Okręg Szkolny w New Britain Wykaz Świadczeń

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Okręg Szkolny w New Britain Wykaz Świadczeń 2011-2012"

Transkrypt

1 Abacus in- Home Tutoring, Inc. Joe Habegger Bright Light Education LLC Rhonda Sumter Program korepetycyjny Abacus In-Home Tutoring, Inc oferuje dwa modele nauczania - jeden na jednego, korepetycje w domu lub w małych grupach (nie więcej niż 5 na jednego instruktora) na terenie szkoły (gdzie jest to dozwolone) lub w innych publicznych miejscach, które są bezpieczne i wygodne dla rodzin. Abacus oferuje nauczanie czytania i matematyki dla wszystkich klas K- 12, w tym niepełnosprawnych oraz uczących się języka angielskiego. Abacus stosuje program nauczania Pearson Education i zatrudnia tylko nauczycieli, wykształconych specjalistów i wysoko wykwalifikowanych paraprofensjonalistow. Po zakończeniu programu Abacus przeciętny uczeń poprawia ocenę o cały stopień! Bright Light Edukation zapewnia szkolenie indywidualne lub w małych grupach w zakresie Reading(Czytanie) / Language Arts ( Literatura i Nauka o Języku) i Math (Matematyka). Nasze metody są skuteczne, oparte na badaniach, które ułatwiają indywidualne uczenie. Plany nauczania są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Nasz program matematyczny cechuje rownowaga we wdrażaniu nauki opartej na myśleniu, uczenia podstawowych umiejętności, i sposobów rozwiązywania zadań. Nasz program dotyczący umiejetności czytania zapewnia jasne / systematyczne nauczanie, które buduje zaufanie i motywację. Pozwólcie ekspertom w Bright Light Edukaction pomóc waszemu dziecku osiągnąć sukces! Dom lub w innym zatwierdzonym miejscu Pomieszczenia w szkole, Ośrodek dla Pomieszczenia do nauki religii i Dom ucznia Utalentowani lub grupa 5:1 lub grupa $65.00 $60.00 za indywidualne lekcje $50.00 za naukę w małej grupie

2 Catapult Learning Bethany DePalma Connecticut Teacher s Tutoring Association (CTTA) Dr. Raymond Krish Catapult Learning dostarcza dodatkową pomoc w nauce i wsparcie od ponad trzydziestu lat. Oferujemy SES w Connecticut od 2010 roku. Nasz program korepetycji w małych grupach i centrum przyznawania nagród pomaga uczniom uzyskiwać lepsze stopnie i podnosi wzrost poczucia własnej wartości. Nasze programy nauczania Osiągnięcia w Czytaniu/Pisaniu i Osiągnięcia w Matematyce (Achieve Reading) / Flex i Achieve Math ) są atrakcyjne, intensywnie ulepszane i nastawione na doskonalenie umiejętności. CT Teacher s Associattion Association (CTTA) jest firmą należącą do pedagogów w CT z ponad 40-letnim doświadczeniem w edukacji. Dr Raymond Krish był zaangażowany w program Uzupełniających Świadczeń Korepetycyjnych (SES) od samego początku. Nasze wyniki w udzielaniu korepetycji są doskonałe. Po około 8-9 tygodniach korepetycji udaje nam się podnieść osiągnięcia średnio ponad jeden stopień zarówno w Czytaniu jak i w Matematyce. Oferujemy także wszystkie materiały potrzebne do osiagnięcia sukcesu (próbne i powtórkowe klasówki, NCLB pomocne książki). Jesteśmy gotowi podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą z wami i z uczniem. Mamy nadzieję, że wybierzecie CTTA na waszą firme korepetycyjną Pomieszczenia w szkole i kościół First Lutheran Church Dom/ K-8 Spec Ed 3-10 albo grupa 4:1 $56.00 (32 godzin) $70.00 (28 godzin)

3 ! CLUB Z In-Home Tutoring Services, Inc. Joseph A. Cruz ext Klub Z! dostarczający najwięcej Uzupełniających Świadczeń Korepetycyjnych w kraju, oferuje korepetycje metodą jeden-najeden, w domu i sesji w małych grupach prowadzonych przez przez dyplomowanych nauczycieli i wykształconych profesjonalistów. Klub Z! oferuje korepetycje z czytania i / lub matematyki dla wszystkich klas. Uczniowie, którzy ukończą program Klubu Z! SES wykażą się postępami obejmującymi średnio jedn rok nauki, dlatego rozpocznij drogę do sukcesu w nauce twojego dziecka zapisując go do Klubu Z! już dziś! Dom ucznia, Szkoła ucznia, Ośrodek dla, Kościół lub w innych miejscach praktykowania wyznań, Publiczna, Inne Publiczne Lokale lub grupa $65.00 (CRT) Community Renewal Team Julia Sapia Diversity Management Systems, LLC: Open Doors Learning Center Reading Only Candy Phillips Community Renewal Teams Early Winners(Program Drużyn Wspólnoty Odnowy Młodych Zwycięzców) oferuje pomoc w czytaniu i pisaniu dzieciom w klasach K-5, które zmagają się z trudnościami w czytaniu. Dorośli systematycznie pomagają dzieciom udoskonalać nowe umiejętności poprzez ukierunkowane lekcje i bieżące oceny. Oferujemy pożywne przekąski, darmowe książki i wsparcie dla rodziców. Open Doors Learning Center wykorzystuje program Adventure Island Reading Intervention w celu zapewnienia intensywnego wsparcia dla grup zagrożonych w umiejętności czytania w klasach K - 6. Codzienne lekcje od 1 do 2 godzin czytania są ekscytujące i zaspokajają potrzeby zmagających się z Organizacje dla Spolecznosci Na terenie Szkoły Dom Ośrodek dla Kościoły K-5 SpecjaLna Tylko Czytanie K-6 Bez Transportu. 4:1 $53.00 Małe Grupy $55.00 (35+ godziny)

4 trudnościami w czytaniu i rozwijają umiejętności potrzebne uczniom, którzy powinni stać się strategicznymi czytelnikami. Program Adventure Island zawiera wszystkie kluczowe elementy wymagane przez prawo No Child Left Behind w celu zapewnienia wysokiej jakości programu czytania. Futures, Inc. jest nie profitową agencją z siedzibą w Middletown, Connecticut. Futures udziela korepetycji uczniom od ponad 20 lat. Futures od początku istnienia został Futures, Inc. zatwierdzonym dostawcą świadczeń SES. Każdy uczeń jest oceniany w zakresie DOM Shellie Zaniewski Czytania, Pisania i Matematyki x220 Nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły Zapewniony pomagają w opracowaniu planu i transport Specjana harmonogramu, które dotyczą braków w umiejętnościach. Korepetytorzy korzystają z zatwierdzonego programu nauczania, który jest dostosowany do standardów nauczania w Connecticut. Global Partnership Schools Dr. Richard Nabel Global Partnership Schools (Global) zapewnia nowy kierunek w programie Uzupełniających Świadczeń Korepetycyjnych SES. Global oferuje wysokiej jakości korepetycje promujące osiągnięcia w nauce i indywidualny rozwój poprzez ustanowienie szczerych relacji między nauczycielami, rodzicami i uczniami. 1-8 Specjana lub w domu $60.00 (32+ godziny) $60.00 (32+ godziny)

5 Kinetic Potnetial Scholars Jim Smith Program The Kinetic Potential Scholars (KPS) jest utworzony według pięciu głównych zasad jakościowego programowania: (1) dobrze zorganizowany program, (2) zatrudnianie i doszkalanie wysoko wykwalifikowanych instruktorów (3) dostosowanie programów nauczania do standardów stanowych, (4) zaangażowanie rodziców / opiekunów i (5) zastosowanie najnowszego postępu w technologii. Program zaklada całoroczne wzmocnienie kontynuacji umiejętności w zakresie matematyki i czytania. KPS jest nie tylko udzielaniem korepetycji, lecz także zapewnieniem każdemu uczniowi mentoringu i rozwoju zawodowego na każdym etapie rozwoju. Pomieszczeniach do nauki religii, Szkolne pomieszczenia max $90.00 individual Or $75.00 group Learn-It Systems, LLC Raqual Whiting Gilmer One on One Learning Lauren Kilpatrick Od roku 2007, Learn-It Systems, LLC dostarcza pomocy w czytaniu i matematyce ponad uczniom. Nasze programy okazały się skuteczne: według naszej oceny uczniowie, którzy ukonczyli nasz program wykazali średni wzrost postepów o 16 punktów w czytaniu i 18 punktów w matematyce. One on One Learning program ma 7 lat doświadczenia w udzielaniu korepetycji uczniom w ośmiu stanach i dwa lata doświadczenia w Connecticut. Główne elementy programu to wykorzystanie badań strategi uczenia się, uczenie indywidualne lub w małej grupie i stosowanie interesujących materiałów w celu osiągnięcia lepszych wyników w nauce zaspokajających standardy Szkoły Dom Kościoły K-8 Transport Zapewniony max $75.00 lub Grupa $67.00 (29 godzin)

6 stanowe. Korepetycje dbywają sie od poniedziałku do niedzieli, 2-3 razy w tygodniu od 1- do 2 godzin lekcji w szkole lub w domu. Professional Tutors of America Tracey Staehle, Area Coordinator Professional Tutors of America jest wiodącym dostarczycielem korepetycji Oneto-One w USA od ponad 25 lat. Nasi wysoko wykwalifikowani nauczyciele i korepetytorzy odwiedzaja ucznia w domu i pracują z nim wyłącznie w systemie jeden-na-jeden. Ze względu na maksymalne rezultaty oraz zwiększenie motywacji i pewności siebie, program Professional Tutors of Ameryka jest dla twojego dziecka miejscem korepetycji numer jeden. Dom Publiczna 7 dni w tygodniu $65.00 (30 hours) Smarties Tutoring Services Steve Alexandrou Rich Streeves Program Smarties Tutoring zapewniał korepetycje ponad 2500 uczniom z Matematyki i Literatury i Nauki o Jezyku stosując program nauczania state-of-the-art, który jest zarowno tradycyjnym programem zapisanym ołówkiem na papierze jak i posiadającym dostęp do zindywidualizowanego i dynamicznie rozwijającego się internetowego programu nauczania. Dostarczamy świadczenia korepetycyjne SES w Connecticut od 3 lat. W ramach naszych programów lekcje odbywają się przez 2-4 dni w tygodniu przez 1,5-2 godziny. W naszych programach dokonujemy wszelkich starań do wzbudzenia wyzwania i motywacji w celu maksymalizacji ich potencjału. Szkoła Pope John Paul II 7 days per week $54.00 (36 hours)

7 Sylvan Learning Southington or West Hartford Jennifer Berth, Southington Sarah Leonard, West Hartford Program Sylvan Learning jest wiodącym w kraju dostarczycielen świadczeń korepetytorskich. Pomogliśmy milionom w ciągu ostatnich 30 lat naszą sprawdzoną metodą poprawy umiejętności i pewności siebie. Służymy uczniom w Connecticut od ponad 12 lat w tym mamy 5- letnie doświadczenie SES. Nasze dogodnie położone ośrodki kształcenia są otwarte 7 dni w tygodniu i oferująą indywidualne korepetycje w ciepłej, troskliwej,motywującej atmosferze. Oferujemy także korepetycje w szkole w wybranych lokalizacjach. Nasze oceny diagnostyczne dokładnie określają potrzeby każdego ucznia w celu zapewnienia mu niepowtarzalnego, ukierunkowanego podejścia celem osiagniecia maksymalnego rozwoju. Dyplomowani nauczyciele zapewniają zindywidualizowane nauczanie oparte na indywidualnym planie dla każdego ucznia z wykorzystaniem metod przyswajania wiedzy i testowaniem wyników.uczniowie są zadowoleni z zajęċ programu Sylvan i są nagradzani za swój wysiłek i osiągnięcia. Każde centrum zapewnia zespół zarządzający, który ma za zadanie powiadamiać rodziców i nauczycieli o sytuacji bieżącej ucznia, a także zapewniać osobiste konferencje. Zadzwoń do nas po więcej informacji. Cieszymy się przyszłą współpracą z Tobą i Twoim dzieckiem (dziećmi)! 2 Lokalizacje Sylvan /Kościół 7 dni w tygodniu 3:1 do $55.00 (35.5 godzin)

8

SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY. ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO Anglia, Walia i Irlandia Północna

SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY. ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO Anglia, Walia i Irlandia Północna SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO Anglia, Walia i Irlandia Północna 1. Populacja uczących się i język nauczania W 2006/07 r. populacja uczących się stanowiła

Bardziej szczegółowo

Nauczyciel w szkole. uczącej się. Informacje o nowym systemie wspomagania pracy szkół. fotolia.com

Nauczyciel w szkole. uczącej się. Informacje o nowym systemie wspomagania pracy szkół. fotolia.com fotolia.com Nauczyciel w szkole uczącej się Informacje o nowym systemie wspomagania pracy szkół 2 W pracy nauczycieli uczenie się jest równie ważne jak uczenie innych Nauczyciele powinni i chcą poszerzać

Bardziej szczegółowo

Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym

Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym Metoda Montessori w kształceniu i szkoleniu zawodowym Nowe podejście do nauki zawodu w kształceniu i szkoleniu zawodowym PORADNIK NAUCZYCIELA - KONTEKST TEORETYCZNY Città di Castello, 2012 Projekt finansowany

Bardziej szczegółowo

EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20

EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20 EURONEWS ON SPECIAL NEEDS EDUCATION NUMER 20 W BIEŻĄCYM NUMERZE OD DYREKTORA AGENCJI... 2 POŻEGNANIE GŁÓWNEGO TWÓRCY AGENCJI... 3 NOWY SEKRETARZ AGENCJI... 3 WIADOMOŚCI EUROPEJSKIEJ AGENCJI ROZWOJU EDUKACJI

Bardziej szczegółowo

1. Angielski w International House. Angielski? Naturalnie tylko w INTERNATIONAL HOUSE!

1. Angielski w International House. Angielski? Naturalnie tylko w INTERNATIONAL HOUSE! 1. Angielski w International House Angielski? Naturalnie tylko w INTERNATIONAL HOUSE! mówimy tylko po angielsku z nami błyskawicznie pokonasz barierę językową nasi nauczyciele tworzą zgrany, dynamiczny

Bardziej szczegółowo

oc ytąip am icśondurt z meinatyzc

oc ytąip am icśondurt z meinatyzc oc ytąip kyzcjeporue am icśondurt z meinatyzc Co piąty Europejczyk ma trudności z czytaniem UNIJNA GRUPA EKSPERTÓW WYSOKIEGO SZCZEBLA DS. UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA I PISANIA STRESZCZENIE, WRZESIEŃ 2012 R.

Bardziej szczegółowo

Raport z badania. Polscy nauczyciele i dyrektorzy na tle międzynarodowym. Główne wyniki badania TALIS 2013

Raport z badania. Polscy nauczyciele i dyrektorzy na tle międzynarodowym. Główne wyniki badania TALIS 2013 Raport z badania Polscy nauczyciele i dyrektorzy na tle międzynarodowym. Główne wyniki badania TALIS 2013 Zespół badania TALIS 2013 w Polsce Rafał Piwowarski (kierownik krajowy projektu) Kamila Hernik

Bardziej szczegółowo

RAPORT CDBWMS, CHILDREN S HOUSE SP. Z O.O.

RAPORT CDBWMS, CHILDREN S HOUSE SP. Z O.O. RAPORT CDBWMS, CHILDREN S HOUSE SP. Z O.O. SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU SPIS TREŚCI 1. KIM JESTEŚMY?... 3 1.1. Główne obszary działalności firmy... 3 1.2. O raporcie... 5 1.3. Strategia Firmy...

Bardziej szczegółowo

STATUT. ZESPOŁU SZKÓŁ w Szydłowie.

STATUT. ZESPOŁU SZKÓŁ w Szydłowie. STATUT ZESPOŁU SZKÓŁ w Szydłowie. ROZDZIAŁ I Postanowienia ogólne... str. 2 ROZDZIAŁ II Misja placówki...... str. 3 ROZDZIAŁ III Sposoby realizacji zadań szkoły... str. 9 ROZDZIAŁ IV Organy szkoły (przedszkola)

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TANOWIE SZKOŁY FILIALNEJ W PILCHOWIE

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TANOWIE SZKOŁY FILIALNEJ W PILCHOWIE KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TANOWIE SZKOŁY FILIALNEJ W PILCHOWIE NA LATA 2014-2017 Spis treści Wstęp Podstawa prawna Rozdział I Aktualna sytuacja szkoły Rozdział II - Misja szkoły Rozdział III

Bardziej szczegółowo

kompetencji kluczowych

kompetencji kluczowych Raport Eurydice Rozwijanie kompetencji kluczowych w szkołach w Europie: wyzwania i szanse dla polityki edukacyjnej Rozwijanie kompetencji kluczowych w szkołach w Europie: wyzwania i szanse dla polityki

Bardziej szczegółowo

ANALIZA ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH W OBSZARZE PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO I PEDAGOGICZNEGO W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ I W KRAJACH EFTA/EOG

ANALIZA ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH W OBSZARZE PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO I PEDAGOGICZNEGO W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ I W KRAJACH EFTA/EOG ANALIZA ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH W OBSZARZE PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO I PEDAGOGICZNEGO W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ I W KRAJACH EFTA/EOG Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Lilianna Zaremba

Bardziej szczegółowo

TRENDY NR 2/2012. internetowe czasopismo edukacyjne ISSN 2299-1786

TRENDY NR 2/2012. internetowe czasopismo edukacyjne ISSN 2299-1786 Rozmowa z Arturem Gałęskim, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Ścieżki rozwoju egzaminu gimnazjalnego O ewaluacji po dwóch latach różne perspektywy TRENDY internetowe czasopismo edukacyjne NR

Bardziej szczegółowo

Nr 980. Informacja. Kształcenie dorosłych w wybranych krajach Unii Europejskiej KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ

Nr 980. Informacja. Kształcenie dorosłych w wybranych krajach Unii Europejskiej KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ WYDZIAŁ ANALIZ EKONOMICZNYCH I SPOŁECZNYCH Kształcenie dorosłych w wybranych krajach Unii Europejskiej Sierpień 2003 Justyna Osiecka-Chojnacka Informacja Nr 980

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Zasadnicza Szkoła Zawodowa PBP Chemobudowa-Kraków S.A. w Zespole Szkół Budowlanych Przyzakładowych PBP Chemobudowa-Kraków S.A.

Bardziej szczegółowo

MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ

MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ MAŁE DZIECKO W SZKOLE SPECJALNEJ Inspiruj, edukuj, motywuj i dziel się dobrymi praktykami Poradnik metodyczny Praca zbiorowa pod redakcją Małgorzaty Kulka, Elżbiety Wolniewicz Autorzy: Katarzyna Bochenek,

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl NOWA LOKALIZACJA, SZERSZA OFERTA STUDIA PODYPLOMOWE TERAZ TAKŻE W ŁODZI! INTERAKTYWNA FORMA ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty PROGRAM FIRMA Kompleksowa

Bardziej szczegółowo

Warszawa, wrzesień 2013 r.

Warszawa, wrzesień 2013 r. Informacja ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania o stanie przygotowań organów prowadzących do objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich Warszawa, wrzesień 2013 r. 1. Wstęp 3 2. Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Kuratorium Oświaty w Kielcach Kuratorium Oświaty w Kielcach 25-516 Kielce tel. 41 34 21 634 al. IX Wieków Kielc 3 fax 41 34 48 883 e-mail: kurator@kuratorium.kielce.pl http://kuratorium.kielce.pl Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego

Bardziej szczegółowo

Kluczowe zasady służące promocji jakości w edukacji włączającej Zalecenia praktyczne

Kluczowe zasady służące promocji jakości w edukacji włączającej Zalecenia praktyczne Kluczowe zasady służące promocji jakości w edukacji włączającej Zalecenia praktyczne KLUCZOWE ZASADY SŁUŻĄCE PROMOCJI JAKOŚCI W EDUKACJI WŁĄCZAJĄCEJ Zalecenia praktyczne Europejska Agencja Rozwoju Edukacji

Bardziej szczegółowo

Wartości i normy jako podstawa funkcjonowania szkolnych społeczności

Wartości i normy jako podstawa funkcjonowania szkolnych społeczności URSZULA GRALEWSKA NORBERT KARASZEWSKI LAURA PIOTROWSKA KATARZYNA SALAMON-BOBIŃSKA Wartości i normy jako podstawa funkcjonowania szkolnych społeczności Poniższy tekst poświęcony jest wymaganiom związanym

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR www.helendoron.pl

INFORMATOR www.helendoron.pl INFORMATOR SPIS TREŚCI 1. LEKCJA POKAZOWA I CO DALEJ?... 3 2. METODA NATURALNA - HDEE NA ŚWIECIE... 4 3. HDEE W POLSCE... 6 4. 10 KURSÓW HDEE W PIGUŁCE... 8 5. KURS JĘZYKOWY CZY ZAJĘCIA Z KOREPETYTOREM?...

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

Nauka czytania w Europie: kontekst, polityka i praktyka

Nauka czytania w Europie: kontekst, polityka i praktyka BG Nauka czytania w Europie: kontekst, polityka i praktyka Komisja Europejska Nauka czytania w Europie: kontekst, polityka i praktyka Niniejsze opracowanie zostało po raz pierwszy opublikowane w języku

Bardziej szczegółowo

Artykuł 24 Edukacja 1. Państwa Strony uznają prawo osób niepełnosprawnych do edukacji. W celu realizacji tego prawa bez dyskryminacji i na zasadach

Artykuł 24 Edukacja 1. Państwa Strony uznają prawo osób niepełnosprawnych do edukacji. W celu realizacji tego prawa bez dyskryminacji i na zasadach Artykuł 24 Edukacja 1. Państwa Strony uznają prawo osób niepełnosprawnych do edukacji. W celu realizacji tego prawa bez dyskryminacji i na zasadach równych szans, Państwa Strony zapewnią integracyjny system

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI CAŁOŚCIOWEJ Świnoujście Kuratorium Oświaty w Szczecinie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Komarowo Kuratorium Oświaty w Szczecinie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole

Bardziej szczegółowo

Pomoc państwa i instytucji pozarządowych dla dzieci zdolnych

Pomoc państwa i instytucji pozarządowych dla dzieci zdolnych KANCELARIA SENATU BIURO ANALIZ I DOKUMENTACJI Dział Analiz i Opracowań Tematycznych Pomoc państwa i instytucji pozarządowych dla dzieci zdolnych OPRACOWANIA TEMATYCZNE OT-577 LUTY 2010 Spis treści Wstęp...

Bardziej szczegółowo

Program naprawczy po analizie wyników sprawdzianu zewnętrznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach

Program naprawczy po analizie wyników sprawdzianu zewnętrznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach Program naprawczy po analizie wyników sprawdzianu zewnętrznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach WSTĘP Podstawą konstruowania niniejszego programu jest analiza wyników sprawdzianu dla klas szóstych w

Bardziej szczegółowo

Adaptacja przedszkolna dziecka z autyzmem

Adaptacja przedszkolna dziecka z autyzmem DZIECI 5 EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA 13 Z TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ 30 DO MATURY BEZ KOREPETYCJI Biuletyn Informacyjny Kuratorium Oświaty w Warszawie Nr 02 [07] 05 2011 ISSN1896-2521 16 Wszystkie dzieci mają

Bardziej szczegółowo