Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l"

Transkrypt

1 Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? M e n C o d e. p l

2 Spis treści 1 Wprowadzenie Wnioski z badania Źródła wiedzy o modzie Źródła wiedzy o modzie Portale o modzie męskiej jako przydatne źródło informacji Zakup ubrania Waga ubioru w codziennym życiu Miejsce zakupów Częstotliwość zakupu ubrań Z kim chodzisz na zakupy Preferowany typ odzieży Inspiracja i wzorce w doborze garderoby Kryteria wyboru ubrań przy zakupie Znaczenie marki przy wyborze ubrań Czas potrzebny na kupno ubrania w sklepie Kłopoty z wyborem ubrania Styl życia Styl życia Jak zdrowo żyć Kosmetyki a mężczyzna Czas przeznaczony na dbanie o wygląd Czynniki wpływające na chęć skorzystania z pomocy stylisty, gdyby taka możliwość była dostępna na portalu internetowym Ocena przydatność portali o modzie męskiej a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czas poświęcony na kupno odpowiedniego ubrania a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Ocena wagi ubioru w codziennym życiu a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Subiektywna ocena czasu poświęcanego na dobranie ubrań a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Marka a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Częstotliwość kupowania ubrań a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Podstawowe informacje o badanych...32

3 1 Wprowadzenie Badanie Co robi mężczyzna, aby dbać o wygląd? zostało przeprowadzone przez firmę MenCode.pl w styczniu 2011 roku na próbie 150 mężczyzn za pomocą ankiety internetowej. Celem badania było uzyskanie informacji na temat źródeł wiedzy o modzie wśród mężczyzn oraz ich przyzwyczajeń związanych z zakupem ubrań.

4 2 Wnioski z badania Najczęściej wskazywanym przez mężczyzn źródłem wiedzy o modzie jest Internet (57%). Zdecydowana większość mężczyzn stwierdziła, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji (60%). Aż 46% mężczyzn wyraziło chęć skorzystania z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym. W opinii 74% mężczyzn ubiór jest rzeczą istotną. 37% badanych na pytanie o to czy zwraca uwagę na ubiór odpowiada: zdecydowanie tak. Większość mężczyzn (60%) kupuje ubrania w centrach handlowych. Aż 45% mężczyzn chodzi na zakupy samemu. Wśród preferowanych stylów ubioru 62% mężczyzn wskazało styl casualowy. Co czwarty mężczyzna szuka inspiracji i wzorców w doborze garderoby na portalach internetowych. Co drugi wzoruje się na obserwacji mody ulicznej. Przy zakupie ubrań większość mężczyzn zwraca uwagę na jakość (74%) i fason (70%). 26% mężczyzn zwraca uwagę na markę przy zakupie ubrania. Jedynie 4% deklaruje, że nie kupuje markowych ubrań. 52% mężczyzn skarży się na długi czas poświęcony na wybór i kupno ubrań. 76% mężczyzn uważa, że prowadzi zdrowy tryb życia. Ponad połowa ankietowanych (52%) dla zdrowia chodzi na siłownię lub uprawia sport. 37% w tym celu stosuje zdrową dietę, a 36% często uprawia seks. 68% mężczyzn uważa, że używanie kosmetyków to konieczność. 20% mężczyzn używa kosmetyków tylko w przypadku, gdy skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji.

5 Większość mężczyzn (55%) poświęca ok. 30 min dziennie, by dobrze wyglądać. 23% mężczyzn poświęca zaledwie 5 min rano i 5 min wieczorem na dbanie o swój wygląd. Na podstawie analizy danych uzyskanych w badaniu można wywnioskować, że czynnikami, które sprzyjają temu, że dany mężczyzna skorzysta z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym są: twierdzenie mężczyzny, że musi poświęcić zbyt dużo czasu, aby dobrać odpowiednie ubranie, zwracanie przez niego większej uwagi na ubiór, przywiązywanie większej wagi do marki ubrania, częstsze niż przeciętnie zakupy odzieży.

6 3 Źródła wiedzy o modzie Jednym z celów badania było poznanie źródeł, z których mężczyźni czerpią wiedzę na temat mody. Ponadto w ankiecie badani zostali poproszeni o ocenę przydatności portali o modzie męskiej. Sprawdzono również gotowość skorzystania z pomocy stylisty, gdyby taka możliwość była dostępna na portalu internetowym.

7 3.1 Źródła wiedzy o modzie Najczęściej wskazywanym przez badanych mężczyzn źródłem wiedzy o modzie jest Internet. Najmniejsza liczba respondentów stwierdziła, że czerpie wiedze o modzie z prasy i radia. Wykres 1. Źródła wiedzy o modzie Na Internet jako główne źródło informacji o modzie wskazało aż 57% respondentów. 11% stwierdziło, że czerpie taką wiedzę z telewizji. Jedynie 9% ankietowanych zadeklarowało, że uzyskuje wspomniane informacje z prasy i radia. Dosyć duży odsetek mężczyzn, bo aż 23%, wskazał na znajomych jako główne źródło wiedzy o modzie.

8 3.2 Portale o modzie męskiej jako przydatne źródło informacji Zdecydowana większość mężczyzn stwierdziła, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji. Wykres 2. Czy uważasz, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji? Aż 60% mężczyzn uznało portale o modzie męskiej za przydatne źródło informacji - spośród wszystkich respondentów po 21% wskazało na odpowiedzi zdecydowanie tak i tak, zaś 18% na raczej tak.

9 4 Zakup ubrania Kolejna grupa pytań dotyczyła zakupu ubrań przez mężczyzn. Celem badania było sprawdzenie w jakim stopniu mężczyźni zwracają uwagę na ubiór. Ponadto interesujące wydawało się poznanie przyzwyczajeń mężczyzn dotyczących zakupów: gdzie i jak często kupują ubrania, z kim najczęściej chodzą na zakupy, ile poświęcają na to czasu i czy ta czynność sprawia im trudność. Dodatkowo zostało zadane pytania o preferowany typ odzieży, o źródła inspiracji przy wyborze stroju, kryteria wyboru stroju oraz znaczenie marki przy podejmowaniu decyzji o kupnie.

10 4.1 Waga ubioru w codziennym życiu Zdecydowana większość badanych mężczyzn zwraca uwagę na ubiór. Niemniej jednak istnieje wśród nich dosyć duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o stopień ważności tej kwestii. Wykres 3. Czy zwracasz uwagę na ubiór? Aż 96% respondentów zwraca uwagę na ubiór. Zaledwie 4% nie przywiązuje wagi do tej kwestii. Spośród wszystkich respondentów na pytanie o to czy zwracają uwagę na ubiór najwięcej, po 37%, uzyskały odpowiedzi zdecydowanie tak i tak. 22% badanych odpowiedziało raczej tak, a jedynie 4% raczej nie.

11 4.2 Miejsce zakupów W kolejnym pytaniu respondenci zostali poproszeni o wskazanie miejsca, w którym najczęściej kupują ubrania. Największa liczba badanych wskazała na centra handlowe. W dalszej kolejności wymieniano outlety, Internet, zwykłe sklepy z odzieżą oraz sklepy sieciowe. Wykres 4. Gdzie najchętniej kupujesz ubrania? Aż 6 na 10 badanych respondentów stwierdziło, że dokonuje zakupu ubrań w centrach handlowych. Co dziesiąty badany zadeklarował, że robi zakupy w outletach. W Internecie ubrania kupuje 8% respondentów. Podobny odsetek stwierdził, że robi takie zakupy za granicą. 3% badanych mężczyzn stwierdziło, że nie kupuje samemu ubrań.

12 4.3 Częstotliwość zakupu ubrań Największy odsetek badanych mężczyzn stwierdził, że dokonuje zakupów odzieży kilka razy w roku. Wykres 5. Częstotliwość zakupu ubrań Aż 43% badanych mężczyzn przyznało, że dokonuje zakupu ubrań kilka razy w roku. Co trzeci mężczyzna zadeklarował, że kupuje odzież raz w miesiącu, a co piąty, że kilka razy w miesiącu. Jedynie 1% mężczyzn stwierdziło, że kupuje ubrania raz w tygodniu. Podobny odsetek zadeklarował, że kupuje ubrania rzadziej niż raz na rok.

13 4.4 Z kim chodzisz na zakupy Zaskakująco duży odsetek badanych mężczyzn stwierdził, że chodzi na zakupy samemu. Najmniejsza liczba mężczyzn stwierdziła, że chodzi na zakupy z kolegą lub przyjaciółką. Wykres 6. Z kim chodzisz na zakupy? Aż 45% badanych mężczyzn twierdzi, że chodzi na zakupy w pojedynkę. Co czwarty badany deklaruje, że wybiera się po nowe ubrania tylko z partnerką. 26% badanych twierdzi, że chodzi na zakupy albo samemu, albo z partnerką. Jednakowy odsetek mężczyzn, po 10%, chodzi na zakupy z przyjaciółką lub z kolegą/kolegami.

14 4.5 Preferowany typ odzieży Największa liczba respondentów wskazała jako preferowany typ odzieży stroje casualowe. Najmniejszy odsetek wskazał na stroje awangardowe. Wykres 7. Preferowany typ odzieży Wśród preferowanych typów odzieży aż 62% badanych mężczyzn wskazało strój casualowy. 42% respondentów preferuje strój oficjalny. Około 40% badanych stwierdziło, że to, jaki strój wybierają zależy przede wszystkim od nastroju. Z kolei co czwarty stwierdził, że preferuje styl sportowy. Najmniej popularne są stroje awangardowe tylko 11% ankietowanych preferuje taki ubiór.

15 4.6 Inspiracja i wzorce w doborze garderoby Co czwarty respondent szuka inspiracji i wzorców w doborze garderoby na portalach internetowych. Co drugi wzoruje się na modzie ulicznej. Wykres 8. Źródła inspiracji i wzorców w doborze garderoby 51% badanych czerpie inspirację obserwując modę uliczną. 42% opiera się na opinii innych, np. partnerki. Aż 25% respondentów szuka źródła inspiracji na portalach internetowych, a 21% w branżowej prasie. 14% mężczyzn sugeruje się w tym względzie opinią autorytetów. Tyle samo osób twierdzi, że ich ubiór jest kwestią przypadku. Tylko dla 7% mężczyzn znajomi są źródłem inspiracji w doborze garderoby.

16 4.7 Kryteria wyboru ubrań przy zakupie Kupując ubranie respondenci kierują się głównie jakością i fasonem. Wielu zwraca także uwagę na cenę. Mniej niż połowa respondentów sugeruje się obecnymi trendami, marką oraz kolorystyką ubrania. Wykres 9. Kryteria wyboru ubrań przy zakupie Największy odsetek badanych (aż 74%) wybiera ubrania kierując się ich jakością. Porównywalny procent mężczyzn (70%) zadeklarował, że zwraca uwagę na fason. Nie mniej istotnym kryterium okazała się cena 62% respondentów bierze ją pod uwagę. Mniejsza liczba ankietowanych przykłada wagę do kolorystyki (35%), marki (31%) oraz panujących trendów (28%).

17 4.8 Znaczenie marki przy wyborze ubrań Ponad jedna czwarta badanych wskazała, że zwraca uwagę na markę przy zakupie ubrania. Jedynie 4% stwierdziło, że nie kupuje markowych ubrań. Wykres 10. Znaczenie marki przy wyborze ubrań 26% mężczyzn kieruje się marką kupując odzież. 39% twierdzi, że marka ma dla nich mniejsze znaczenie niż jakość, kolor czy fason kupowanych ubrań. 32% zwraca uwagę na to by kupić rzecz, która im się podoba, bez względu na producenta. Tylko 4% respondentów zadeklarowało, że nie kupuje markowych ubrań.

18 4.9 Czas potrzebny na kupno ubrania w sklepie Prawie połowa ankietowanych skarży się na dosyć długi czas poświęcony na wybór i kupno ubrań. 6% badanych mężczyzn szuka ubrań przez kilka dni zanim zdecyduje się na zakup. Wykres 11. Czas potrzebny na dobieranie/kupno odpowiedniego ubrania w sklepie 38% badanych twierdzi, że zakupy robi stosunkowo szybko, w ciągu kilkunastu minut. 10% odpowiadających wie jakiego ubrania konkretnie szuka i wie gdzie je znaleźć.

19 4.10 Kłopoty z wyborem ubrania 42% badanych mężczyzn stwierdziło, że ma prawie zawsze lub bardzo często problemy z szybkim wyborem ubrania, które chciałoby dla siebie kupić. Wykres 12. Czy zdarza Ci się mieć kłopot z szybkim wyborem ubrania, które chciałbyś dla siebie kupić? 13% ankietowanych prawie zawsze ma problemy z szybkim kupowaniem ubrań, a 29% przyznało, że ma takowe bardzo często. Około 30% respondentów sporadycznie miewa kłopot ze sprawnym wyborem ubrania. 11% mężczyzn nie ma problemów z szybkimi zakupami odzieży, z kolei 18% miewa je dosyć rzadko.

20 5 Styl życia Kolejna grupa pytań dotyczyła stylu życia badanych. Celem było sprawdzenie, czy mężczyźni prowadzą zdrowy tryb życia, co robią, aby zdrowo żyć, co myślą na temat używania kosmetyków oraz jak dużo czasu poświęcają na dbanie o wygląd.

21 5.1 Styl życia 76% badanych potwierdziło, ze prowadzi zdrowy tryb życia. 24% przyznało, że nie prowadzi zdrowego trybu życia. Największa liczba respondentów na pytanie Czy prowadzisz zdrowy tryb życia?, blisko 60%, odpowiedziała raczej tak. Wykres 13. Czy prowadzisz zdrowy tryb życia?

22 5.2 Jak zdrowo żyć Ponad połowa ankietowanych (52%) dla zdrowia chodzi na siłownię lub uprawia sport. 37% w tym celu stosuje zdrową dietę, a 36% często uprawia seks. 35% odpowiadających stara się aktywnie spędzać swój wolny czas, a 21% nic nie robi, by być zdrowym. Wykres 14. Co robisz, żeby zdrowo żyć?

23 5.3 Kosmetyki a mężczyzna 68% ankietowanych mężczyzn uważa, że używanie kosmetyków to konieczność. 20% osób używa kosmetyków tylko w przypadku, gdy skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji. 10% mężczyzn wystarczy zwykły żel pod prysznic. Zaledwie 1% respondentów nie traci czasu na używanie kosmetyków. Wykres 15. Używanie kosmetyków przez mężczyzn

24 5.4 Czas przeznaczony na dbanie o wygląd Najwięcej mężczyzn 55% zadeklarowało, że poświęca ok. 30 min dziennie, by dobrze wyglądać. 23% badanych mężczyzn poświęca zaledwie 5 min rano i 5 min wieczorem na dbanie o swój wygląd. U 9% ankietowanych starania by dobrze wyglądać zamykają się na porannym prysznicu. Z kolei 11% poświęca na to ok. 1 godziny dziennie. Tylko 2% respondentów twierdzi, że dla pięknego i zadbanego wyglądu musi poświęcić więcej niż godzinę każdego dnia. Wykres 16. Czas przeznaczony na dbanie o wygląd

25 6 Czynniki wpływające na chęć skorzystania z pomocy stylisty, gdyby taka możliwość była dostępna na portalu internetowym Kolejnym etapem analizy będzie znalezienie zmiennych wpływających na chęć skorzystania z pomocy stylisty, gdyby taka możliwość była dostępna na portalu internetowym. Należy zaznaczyć, że odsetek osób deklarujących chęć skorzystania z pomocy stylisty w przypadku obecności takiej opcji na portalu internetowym jest bardzo duży (46%). Uzmysławia to porównanie tej wielkości z odsetkami osób szukającymi informacji o modzie w Internecie oraz twierdzącymi, że portale o modzie męskiej to przydatne źródło informacji. Wykres 17. Porównanie

26 6.1 Ocena przydatność portali o modzie męskiej a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród deklarujących chęć skorzystania z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym jest zdecydowanie więcej osób, które uważają, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji niż wśród tych, którzy nie składają takich deklaracji. Wśród tych pierwszych aż 96% uważa, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji, zaś wśród tych drugich tylko 25% uważa, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji. Tabela 1. Ocena przydatność portali o modzie męskiej a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czy uważasz, że portale o modzie męskiej są przydatnym źródłem informacji? Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Tak Raczej tak Raczej nie Nie Ogółem Tak 96% 80% 47% 25% 59% Nie 4% 20% 53% 75% 41% Razem 100% 100% 100% 100% 100% Zatem im ktoś z większą stanowczością stwierdza, że skorzystałby z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym, tym jest większe prawdopodobieństwo tego, że będzie uważał, że portale o modzie są przydatnym źródłem informacji.

27 6.2 Czas poświęcony na kupno odpowiedniego ubrania a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród mężczyzn, którzy szukają ubrań kilka dni jest dużo większy odsetek chcących skorzystać z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym niż wśród tych, którzy wiedzą czego szukają i nie mają problemów z doborem odpowiedniego ubrania. Tabela 2. Zależność między czasem poświęconym na dobranie/kupno odpowiedniego ubrania w sklepie a gotowość skorzystania z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Jak długo przeciętnie zajmuje Ci dobranie/kupno odpowiedniego ubrania w sklepie? Dosyć długo, Bardzo musze krótko, odwiedzić wiem Bardzo kilka Stosunkowo czego długo, sklepów szybko, szukam i szukam zanim wystarczy wiem w ubrań kilka znajdę mi jakim dni zanim konkretne kilkanaście sklepie to coś kupię ubranie minut znaleźć Ogółem Tak 63% 58% 32% 23% 45% Nie 38% 42% 68% 77% 55% Razem 100% 100% 100% 100% 100% Im większą ilość czasu dana osoba poświęca na dobranie/kupno odpowiedniego ubrania, tym większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym.

28 6.3 Ocena wagi ubioru w codziennym życiu a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród osób deklarujących, że zwracają uwagę na ubiór, większy odsetek skorzystałby z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym niż wśród tych, którzy nie zwracają uwagi na ubiór. Tabela 3. Zwracanie uwagi na ubiór, a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Czy zwracasz uwagę na ubiór? Zdecydowanie tak Tak Raczej tak Raczej nie Ogółem Tak 58% 46% 32% 0% 45% Nie 42% 54% 68% 100% 55% Razem 100% 100% 100% 100% 100% Zatem im ktoś bardziej zwraca uwagę na ubiór, tym większe prawdopodobieństwo, że skorzystałby z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym.

29 6.4 Subiektywna ocena czasu poświęcanego na dobranie ubrań a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród osób, które uważają, że dobranie ubrań zajmuje im zbyt dużo czasu, zdecydowanie większy odsetek (aż 62%) deklaruje chęć skorzystania z fachowej pomocy stylisty, dostępnej na portalu internetowym, niż wśród twierdzących, że czynność ta nie zajmuje im zbyt wiele czasu (38,6%). Tabela 4. Subiektywna ocena czasu poświęconego na dobranie ubrań, a chęć skorzystania z pomocy stylisty Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Czy uważasz, że dobranie ubrań zajmuje Ci zbyt dużo czasu? Tak, zdecydowanie Nie, nie zajmuje trwa zbyt długo mi to dużo czasu Ogółem Tak 62,5% 38,6% 45,0% Nie 37,5% 61,4% 55,0% Razem 100,0% 100,0% 100,0% Zatem istnieje większe prawdopodobieństwo, że osoba twierdząca, iż dobranie ubrań w jej przypadku trwa zbyt długo, skorzysta z fachowej pomocy stylisty.

30 6.5 Marka a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród osób zwracających uwagę na markę jest dużo większy odsetek osób, które skorzystałyby z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym niż wśród tych, którzy nie kupują ubrań markowych. W tym pierwszym przypadku jest to 58% respondentów, a w tym drugim jedynie 25%. Tabela 5. Marka a chęć skorzystania z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Zwracam uwagę na markę Czy kierujesz się marką przy wyborze ubrań? Ważne jest dla mnie żeby kupić Marka ma to co mi się mniejsze podoba, bez znaczenie niż względu na jakość/kolor/fason producenta Nie kupuję ubrań markowych Ogółem Tak 58,1% 34,9% 47,6% 25,0% 45,0% Nie 41,9% 65,1% 52,4% 75,0% 55,0% Ogółem 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% 100,0% Zatem na podstawie danych można wywnioskować, iż im ktoś bardziej zwraca uwagę na markę i kupuje raczej ubrania markowe, tym większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym.

31 6.6 Częstotliwość kupowania ubrań a chęć skorzystania z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Wśród respondentów, którzy często kupują ubrania jest większy odsetek osób, które skorzystałyby z fachowej pomocy stylisty niż wśród osób, które kupują ubrania rzadko. W badanej próbie wśród twierdzących, że kupują ubrania raz w tygodniu 100% osób stwierdziło, że skorzystałoby z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym. Odwrotnie jest wśród osób, które twierdzą, że kupują ubrania rzadziej niż raz na rok. Tabela 6. Zależność między częstością kupowania ubrań a chęcią skorzystania z fachowej pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym Czy skorzystałbyś z fachowej pomocy stylisty, gdyby była ona dostępna na portalu internetowym? Ogółem Tak Nie Raz w tygodniu 100% 0% 100% Kilka razy w miesiącu 61% 39% 100% Jak często kupujesz ubrania? Raz w miesiącu 47% 52% 100% Kilka razy w roku 35% 65% 100% Rzadziej niż raz na rok 0% 100% 100% Ogółem 45% 55% 100% Zatem widać, że im częściej dana osoba kupuje ubrania, tym większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z pomocy stylisty dostępnej na portalu internetowym.

32 7 Podstawowe informacje o badanych Wśród ankietowanych 74% mężczyzn ma wykształcenie wyższe. 24% może pochwalić się wykształceniem średnim. 2% odpowiadających posiada wykształcenie zawodowe lub podstawowe. Wykres 18. Wykształcenie Najwięcej ankietowanych mężczyzn - 30%, to osoby z przedziału lat. 27% stanowiły osoby między 31 a 35 lat, a 24% mężczyźni w wieku Po 5% respondentów stanowią osoby z przedziałów: lat, oraz % badanych to osoby w wieku lat, a 1% stanowią osoby powyżej 50-tego roku życia.

33 Wykres 19. Wiek

Wiadomości ogólne. Oto jak rozkładały się zmienne społeczno demograficzne badanej zbiorowości:

Wiadomości ogólne. Oto jak rozkładały się zmienne społeczno demograficzne badanej zbiorowości: Spis treści 2 Wiadomości ogólne. 3 Jak dużo na ubrania wydają respondentki? 4 Czym kierują się respondentki przy zakupie ubrań? 5 Kupno i wymiana ubrań za pośrednictwem Internetu. 6 Kupno i wymiana używanych

Bardziej szczegółowo

Wyniki badania na temat czytania dzieciom

Wyniki badania na temat czytania dzieciom Wyniki badania na temat czytania dzieciom Maj 2007 O badaniu Badanie przeprowadzone zostało w drugiej połowie marca 2007 roku metodą ankiety internetowej Ankieta podzielona była na kilka części pytania

Bardziej szczegółowo

Zachowanie w miejscu sprzedaży produktów spożywczych

Zachowanie w miejscu sprzedaży produktów spożywczych Zachowanie w miejscu sprzedaży produktów spożywczych W celu zbadania zachowań w miejscu sprzedaży produktów spożywczych przeprowadzono ankietę, w której udział wzięło 57 ankietowanych. W grupie badanych

Bardziej szczegółowo

Aktywność fizyczna Polaków w wieku lat - kluby fitness i sportowe, siłownie, zorganizowane zajęcia fizyczne

Aktywność fizyczna Polaków w wieku lat - kluby fitness i sportowe, siłownie, zorganizowane zajęcia fizyczne Aktywność fizyczna Polaków w wieku 20-65 lat - kluby fitness i sportowe, siłownie, zorganizowane zajęcia fizyczne wyniki badania sondażowego Katowice, sierpień 2017 r. WSTĘP Metodologia badawcza: badanie

Bardziej szczegółowo

Raport z badania Woda butelkowana - zwyczaje. przeprowadzone dla Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Rozlewniczy przez PBS DGA

Raport z badania Woda butelkowana - zwyczaje. przeprowadzone dla Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Rozlewniczy przez PBS DGA Raport z badania Woda butelkowana - zwyczaje przeprowadzone dla Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Rozlewniczy przez PBS DGA Sopot, maj 00 Charakterystyka badania Projekt: Zleceniodawca: Wykonawca: Woda

Bardziej szczegółowo

Wśród ankietowanych aż 73,5% stanowiły kobiety. Świadczyć to może o większym zainteresowaniu niezależną modą i dizajnem wśród kobiet.

Wśród ankietowanych aż 73,5% stanowiły kobiety. Świadczyć to może o większym zainteresowaniu niezależną modą i dizajnem wśród kobiet. Podsumowanie ankiety przeprowadzonej podczas targów SILESIA BAZAAR vol.3 opracowanej przez organizację PRogress przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach Spis treści 1. Pytania o płeć... 2 2. Pytanie

Bardziej szczegółowo

Usługi finansowe. Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie. 7-25 października 2004

Usługi finansowe. Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie. 7-25 października 2004 Usługi finansowe Raport z badania ilościowego przeprowadzonego w Internecie 7-25 października 2004 Spis treści Podsumowanie... 3 O badaniu... 6 Znajomość dostępnych w Internecie usług finansowych. Źródła

Bardziej szczegółowo

Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy

Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy Raport z badań na temat: Zachowanie klienta podczas zakupu kawy Elżbieta Stupak Karolina Orzeł Aneta Mazurek Kamila Mołdoch Spis treści 1. Metodologia... 3 1.1.Cel badania... 3 1.2. Zakres przedmiotowy...

Bardziej szczegółowo

Badanie ankietowe: Postawy mieszkańców województwa śląskiego wobec transportu zbiorowego i indywidualnego

Badanie ankietowe: Postawy mieszkańców województwa śląskiego wobec transportu zbiorowego i indywidualnego Badanie ankietowe: Postawy mieszkańców województwa śląskiego wobec transportu zbiorowego i indywidualnego W listopadzie 2011 r. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zostało przeprowadzone

Bardziej szczegółowo

Wiarygodne informacje czy są dziś. w cenie? Wiarygodne informacje - czy są dziś. w cenie? TNS Maj 2016 K.023/16

Wiarygodne informacje czy są dziś. w cenie? Wiarygodne informacje - czy są dziś. w cenie? TNS Maj 2016 K.023/16 Wiarygodne informacje czy są dziś Informacja o badaniu Współczesne media aż kipią od informacji. W zalewie wiadomości z najróżniejszych źródeł coraz trudniej odróżnić te wiarygodne od tych nierzetelnych.

Bardziej szczegółowo

Walentynki. gemiusreport styczeń,, luty 2007

Walentynki. gemiusreport styczeń,, luty 2007 Walentynki gemiusreport styczeń,, luty 2007 1 Spis treści O badaniu...3 Podsumowanie wyników badania...5 Profil społeczno-demograficzny badanych...29 2 O badaniu 3 O badaniu Badanie zostało przeprowadzone

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z DIAGNOZY PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY TUSZÓW NARODOWY

RAPORT Z DIAGNOZY PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY TUSZÓW NARODOWY RAPORT Z DIAGNOZY PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GMINY TUSZÓW NARODOWY Badaniu zostali poddani mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy. Wzięło w nim udział 78 osób. 54 osoby z pośród badanych to kobiety, natomiast

Bardziej szczegółowo

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ SEKRETARIAT OŚRODEK INFORMACJI 629-35 - 69, 628-37 - 04 693-46 - 92, 625-76 - 23 UL. ŻURAWIA 4A, SKR. PT.24 00-503 W A R S Z A W A TELEFAX 629-40 - 89 INTERNET http://www.cbos.pl

Bardziej szczegółowo

Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2011. KPMG w Polsce Warszawa, kwiecień 2012

Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2011. KPMG w Polsce Warszawa, kwiecień 2012 Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2011 KPMG w Polsce Warszawa, kwiecień 2012 Spis treści 1. Najważniejsze wnioski 2. Metodyka badania 3. Kiedy rozliczamy się z Urzędem Skarbowym? 4. Czy rozliczenie

Bardziej szczegółowo

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ INTERNET I KOMPUTERY W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH BS/50/2004 KOMUNIKAT Z BADAŃ WARSZAWA, MARZEC 2004

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ INTERNET I KOMPUTERY W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH BS/50/2004 KOMUNIKAT Z BADAŃ WARSZAWA, MARZEC 2004 CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ SEKRETARIAT OŚRODEK INFORMACJI 629-35 - 69, 628-37 - 04 693-46 - 92, 625-76 - 23 UL. ŻURAWIA 4A, SKR. PT.24 00-503 W A R S Z A W A TELEFAX 629-40 - 89 INTERNET http://www.cbos.pl

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z BADANIA ANKIETOWEGO NA TEMAT WPŁYWU CENY CZEKOLADY NA JEJ ZAKUP. Katarzyna Szady. Sylwia Tłuczkiewicz. Marta Sławińska.

RAPORT Z BADANIA ANKIETOWEGO NA TEMAT WPŁYWU CENY CZEKOLADY NA JEJ ZAKUP. Katarzyna Szady. Sylwia Tłuczkiewicz. Marta Sławińska. RAPORT Z BADANIA ANKIETOWEGO NA TEMAT WPŁYWU CENY CZEKOLADY NA JEJ ZAKUP Katarzyna Szady Sylwia Tłuczkiewicz Marta Sławińska Karolina Sugier Badanie koordynował: Dr Marek Angowski Lublin 2012 I. Metodologia

Bardziej szczegółowo

Warszawa, czerwiec 2013 BS/79/2013 POSTAWY WOBEC ZWIERZĄT

Warszawa, czerwiec 2013 BS/79/2013 POSTAWY WOBEC ZWIERZĄT Warszawa, czerwiec 2013 BS/79/2013 POSTAWY WOBEC ZWIERZĄT Znak jakości przyznany CBOS przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku 11 stycznia 2013 roku Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej ul.

Bardziej szczegółowo

Analiza wyników ankiety

Analiza wyników ankiety Analiza wyników ankiety przeprowadzonej wśród uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Baniosze W pierwszej połowie listopada 2015 roku wśród uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Baniosze została przeprowadzona

Bardziej szczegółowo

Opinie o serwisach parentingowych. Raport przygotowany dla

Opinie o serwisach parentingowych. Raport przygotowany dla Opinie o serwisach parentingowych Raport przygotowany dla Metodologia badania Badanie zostało przeprowadzone w dn. 11-20.02.2011 wśród internautów korzystających z serwisu parenting.pl. Łącze do ankiety

Bardziej szczegółowo

WYNIKI ANKIETY Serwis internetowy Biblioteki PWSZ w Nysie

WYNIKI ANKIETY Serwis internetowy Biblioteki PWSZ w Nysie WYNIKI ANKIETY Serwis internetowy Biblioteki PWSZ w Nysie Cel badania: uzyskanie opinii na temat nowego serwisu internetowego Biblioteki PWSZ w Nysie. Struktura badania: anonimowa ankieta Metodologia:

Bardziej szczegółowo

Płeć respondentów 36% 64% Kultura organizacji polskich firm raport z badań

Płeć respondentów 36% 64% Kultura organizacji polskich firm raport z badań Kultura organizacji polskich firm raport z badań W rozwiniętym systemie gospodarczym istje wiele rodzajów firm i przedsiębiorstw. W każdym z nich funkcjonuje pewna kultura organizacyjna. Składa się na

Bardziej szczegółowo

gemiusreport sierpień 2006

gemiusreport sierpień 2006 Postawy rodziców w wobec kupowania produktów w dla dzieci gemiusreport sierpień 2006 Spis treści: Cel i metodologia... 3 Podsumowanie.. 5 Produkty kupowane dla dzieci. 8 Źródła informacji o produktach

Bardziej szczegółowo

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013.

Polscy konsumenci a pochodzenie produktów. Raport z badań stowarzyszenia PEMI. Warszawa 2013. Polscy konsumenci a pochodzenie produktów.. Spis treści Wstęp 3 1. Jak często sprawdzacie Państwo skład produktu na etykiecie? 4 2. Jak często sprawdzacie Państwo informację o kraju wytworzenia produktu

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z BADANIA OPINII I OCENY SATYSFAKCJI PACJENTÓW ZLO JAWORZNO

RAPORT Z BADANIA OPINII I OCENY SATYSFAKCJI PACJENTÓW ZLO JAWORZNO RAPORT Z BADANIA OPINII I OCENY SATYSFAKCJI PACJENTÓW ZLO JAWORZNO Jaworzno, 2018 Spis treści Wprowadzenie... 3 Ocena obsługi rejestracji... 7 Ocena jakości obsługi lekarskiej... 11 Ocena jakości opieki

Bardziej szczegółowo

WYPADANIE WŁOSÓW. Wybrane zagadnienia z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Dr Kurt Wolff GmbH & Co. KG Styczeń/Luty 2016

WYPADANIE WŁOSÓW. Wybrane zagadnienia z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Dr Kurt Wolff GmbH & Co. KG Styczeń/Luty 2016 WYPADANIE WŁOSÓW Wybrane zagadnienia z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Dr Kurt Wolff GmbH & Co. KG Styczeń/Luty 2016 GfK Polonia Styczeń/Luty 2016 1 Informacje o badaniu 2 Cel badania Głównym

Bardziej szczegółowo

Wyniki ankiety przedstawiono w formie wykresów słupkowych.

Wyniki ankiety przedstawiono w formie wykresów słupkowych. Analiza ankiety dotyczącej zadań domowych. W listopadzie 2011 r. w szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, została przeprowadzona wśród uczniów kl. IV VI ankieta dotycząca zadań domowych,

Bardziej szczegółowo

Raport z badania ankietowego dot. Stopnia zadowolenia klienta z poziomu usług świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rykach.

Raport z badania ankietowego dot. Stopnia zadowolenia klienta z poziomu usług świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rykach. Raport z badania ankietowego dot. Stopnia zadowolenia klienta z poziomu usług świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rykach. Ryki, styczeń 2013r. 1 Wstęp Powiatowy Urząd Pracy w Rykach w okresie od

Bardziej szczegółowo

Podrobione jest kradzione. Czy Polacy są oryginalni? : Brief

Podrobione jest kradzione. Czy Polacy są oryginalni? : Brief Podrobione jest kradzione. Czy Polacy są oryginalni? : Brief Brief.pl / Aktualności Superbrands, międzynarodowa organizacja działająca na rzecz brandingu, wspólnie z Agencją Communication Unlimited, zainicjowały

Bardziej szczegółowo

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ ZAUFANIE PRACOWNIKÓW DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH BS/117/2001 KOMUNIKAT Z BADAŃ WARSZAWA, SIERPIEŃ 2001

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ ZAUFANIE PRACOWNIKÓW DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH BS/117/2001 KOMUNIKAT Z BADAŃ WARSZAWA, SIERPIEŃ 2001 CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ SEKRETARIAT OŚRODEK INFORMACJI 629-35 - 69, 628-37 - 04 693-58 - 95, 625-76 - 23 UL. ŻURAWIA 4A, SKR. PT.24 00-503 W A R S Z A W A TELEFAX 629-40 - 89 INTERNET http://www.cbos.pl

Bardziej szczegółowo

Badanie potrzeb klientów Ośrodków Szkolenia Kierowców w Lesznie.

Badanie potrzeb klientów Ośrodków Szkolenia Kierowców w Lesznie. Badanie potrzeb klientów Ośrodków Szkolenia Kierowców w Lesznie. TriC IBRS 2014 Każda z osób, która zetknęła się z instruktorem ze Szkoły Jazdy posiada swoje odczucia na temat sposobu i skuteczności przygotowania

Bardziej szczegółowo

Wychowanie fizyczne w opinii uczniów i ich rodziców

Wychowanie fizyczne w opinii uczniów i ich rodziców Wychowanie fizyczne w opinii uczniów i ich rodziców Raport z badania przygotowanego przez pracowników Warmińsko Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku przeprowadzonego

Bardziej szczegółowo

Leki bez recepty RAPORT Z BADANIA

Leki bez recepty RAPORT Z BADANIA 2015 Leki bez recepty RAPORT Z BADANIA Spis treści: CEL BADANIA... 3 METODOLOGIA... 3 PRÓBA BADAWCZA I TERMIN REALIZACJI... 4 CHARAKTERYSTYKA PRÓBY BADAWCZEJ... 4 DECYZJA O ZAKUPIE I PRZEZNACZENIE LEKÓW

Bardziej szczegółowo

PIT-y 2018 KOMUNIKAT Z BADAŃ. ISSN Nr 77/2019. Czerwiec 2019

PIT-y 2018 KOMUNIKAT Z BADAŃ. ISSN Nr 77/2019. Czerwiec 2019 KOMUNIKAT Z BADAŃ ISSN 2353-5822 Nr 77/2019 PIT-y 2018 Czerwiec 2019 Przedruk i rozpowszechnianie tej publikacji w całości dozwolone wyłącznie za zgodą. Wykorzystanie fragmentów oraz danych empirycznych

Bardziej szczegółowo

Popularność i korzystanie z portalu Gastrona.pl wśród szefów kuchni

Popularność i korzystanie z portalu Gastrona.pl wśród szefów kuchni Popularność i korzystanie z portalu Gastrona.pl wśród szefów kuchni 1 Informacje o badaniu Cele badawcze popularność i korzystanie z Internetu, preferencje, co do korzystania z internetowych portali branżowych

Bardziej szczegółowo

E-commerce w Polsce Kim są polscy e-kupujący? [RAPORT]

E-commerce w Polsce Kim są polscy e-kupujący? [RAPORT] E-commerce w Polsce 2018. Kim są polscy e-kupujący? [RAPORT] data aktualizacji: 2018.07.06 Kupujący online stanowią 56 proc.wszystkich badanych internautów. Wśród kupujących nieco więcej jest osób przed

Bardziej szczegółowo

KOMENDA GŁÓWNA POLICJI BIURO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

KOMENDA GŁÓWNA POLICJI BIURO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ KOMENDA GŁÓWNA POLICJI BIURO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ ul. Puławska 148/150, 02-514 Warszawa; tel. (22) 60 150 73; fax (22) 60 150 81 Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) w dniach 16 21 lutego 2007 roku

Bardziej szczegółowo

Walentynki. Raport z badania przeprowadzonego w dniach 2 66 lutego 2006

Walentynki. Raport z badania przeprowadzonego w dniach 2 66 lutego 2006 Walentynki Raport z badania przeprowadzonego w dniach 2 66 lutego 2006 1 Spis treści O badaniu...3 Podsumowanie wyników badania...5 Profil społeczno-demograficzny badanych...25 2 O badaniu 3 O badaniu

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z BADAŃ ANKIETOWYCH

RAPORT Z BADAŃ ANKIETOWYCH RAPORT Z BADAŃ ANKIETOWYCH Spożycie kawy wśród osób w wieku 18 25 lat Skład grupy: Ilona Kozak Maryla Kozak Aleksandra Jasielska Michał Chomiuk Spis treści 1. Metodologia 3 1.1. Cel badania.... 3 1.2.

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ANKIET ONLINE

PODSUMOWANIE ANKIET ONLINE PODSUMOWANIE ANKIET ONLINE Tytuł ankiety: Badanie opinii mieszkańców na temat konsultacji społecznych w gminach Metropolii Poznań Informacja wstępna Ankieta dla mieszkańców dostępna była online poprzez

Bardziej szczegółowo

Raport z przeprowadzonych badań ankietowych Projekt Sport for All

Raport z przeprowadzonych badań ankietowych Projekt Sport for All Raport z przeprowadzonych badań ankietowych Projekt Sport for All Miejsce przeprowadzenia badania ankietowego: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Wielkość próby badawczej: 170 uczniów

Bardziej szczegółowo

Najważniejsze wyniki badań socjodemograficznych dla województwa pomorskiego Lata 2003-2009

Najważniejsze wyniki badań socjodemograficznych dla województwa pomorskiego Lata 2003-2009 Najważniejsze wyniki badań socjodemograficznych dla województwa pomorskiego Lata 3-9 1. Bezdomność w Województwie pomorskim to podobnie jak w całym województwie pomorskim problem typowo męski w roku 9

Bardziej szczegółowo

Raport. Innowacje na rynku czekolady. Ewelina Kowalik Szymon Poletyło Kamil Woźniak Paulina Żarnowska

Raport. Innowacje na rynku czekolady. Ewelina Kowalik Szymon Poletyło Kamil Woźniak Paulina Żarnowska Raport Innowacje na rynku czekolady Ewelina Kowalik Szymon Poletyło Kamil Woźniak Paulina Żarnowska Badania zostały przeprowadzone na 150 osobach. Wiek respondentów mieścił się w przedziale od 15 do 36

Bardziej szczegółowo

EWALUACJA OBSZARU PRACA DOMOWA UCZNIA

EWALUACJA OBSZARU PRACA DOMOWA UCZNIA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRODACH EWALUACJA OBSZARU PRACA DOMOWA UCZNIA Ankieta dla ucznia I. ZESTAWIENIE ZBIORCZE /ILOŚCIOWE/ - WYNIKI ANKIET Spośród 35 uczniów kl. IV-VI, ankietę wypełniło 27 osób (77%). 1.

Bardziej szczegółowo

RAPORT ZBIORCZY Z PRZEPROWADZONYCH BADAŃ NA TEMAT EKOLOGICZNEGO ŻYCIA

RAPORT ZBIORCZY Z PRZEPROWADZONYCH BADAŃ NA TEMAT EKOLOGICZNEGO ŻYCIA RAPORT ZBIORCZY Z PRZEPROWADZONYCH BADAŃ NA TEMAT EKOLOGICZNEGO ŻYCIA 1 Badania ankietowe zostały przeprowadzone w Punktach Przedszkolnych w województwie lubuskim w ramach projektu Hurra Idę do przedszkola

Bardziej szczegółowo

Świadomość przedstawicieli MŚP na temat reformy prawa dotyczącej ochrony danych osobowych. Partner merytoryczny projektu:

Świadomość przedstawicieli MŚP na temat reformy prawa dotyczącej ochrony danych osobowych. Partner merytoryczny projektu: Świadomość przedstawicieli MŚP na temat reformy prawa dotyczącej ochrony danych osobowych. METODOLOGIA Metoda badawcza CAWI (Computer Assisted Web Interview) badanie internetowe wspomagane komputerowo

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie badania ankietowego

Podsumowanie badania ankietowego Podsumowanie badania ankietowego 1. Metodologia i cel badania W ramach badania zebrano 837 ankiet. Badanie prowadzono dwutorowo. Ankiety zbierano w formie papierowej (308 ankiet) oraz elektronicznej (529

Bardziej szczegółowo

Prysznic rano czy wieczorem?

Prysznic rano czy wieczorem? TNS Sierpień 206 K.047/6 Informacja o badaniu Długa, gorąca kąpiel wieczorem czy ranny, orzeźwiający prysznic? A może jedno i drugie? W lipcu zapytaliśmy Polaków, jak często w ciągu dnia biorą kąpiel/prysznic,

Bardziej szczegółowo

FOTO. Dlaczego pomagają? pracownicy Citi Handlowy o ich zaangażowaniu w wolontariat

FOTO. Dlaczego pomagają? pracownicy Citi Handlowy o ich zaangażowaniu w wolontariat FOTO Dlaczego pomagają? pracownicy Citi Handlowy o ich zaangażowaniu w wolontariat O BADANIU Badanie uczestników Programu Wolontariatu Pracowniczego Citi Handlowy zostało przeprowadzone przez Fundację

Bardziej szczegółowo

WYNIKI ANKIETY Czy Biblioteka spełnia Twoje oczekiwania?

WYNIKI ANKIETY Czy Biblioteka spełnia Twoje oczekiwania? WYNIKI ANKIETY Czy Biblioteka spełnia Twoje oczekiwania? Cele badania: uzyskanie opinii na temat funkcjonowania Biblioteki PWSZ w Nysie. Struktura badania: anonimowa ankieta internetowa. Metodologia: wypełnienie

Bardziej szczegółowo

Wiarygodne informacje czy są dziś. w cenie? Wiarygodne informacje - czy są dziś. w cenie? TNS Marzec 2015 K.031/15

Wiarygodne informacje czy są dziś. w cenie? Wiarygodne informacje - czy są dziś. w cenie? TNS Marzec 2015 K.031/15 Wiarygodne informacje czy są dziś Informacja o badaniu Współczesne media aż kipią od informacji. W zalewie wiadomości z najróżniejszych źródeł coraz trudniej odróżnić te wiarygodne od tych nierzetelnych.

Bardziej szczegółowo

Badanie pilotażowe satysfakcji Interesanta z jakości usług świadczonych przez Urząd Miasta Torunia

Badanie pilotażowe satysfakcji Interesanta z jakości usług świadczonych przez Urząd Miasta Torunia Badanie pilotażowe satysfakcji Interesanta z jakości usług świadczonych przez Urząd Miasta Torunia Urząd Miasta Torunia Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji 2012 r. 1 SPIS TREŚCI WSTĘP... 3 1. Kim

Bardziej szczegółowo

Biuro Karier i Projektów PWSZ w Tarnowie

Biuro Karier i Projektów PWSZ w Tarnowie Biuro Karier i Projektów PWSZ w Tarnowie Konsekwencje wyboru kierunku studiów w kontekście wkraczania na rynek pracy. Podsumowanie ankiet Instytut Humanistyczny INSTYTUT HUMANISTYCZNY FILOLOGIA ANGIELSKA

Bardziej szczegółowo

Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie. Badanie losów absolwentów. Warszawa, 2013

Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie. Badanie losów absolwentów. Warszawa, 2013 Biuro Karier i Monitorowania Losów Absolwentów SGGW w Warszawie Badanie losów absolwentów Warszawa, Cel badania Charakterystyka społeczno-demograficzna absolwentów Aktualny status zawodowy absolwentów

Bardziej szczegółowo

Wiedza i zachowania zdrowotne mieszkańców Lubelszczyzny a zmienne demograficzno-społeczne.

Wiedza i zachowania zdrowotne mieszkańców Lubelszczyzny a zmienne demograficzno-społeczne. Michał Nowakowski Zakład Socjologii Medycyny i Rodziny Instytut Socjologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Luiza Nowakowska Samodzielna Pracownia Socjologii Medycyny Katedra Nauk Humanistycznych Wydziału

Bardziej szczegółowo

Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego. Patronat branżowy

Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego. Patronat branżowy Efekt ROPO Jak obecność online wpływa na wzrost sprzedaży offline Wyniki badania marketingowego Patronat branżowy Efekt ROPO Efekt ROPO (ang. Research Online Purchase Offline) polega na realizowaniu przez

Bardziej szczegółowo

Warszawa, czerwiec 2013 BS/87/2013 POSTAWY POLAKÓW WOBEC NIECODZIENNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH

Warszawa, czerwiec 2013 BS/87/2013 POSTAWY POLAKÓW WOBEC NIECODZIENNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH Warszawa, czerwiec 2013 BS/87/2013 POSTAWY POLAKÓW WOBEC NIECODZIENNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH Znak jakości przyznany CBOS przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku 11 stycznia 2013 roku Fundacja Centrum

Bardziej szczegółowo

Polacy na zakupach. Ankieta Money.pl

Polacy na zakupach. Ankieta Money.pl Polacy na zakupach. Ankieta Money.pl Polacy w sklepie zapominają o tradycji O kupnie auta czy komputera nie decydują już tylko mężczyźni. Panowie coraz częściej odpowiadają za codzienne zakupy w domu.

Bardziej szczegółowo

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ SEKRETARIAT OŚRODEK INFORMACJI 629-35 - 69, 628-37 - 04 693-46 - 92, 625-76 - 23 UL. ŻURAWIA 4A, SKR. PT.24 00-503 W A R S Z A W A TELEFAX 629-40 - 89 INTERNET http://www.cbos.pl

Bardziej szczegółowo

KIERUNKI I FORMY TRANSFORMACJI CZYTELNICTWA Prezentacja wyników Badania Założycielskiego

KIERUNKI I FORMY TRANSFORMACJI CZYTELNICTWA Prezentacja wyników Badania Założycielskiego KIERUNKI I FORMY TRANSFORMACJI CZYTELNICTWA Prezentacja wyników Badania Założycielskiego 1 Jak często i w jakim celu czytamy? Jak często czyta Pan(i): aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami 40% 30%

Bardziej szczegółowo

Raport z badań ilościowych

Raport z badań ilościowych S t r o n a 1 Raport z badań ilościowych przeprowadzonych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych miasta Ruda Śląska Wykonawca: Buszman & Witański Consulting Group Ruda Śląska, czerwiec 2015 S t r o

Bardziej szczegółowo

TRYB ŻYCIA I PRZYJMOWANE SUPLEMENTY DIETY raport z badania. Warszawa, Grudzień 2017

TRYB ŻYCIA I PRZYJMOWANE SUPLEMENTY DIETY raport z badania. Warszawa, Grudzień 2017 TRYB ŻYCIA I PRZYJMOWANE SUPLEMENTY DIETY raport z badania Warszawa, Grudzień 2017 O badaniu Grupa docelowa Próba Realizacja Metodologia All 20+ użytkownicy Internetu N=220 Grudzień 2017 CAWI (online)

Bardziej szczegółowo

I. OCENA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIUM DOKTORANCKIM

I. OCENA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIUM DOKTORANCKIM Raport z ankiety doktoranckiej 2011/2012 I. OCENA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA STUDIUM DOKTORANCKIM W skierowanej w czerwcu 2012 roku do doktorantów WPiA UW ankiecie dotyczącej jakości kształcenia oraz warunków

Bardziej szczegółowo

Raport z badań ankietowych

Raport z badań ankietowych Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kierunek Ekonomia Raport z badań ankietowych dotyczący głównie wyboru kanałów dystrybucji Wykonali: Izabela Braun Jakub Braun Mateusz Gęborys Agnieszka Sopoćko Katarzyna

Bardziej szczegółowo

Ocena potrzeb szkoleniowych oraz wiedzy lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie kompetencji miękkich oraz organizacji systemu ochrony zdrowia

Ocena potrzeb szkoleniowych oraz wiedzy lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie kompetencji miękkich oraz organizacji systemu ochrony zdrowia Ocena potrzeb szkoleniowych oraz wiedzy lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie kompetencji miękkich oraz organizacji systemu ochrony zdrowia Raport z badania ilościowego realizowanego wśród lekarzy i lekarzy

Bardziej szczegółowo

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ

CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ SEKRETARIAT 629-35-69, 628-37-04 UL. ŻURAWIA, SKR. PT. 24 INTERNET http://www.cbos.pl OŚRODEK INFORMACJI 693-46-92, 625-76-23 00-503 WARSZAWA E-mail: sekretariat@cbos.pl

Bardziej szczegółowo

(listopad- grudzień 2012)

(listopad- grudzień 2012) Raport z badania ankietowego na temat marki czekolady (listopad- grudzień 2012) Opracowanie: Edyta Piszczek Ewa Krzos Joanna Ostapowicz Patryk Skowroński SPIS TREŚCI 1. Wstęp 2. Cel, organizacja i przebieg

Bardziej szczegółowo

W badaniu wzięło udział prawie tyle samo kobiet jak i mężczyzn. Procentowa różnica jest niewielka, na poziomie około 2%.

W badaniu wzięło udział prawie tyle samo kobiet jak i mężczyzn. Procentowa różnica jest niewielka, na poziomie około 2%. Raport z pierwszego (ex-ante) badania przeprowadzonego w momencie rozpoczęcia kampanii informacyjno - edukacyjnej,,żuławy. Edukacja powodziowa, przy użyciu kwestionariuszy badania CATI Poznań, 30.07.2013r.

Bardziej szczegółowo

PROMOCJA SPRZEDAŻY Spożycie kawy wśród studentów

PROMOCJA SPRZEDAŻY Spożycie kawy wśród studentów PROMOCJA SPRZEDAŻY Spożycie kawy wśród studentów Maciej Pełka Grzegorz Romanowski Piotr Połuch Agnieszka Sulowska Lublin 2012 Wyniki badań ankietowych W dniach od 2 listopada do 9 grudnia 2011 roku wśród

Bardziej szczegółowo

Analiza ankiet satysfakcji z metody Teddy Eddie w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Red Bus Kids w Hajnówce

Analiza ankiet satysfakcji z metody Teddy Eddie w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Red Bus Kids w Hajnówce Analiza ankiet satysfakcji z metody Teddy Eddie w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Red Bus Kids w Hajnówce Hajnówka, 24.01.2018 r. Ankieta satysfakcji z metody Teddy Eddie została przeprowadzona w celu

Bardziej szczegółowo

Wyniki ankiety przeprowadzonej w klasach piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku Grupa ankietowanych uczniów - 70

Wyniki ankiety przeprowadzonej w klasach piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku Grupa ankietowanych uczniów - 70 Wyniki ankiety przeprowadzonej w klasach piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku Grupa ankietowanych uczniów - 70 Ankietowani uczniowie odpowiadając na to pytanie dokonywali wielokrotnego wyboru spośród

Bardziej szczegółowo

Raport z badań ankietowych dotyczący reklamy kawy.

Raport z badań ankietowych dotyczący reklamy kawy. Raport z badań ankietowych dotyczący reklamy kawy. Andrzej Wawrzonek Piotr Kutyła Mikołaj Madaliński vel. Madyński Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Lublin 2012 1 Spis treści 1. Metodologia... 3 1.1.Cel

Bardziej szczegółowo

Polacy o dostępie do broni palnej

Polacy o dostępie do broni palnej KOMUNIKAT Z BADAŃ ISSN 2353-5822 Nr 137/2017 Polacy o dostępie do broni palnej Październik 2017 Przedruk i rozpowszechnianie tej publikacji w całości dozwolone wyłącznie za zgodą. Wykorzystanie fragmentów

Bardziej szczegółowo

Kobiety mają ducha przedsiębiorczości

Kobiety mają ducha przedsiębiorczości Kobiety mają ducha przedsiębiorczości Kobiety w Polsce są przedsiębiorcze. Taki wniosek płynie z badania ankietowego przeprowadzonego przez Tax Care. Kobiety, które startują z własnym biznesem, chcą się

Bardziej szczegółowo

Zachowania kierowców oraz postawy wobec uczestników ruchu drogowego

Zachowania kierowców oraz postawy wobec uczestników ruchu drogowego KOMUNIKAT Z BADAŃ ISSN 2353-5822 Nr 113/2018 Zachowania kierowców oraz postawy wobec uczestników ruchu drogowego Wrzesień 2018 Przedruk i rozpowszechnianie tej publikacji w całości dozwolone wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Raport po wykonanym badaniu ankietowym

Raport po wykonanym badaniu ankietowym Raport po wykonanym badaniu ankietowym Liczba respondentów: 37 Opracował: Paweł Cybulski Data opracowania: 13.10.2011 Celem ankiety przeprowadzonej przez Warszawską Grupę Doradców Public Relations było

Bardziej szczegółowo

Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie

Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie Raport z badania ankietowego Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie Wstęp Niniejszym oddajemy w Państwa ręce raport z badania internetowego związanego z kampanią Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie, mającą na celu zmniejszenie

Bardziej szczegółowo

Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę?

Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę? Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę? Oferta sprzedaży raportu GfK 2016 Raport GfK Beauty 1 Z roku na rok jesteśmy coraz pewniejsi, że nasze samopoczucie i wyrażanie siebie nie zależą od tego, jak wyglądamy

Bardziej szczegółowo

BADANIE OGLĄDALNOŚCI TELEWIZJI TOYA

BADANIE OGLĄDALNOŚCI TELEWIZJI TOYA BADANIE OGLĄDALNOŚCI TELEWIZJI TOYA Zasięg nadawania Telewizji Toya w Łodzi i województwie łódzkim to 160 tys. gospodarstw domowych czyli ok. 416 tys. widzów. BADANIE: MARZEC 2019 PRÓBA: N=1006 respondentów

Bardziej szczegółowo

Trendy zakupowe, czyli jak Polacy kupują alkohol. Raport badawczy

Trendy zakupowe, czyli jak Polacy kupują alkohol. Raport badawczy Trendy zakupowe, czyli jak Polacy kupują alkohol Raport badawczy Wyniki badania mogą być doskonałą wskazówką dla osób planujących kampanie informacyjne oraz promocyjne. Wnikliwa analiza odpowiedzi respondentów,

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE RAPORTU: ŚWIADCZENIA DODATKOWE W OCZACH PRACOWNIKÓW 2017

PODSUMOWANIE RAPORTU: ŚWIADCZENIA DODATKOWE W OCZACH PRACOWNIKÓW 2017 03.07.2017 Informacja prasowa portalu Pytania i dodatkowe informacje: tel. 509 509 536 media@sedlak.pl PODSUMOWANIE RAPORTU: ŚWIADCZENIA DODATKOWE W OCZACH PRACOWNIKÓW 2017 Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie

Bardziej szczegółowo

Czy Paczkomaty są EKO?

Czy Paczkomaty są EKO? Czy Paczkomaty są EKO? Raport z badań internetowych luty 2015 Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO? W ankiecie wzięły udział 2933 osoby. W tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Wśród ankietowanych są reprezentanci

Bardziej szczegółowo

Centrum Nowej Technologii

Centrum Nowej Technologii Centrum Nowej Technologii MAMY WEB DO INTERNETU prezentuje raport z badania Wizerunek firm w Internecie Badanie "Wizerunek firm w Internecie" zostało przeprowadzone w dniach 7-20 czerwca 2006 roku i wzięło

Bardziej szczegółowo

Monitorowanie losów zawodowych. Wydział Mechaniczny

Monitorowanie losów zawodowych. Wydział Mechaniczny Monitorowanie losów zawodowych Wydział Mechaniczny Badania w roku 2017 objęły 567 studentów Wydziału Mechanicznego. W grupie tych osób znalazło się 142 kobiety oraz 425 mężczyzn. Struktura płci w badaniu

Bardziej szczegółowo

Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę?

Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę? Beauty 2016 Jak Polacy dbają o urodę? Oferta sprzedaży raportu GfK 2017 Raport GfK Beauty 1 Z roku na rok jesteśmy coraz pewniejsi, że nasze samopoczucie i wyrażanie siebie nie zależą od tego, jak wyglądamy

Bardziej szczegółowo

2A. Który z tych wzorów jest dla P. najważniejszy? [ANKIETER : zapytać tylko o te kategorie, na które

2A. Który z tych wzorów jest dla P. najważniejszy? [ANKIETER : zapytać tylko o te kategorie, na które 1. Gdyby miał P. urządzać mieszkanie, to czy byłoby dla P. wzorem [ANKIETER odczytuje wszystkie opcje, respondent przy każdej z nich odpowiada tak/nie, rotacja] 1.1 To, jak wyglądają mieszkania w serialach,

Bardziej szczegółowo

Warszawa, wrzesień 2014 ISSN 2353-5822 NR 133/2014 OPINIE O ADMINISTRACJI PODATKOWEJ

Warszawa, wrzesień 2014 ISSN 2353-5822 NR 133/2014 OPINIE O ADMINISTRACJI PODATKOWEJ Warszawa, wrzesień 2014 ISSN 2353-5822 NR 133/2014 OPINIE O ADMINISTRACJI PODATKOWEJ Znak jakości przyznany przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku 14 stycznia 2014 roku Fundacja Centrum Badania

Bardziej szczegółowo

KANAŁY DYSTRYBUCJI CZEKOLADY

KANAŁY DYSTRYBUCJI CZEKOLADY KANAŁY DYSTRYBUCJI CZEKOLADY Aneta Zemła Marta Jakóbczyk Magdalena Szpil (Krupa) Michał Waszczyk EKONOMIA, III rok Strategie marketingowe I. CELE BADANIA Celem badania było przybliżenie informacji dotyczących

Bardziej szczegółowo

Jakość powietrza w opinii mieszkańców Małopolski. Joanna Urbanowicz Dyrektor Departament Polityki Regionalnej

Jakość powietrza w opinii mieszkańców Małopolski. Joanna Urbanowicz Dyrektor Departament Polityki Regionalnej Jakość powietrza w opinii mieszkańców Małopolski Joanna Urbanowicz Dyrektor Departament Polityki Regionalnej Krótko o badaniu opinii mieszkańców Do tej pory Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Grudzień 2013

E - c o m m e r c e T r a c k. Grudzień 2013 W y n i k i t r a k i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Grudzień 2013 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w grudniu 2013 W grudniu 2013 wzrosła sprzedaż artykułów dziecięcych poprzez Internet 12%

Bardziej szczegółowo

Warszawa, listopad 2010 BS/146/2010 WAKACJE UCZNIÓW WYJAZDY WYPOCZYNKOWE I PRACA ZAROBKOWA

Warszawa, listopad 2010 BS/146/2010 WAKACJE UCZNIÓW WYJAZDY WYPOCZYNKOWE I PRACA ZAROBKOWA Warszawa, listopad 2010 BS/146/2010 WAKACJE UCZNIÓW WYJAZDY WYPOCZYNKOWE I PRACA ZAROBKOWA Znak jakości przyznany CBOS przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku 4 lutego 2010 roku Fundacja Centrum

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKATzBADAŃ. Powiedz mi, który program informacyjny najchętniej oglądasz, a powiem ci, kim jesteś NR 116/2016 ISSN

KOMUNIKATzBADAŃ. Powiedz mi, który program informacyjny najchętniej oglądasz, a powiem ci, kim jesteś NR 116/2016 ISSN KOMUNIKATzBADAŃ NR 116/2016 ISSN 2353-5822 Powiedz mi, który program informacyjny najchętniej oglądasz, a powiem ci, kim jesteś Przedruk i rozpowszechnianie tej publikacji w całości dozwolone wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 3. Wykres nr 1: Rodzaje świadczonych usług 100,00% 90,00% 80,00% 70,00% 60,00% 50,00% 40,00% 30,00% 20,00% 10,00% 0,00% usługi opiekuńcze

Załącznik Nr 3. Wykres nr 1: Rodzaje świadczonych usług 100,00% 90,00% 80,00% 70,00% 60,00% 50,00% 40,00% 30,00% 20,00% 10,00% 0,00% usługi opiekuńcze Załącznik Nr 3 Wyniki badań dotyczących realizacji usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi w gminie Gostyń

Bardziej szczegółowo

Sylwester Sylwester TNS Grudzień 2014 K.088/14

Sylwester Sylwester TNS Grudzień 2014 K.088/14 Informacja o badaniu Koniec roku już tuż tuż, ale zanim nastanie Nowy Rok czeka nas jeszcze ostatni wieczór 2014 roku Sylwester. Czy Polacy lubią świętować Sylwestra? Co będą robili w Sylwestra? Czy mają

Bardziej szczegółowo

Internauci a Święta Bożego Narodzenia. Badanie ilościowe gemiusadhoc, listopad 2004

Internauci a Święta Bożego Narodzenia. Badanie ilościowe gemiusadhoc, listopad 2004 Internauci a Święta Bożego Narodzenia Badanie ilościowe gemiusadhoc, 23-25 listopad 2004 1 Podsumowanie (1) Internauci, mimo że dysponują najnowocześniejszą techniką, są tradycjonalistami, jeśli chodzi

Bardziej szczegółowo

COMENIUS REGIO BIBLIOPREVENTION

COMENIUS REGIO BIBLIOPREVENTION ANALIZA ANKIETY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (12 20 LAT) W roku szkolnym 2009/2010 badaniom ankietowym zostało poddanych 22 uczniów klasy VII B w wieku 12 lat (13

Bardziej szczegółowo

MŁODZI O EMERYTURACH

MŁODZI O EMERYTURACH K.020/12 MŁODZI O EMERYTURACH Warszawa, kwiecień 2012 roku Zdecydowana większość młodych Polaków (91%) uważa, że problem emerytur jest ważny dla wszystkich obywateli, bez względu na ich wiek. Prawie trzy

Bardziej szczegółowo

Wnioski z raportu ewaluacji końcowej VI edycji projektu Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym

Wnioski z raportu ewaluacji końcowej VI edycji projektu Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym Wnioski z raportu ewaluacji końcowej VI edycji projektu Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym zrealizowanego w roku szkolnym 2013/2014 1 Wnioski Celem badania ewaluacyjnego jest

Bardziej szczegółowo

W Mordorze na Domaniewskiej. Raport TNS Polska. W Mordorze na Domaniewskiej

W Mordorze na Domaniewskiej. Raport TNS Polska. W Mordorze na Domaniewskiej Raport TNS Polska Gdzie, z kim i po co rozmawialiśmy? Mordor na Domaniewskiej to biurowe zagłębie na warszawskim Mokotowie. Popularność tego miejsca urasta już do rangi symbolu pracy korporacyjnej. Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Poniższe pytania dotyczą różnych spraw związanych z korzystaniem z mediów i urządzeń cyfrowych, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, notebooków,

Poniższe pytania dotyczą różnych spraw związanych z korzystaniem z mediów i urządzeń cyfrowych, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, notebooków, Poniższe pytania dotyczą różnych spraw związanych z korzystaniem z mediów i urządzeń cyfrowych, w tym komputerów stacjonarnych, laptopów, notebooków, smartfonów, tabletów, telefonów komórkowych bez dostępu

Bardziej szczegółowo

Uczestnictwo Polaków w sporcie i rekreacji ruchowej w 2012 r.

Uczestnictwo Polaków w sporcie i rekreacji ruchowej w 2012 r. Materiał na konferencję prasową w dniu 29 maja 2013 r. GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY Departament Badań Społecznych i Warunków Życia Notatka informacyjna WYNIKI BADAŃ GUS Uczestnictwo Polaków w sporcie i rekreacji

Bardziej szczegółowo