Atena.Insurance Platform

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Atena.Insurance Platform"

Transkrypt

1 Pełna obsługa procesów biznesowych zachodzących w towarzystwie ubezpieczeń Atena.Insurance Platform Non-Life Czołowy dostawca TOP provider of IT solutions for insurance

2 Pierwszy dostawca IT dla ubezpieczeń Potrafimy wykorzystać siłę informatyki, by wzmacniać ubezpieczeniowy biznes. Atena. Wiedza i doświadczenie Od ponad 20 lat Atena realizuje innowacyjne, kompleksowe projekty informatyczne dla branży ubezpieczeniowej. Tworzymy własne rozwiązania IT i korzystamy z produktów wiodących dostawców na świecie, w tym SAP i Microsoft. Nasze innowacje szybko stają się rynkowym standardem. Ponad 60% specjalistów i ekspertów IT zatrudnionych w Atenie łączy wiedzę informatyczną z wiedzą na temat funkcjonowania biznesu ubezpieczeniowego. Systemy Ateny zostały wdrożone u największych ubezpieczycieli w Polsce. Z naszych rozwiązań IT związanych z szeroko pojętą współpracą z siecią sprzedaży korzysta ponad 9000 użytkowników. Wyzwanie branży ubezpieczeniowej Nasi klienci coraz częściej zwracają uwagę na coraz silniejszy związek pomiędzy rozwojem sektora ubezpieczeniowego a jego zdolnością do efektywnego pozyskiwania i przetwarzania danych. W tym kontekście kluczowego znaczenia nabiera wewnętrzna elastyczność kosztowa i procesowa organizacji. Wyzwaniem, a jednocześnie rynkową koniecznością, dla TU jest umiejętność dynamicznego reagowania na rzeczywistość, bez generowania dodatkowych kosztów, co można osiągnąć poprzez: zautomatyzowane procesy obsługowe, mobilny dostęp do informacji, rozliczanie się z podmiotami nadzorującymi, sprawny przebieg zamknięcia miesiąca rozliczeniowego, sprawną obsługę procesów związanych z operacjami na polisach, szybkie wprowadzanie nowych produktów, rozszerzoną możliwość raportowania i zarządzania informacją, kompleksową obsługę rozliczeń z klientem i agentem, spójne zarządzanie niejednorodną i rozproszoną strukturą sieci sprzedaży, mobilne wsparcie agentów, możliwości kompleksowej obsługi rozliczeniowej polis i sieci sprzedaży. Optymalizacja wewnętrznych procesów daje organizacji elastyczność, przy niskich kosztach. A to może przekładać się na cenę produktu, jakość obsługi i relacje biznesowe pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu sprzedażowego.

3 Atena.Insurance Platform Non-Life Nasz system kompleksowo wspiera towarzystwo ubezpieczeń w obsłudze procesów biznesowych, zwiększając ich efektywność: począwszy od definicji produktu, poprzez obsługę polis, na rozliczeniach finansowych z klientami i pośrednikami kończąc. Dzięki rozwiązaniom technologicznym, jakie w nim zastosowaliśmy, można elastycznie kształtować modele działania i dopasowywać je do potrzeb biznesowych. System Atena.IP Non-Life pozwala szybko odwzorować wewnętrzne zmiany w strukturach organizacyjnych. Jego przyjazny interfejs można dostosować do wymagań korporacyjnych. Korzyści biznesowe Wzrost efektywności działania towarzystwa ubezpieczeń Kompleksowa obsługa procesów biznesowych Atena.IP Non-Life jest nowoczesnym, zintegrowanym rozwiązaniem informatycznym obsługującym procesy biznesowe towarzystwa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Dzięki temu rozwiązaniu można spójnie przeprowadzić procesy: od modelowania produktów i definiowania sieci sprzedaży, poprzez pełną obsługę polis, aż do etapu rozliczania polis, kontrahentów i agentów. Jedno spójne rozwiązanie informatyczne obejmuje ponadto kwestie obowiązków sprawozdawczych dla podmiotów nadzorczych. Moduły rozliczeniowy i windykacyjny pozwalają na pełną kontrolę nad finansami towarzystwa ubezpieczeń oraz kreowanie polityki współpracy z klientami w zakresie regulacji należności i zobowiązań. Wdrożenie Atena.IP Non-Life jako rozwiązania kompleksowego oznacza dostęp do narzędzia optymalizującego procesy biznesowe i redukującego koszty.

4 Celem wdrożenia Atena.Insurance Platform Non-Life jest zmniejszenie kosztów i jednoczesna poprawa efektywności procesów obsługowych w towarzystwie ubezpieczeń. Korzyści biznesowe Szybki i wygodny dostęp do informacji Dzięki kompleksowej architekturze Atena.IP Non-Life użytkownicy mają szybki dostęp do niezbędnych informacji ze wszystkich obszarów działania towarzystw ubezpieczeń. Informacje te zgromadzone są w jednej zintegrowanej platformie systemowej. Elastyczny moduł raportowania oparty na Oracle Application Express (Apex) udostępnianym przez Oracle darmowym środowisku do tworzenia aplikacji internetowych zapewnia możliwość zdefiniowania dedykowa nych raportów. Usprawnia to dostęp do informacji i ułatwia obsługę klientów oraz podejmowanie decyzji zarządczych. Łatwy i intuicyjny interfejs skraca czas obsługi przez operatorów. Automatyzacja i szybka obsługa procesów Możliwa dzięki Atena.IP Non-Life automatyzacja procesów systemowych pozwala na spójne przekazywanie informacji pomiędzy obszarami. Procesy te wspierają także użytkowników w bieżącej obsłudze polis. Praca przebiega szybciej, mniej jest błędów obsługowych. Automatyzacja odciąża użytkowników, dzięki czemu efektywność ich pracy znacznie wzrasta. Szybkie i tanie wprowadzenie produktu na rynek time to market Atena.IP Non-Life Zarządzanie portfelem produktów System Atena.IP Non-Life pozwala szybko i elastycznie reagować na zmiany rynkowe. Jego funkcjonalność pozwala sprawnie aktualizować portfel produktów poprzez modyfikację cech produktu, wdrażanie nowych produktów lub wygaszanie produktów nierentownych. W efekcie łatwiej jest realizować elastyczną politykę cenową, co wpływa na wzrost sprzedaży i rentowności towarzystwa. Wysoką efektywność w modelowaniu portfela produktowego zapewnia także integracja Atena.IP Non-Life z modelerem i silnikiem produktowym msg.pm. Umożliwia on zmianę definicji struktur poszczególnych produktów (np. aktualizacje czy rozszerzenia), jak również tworzenie nowych produktów. Dzięki dostępowi do elastycznego modułu raportowego można sprawnie analizować rentowność produktów.

5 Mniejsze koszty obsługi produktów Wprowadzenie systemu Atena.IP Non-Life do środowiska IT jako rozwiązania kompleksowego znacząco zmniejsza koszty obsługi produktów. Kompleksowość i integralność systemu pozwala na propagowanie definicji produktu z jednego miejsca na cały system, co skraca czas i koszt wdrażania zmian oraz zapewnia spójność definicji produktowej. Wspieranie sprzedaży mobilne rozwiązania System Atena.IP Non-Life mocno wspiera zarządzanie siecią sprzedaży poprzez elastyczność w zakresie budowy sieci sprzedaży i systemu wynagrodzeń. Dzięki niemu można dowolnie definiować składniki wynagrodzeń agentów, w postaci np. prowizji lub premii, uzależniając je od efektów sprzedaży i motywując do pracy. Dzięki rozwiązaniu mobilnemu agenci mogą szybko skalkulować składkę za ubezpieczenia komunikacyjne we współpracy z klientem. Zwiększa to komfort ich pracy oraz zadowolenie klienta, który aktywnie uczestniczy w zawieraniu umowy ubezpieczenia. Dodatkowo rozwiązanie mobilne pozwala na prezentację portfela agenta w postaci raportów prowizyjnych i faktur. Elastyczna obsługa produktów wraz z efektywnym zarządzaniem siecią prowadzi do zwiększenia sprzedaży. Optymalizacja efektywności infrastruktury informatycznej Kompleksowe rozwiązanie Podstawą budowy systemu Atena.IP Non-Life są zintegrowane moduły realizujące procesy biznesowe w poszczególnych obszarach działania towarzystwa ubezpieczeń. Dzięki takiej architekturze systemu można wykonywać złożone scenariusze biznesowe dotyczące różnych obszarów biznesowych towarzystwa, łącząc je w jeden wspólny proces systemowy np. proces sprzedaży pojazdu czy rozliczenia agentów. Wspólne założenia budowy ergonomicznego interfejsu pozwalają na efektywne korzystanie z niego przez operatorów bez względu na obsługiwane procesy.

6 Rozwiązanie Atena.IP Non-Life pozwala na spójne i efektywne prowadzenie kluczowych procesów biznesowych towarzystwa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Korzyści biznesowe Niższe koszty utrzymania systemu i zmian Zastosowanie kompleksowego systemu informatycznego pozwala na zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury technicznej, dzięki oszczędności na licencjach i różnorodnych wymaganiach sprzętowych. W przypadku wprowadzania zmian zmniejsza się koszt ich propagowania na całe środowisko informatyczne. Skraca to czas wdrożenia i zmniejsza ryzyko braku synchronizacji zmian w poszczególnych obszarach działania towarzystwa. Zastosowanie jednolitej architektury biznesowej i technicznej pozwala elastycznie dostosować się do prawnych i biznesowych zmian w otoczeniu. System Atena.IP Non-Life jest także elastyczny w integracji z innymi systemami zewnętrznymi, dzięki zastosowaniu architektury zorientowanej na usługi (SOA). Zintegrowana struktura modułowa niższe koszty przechowywania informacji Moduły systemu Atena.IP Non-Life odzwierciedlają poszczególne obszary działania towarzystwa ubezpieczeń. Każdy z nich cechuje się dedykowaną funkcjonalnością charakte rystyczną dla danego obszaru. Moduły wzajemnie komunikują się ze sobą, udostępniając niezbędne dane lub funkcje dla innych obszarów. Pozwala to na korzystanie z informacji umieszczonych w jednym module przez pozostałe części systemu. Dzięki temu unika się ryzyka dublowania danych i zmniejsza koszty utrzymywania nadmiarowych informacji. Dzięki podziałowi na osobne moduły istnieje możliwość zmodernizowania istniejącego w towarzystwie ubezpieczeń systemu informatycznego poprzez wdrożenie wybranych modułów platformy Atena.IP Non-Life. Partnerska współpraca W każdym projekcie informatycznym, który realizujemy, stawiamy na partnerskie i przejrzyste relacje z klientami. W naszym zespole, liczącym ponad 500 osób, są wysokiej klasy specjaliści, analitycy biznesowi i programiści. Na technologie potrafimy spojrzeć z perspektywy końcowych użytkowników. Zawsze chcemy dotrzeć do sedna mechanizmów funkcjonujących w ubezpieczeniowym biznesie i zasilić je możliwościami, jakie daje informatyka.

7 Możliwości rozbudowy i rozwoju System Atena.IP Non-Life integruje się z każdym rozwiązaniem funkcjonującym w TU, a także z aplikacjami mobilnymi. Można go wdrożyć jako niezależne rozwiązanie, w zakresie pełnej obsługi TU. Można z niego również wydzielić wybrane moduły, np. Atena.IP SFC do obsługi sieci sprzedaży i rozliczeń agenta. Atena.IP Life platforma zapewniająca pełną obsługę procesów biznesowych zachodzących w towarzystwie ubezpieczeń na życie Atena.IP Platforma Ofertowa rozwiązanie wspierające organizację i zarządzanie procesem sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie Atena.IP Non-Life platforma zapewniająca pełną obsługę procesów biznesowych zachodzących w majątkowym towarzystwie ubezpieczeń Atena.IP SFC rozwiązanie zapewniające kompleksową obsługę sieci sprzedaży Atena.IP Challenge Center rozwiązanie wykorzystujące mechanizmy motywacji pracowników poprzez współzawodnictwo Nowoczesne technologie szybkie wdrożenie i niskie koszty zmian System Atena.IP Non-Life zbudowaliśmy zgodnie ze specyfikacją Java EE. Nadaje się on do instalacji na dowolnym zgodnym z nią serwerze aplikacji. Całe rozwiązanie można też osadzić w chmurze. Zastosowaliśmy bazę ORACLE do przechowywania danych relacyjnych. Architektura Atena.IP Non-Life pozwala na kompleksową obsługę towarzystwa ubezpieczeń w obszarach back office. Budując rozwiązanie oparte na jednej platformie, możemy zaoferować aplikacje dostosowane do indywidualnych potrzeb z różnych obszarów biznesowych, przy czym wcale nie trzeba tworzyć mechanizmów wymiany danych pomiędzy poszczególnymi modułami. Tak skonstruowany system gwarantuje szybkie wdrożenie i niskie koszty zmian.

8 Funkcjonalności Modelowanie definicji produktu Obsługa sieci sprzedaży i rozliczania prowizji Ewidencja polis Obsługa automatycznych odnowień polis Rozliczenia polis i agentów Integracja z systemami bankowymi i finansowo- księgowymi Ewidencja osób i obiektów Naliczanie rezerw technicznych oraz wielkości reasekuracyjnych Windykacja należności polisowych i regresowych Ewidencja druków Zarządzanie dokumentami Moduł raportowy oparty o Apex Moduł zarządzania użytkownikami oraz uprawnieniami Architektura biznesowa Opcjonalność i duża niezależność modułów Elastyczność w odwzorowaniu procesów biznesowych Rozwinięte możliwości integracyjne i architektura zgodna z SOA Architektura techniczna Atena Insurance Platform zbudowano zgodnie ze specyfikacją Java EE, wykorzystując: Seam, JSF i RichFaces dla komponentów interfejsu użytkownika, EJB3 i mybatis dla logiki biznesowej i zapisu danych. System można zainstalować na dowolnym serwerze aplikacji zgodnym z Java EE, w tym: JBoss, IBM WebSphere (opcja), Oracle WebLogic (opcja). Bazę danych ORACLE stosuje się do przechowywania danych relacyjnych. Atena.Insurance Platform Non-Life Krótki time to market Automatyzacja procesów biznesowych Szybki dostęp do potrzebnych informacji Wsparcie agentów w sprzedaży produktów Modelowanie definicji produktowych Kompleksowe rozliczanie polisy i agentów Wypełnianie obowiązków sprawozdawczych Sprawne zamykanie miesiąca księgowego Bezproblemowa integracja z systemami zewnętrznymi Chcesz wiedzieć więcej? Siedziba główna Spółki, Biuro Zarządu: Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. ul. Rzemieślnicza 33, Sopot tel , fax Oddział w Warszawie: ul. Grzybowska 80/82, Warszawa tel , fax

Atena.Insurance Platform

Atena.Insurance Platform Kompleksowa obsługa sieci sprzedaży Atena.Insurance Platform Sales Forces Commissions Czołowy dostawca TOP provider of IT solutions for insurance Pierwszy dostawca IT dla ubezpieczeń Potrafimy wykorzystać

Bardziej szczegółowo

Atena.Portal Kredytów Kupieckich Pełna obsługa ubezpieczenia wierzytelności

Atena.Portal Kredytów Kupieckich Pełna obsługa ubezpieczenia wierzytelności Wsparcie dla klienta i underwritera Atena.Portal Kredytów Kupieckich Pełna obsługa ubezpieczenia wierzytelności Czołowy dostawca TOP provider of IT solutions for insurance Pierwszy dostawca IT dla ubezpieczeń

Bardziej szczegółowo

Systemy informatyczne obsługujące współczesną działalność ubezpieczeniową. Rodzaje, rola i uwarunkowania

Systemy informatyczne obsługujące współczesną działalność ubezpieczeniową. Rodzaje, rola i uwarunkowania Wiadomości Ubezpieczeniowe 3/2009 TERESA STERNIK Systemy informatyczne obsługujące współczesną działalność ubezpieczeniową. Rodzaje, rola i uwarunkowania Artykuł jest próbą analizy wybranych zagadnień

Bardziej szczegółowo

banking, insurance & capital markets

banking, insurance & capital markets banking, insurance & capital markets Obsługa towarzystw ubezpieczeniowych Rozwiązania Comarch dla ubezpieczeń Finanse, Bankowość i Ubezpieczenia 2 Wstęp Globalne zmiany, nieustanny rozwój technologii oraz

Bardziej szczegółowo

banking, insurance & capital markets Obsługa towarzystw ubezpieczeń osobowych i majątkowych Comarch NonLife Insurance

banking, insurance & capital markets Obsługa towarzystw ubezpieczeń osobowych i majątkowych Comarch NonLife Insurance banking, insurance & capital markets Obsługa towarzystw ubezpieczeń osobowych i majątkowych Comarch NonLife Insurance Finanse, Bankowość i Ubezpieczenia 22 Wprowadzenie Rynek ubezpieczeń majątkowych i

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU KRAKÓW, 30 KWIETNIA 2013 ROKU SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 5 3. PRODUKTY I USŁUGI OFEROWANE

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2013 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2013 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2013 ROKU Kraków, 30 kwietnia 2014 SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 6 3. PRODUKTY

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2012 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2012 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2012 ROKU Kraków, 30 kwietnia 2013 SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE...3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE...5 3. PRODUKTY

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży retail kompleksowo

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP Comarch ALTUM to pierwsza inteligentna platforma ERP, dedykowana do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz sieciach handlowych.

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP

Szanowni Państwo, Zbigniew Rymarczyk. Wiceprezes Comarch S.A. Dyrektor Sektora ERP Comarch ALTUM to pierwsza inteligentna platforma ERP, dedykowana do kompleksowego wsparcia wszystkich kluczowych procesów biznesowych w średnich i dużych firmach handlowych, usługowych oraz sieciach handlowych.

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte Zarządzaj skutecznie swoim biznesem System Zarządzania Forte jest rozwiązaniem ERP ułatwiającym zarządzanie małymi i średnimi firmami. Umożliwia osiąganie trwałych i wymiernych

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych.

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. SageERPX3 Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. Utrzymanie tej pozycji wiąże się z elastycznym dostosowywaniem

Bardziej szczegółowo

» lepsze rozwiązania. Funkcjonalności i rozwiązania branżowe. »Ona ma to coś. System ERPII dla Liderów www.semiramis.com

» lepsze rozwiązania. Funkcjonalności i rozwiązania branżowe. »Ona ma to coś. System ERPII dla Liderów www.semiramis.com » lepsze rozwiązania Funkcjonalności i rozwiązania branżowe»ona ma to coś System ERPII dla Liderów www.semiramis.com » Comarch Semiramis ma to, czego nie mają pozostali! Jako jeden z pierwszych produktów

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

UBEZPIECZENIA. temat numeru. > Nowe trendy IT na rynku ubezpieczeń > Comarch Commission > CRM w ubezpieczeniach

UBEZPIECZENIA. temat numeru. > Nowe trendy IT na rynku ubezpieczeń > Comarch Commission > CRM w ubezpieczeniach www.comarch.pl MAGAZYN COMARCH nr 2/2007 (09) ISSN 1734-4212 temat numeru UBEZPIECZENIA > Nowe trendy IT na rynku ubezpieczeń > Comarch Commission > CRM w ubezpieczeniach Rozwiązania i wdrożenia Wdrożenie

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD PRODUKTÓW SOFTWARE AG

PRZEGLĄD PRODUKTÓW SOFTWARE AG PRZEGLĄD PRODUKTÓW SOFTWARE AG SPIS TREŚCI Wprowadzenie 3 Enterprise BPM Rozwiązania i Produkty - USPRAWNIENIE 4 Business Infrastructure Rozwiązania i Produkty DOSTOSOWANIE 12 Enterprise Data Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU KRAKÓW, 27 KWIETNIA 2015 ROKU SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 6 3. PRODUKTY I USŁUGI OFEROWANE

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Navireo - Informacje podstawowe

Navireo - Informacje podstawowe Navireo - Informacje podstawowe Navireo to zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które poszukują nowoczesnego i niezawodnego narzędzia usprawniającego

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2009 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2009 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU COMARCH S.A. Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ W 2009 ROKU Kraków, 30 kwietnia 2010 SPIS TREŚCI 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O GRUPIE KAPITAŁOWEJ...3 1.1 WYBRANE DANE FINANSOWE...3 1.2

Bardziej szczegółowo

- Nowoczesna platforma wsparcia sprzedaży

- Nowoczesna platforma wsparcia sprzedaży Opierając się na kilkunastoletnim doświadczeniu w branży SFA stworzyliśmy system na miarę nowej ery ery post PC, w której mobilność jest codziennością, zaś smartfony oraz tablety stanowią sprzęty powszechnego

Bardziej szczegółowo

Business Intelligence

Business Intelligence Business Intelligence Business Intelligence nowe podejście do zarządzania Szybka i właściwa reakcja na zmienne preferencje Klientów, działania konkurencji i zmiany na rynku oto jeden z najważniejszych

Bardziej szczegółowo

Kluczowe informacje, jak je znaleźć?

Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Kluczowe informacje, jak je znaleźć? Nowoczesne rozwiązania biznesowe do planowania i budżetowania, analiz i raportowania, sprawozdawczości i kontrolingu. CUSTOM PUBLISHING Advertising Supplement IBM Kluczowe

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11 MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION /STRUKTURA TECHNOLOGII Struktura technologii systemu Navision stanowi zbiór rozwiązań informatycznych, tworzących platformę użytkową systemu Microsoft Business Solutions

Bardziej szczegółowo