Blask tęczy reż. Vic Sarin



Podobne dokumenty
Oto oryginalne opowiadanie ćwiczymy umiejętność redagowania opowiadania twórczego z użyciem dialogu

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz zajęć nr 5

Agnieszka Kogut, Olga Kogut, Monika Michalewska, Janusz Łata Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Jesień wokół nas

Scenariusz lekcji języka polskiego lub godziny wychowawczej

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Woda w przyrodzie. Scenariusz nr 5

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Alfie, mały wilkołak reż. Joram Lürsen

Materiały plastyczne (arkusz papieru, flamaster czerwony i czarny, tekturowe pudełko z kartkami, na których są wypisane nazwy uczuć).

Temat: Ziemia na rozdrożu, czyli czas na działanie!

Temat: Cechy baśni na podstawie utworu Janiny Porazińskiej pt. O dwunastu miesiącach

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 1

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 3

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Spotkania z ciekawymi ludźmi. Scenariusz nr 2

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

Zajęcia dla uczniów klas II i klas III w Szkole Podstawowej w Koszutach czyli PSYCHOEDUKACJA W TERENIE

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH KLASA II Opracowany przez Zofię Twardowską i Elżbietę Kołodziejczuk OŚRODEK TEMATYCZNY: RODZINNE SPOTKANIA

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 8

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu

ZDROWIE NA TALERZU KONSPEKT ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW KLAS I-III W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ AKTYWNA SZKOŁA AKTYWNY UCZEŃ

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 5. Temat: Przezorny jak Tygrys.

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 5

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 2. Temat: Rozważny jak Tygrys.

Temat: W jaki sposób utwory muzyczne przedstawiają wiosnę?

Rozmowa z zaczarowanym lusterkiem odnajduję się w grupie.

Scenariusz zajęć nr 1

2. Metoda i forma pracy Burza mózgów, mapa mentalna, dyskusja, praca zbiorowa, praca indywidualna

Scenariusz nr 4. Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny

Temat: Pole równoległoboku.

Scenariusz zajęć nr 5

- wiedzied o podobieostwach i różnicach pomiędzy różnymi krajami/kulturami

Scenariusz zajęć nr 1

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl II. Gdy czujemy smutek

Scenariusz nr 39 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Temat: Poznajemy siebie

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Nasza ziemia. Scenariusz nr 7

Grupa wiekowa: Temat: Cel ogólny zajęć: Cele szczegółowe: Metody nauczania: Środki dydaktyczne: Przebieg zajęć:

Scenariusz zajęć nr 7

Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Czas karnawału. Scenariusz nr 2

Scenariusz lekcji edukacja polonistyczna oraz lekcje wychowawcze. TEMAT 7 "Siłę mam w sobie"

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

Scenariusz zajęć. Typ szkoły Szkoła Podstawowa. Etap kształcenia klasa II - III. Rodzaj zajęć zajęcia w świetlicy szkolnej

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

Scenariusz zajęć nr 1

Moje muzeum. Spotkanie 16. fundacja. Realizator projektu:

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Przyjaciel na balkonie reż. Hüseyin Tabak

Metody i techniki nauczania: dwiczenia praktyczne, metoda ekspresyjna.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć nr 8

Scenariusz zajęd nr 3 Temat: W rocznicę wybuchu II wojny światowej szukamy śladów tamtych wydarzeo w naszej okolicy.

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz lekcji otwartej z techniki. przeprowadzonej przez mgr inż. Wiesławę Cudek. TEMAT JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: Zasady rzutowania, rzuty prostokątne.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ - EDUKACJA ZDROWOTNA

czyta z zachowaniem interpunkcji i intonacji wiersz Wielkanocny stół E. Skarżyoskiej,

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Woda w przyrodzie. Scenariusz nr 7

Scenariusz lekcji biologii. Temat : Rośliny zarodnikowe z dominującym gametofitem

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Warszawskie legendy

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam-idę w świat

Scenariusz nr 6. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Jestem bezpieczny

Metody nauczania: Rozmowa kierowana, praca z tekstem (z kontraktem i wyjaśnianiem), burza mózgów.

Scenariusz zajęć nr 1

Psychoedukacja dla uczniów klas II szkoły podstawowej Cykl I. Recepta na wyśmiewaczy

Scenariusz nr 3. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Spotkania z ciekawymi ludźmi

Scenariusz zajęć nr 6

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 2

Scenariusz zajęć nr 5

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

1. Cele lekcji. 2. Metoda i forma pracy. 3. Środki dydaktyczne. 4. Przebieg lekcji. a) Wiadomości. b) Umiejętności. a) Faza przygotowawcza

Dzieciaki z podwórka reż. Ylva Gustafsson, Catti Edfeldt

Scenariusz lekcji wychowawczej w kl. II gimnazjum

Scenariusz zajęć nr 5

1. Co oznacza słowo niby? Uczniowie sprawdzają znaczenie tego słowa w słowniku języka polskiego.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II


Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Witaj szkoło! Temat: Nasze szkolne sprawy

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Zostań młodym ekologiem

temat: Poznajemy nasze emocje WYCHOWAWCZEJ II SCENARIUSZ LEKCJI Autor scenariusza mgr inż. Wojciech Szczepaniak

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 8

Scenariusz zajęć nr 7

Międzynarodowy Projekt Filmowy Learning Through Film. Scenariusz zajęć edukacyjnych dla klas gimnazjalnych na podstawie filmu pod tytułem

1. Czym są wiara, nadzieja i miłość według Czesława Miłosza?

Z wizytą na biegunie południowym scenariusz zajęć na podstawie książki Rafała Witka Wyprawa na biegun o ekspedycji Amundsena

Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Nasze mamy. Scenariusz nr 6

PUBLICZNE GIMNAZJUM IM JANA PAWŁW II W DOBRODZIENIU. Scenariusz zajęć. Niczym ptak, niczym gwiazda od hobby do kariery zawodowej

KĄTY. Cele operacyjne. Metody nauczania. Materiały. Czas trwania. Struktura i opis lekcji

Na polowaniu z Wielkomiludem

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Spacer po łące. Temat: Mieszkańcy łąki

Konspekt lekcji w klasie IV

Dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach

Scenariusz zajęć nr 3

Karla i Jonas reż. Charlotte Sachs Bostrup

Scenariusz lekcji historii

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęd w Ośrodku opracowany przez nauczyciela mianowanego

#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie

Zarządzaj czasem konkretne planowanie.

Transkrypt:

Blask tęczy reż. Vic Sarin MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA NAUCZYCIELI SPIS TREŚCI 1. Scenariusz lekcji. (str. 2) 1

Opracowała: Natalia Kossakowska - Kann Temat: Podróż w krainę tęczy. SCENARIUSZ LEKCJI CELE LEKCJI OGÓLNE: kształtowanie umiejętności wyrażania swoich uczud OPERACYJNE: uczeo potrafi nazywad różne emocje, uczucia, cechy osobowości i charakteru uczeo stosuje techniki twórcze: porównania typu: (Smutek jest jak podobny do koloru..), przekształcenia i skojarzenia typu: (Ten kolor może się zmienid w uczucie..) uczeo wymienia wszystkie kolory tęczy w odpowiedniej kolejności METODY I FORMY PRACY czynne: zadania stawiane do wykonania słowne: opowiadanie, rozmowa oglądowe: pokaz, pomoce dydaktyczne praca grupowa, praca indywidualna ŚRODKI DYDAKTYCZNE Łuk tęczy (szkic) na papierze, płyta CD z piosenką, odtwarzacz, karton, kartki we wszystkich kolorach tęczy, dla każdego ucznia; klej, nożyczki. CZAS 2 godziny lekcyjne 2

PRZEBIEG LEKCJI 1. Przypomnienie treści filmu, podstawowych wątków. Główni bohaterowie filmu. Krótkie omówienie, jacy byli, jak się zachowywali. 2.*Tomas jakie było jego życie przed tym, gdy został adoptowany? *Stworzenie mapy słów, charakteryzujących życie Tomasa w sierociocu (wyjaśnienie słowa sierociniec): np. Samotnośd Lęk Strach Przerażenie Smutek Żal Wstyd Niepewnośd *Charakteryzowanie powyższych emocji/uczud. *Wyobrażenie sobie jakie kolory może widzied osoba, która przeżywa wyżej wymienione emocje. Zabawa : Ten kolor przypomina mi to uczucie *Wymieniane przez uczniów kolory nauczyciel przyczepia (np. kartoniki, kawałki bibuły czy materiałów) do tablicy (kartonu) z nazwami emocji. *Uczniowie zastanawiają się, czy chcieliby otaczad się wyłącznie takimi kolorami. 3. Kto wprowadził barwy do życia Tomasa? Maire - nowa mama, czyli kobieta, która go adoptowała. Co możemy o niej powiedzied? Jaka była Maire? Np. Radosna Optymistyczna Wesoła Szczęśliwa (np. kiedy Tomas powiedział do niej Mamo ) Spokojna Pomysłowa *Wspólne wyjaśnienie z dziedmi tych cech. 3

3. Jak zmieniło się życie Tomasa po przeprowadzce na wyspę Arran, do wsi Corrie? np. Pełne przyjaciół, rodziny miłości troski ciekawych wydarzeo, nowych zainteresowao, zajęd, dobrego jedzenia, marzeo *Wypisanie na kartonie wszystkich cech, emocji i ważnych rzeczy w nowym życiu Tomasa. *Dzieci starają się dopasowad kolory do tych wszystkich wyrazów. Nauczyciel doczepia do kartonu wymienione barwy w postaci jak poprzednio. 4. Wspólne zastanowienie się, co w naszym życiu powoduje, że ma ono barwy, że jest kolorowe. Każdy uczeo myśli o swoim życiu i tym, co w nim daje najładniejsze barwy. 5. Co to jest tęcza? Objaśnienie zjawiska tęczy, można przeprowadzid doświadczenie przyrodnicze wywołujące tęczę. Ile kolorów ma tęcza? 6. Nasza tęcza praca plastyczno-techniczna: Nauczyciel rozdaje dzieciom kolorowe kartki (każdy tęczowy kolor dla każdego dziecko). Dzieci ołówkiem odrysowują swoje dłonie i wycinają je. Do każdego koloru dzieci dopasowują wybrane przez siebie emocje, uczucia, wydarzenia z życia, ważne osoby, ważne rzeczy i wpisują ich nazwy w wybrane kolorowe łapki. Przypomnienie kolejności występowania kolorów w tęczy. Nauczyciel prezentuje karton ze szkicem tęczy. Dzieci przyklejają swoje łapki w odpowiednich miejscach na tęczowym łuku. Chętne dzieci odczytują na głos, to co wpisały w swoje łapki i mówią jaki to dla nich kolor. 4

7. Nauka piosenki Wszystko się zmienia Zabawa z piosenką M. Kryszkiewicz, A. Danecka I. Spełnia się niekiedy tylko w snach Albo gdy ktoś czary dobrze zna, Lecz w zabawie robi się to tak Hokus - pokus i wszystko masz II. W sklepie kupid można każdą rzecz Postad z bajki, różdżkę i czas też Słooce świeci wtedy, kiedy chcesz Tęczę w oknie rozwiesza deszcz Ref. Wszystko się zmienia gdy masz marzenia A gdy znikają czegoś brak Baw się w marzenia, baw się w marzenia A poszybujesz z nimi w świat III. Klaśniesz raz i wiatr przestanie wiad Rajskie ptaki zbudzą się co dnia Za pomocą swej czapeczki cud Niewidzialnym staniesz się znów 5