Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój"

Transkrypt

1 Realne pytania Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój Realne odpowiedzi Fundacja Realia Kariery 2014

2 Poradnik czy coś więcej? Poradnik Realia Kariery to kompendium wiedzy dotyczące szeroko pojętego rozwoju osobistego. Ideą poradnika jest zarówno rozwój jego czytelników jak i ciagły rozwój samego poradnika, nie tylko w kwestii poszukiwania pracy, ale też innych tematów dotyczących rozwoju. Każdy będzie mogł dodać coś ciekawego od siebie, zadawać pytania, a odpowiedzi przygotowane przez specjalistów będzie można znaleźć w poradniku. Pierwszy rozdział przygotowaliśmy sami własnie odnoszący się do poszukiwania pracy. Teraz kolej na Was....zatem zachęcamy. Czytaj. Korzystaj i buduj ze wszystkimi ten poradnik. Zespół Fundacji Realia Kariery Redakcja i opracowanie - Fundacja Realia Kariery

3 Spis treści 1. Jak skutecznie szukać pracy?...2

4 Jak skutecznie szukać pracy? Sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Niełatwo jest za tymi zmianami podążać. Ciągle wymaga się od Ciebie nowych kwalifikacji jako od pracownika., a stuacja w, której poszukujesz pracy będzie wymagała od Ciebie zdobywania nowych umiejętności. Im bardziej świadomie będziesz poruszać się po ścieżkach swojej kariery tym łatwiej będzie Ci wejść na właściwy tor kiedy zaskoczy Cię nieoczekiwana sytuacja! Chcąc efektywnie szukać pracy na szybko rozwijającym sie rynku pracy, nie możesz ograniczyć się do przeglądania ogłoszeń i wysyłania CV! Poniżej znajdziesz zestaw 29 konkretnych metod, dzięki którym zwiększysz prawdopodobieństwo znalezienia dobrej pracy! 1 - Twoja lista Sporządź listę 25 osób, które znasz i które mogą pomóc Ci w poszukiwaniach pracy. Nie wiesz kto może Ci pomóc? Zastanów się komu Ty pomogłabyś/pomógłbyś gdybyś dowiedział się, że szukaja pracy... A teraz zaplanuj: 10 spotkań (np. na kawę, obiad...) 10 rozmów telefonicznych 5 wspólnych wypadów (np. na zakupy, na rower, do kina) Podczas spotkań i rozmów poinformujesz wytypowanych znajomych, że jesteś do dyspozycji. Być może, ktoś z nich ma informacje o wolnej posadzie Oczywiście przekaż im konkretną informację jakiej pracy szukasz.

5 2 - Telefon do przyjaciela Poproś 3 przyjaciół, aby umówili Cię na spotkanie ze znajomym, który może pomóc w znalezieniu pracy. To może być przedsiębiorca, dyrektor HR, menedżer w korporacji, polityk,... Spotkanie potraktuj jako nawiązanie ciekawej znajomości. Przedstawiając się w dwóch zdaniach powiedz jakie problemy rozwiązujesz, wspomnij, że szukasz pracy i nastaw się na słuchanie i aktywny udział w rozmowie. Nie zapomnij podziękować za spotkanie. Postaraj się podtrzymać znajomość. 3 - Blog Załóż własny blog i przynajmniej raz w tygodniu umieszczaj tam wpis na tematy związane z pracą/specjalizacją, której szukasz. Daj się poznać od strony eksperta, specjalisty, poszukiwacza rozwiązań. Link do bloga umieść w swoim CV i na profilach w portalach społecznościowych. I odwrotnie, na blogu umieść odnośnik do swojego profilu oraz informację, że jesteś do wynajęcia. Zwiększysz prawdopodobieństwo, że Twój profil zostanie zauważony przez rekruterów i łowców talentów. 4 - Nadaj wartość swojemu CV Zaangażuj się w działania organizacji charytatywnych, wolontariat - zyskasz nowe kontakty, zrobisz coś pożytecznego dla innych, a Twoje CV zyska na wartości. Dzięki zaangażowaniu w pomoc innym łatwiej Ci będzie przetrwać okres zniechęcenia - często nieunikniony - gdy pozostajesz bez pracy dłużej niż 2-3 miesiące (według statystyk,w 2012 osoby bezrobotne poszukiwały pracy średnio przez 11 miesięcy).

6 5 - Coach lub doradca Rozpocznij współpracę z coachem lub doradcą, osobą, która zawodowo zajmuje się wspieraniem osób szukających pracy. Popytaj znajomych, znajdź osobę, do której będziesz mieć zaufanie. Eksperci od planowania kariery nie tylko pokażą Ci jak i gdzie szukać pracy. Pod ich okiem zyskasz umiejętności, dzięki którym będziesz skuteczniejszy na ryku pracy. Umożliwią Ci także kontakt bezpośrednio z rekruterami lub pracodawcami - staniesz się częścią ich profesjonalnej sieci kontaktów. Nie możesz pozwolić sobie na płatną współpracę? Poszukaj możliwości otrzymania wsparcia bezpłatnego lub w barterze. Jeśli nie znajdziesz informacji o bezpłatnych sesjach na stronach internetowych konsultantów - zapytaj wprost o taką możliwość. 6 - wwwizytówka Przykładów kreatywnego podejścia do szukania pracy jest coraz więcej. Billboardy przy głównej ulicy w mieście, reklamy w internecie - brzmią nietypowo, ale są skuteczne. Jaki jest twój pomysł? Masz znajomych w agencji reklamowej? Znasz eksperta od pozycjonowania stron i marketingu w sieci? Twoja koleżanka ma pełną głowę pomysłów? Spotkaj się z nimi i zróbcie burzę mózgów. Taki projekt może być całkiem dobrą zabawą. 7 - Rozwiąż problem pracodawcy Sporządź listę 10 problemów jakie możesz pomóc rozwiązać swojemu przyszłemu pracodawcy - przygotuj się do rozmowy w jaki sposób je rozwiążesz. Jeśli dzięki twoim umiejętnościom i działaniom pracodawca będzie mógł szybciej, taniej, lub lepiej obsłużyć swoich klientów Twoje szanse na otrzymanie oferty pracy znacznie wzrosną.

7 8 - Wartości Twoje i firmy Zastanów się jakie są Twoje najważniejsze wartości i wypisz 5 kluczowych. Przejrzyj strony internetowe firm, w których chciałbyś pracować. Sprawdź, które firmy cenią u swoich pracowników wartości podobne do twoich. Potem poszukaj możliwości ubiegania się tam o pracę. Im więcej podobieństw tym łatwiej będzie Ci przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteś odpowiednią osobą do współpracy 9 - Mini-oferta Przygotuj swoją mini ofertę np.: Jeśli jesteś specjalistą marketingu w internecie, może to być analiza strony internetowej i raport co należy zmienić aby strona była skuteczniejsza. Jeśli jesteś doradcą ubezpieczeniowym, może to być raport na temat 10 cech dobrej oferty ubezpieczenia na życie. Zaproponuj bezpłatną realizację oferty 15 osobom Popraw swoje CV Poproś specjalistę o skonsultowanie twojego cv. Każde cv można poprawić... W większości przypadków dobrze skonstruowane CV zwiększy liczbę telefonów z zaproszeniami na rozmowy kwalifikcyjne. Wybierz specjalistę, który może pochwalić się referencjami, potrafi zadawać trafne pytania, ma doświadczenie w pracy po dwóch stronach procesu rekrutacji i cechuje się zdrowym rozsądkiem. Dobre CV nie musi (a nawet nie powinno) być szczytem kreacji! Ale twórcze myślenie na pewno pomoże stworzyć skuteczny dokument.

8 11 - Symulator selekcji Przetrenuj z konsultantem rozmowę selekcyjną. Będziesz potrafił odpowiadać na pytania o Twoje mocne i słabe strony nie tylko w teorii. Uzyskasz też informację zwrotną jak może postrzegać Cię rekruter. Wskazówki będą cenniejsze jeśli pokażesz konsultantowi ogłoszenia, na jakie aplikujesz. Przy okazji nauczysz się czytać ogłoszenia - a wbrew pozorom nie jest to takie łatwe :-) 12 - Poznaj opinie o branży Czytaj fora branżowe, dyskusje kandydatów na temat poziomu wynagrodzeń i jakości pracy u konkretnych pracodawców. Informacje pomogą Ci urealnić oczekiwania finansowe i uniknąć błędnych decyzji Szczera rozmowa Porozmawiaj z bliską Ci osobą (do której masz zaufanie) o swoich problemach, ale unikaj czarnowidzów. Szczera rozmowa pomoże Ci spojrzeć na problem z innej perspektywy, zmotywuje do działania i zainspiruje pod warunkiem, że będzie konstruktywna Zadbaj o równowagę Zwłaszcza jeśli szukasz pracy nie mając pracy - znajdź sobie dodakowe zajęcia. Oderwiesz się od myśli związanych z poszukiwaniem pracy. Równowaga między obowiązkami i czasem wolnym jest konieczna aby skutecznie realizować postawione przed sobą cele. Uważnie przyjrzyj się swoim pasjom - często są początkiem drogi do spełnienia zawodowego.

9 15 - List do ciebie Napisz list motywacyjny. Taki jaki sam chciałbyś przeczytać. Sama praca nad takim listem pozwoli Ci lepiej przygotować się do rozmów z pracodawcą Nie przerywaj Nie przerywaj intensywnego szukania nawet jeśli dostaniesz wstępną ofertę. Bezpieczeństwo na obecnym rynku pracy jest złudne. Przerwij poszukiwania pracy dopiero po zakończeniu okresu próbnego (ale radzimy nie pozostawać biernym i na bieżąco śledzić rynek pracy oraz pojawiające się oferty) Uśmiechnij się To jeden z bardziej lubianych sposobów. Zawsze i wszędzie możesz go wprowadzić w życie i odhaczyć. Każdy kontakt z nowym pracodawcą to szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Możesz je zrobić tylko raz, więc uśmiechaj się. Naukowcy potwierdzili, że uśmiechając się (nawet jeśli jest to wyłącznie mechaniczny ruch kącików ust) aktywizujesz swój mózg i zaczynasz myśleć kreatywnie Poszerz zakres poszukiwań Zamiast szukać wyłącznie pracy na etat, poszukaj projektów, w które możesz się zaangażować. Porozmawiaj ze znajomymi, rozejrzyj się wokół, przeszukaj grupy tematyczne na portalach społecznościowych i spróbuj swoich sił jako freelancer. Swoją drogą, prace projektowe to REALIA na obecnych rynku pracy.

10 19 - Uzupełnij swój profil Uzupełnij dane w swoich profilach na portalach społecznościowych (np. LinkedIn, Golden Line). Zwykle brakowało Ci na to czasu? Teraz jest dobry moment. Im więcej słów kluczowych umieścisz w opisach stanowisk( tzn. umiejętności, obowiązków itp.), tym większa liczba pracodawców szukających osób w Twoim profilu obejrzy twoje CV. Właściwe słowa kluczowe mogą bardzo pomóc (lub bardzo zaszkodzić) w poszukiwaniu pracy Pozbądź się zaległości Jeśli w tej chwili nie pracujesz zafunduj sobie program pozbywania się zaległości. Program opracowany został przez Coach University, a zrealizowało go tysiące osób na całym świecie. Uwolnisz się od rzeczy i spraw, które ci przeszkadzają. Program zainspiruje Cię do nowych działań i nowych starań o pracę. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Otrzymasz program bezpłatnie wraz ze wskazówkami jak z nim pracować. Napisz: 21 - Zainwestuj w siebie Zainwestuj w poznanie siebie i rozwój osobisty. Przypomnij sobie testy, w których brałeś udział. Czego się dowiedziałeś o sobie? Wykonaj dostępne testy. Etap szukania pracy to także dobry moment aby zastanowić się nad dalszą strategią. Co chcesz robić? Jakich rezultatów oczekujesz od siebie za rok, czy za pięć lat? Jaki jest twój idealny scenariusz? Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o testach skontaktujsię z nami.

11 22 - Rozwijaj nowe umiejętności Zaplanuj 1-2 umiejętności, które chcesz w najbliższym czasie doskonalić lub nabyć. Poszukaj wiedzy dostępnej w internecie, zapisz się na bezpłatne webinary, idź na szkolenie. Szkolenia dofinansowane z EFS znajdziesz na stronie Przejrzyj też strony urzędów pracy, a jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna - porozmawiaj o możliwościach uczes nictwa w szkoleniach organizowanych przez publiczne służby z trudnienia. Zajrzyj na strony administracji publicznej i organizacji pozarządowych i sprawdź, czy możesz wziąć udział w ciekawym projekcie Trzy po trzy Poproś 3 osoby o przesłanie Twojego CV przynajmniej do 3 swoich znajomych z informacją, że szukasz pracy i jakiej pracy szukasz. Zwróć się do osób, które dobrze znasz i na których możesz polegać, do takich, które z czystym sumieniem mogą polecić Cię dalej.

12 24 - Cześć... jestem do dyspozycji Przygotuj sobie krótki tekst typu: Cześć. Jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka rzetelnego, uczciweg pracownika to jestem do dyspozycji lub Witaj, moja firma zwolniła ostatnio 30 osób i niestety jestem w tej grupie. Jeśli usłyszysz, że ktoś szuka informatyka pasjonata będę wdzięczny zawiadomość. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Potem wyślij go smsem do wszystkich osób z Twojej książki adresowej, z którymi jesteś na ty. Nie nastawiaj się, czy ktoś oddzwoni. Nie zastanawiaj się, co ktoś może pomyśleć. Po prostu zrób to. Dla 80% osób pierwszą myślą po otrzymaniu takiej wiadomości jest: jak mogę pomóc? Jedna z naszych klientek w ciągu 5 minut otrzymała kilka odpowiedzi z prośbą o przesłanie swojego CV Odwiedź 10 miejsc Sporządź listę 10 miejsc/wydarzeń, które odwiedzisz w ciągu najbliższego miesiąca. Zaplanuj czas, odwiedź te miejsca i... bądź sobą. Jeśli lubisz nawiązywać nowe znajomości poznaj nowe osoby. Jeśli jesteś dobrym obserwatorem i słuchaczem chłoń jak najwięcej dla siebie. Bądź otwarty na nowych ludzi i nowe doświadczenia Rozmawiaj, rozmawiaj... Rozmawiaj. Z każdym ;-) Widziałeś ostatnio interesującą prezentację? Ciekawy wykład eksperta z twojej branży? Podejdź, pogratuluj, poproś o chwilę rozmowy na temat, który poruszył. Zapytaj o jej/jego pracę. Podziel się swoim pomysłem. Nawiązywanie nowych znajomości jest kluczową umiejętnością zwłaszcza podczas poszukiwania pracy. Jeśli opanujesz trudną sztukę pierwszego kroku dalej pójdzie już łatwiej. Brak ci odwagi aby rozpocząć rozmowę? Zdobądź adres mailowy tej osoby i wyślij kilka zdań. Napisz to co chcesz powiedzieć i zapytaj o możliwość spotkania.

13 27 - Zanim oferta ujrzy światło dzienne Znajdź własny sposób aby dowiedzieć się o możliwościach pracy, którym nie nadano jeszcze kształtu ogłoszenia w gazecie, czy w internecie. Zanim ogłoszenie się ukaże przynajmniej kilka osób w firmie wie kiedy ruszy proces rekrutacji i kogo firma chciałaby zatrudnić. W czasach kryzysu każdy zna kogoś kogo chce i może polecić. Zastanów się, jak zdobyć takie polecenia? W jakich firmach pracują twoi znajomi? Kogo możesz zapytać? Kogo musisz poznać? 28 - Słuchaj Einsteina Jest tylko jedna niezmienna reguła w poszukiwaniu pracy. Nie ważne co robisz liczy się twoja skuteczność, czyli to czy dostałeś ofertę. Albert Einstein powiedział, że szaleństwem jest powtarzać te same czynności i oczekiwać innych rezultatów. Zastanów się co możesz zrobić inaczej Po nowemu... czyli KOWALSKI OPCJE Czasy kiedy przez całe życie wykonywaliśmy jeden zawód skończyły się. Nauczyciele zostają przedstawicielami handlowymi, przedstawiciele handlowi - trenerami, marketingowcy - haerowcami, menedżerowie - fotografami, a stroiciele pianin piszą blogi. Czasami chcemy zmian. Czasem MUSIMY przystosować się do chimerycznego rynku pracy. Dlatego jeśli właśnie teraz szukasz nowego zatrudnienia, zastanów się nad nowym zawodem. Zorientuj się jakie branże, jakie zawody mają przed sobą przyszłość. rzejrzyj ogłoszenia o pracy pod kątem nowych możliwości dla siebie.

14 Podsumowując... Znalezienie satysfakcjonujacej pracy zależy od Twojej kreatywności, niestandardowego myślenia i działania. Pracy nie dostaniesz dzięki doświadczeniu i dyplomom, a dzięki odpowiedniemu ich preze towaniu i reklamowaniu. Nie znaczy to, że doświadczenie i kwalfikacje nie są ważne - są KONIECZNE, ale NIE WYSTARCZAJĄCE! Swoją atrakcyjność jako potencjalny pracownik zwiększysz jeśli problemy, które potrafisz rozwiązywać będą postrzegane jako ważne przez pracodawców. A szanse na zatrudnienie wzrosną jeśli za sobą będziesz mieć silną sieć ZNAJOMYCH, którzy mają do ciebie zaufanie i będą cię polecać. Po ularne kiedyś powiedzenie siedź w kącie a znajdą cię nie działa! Jeszcze jedna ważna sprawa: nie wystarczy o tym wszystkim myśleć i dyskutować - TRZEBA DZIAŁAĆ - POWODZENIA! Jeśli utkniesz i zechcesz skorzystać z naszej pomocy - skontaktuj się z nami. Jeśli masz pytanie - zapytaj. Jeśli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami - zajrzyj na nasz blog i napisz komentarz - na pewno pomożesznaszym czytelnikom przełamać własne bariery.

15 Wybierz swoją drogę Fundacja Realia Kariery 2014

PORADNIK DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

PORADNIK DLA SZUKAJĄCYCH PRACY PORADNIK DLA SZUKAJĄCYCH PRACY DOROTA KRÓL Utwór na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-użycie niekomercyjne-bez utworów zależnych 2.5 Polska Można ten tekst kopiować i rozpowszechniać, ale nie

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Centrum Informacji Planowania Kariery Zawodowej SPIS TREŚCI 1. Klika praktycznych wskazówek 2. Planowanie poszukiwania pracy 3. Jak pracodawcy szukają pracowników i kandydaci pracy? 4. Pracodawca, czyli kto? 5. Jawny i ukryty rynek pracy 6. Pasywne

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY PRZEWODNIK PRAKTYKI www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY Najszersza oferta praktyk i konkursów dla studentów! Zapoznaj się z naszą ofertą! Szczegóły na stronach: 44 i 45 Czy SYMULATOR

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla szukających pracy

Poradnik dla szukających pracy Poradnik dla szukających pracy PODZIEL SIĘ WIEDZĄ, TEN E-BOOK TO ŚWIETNY PREZENT DLA PRZYJACIÓŁ, KTÓRY NIC NIE KOSZTUJE! Możesz go wysłać jako specjalny prezent pocztą elektroniczną, możesz go również

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Coaching kariery" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli & Angelika Śniegocka, rok 2012

Bardziej szczegółowo

W jaki sposób poszukiwać nowej pracy

W jaki sposób poszukiwać nowej pracy W jaki sposób poszukiwać nowej pracy W obecnych czasach szukanie zatrudnienia staje się coraz powszechniejsze. Zwolnienia grupowe nie są rzadkością. Jak jednak przystosować się do zmieniającego rynku oraz

Bardziej szczegółowo

Job Hunting Directors by Career Angels, Sandra Bichl is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.

Job Hunting Directors by Career Angels, Sandra Bichl is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License. Copyright Job Hunting Directors by Career Angels, Sandra Bichl is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License. Książka została wydana z licencją Creative Commons

Bardziej szczegółowo

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK Jak być aktywnym na rynku pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Publikacja wydana w ramach projektu Wsparcie

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

ZNAJDĘ PRACĘ PORADNIK DLA OSÓB AKTYWNIE POSZUKUJĄCYCH PRACY

ZNAJDĘ PRACĘ PORADNIK DLA OSÓB AKTYWNIE POSZUKUJĄCYCH PRACY ZNAJDĘ PRACĘ PORADNIK DLA OSÓB AKTYWNIE POSZUKUJĄCYCH PRACY Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla osób poszukujących pracy. Zawiera praktyczne wskazówki dotyczące poruszania się po rynku pracy, tworzenia

Bardziej szczegółowo

Podjąłeś decyzję o współpracy z Earth Power International i teraz stałeś się przedsiębiorcą, więc pamiętaj o kilku zasadach:

Podjąłeś decyzję o współpracy z Earth Power International i teraz stałeś się przedsiębiorcą, więc pamiętaj o kilku zasadach: 1 THE WAY TO SUCCESS WSTĘP Marketing sieciowy nie jest idealny... Jest po prostu lepszy. Cieszymy się, że podjąłeś decyzję o wzięciu odpowiedzialności za swoje życie i przyszłość. W odróżnieniu od innych

Bardziej szczegółowo

Poradnik rekrutacyjny. Prezentacje branż. Prezentacje pracodawców

Poradnik rekrutacyjny. Prezentacje branż. Prezentacje pracodawców S T R E FA I N Ż Y N I E R A p r z e w o d n i k d l a s t u d e n t ó w p o l i t e c h n i k szerokie perspektywy branże i firmy dla inżynierów k a r i e r a w IT co warto wiedzieć d r o g a n a szc

Bardziej szczegółowo

Sukces na rynku pracy

Sukces na rynku pracy Broszura o egzaminie zawodowym dla uczniów 2- i 3-letnich zasadniczych szkół zawodowych Beata Kolan Sukces na rynku pracy Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz

Bardziej szczegółowo

PARTNER GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNER GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY PARTNER GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY BADANIA MARKI PRACODAWCY W INTERNECIE ANALIZA PROCESU REKRUTACYJNEGO BUDOWANIE EVP EDUKACYJNE WARSZTATY EMPLOYER BRANDING KOMPLEKSOWE DORADZTWO EMPLOYER BRANDING I REKRUTACJA

Bardziej szczegółowo

GPS PRZEDSIĘBIORCZEGO UCZNIA poradnik

GPS PRZEDSIĘBIORCZEGO UCZNIA poradnik Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu YNIKI EGZAMINU GPS PRZEDSIĘBIORCZEGO UCZNIA poradnik 2012 OPRACOWANIE W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU Program uczenia się przedsiębiorczości w szkołach

Bardziej szczegółowo

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy ROZWÓJ POTENCJAŁU I OFERTY DYDAKTYCZNEJ POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ Anna Twarda Jestem niepełnosprawny, idę do pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 011

Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt ae. WNOP odcinek 011 WNOP odcinek 011 Praca dodatkowa poza etatem - 30 pomysłów Opis odcinka: /011 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy, odcinek jedenasty. Dziś zmierzę się z tematem pracy dodatkowej i zarabianiem

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer magazynu SDJ Kariera. To

Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer magazynu SDJ Kariera. To Nr 1/2011 DRODZY CZYTELNICY Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer magazynu SDJ Kariera. To edycja specjalna dobrze Wam znanego Software Developer s Journal, w całości poświęcona tematowi kariery w branży

Bardziej szczegółowo

w poradnictwie zawodowym

w poradnictwie zawodowym Metody, techniki i narzędzia diagnostyczne w poradnictwie zawodowym Od marzeń do kariery i wymarzonej przyszłości. Materiały Metody, poseminaryjne techniki i narzędzia szkół diagnostyczne ponadgimnazjalnych

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

T si s ę ę pr p a r c a u c j u e

T si s ę ę pr p a r c a u c j u e Tu się pracuje 1 www.wup.gdansk.pl Spis treści Ta od czytania i przytulania 4 A mi się dobrze szyje 8 Agnesland witamy w świecie kreatywnych maskotek 10 Furtka dla rekruterów rozmowa z Martyną Ładkowską

Bardziej szczegółowo

TARGI PRACY SZANSĄ NA KARIERĘ. www.praktyki.eurostudent.pl. Raport. Kariera TO, CO WAŻNE TAK JAK LUBISZ. Upoluj najlepszy staż w mieście!

TARGI PRACY SZANSĄ NA KARIERĘ. www.praktyki.eurostudent.pl. Raport. Kariera TO, CO WAŻNE TAK JAK LUBISZ. Upoluj najlepszy staż w mieście! Upoluj najlepszy staż w mieście! www.praktyki.eurostudent.pl marzec 2014 Spójrz na okładkę przez swój smartfon lub tablet. Zobacz więcej i ułóż karierę swoich marzeń. Jak to zrobić? Szczegóły w magazynie.

Bardziej szczegółowo

PraktycznY poradnik współpracy z wolontariuszami

PraktycznY poradnik współpracy z wolontariuszami PraktycznY poradnik współpracy z wolontariuszami Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia Redakcja: Wojciech Rustecki Autorzy tekstów: Dagmara Gortych, Ireneusz Jundziłł, Wojciech Rustecki

Bardziej szczegółowo

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY Białystok, marzec 2008 r. Copyright by RCS Sp. z o.o. WSTĘP Celem niniejszego opracowania jest przekazanie Państwu praktycznych wskazówek dotyczących poruszania się

Bardziej szczegółowo

MARKETING 4 GENERACJI

MARKETING 4 GENERACJI MARKETING 4 GENERACJI poleca: Daniel Kubach MARKETING czwartej generacji Klient jest coraz bardziej wymagający i oczekuje nie tylko dobrego produktu, wzorowej obsługi, ale również czegoś więcej bonusu,

Bardziej szczegółowo

do 30. roku życia bezrobotnych W jaki sposób czytać ogłoszenia o pracę? str. 6 str. 17

do 30. roku życia bezrobotnych W jaki sposób czytać ogłoszenia o pracę? str. 6 str. 17 lipiec 2010 6 Projekt Promocja Rynku Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki W jaki sposób czytać ogłoszenia o pracę? str. 6 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR

Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR Autorzy: Ben Yoskovitz i Susan Burns Wydawca w Polsce: HRstandard.pl Tłumaczenie: Magdalena Nowacka, SETENTA 1 Spis treści: Wstęp Dlaczego właśnie

Bardziej szczegółowo

Propozycja programowa dotycząca doradztwa i rozwoju zawodowego.

Propozycja programowa dotycząca doradztwa i rozwoju zawodowego. KIE R P K E RUN Ć Ś O Ł ZYSZ Propozycja programowa dotycząca doradztwa i rozwoju zawodowego. Dla kogo? Dla wędrowników i instruktorów chcących świadomie szukać swojego miejsca na rynku pracy. Co można

Bardziej szczegółowo

Największy Polski Portal Pracy. przewodnik studenta. praktyki

Największy Polski Portal Pracy. przewodnik studenta. praktyki Największy Polski Portal Pracy praca praktyki staże przewodnik studenta praktyki 2006 Szukasz praktyk na wakacje? A mo e szukasz pracy, ale nie masz doêwiadczenia zawodowego? Przyda by Ci si laptop? Albo

Bardziej szczegółowo