ZASADY ORGANIZACJI PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA ZOZOLAND

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZASADY ORGANIZACJI PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA ZOZOLAND"

Transkrypt

1 ZASADY ORGANIZACJI PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA ZOZOLAND Publiczne Przedszkole Zozoland, na podstawie zaświadczenia nr 660/2015 o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Burmistrza Miasta Ząbki, rozpoczęło swoją działalność od Września 2015 roku. Placówka mieści się przy ulicy Powstańców 70A w Ząbkach. Kontakt telefoniczny: i Stworzyliśmy miejsce, gdzie dzieci będą czuły się doskonale siedem sal dydaktycznych przedszkola oraz ogród, na którym mieści się plac zabaw i boisko w pełni zaspokoi potrzeby dzieci, dbając o ich prawidłowy rozwój. Program edukacyjny Przedszkola uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka: intelektualny, fizyczny, społeczny i twórczy. Celem naszego przedszkola jest wychowanie ludzi przedsiębiorczych, śmiałych, radzących sobie w życiu, mający dobry kontakt z otoczeniem. Czas pracy przedszkola Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy, w godzinach od 6:30 do 18:00, oprócz świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Umożliwiamy opiekę po zakończeniu czasu pracy przedszkola. Kadra Kadra pedagogiczna Publicznego Przedszkola Zozoland to zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli. Tworzą oni ciepłą i przyjazną atmosferę, budują interesujące sytuacje dydaktyczne i wychowawcze. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie programy dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. W celu poszerzania swojej wiedzy biorą czynny udział w spotkaniach metodycznych, radach pedagogicznych, kursach i studiach podyplomowych. Nasza Placówka Budynek jednopoziomowy przystosowany pod względem prawa budowlanego pod przedszkole publiczne. Posiada pozytywne opinie Sanepidu oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Na terenie placówki mieszczą się: 7 sal dydaktycznych do każdej sali przypisana jest osobna łazienka Kuchnia przedszkolna wraz z jadalnią Sala audytoryjna, w której odbywają się imprezy okolicznościowe oraz przedstawienia z racji dużego metrażu pomieszczą się w niej rodzice wraz z dziećmi Duży plac zabaw wraz z boiskiem Parking samochodowy dla rodziców z 15 miejscami parkingowymi.

2 Program edukacyjny Program Przedszkola nastawiony jest na wszechstronne wspomaganie rozwoju dziecka. Rozwijanie naturalnych zdolności, talentów i predyspozycji dzieci. W naszym przedszkolu zgodnie z podstawą programową realizujemy program ABC XXI wieku. Treści edukacyjne programu ABC... Program wychowania przedszkolnego XXI wieku realizowane są we wszystkich grupach wiekowych. Odnoszą się do wszechstronnego rozwoju dziecka i działań związanych ze sferą rozwoju fizycznego, umysłowego, społeczno-moralnego, emocjonalnego, przyrodniczego, kulturowego, estetycznego, technicznego. Są one ze sobą ściśle powiązane, uzupełniają się wzajemnie i przenikają. Każda nauczycielka dostosowuje zawarte w programie treści do swojej grupy wiekowej, zwracając uwagę na poziom rozwoju grupy oraz indywidualne cechy dzieci. Uczyć się aby wiedzieć (wiedza) Uczyć się aby działać (umiejętności) Uczyć się aby być (system wartości i postaw) Uczyć się żyć wspólnie z innymi (pokojowe współistnienie i współdziałanie ze społeczeństwem). Treści programu obejmują następujące obszary: edukację językową edukację matematyczną autorski program pani profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i pani Ewy Zielińskiej (wprowadzenie matematyki do zabawy wspomaga wszechstronny rozwój dziecka) edukację przyrodniczą edukację społeczną edukację artystyczną edukację zdrowotną profilaktykę logopedyczną Zajęcia w przedszkolu Wszystkim dzieciom proponujemy pakiet zajęć podstawowych: codziennie język angielski metoda Play Me i Super Simple Learning warsztaty muzyczne zajęcia plastyczne zajęcia ceramiczne warsztaty teatralne warsztaty rozwijające umiejętności społeczne gimnastykę ogólnorozwojową z elementami korektywy, spotkania ze sztuką ( koncerty muzyczne, lekcje muzealne, teatrzyki, wyjazdy do muzeów, galerii, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy plenerowe)

3 warsztaty językowo-kulturoznawcze warsztaty kulinarne uroczystości z udziałem Rodziców glottodydaktyka bajkoterapia Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci, proponujemy pakiet zajęć dodatkowych. Zajęcia te prowadzone są przez doświadczoną kadrę, specjalistów w poszczególnych dziedzinach: rytmika zajęcia profilaktyczne z wykwalifikowanym logopedą capoeira gry i zabawy matematyczno-logiczne balet zajęcia taneczne zajęcia sportowe z piłki nożnej język angielski gimnastyka korekcyjna zajęcia plastyczne bajkoterapia czekamy na sugestie rodziców w celu stworzenia i wzbogacenia programu przedszkola Ramowy plan dnia w przedszkolu 6:30-7:40 Gry i zabawy poranne Witamy dzieci i zapraszamy do sal. Wspólne zabawy z udziałem wychowawców integrują oraz wspierają rozwój i twórczą aktywność dzieci. 7:40-8:30 Podział grup Zabawy tematyczne, inspiracja dzieci do zabaw edukacyjnych, gimnastyka poranna, praca indywidualna. 8:30-8:50 8:50-9:10 Śniadanie gr. III-IV Śniadanie gr. I-II

4 9:10-9:30 Śniadanie gr. V-VI 9:30-10:30 10:30-10:50 10:50-11:10 11:10-11:30 Zajęcia wychowawczodydaktyczne Obiad I Danie gr. I-II Obiad I Danie gr. III- IV Obiad I Danie gr. V-VI W grupach wiekowych realizujemy Program Wychowania Przedszkolnego ABC XXI Wieku zgodny z podstawą programową MEN. 11:00-12:00 11:20-12:20 11:40-12:40 Pobyt na powietrzu gr. I-II gr. III-IV gr. V-VI świeżym Inspirujemy dzieci do zabaw edukacyjnych lub swobodnych w ogrodzie przedszkolnym. Prowadzimy gry i zabawy ruchowe, realizujemy spacery i wycieczki, przeprowadzamy obserwacje przyrodnicze oraz kształtujemy wiedzę zdobytą podczas zajęć. 12:00-12:20 12:20-12:40 12:40-13:00 12:20-15:00 15:00-15:20 15:20-15:40 15:40-16:00 15:20-16:30 Obiad II Danie gr. I-II Obiad II Danie gr. III- IV Obiad II Danie gr. V-VI Odpoczynek poobiedni Zajęcia indywidualne / zajęcia dodatkowe / pobyt na świeżym powietrzu I Podwieczorek gr. III-IV I Podwieczorek gr. I- II I Podwieczorek gr. V- VI Zajęcia indywidualne / zajęcia dodatkowe / pobyt na świeżym powietrzu Najmłodsze grupy: podczas wypoczynku czytamy bajki, słuchamy wspólnie muzyki relaksacyjnej lub proponujemy spokojne zajęcia wyciszające. Starsze grupy: biorą udział w grach stolikowych, zabawach w kącikach zainteresowań. Zajęciach dodatkowych Prowadzimy zabawy wspomagające rozwój poprzez pracę indywidualną lub grupą dzieci, inspirujemy do samodzielnego działania. Umożliwiamy korzystanie z zajęć dodatkowych. Korzystamy ze spacerów i zabaw w ogrodzie. Doskonalimy umiejętności zdobyte przez dzieci podczas zajęć. Inspirujemy dzieci do podejmowania samodzielnego działania. W zależności od pogody prowadzimy zabawy na świeżym powietrzu. Kontynuujemy zajęcia dodatkowe.

5 17:00-17:20 17:20-17:40 II Podwieczorek gr. I- II-II II Podwieczorek gr IV-V-VI 17:20-18:00 Zabawy popołudniowe oczekiwanie rodziców i na W czasie oczekiwania na odbiór dzieci przez rodziców, nauczyciele wspierają indywidualny rozwój dziecka poprzez czytanie bajek, zabawy na świeżym powietrzu oraz w kącikach zainteresowań. Inspirujemy dzieci do podejmowania twórczej i samodzielnej aktywności. Posiłki Nasza kuchnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne przygotowanie smacznych i pełnowartościowych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio kalorycznie dietę, uzgodnioną z przedszkolnym dietetykiem. Zapewniamy 4 posiłki dziennie: 8:30-9:30 Śniadanie Kanapki z serem, wędliną i warzywami; różne rodzaje płatków śniadaniowych z mlekiem lub jogurtem; parówki, jajka lub chrupiące grzanki oraz herbata i kakao. 10:30-11:30 12:00-13:00 Obiad I Danie Obiad II Danie Zupa i drugie danie mięsne lub jarskie, surówki i kompot owocowy oraz soki owocowe. 15:00-16:00 I podwieczorek 17:00-17:40 II podwieczorek Kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce, ciasta domowego wypieku, kisiel lub budyń, jogurt, soki owocowe. Kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce, ciasta domowego wypieku, kisiel lub budyń, jogurt, soki owocowe. W przypadku dziecka z alergią pokarmową przedszkole może zapewnić dietę eliminującą z jadłospisu produkty powodujące alergię. Opieka nad dzieckiem podczas pobytu Rodzica na terenie przedszkola

6 Podczas porannego przyprowadzenia dzieci Rodzice zobowiązani są do doprowadzenia swoich pociech do nauczyciela wychowawcy bądź nauczyciela dyżurującego. Rodzic przebywający razem z dzieckiem na terenie przedszkola lub placu zabaw przejmuję pełną odpowiedzialność za jego zachowanie i bezpieczeństwo. Ubezpieczenie Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków.