pionierskiego

Bardziej szczegółowo

KLIENT ŚWIADOMY KLIENT PARTNER BIZNESOWY

KLIENT ŚWIADOMY KLIENT PARTNER BIZNESOWY 2014 KLIENT ŚWIADOMY KLIENT PARTNER BIZNESOWY Wyjątkowa strategia biznesowa Biznes Społeczny Asortyment Postawa Korporacja tiande Ja Relacje Premia za rekrutację Charyzma System promocji System franczyzowy

Bardziej szczegółowo

ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa?

ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa? ABC Programu Partnerskiego czyli Jak to działa? 1. Regulamin i Polityka Prywatności Programu Partnerskiego Przed dokonaniem rejestracji w Programie Partnerskim proszę zapoznać się z Regulaminem Programu

Bardziej szczegółowo

Zostań partnerem biznesowy firmy LR Health & Beauty Systems

Zostań partnerem biznesowy firmy LR Health & Beauty Systems Zostań partnerem biznesowy firmy LR Health & Beauty Systems JA już jestem partnerem. Umów spotkanie Biznesowe a opowiem co z potkało mnie w tej Firmie. Tel. 737 830 040 Jeżeli szukasz dodatkowej możliwości

Bardziej szczegółowo

NASZA FIRMA JEST NA POLSKIM RYNKU OD 2002 ROKU

NASZA FIRMA JEST NA POLSKIM RYNKU OD 2002 ROKU PLAN KARIERY I WYNAGRODZEŃ FIRMY TRISANA POLSKA OBOWIĄZUJĄCY OD 1 LUTY 2015 Szanowni Partnerzy, Klienci i Sympatycy firmy Trisana! Współczesna dynamika zmian na świecie, postęp w rozwoju technologii oraz

Bardziej szczegółowo

ZYSK BRUTTO, KOSZTY I ZYSK NETTO

ZYSK BRUTTO, KOSZTY I ZYSK NETTO ZYSK BRUTTO, KOSZTY I ZYSK NETTO MARŻA BRUTTO Marża i narzut dotyczą tego ile właściciel sklepu zarabia na sprzedaży 1 sztuki pojedynczej pozycji. Marża brutto i zysk brutto odnoszą się do tego ile zarabia

Bardziej szczegółowo

Firma Enagic proponuje: Zmień swoją wodę zmień swoje życie

Firma Enagic proponuje: Zmień swoją wodę zmień swoje życie Firma Enagic proponuje: Zmień swoją wodę zmień swoje życie Misja firmy Enagic Na początek proponujemy: Zapoznanie się z całościową ofertą firmy Enagic. W tym celu warto obejrzeć dokładnie specjalną stronę

Bardziej szczegółowo

korepetycje zdalne, na żywo, przez internet.

korepetycje zdalne, na żywo, przez internet. Zacznij budować własny dochodowy biznes oparty o korepetycje zdalne, na żywo, przez internet. Oferuj korepetytorom pracę, polecaj korepetycje zdalne uczniom, zachęcaj inne osoby do budowania własnego biznesu.

Bardziej szczegółowo

Analiza potencjalnych klientów w kontekście strategii marketingowej

Analiza potencjalnych klientów w kontekście strategii marketingowej 2012 Analiza potencjalnych klientów w kontekście strategii marketingowej Małgorzata Latuszek Planowanie marketingowe e-usługi Łódź, 04 października 2012 Po co analizować potrzeby klientów? Po co analizować

Bardziej szczegółowo

Witajcie! Real People Real Ads. Advertising Solution Limited

Witajcie! Real People Real Ads. Advertising Solution Limited Witajcie! Real People Real Ads Copyrights@TheAdsTeam Advertising Solution Limited Zanim zaczniesz TheAdsTEAM jest to internetowa platforma reklamowa, NIE JEST to tylko sposób na szybkie pomnożenie przychodów.

Bardziej szczegółowo

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? tel.

Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa?     tel. Platforma Inwestycyjna CARFORFRIEND.DE Jak to działa? www.carforfriend.pl www.carforfriend.de Dlaczego używane samochody? Rynek używanych samochodów szybko wzrasta. Z jednej strony wręcz nieetycznie drogie

Bardziej szczegółowo

PEŁNY PLAN WYNAGRODZEŃ

PEŁNY PLAN WYNAGRODZEŃ PEŁNY PLAN WYNAGRODZEŃ Najbardziej wartościowym zasobem LifeWave jest utalentowana grupa intensywnie pracujących Dystrybutorów, którzy oferują nasze produkty innym. Dlatego też zobowiązaliśmy się ich nagradzać,

Bardziej szczegółowo

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu

Plan Marketingowy. Twoja droga do sukcesu Twoja droga do sukcesu Kategorie produktowe Naturalne produkty kategorii wellness / zdrowie / uroda Włoskie kosmeceutyki pielęgnacyjne oraz kosmetyki kolorowe Artykuły do domu oraz środki czystości 3 niezależne

Bardziej szczegółowo

Dołącz do największej na świecie rewolucji gospodarczej. airbitworld.com

Dołącz do największej na świecie rewolucji gospodarczej. airbitworld.com Dołącz do największej na świecie rewolucji gospodarczej 1 airbitworld.com Cel tej prezentacji Ty Trudności obecnego systemu monetarnego Nadużycia Centralizacja i nadmierna regulacja Wysokie stawki Te czynniki

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNY PORTAL ZAKUPOWO-RABATOWY - OPIS PROGRAMU

INNOWACYJNY PORTAL ZAKUPOWO-RABATOWY - OPIS PROGRAMU INNOWACYJNY PORTAL ZAKUPOWO-RABATOWY - OPIS PROGRAMU Innowacyjny Portal Zakupowo - Rabatowy Rozliczanie premii rabatowych jest zorganizowane w AUTOMATYCZNYM, autorskim Programie Zakupowo Rabatowym Novea

Bardziej szczegółowo

Empower Network, LLC 146 Second Street North St. Petersburg, Florida 33701 Suite 201. tel: 1-888-262-1934

Empower Network, LLC 146 Second Street North St. Petersburg, Florida 33701 Suite 201. tel: 1-888-262-1934 Empower Network, LLC 146 Second Street North St. Petersburg, Florida 33701 Suite 201 tel: 1-888-262-1934 Firma została zarejestrowana 7 listopada 2011. Z biznesu korzysta wielu znanych marketerów, m.in.

Bardziej szczegółowo

Enagic. Zmień swoją wodę zmień swoje życie

Enagic. Zmień swoją wodę zmień swoje życie Enagic Zmień swoją wodę zmień swoje życie Misja firmy Enagic Podstawowe informacje o Enagic Japońska firma działająca na rynku od 39 lat Zajmuje się produkcją, dystrybucją i serwisowaniem jonizatorów wody

Bardziej szczegółowo

dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego MACIERZ BCG ANALIZA I INTERPRETACJA dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Jesteś producentem telewizorów.

Bardziej szczegółowo

2012 Marketing produktu ekologicznego. dr Marek Jabłoński

2012 Marketing produktu ekologicznego. dr Marek Jabłoński 2012 Marketing produktu ekologicznego dr Marek Jabłoński Od kilku lat ekologia przestaje mieć znaczenie ideologiczne, w zamian za to nabiera wymiaru praktycznego i inżynierskiego. Większość firm na świecie,

Bardziej szczegółowo

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl

Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce. Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Podstawy Efektywnego Marketingu dla ecommerce Tomasz Kryk z ekspercimarketingu.pl Tomasz Kryk 727-903-288 2 Dla kogo? Do 10 000 UU Przy średnim koszyku 150 zł Przy średniej konwersji 1,7% Zatrudniający

Bardziej szczegółowo

Pl P an a n Mar a ket ke itng n o g w o y Plan Marketingowy

Pl P an a n Mar a ket ke itng n o g w o y Plan Marketingowy Plan Marketingowy Plan Marketingowy Plan Marketingowy 1. Social Media Bonus 2. Multimedia Bonus 3. Sales Bonus 4. Advertising Sales Bonus 5. Friends Bonus 6. Matching Bonus 7. Leader Bonus (Infinity) 8.

Bardziej szczegółowo

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku Kim jesteśmy? GroupEuroService Sp. z o. o. powstała w 2005 roku jako firma świadcząca usługi księgowe oraz usługi kadrowo-płacowe. Z biegiem czasu, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, rozszerzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Poszukujesz zmian? czy możesz decydować o sposobie spędzania czasu? czy zarabiasz tyle, na ile zasługujesz? czy chcesz pracować z domu?

Poszukujesz zmian? czy możesz decydować o sposobie spędzania czasu? czy zarabiasz tyle, na ile zasługujesz? czy chcesz pracować z domu? Poszukujesz zmian? Rozpocznij prowadzenie biznesu czy możesz decydować o sposobie spędzania czasu? czy zarabiasz tyle, na ile zasługujesz? czy chcesz pracować z domu? czy między Twoim życiem i pracą panuje

Bardziej szczegółowo

Eko Holding w liczbach. Co przejmuje Eurocash?

Eko Holding w liczbach. Co przejmuje Eurocash? Eko Holding w liczbach. Co przejmuje Eurocash? data aktualizacji: 2016.03.18 Eurocash zdecydował się na przejęcie Eko Holdingu, w tym jego 253 sklepów. Warto przyjrzeć się, w jakiej kondycji znajduje się

Bardziej szczegółowo

Czy słyszałeś o sklepie, w którym

Czy słyszałeś o sklepie, w którym Czy słyszałeś o sklepie, w którym co miesiąc wydając 7,50zł kupisz produkty które normalnie kosztują 75zł! (bez wydawania żadnych dodatkowych pieniędzy) Czy już znasz sklep FM GROUP? A czy wiesz dlaczego

Bardziej szczegółowo

DRUGI PLAN FINANSOWY Projekt podstawowych parametrów

DRUGI PLAN FINANSOWY Projekt podstawowych parametrów DRUGI PLAN FINANSOWY Projekt podstawowych parametrów Podstawowe pojęcia Klient Osoba nabywająca produkty COLWAY INTERNATIONAL bez rabatu. Kupuje bezpośrednio od Ciebie. Na prezentacjach. Podczas spotkań

Bardziej szczegółowo

zarabiać więcej pieniędzy mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny cieszyć się niezależnością finansową i pasywnym dochodem

zarabiać więcej pieniędzy mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny cieszyć się niezależnością finansową i pasywnym dochodem Witam, Czas na podstawową informację, byś mógł: zarabiać więcej pieniędzy mieć więcej czasu dla siebie i dla rodziny cieszyć się niezależnością finansową i pasywnym dochodem Chcę ci teraz przedstawić pomysł

Bardziej szczegółowo

PLAN KOMPENSACYJNY. www.lifeleadergroup.com

PLAN KOMPENSACYJNY. www.lifeleadergroup.com PLAN KOMPENSACYJNY MARZEC 2014 PRZEZ DLA CIEBIE Przez Ciebie i dla Ciebie Jest nasza filozofią i naszym podejściem do rozwoju Planu Kompensacyjnego. Do tworzenia tego Planu Kompensacyjnego, nie zatrudniliśmy

Bardziej szczegółowo

Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać.

Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? * brak kosztu związanego z rejestracją

Bardziej szczegółowo

JAK ZARABIAĆ PASYWNIE

JAK ZARABIAĆ PASYWNIE JAK ZARABIAĆ PASYWNIE A WIĘC ZACZYNAJMY Skoro czytasz te słowa, to oznacza, że jesteś osobą zainteresowaną osiągnięciem sukcesu finansowego i podejmujesz ten temat z przekonaniem, że wdrożę Cię w tajniki

Bardziej szczegółowo

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna

Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Mój biznes Etap II. Analiza strategiczna Źródło: www.uniwersytet-dzieciecy.pl W pierwszym etapie Konkursu przygotowaliście bardzo ciekawe propozycje nowych biznesów, oferujących zarówno towary, jak i usługi.

Bardziej szczegółowo

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads!

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! allegro ads.manual wstęp co to jest? Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! Zaprezentuj pierwszy swoją Ofertę klientom dokładnie w momencie, w którym szukają jej w Allegro. Zapłacisz tylko wtedy,

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Odkryj. Z nami możesz dokonać prawdziwych zmian?

Odkryj. Z nami możesz dokonać prawdziwych zmian? Odkryj Z nami możesz dokonać prawdziwych zmian? Dzięki naszym zaangażowanym Niezależnym Konsultantom, doskonałej jakości produktom oraz atrakcyjnemu Planowi Wynagradzania, wiele osób zmienia swoje życie

Bardziej szczegółowo

Na drabinę wchodzi się szczebel po szczebelku. Powolutku aż do skutku... Przysłowie szkockie

Na drabinę wchodzi się szczebel po szczebelku. Powolutku aż do skutku... Przysłowie szkockie Na drabinę wchodzi się szczebel po szczebelku. Powolutku aż do skutku... Przysłowie szkockie Wiele osób marzy o własnym biznesie... Ale często brak im odwagi na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Bardziej szczegółowo

Część I Kilka słów wstępu streszczanie tego, co znajdziesz w literaturze ekonomicznej.

Część I Kilka słów wstępu streszczanie tego, co znajdziesz w literaturze ekonomicznej. METODY WYLICZANIA CEN. /odcinek I / Część I Kilka słów wstępu streszczanie tego, co znajdziesz w literaturze ekonomicznej. Poprawnie wyznaczony poziom cen twojej produkcji lub usług, to podstawa sukcesu

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Naśladować Rynek Użytkownik Pomysł Koncepcja Ocena. Kim są docelowi użytkownicy koncepcji?

Naśladować Rynek Użytkownik Pomysł Koncepcja Ocena. Kim są docelowi użytkownicy koncepcji? Użytkownik Kim są docelowi użytkownicy koncepcji? Określ 3-5 różnych grup użytkowników twojej koncepcji i opisz osoby w każdej z grup. Przykład poniżej. Profile użytkowników powinny stworzyć żywy obraz

Bardziej szczegółowo

Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I. że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli.

Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I. że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli. Człowiek biznesu, nie sługa. (fragmenty rozmów na FB) Cz. I Piotr: Ludzie nie rozumieją pewnych rzeczy, zwłaszcza tego, że wszyscy, którzy pracowali dla kasy prędzej czy później odpadli. Kasa nie może

Bardziej szczegółowo

BIZNESPLAN. 1 Definicja za: Wikipedia.pl

BIZNESPLAN. 1 Definicja za: Wikipedia.pl BIZNESPLAN Każda działalność gospodarcza, nawet najmniejsza, musi zostać skrupulatnie zaplanowana. Plan przedsięwzięcia gospodarczego konstruuje się zazwyczaj w formie biznesplanu. Biznesplan 1 (ang. business

Bardziej szczegółowo

Program partnerski Money2Money krok po kroku

Program partnerski Money2Money krok po kroku Opracowanie: Magdalena Kasprzak Program partnerski Money2Money krok po kroku Przewodnik dla nowych Partnerów 01 Dla kogo program partnerski Money2Money? Do programu Money2Money mogą przystąpić: osoby pełnoletnie,

Bardziej szczegółowo

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie...

Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, obok której nie przejdziesz obojętnie... Oferta, którą prezentujemy na tej stronie obejmuję budowę stron internetowych w oparciu o proste, czytelne, wysokiej jakości gotowe autorskie szablony(

Bardziej szczegółowo

Wystartuj z Głową Na Karku. Zbuduj Solidne Fundamenty

Wystartuj z Głową Na Karku. Zbuduj Solidne Fundamenty Wystartuj z Głową Na Karku Zbuduj Solidne Fundamenty Witaj w programie Zarabiaj Na Wiedzy Czy masz właściwy sposób myślenia? Czy wierzysz w to co robisz? Czy koncentrujesz się na tym co ważne? Czy masz

Bardziej szczegółowo

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners

Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect. Marek Zuber Dexus Partners Stopa zwrotu a ryzyko inwestycji na NewConnect Marek Zuber Dexus Partners Ryzyko na rynkach finansowych Skąd się bierze? Generalna zasada: -Im większe ryzyko tym większy zysk -Im większy zysk tym większe

Bardziej szczegółowo

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie.

Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji. Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Jak Zarobić Na Fakcie Własnego Rozwoju I Edukacji Czyli propozycja, której NIKT jeszcze nie złożył w e-biznesie ani w Polsce ani na świecie. Przede wszystkim dziękuję Ci, że chciałeś zapoznać się z moją

Bardziej szczegółowo

PROGRAM PARTNERSKI. www.kupbilecik.pl

PROGRAM PARTNERSKI. www.kupbilecik.pl PROGRAM PARTNERSKI www.kupbilecik.pl 1 1. Wstęp Program partnerski skierowany jest do firm oraz właścicieli serwisów i stron internetowych, a także właścicieli biur turystycznych, którzy chcieliby wzbogacić

Bardziej szczegółowo

Aviva Gwarancja Akcje Europejskie

Aviva Gwarancja Akcje Europejskie inwestycje Aviva Gwarancja Akcje Europejskie W ofercie od 15 czerwca do 10 lipca 2009 roku AVIVA_Gwarancja_broszura_A4x8_v05.indd 1 2009-06-05 17:34:28 Recepta na sukces jest prosta buduj mosty zamiast

Bardziej szczegółowo

program partnerski Polecaj kody

program partnerski Polecaj kody program partnerski Polecaj kody o nas Cra CV oferuje proste w obsłudze narzędzie do tworzenia unikalnych dokumentów aplikacyjnych CV. Naszą misją jest pomoc w zainteresowaniu przyszłego pracodawcy, kreatywną

Bardziej szczegółowo

Jak rozpocząć współpracę z Melaleuca

Jak rozpocząć współpracę z Melaleuca Jak rozpocząć współpracę z Melaleuca Wszystko sprowadza sie do zmiany sklepów w jakich robisz zakupy ( Rossman, Biedronka, Tesco) na sklep internetowy Melaleuca z produktami BIO (bez chemii), które są

Bardziej szczegółowo

Spełnij swoje marzenia! Zintegrowane Programy Lojalnościowe TIENS 2012

Spełnij swoje marzenia! Zintegrowane Programy Lojalnościowe TIENS 2012 Spełnij swoje marzenia! Zintegrowane Programy Lojalnościowe TIENS 2012 Czy odnalazłeś już swoje miejsce na ziemi? Zintegrowane Programy Lojalnościowe TIENS 2012 Program Wprowadź do TIENS Nowego Konsultanta

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

Rynek pracy tymczasowej w Niemczech

Rynek pracy tymczasowej w Niemczech Coraz więcej osób pracuje w Niemczech jako pracownicy tymczasowi, a warunki pracy są coraz lepsze. Najwięcej wolnych stanowisk można znaleźć przy produkcji maszyn i samochodów. Da się na tym zarobić! Leihfirma

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do OWU Gratyfikacje i prowizje I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE. Z.1.1. Wypłata/ okres rozliczeniowy

Załącznik nr 1 do OWU Gratyfikacje i prowizje I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE. Z.1.1. Wypłata/ okres rozliczeniowy Załącznik nr 1 do OWU Gratyfikacje i prowizje I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE Z.1.1. Wypłata/ okres rozliczeniowy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się pierwszego dnia danego miesiąca i trwa do ostatniego dnia tego

Bardziej szczegółowo

Nie było Ci jeszcze dane usłyszeć takiej rozmowy w instytucji pożyczającej pieniądze? To niezwłocznie zapoznaj się z tą prezentacją!

Nie było Ci jeszcze dane usłyszeć takiej rozmowy w instytucji pożyczającej pieniądze? To niezwłocznie zapoznaj się z tą prezentacją! Chcę pożyczyć 10 tys. zł, ale nie w banku. No, wiesz Nie ma sprawy. Czy może być na dwa lata? Tak. Na jaki procent? A ile to będzie kosztowało? Jeśli zechcesz, to być może bardzo mało lub nawet nic. Nie

Bardziej szczegółowo

( ) V O D. D A W I D B A G I N S K I. C O M W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M

( ) V O D. D A W I D B A G I N S K I. C O M W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M AGENDA SZKOLENIA FACEBOOK ELITE DOCHODOWE KAMPANIE REKLAMOWE ZA GROSZE W W W. D A W I D B A G I N S K I. C O M @ D A W I D B A G I N S K I G O B I G @ G M A I L. C O M Social Media, a w szczególności Facebook,

Bardziej szczegółowo

bdiscounts Informacje o Partnerze: Korzyści dla startupów AIP:

bdiscounts Informacje o Partnerze: Korzyści dla startupów AIP: Informacje o Partnerze: Zapisz się na weekendowy program Startup Academy, a otrzymasz praktyczną wiedzę i narzędzia pozwalające na dopracowanie i przetestowanie pomysłu na biznes bez budżetu. Poznaj startupowe

Bardziej szczegółowo

PLAN MARKETINGOWY KLUBU NORICUM

PLAN MARKETINGOWY KLUBU NORICUM PLAN MARKETINGOWY KLUBU NORICUM I. PODSTAWOWE POJĘCIA 1. FIRMA - Klub Noricum LTD 590 Kingston Road London SW20 8DN United Kingdom 2. KONSTULTANT Osoba która zarejestrowała się w Klubie i opłaciła Opłatę

Bardziej szczegółowo

Badania Marketingowe. Kalina Grzesiuk

Badania Marketingowe. Kalina Grzesiuk Badania Marketingowe Kalina Grzesiuk definicja Badania marketingowe systematyczny i obiektywny proces gromadzenia, przetwarzania oraz prezentacji informacji na potrzeby podejmowania decyzji marketingowych.

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, styczeń 2011 r. Profil działalności Power Price Podstawowym przedmiotem działalności spółki Power Price S.A. jest obsługa platformy e-commerce przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Krótki opis zakresu i wyników biznes planu. Informacja dla kogo i w jakim celu sporządzony został biznes plan 1 strona.

Krótki opis zakresu i wyników biznes planu. Informacja dla kogo i w jakim celu sporządzony został biznes plan 1 strona. BIZNES PLAN/ BIZNES CASE Czas wykonania: 2-4 tygodnie Koszt szacunkowy: w zależności od zakresu, skali projektu, informacji dostarczonych przez zamawiającego Zakres prac: 1. Streszczenie 2. Informacje

Bardziej szczegółowo

Marketing sieciowy łączy więc w sobie niezależność i współpracę, sprzedaż bezpośrednią z budowaniem relacji pośrednich, reprezentuje sprzedaż

Marketing sieciowy łączy więc w sobie niezależność i współpracę, sprzedaż bezpośrednią z budowaniem relacji pośrednich, reprezentuje sprzedaż Marketing sieciowy Marketing sieciowy zwany również marketingiem wielopoziomowym jest formą dystrybucji towarów i usług, która nie korzysta z tradycyjnych miejsc zakupu i powszechnej reklamy. Dystrybucja

Bardziej szczegółowo

JAK ROZUMIEĆ PLAN WYNAGRODZEŃ ACN

JAK ROZUMIEĆ PLAN WYNAGRODZEŃ ACN JAK ROZUMIEĆ PLAN WYNAGRODZEŃ ACN Szansa ACN została stworzona, aby pomóc w budowaniu działalności, która dostarczy zarówno szybkiego jak i długotrwałego zysku. Jednym z największych atutów ACN jest Plan

Bardziej szczegółowo

ARGENT GLOBAL NETWORK

ARGENT GLOBAL NETWORK ARGENT GLOBAL NETWORK Firma została zarejestrowana w Belize Stany Zjednoczone 08.2013 roku oficjalne otwarcie odbyło się 01.2014 Zarządzana jest przez kilku właścicieli,głównym inwestorem jest Victor Rival.

Bardziej szczegółowo

Strategie wspó³zawodnictwa

Strategie wspó³zawodnictwa Strategie wspó³zawodnictwa W MESE można opracować trzy podstawowe strategie: 1) niskich cen (dużej ilości), 2) wysokich cen, 3) średnich cen. STRATEGIA NISKICH CEN (DUŻEJ ILOŚCI) Strategia ta wykorzystuje

Bardziej szczegółowo

Internetowe modele biznesowe. dr Mirosław Moroz

Internetowe modele biznesowe. dr Mirosław Moroz Internetowe modele biznesowe dr Mirosław Moroz Zagadnienia A. Co to jest model biznesowy B. Tradycyjne modele biznesowe C. Internetowe modele biznesowe Co to jest model biznesowy Model biznesowy określa

Bardziej szczegółowo