Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II. j. polski matematyka środowisko technika muzyka A,P.E,O



Podobne dokumenty
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

Scenariusz zajęcia integralnego dla klasy II z wykorzystaniem komputera.

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 3

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Magia Świąt Bożego Narodzenia Projekt edukacyjny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Rzechcie rok szkolny 2017/2018

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie III

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 4

Temat dnia. Integralny ośrodek tematyczny: NIEDŁUGO BOŻE NARODZENIE. MIKOŁAJU, CZEKAMY! Cele ogólne:

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Opracowała mgr Jadwiga Kozieł Klasa II Czas trwania 90 minut Temat kręgu: Czar Świąt. Temat dnia: Tradycje związane

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 2

Scenariusz zajęć nr 8

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI W ZAKRESIE PERCEPCJI SŁUCHOWEJ

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, z wykorzystaniem pakietu podręczników Wesoła szkoła wyd. WSiP

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

Scenariusz zajęć nr 5

Elemelek. Każdy czeka już na święta

GRUPA: MISIE MIESIĄC: GRUDZIEŃ

DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Poznajemy tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia

Scenariusz zajęć nauczania zintegrowanego z wykorzystaniem technik Celestyna Freineta

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: burza mózgów, pogadanka, działanie praktyczne, problemowa, obserwacja, zabawowa.

Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

Boże Narodzenie. 1a. Proszę podpisać obrazek. 1b. Co to jest?

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

Miesięczny plan pracy dydaktyczno wychowawczej w grupie 7 Motylki GRUDZIEŃ 2017

TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA PROJEKT EDUKACYJNY PRZEPROWADZONY W GRUPIE 6-LATKÓW FASOLKI

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa 2 wrzesień - blok 4 dzień 4. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Jesień w sadzie i ogrodzie.

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

KONSPEKT. Data: r. Grupa wiekowa: 4-5 latki Temat: Komu potrzebne jest Boże Narodzenie? - zabawy dydaktyczne

Scenariusz zajęć. - śpiewa piosenkę "Choinka" lub inną o tematyce świątecznej,

METODA REALIZACJI TERMIN ŚRODKI REALIZACJI SPOSÓB EWALUACJI Numer efektu ZADANIE- CO JEST DO ZROBIENIA

Wigilia na wsi, czas szczególnej tradycji

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klas I-III. Wielkanoc. Zajęcia zintegrowane w obszarze

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE IIa INTEGRACYJNEJ

GRUDZIEŃ W GRUPIE MISIE

Scenariusz zajęć nr 3

Temat dnia: W klasie"

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie I

Scenariusz nr 73 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

SCENARIUSZ ZAJĘĆ PROWADZONYCH METODĄ OŚRODKÓW PRACY. KLASA III DLA DZIECI Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM W STOPNIU UMIARKOWANYM I ZNACZNYM.

Moje doświadczenia z realizacji programu TWÓRCZO ODKRYWAM ŚWIAT. Ida Kulczycka

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 1

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

Klasa 3 grudzień blok 3 dzień 2. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Będzie kolędowanie. Temat dnia: Święta w Bullerbyn. Cele zajęć: Uczeń:

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 8

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE TRZECIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ORLĄT LWOWSKICH W ZABRATÓWCE

Temat dnia: W klasie"

Scenariusz zajęć nr 4

Temat: Świat dzikich zwierząt. Utrwalenie nazw zwierząt. Wprowadzenie słownictwa dotyczącego zwyczajów zwierząt

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Czas karnawału. Scenariusz nr 2

PLAN PRACY WYCHOWAWO DYDAKTYCZNEJ NA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2015r. W GRUPIE 3,4 LATKÓW ŻABKI

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Temat: Poznajemy Unię Europejską.

Konspekt lekcji 1. - Dokonanie doboru dwuosobowych grup ze wskazaniem pracy ucznia z dysfunkcjami z kolegą bez problemów (pomoc pedagogawychowawcy).

Scenariusz zajęć nr 1

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ETAP EDUKACYJNY KLASY I-III

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

PLAN PRACY ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017 KLASY IV-VI

Konspekt z muzyki dla klasy II

Autorzy prezentacji: Renata Gradzińska i Agnieszka Witek

Iwona Tonderys- Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence

Metody: pogadanka, opowiadanie, metoda zajęć praktycznych, instrukcja, gry dydaktyczne Formy: praca indywidualna, zbiorowa

Plan pracy wychowawczo dydaktycznej na miesiąc Grudzień 2015 r. w grupie dzieci 4 letnich Wiewiórki. Tematyka: 1. To już zima. 3.

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Warszawskie legendy

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

Grupa Pszczółki r. Temat: Mikołajkowe Tradycje

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Szkoła Podstawowa nr 54 im. Jana Kasprowicza w Poznaniu

Tematyka kompleksowa Przewidywane osiągnięcia Teksty wierszy i piosenek

Scenariusz zajęć nr 5

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

PLAN PRACY RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PARTYZANTÓW POLSKICH W ŻABNICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie III

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY IV WYNIKAJĄCYCH Z NAUCZANIA BLOKOWEGO I ŚCIEŻEK EDUKACYJNYCH

Opracowała: mgr Jolanta Parczewska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej w Chotyłowie

Scenariusz zajęć w klasie III z wykorzystaniem techniki Celestyna Freineta

Scenariusz zajęć kształcenia zintegrowanego dla klasy II. Temat ośrodka: W jesiennym nastroju Temat dnia: Kodeks postępowania na koncercie

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;

SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce

Scenariusz zajęć nr 8

SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH

PSO i WYMAGANIA EDUKACYJNE NA OCENĘ

Scenariusz zajęć nr 6

Transkrypt:

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II Prowadząca: mgr Marzena Łukasiewicz Ośrodek tematyczny: BOŻE NARODZENIE TUŻ TUŻ Temat dnia: WIGILIJNY WIECZÓR Rozmowa o tradycjach wigilijnych na podstawie wiersza pt. Wigilia. Ustne i pisemne opisywanie bombki na podstawie bezpośredniej obserwacji oraz zgromadzonego słownictwa. Przymiotniki jako wyrazy określające cechy rzeczowników. Przedstawienie techniką origami z kółek choinki, bombki, gwiazdki, stroika. Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 30. CELE KSZTAŁCENIA FORMY INTEGRACJI - przeżywa emocjonalnie atmosferę zbliżających się świąt - potrafi uzasadnić potrzebę kultywowania tradycji - czyta ze zrozumieniem - potrafi opisać bombkę z wykorzystaniem zgromadzonego słownictwa - rozumie konieczność ochrony lasu - tworzy kompozycję plastyczną - potrafi mnożyć i dzielić w zakresie 30 - potrafi współdziałać w grupie - dokonuje samooceny swojej aktywności TREŚCI j. polski matematyka środowisko technika muzyka METOD A,P.E,O

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Ogniwa jednostki Tok pracy Sposoby realizacji Środki dydaktyczne Formy integracji treści metod

Część wstępna 1 2 3 4 5 6 Czynności organizacyjno porządkowe. 1. Powitanie dzieci. Sprawdzenie obecności. Nawiązanie do tematu zajęć Słuchanie i śpiewanie znanych kolęd. 2. Słuchanie kolęd z kasety dźwiękowej i śpiewanie wraz z nagraniem na kasecie. Dzieci siedzą w kręgu. kaseta kl. II nr 2 muzyka E Pogadanka 3. Rozmowa na temat choinki, drzew iglastych. klasowa choinka środowisko P Opracowanie nowego materiału Rozmowa kierowana 4. Ekologiczne choinki, wypowiedzi dzieci na temat ochrony lasów oraz innych choinek np. sztucznych, hodowanych w doniczkach, robionych z gałązek. A,E 5. Wyjaśnienie terminu choinka (drzewo iglaste, np. świerk, sosna, jodła) Słownik współczesnego j. polskiego A Słuchanie czytanego wiersza 6. Rozmowa z choinką. - Posłuchajcie o co pyta autorka, Maria Konopnicka, wiersz M. Konopnickiej pt. Choinka w lesie A

Analiza treści wiersza w wierszu pt. Choinka w lesie - Redagowanie pytań do choinki 7. Rozmowa na temat treści wiersza. A, E Realizacja tematu zajęć. 8. Swobodne wypowiedzi na temat wyglądu choinki klasowej oraz ozdób choinkowych. klasowa choinka P - pogadanka Prezentacja bombek 9. Wybór największej lub najładniejszej bombki. bombki choinkowe A - pokaz 10. Czytanie zgromadzonego słownictwa do opisu bombki w ćw. 5, str. 79 Tworzenie opisu bombki 11. Opisywanie bombki z wykorzystaniem słownictwa według planu z ćw. 6, str. 79. Wskazanie w opisie rzeczowników i przymiotników książka szablonu bombki A, O ćwiczenia Zabawa w Kończenie zdań 12. Zabawa w kręgu pt. Kończenie zdań. - dzieci losują kartki z rozpoczętymi zdaniami i kończą je, np.

Konstruowanie wigilijnego stołu. Wigilia jest... Oczekuję gwiazdki, bo... Lubię ubierać choinkę, ponieważ... Moja choinka jest... Z potraw wigilijnych najbardziej lubię... Najchętniej pomagam mamie w... Jestem szczęśliwy, gdy... Święta wprowadzają mnie w... Wieczerza wigilijna jest... 13. Skojarzenia. - Na kolorowych szablonach bombek dzieci piszą wyrazy kojarzące się ze stołem wigilijnym - Analiza napisanych wyrazów w grupie szablony bombek Polonistyczna E, O

Ekspresja plastyczno - techniczna j. w. 14. Odczytanie skojarzeń, umieszczenie wypisanych bombek na obrusie obrus, wypisane szablony bombek polonistyczne plastyczne techniczne O Pogadanka 15. Rozmowa na temat zwyczajów świątecznych - Jakie zwyczaje wiążą się z tymi świętami? - Skąd je znacie, od kogo dowiedzieliście się o nich? Ustalenie, że zwyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie i tak tworzą tradycję. P Czytanie wiersza pt. Wigilia Analiza treści wiersza pt. Wigilia 16. Ciche czytanie wiersza pt. Wigilia 17. Wypowiedzi w związku z Treścią wiersza - Co zwiastuje wieczerzę wigilijną? - Do czego autorka porównuje gwiazdkę? - Co zaprasza do wieczerzy? - Jak wygląda stół wigilijny? - Dla kogo jest puste miejsce przy stole? Tekst wiersza pt. Wigilia Jadwigi Hockubskiej polonistyczne A, P, E

18. Odczytanie fragmentów uzasadniających wypowiedzi. 19. Głośne, indywidualne czytanie wiersza. Utrwalenie materiału. Rozwiązanie zadań rozmaitych. 20. Mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 30. Zadania rozmaite. karta pracy nr 25 matematyki A, P 21. Wykonanie w grupach Choinki, bombki, gwiazdki, stroika świątecznego techniką origami z kółek. kolorowe kółka, klej techniczne E, O Podsumowanie zajęć. Ocena pracy dzieci. 22. podsumowanie zajęć, ocena swojej pracy i aktywności na zajęciach. Scenariusz zajęć został dostosowany do podręczników Z EKOLUDKIEM W SZKOLE Haliny Kitlińskiej Pięty, Zenony Orzechowskiej, Magdaleny Stępień.