Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój"

Transkrypt

1 Realne pytania Realia Kariery Poradnik Kariera i rozwój Realne odpowiedzi Fundacja Realia Kariery 2014

2 Poradnik czy coś więcej? Poradnik Realia Kariery to kompendium wiedzy dotyczące szeroko pojętego rozwoju osobistego. Ideą poradnika jest zarówno rozwój jego czytelników jak i ciagły rozwój samego poradnika, nie tylko w kwestii poszukiwania pracy, ale też innych tematów dotyczących rozwoju. Każdy będzie mogł dodać coś ciekawego od siebie, zadawać pytania, a odpowiedzi przygotowane przez specjalistów będzie można znaleźć w poradniku. Pierwszy rozdział przygotowaliśmy sami własnie odnoszący się do poszukiwania pracy. Teraz kolej na Was....zatem zachęcamy. Czytaj. Korzystaj i buduj ze wszystkimi ten poradnik. Zespół Fundacji Realia Kariery Redakcja i opracowanie - Fundacja Realia Kariery

3 Spis treści 1. Jak skutecznie szukać pracy?...2

4 Jak skutecznie szukać pracy? Sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Niełatwo jest za tymi zmianami podążać. Ciągle wymaga się od Ciebie nowych kwalifikacji jako od pracownika., a stuacja w, której poszukujesz pracy będzie wymagała od Ciebie zdobywania nowych umiejętności. Im bardziej świadomie będziesz poruszać się po ścieżkach swojej kariery tym łatwiej będzie Ci wejść na właściwy tor kiedy zaskoczy Cię nieoczekiwana sytuacja! Chcąc efektywnie szukać pracy na szybko rozwijającym sie rynku pracy, nie możesz ograniczyć się do przeglądania ogłoszeń i wysyłania CV! Poniżej znajdziesz zestaw 29 konkretnych metod, dzięki którym zwiększysz prawdopodobieństwo znalezienia dobrej pracy! 1 - Twoja lista Sporządź listę 25 osób, które znasz i które mogą pomóc Ci w poszukiwaniach pracy. Nie wiesz kto może Ci pomóc? Zastanów się komu Ty pomogłabyś/pomógłbyś gdybyś dowiedział się, że szukaja pracy... A teraz zaplanuj: 10 spotkań (np. na kawę, obiad...) 10 rozmów telefonicznych 5 wspólnych wypadów (np. na zakupy, na rower, do kina) Podczas spotkań i rozmów poinformujesz wytypowanych znajomych, że jesteś do dyspozycji. Być może, ktoś z nich ma informacje o wolnej posadzie Oczywiście przekaż im konkretną informację jakiej pracy szukasz.

5 2 - Telefon do przyjaciela Poproś 3 przyjaciół, aby umówili Cię na spotkanie ze znajomym, który może pomóc w znalezieniu pracy. To może być przedsiębiorca, dyrektor HR, menedżer w korporacji, polityk,... Spotkanie potraktuj jako nawiązanie ciekawej znajomości. Przedstawiając się w dwóch zdaniach powiedz jakie problemy rozwiązujesz, wspomnij, że szukasz pracy i nastaw się na słuchanie i aktywny udział w rozmowie. Nie zapomnij podziękować za spotkanie. Postaraj się podtrzymać znajomość. 3 - Blog Załóż własny blog i przynajmniej raz w tygodniu umieszczaj tam wpis na tematy związane z pracą/specjalizacją, której szukasz. Daj się poznać od strony eksperta, specjalisty, poszukiwacza rozwiązań. Link do bloga umieść w swoim CV i na profilach w portalach społecznościowych. I odwrotnie, na blogu umieść odnośnik do swojego profilu oraz informację, że jesteś do wynajęcia. Zwiększysz prawdopodobieństwo, że Twój profil zostanie zauważony przez rekruterów i łowców talentów. 4 - Nadaj wartość swojemu CV Zaangażuj się w działania organizacji charytatywnych, wolontariat - zyskasz nowe kontakty, zrobisz coś pożytecznego dla innych, a Twoje CV zyska na wartości. Dzięki zaangażowaniu w pomoc innym łatwiej Ci będzie przetrwać okres zniechęcenia - często nieunikniony - gdy pozostajesz bez pracy dłużej niż 2-3 miesiące (według statystyk,w 2012 osoby bezrobotne poszukiwały pracy średnio przez 11 miesięcy).

6 5 - Coach lub doradca Rozpocznij współpracę z coachem lub doradcą, osobą, która zawodowo zajmuje się wspieraniem osób szukających pracy. Popytaj znajomych, znajdź osobę, do której będziesz mieć zaufanie. Eksperci od planowania kariery nie tylko pokażą Ci jak i gdzie szukać pracy. Pod ich okiem zyskasz umiejętności, dzięki którym będziesz skuteczniejszy na ryku pracy. Umożliwią Ci także kontakt bezpośrednio z rekruterami lub pracodawcami - staniesz się częścią ich profesjonalnej sieci kontaktów. Nie możesz pozwolić sobie na płatną współpracę? Poszukaj możliwości otrzymania wsparcia bezpłatnego lub w barterze. Jeśli nie znajdziesz informacji o bezpłatnych sesjach na stronach internetowych konsultantów - zapytaj wprost o taką możliwość. 6 - wwwizytówka Przykładów kreatywnego podejścia do szukania pracy jest coraz więcej. Billboardy przy głównej ulicy w mieście, reklamy w internecie - brzmią nietypowo, ale są skuteczne. Jaki jest twój pomysł? Masz znajomych w agencji reklamowej? Znasz eksperta od pozycjonowania stron i marketingu w sieci? Twoja koleżanka ma pełną głowę pomysłów? Spotkaj się z nimi i zróbcie burzę mózgów. Taki projekt może być całkiem dobrą zabawą. 7 - Rozwiąż problem pracodawcy Sporządź listę 10 problemów jakie możesz pomóc rozwiązać swojemu przyszłemu pracodawcy - przygotuj się do rozmowy w jaki sposób je rozwiążesz. Jeśli dzięki twoim umiejętnościom i działaniom pracodawca będzie mógł szybciej, taniej, lub lepiej obsłużyć swoich klientów Twoje szanse na otrzymanie oferty pracy znacznie wzrosną.

7 8 - Wartości Twoje i firmy Zastanów się jakie są Twoje najważniejsze wartości i wypisz 5 kluczowych. Przejrzyj strony internetowe firm, w których chciałbyś pracować. Sprawdź, które firmy cenią u swoich pracowników wartości podobne do twoich. Potem poszukaj możliwości ubiegania się tam o pracę. Im więcej podobieństw tym łatwiej będzie Ci przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteś odpowiednią osobą do współpracy 9 - Mini-oferta Przygotuj swoją mini ofertę np.: Jeśli jesteś specjalistą marketingu w internecie, może to być analiza strony internetowej i raport co należy zmienić aby strona była skuteczniejsza. Jeśli jesteś doradcą ubezpieczeniowym, może to być raport na temat 10 cech dobrej oferty ubezpieczenia na życie. Zaproponuj bezpłatną realizację oferty 15 osobom Popraw swoje CV Poproś specjalistę o skonsultowanie twojego cv. Każde cv można poprawić... W większości przypadków dobrze skonstruowane CV zwiększy liczbę telefonów z zaproszeniami na rozmowy kwalifikcyjne. Wybierz specjalistę, który może pochwalić się referencjami, potrafi zadawać trafne pytania, ma doświadczenie w pracy po dwóch stronach procesu rekrutacji i cechuje się zdrowym rozsądkiem. Dobre CV nie musi (a nawet nie powinno) być szczytem kreacji! Ale twórcze myślenie na pewno pomoże stworzyć skuteczny dokument.

8 11 - Symulator selekcji Przetrenuj z konsultantem rozmowę selekcyjną. Będziesz potrafił odpowiadać na pytania o Twoje mocne i słabe strony nie tylko w teorii. Uzyskasz też informację zwrotną jak może postrzegać Cię rekruter. Wskazówki będą cenniejsze jeśli pokażesz konsultantowi ogłoszenia, na jakie aplikujesz. Przy okazji nauczysz się czytać ogłoszenia - a wbrew pozorom nie jest to takie łatwe :-) 12 - Poznaj opinie o branży Czytaj fora branżowe, dyskusje kandydatów na temat poziomu wynagrodzeń i jakości pracy u konkretnych pracodawców. Informacje pomogą Ci urealnić oczekiwania finansowe i uniknąć błędnych decyzji Szczera rozmowa Porozmawiaj z bliską Ci osobą (do której masz zaufanie) o swoich problemach, ale unikaj czarnowidzów. Szczera rozmowa pomoże Ci spojrzeć na problem z innej perspektywy, zmotywuje do działania i zainspiruje pod warunkiem, że będzie konstruktywna Zadbaj o równowagę Zwłaszcza jeśli szukasz pracy nie mając pracy - znajdź sobie dodakowe zajęcia. Oderwiesz się od myśli związanych z poszukiwaniem pracy. Równowaga między obowiązkami i czasem wolnym jest konieczna aby skutecznie realizować postawione przed sobą cele. Uważnie przyjrzyj się swoim pasjom - często są początkiem drogi do spełnienia zawodowego.

9 15 - List do ciebie Napisz list motywacyjny. Taki jaki sam chciałbyś przeczytać. Sama praca nad takim listem pozwoli Ci lepiej przygotować się do rozmów z pracodawcą Nie przerywaj Nie przerywaj intensywnego szukania nawet jeśli dostaniesz wstępną ofertę. Bezpieczeństwo na obecnym rynku pracy jest złudne. Przerwij poszukiwania pracy dopiero po zakończeniu okresu próbnego (ale radzimy nie pozostawać biernym i na bieżąco śledzić rynek pracy oraz pojawiające się oferty) Uśmiechnij się To jeden z bardziej lubianych sposobów. Zawsze i wszędzie możesz go wprowadzić w życie i odhaczyć. Każdy kontakt z nowym pracodawcą to szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Możesz je zrobić tylko raz, więc uśmiechaj się. Naukowcy potwierdzili, że uśmiechając się (nawet jeśli jest to wyłącznie mechaniczny ruch kącików ust) aktywizujesz swój mózg i zaczynasz myśleć kreatywnie Poszerz zakres poszukiwań Zamiast szukać wyłącznie pracy na etat, poszukaj projektów, w które możesz się zaangażować. Porozmawiaj ze znajomymi, rozejrzyj się wokół, przeszukaj grupy tematyczne na portalach społecznościowych i spróbuj swoich sił jako freelancer. Swoją drogą, prace projektowe to REALIA na obecnych rynku pracy.

10 19 - Uzupełnij swój profil Uzupełnij dane w swoich profilach na portalach społecznościowych (np. LinkedIn, Golden Line). Zwykle brakowało Ci na to czasu? Teraz jest dobry moment. Im więcej słów kluczowych umieścisz w opisach stanowisk( tzn. umiejętności, obowiązków itp.), tym większa liczba pracodawców szukających osób w Twoim profilu obejrzy twoje CV. Właściwe słowa kluczowe mogą bardzo pomóc (lub bardzo zaszkodzić) w poszukiwaniu pracy Pozbądź się zaległości Jeśli w tej chwili nie pracujesz zafunduj sobie program pozbywania się zaległości. Program opracowany został przez Coach University, a zrealizowało go tysiące osób na całym świecie. Uwolnisz się od rzeczy i spraw, które ci przeszkadzają. Program zainspiruje Cię do nowych działań i nowych starań o pracę. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Otrzymasz program bezpłatnie wraz ze wskazówkami jak z nim pracować. Napisz: 21 - Zainwestuj w siebie Zainwestuj w poznanie siebie i rozwój osobisty. Przypomnij sobie testy, w których brałeś udział. Czego się dowiedziałeś o sobie? Wykonaj dostępne testy. Etap szukania pracy to także dobry moment aby zastanowić się nad dalszą strategią. Co chcesz robić? Jakich rezultatów oczekujesz od siebie za rok, czy za pięć lat? Jaki jest twój idealny scenariusz? Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o testach skontaktujsię z nami.

11 22 - Rozwijaj nowe umiejętności Zaplanuj 1-2 umiejętności, które chcesz w najbliższym czasie doskonalić lub nabyć. Poszukaj wiedzy dostępnej w internecie, zapisz się na bezpłatne webinary, idź na szkolenie. Szkolenia dofinansowane z EFS znajdziesz na stronie Przejrzyj też strony urzędów pracy, a jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna - porozmawiaj o możliwościach uczes nictwa w szkoleniach organizowanych przez publiczne służby z trudnienia. Zajrzyj na strony administracji publicznej i organizacji pozarządowych i sprawdź, czy możesz wziąć udział w ciekawym projekcie Trzy po trzy Poproś 3 osoby o przesłanie Twojego CV przynajmniej do 3 swoich znajomych z informacją, że szukasz pracy i jakiej pracy szukasz. Zwróć się do osób, które dobrze znasz i na których możesz polegać, do takich, które z czystym sumieniem mogą polecić Cię dalej.

12 24 - Cześć... jestem do dyspozycji Przygotuj sobie krótki tekst typu: Cześć. Jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka rzetelnego, uczciweg pracownika to jestem do dyspozycji lub Witaj, moja firma zwolniła ostatnio 30 osób i niestety jestem w tej grupie. Jeśli usłyszysz, że ktoś szuka informatyka pasjonata będę wdzięczny zawiadomość. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Potem wyślij go smsem do wszystkich osób z Twojej książki adresowej, z którymi jesteś na ty. Nie nastawiaj się, czy ktoś oddzwoni. Nie zastanawiaj się, co ktoś może pomyśleć. Po prostu zrób to. Dla 80% osób pierwszą myślą po otrzymaniu takiej wiadomości jest: jak mogę pomóc? Jedna z naszych klientek w ciągu 5 minut otrzymała kilka odpowiedzi z prośbą o przesłanie swojego CV Odwiedź 10 miejsc Sporządź listę 10 miejsc/wydarzeń, które odwiedzisz w ciągu najbliższego miesiąca. Zaplanuj czas, odwiedź te miejsca i... bądź sobą. Jeśli lubisz nawiązywać nowe znajomości poznaj nowe osoby. Jeśli jesteś dobrym obserwatorem i słuchaczem chłoń jak najwięcej dla siebie. Bądź otwarty na nowych ludzi i nowe doświadczenia Rozmawiaj, rozmawiaj... Rozmawiaj. Z każdym ;-) Widziałeś ostatnio interesującą prezentację? Ciekawy wykład eksperta z twojej branży? Podejdź, pogratuluj, poproś o chwilę rozmowy na temat, który poruszył. Zapytaj o jej/jego pracę. Podziel się swoim pomysłem. Nawiązywanie nowych znajomości jest kluczową umiejętnością zwłaszcza podczas poszukiwania pracy. Jeśli opanujesz trudną sztukę pierwszego kroku dalej pójdzie już łatwiej. Brak ci odwagi aby rozpocząć rozmowę? Zdobądź adres mailowy tej osoby i wyślij kilka zdań. Napisz to co chcesz powiedzieć i zapytaj o możliwość spotkania.

13 27 - Zanim oferta ujrzy światło dzienne Znajdź własny sposób aby dowiedzieć się o możliwościach pracy, którym nie nadano jeszcze kształtu ogłoszenia w gazecie, czy w internecie. Zanim ogłoszenie się ukaże przynajmniej kilka osób w firmie wie kiedy ruszy proces rekrutacji i kogo firma chciałaby zatrudnić. W czasach kryzysu każdy zna kogoś kogo chce i może polecić. Zastanów się, jak zdobyć takie polecenia? W jakich firmach pracują twoi znajomi? Kogo możesz zapytać? Kogo musisz poznać? 28 - Słuchaj Einsteina Jest tylko jedna niezmienna reguła w poszukiwaniu pracy. Nie ważne co robisz liczy się twoja skuteczność, czyli to czy dostałeś ofertę. Albert Einstein powiedział, że szaleństwem jest powtarzać te same czynności i oczekiwać innych rezultatów. Zastanów się co możesz zrobić inaczej Po nowemu... czyli KOWALSKI OPCJE Czasy kiedy przez całe życie wykonywaliśmy jeden zawód skończyły się. Nauczyciele zostają przedstawicielami handlowymi, przedstawiciele handlowi - trenerami, marketingowcy - haerowcami, menedżerowie - fotografami, a stroiciele pianin piszą blogi. Czasami chcemy zmian. Czasem MUSIMY przystosować się do chimerycznego rynku pracy. Dlatego jeśli właśnie teraz szukasz nowego zatrudnienia, zastanów się nad nowym zawodem. Zorientuj się jakie branże, jakie zawody mają przed sobą przyszłość. rzejrzyj ogłoszenia o pracy pod kątem nowych możliwości dla siebie.

14 Podsumowując... Znalezienie satysfakcjonujacej pracy zależy od Twojej kreatywności, niestandardowego myślenia i działania. Pracy nie dostaniesz dzięki doświadczeniu i dyplomom, a dzięki odpowiedniemu ich preze towaniu i reklamowaniu. Nie znaczy to, że doświadczenie i kwalfikacje nie są ważne - są KONIECZNE, ale NIE WYSTARCZAJĄCE! Swoją atrakcyjność jako potencjalny pracownik zwiększysz jeśli problemy, które potrafisz rozwiązywać będą postrzegane jako ważne przez pracodawców. A szanse na zatrudnienie wzrosną jeśli za sobą będziesz mieć silną sieć ZNAJOMYCH, którzy mają do ciebie zaufanie i będą cię polecać. Po ularne kiedyś powiedzenie siedź w kącie a znajdą cię nie działa! Jeszcze jedna ważna sprawa: nie wystarczy o tym wszystkim myśleć i dyskutować - TRZEBA DZIAŁAĆ - POWODZENIA! Jeśli utkniesz i zechcesz skorzystać z naszej pomocy - skontaktuj się z nami. Jeśli masz pytanie - zapytaj. Jeśli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami - zajrzyj na nasz blog i napisz komentarz - na pewno pomożesznaszym czytelnikom przełamać własne bariery.

15 Wybierz swoją drogę Fundacja Realia Kariery 2014

List motywacyjny, który Cię wyróżni

List motywacyjny, który Cię wyróżni List motywacyjny, który Cię wyróżni Szukasz pracy i chcesz, żeby pracodawca wybrał właśnie Ciebie? Chcesz dobrze wypaść w jego oczach jeszcze przed rozmową? Chcesz napisać przekonujący list motywacyjny?

Bardziej szczegółowo

OSOBISTY PLANER KARIERY

OSOBISTY PLANER KARIERY OSOBISTY PLANER KARIERY Załącznik nr 16 Ćwiczenia Ćwiczenie 8 Schemat indywidualnego Planu Działania Kim jestem? Moje zainteresowania i zdolności: Zainteresowania (krótki opis): Zdolności, preferencje

Bardziej szczegółowo

CZTERY KROKI DO KARIERY PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH W GRUPIE GUMUŁKA

CZTERY KROKI DO KARIERY PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH W GRUPIE GUMUŁKA CZTERY KROKI DO KARIERY PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH W GRUPIE GUMUŁKA KROK NR 1 Uwierz w swoje możliwości Twoja kariera zawodowa zależy tylko od Ciebie! Nie trać czasu i zdobądź praktyczne umiejętności.

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego

Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Jak skutecznie szukać wolontariuszy w ramach Programu Wolontariatu Długoterminowego Warszawa 2012 wersja dokumentu 1.0-7.08.2012 sprawdź na stronie wolontariat.net.pl czy masz aktualną wersję Program Wolontariatu

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla szukających pracy

Poradnik dla szukających pracy Poradnik dla szukających pracy Rynek pracy to miejsce, w którym spotykają się: -pracodawcy i -osoby poszukujące pracy Pracodawcy potrzebują osób, posiadających określone wykształcenie, zawód, doświadczenie

Bardziej szczegółowo

Dyplom i co dalej? Poradnik dla świeżo upieczonych absolwentów

Dyplom i co dalej? Poradnik dla świeżo upieczonych absolwentów Dyplom i co dalej? Poradnik dla świeżo upieczonych absolwentów www.ahe.lodz.pl www.bk.ahe.lodz.pl 1 I. CV, prezentacja, film video, czy mapa myśli, czyli jak dobrze zaprezentować się przyszłemu pracodawcy.

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym

7 rzeczy. które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz robić w Marketingu Internetowym 7 rzeczy które musisz zrobić w Marketingu Internetowym Ten ebook jest skierowany do właścicieli małych przedsiębiorstw. Zawarliśmy w nim porady dla

Bardziej szczegółowo

6. Uzupełnij dane o ostatnim miejscu pracy oraz informacje o posiadanym wykształceniu.

6. Uzupełnij dane o ostatnim miejscu pracy oraz informacje o posiadanym wykształceniu. 1 (5) Goldenline to polski portal społeczności owy łączący profesjonalistów ale również stworzony z myślą o rekrutacji i ułatwieniu kontaktów między kandydatami, a rekrut erami. Warto założyć na nim swój

Bardziej szczegółowo

Marzena Targońska, Agnieszka Banasik

Marzena Targońska, Agnieszka Banasik Marzena Targońska, Agnieszka Banasik SZUKASZ PRACY I CHCESZ DOBRZE WYPAŚĆ PRZED PRACODAWCĄ? Nie wiesz, jak zaprezentować swoje zalety i pokazać się z jak najlepszej strony? Przeczytaj nasz poradnik! 2

Bardziej szczegółowo

Budowanie profilu zawodowego w Internecie.

Budowanie profilu zawodowego w Internecie. Budowanie profilu zawodowego w Internecie. 1 Termin profil zawodowy odnosi się do krótkiego opisu kandydata i określenia celu zawodowego w CV. Ale termin ten można też odnieść do sposobu przedstawienia

Bardziej szczegółowo

Podnoszę swoje kwalifikacje

Podnoszę swoje kwalifikacje Podnoszę swoje kwalifikacje Dorota Marszałek Podejmując działania edukacyjne musisz brać pod uwagę fakt, iż współczesny rynek pracy wymaga ciągłego dokształcania i rozwoju od wszystkich poszukujących pracy,

Bardziej szczegółowo

W jaki sposób skonstruować list motywacyjny?

W jaki sposób skonstruować list motywacyjny? ZASADY PISANIA LISTU MOTYWACYJNEGO List motywacyjny tworzymy w celu opisania swojej motywacji do pracy na stanowisku, o które aplikujemy oraz uzupełnienia CV, czyli podania dodatkowych, bardziej szczegółowych

Bardziej szczegółowo

Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości

Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości Opis zasobu: Projekt,,Link do przyszłości Celem projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób

Bardziej szczegółowo

JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM

JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM JAK BYĆ SELF - ADWOKATEM Opracowane na podstawie prezentacji Advocates in Action, Dorota Tłoczkowska Bycie self adwokatem (rzecznikiem) oznacza zabieranie głosu oraz robienie czegoś w celu zmiany sytuacji

Bardziej szczegółowo

Idealna strona internetowa dla Twojej firmy

Idealna strona internetowa dla Twojej firmy Katowice, 25.11.2010 r. Idealna strona internetowa dla Twojej firmy Warsztaty prowadzenie Zofia Oslislo 1 Czy potrzebuję (nowej) strony internetowej? mogę zwiększyć sprzedaż, gdy pozwolę klientom kupować

Bardziej szczegółowo

Profesjonalna pomoc w planowaniu kariery zawodowej i realizowaniu Indywidualnego Planu Działania

Profesjonalna pomoc w planowaniu kariery zawodowej i realizowaniu Indywidualnego Planu Działania Profesjonalna pomoc w planowaniu kariery zawodowej i realizowaniu Indywidualnego Planu Działania Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu Podjęcie pracy PIRAMIDA

Bardziej szczegółowo

Część 11. Rozwiązywanie problemów.

Część 11. Rozwiązywanie problemów. Część 11. Rozwiązywanie problemów. 3 Rozwiązywanie problemów. Czy jest jakiś problem, który trudno Ci rozwiązać? Jeżeli tak, napisz jaki to problem i czego próbowałeś, żeby go rozwiązać 4 Najlepsze metody

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyć atrakcyjną pracę?

Jak zdobyć atrakcyjną pracę? Jak zdobyć atrakcyjną pracę? Cena szkolenia: za darmo Często spotykam kobiety, które mają swoje marzenia, mnóstwo pomysłów, energii i chęci realizacji swoich aspiracji w życiu zawodowym. Niestety w zderzeniu

Bardziej szczegółowo

Julia Matulewicz Project Consultant erecruitment Solutions :00 AKTYWNA KOMUNIKACJA Z KANDYDATAMI

Julia Matulewicz Project Consultant erecruitment Solutions :00 AKTYWNA KOMUNIKACJA Z KANDYDATAMI Julia Matulewicz Project Consultant erecruitment Solutions 27.02. 10:00 AKTYWNA KOMUNIKACJA Z KANDYDATAMI Ankieta Zero komunikacji = duże straty Negatywne doświadczenia kandydata z procesu rekrutacji wpływają

Bardziej szczegółowo

Artur Skiba, SAZ Przegląd sytuacji na rynku agencji zatrudnienia Overview of the market situation of employment situation

Artur Skiba, SAZ Przegląd sytuacji na rynku agencji zatrudnienia Overview of the market situation of employment situation Artur Skiba, SAZ Przegląd sytuacji na rynku agencji zatrudnienia Overview of the market situation of employment situation 3rd International Recruitment Congress 2015 Od początku istnienia celem SAZ jest

Bardziej szczegółowo

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych.

Zebrana w ten sposób baza może zapewnić stałe źródło dochodów i uniezależni Cię od płatnych reklam i portali zakupów grupowych. Witaj! W poprzedniej części pisałem o tym jak ważne jest to, aby strona internetowa wyposażona była w odpowiednie narzędzia do zbierania adresów e-mail potencjalnych klientów. Zebrana w ten sposób baza

Bardziej szczegółowo

Pięć kroków które pomogą Ci wrócić do pracy

Pięć kroków które pomogą Ci wrócić do pracy http://pup.nysa.pl/dla_bezrobotnych/piec_krokow_ktore_pomoga_ci_wrocic_do_pracy.html Pięć kroków które pomogą Ci wrócić do pracy Pięć kroków, które pomogą Ci wrócić do pracy Poszukiwanie pracy to umiejętność,

Bardziej szczegółowo

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości

Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Goldenline oraz LinkedIn zakładanie konta i możliwości Serwisy społecznościowe zdobyły ogromną popularność wśród polskich internautów. Sam tylko Facebook, który jest najpopularniejszym serwisem tego typu

Bardziej szczegółowo

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie

Twój Salon Kosmetyczny na. Twój doradca w internecie Twój Salon Kosmetyczny na Twój doradca w internecie Czy prowadzisz już fanpage na Facebook Swojego salonu? TAK NIE Sprawdź na kolejnych slajdach czy wszystkie elementy są przez ciebie dobrze przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ?

Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ? Marta Krawczyk mkrawczyk@infusion.com JAK DOSTAĆ WYMARZONĄ PRACĘ I NIE ZWARIOWAĆ? Projekt praca jak zacząć? 3 zasadnicze pytania: Co chcę robić? Czy mogę się z tego utrzymać? Co potrafię robić? Konkretny

Bardziej szczegółowo

Jak szukać ofert pracy przez Internet?

Jak szukać ofert pracy przez Internet? Jak szukać ofert pracy Nota Materiał powstał w ramach realizacji projektu e-kompetencje bez barier dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju

Bardziej szczegółowo

Tytuł ebooka Przyjmowanie nowego wpisujesz i zadajesz styl

Tytuł ebooka Przyjmowanie nowego wpisujesz i zadajesz styl Tytuł ebooka Przyjmowanie nowego wpisujesz i zadajesz styl pracownika Tytuł do pracy ebooka Jak prowadzić rozmowę kwalifikacyjną Jak powinny brzmieć pytania rekrutacyjne w razie potrzeby podtytuł Jak zorganizować

Bardziej szczegółowo

Wszystkie proponowane rozwiązania są podparte naszą wiedzą z zakresu marketingu przy użyciu nowoczesnych narzędzi i co ważne, indywidualnie

Wszystkie proponowane rozwiązania są podparte naszą wiedzą z zakresu marketingu przy użyciu nowoczesnych narzędzi i co ważne, indywidualnie Wizerunek Kim jesteśmy? Conture to marka z nowoczesnym podejściem, która zajmuje się szeroko pojętym PR i content marketingiem. Jesteśmy otwarci na nowe trendy i metody działania. Wszystkie proponowane

Bardziej szczegółowo

Jak więc zacząć poszukiwania pracy?

Jak więc zacząć poszukiwania pracy? Szkoła zawodowa daje Ci możliwości wyuczenia się w wybranym zawodzie. Po ukończeniu trzeciego roku twoje umiejętności zostaną sprawdzone podczas egzaminu praktycznego i teoretycznego. Pozytywne zdanie

Bardziej szczegółowo

Sztuka pozyskania i utrzymania klienta

Sztuka pozyskania i utrzymania klienta Sztuka pozyskania i utrzymania klienta Psychologiczne typy zachowań klienta Istotne różnice między markami Niewielkie różnice między markami Silne zaangażowanie Kompleksowe Zmniejszające dysonans Słabe

Bardziej szczegółowo

HRcamp Warszawa, 12 maja 2010. Marcin Sieńczyk Grupa Pracuj

HRcamp Warszawa, 12 maja 2010. Marcin Sieńczyk Grupa Pracuj Poznaj erecruiter! HRcamp Warszawa, 12 maja 2010 Marcin Sieńczyk Grupa Pracuj Agenda 1. Wprowadzenie 2. Wystarczy dostęp do Internetu 3. Formularz aplikacyjny czy mail? 4. Publikacja w dowolnym miejscu

Bardziej szczegółowo

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie!

Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Tytuł ogłoszenia ma znaczenie! Dawałeś kiedyś ogłoszenie swojej firmy albo działalności? To nie popełniaj tego samego błędu co wszyscy! Przedstawię Tobie teraz sposób jak ustrzec się błędu który jest dość

Bardziej szczegółowo

Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?

Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy? Jaworzno, 20 października 2014r. Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy? Profil pracownika banku Marta Gałecka Dyrektor Placówki Bankowej Credit Agricole Bank Polska SA w Jaworznie Tel. 512 191 559 CA BP

Bardziej szczegółowo

Podręcznik dla kandydata

Podręcznik dla kandydata Podręcznik dla kandydata W naszym podręczniku dla kandydata znajdziesz informacje o tym jak wygląda proces rekrutacji w Tchibo. Nasz dział HR przygotował dla Ciebie takŝe rady dotyczące tego jak napisać

Bardziej szczegółowo

PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY?

PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY? PORADNIK: JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRY PROJEKT #DECYDUJESZPOMAGAMY? Przekazujemy w Wasze ręce krótki poradnik, w którym znajdziecie kilka rad, jak przygotować dobry projekt oraz jak przełożyć go na czytelny,

Bardziej szczegółowo

Opowiadam o marketingu i społecznościach. Social Media w służbie rekrutacji Propozycja szkolenia

Opowiadam o marketingu i społecznościach. Social Media w służbie rekrutacji Propozycja szkolenia Social Media w służbie rekrutacji Propozycja szkolenia Ponad 80% kandydatów posiada swój profil w mediach społecznościowych i jednocześnie osoby te są świadome możliwości wykorzystywania social media do

Bardziej szczegółowo

program partnerski Polecaj kody

program partnerski Polecaj kody program partnerski Polecaj kody o nas Cra CV oferuje proste w obsłudze narzędzie do tworzenia unikalnych dokumentów aplikacyjnych CV. Naszą misją jest pomoc w zainteresowaniu przyszłego pracodawcy, kreatywną

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne CV oto podstawy dobrego życiorysu

Profesjonalne CV oto podstawy dobrego życiorysu Profesjonalne CV oto podstawy dobrego życiorysu Czy zastanawiałeś się nad tym, jak powinno wyglądać profesjonalne CV? Przeczytałeś masę poradników dostępnych w internecie i nadal nie wiesz, jak zabrać

Bardziej szczegółowo

Jak rekrutować przyjaźnie?

Jak rekrutować przyjaźnie? Jak rekrutować przyjaźnie? TWOJA ZAKŁADKA KARIERA Zadbaj, aby strona internetowa Twojej firmy, a w szczególności zakładka poświęcona karierze, była dla kandydata źródłem wyczerpujących informacji na temat

Bardziej szczegółowo

Spersonalizowany Plan Biznesowy

Spersonalizowany Plan Biznesowy Spersonalizowany Plan Biznesowy Zarabiaj pieniądze poprzez proste dzielenie się tym unikalnym pomysłem. DUPLIKOWANIE TWOJEGO BIZNESU EN101 W En101, usiłowaliśmy wyjąć zgadywanie z marketingu. Poniżej,

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ WARSZTATÓW NR 7. DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

SCENARIUSZ WARSZTATÓW NR 7. DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ SCENARIUSZ WARSZTATÓW NR 7. DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ Temat: Jak przygotować cv i list motywacyjny? Cel: Przybliżenie zasad konstruowania cv oraz listu motywacyjnego. Czas przeznaczony na warsztat: 45

Bardziej szczegółowo

GOVERNESS LANE. Governess Lane to miejsce, w którym Wyjątkowe Rodziny poznają Wyjątkowe Guwernantki.

GOVERNESS LANE. Governess Lane to miejsce, w którym Wyjątkowe Rodziny poznają Wyjątkowe Guwernantki. GOVERNESS LANE Governess Lane to miejsce, w którym Wyjątkowe Rodziny poznają Wyjątkowe Guwernantki. Witamy w Governess Lane miejscu, w którym Wyjątkowe Rodziny znajdują Wyjątkowe Guwernantki. DLACZEGO

Bardziej szczegółowo

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co.

Powodzenia, Joanna Ceplin. Sekwencja maili. Shirt & Co. Przedstawiona sekwencja jest przykładowa. Ma na celu pokazanie, co trzeba przygotować, aby nasz tunel przemieniał odbiorców w klientów. Dostosuj ją do swojej oferty. Nie kopiuj proszę dokładnie tego schematu,

Bardziej szczegółowo

METODY POSZUKIWANIA PRACY

METODY POSZUKIWANIA PRACY METODY POSZUKIWANIA PRACY W BRANśY KARTOGRAFICZNEJ Istnieje wiele sposobów poszukiwania pracy kaŝdy jest odpowiedni! Jakie metody poszukiwania pracy uznać naleŝy za najbardziej skuteczne? Nie ma na to

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie rekrutować specjalistów IT? Poradnik od ekspertów Pracuj.pl

Jak skutecznie rekrutować specjalistów IT? Poradnik od ekspertów Pracuj.pl Jak skutecznie rekrutować specjalistów IT? Poradnik od ekspertów Pracuj.pl Jak skutecznie rekrytować specjalistów IT? Dlaczego kandydaci IT wymagają specjalnych ofert pracy? Wiele wskazuje na to, że kandydaci

Bardziej szczegółowo

Dodatkowi kandydaci z Pracuj Select. Poznaj kandydatów z bazy Pracuj.pl

Dodatkowi kandydaci z Pracuj Select. Poznaj kandydatów z bazy Pracuj.pl Dodatkowi kandydaci z Pracuj Select Poznaj kandydatów z bazy Pracuj.pl Poznaj rekomendowanych kandydatów z bazy Pracuj.pl Zmiany na rynku pracy powodują, że polepsza się sytuacja kandydatów i coraz częściej

Bardziej szczegółowo

Targi pracy skuteczne narzędzie budujące wizerunek pracodawcy

Targi pracy skuteczne narzędzie budujące wizerunek pracodawcy Targi pracy skuteczne narzędzie budujące wizerunek pracodawcy Raport maj 2015 Targi Praca.pl kierowane były zarówno do studentów i osób bez większego doświadczenia zawodowego, jak i do profesjonalistów.

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DO ROZMOWY REKRUTACYJNEJ PRZED ROZMOWĄ REKRUTACYJNĄ

PRZEWODNIK DO ROZMOWY REKRUTACYJNEJ PRZED ROZMOWĄ REKRUTACYJNĄ PRZED ROZMOWĄ REKRUTACYJNĄ 1) Opis stanowiska Upewnij się, że zapoznałeś się dokładnie z opisem stanowiska oraz że dobrze rozumiesz: Zawarte w nim główne zadania i zakres odpowiedzialności Zespół Strukturę

Bardziej szczegółowo

WSZYSTKIE USŁUGI CENTRUM SĄ BEZPŁATNE!

WSZYSTKIE USŁUGI CENTRUM SĄ BEZPŁATNE! Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie sierpień 2013 1.08 KOMPETENCJE I PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE 10.00-14.00 8.08 METODY POSZUKIWANIA ZATRUDNIENIA 13.08 PISANIE ŻYCIORYSU I LISTU MOTYWACYJNEGO

Bardziej szczegółowo

ZASADY KTÓRE POWINIENEŚ PRZESTRZEGAĆ

ZASADY KTÓRE POWINIENEŚ PRZESTRZEGAĆ ZASADY KTÓRE POWINIENEŚ PRZESTRZEGAĆ CHROŃSWOJĄPRYWATNOŚĆW SIECI Jeśli bierzesz udział w jakimkolwiek forum publicznym w Internecie, nie podawaj swojego nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu, nazwy

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w skrócie!

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w skrócie! AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w skrócie! Witaj w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI Cieszę się, że aplikujesz, by zostać wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Misją AKADEMII jest inspirowanie do wzrastania, by każdy wygrywał

Bardziej szczegółowo

Relation Marketing Strategy Jak zjednać sobie Klientów

Relation Marketing Strategy Jak zjednać sobie Klientów Relation Marketing Strategy Jak zjednać sobie Klientów na zawsze? V Forum Marketingu Internetowego Warszawa, 27.07.2011 Jeśli szukasz bezwarunkowej wierności, kup sobie psa Carlos Dunlap Pytania na powitanie

Bardziej szczegółowo

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer

Oferta współpracy. Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Oferta współpracy Sporządzili: Właściciele serwisu/administratorzy: Mateusz Łangowski oraz Karolina Meyer Chojnice 2017 1 Oferta współpracy Wśród rosnącej liczby firm i usług czasem trudno odnaleźć tę,

Bardziej szczegółowo

Indywidualny Zawodowy Plan

Indywidualny Zawodowy Plan Indywidualny Zawodowy Plan Wstęp Witaj w Indywidualnym Zawodowym Planie! Zapraszamy Cię do podróży w przyszłość, do stworzenia swojego własnego planu działania, indywidualnego pomysłu na życie i pracę

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO PERSONALNE W NOWOCZESNYCH SPOSOBACH REKRUTACJI I SELEKCJI

DORADZTWO PERSONALNE W NOWOCZESNYCH SPOSOBACH REKRUTACJI I SELEKCJI DORADZTWO PERSONALNE W NOWOCZESNYCH SPOSOBACH REKRUTACJI I SELEKCJI Każdy z nas znajduje się w sytuacji poszukiwania pracy i zastanawia się wtedy, na jakiej podstawie zostajemy przyjęci na dane stanowisko

Bardziej szczegółowo

Po co budować wizerunek w internecie? By pokazać swoje różnorodne umiejętności By pokazać swoje pasje i zainteresowania By pochwalić się osiągnięciami By nawiązywać nowe kontakty By brać udział w życiu

Bardziej szczegółowo

Po co coaching dyrektorce/ dyrektorowi biblioteki?

Po co coaching dyrektorce/ dyrektorowi biblioteki? Po co coaching dyrektorce/ dyrektorowi biblioteki? Cykl Kieruj w dobrym stylu PREZENTUJĄCA: Małgorzata Lelonkiewicz PROWADZĄCA: Bogna Mrozowska Zapraszam do komentowania, aktywności, dzielenia się swoim

Bardziej szczegółowo

OFERTA WARSZTATÓW. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie LIPIEC 2011. Zapisy

OFERTA WARSZTATÓW. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie LIPIEC 2011. Zapisy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie LIPIEC 2011 5-7.07 ROZMOWA KWALIFIKACYJNA Z PRACODAWCĄ 12.07 PISANIE śyciorysu I LISTU MOTYWACYJNEGO 14.07 METODY POSZUKIWANIA ZATRUDNIENIA

Bardziej szczegółowo

Pracuj.pl. Wyższy standard rekrutacji

Pracuj.pl. Wyższy standard rekrutacji Pracuj.pl Wyższy standard rekrutacji Rekrutacja dopasowana do Twoich potrzeb Pracuj.pl - Wyższy standard rekrutacji Intuicyjność i prostota Pracuj.pl Strona główna Pracuj.pl jest zaprojektowana tak, by

Bardziej szczegółowo

WSZYSTKIE USŁUGI CENTRUM SĄ BEZPŁATNE!

WSZYSTKIE USŁUGI CENTRUM SĄ BEZPŁATNE! OFERTA WARSZTATÓW Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie styczeń 2013 8-10.01 16-17.01 30-31.01 8.02 BUDOWANIE PROJEKTU ZAWODOWEGO (ZAPISY NA CAŁY CYKL) 14.01 RADZENIE SOBIE ZE STRESEM

Bardziej szczegółowo

tekst łatwy do czytania Jak otrzymać pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu

tekst łatwy do czytania Jak otrzymać pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu tekst łatwy do czytania Jak otrzymać pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu Jak otrzymać pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu pomaga osobom, które nie mają

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię?

Brandle.pl. Jak stworzyć kampanię? Brandle.pl Jak stworzyć kampanię? Czym jest kampania Brandle? Kampania to po prostu zbiór zasad. Najczęściej wiąże się z konkretnym celem, jaki chcesz zrealizować dla swojej firmy. Jeśli się zastanowisz

Bardziej szczegółowo

Kreatywność w zarządzaniu projektami

Kreatywność w zarządzaniu projektami Anna Nowakowska Kreatywność w zarządzaniu projektami Dane adresowe Symetria Agencja e-biznes i dom mediowy ul. Wyspiańskiego 10/4 60-749 Poznań Kontakt tel.: 061 864 36 55 faks: 061 864 36 55 e-mail: symetria@symetria.pl

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA DLA MŁODYCH. Radzenie sobie ze stresem. moduł 4 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO. praca, życie, umiejętności. Akademia dla Młodych

AKADEMIA DLA MŁODYCH. Radzenie sobie ze stresem. moduł 4 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO. praca, życie, umiejętności. Akademia dla Młodych moduł 4 Temat 1, Poziom 2 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO Akademia dla Młodych Moduł 4 Temat 1 Poziom 2 Budowanie wytrwałości Podręcznik prowadzącego Cele szkolenia Każdy może czasem odczuwać stres lub być w słabszej

Bardziej szczegółowo

Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy

Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy PARTNER O WSZiC WSZiC to uczelnia, której przewodnią ideą jest hasło Profesjonalizm w sporcie. Poprzez nasze działania staramy

Bardziej szczegółowo

Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka

Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka Tak wygląda biuro Oriflame Polska od środka Gdyby, to była mafia już bym nie żyła... Oto jak z koleżankami otrzymujemy kosmetyki, bawimy się wyśmienicie i jeszcze przy tym zarabiamy (oraz jak możesz do

Bardziej szczegółowo

CASE STUDY. Przykład najlepszych odpowiedzi na. pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. 2012 Przemysław Walter Group

CASE STUDY. Przykład najlepszych odpowiedzi na. pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. 2012 Przemysław Walter Group CASE STUDY Przykład najlepszych odpowiedzi na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej 2012 Przemysław Walter Group Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku Posiadasz pełne prawa do tej publikacji. Możesz rozdawać

Bardziej szczegółowo

Czy studenci i absolwenci są gotowi stawiać pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy? Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania

Czy studenci i absolwenci są gotowi stawiać pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy? Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania Czy studenci i absolwenci są gotowi stawiać pierwsze kroki na wymagającym rynku pracy? Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania Warszawa, 19 maja 2010 2 Badanie ogólnopolskie O badaniu Współpraca Deloitte

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Talent autoprezentacji Sztuka zaprezentowania własnej osoby Katarzyna Lipska Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach 26

Bardziej szczegółowo

Cennik usług Kursola.pl

Cennik usług Kursola.pl Cennik usług Kursola.pl I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl... 2 II. Dodatkowe usługi reklamowe... 8 III. Win-win (bezpłatna promocja)... 10 1 I. Cennik pakietów usług reklamowych Kursola.pl

Bardziej szczegółowo

8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia

8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia http://produktywnie.pl RAPORT 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia Jakub Ujejski Powered 1 by PROINCOME Jakub Ujejski Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona 1 z 10 1. Wstawaj wcześniej Pomysł, wydawać

Bardziej szczegółowo

SAZ Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia Adres do korespondencji: ul. Brukselska 7, Warszawa tel.: fax.:

SAZ Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia Adres do korespondencji: ul. Brukselska 7, Warszawa tel.: fax.: PRACA TYMCZASOWA DLA CIEBIE PRAKTYCZNY PRZEWODNIK CHCESZ POPRACOWAĆ, ALE NIE JESTEŚ DYSPOZYCYJNY CODZIENNIE I O TEJ SAMEJ PORZE (SZKOŁA, STUDIA, OBOWIĄZKI RODZINNE)? INTERESUJE CIĘ PRACA PRZEZ TYDZIEŃ,

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA Dolnośląski rynek pracy dziś i jutro

KONFERENCJA Dolnośląski rynek pracy dziś i jutro KONFERENCJA Dolnośląski rynek pracy dziś i jutro Rekrutacja i selekcja pracowników w mediach społecznościowych Wałbrzych, 18.10.2012 r. Martyna Dąbrowska Menedżer projektów Human Partner Sp. z o.o. Zakres

Bardziej szczegółowo

Formularz aplikacyjny NESsT. Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne

Formularz aplikacyjny NESsT. Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne Formularz aplikacyjny NESsT Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne Str. 1 z 5 Poniższy formularz aplikacyjny przeznaczony jest dla osób indywidualnych o zdolnościach przedsiębiorczych, które są zmotywowane

Bardziej szczegółowo

Program Coachingu dla młodych osób

Program Coachingu dla młodych osób Program Coachingu dla młodych osób "Dziecku nie wlewaj wiedzy, ale zainspiruj je do działania " Przed rozpoczęciem modułu I wysyłamy do uczestników zajęć kwestionariusz 360 Moduł 1: Samoznanie jako część

Bardziej szczegółowo

Nasz klient, nasz Pan?

Nasz klient, nasz Pan? przemyślane rozwiązania Nasz klient, nasz Pan? Nazwa przykładowego klienta Nie Propozycja ściemniaj! współpracy Co podać? 5 powodów dla których miałbym tu coś zamówić Mniejszy lub większy kryzys spotka

Bardziej szczegółowo

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów

Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów Co umieścić na stronie www, by klienci zostawiali nam swoje adresy email i numery telefonów 5 krytycznych punktów strony www, w których klient decyduje: zostawiam im swój email i numer telefonu, lub zamykam

Bardziej szczegółowo

ZASADY PISANIA CV. Co powinno się znaleźć w CV?

ZASADY PISANIA CV. Co powinno się znaleźć w CV? ZASADY PISANIA CV CV to Twoja zawodowa wizytówka. Ma w zwięzły sposób podawać wszystkie podstawowe informacje o Tobie, które mogą być istotne dla przyszłego pracodawcy. Po zapoznaniu się z CV powinien

Bardziej szczegółowo

Copyright 2015 Monika Górska

Copyright 2015 Monika Górska 1 To jest moje ukochane narzędzie, którym posługuję się na co dzień w Fabryce Opowieści, kiedy pomagam swoim klientom - przede wszystkim przedsiębiorcom, właścicielom firm, ekspertom i trenerom - w taki

Bardziej szczegółowo

Co z wolontariatem w Solcu Kujawskim?

Co z wolontariatem w Solcu Kujawskim? Co z wolontariatem w Solcu Kujawskim? Spotkanie informacyjno-konsultacyjne Solec Kujawski, 19 listopada 2014 roku I. Wolontariat Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub

Bardziej szczegółowo

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres)

Brief klienta. Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź. tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl. (Nazwa firmy) (Adres) Agencja Kreatywna NADi ul. Batorego 31 lok. 5 92-308 Łódź Brief klienta tel. +48 502 285 578 nadi@nadi.pl www.nadi.pl.......................................... (Nazwa firmy).............................................................................................................................

Bardziej szczegółowo

1 2 3 1 http://wartowiedziec.org/index.php/start/styl-zycia/24047-jak-wyglda-rekrutacja-w-polsce-ciekawe-statystyki 4 5 6 1. Skuteczni na rynku pracy (link do strony to www.skanska.pl/abcrekrutacji ) na

Bardziej szczegółowo

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.obserwatorium-poznan.pl lub czytaj dalej.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.obserwatorium-poznan.pl lub czytaj dalej. Najpopularniejsze sposoby poszukiwania pracy i pracownika Jak szukam pracownika? 61,2% METODA 1 Poszukuję przez Internet 12,4% METODA 3 Poszukujemy poprzez osobiste kontakty z pracodawcami 60,8% METODA

Bardziej szczegółowo

OFERTA WARSZTATÓW Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie. wrzesień 2012

OFERTA WARSZTATÓW Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie. wrzesień 2012 OFERTA WARSZTATÓW Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie wrzesień 2012 3-5.09 12-13.09 ROZWIJANIE INDYWIDUALNYCH CECH UŁATWIAJĄCYCH ZDOBYCIE ZATRUDNIENIA (ZAPISY NA CAŁY CYKL) 10-12.09

Bardziej szczegółowo

Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz! Raport z wyników badania opinii studentów zrealizowanego w ramach kampanii społecznej

Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz! Raport z wyników badania opinii studentów zrealizowanego w ramach kampanii społecznej Raport z wyników badania opinii studentów zrealizowanego w ramach kampanii społecznej Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz! 2 Spis Treści str. 3 4 5 6 11 12 13 18 20 22 23 24 25 rozdział Wprowadzenie Oferta

Bardziej szczegółowo

POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH

POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH POMOC W REALIZACJI CELÓW FINANSOWYCH Szczegółową instrukcję znajdziesz tu: http://marciniwuc.com/ Miesiąc:. (np. Styczeń 2015) Punkt 1: Wyznacz Twoje 20 minut z finansami. Moje 20 minut na finanse to:

Bardziej szczegółowo

Zasługujesz na szacunek! Bądź pewny siebie i asertywny.

Zasługujesz na szacunek! Bądź pewny siebie i asertywny. Zasługujesz na szacunek! Bądź pewny siebie i asertywny. Obudź w sobie lwa Czy potrafisz domagać się tego, co Ci się należy? Czy umiesz powiedzieć "nie", kiedy masz do tego prawo? Czy Twoje opinie i pomysły

Bardziej szczegółowo

Akademia Aktywizacji Zawodowej Osób z Niepełnosprawnością

Akademia Aktywizacji Zawodowej Osób z Niepełnosprawnością Projekt: Akademia Aktywizacji Zawodowej Osób z Niepełnosprawnością Działalność Fundacji Razem osiągniemy sukces Razem zadbamy o Twój rozwój Razem uwolnimy Twój potencjał Razem znajdziemy pracę dla Ciebie

Bardziej szczegółowo

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii

Brandle.pl. Przykładowe opisy kampanii Brandle.pl Przykładowe opisy kampanii Opis kampanii to zestaw wytycznych dla wykonawców (agentów). Jest on najważniejszym elementem założeń, które tworzysz za pomocą kreatora kampanii. Poniżej stworzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Wykaz zajęć aktywizacyjnych organizowanych w Dziale Poradnictwa i Informacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie w I kwartale 2014 roku

Wykaz zajęć aktywizacyjnych organizowanych w Dziale Poradnictwa i Informacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie w I kwartale 2014 roku Wykaz zajęć aktywizacyjnych organizowanych w Dziale Poradnictwa i Informacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie w I kwartale roku Tematyka zajęć aktywizacyjnych Termin zajęć Termin przyjmowania

Bardziej szczegółowo

Agenda dzień 1 (8h) Praca, czym jest? Jaka jest moja historia, w którym miejscu jestem, gdzie chciałbym dojść? Coaching kariery.

Agenda dzień 1 (8h) Praca, czym jest? Jaka jest moja historia, w którym miejscu jestem, gdzie chciałbym dojść? Coaching kariery. Agenda dzień 1 (8h) Praca, czym jest? Jaka jest moja historia, w którym miejscu jestem, gdzie chciałbym dojść? Coaching kariery. Jak znaleźć pracę od czego zacząć? Jakie jest moje FLOW? Curriculum Vitae,

Bardziej szczegółowo

ABC MATURZYSTY i nie tylko!!!

ABC MATURZYSTY i nie tylko!!! ABC MATURZYSTY i nie tylko!!! Co przyszły student wiedzieć powinien? czyli Jak dobrze wybrać studia? Prawdziwy dylemat maturzysty! Jakie przydatne informacje tutaj znajdziesz? Zacznij od Siebie! Czyli

Bardziej szczegółowo

quiz na podstawie wyników badań własnych

quiz na podstawie wyników badań własnych quiz na podstawie wyników badań własnych Informacja o quizie Quiz składa się z bloku 10 pytań; W bloku znajduje się 5 pytań podstawowych i 5 pytań rozszerzonych; Po każdych 5 pytaniach prosimy o podsumowaniu

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

Za pomocą tej instrukcji aktywujesz w kilka minut, w 6 prostych krokach, swoje konto w HRmapa.pl oraz dowolny test.

Za pomocą tej instrukcji aktywujesz w kilka minut, w 6 prostych krokach, swoje konto w HRmapa.pl oraz dowolny test. Za pomocą tej instrukcji aktywujesz w kilka minut, w 6 prostych krokach, swoje konto w HRmapa.pl oraz dowolny test. W przyszłości to samo konto pozwoli Ci na jeszcze szybsze i samodzielne przeprowadzenie

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Człowiek najlepsza inwestycja

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO Człowiek najlepsza inwestycja Artykuł I. Aktywne metody poszukiwania pracy Sukces jakim będzie znalezienie satysfakcjonującej Cię pracy zależy przede wszystkim od Twojej aktywności. Im więcej różnych sposobów poszukiwania pracy wykorzystasz,

Bardziej szczegółowo

szkolenia dla biznesu

szkolenia dla biznesu szkolenia dla biznesu wszystkie warsztaty przygotowujemy pod kątem uczestników i dostosowujemy w 100% do potrzeb odbiorców dotyczy to zarówno czasu ich trwania jak i poruszanych na nich zagadnień 1. komunikacja

Bardziej szczegółowo

MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014

MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014 MISTRZOWSKA REKRUTACJA NARZĘDZIA 2014 Holbern sp. z o.o. www.holbern.pl MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014 DLA KOGO JEST TRENING? Specjaliści działu personalnego/hr Menedżerowie działu personalnego/hr

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO ZAWODOWE. Strona1. Doradztwo zawodowe

DORADZTWO ZAWODOWE. Strona1. Doradztwo zawodowe Strona1 DORADZTWO ZAWODOWE Moduł 1: Diagnoza zawodowa Pierwsze spotkanie poświęcone jest określeniu problemu z jakim zmaga się klient, oraz zaproponowaniu sposobu jego rozwiązania. Jeśli klient jest zainteresowany

Bardziej szczegółowo