O P I S S Z K O L E N I A

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "O P I S S Z K O L E N I A"

Transkrypt

1 STRATEGICZNA SPRZEDAŻ ROZWIĄZAŃ B2B Helping Clients Succeed 2 x 2 dniowy warsztat z procesu strategicznej sprzedaży konsultatywnej ORDER O P I S S Z K O L E N I A CELE SZKOLENIA Szkolenie dedykowane jest dla branż dostarczających rozwiązania typu B2B. Jego uczestnikami mogą być partnerzy, dyrektorzy, menedżerowie, wszyscy profesjonaliści kontaktujący się z Klientami w tym doświadczeni pracownicy działów handlowych oraz konsultanci uczestniczący w spotkaniach sprzedażowych typu B2B lub w różnego typu wdrożeniach, przy których możliwy jest upselling. Heliping Clients Succeed jest metodą, której wdrożenie wiąże się z przeprowadzeniem szkolenia umiejętnościowego ze wszystkimi możliwymi narzędziami wspierającymi skuteczność tego typu wdrożenia np. badania Feedback 270 lub 360 st., testy wiedzy, coaching, warsztaty rozwijające i wzmacniające a także kompleksowymi materiałami opisującymi metodę, zestawem ćwiczeń oraz gotowymi formularzami do zastosowania wewnątrz organizacji pozwalającymi na monitorowanie sprzedaży przez przełożonych.

2 Szkolenie jest obecnie najbardziej zaawansowanym typem sprzedaży konsultatywnej, po którym jest możliwe osiągnięcie następujących celów: Zdobycie umiejętności budowania business case u z Klientem, którego efektem jest obliczenie wskaźnika Return Of Investment (ROI). Wzrost dochodów i marż. Wzrost efektywności działań biznesowych opartych na właściwej kwalifikacji Klientów. Zbudowanie partnerskich relacji z Klientem poprzez wzrost zaufania i satysfakcji Klientów. Zwiększenie powtarzalności sprzedaży u Klientów, a także tworzenie nowych możliwości sprzedażowych (upselling). Stworzenie jednolitej strategii sprzedaży oraz unikalnego stylu sprzedaży stanowiących przewagę konkurencyjną. Jest wiele pytań, jakie powinniśmy sobie zadać zanim stwierdzimy, że jesteśmy w stanie pomóc Klientom odnieść sukces. Helping Clients Succeed uczy o co pytać, kiedy i w jaki sposób, aby zdobyć niezbędne informacje w liczbie zdecydowanie większej niż konkurencja. W szczególności odpowiada na następujące kluczowe pytania handlowców/konsultantów: Jakie są kluczowe potrzeby Klienta (kwestie), jak je mierzyć i obliczać ROI proponowanego rozwiązania? Jak delikatnie rozmawiać o zasobach Klienta (czas, ludzie, pieniądze)? Jak identyfikować proces decyzyjny, zespół decyzyjny i docierać do osób kluczowych pokonując tzw. Gate keeper ów? Kim jest moja konkurencja i moja pozycja względem niej? Jak budować silny bussiness case mojego rozwiązania? Jak przygotować i przeprowadzić skuteczną prezentację rozwiązania? Program szkolenia daje nie tylko silne podstawy teoretyczne dla sprzedaży i konsultingu (IQ) czy proces/ narzędzie/ metodę (XQ), ale również daje gotowe wzorce pytań do zastosowania w realnym życiu z dostosowaniem do warunków polskich wzmacniając umiejętności komunikacyjne (EQ). Te trzy wymienione powyżej kompetencje pozwalają uzyskać w pełni wartościowy zespół handlowy budując przewagę konkurencyjną. Szkolenie porusza również trudne sytuacje zdarzające się na etapie budowania rozwiązania, daje przykłady konkretnych reakcji na te sytuacje zwiększając doświadczenie uczestników szkolenia i tym samym skuteczność sprzedaży. Helping Clients Succeed jest wyrafinowanym a jednocześnie stosunkowo prostym narzędziem. Niemniej wyjątkowo szczegółowym w treści, co wymaga dla zwiększenia stopnia przyswojenia metody zastosowania podczas treningu mnemotechnik. Dzięki temu uczestnicy są w stanie po szkoleniu z pamięci odtworzyć kroki procesu, który często podawany jest podczas szkolenia w postaci algorytmów, np.:

3 P R O G R A M S Z K O L E N I A D Z I E Ń 1 O Oszacowanie możliwości Nie można komukolwiek pomóc odnieść sukces, jeśli nie potrafimy właściwie przeanalizować jego potrzeb. Efektem tej części rozmowy z Klientem jest stworzenie listy kwestii (problemów i zakładanych rezultatów), dowodów/wskaźników potwierdzających istnienie problemów, zakładanych przez Klienta rezultatów oraz ekonomiczną wycenę kosztów i zysków doprowadzających do określenia ROI. Ponadto badanie dotyczy kontekstu organizacyjnego, czyli wpływu rozwiązania na poszczególne działy oraz ewentualnych ograniczeń zmniejszających prawdopodobieństwo sukcesu. Uczestnicy uczą się w jaki sposób budować zaufanie poprzez prowadzenie rozmowy we właściwym stylu, jak zadawać trudne pytania (np. o budżet) w miękki sposób, aby nie narazić relacji z Klientem, jak reagować na trudne zachowania Klientów.

4 Główne tematy: Zmiana filozofii sprzedaży. Proces ORDER. Zasady zwiększające skuteczność w procesie sprzedaży ORDER. Struktura rozmowy w procesie ORDER. Analiza kwestii, dowodów, wpływu, kontekstu organizacyjnego i ograniczeń dla rekomendowanego rozwiązania. Wycena kwestii mierzalnych, niemierzalnych i wartości kontraktu w tym ROI. Komunikacja w procesie ORDER. D Z I E Ń 2 O Oszacowanie możliwości c.d. (patrz dzień 1) R Realne zasoby Nie można pomóc komuś, kto nie ma wystarczających zasobów. Uczestnicy uczą się oceniać zasoby Klienta, takie jak czas, ludzie czy pieniądze. Jednocześnie interpretować odpowiedzi Klienta i odróżniać próby negocjowania ceny ( Czy mamy najlepszą cenę? ) od wątpliwości Klienta co do wartości samego rozwiązania dla jego organizacji ( Czy to rozwiązanie jest warte tej ceny? ). Szczególny nacisk położony jest w tym etapie na ustaleniu realnych oczekiwań Klienta względem jego inwestycji vs oczekiwanych rezultatów. Uczestnicy ćwiczą zadawanie pytań o budżet z jednoczesnym reagowaniem na różne odpowiedzi Klienta Główne tematy: Analiza zasobów (czas, ludzie, pieniądze) przed zaprezentowaniem oferty. Dyplomatyczna zmiana przekonań Klienta w sytuacji jego nierealistycznych oczekiwań. D Z I E Ń 3 D Decyzje Nie można pomóc komuś, kogo kryteria podejmowania decyzji są dla nas nie znane. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać proces podejmowania decyzji w firmie Klienta, identyfikować osoby podejmujące decyzje i ich kryteria podejmowania decyzji. Ponadto będą potrafili uzyskiwać dostęp osób decyzyjnych i poprzez dodatkowe spotkania budować lobby zwolenników rozwiązania w organizacji Klienta. Uczestnicy zdobędą umiejętności reagowania na zastrzeżenia strażnika ( gate keeper ) zwiększając skuteczność docierania do osób kluczowych w organizacji Klienta.

5 Główne tematy: Analiza etapów i terminów podejmowania decyzji. Analiza osób w zespole decyzyjnym Klienta i ich kryteriów podejmowania decyzji. Uzyskiwanie dostępu do osób decyzyjnych. Reagowanie na zastrzeżenia Klienta. D Z I E Ń 4 E Efektywne rozwiązanie Oferta nie sprzedaje rozwiązania. Sprzedaje je człowiek. Pomimo ogromnej nieraz szczegółowości oferty oraz konieczności przygotowania jej pisemnej wersji, krytycznym momentem w sprzedaży jest personalne zaprezentowanie jej tak, aby mieć wpływ na jej ocenę. Uczestnicy nauczą się prezentować ofertę odnosząc się do wizji zmiany, poszczególnych kryteriów osób decyzyjnych oraz uzyskując zgodę wśród nich na poszczególne fragmenty proponowanego rozwiązania. Będą potrafili pytać o opinię, wydobywać zastrzeżenia oraz ewentualnie elastycznie modyfikować rozwiązanie z jednoczesnym dążeniem do zamknięcia procesu jego sprzedaży. Główne tematy: Przygotowanie i wykonanie prezentacji. Przygotowywanie treści prezentacji. Prezentacja przed Zespołem Decyzyjnym Klienta. Metody odkrywania i pokonywania zastrzeżeń podczas prezentacji. Uzyskiwanie opinii i konsensusu podczas prezentacji. R Rezultaty i relacje Sztuką jest odpowiednie zareagowanie na różne decyzje Klienta po prezentacji rozwiązania, zwłaszcza w sytuacji nie korzystnej decyzji tak, aby móc w przyszłości do niego powrócić. Główne tematy: Techniki zamykania procesu sprzedaży. Reagowanie na odpowiedź: Nie. Reagowanie na odpowiedź: Tak. Reagowanie na brak decyzji.

6 T R E N E R ARTUR WILK - Współzałożyciel, menedżer i trener. Jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów i trenerów w Polsce w obszarze budowania i realizacji rozwiązań szkoleniowych wspierających realizację wyników. Master trener DOOR Group posiadający certyfikaty DOOR International, Franklin Covey, Jolles Associates Inc., Management Development Instruments, Vital Smart, Inside, Monterey, QPR. Od 20 lat związany na stałe z DOOR. Współtworzył i rozwijał know-how firmy na polskim rynku. Przygotowuje, zarządza oraz dostarcza projekty rozwoju kompetencji biznesowych oraz osobistych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji w obszarze sprzedaży. Czynnie uczestniczył oraz zarządzał projektami związanymi z usprawnianiem procesów biznesowych, wdrażania zmian i usprawnień w obszarze sprzedaży i zarządzania, wzmacniając pozycje takich firm jak General Motors, SAP, Shell, Nutricia, Nivea, Coty, KBU Protektor, Ergo Hestia, Tetra Pak, Polkomtel, Amica Wronki czy McBride. Jest członkiem zespołu mentorów DOOR odpowiedzialnym za rozwój, wdrażanie nowych programów oraz certyfikację trenerów DOOR Group S.A. Poprowadzil łącznie ponad 2000 dni szkoleniowych, wielokrotnie zdobywając najwyższe oceny Customer Satisfaction Index oraz Net Promoted Score. Wielokrotnie nagradzany tytułem Coacha i Trenera Roku. W skład zestawu materiałów do szkolenia wchodzą: 2 segregatory: 1) ze szczegółowym opisem procesu metody HCS 2) ćwiczenia Ponadto płyty z wypalonymi formularzami do zastosowania od razu w praktyce Ściągawka do spotkań z klientami Przydatne notatniki CENA SZKOLENIA (netto) PLN

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd.

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd. Programy szkoleniowe DORADCA Consultants Ltd. Gdynia, marzec 2012 Spis treści: DORADCA Consultants Ltd.... 3 Lista szkoleń DORADCA Consultants Ltd.... 3 Standardy zarządzania... 4 Sprzedaż business-to-business

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 120 miejsc edycja 2015 W drodze na szczyt ważne są pierwsze kroki Advanced General Basic Basic Management Program Kompleksowy program doskonalenia kluczowych

Bardziej szczegółowo

AKCELERATOR Budowanie wizerunku lidera w organizacji. Sesje eksperckie. Oferta Nr 271/B/AT/AK/2012 Płock, 2012 r.

AKCELERATOR Budowanie wizerunku lidera w organizacji. Sesje eksperckie. Oferta Nr 271/B/AT/AK/2012 Płock, 2012 r. AKCELERATOR Budowanie wizerunku lidera w organizacji. Sesje eksperckie. Oferta Nr 271/B/AT/AK/2012 Płock, 2012 r. POUFNOSĆ OFERTY Dokument ten zawiera informacje poufne i przeznaczony wyłącznie dla podmiotu

Bardziej szczegółowo

Perfected to your needs

Perfected to your needs Perfected to your needs Firma TTS CONSULTING Training & Translation Services współpracowała z nami przez 4 lata w obszarze szkoleń językowych dla pracowników banku oraz najwyższej kadry menedżerskiej.

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoleń w 2013 r.

Oferta szkoleń w 2013 r. Oferta szkoleń w 2013 r. RCS Sp. z o.o. ul. Spółdzielcza 8, 15-441 Białystok tel./fax 85 653 72 21, 653 74 75 e-mail: rcs@pfrr.pl www.rcs-hr.pl Spis treści I. Akademia sprzedaży....3 Szkolenie I. Profesjonalna

Bardziej szczegółowo

Grzegorz Filipowicz WPOWADZENIE DO ZARZĄDZANIA SZKOLENIAMI

Grzegorz Filipowicz WPOWADZENIE DO ZARZĄDZANIA SZKOLENIAMI WPOWADZENIE DO ZARZĄDZANIA SZKOLENIAMI Zasadniczym celem wszelkich programów szkoleniowych jest zmiana wiedzy, umiejętności oraz postaw pracowników w takim zakresie, aby pozytywnie oddziaływało to na funkcjonowanie

Bardziej szczegółowo

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl KATALOG SZKOLEŃ 2013 SPIS TREŚCI O instytucie 3 Oferta 3 Szkolenia zamknięte 4 Szkolenia otwarte 5 Jak pracujemy?...6 Z jakich metod korzystamy na szkoleniu?...7 ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM I ORGANIZACJĄ 8 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji!

Management. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Ponad 1800 absolwentów poprzednich edycji! General Management Program Dwunasta edycja w Polsce! Nowość: Portal Wiedzy Management Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Advanced General Basic Management

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET Pomagamy: SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET KOMPLEKSOWY PROCES ROZWOJOWY PRZYGOTOWUJĄCY DO PRACY W ROLI TRENERA Edycja 57 WARSZAWA INFORMACJE O GRUPIE SET..... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY TRENERÓW BIZNESU..

Bardziej szczegółowo

Centrum Mentoringu CoachWise

Centrum Mentoringu CoachWise Centrum Mentoringu CoachWise CoachWise Stworzona na potrzeby organizacji i akredytowana w International Coach Federation metodyka coachingu i mentoringu Spis Treści Centrum Mentoringu CoachWise 2 Model

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA I DORADZTWO PROPONOWANE PRZEZ GFKM NA 2012 ROK. Gdańsk, 2012 r

SZKOLENIA I DORADZTWO PROPONOWANE PRZEZ GFKM NA 2012 ROK. Gdańsk, 2012 r SZKOLENIA I DORADZTWO PROPONOWANE PRZEZ GFKM NA 2012 ROK Gdańsk, 2012 r Spis treści Spis treści... 2 O Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów... 5 Szkolenia oferowane przez GFKM... 11 ZARZĄDZANIE ORGANIZACJĄ...

Bardziej szczegółowo

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej

18 Program rozwoju menadżerów i doradców w bankowości oddziałowej i regionalnej katalog szkolen' 1 strona 2 Szkolenia dla menadżerów 2 1. Przywództwo 3 2. Zarządzanie przez cele 4 3. Prezentacja 5 4. Negocjacje 6 5. Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych 7 6. Zarządzanie zespołem sprzedażowym

Bardziej szczegółowo

Badanie zrealizowane w ramach. pod patronatem medialnym. Wdrożenia we mgle. Raport na temat zarządzania zmianą w Polsce. badanie case studies analizy

Badanie zrealizowane w ramach. pod patronatem medialnym. Wdrożenia we mgle. Raport na temat zarządzania zmianą w Polsce. badanie case studies analizy Badanie zrealizowane w ramach pod patronatem medialnym Wdrożenia we mgle Raport na temat zarządzania zmianą w Polsce badanie case studies analizy NOWOŚĆ! Biblioteka narzędzi HR Rozwój i zmiana organizacji

Bardziej szczegółowo

APMA Advanced Project Management Academy

APMA Advanced Project Management Academy Harvard Business Review Polska rekomenduje Zaawansowany program rozwojowy zarządzania projektami oraz portfelami projektów połączony z najlepszymi praktykami w zakresie rozumienia roli przywództwa, strategii

Bardziej szczegółowo

DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET. Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA

DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET. Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA Nasi partnerzy: DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA DLACZEGO GRUPA SET?....... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY ZARZĄDZANIA.....

Bardziej szczegółowo

Art, Science & Craft of Business

Art, Science & Craft of Business SKUTECZNOŚĆ W BIZNESIE Art, Science & Craft of Business WARSZTATY SZKOLENIOWE: Droga współczesnego lidera - wojownika: Kompetencje biznesowe i sztuka wojenna 2013 Value Creation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży. Program i wycena

SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży. Program i wycena SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży Program i wycena Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są poufne i skierowane wyłącznie do Firmy wymienionej na wstępie

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU Nasi partnerzy: SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET Kompleksowy projekt rozwojowy przygotowujący do pracy w roli trenera. Edycja 60 WARSZAWA DLACZEGO GRUPA SET?....... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY TRENERÓW BIZNESU.....

Bardziej szczegółowo

Obsługa budująca lojalność, Sprzedaż i negocjacje nastawione na długotrwałe relacje. Katalog szkoleń dedykowanych

Obsługa budująca lojalność, Sprzedaż i negocjacje nastawione na długotrwałe relacje. Katalog szkoleń dedykowanych Obsługa budująca lojalność, Sprzedaż i negocjacje nastawione na długotrwałe relacje Katalog szkoleń dedykowanych Spis treści Wyzwanie... 2 Proponowane etapy współpracy... 3 Szczegółowy przebieg etapów

Bardziej szczegółowo

www.arted.pl ARTED Sztuka Edukacji Katalog szkoleń

www.arted.pl ARTED Sztuka Edukacji Katalog szkoleń ARTED Sztuka Edukacji Katalog szkoleń Czerwiec 2007 SPIS TREŚCI STRONA Artklient: Zadowolony Klient.... 5 Artsprzedawca: Skuteczny sprzedawca.... 6 Artnegocjacje: Zwycięskie negocjacje.... 7 Artcall: Rozmowa

Bardziej szczegółowo

Rozdział 6. Wpływ efektywności form szkolenia pracowników na konkurencyjność firmy

Rozdział 6. Wpływ efektywności form szkolenia pracowników na konkurencyjność firmy Artykuł pochodzi z publikacji: Zarządzanie kapitałem intelektualnym w organizacji inteligentnej, (Red.) W. Harasim, Wyższa Szkoła Promocji, Warszawa 2012 Joanna Konopka Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie

Bardziej szczegółowo

Dodatek promocyjny do Harvard Business Review Polska. Skuteczna sprzedaż 2012 Jak osiągać doskonałe wyniki na trudnym rynku.

Dodatek promocyjny do Harvard Business Review Polska. Skuteczna sprzedaż 2012 Jak osiągać doskonałe wyniki na trudnym rynku. do Harvard Business Review Polska Skuteczna sprzedaż 2012 Jak osiągać doskonałe wyniki na trudnym rynku Partner wydania: Wyraź to bez słów. Przedstawiamy HP SPECTRE XT Pro. Ultrabook dla biznesu. Ultrabook.

Bardziej szczegółowo

e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je

e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je Edited with the trial version of Foxit Advanced PDF Editor To remove this notice, visit: www.foxitsoftware.com/shopping Gry i Symulacje e dzisiejszej. Stosowanie opisywanych narzędzi je o w biznesie oraz

Bardziej szczegółowo

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY.

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Europe & International The Mondi Academy Mondi Academy - Polska Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Kalendarz szkoleń Umiejętności osobiste Financial Update Human Resources Short News

Bardziej szczegółowo

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH Ciągłe Doskonalenie! Zobacz. Naucz się. Zastosuj. BestPractice... zobacz na żywo > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów

Bardziej szczegółowo

Podręcznik mentora. Sukcesja stanowisk kluczem do sukcesu w Organizacjach Pracodawców WND-POKL-05.05.02-00-236/12

Podręcznik mentora. Sukcesja stanowisk kluczem do sukcesu w Organizacjach Pracodawców WND-POKL-05.05.02-00-236/12 PUBLIKACJA BEZPŁATNA Podręcznik mentora Sukcesja stanowisk kluczem do sukcesu w Organizacjach Pracodawców WND-POKL-05.05.02-00-236/12 Człowiek najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany ze środków Unii

Bardziej szczegółowo

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost.

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Katalog szkoleń 2014 Spis Treści JAKOŚĆ...6 Audytor wewnętrzny ISO 9001:2008...7 Audytor wiodący systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 (rejestrowane

Bardziej szczegółowo