Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver. 2.1.0"

Transkrypt

1 Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver Instalacja Xpress Scan UWAGA: - po instalacji systemu wymagany jest restart serwera na który jest instalowany system Xpress Scan - do instalacji system Xpress Scan niezbędny jest zainstalowany Microsoft.NET Framework 2.0 (bądź pakiet 3.5 dla serwerów Windows 2012, który zawiera wersje 2.0 i 3.5) na serwerze, gdzie będzie instalowany system Xpress Scan - instalacja Xpress Scan na użytkowniku z prawami administratora systemu Windows - pamiętaj aby w systemie mmedica była zaktualizowana licencja o moduł Xpress Scan - system działa z najnowszą wersją mmedica - na stronie są dostępne najnowsze aktualizacje systemu Xpress Scan Uruchomić plik instalacyjny: setup32.exe bądź setup64.exe (wybrać odpowiednią wersję 32/64 bitowy system operacyjny) na serwerze gdzie jest zainstalowana wersja serwerowa systemu mmedica. Następnie przejść przez standardowy proces instalacji aplikacji (należy postępować zgodnie według wskazówek w kolejnych oknach). Wybór wersji językowej.

2 Zalecane jest zamknięcie wszystkich otwartych programów. Akceptacja warunków umowy

3 Wybór instalacji dla użytkownika (standardowo dla wszystkich) Webserver, Net-snmp: niezbędne komponenty do komunikacji z urządzeniem Xerox przejść przez standardowy proces instalacji Net-SNMP w dalszej części instalacji (zostaw domyślne zaznaczone opcje).

4 Wybór gdzie ma być zainstalowany system na dysku. Utworzenie grupy Xpress Scan w menu Start

5 Przegląd ustawień rozpoczęcie instalacji Instalacja systemu

6 Instalacja Net-SNMP pakiet niezbędny do właściwej komunikacji z urządzeniem Xerox (należy użyć domyślnych ustawień) Należy zaznaczyć akceptację warunków licencji Net-SNMP

7 Wybranie komponentów Net-SNMP (należy zostawić domyślne) Wskazanie katalogu gdzie ma być zainstalowany Net-SNMP (dowolny)

8 Ustawienie start folder Net-SNMP Zakończenie instalacji Net-SNMP

9 Konfiguracja programu Xpress Scan kończenie pracy instalatora Konieczne zrestartowanie komputera/serwera w celu poprawnej instalacji systemu Xpress Scan

10 Po instalacji systemu należy: A) Sprawdź czy jest zainstalowana usługa Xpress Skan Jeśli jej nie ma należy dodać ją ręcznie: Przejście do wiersza poleceń: cmd Z linii komend przejść do katalogu tam gdzie jest zainstalowany Xpress Scan do katalogu bin serwera apache np.: C:\xpressscan\apache\bin i wykonać polecenie: httpd.exe k install n Xpress Skan oraz po instalacji należy uruchomić usługę Xpress Skan B) Skonfigurować urządzenie Xerox na którym będzie uruchomiony system Xpress Scan patrz punkt 2 C) Skonfigurować program Xpress Scan patrz punkt 3 2 Konfiguracja urządzenia Xerox. W zależności od rodzaju urządzenia konfigurację wykonuje się według instrukcji dla danego modelu urządzenia. Dla Xerox Phaser 3635MFP*: * modele: 3635MFPV_SED oraz 3635MFPV_XED 2.1 Otworzyć przeglądarkę (zalecana Mozilla Firefox) i w pasku adresu wpisać IP drukarki. Standardowy login i hasło do urządzenia Xerox: login: admin; hasło: Przejść do zakładki Properties :

11 Następnie przejść do zakładki Security, następnie Machine Digital Certificate. Jeżeli na drukarce nie ma jeszcze utworzonego certyfikatu to należy go stworzyć wybierając Create New Certificate, zaznaczyć opcję Self Signed Certificate i wypełnić następujący formularz: 2.3 Następnie należy przejść do zakładki Connectivity->Protocols->HTTP i w polu HTTP Security Mode wybrać opcje Enable SSL

12 2.4 Kolejnym krokiem jest włączenie usług specjalnych. W Services->Custom service należy zaznaczyć opcje enable przy pasku Custom Services. 2.5 Następnie przechodzimy do Services->Network Scanning-> Scan Template Management i zaznaczamy opcję Enabled (UWAGA! Aby móc włączyć tworzenie szablonów należy połączyć się z drukarką przez https! Np. https:// ). Zalecane jest otworzenie strony https przez Mozilla Firefox (Uwaga: przez Internet Explorer nie zawsze można połączyć się z urządzeniem po https!)

13 Dla innych urządzeń Xerox konfiguracja jest tożsama z przykładową konfiguracją dla 57xx, 93xx patrz załącznik nr. 1 Aby osoba zalogowana w aplikacji Xpress Scan nie została automatycznie wylogowana należy ustawić Timery na urządzeniu. W tym celu należy zalogować się na urządzeniu (hasło domyślne: 1111) Przycisk (i) następnie zakładka Narzędzia -> Timery -> Powr. Do Podstawowych i należy wyłączyć bądź ustawić na określony czas max. 10 min Konfiguracja dla innych urządzeń Xerox:

14 3 Konfiguracja systemu Xpress Scan 3.1 W oknie przeglądarki należy wpisać adres powinno otworzyć się okno konfiguracji np.: 3.2 Pierwszy parametr służy do automatycznego sprawdzania czy jest nowsza wersja systemu Xpress Scan oraz aktualizacji systemu. Należy zaznaczyć parametr Sprawdzaj aktualizację, wtedy jeśli pojawi się nowa wersja systemu na ekranie logowania urządzenia Xerox pojawi się komunikat Pojawiła się nowsza wersja aplikacji. Funkcja ta działa jeśli na serwerze na którym jest zainstalowany Xpress Scan jest możliwość połączenia się z internetem. W innym przypadku ściągamy aktualizację ( uruchamiamy na serwerze aktualizację. Aktualizację systemu Xpress Scan wykonuje się przez przycisk Aktualizuj

15 3.3 Konfiguracja połączenia. W polu IP serwera jest automatycznie podpowiadany adres IP serwera na którym jest zainstalowany system Xpress Scan w razie potrzeby można go zmienić Skanowanie z urządzenia Xerox na serwer odbywa się po protokole SMB, gdzie musi być udostępniony folder skany pod nazwą udostępnioną jako skany_mmedica w zainstalowanym systemie Xpress Scan z uprawnieniami na danym koncie serwera (uwaga: folder skany nie tworzymy ręcznie tylko znajdujemy go w zainstalowanym systemie np.: c:\xpressscan\www\skanowanie_mmedica\skany ) Jeśli ustawimy Udostępnienie folderu na Tak oraz wpiszemy login i hasło użytkownika dla którego folder skany będzie udostępniony, wtedy udostępnienie folderu nastąpi automatycznie - nie ma potrzeby udostępnienia go ręcznie (opcja dostępna w przypadku kiedy zabezpieczenia systemu pozwolą na wykonanie tego zadania). Dodatkowo należy jednak w zabezpieczeniach dodać użytkownika na którego będziemy folder udostępniać.

16 Jeśli ustawimy Udostępnienie folderu na Nie to udostępnienie katalogu na określonym użytkowniku i haśle (konto lokalne serwera z hasłem) należy wykonać ręcznie. UWAGA: Katalog skany ma być udostępniony pod nazwą: skany_mmedica 3.4 Rejestracja aplikacji na urządzeniu Xerox Należy podać IP drukarki oraz login i hasło administratora logowania na drukarce. W nowszych drukarkach firmy Xerox domyślnie jest User name: admin Password: Po naciśnięciu zapisz aplikacja spróbuję zapisać aplikację na drukarce. Po poprawnym zapisie na urządzeniu w Usługach specjalnych będzie dostępna aplikacja pod nazwą Skanowanie MMEDICA. Jeśli pojawiło się nowe okienko na panelu drukarki, ale zamiast podpisu widać trzy znaki zapytania??? oznacza to, że albo blokowane jest połączenie drukarki z serwerem albo ustawienia z punktu 3.2 są niepoprawne. 3.5 Kopia do repozytorium 3.6 Zeskanowane dokumenty zostają umieszczone bezpośrednio w bazie mmedica, jeżeli istnieje potrzeba trzymania kopi skanowanych dokumentów na serwerze należy zaznaczyć opcję Kopia: Tak oraz podać ścieżkę do repozytorium, np. c:\repozytorium Możemy również ustawić stempel dodawany do wersji elektronicznej zeskanowanej dokumentacji medycznej. Defaultowo jest ustawione na Tak.

17 3.7 Ustawienie połączenia z programem mmedica nastąpi automatycznie. W tym celu należy podać poprawnie nazwę bazy danych standardowo MMEDICA Po prawidłowym podaniu danych i wciśnięciu Sprawdź powinien pojawić się komunikat: OPCJA DODATKOWA (OCR rozpoznawanie tekstu): Dodatkowa funkcjonalność zapis do PDF przeszukiwalnego. 3.8 Istnieje możliwość OCR-owania dokumentów do formatów pdf przeszukiwalnego (możliwość kopiowania tekstu z pliku pdf oraz możliwość wyszukiwania po określonej frazie). Przydatne jest to dla osób, które nie chcą przepisywać danych tylko uprościć proces na zasadzie kopiuj wklej np.: do opisu w mmedica bądź przeszukiwania załącznika po określonej frazie. UWAGA: Aby skorzystać z tej opcji należy zainstalować silnik ABBYY oraz wykupić dodatkową licencję roczną na silnik OCR więcej szczegółów w firmie Xpress. Istnieją 3 rodzaje produktywności: 1000 stron/miesiąc, 5000 stron/miesiac, stron/miesiąc (ilość stron formatu A4 przetworzonych na miesiąc).

18 Instalacja silnika ABBY: a) należy pobrać wersję instalacyjną Abbyy b) rozpakować i wgrać w dowolnym miejscu na serwer gdzie jest zainstalowany Xpress Scan c) uruchomić instalacja.bat (w pliku instaluj.bat można zmienić folder gdzie ma być zainstalowany silnik ABBYY domyślnie parametr INSTALLDIR= C:\abbyy ) Po zainstalowaniu należy w konfiguracji Xpress Scan w sekcji Konfiguracja dodatku Abbyy FineReader wpisać zakupiony numer seryjny klucza aktywacyjnego (Abbyy FineReader Serial) oraz ścieżkę do zainstalowanego silnika np.: c:\abbyy\bin i kliknąć Aktywacja. Po prawidłowej aktywacji system poinformuje Aktywacja przebiegła pomyślnie (do automatycznej aktywacji niezbędne jest aby serwer miał dostęp do internetu, w innym przypadku należy ręcznie wykonać aktywację w zainstalowanym katalogu np.:c:\abbyy\bin uruchomić LicenseManager.exe i postępować wg. wskazówek). 4 Uwagi po instalacji i konfiguracji systemu Xpress Scan - podczas instalacji zostanie dodana usługa Xpress Skan na porcie jeśli chcemy zmienić port to musimy wykonać to ręcznie tzn.: zmiany w konfiguracji Apache w zainstalowanym katalogu i w samej konfiguracji aplikacji - jeśli na urządzeniu nie pojawi się aplikacja to: sprawdzić poprawność skonfigurowana usługa na urządzeniu (patrz punkt: Konfiguracja usługi na Urządzeniu) oraz odblokowana usługa i port (domyślnie: 8181) na serwerze gdzie jest zainstalowany system - podczas instalacji systemu Xpress Scan jest instalowana aplikacja Net-SNMP dostępna na porcie 161 (trzeba również pamiętać aby ten port na serwerze był odblokowany) - aplikacja Xpress Scan jest dostępna na urządzeniu Xerox w zakładce Usługi specjalne - model urządenia 3635MFP bądź na głównym panelu w przypadku innych modeli urządzeń, - do podłączenia do bazy danych mmedica jest tworzona rola partnerska jeśli nie będzie poprawnej komunikacji (sprawdzenie podłączenia z bazą danych mmedica) to system nie będzie właściwie działał. - do podłączenia aplikacji do urządzenia niezbędny jest zainstalowany Microsoft.NET Framework 4 bądź nowszy na serwerze gdzie jest instalowany system Xpress Scan - wersja Xpress Scan z PDF OCR (pdf przeszukiwalny) jest dostępny przy wykupieniu od firmy Xpress osobnej licencji na przetwarzanie dokumentów OCR. Aby dokumenty w wersji elektronicznej pojawiły się w systemie mmedica muszą być spełnione poza wymienionymi wyżej uwagami jeszcze 2 warunki: a) sprawdź czy masz zainstalowaną najnowszą wersję mmedica (jak będziesz robił aktualizację systemu mmedica sprawdź czy masz zainstalowany najnowszy upgrade do systemu Xpress Aktualizacja online: patrz punkt 3.2 Aktualizacja offline: dostępne aktualizacje b) przy zmianach parametrów systemu Xpress Scan (zmiany z konfiguracji systemu) należy koniecznie zrestartować urządzenie Xerox na którym jest zainstalowany system.

19 5 Pierwsze uruchomienie aplikacji na urządzeniu. a) Po poprawnej instalacji systemu Xpress Scan na urządzeniu Xerox w Usługach specjalnych będzie dostępna aplikacja pod nazwą Skanowanie MMEDICA. Po uruchomieniu aplikacji na urządzeniu pojawi się okno logowania do systemu Xpress Scan - domyślnym hasłem administratora jest 1111 utwórz dodanie nowego użytkownika zaloguj zalogowanie się użytkownika o podanym pinie (4 cyfrowy kod numeryczny). Istnieje jeden użytkowni administrator, dla którego możemy zmienić hasło oraz możemy dodać zwykłych użytkowników (ilość użytkowników bez ograniczeń). Dla użytkownika przyporządkowujemy 4-cyfrowy kod numeryczny np.: 1452 Należy skonfigurować wszystkich użytkowników, którzy będą korzystać z systemu. b) Po zalogowaniu, użytkownik ma za zadanie wyszukanie pacjenta, dla którego będzie skanował dokumentację: - znalezienie pacjenta po numerze pesel - znalezienie pacjenta po nazwisku

20 c) Należy wybrać znalezionego pacjenta przycisk wybierz, następnie wskazać rodzaj skanowanej dokumentacji. d) Podać niezbędne parametry dla wybranej dokumentacji. Przez przycisk skanuj bądź zielony przycisk na urządzeniu skanujemy dokumentację. Po zeskanowaniu należy zatwierdzić zapis dokumentacji przez przycisk zapisz. Istnieje również możliwość do tej samej dokumentacji doskanować kolejną dokumentację przez przycisk doskanuj. Przycisk opcje zmiana ustawień skanowanego dokumentu (kolor/cz-bia, jakość, format itp.)

21 DODATKOWA OPCJA: przycisk zapisz OCR zapis do formatu PDF OCR (UWAGA: przycisk ten pojawi się jeśli wykupimy dodatkowo licencję na OCR oraz aktywujemy tą funkcję w systemie szczegóły patrz punkt 3.8) Sprawdź czy dokument został zapisany w systemie mmedica: dla wybranego pacjenta oraz rodzaju skanowanej dokumentacji (po prawidłowym zapisie będzie komunikat o poprawnym zapisie dokumentu w systemie mmedica). W przypadku problemów z instalacją systemu XPRESS SCAN Pomoc techniczna: od PN do PT w godz telefon: (71)

Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver.1.0.9

Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver.1.0.9 Instalacja Xpress Scan dla systemu mmedica ver.1.0.9 1 Instalacja Xpress Scan : Uwaga: - po instalacji systemu wymagany jest restart serwera na który jest instalowany system Xpress Scan - do instalacji

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA

Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA 1 / 22 Table of contents Aplikacja dostępowa KS-OmniPharm... 3 1. Instalacja aplikacji dostępowej... 4 1.1 Problemy z aplikacją dostępową... 11 2.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI

INSTRUKCJA INSTALACJI INSTRUKCJA INSTALACJI Metryka dokumentu TEMAT PRZYGOTOWAŁ ZATWIERDZIŁ Instrukcja instalacji Vario.ONE DocuSoft DocuSoft WERSJA 3.3 Instrukcja Instalacji Vario.ONE 2 1 Wstęp...3 2 Instalacja Server Vario.ONE...4

Bardziej szczegółowo

ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA. Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003. Wersja dokumentu 1.0. Autor. Revision dokumentu

ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA. Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003. Wersja dokumentu 1.0. Autor. Revision dokumentu ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003 Wersja dokumentu 1.0 Autor Revision dokumentu Dystrybucja COMARCH S.A. SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 1 PODSTAWOWE

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Obszar: Comarch ERP Auto Update. Wersja: 2015.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Obszar: Comarch ERP Auto Update. Wersja: 2015.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Obszar: Comarch ERP Auto Update Wersja: 2015.1 Copyright 2014 COMARCH SA Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji

Bardziej szczegółowo

Program dodatkowy do InsERT Subiekt GT

Program dodatkowy do InsERT Subiekt GT Program dodatkowy do InsERT Subiekt GT Spis treści 1 Informacje o programie... 4 1.1 1.2 1.3 1.4 Do czego służy program... 4 Wymagania systemowe do instalacji i uruchomienia programu... 5 Wersja demonstracyjna...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji programu 4Trans, TachoScan, GBOX autorstwa: PC NET SERVICE Stocerz Sp. J. 4Trans, TachoScan, GBOX Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie

Bardziej szczegółowo

Program epodatnik. Elektroniczne deklaracje w Twojej firmie to nowoczesność bez wysiłku na codzień.

Program epodatnik. Elektroniczne deklaracje w Twojej firmie to nowoczesność bez wysiłku na codzień. Program epodatnik Elektroniczne deklaracje w Twojej firmie to nowoczesność bez wysiłku na codzień. tel/fax +77 454-24-65,66 e-mail:info@euslugi.eu www.euslugi.eu Spis treści Część I. Instrukcja użytkownika

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2011 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl BHP Pomocnik Instrukcja obsługi 0.85 KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl Instrukcja obsługi BHP Pomocnik 2/64 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 1.1 Specyfikacja Techniczna Oferowanego Oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Instalator systemu mmedica

Instalator systemu mmedica Instalator systemu mmedica Dokumentacja użytkownika wersja 3.1.1.0 data 2012-01-11 Spis treści 1. Przygotowanie do instalacji... 3 1.1. Wymagania instalatora... 3 1.2. Wymagane elementy i możliwości instalacji...

Bardziej szczegółowo

Automatyczna aktualizacja. Instalacja Serwera aktualizacji

Automatyczna aktualizacja. Instalacja Serwera aktualizacji Instalacja Serwera aktualizacji Spis treści Wstęp 4 Jak działa automatyczna aktualizacja 5 Aktualizacja z wykorzystaniem mechanizmu udostępnienia plików w systemie Windows 6 Konfiguracja serwera aktualizacji...

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.as.tylda.pl

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.as.tylda.pl AKTYWNY SAMORZĄD Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 1.0 2013.04.12 2

Bardziej szczegółowo

Dostępność funkcji programu GALILEO zawartych w niniejszej instrukcji zależy od wersji posiadanego oprogramowania oraz innych uwarunkowań.

Dostępność funkcji programu GALILEO zawartych w niniejszej instrukcji zależy od wersji posiadanego oprogramowania oraz innych uwarunkowań. Prawa autorskie do niniejszej instrukcji przysługują Producentowi, którym jest firma GS Software Grzegorz Stolarski Robert Trawiński Spółka Jawna, ul. Półłanki 80 lok 402, 30-740 Kraków. Firma GS Software

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe.

Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe. Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe. Instrukcja dotyczy rejestratorów z serii BCS LE LN LB GBE HBE. Ten dokument zawiera

Bardziej szczegółowo

Instalacja pakietu Bezpieczna Poczta Korporacyjna TP

Instalacja pakietu Bezpieczna Poczta Korporacyjna TP Instalacja pakietu Bezpieczna Poczta Korporacyjna TP Przeglądarka Internetowa: Internet Explorer 5.5 PL SP2 Siła szyfrowania 128 bit Wersja oprogramowania: Microsoft Outlook 2000 PL Service Release 1 Microsoft

Bardziej szczegółowo

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2012 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2015.00.0.0 Data aktualizacji: 03.07.2014

Bardziej szczegółowo

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2012 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2012.02.0.0 Data aktualizacji: 15.03.2012

Bardziej szczegółowo

4Trans Instrukcja instalacji

4Trans Instrukcja instalacji 4Trans Instrukcja instalacji Wersja: 1.8 4Trans Instrukcja instalacji 2002-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie

Bardziej szczegółowo

Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone

Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone WSCAD 5.5 Instalacja Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright 1990-2010 by WSCAD electronic GmbH D-85232 Bergkirchen Internet: Dystrybucja w Polsce Sigma CE Sp. z

Bardziej szczegółowo

PCPR. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.pcpr.tylda.eu

PCPR. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.pcpr.tylda.eu PCPR Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 2.1 2011.07.28 2 Spis treści

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Menadżer Kluczy Wersja 2016.0.1 Spis treści 1 WPROWADZENIE... 3 1.1 ZMIANY W WERSJI 2016.0.1... 3 1.1.1 NOWE FUNKCJONALNOŚCI... 3 1.1.2 ZMIANY... 4 1.1.3 POPRAWIONO... 5 2 WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

MPU. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.mpu.tylda.pl

MPU. Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji. www.mpu.tylda.pl MPU Instrukcja instalacji, aktualizacji i konfiguracji TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 2.1 2011.07.28 2 Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika G DATA Business 13.2 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 iplus wita w świecie mobilnego internetu! iplus to najlepszy mobilny dostęp do internetu z dowolnego miejsca. Łącz się z siecią zawsze, kiedy potrzebujesz

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Klucz sprzętowy. Podręcznik użytkownika

Sage Symfonia Klucz sprzętowy. Podręcznik użytkownika Sage Symfonia Klucz sprzętowy Podręcznik użytkownika Wersja 2015 Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWY PROGRAM ŚWIADCZENIODAWCY KS-PPS WINDOWS

PODSTAWOWY PROGRAM ŚWIADCZENIODAWCY KS-PPS WINDOWS PODSTAWOWY PROGRAM ŚWIADCZENIODAWCY KS-PPS WINDOWS Instrukcja instalacji Katowice 2009 2153PI02.00 Producent programu: Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32)

Bardziej szczegółowo

Copyright 1990-2007 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone

Copyright 1990-2007 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone WSCAD 5.3 Instalacja Copyright 1990-2007 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright 1990-2004 by WSCAD electronic GmbH D-85232 Bergkirchen Internet: http://www.wscad.com Dystrybucja w Polsce

Bardziej szczegółowo

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej (wersja 2012.06) Fakt Dystrybucja Sp. z o. o. 81-552 Gdynia, ul. Wielkopolska 21/2 www.fakt.com.pl serwis@fakt.com.pl Spis treści Wstęp... 3 1.Czynności

Bardziej szczegółowo