Czy możliwe jest połaczenie z lokalnym serwerem Active Directory? Czy możliwa jest konfiguracja ról użytkowników systemu cloud?

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Czy możliwe jest połaczenie z lokalnym serwerem Active Directory? Czy możliwa jest konfiguracja ról użytkowników systemu cloud?"

Transkrypt

1 Poniżej możesz znaleźć szereg pytań, które powinieneś wysłać do potencjalnego dostawcy usług cloud, przed podpisaniem z nim umowy. Dane te powinny być wyznacznikiem do podjęcia odpowiedniej decyzji biznesowej. Dane te mogą być upubliczniane i używane w dowolnej formie. Celem tego dokumentu jest zapewnienie, aby klienci usług cloud computing, świadomie podejmowali decyzje o nowym środowisku. To od Ciebie zależy, które pytania i odpowiedzi weźmiesz pod uwagę przy wyborze. Lista ciągle ewoluuje. W miarę pojawiania się sugestii i nowych wytycznych będą się pojawiać w tym dokumencie. Aktualna wersja 0.1 (data publikacji ) - wszelkie propozycje i uwagi kieruj na Ogólne Czy dostawca korzysta z własnej infrastruktury, ma kolokację, czy wynajmuje u innego dostawcy? Czy możliwy jest self onboarding, bez konieczności kontaktu z dostawcą usługi IaaS? Jaka część usług dostępna jest przez self-service portal, a jaka wymaga wsparcia działu usługowego dostawcy? Jakie są koszta stałe i zmienne związane z wystartowaniem usługi? Jakie są koszta stałe i zmienne związane z wyłączeniem usługi? Jak wyglądają terminy związane z otwarciem i zakończeniem usługi? Ilu klientów obsługuje dostawca i gdzie mogę przeczytać referencje części/wszystkich z nich? Czy możliwe jest negocjowanie warunków kontraktu i parametrów SLA? Od jakiej wielkości środowiska negocjacje są możliwe? Czy Data Center, w którym mieści się usługa spełnia wytyczne KNF (dla instytucji finansowych)? Czy usługa i sposób przetwarzania danych spełnia wytyczne GIODO? Czy możliwe jest przekazanie opcji administratora danych osobowych do dostawcy? Czy dostawca publikuje plan Distaster Recovery dla swoich systemów i wyniki testów? Z jakim wyprzedzeniem dostawca informuje klienta o zmianach cen? Compute Jaki hypervisor jest użyty do wirtualizacji? Czy maszyny posiadają stałe parametry (vcpu, RAM), czy możliwa jest ich zmiana w dowolnym momencie? Czy możliwe jest tworzenie dedykowanych instancji, gdzie CPU i RAM nie są współdzielone na innych klientów? Jaka jest minimalna i maksymalna wartość vcpuxram? Jaki rodzaj(e) procesora jest używany w środowisku? Czy dostępny jest sklep z usługami, np. Wordpress, stak LAMP, Redis? Czy możliwe jest instalowanie maszyn wirtualnych z szablonów dostawcy? Czy możliwe jest importowanie własnych maszyn wirtualnych? W jakim formacie można importować maszyny?

2 Czy możliwe jest instalowanie maszyn wirtualnych z plików ISO? Czy możliwe jest na dzień dzisiejszy stworzenie 10, 100, 1000 wirtualnych maszyn, bez konieczności czekania? Czy możliwe jest skalowanie w horyzontalne (kolejne maszyny za load-balancerem) i wertykalne (procesor, RAM)? Lokalizacja Gdzie umiejscowione jest Data Center? Czy występuje drugie Data Center? Czy drugie Data Center jest aktywne, czy zapasowe? Czy drugie Data Center umiejscowione jest w innym mieście (jakim)? Czy drugie Data Center oddalone jest od pierwszego o co najmniej 100 km? Czy możliwa jest automatyczna replikacja środowiska do drugiego Data Center? Czy dostawca dopuszcza wizytę referencyjną miejsca hostowania usługi? Czy Data Center, w którym znajduje się usługa spełnia wymogi standardu Tier III? Storage Jaka jest minimalna i maksymalna wielkość dysku? Jaka średnia ilość IOPS jest dostępna per dysk? Czy możliwe jest zagwarantowanie określonej ilości IOPS per dysk? Czy możliwe jest ograniczenie z góry ilości IOPS per dysk? Czy oferowane dyski są magnetyczne, SSD, mieszane? Czy możliwe jest uruchomienie jednego z wirtualnych dysków tylko na zasobach SSD? Czy istnieje opcja poszerzania dysków bez konieczności wyłączania maszyn wirtualnych? Czy dostawca umożliwia snapshot wirtualnych maszyn? Czy dostawca stosuje ograniczenia na shapshoty maszyn? Czy możliwe jest użycie snapshotu maszyny wirtualnej do stworzenia nowej maszyny wirtualnej? Czy możliwy jest eksport snapshotu na fizyczne medium (klucz USB, dysk twardy)? Czy jest możliwe dodawanie niezależnej przestrzeni dyskowej, dostępnej dla więcej niż jednej maszyny? Czy dostępny jest tanie storage obiektowy dostępny przez www lub API? Backup Czy dostawca oferuję usługę backup? Jak realizowany jest proces backupu baz danych? Czy dostawca zapewnia mechanizmy (jakie) do backupu baz danych? Czy dostawca umożliwia backup na taśmy LTO?

3 Czy dostawca umożliwia transport taśm LTO do siedziby klienta? Jak wygląda ten proces? Czy dostępna jest opcja archiwizacji? Jak przebiega proces ustalania polityk archiwiazacji? Networking Jaka wielkość łącza dostępna jest dla środowiska? Jaka jest szybkość łącz pomiędzy wirtualnymi maszynami? Jaka jest średnie opóźnienie pomiędzy wirtualnymi maszynami? Czy możliwe jest tworzenie własnych sieci wirtualnych i sterowanie ruchu pomiędzy nimi? Czy możliwe jest zestawienie połączenia VPN z usługi cloud do Data Center klienta? Jakie urządzenie wymagane jest po stronie Data Center do zestawienia tunelu VPN? Czy dostawca umożliwa zestawienie dwóch niezależnych tuneli VPN? Czy możliwe jest zestawienia tunelu VPN z komputera (Client-to-Site VPN)? Czy klient ma możliwość sam definiować zakres adresów prywatnych (RFC 1918)? Czy możliwe jest podłączenie za pomocą dedykowanego łącza do sieci dostawcy? Czy dostawca ogranicza się do jednego operatora łącz Internetowych, czy współpracuje z wieloma (jakimi)? Czy możliwe jest przeniesienie kilku VLANów poprzez jedno łącze? Czy możliwe jest podłączenie do łącza na poziomie punktu wymiany ruchu (np. PLIX)? Jaka maksymalna przepustowość dedykowanego połączenia jest wspierana? Czy dostawca umożliwa zestawienie dwóch niezależnych dedykowanych łącz WAN? Czy dostawca umożliwa zestawienie redundancji łącza WAN poprzez zastosowanie połączenia VPN? Czy możliwe jest tworzenie wirtualnych segmentów (podłączonych do Internetu poprzez bramę oraz segmentów izolowanych)? Czy możliwe jest przypisanie do jednej maszyny więcej niż 1 wirtualnego interfejsu? Czy możliwe jest używanie IPv6? Czy dla wszystkich serwisów? Bezpieczeństwo i Dostęp Do Srodowiska Jak dostawca rozwiązuje problem wolumetrycznych ataków DDoS? Czy i w jakiej formie możliwe jest dodanie do usług Web Application Firewall (WAF)? Czy i w jakiej formie możliwe jest dodanie do usług Instrusion Prevention System (IPS)? Czy zamawiający akceptuje wykonywanie zewnętrznych testów penetracyjnych na środowisku? Jakie informacje klient musi dostarczyć, aby dokonać testów penteracyjnych na środowisku dostawcy? Czy dostępne jest dwustopniowe logowanie do portalu zarządzania środowiskiem cloud computing? Czy dostępne jest API do środowiska? Czy możliwe jest użycie kilku kluczy API per środowisko?

4 Czy możliwe jest połaczenie z lokalnym serwerem Active Directory? Czy możliwa jest konfiguracja ról użytkowników systemu cloud? Usługi Dodatkowe Jaki firewall użyty jest do ochrony środowiska (fizyczny czy wirtualny)? Czy możliwe jest zarządzanie firewallem z poziomu klienta? Czy możliwe jest użycie load-balancera i zarządzanie tą usługą? Czy możliwe jest skonfigurowanie health-checks dla aplikacji z poziomu load-balancera? Czy dostawca oferuję usługę Disaster Recovery as a Service? Jakie mechanizmy są użyte do zapewnienia parametrów Recovery Point Objective (RPO) i Recovery Time Objective (RTO)? Jakie mechnizmy są użyte do zapewnienia spójności baz danych w modelu DRCaaS? Czy dostawca umożliwia wdrożenie mechanizmów Business Continuity Plan (BCP) dla klienta? Czy możliwe jest uruchomienie baz danych MSSQL? Jakie mechanizmy są użyte, aby zapewnić zgodność z licencjonowaniem MSSQL? Czy możliwe jest uruchomienie baz danych Oracle? Jakie mechanizmy są użyte, aby zapewnić zgodność z licencjonowaniem Oracle? Czy dostępne są usługi globalnego load-balancingu (opartego o DNS)? Czy możliwe jest uruchomienie klastra Hadoop wraz z narzędziami za pomocą kreatora? Czy dostawca umożliwia uruchomienie CDN na terenie polski lub całego świata? Czy dostawca umożliwi opcję zarządzania serwerem DNS? Monitoring Czy możliwe jest zbieranie logów w centralnym punkcie dostarczone przez dostawcę? Jak długo przechowywane są logi środowiska? Czy możliwe jest zmienianie długości przechowywania logów i polityki retencji? Czy możliwe jest monitorowanie parametrów maszyn wirtuanlnych? Czy możliwe jest monitorowanie dodatkowych parametrów (przepustowość łącz, SLA, etc.)? Czy możliwe jest tworzenie własnych parametrów monitoringu, np. ilość sesji HTTP? Czy możliwe jest podejmowanie akcji (np. dodanie RAM), w zależności od wyników monitoringu? Czy dostawca proaktywnie monitoruje wzorce systemowe i reaguje na możliwości awarii? Czy dostawca proaktywnie monitoruje wzorce systemowe i informuje klienta o możliwościach awarii? Czy możliwe jest obserwowanie monitoringu poprzez przeglądarkę internetową po stronie klienta? Standardy

5 Czy dostawca posiada certyfikację ISO 27001? Co dokłanie obejmuje certyfikacja ISO 27001? Czy dostawca posiada certyfikację ISO 9001? Co dokłanie obejmuje certyfikacja ISO 9001? Czy dostawca posiada certyfikację ISO 22307? Co dokłanie obejmuje certyfikacja ISO 22307? Czy dostawca posiada certyfikację ISO 27018? Co dokłanie obejmuje certyfikacja ISO 27018? Czy środowisko dosattwcy spełnia wymagania Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS)? Bezpieczeństwo Danych Czy dostawca jest w stanie pokazać dokłane (fizyczne) miejsce przechowywania Twoich danych? Jak mechanizmy stosowane są do zapewnienia izolacji danych pomiędzy klientami? Czy możliwe jest szyfrowanie danych na dyskach? Czy możliwe jest użycie własnych kluczy do szyfrowania danych na dyskach? Jak wygląda proces przekazania klucza prywatnego i publicznego? Jak wyglądają procedury w wypadku utraty głównego miejsca przechowywania danych? Co się dzieje z danymi po zakończeniu umowy? Jak wyglądają procedury związane z audytem sposobu i bezpieczeństwa przechowywania danych? Jak szybko dane zostaną przywrócone w przypadku awarii? Czy dane są transferowane w dowolnym momencie poza Polskę? Czy dane są transferowane w dowolnym momencie poza EOG (Europejski Obszar Gospodarczy)? Jak zamawiający gwarantuje, że pracownicy dostawcy nie mają dostępu do danych przechowywanych przez klienta? Czy i jakie mechanizmy są używane do nadpisywania miejsca na storage, przed przekazaniem do nowego klienta? SLA Czy SLA dla dostępności usługi IaaS wynosi przynajmniej 99.9%? Czy SLA dla dostępności usługi storage wynosi przynajmniej 99.9%? Czy SLA dla trwałości danych storage wynosi przynajmniej %? Jak dostawca dokładnie mierzy parametry usługi SLA - wzór? Jak dostawca dokładnie mierzy parametry usługi SLA - jakie narzędzia mierzą dane? Czy klient może sam mierzyć paramentry SLA i jak dostawca podchodzi do wyników? Czy możliwy jest podgląd historycznych danych SLA? Co się dzieje po przekroczeniu SLA? Jakie są kary?

6 W jakich dniach i godzinach przewidziane jest oknow konserwacyjne (maintenance window)? Czy możliwe jest ustalenie własnych godzina na mainanance window? Jak wygląda proces informowania klienta o zmianach w mainanance window oraz dodatkowych przerwach? Wsparcie Czy wsparcie dokonywane jest 100% w języku polskim? Czy dostawca oferuje wsparcie 24/7? Czy zamawiający stosuje zasady ITIL w dziale wsparcia klienta? Czy procedury są spisane i dostępne dla klienta? Czy możliwy jest kontakt telefoniczny (24x7) z ekspertem cloud computing? Czy dostawca ma wdrożony system ticketów IT Service Management (ITSM)? Czy możliwy jest podgląd historycznych ticketów? Jak wygląda proces eskalacyjny, po przekroczeniu poziomu SLA zgłoszenia? Czy dostępne są usługi zarządzania środowiskiem na poziomu systemu operacyjnego i aplikacji? Czy dostawca dostarcza opisane priorytety oraz poziomy zgłaszanych problemów i incydentów? Czy wszystkie zgłoszenia (wliczając telefoniczne) są logowane i możliwe do odsłuchania na żądanie? Czy dostawca oferuje usługi wykrywania incydentów i informuje o tym klietnów? Jak dostawca identyfikuje, loguje, kategoryzuje, priorytezuje, diagnozuje, rozwiązuje, zamyka incydenty? Czy dostawca wysyła z określoną częstotliwością podsumowanie wszystkich zgłoszeń i SLA? Usługi Profesjonalne Czy usługi profesinalne są dodatkowym kosztem? Jeżeli tak, to ile i za jakie usługi? Czy dostawca oferuje usługi konsultingu? Czy dostawca oferuje usługi migracji danych z lokalnego Data Center do chmury? Jak wygląda proces zbierania wymagań biznesowych i technologicznych do uruchomienia usługi? Jak wygląda proces określania/badania środowiska przed migracją? Jak wygląda proces tworzenia architektury rozwiązania cloud computing? Jak wygląda proces określania polityk bezpieczeństwa? Jak często dostawca prowadzi wraz z klientem sprawdzanie polityk bezpieczeństwa i architektury? Czy dostawca wraz z klientem dokonuje cyklicznego sprawdzania wymaganej pojemności środowiska? Czy dostawca świadczy usługi migracji środowiska do i z chmury obliczeniowej? Fakturowanie i Biling Czy możliwe jest śledzenie na bierząco pobieranych opłat za uruchomione środowisko? Czy możliwe jest konsolidowanie wielu kont w jedną fakturę?

7 Czy możliwe jest przewidzenie miesięcznej opłaty za posiadane środowisko? Czy możliwe jest ustawianie alarmów bilingu (przekroczenie pewnej kwoty)? Potrzebujesz wsparcia w doborze usług cloud computing? Pisz -

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej Załącznik nr 9 do Opisu Przedmiotu Zamówienia Infrastruktura informatyczna Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej 1. Wstęp 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i urządzeń do masowego

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia ZP/UR/52/2015 Załącznik nr 2 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest modernizacja posiadanego systemu kopii zapasowej. 1: Dostawa serwera dyskowego o następujących parametrach minimalnych

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 9 do swiz

Załącznik nr 9 do swiz Załącznik nr 9 do swiz 1. Opis przedmiotu zamówienia Struktura organizacyjna zamawiającego. Państwową Inspekcję Pracy (PIP) tworzy Główny Inspektorat Pracy (GIP), 16 okręgowych inspektoratów pracy (OIP)

Bardziej szczegółowo

Microsoft Public Cloud

Microsoft Public Cloud 1. Prelegenci Dominik Wojciechowski, eopen; Adrian Przygoda, eopen. Waldemar Skrzypiec, w firmie Microsoft jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne. Dominik Wojciechowski oraz Adrian Przygoda z firmy

Bardziej szczegółowo

Lp. Funkcjonalność Opis funkcjonalności

Lp. Funkcjonalność Opis funkcjonalności Załącznik nr 7 do siwz (Pieczęć Wykonawcy) Szczegółowe minimalne wymagania dla dostarczonego systemu i sprzętu Przedmiot postępowania: Zakup oprogramowania do wykonywania kopii bezpieczeństwa danych wraz

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 1. Część 1 CPV: 48820000-2 Serwery 30233141-1 Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID) 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. dostawa serwerów i macierzy dyskowej, w tym: 1) serwer 2 sztuki, 2) macierz

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do umowy CUI/ /./.../2015. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do umowy CUI/ /./.../2015. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem centralnego systemu backupu i odtwarzania, obejmująca: 1. Dostawę licencji na oprogramowanie Systemu wraz ze

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 1. Część 1 CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48620000-0 - Systemy operacyjne 48214000-1 - Pakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnego 48710000-8 - Pakiety oprogramowania

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ)

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ) SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ) Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest migracja poczty elektronicznej Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i regionalnych zarządów gospodarki wodnej

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym. w trybie przetargu nieograniczonego Znak sprawy: TZ/370/32/11 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na nabycie licencji na oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do SOPZ Zadanie 1 i Zadanie 2

Załącznik nr 3 do SOPZ Zadanie 1 i Zadanie 2 Załącznik nr 3 do SOPZ Zadanie 1 i Zadanie 2 1. Zamawiający wymaga dostarczenia i wdrożenia 2 szt. urządzeń bezpieczeństwa klasy UTM, pracujących redundantnie w układzie klastra wraz z 1 szt. urządzenia

Bardziej szczegółowo

3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (2 części) 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych

3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (2 części) 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych ZAPYTANIE OFERTOWE nr 01/2013 Platforma wiedzy i konsultacji system wsparcia dialogu społecznego 1. Nazwa oraz adres zamawiającego ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO UL. SMULIKOWSKIEGO 6/8, 00 389 WARSZAWA

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Załącznik nr 7 Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Infrastruktura Wymaganie Globalne Normy Oznakowanie Wymagania ogólne Parametry minimalne Urządzenia muszą być fabrycznie nowe. Muszą być wyprodukowane

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 do SIWZ

Załącznik nr 4 do SIWZ Spis treści 1. Serwer blade...3 1.1. Obudowa blade...3 1.2. Moduł serwerowy...5 1.3. Szafa rack...6 1.4. System wirtualizacji...7 2. Macierz dyskowa podstawowa w PCPD...11 3. Macierz dyskowa zapasowa w

Bardziej szczegółowo

II. budowa sieci logicznej światłowodowej wraz z remontem dedykowanej sieci elektrycznej w budynku Urzędu Miejskiego w Piszu

II. budowa sieci logicznej światłowodowej wraz z remontem dedykowanej sieci elektrycznej w budynku Urzędu Miejskiego w Piszu Załącznik nr 11 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na rozbudowę systemu informatycznego w Urzędzie Miejskim w Piszu wraz z dostawą sprzętu komputerowego i biurowego. Zawartość: I. stworzenie

Bardziej szczegółowo

ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO

ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO POWIAT TATRZAŃSKI ZARZĄD POWIATU TATRZAŃSKIEGO 34-500 Zakopane, ul. Chramcówki 15, tel. (0-18) 20-17-100, fax (0-18) 20-17-104 e-mail: zp@powiat.tatry.pl http://www.powiat.tatry.pl ZP.272.1.2015 pyt. i

Bardziej szczegółowo

Znak sprawy: ZP-4/DTP/2013. Załącznik Nr 5.1 do SIWZ

Znak sprawy: ZP-4/DTP/2013. Załącznik Nr 5.1 do SIWZ Znak sprawy: ZP-4/DTP/2013 Załącznik Nr 5.1 do SIWZ Dostawa infrastruktury informatycznej i oprogramowania na potrzeby tworzenia i rozwoju nowoczesnych e-usług i aplikacji on-line oraz ich s wiadczenia

Bardziej szczegółowo

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych Załącznik nr 9 Dostawa i wdrożenie środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych w ramach Projektu pn. Małopolski Park Technologii Informacyjnych Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego

Bardziej szczegółowo

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak, numer ogłoszenia w BZP: 100949-2008.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: Tak, numer ogłoszenia w BZP: 100949-2008. Nowy Sącz: AD II 3421/11/08 przetarg nieograniczony na dostawę dwóch urządzeń klasy UTM wraz z ich wdrożeniem, szkoleniem administratorów oraz opieką serwisową. Numer ogłoszenia: 131950-2008; data zamieszczenia:

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA DOSTAWA SPRZĘTU,OPROGRAMOWANIA ORAZ LICENCJI W RAMACH ROZBUDOWY WARSTWY SPRZĘTOWEJ SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH W MIEJSKIM ZARZĄDZIE DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA Przedmiot zamówienia

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Funkcjonalność Systemu do szyfrowania danych. 2. Wymagania Zamawiającego dotyczące realizacji Projektu. 3. Dokumentacja i filmy instruktażowe. 4. Szkolenia.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA TECHNICZNA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA TECHNICZNA DZ/19/2012 Załącznik nr 5 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA TECHNICZNA Informatyzacja Pawilonu 1 Przedmiot zamówienia będzie realizowany według założeń określonych w niniejszej specyfikacji

Bardziej szczegółowo

Udostępnianie aplikacji klasy enterprise w oparciu o usługi Amazon Cloud

Udostępnianie aplikacji klasy enterprise w oparciu o usługi Amazon Cloud Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Katedra Informatyki Praca magisterska Udostępnianie aplikacji klasy enterprise

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia

Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia INS/BI-31/2012 Załącznik nr 7 do SIWZ Szczegółowy Zakres przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest budowa nowoczesnej infrastruktury informatycznej poprzez zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions SA Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions S.A. (Asseco BS) dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Kompleksowa oferta firmy obejmuje gotowe

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Rok 2014. okazał się być przełomowym na rynku rozwiązań sieci bezprzewodowych.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ)

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) S t r o n a 1 Załącznik nr 1 SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) BEZPIECZNA BRAMA DOSTĘPOWA DLA UMM (SMDB) S t r o n a 2 Spis treści OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ)... 1 1. Wprowadzenie... 3 1.1. Zastosowane

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt.

Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt. Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt. Wykonawca dostarczy urządzenia umożliwiające zestawienie połączeń

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia Zapewnienie działania na zasobach CPD MPiPS Systemu Zielona Linia (CIKSZ ZL) oraz Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży (ECAM). Strona 1 z 38 1

Bardziej szczegółowo

Część III SIWZ Opis przedmiotu zamówienia

Część III SIWZ Opis przedmiotu zamówienia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Część III SIWZ Opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do Umowy) Część III SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia Spis treści 1. Cel zamówienia...

Bardziej szczegółowo