Case study. Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Case study. Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina"

Transkrypt

1 Case study Divante zwiększa sprzedaż w sklepie marki Caterina

2 O kliencie Caterina to znana marka odzieżowa typu premium, posiadająca swoje sklepy stacjonarne w ponad 20 miastach w Polsce. Istnieje na rynku już od blisko 20 lat. Posiada najwyższej jakości produkty, które polecane są przez kobiece portale i czasopisma. Rynek, na którym działa Caterina charakteryzuje się dużą lojalnością Klientek wobec marki. Sklep internetowy Caterina znajduje się pod adresem W grudniu 2012 roku postanowiono otworzyć sklep online, aby zwiększyć sprzedaż i ułatwić swoim Klientkom zakupy interesujących ich produktów. Sklep posiada w swojej ofercie eleganckie sukienki, bluzki, płaszcze, a także obuwie i dodatki pasujące zarówno na szykowną kolację, jak i oficjalne przyjęcie.

3 Rozpoczęcie współpracy W związku z dużym potencjałem e-sklepu i coraz większą skłonnością do kupowania artykułów odzieżowych poprzez kanał online, zdecydowano się na zintensyfikowane działania marketingowe. Celem działań było zwiększenie sprzedaży poprzez kanał online oraz rozwój bazy Klientek. Zarząd marki Caterina zdecydował się na partnerską współpracę z Divante, w modelu rozliczanym za efekt od sprzedaży. Podejście do zwiększenia sprzedaży Pierwszym krokiem we współpracy było przenalizowanie grupy docelowej oraz sposobu poszukiwania produktów dostępnych w sklepie Caterina. Analiza doprowadziła do wskazania testowych kanałów marketingowych, które z największym prawdopodobieństwem mogą zwiększyć sprzedaż. W trakcie trwania pierwszych miesięcy kampanii zostały przetestowane, między innymi następujące kanały marketingowe: linki sponsorowane w wyszukiwarkach oraz w serwisach społecznościowych; remarketing w sieciach partnerskich oraz w serwisach społecznościowych; marketing; serwisy z kodami rabatowymi; serwisy modowe; porównywarki cenowe i agregatory ofert. W ramach współpracy dopracowano sposób zbierania adresów oraz komunikację marketingową.

4 Pop-up zbierania adresów oraz przykład kreacji marketingu Działania sprzedażowe były na bieżąco optymalizowane w oparciu o raporty efektywnościowe Google Analytics. Na podstawie testu wybrano i rozwinięto komunikację w najskuteczniejszych sprzedażowo kanałach marketingowych. Kluczem do sukcesu była efektywna komunikacja z Klientem oraz otwartość na niestandardowe rozwiązania marketingowe. W trakcie współpracy dokładnie analizowano, które działania gwarantują dobry zwrot z inwestycji.

5 Efekty współpracy Rozpoczęcie współpracy z Divante Uruchomienie sklepu internetowego GRUDZIEŃ 2012 STYCZEŃ LUTY MARZEC KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC LIPIEC SIERPIEŃ Trzymiesięczna współpraca pomiędzy Divante oraz Caterina doprowadziła do następujących efektów: Wzrost przychodów sklepu o +291,55%, dzięki intensywnym działaniom marketingowym (porównanie okresów czerwiec sierpień oraz grudzień 2012 maj ) ROI Google Analytics z przeprowadzonych działań na poziomie 751,67% Najefektywniejsze kanały marketingowe zanotowały ROI Google Analytics na poziomie powyżej 3500%.

6 O współpracy Kilkumiesięczna współpraca z firmą Divante w znaczącym stopniu wsparła sklep internetowy Caterina w rozwoju sprzedaży poprzez kanał online. Było to możliwe dzięki prawdziwej opiece merytorycznej, elastyczności i znakomitej komunikacji na każdym etapie realizacji kolejnych kampanii reklamowych. Decyzje o wyborze konkretnych działań oparte były na rzetelnej wiedzy, statystykach i doświadczeniu, co zaowocowało dobrymi wynikami handlowymi na jakże trudnym rynku dóbr premium. Pracując ze specjalistami z Divante poznaliśmy lepiej zachowania naszych klientek, co w przyszłości przełoży się na właściwe dopasowanie oferty, funkcjonalności, a także komunikatów rynkowych w kanale internetowym. Z czystym sumieniem polecam firmę Divante, jako skutecznego realizatora kampanii reklamowych w Internecie. - Paweł Dąbrowski, e-commerce Manager w Caterina Rynek premium to bardzo wymagający Klient oraz sektor handlu. Tym bardziej cieszę się z sukcesów naszego Klienta. To zasługa realnej współpracy ludzi z wiedzą i doświadczeniem oraz nastawieniem na sukces, na każdym etapie realizowanej usługi. Relacje partnerskie i fair podejście z obu stron, są kluczem do efektu zwiększenia sprzedaży w biznesie klienta przez zastosowanie outsourcingu działań marketingowych w e-commerce. Satysfakcja i zadowolenie z wyników jest dla mnie oraz Klienta gwarantem stabilnego rozwoju naszej współpracy. A to daje duża motywacje dla obu stron, aby działać bardziej i zarabiać jeszcze więcej dodaje Marek Górecki, Dyrektor Handlowy, Divante, Grupa OEX

7 Divante Sp. z o.o. ul. Kościuszki 14, Wrocław tel NIP: , KRS: , REGON: , KRS wydany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego., Kapitał zakładowy zł, opłacony w całości.