Informacje dla Ofiar Przestępst

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Informacje dla Ofiar Przestępst"

Transkrypt

1 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 2 Ofiary przestępstw Informacje dla Ofiar Przestępst Numer Zdarzenia/Incydentu: Funkcjonariusz Zgłaszający: Adres Funkcjonariusza Zgłaszającego: Funkcjonariusz Śledczy: Adres Funkcjonariusza Śledczego:

2 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 3 Lista Kontrolna Policja Durham zobowiązuje się by dawać możliwie najlepsze usługi osobom w naszej wspólnocie. Poniższa lista kontrolna ma pomoc naszym pracownikom upewnić się, iż zapewnili Państwu wszystkie potrzebne informacje. Na końcu tej broszury znajduje się strona, gdzie mogą Państwo zapisać rzeczy, o które chcieliby Państwo zapytać następnym razem, kiedy to się z Państwem skontaktujemy. Zapewniono praktyczna pomoc Zaoferowano doradztwo Wyjaśniono, co będzie się działo i dlaczego Pozostawiono zapisane na piśmie, imię i numer telefonu funkcjonariusza zajmującego się Państwa sprawą Pozostawiono numer referencyjny przestępstwa/incydentu Wyjaśniono, jakiego kontaktu należy się spodziewać-kiedy, jak i od kogo Ustalono z Państwem Umowę Kontaktu z Ofiarą Sprawdzono czy mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości Wyjaśniono, iż Państwa dane będą przekazane do Wsparcia dla Ofiar, i dlaczego

3 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 4 INFORMACJA DLA OFIAR PRZESTĘPSTW Stanie się ofiara przestępstwa może być stresującym i przykrym doświadczeniem. Niniejsza ulotka wyjaśnia, co dzieje się dalej, zawiera informacje na temat organizacji, do których mogą się Państwo zwrócić o pomoc i doradztwo oraz zawiera wskazówki jak w przyszłości chronić swój dom i mienie. Co się wydarzy, jeśli zgłosisz przestępstwo Teraz po zgłoszeniu przestępstwa funkcjonariusz policji zapyta o szczegóły incydentu. Proszę pomoc funkcjonariuszowi poprzez: Dając jak najwięcej informacji o tym, co się stało, kiedy i gdzie, oraz co widziałeś i słyszałeś Poinformuj funkcjonariusza, jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoje lub innych Poinformuj funkcjonariusza, jeśli ostatnio ucierpiałeś z powodu jakiegokolwiek podobnego incydentu(ów) Powiedz funkcjonariuszowi, jeśli przestępstwo dotknęło cię w większym stopniu ze względu na rasę, wiarę, niesprawność lub orientację seksualną Poinformuj funkcjonariusza, jeśli masz jakieś szczególne potrzeby na przykład problemy ze zdrowiem Powiedz funkcjonariuszowi, jeśli pamiętasz coś jeszcze, na temat wykroczenia, po raporcie wstępnym Powiedz funkcjonariuszowi, jeśli zmienisz swoje dane kontaktowe Funkcjonariusz przeprowadzi dochodzenie wstępne, które może zawierać; obdukcje, spisanie oświadczenia, wywiad z domu do domu oraz kontrole wywiadowcze. Będą oni informować czy dochodzenie o przestępstwie może postępować i będą na bieżąco informować o tym, co się dzieje. Powiadomią oni również, jeśli dochodzenie zostanie zamknięte i podają, z jakiego powodu. Jeśli zajdzie potrzeba, dochodzenie zostanie przeprowadzone przez specjalnie wyszkolonych śledczych. Jeśli przestępstwo dotyczy urazu, straty lub szkody, możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeśli ktoś zostanie złapany i skazany w sądzie. Musisz powiadomić funkcjonariusza i podać dokładne szczegóły urazu, straty lub szkody, tj. wpływy, tak by można zapytać o rekompensatę.

4 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 5 Kodeks Postepowania dla Ofiar Przestępstw Określa on, jakich usług można oczekiwać z oddziału wymiaru sprawiedliwości, po zgłoszeniu przestępstwa. Na przykład, kod, gwarantuje, że jesteś na bieżąco informowany na temat postępów Twojego przypadku. Policja Durham podejmuje się informowania Państwa na bieżąco na temat jakichkolwiek aktywnych dochodzeń, co najmniej, co 28 dni. Jeśli chcesz bardziej aktualnych aktualizacji poproś funkcjonariusza śledczego oraz podaj im preferowany sposób kontaktu tj. osobiście, przez telefon, SMS lub . Więcej informacji na temat kodu jest dostępne na Media Możemy ujawnić szczegóły zbrodni do mediów, aby namierzyć świadków lub zwrócić się o informacje. Nie będziemy ujawniać nazwiska czy pełnego adresu, chyb, że mamy Twoja wyraźną zgodę. Jeśli nie masz żadnych zastrzeżeń do rozmowy z mediami na temat przestępstwa, proszę powiadom funkcjonariusza śledczego. Jednak w ogóle nie masz obowiązku rozmowy z prasą. Straż Miejska Policja ściśle współpracuje ze Strażą Miejska i może, w stosownych przypadkach przekazać jej informacje na temat ofiar, przestępstw i incydentów. Proszę powiedzieć policji, jeśli nie chcesz by którekolwiek z Twoich danych były przekazane Straży Miejskiej. Straż Miejska może okazać się lepsza niż sobie wyobrażasz. Ich grupy wykonują wiele rzeczy w szerokim zakresie w różnorodnych warunkach i maja rzeczywisty wpływ na ludzi w ich wspólnotach. Jeśli chcesz przystąpić do systemu lub jeden utworzyć, skontaktuj się proszę z lokalnym Społecznym Funkcjonariuszem Łącznikowym lub odwiedź naszą stronę internetową Inne Placówki Inne oddziały, takie jak Oddział Durham Przeciwko Przestępczości, Pomoc Młodym Przestępcom z County Durham i Darlington oraz niezależne organizacje charytatywne Crimestoppers, wspierają policje w walce z przestępczością. Policja może powiedzieć tym placówka na temat twojego wykroczenia-proszę powiedzieć funkcjonariuszowi śledczemu, jeśli nie chcesz, aby tak się stało.

5 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 6 Radzenie Sobie z Przestępstwem Po Twoim zgłoszeniu przestępstwa, zostanie ono w pełni zbadane i jeśli ktoś zostanie aresztowany, osoba ta zostanie przesłuchana i zostanie podjęta decyzja, o tym, co się z nią stanie. W zależności od wykroczenia decyzja zostanie podjęta przez policje lub Koronną Służbę Prokuratorską. Istnieje kilka sposobów, według których mogą być rozpatrywane, w tym: Zostać zwolnionym, bez dalszych działań; Podjąć prace społeczne Zostać ukaranym, dostać naganę lub ostatnie ostrzeżenie; Otrzymać zawiadomienie o karze; Zostać oskarżonym lub wezwanym. Jeśli ktoś zostanie uznany za winnego i skierowany do sądu, Jednostka Opieki nad Świadkiem skontaktuje się z Tobą po pierwszej rozprawie. Będą oni informować o rozwoju postepowania, ustala jak ci pomóc, jeśli to konieczne, do stawienia się w sądzie oraz zaoferują ogólne wsparcie. Aby uzyskać więcej informacji, należy przejść do Informacje & Porady Informacje dla Ofiar & Świadków. Możemy również skorzystać z Odbudowy Podejścia. Jest to proces dwukierunkowy, który zrzesza ofiary i sprawców w bezpiecznym środowisku. Ofiary maja szanse powiedzieć sprawcy, jaki rzeczywisty wpływ miało to, co zrobił oraz uzyskać niektóre odpowiedzi na swoje pytania. Odbudowa Podejścia pozwala sprawcy zadośćuczynić za ich działania. Pociąga ona sprawców do odpowiedzialności za to, jaką szkodę wyrządzili poszkodowanemu. Skradzione Pojazdy Jeśli skradziono Ci pojazd i został on znaleziony na obszarze Policji Durham, zostanie on zabrany na teren operatora warsztatu w ramach kontraktu z Władzami Policji. Istnieje ustawowa zaplata za to i musi być ona uiszczona zanim Twój pojazd będzie mógł zostać wydany. Radzimy poinformować firmę ubezpieczeniowa, gdyż może być tak, że pokryje ona za ciebie koszty.

6 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 7 Ochrona Domu i Mienia County Durham i Darlington są bezpiecznym miejscem do życia i do pracy. W Policji Durham staramy się to w ten sposób utrzymać. Istnieją również kroki, które można podjąć w celu ochrony bezpieczeństwa osobistego, domu i mienia. Ochrona domu Zamontuj dobrej, jakości zamki do wszystkich drzwi i okien Upewnij się, iż wszystko jest zabezpieczone przed wyjściem z domu Nanieś kod pocztowy na swoje wartościowe przedmioty -pozwoli to je zidentyfikować, jeśli zostaną skradzione Użyj czasowego włącznika światła i odsłoń zasłony, aby Twój dom nie wyglądał jak pusty po zmroku. Nie zostawiaj kluczy od domu czy od samochodu w miejscu, w którym mogą być z łatwością zabrane przez potencjalnego złodzieja. Zabezpiecz budki na zewnątrz dobrej, jakości zamkami i zasuwkami. Rozważ zainstalowanie alarmu w domu. Ochrona Samochodu Zawsze zamykaj wszystkie drzwi i okna podczas parkowania. Nigdy nie zostawiaj pojazdu bez nadzoru z włączonym silnikiem. Parkuj w dobrze oświetlonym miejscu lub na strzeżonym parkingu. Nigdy nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na widoku w zaparkowanym samochodzieprzechowuj je poza zasiekiem oka w bagażniku. Jeśli chcieliby Państwo omówić kwestie bezpieczeństwa, prosimy o kontakt z lokalnym funkcjonariuszem zapobiegania przestępczości. Wsparcie dla Ofiar Wsparcie dla Ofiar jest niezależną organizacją charytatywną dla osób dotkniętych przestępczością. Wolontariusze są specjalnie przeszkoleni by udzielać informacji, praktycznej pomocy oraz wsparcia emocjonalnego. Pomoc ta jest poufna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich. Jeśli zgłosisz przestępstwo na policje mogą oni przekazać Twoje dane do Wsparcia dla Ofiar (chyba, że poprosisz by tego nie robili) i ktoś może się z Tobą skontaktować by porozmawiać o wsparciu. Możesz również bezpośrednio skontaktować się ze Wsparciem dla Ofiar, bez względu na to czy chcesz zgłosić wykroczenie na policje czy nie oraz niezależnie, kiedy wykroczenie nastąpiło. Skontaktuj się z Działem Wsparcia dla Ofiar pod lub (pn - pt, 8rano - 8popoludniu lub sob, 9rano - 5popołudniu)

7 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 8 Inne Przydatne Kontakty Biuro Porad Obywatelskich: Przeciwdzialanie Przestępstwom: Przemoc Domowa Infolinie: Narodowa Pomoc dla Kobiet Infolinia: Porady dla Mężczyzn Infolinia : Problemy Związane z Gwałtem: Istnieją organizacje w Durham i Darlington, które mogą pomóc i wesprzeć ciebie lub kogoś, kogo znasz, kto był ofiara przemocy domowej, niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej. Zawsze wybieraj, 999 jeśli znajdujesz się w bezpośrednim niebezpieczeństwie lub jeśli potrzebujesz wsparcia lub porad przejdź do: Jeśli mieszkasz w Darlington dzwoń na: lub wejdź na: Jeśli mieszkasz w Durham dzwoń na: lub wejdź na: Jeśli doszło do gwałtu lub napaści na tle seksualnym, Meadows, Centrum Skierowań Napaści na tle Seksualnym, oferuje poufne porady, wsparcie i doradztwo, bez względu na to czy zdecydujesz się zgłosić to na policje czy nie. Aby uzyskać pomoc i porady proszę dzwonić na w godzinach pracy lub wejść na PACT (Policja i Wspólnota) Policja i Wspólnota jest często określane, jako PACT, i jest metodą, którą używamy, aby dowiedzieć się, co ma znaczenie dla społeczności w ich dzielnicy i jak chcieliby, aby problemy były rozwiązywane. Umożliwia to społeczności branie udziału w poszukiwaniu i wdrażaniu rozwiązań dla problemów, które ich

8 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 9 dotykają -współpracując z policja i naszymi partnerami, stwarza pewniejsze, bezpieczniejsze i niebudzące obaw dzielnice. Możesz dowiedzieć się więcej kontaktując się z lokalnym zespołem policyjnym pod numerem 101 lub na naszej stronie internetowej Zapytaj funkcjonariusza prowadzącego o szczegóły, kiedy i gdzie odbędzie się kolejne zebrania PACT; Zadzwoń na 101, powiedz operatorowi, w którym obszarze mieszkasz i poproś o następny termin zebrania PACT ; Wejdź na nasza stronę internetową - i poszukaj strony policji z Twojej dzielnicy; Zapytaj w lokalny posterunku policji (uwaga: nie wszystkie posterunki policji pracują 24/7) Miejsce, Data i Czas następnego PACT:.... Jeśli nie jesteś w stanie uczestniczyć w posiedzeniu, ale chcesz być zaangażowany, prowadzimy regularne spotkania on-line, gdzie można zadawać pytania lub wyrażać swoje obawy. Innym sposobem jest skontaktowanie się z lokalnym Dzielnicowym Zespołem Policji i przedstawienie im wszystkich problemy, które masz. Proszę odwiedzić nasza stronę internetowa, aby dowiedzieć się więcej. Jak zostałeś potraktowany? Chcielibyśmy poznać Twoja opinie na temat sposobu, w jaki zapewniamy nasze usługi Tobie i Twojej wspólnocie. Uważamy, iż niezbędne jest abyś Ty jak i inni miał zaufanie do policji i był zadowolony z usług, jakie Ci zapewniamy. Biorąc to pod uwagę, chcielibyśmy usłyszeć od Państwa, kiedy wydawało się wam, iż dobrze wykonaliśmy swoją pracę lub gdy wydawało się Państwu, że nie wykonaliśmy jej tak dobrze jak się spodziewaliście, co było powodem niezadowolenia, po to abyśmy mogli wynieść z tego wnioski i lepiej wykonywać naszą pracę w przyszłości. Można to zrobić używając metody kontaktowej poniżej. Wykonujemy również regularne badania telefoniczne, by pomóc nam udoskonalić nasze usługi i możesz być poproszony do wzięcia udziału.

9 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 10 Możesz skontaktować się z Policją Durham Przez telefon: zadzwoń na 101 (lub 999 w nagłych przypadkach) Poprzez Osobiście: w lokalnym posterunku policji lub na regularnym zebraniu lokalnej wspólnoty. Możesz także śledzić nas na lub Wyjaśniłem treść tej ulotki poszkodowanemu Nazwisko funkcjonariusza: Podpis: Data: Do użytku własnego Proszę użyć te strony do zapisania jakichkolwiek dodatkowych myśli, jakie mogą się Państwu nasunąć. Na przykład: -Wszystko, co Państwo zapamiętali i chcieliby poddać naszej uwadze w odniesieniu do złożonego przez Państwa doniesienia/incydentu. -Każdy, kto przekazał Państwu informacje na temat wykroczenia/incydentu. -Oraz jakiekolwiek pytania, jakie Państwo mają.

10 Informacje dla Ofiar Przestępstw Ulotka(nowa)_Układ 1 24/09/ Strona 11

Wprowadzenie. Jeśli jesteś kobietą, która doświadcza przemocy domowej i mieszkasz w UK, ten, poradnik The Survivor s Handbook jest dla ciebie.

Wprowadzenie. Jeśli jesteś kobietą, która doświadcza przemocy domowej i mieszkasz w UK, ten, poradnik The Survivor s Handbook jest dla ciebie. Wprowadzenie Jeśli jesteś kobietą, która doświadcza przemocy domowej i mieszkasz w UK, ten, poradnik The Survivor s Handbook jest dla ciebie. Wiele kobiet, ze wszystkich grup etnicznych i środowisk, doświadczają

Bardziej szczegółowo

JAK WYJŚĆ Z ARESZTU. Darmowy podręcznik dla zatrzymanych

JAK WYJŚĆ Z ARESZTU. Darmowy podręcznik dla zatrzymanych JAK WYJŚĆ Z ARESZTU Darmowy podręcznik dla zatrzymanych Ten podręcznik zawiera informacje dotyczące zwolnienia z aresztu. Ten podręcznik jest regularnie aktualizowany. Zwolnienie Warunkowe z Tymczasowego

Bardziej szczegółowo

Kodeks postępowania w firmie Philip Morris International

Kodeks postępowania w firmie Philip Morris International Kodeks postępowania w firmie Philip Morris International Kodeks postępowania w firmie Philip Morris International Etyka Słuszne postępowanie Zanim zaczniesz działać, najpierw zapytaj Czy to działanie jest

Bardziej szczegółowo

Kodeks Postępowania BP. Nasz kodeks Mówimy prawdę. Postępujemy właściwie.

Kodeks Postępowania BP. Nasz kodeks Mówimy prawdę. Postępujemy właściwie. Nasz kodeks Mówimy prawdę. Postępujemy właściwie. 1 Spis treści Wstęp 5 Istota naszego kodeksu 7 Cztery fundamentalne zasady, na których opiera się nasz kodeks 9 Zasada braku tolerancji dla działań odwetowych

Bardziej szczegółowo

Law & Personal Safety

Law & Personal Safety Highland Life / Information Pack / Information Pack - English / Law & Personal Safety Życie w regionie Highland / Pakiet Informacyjny / Pakiet Informacyjny język polski / Prawo i Bezpieczeństwo Osobiste

Bardziej szczegółowo

KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ROCZNY RAPORT KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ZA OKRES 2008/2009

KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ROCZNY RAPORT KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ZA OKRES 2008/2009 ROCZNY RAPORT KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ROCZNY RAPORT KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ZA OKRES 2008/2009 02 LOKALNE ZESPOŁY POLICYJNE 03 BADANIE PRZESTĘPCZOŚCI 05 WALKA Z POWAŻNYMI PRZESTĘPSTWAMI 06 BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie poradnik. Jak. złożyć zawiadomienie. przestępstwie. Warszawa 2012

Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie poradnik. Jak. złożyć zawiadomienie. przestępstwie. Warszawa 2012 Jak Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie poradnik złożyć zawiadomienie o przestępstwie Warszawa 2012 MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH KOMENDA GŁÓWNA POLICJI JAK ZŁOŻYĆ ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE?

Bardziej szczegółowo

Postępowania. Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Mahatma Gandhi

Postępowania. Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Mahatma Gandhi Kodeks Postępowania firmy DaVita Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Mahatma Gandhi Nasza misja Być dostawcą usług, partnerem i pracodawcą, któremu ufasz 2 Wprowadzenie Firma DaVita HealthCare

Bardziej szczegółowo

Przygotowania na sytuacje kryzysowe w Birmingham

Przygotowania na sytuacje kryzysowe w Birmingham Przygotowania na sytuacje kryzysowe w Birmingham Praktyczny przewodnik dla osób i społeczności Stworzony przez Zespół Birmingham Resilience 1 OPIEKA TO NASZ OBOWIĄZEK Sytuacje kryzysowe są realnym zagrożeniem.

Bardziej szczegółowo

KAŻDEGO DNIA. W KAŻDYM MIEJSCU.

KAŻDEGO DNIA. W KAŻDYM MIEJSCU. KAŻDEGO DNIA. W KAŻDYM MIEJSCU. Kluczowe wartości Kodeks etyki i postępowania w biznesie Wiadomość od Richarda Reese a, dyrektora generalnego W firmie Iron Mountain cenimy sobie naszą reputację uzyskaną

Bardziej szczegółowo

wıtamy Twój przewodnik po życiu społeczności i usługach w Kensington, Liverpool

wıtamy Twój przewodnik po życiu społeczności i usługach w Kensington, Liverpool wıtamy Twój przewodnik po życiu społeczności i usługach w Kensington, Liverpool Witamy w Kensington Pakiet Powitalny jest przewodnikiem po szerokiej gamie usług dostępnych w Kensington i jego okolicach.

Bardziej szczegółowo

Spis treści Wstęp Wstęp 4 Określenia używane w tej broszurze 5 Ochrona zdrowia psychicznego a prawo 7

Spis treści Wstęp Wstęp 4 Określenia używane w tej broszurze 5 Ochrona zdrowia psychicznego a prawo 7 Spis treści Wstęp Wstęp 4 Określenia używane w tej broszurze 5 Ochrona zdrowia psychicznego a prawo 7 Twoje prawa Twoje prawa 8 Twój najlepszy interes 8 Godność i szacunek 8 Twoje prawo do pełnej informacji

Bardziej szczegółowo

Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford

Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford Zbiór informacji dla pracowników migrujących w Salford Polish version Salford zawsze serdecznie wita osoby przybywające z innych krajów. Nowoprzybyłe osoby z całego świata mają ogromny wkład w rozwój i

Bardziej szczegółowo

Kodeks Postępowania i Etyki Biznesu Firmy Fluor

Kodeks Postępowania i Etyki Biznesu Firmy Fluor Kodeks Postępowania i Etyki Biznesu Firmy Fluor Postępowanie Zgodne z Zasadami Wskazówki: Żadna osoba nie powie ci ani nie wyczytasz w żadnym dokumencie, co jest słuszne a co nie w każdej sytuacji zwiazaną

Bardziej szczegółowo

KODEKS POSTĘPOWANIA WIEMY, CO JEST WŁAŚCIWE. POSTĘPUJEMY WŁAŚCIWIE.

KODEKS POSTĘPOWANIA WIEMY, CO JEST WŁAŚCIWE. POSTĘPUJEMY WŁAŚCIWIE. KODEKS POSTĘPOWANIA WIEMY, CO JEST WŁAŚCIWE. 1 POSTĘPUJEMY WŁAŚCIWIE. Spis treści Czemu służy Kodeks postępowania... 4 Kodeks dotyczy nas wszystkich... 4 Zgłaszanie wątpliwości bez lęku... 5 Zasada zakazu

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni...

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni... WITAMY W SHEFFIELD Witamy w Sheffield! Niniejszy informator powstał we współpracy Rady Miasta Sheffield i partnerów. Zawiera pożyteczne informacje o życiu w Sheffield dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki

Bardziej szczegółowo

Globalny kodeks etyczny

Globalny kodeks etyczny Ethics Line www.rolls-royce.com/ethicsline Zadaj pytanie lub zgłoś wątpliwości w każdej chwili, korzystając z linii Rolls Royce Ethics Line. Wiadomość od Dyrektora Naczelnego Postanowiłem zmienić i ponownie

Bardziej szczegółowo

Siedem Kroków do Karty Obywatela zawierającej Standardy Usług

Siedem Kroków do Karty Obywatela zawierającej Standardy Usług Siedem Kroków do Karty Obywatela zawierającej Standardy Usług Plan wdrozenia w instytucjach publicznych Podrecznik praktyka Siedem Kroków do Karty Obywatela zawierającej Standardy Usług Warszawa, 2008

Bardziej szczegółowo

JESTEM POKRZYWDZONY PRZESTĘPSTWEM

JESTEM POKRZYWDZONY PRZESTĘPSTWEM JESTEM POKRZYWDZONY PRZESTĘPSTWEM I CO DALEJ? INFORMATOR DLA POKRZYWDZONEGO JOANNA ADAMIEC, JAKUB GARNCARZ, SZYMON GOLIŃSKI, MAGDALENA KRYCZKO, BARTOSZ KWIATKOWSKI, MIKOŁAJ MAŁECKI, IRMINA PAWLIK, GRZEGORZ

Bardziej szczegółowo

Kodeks postępowania w biznesie

Kodeks postępowania w biznesie Kodeks postępowania w biznesie Szanowna Koleżanko! Szanowny Kolego! Każdego dnia nasze decyzje i działania pomagają budować reputację naszej firmy i jej sukces w przyszłości. Obowiązkiem każdego z nas

Bardziej szczegółowo

Dodatek nr 39. Nr 3 (155) Marzec 2008 NOWINY GNIEWSKIE. Wypadki. Włamania. Alkohol. Nowiny Gniewskie 3/2008 1

Dodatek nr 39. Nr 3 (155) Marzec 2008 NOWINY GNIEWSKIE. Wypadki. Włamania. Alkohol. Nowiny Gniewskie 3/2008 1 B Ą D Ź B E Z P I E C Z N Y Dodatek nr 39 Nr 3 (155) Marzec 2008 NOWINY GNIEWSKIE Wypadki Alkohol Włamania Nowiny Gniewskie 3/2008 1 Bezpieczna impreza 6 Reguł, które pomogą Ci zorganizować bezpieczną

Bardziej szczegółowo

W niniejszym Kodeksie Postępowania, termin Xylem i nasza Spółka odnoszą się do Xylem Inc. oraz wszystkich jej centrów wartości i jednostek

W niniejszym Kodeksie Postępowania, termin Xylem i nasza Spółka odnoszą się do Xylem Inc. oraz wszystkich jej centrów wartości i jednostek Kodeks Postępowania W niniejszym Kodeksie Postępowania, termin Xylem i nasza Spółka odnoszą się do Xylem Inc. oraz wszystkich jej centrów wartości i jednostek handlowych. 1 Spis treści List od prezesa

Bardziej szczegółowo

Informacje dla osób osieroconych w wyniku wypadku drogowego w Szkocji

Informacje dla osób osieroconych w wyniku wypadku drogowego w Szkocji Informacje dla osób osieroconych w wyniku wypadku drogowego w Szkocji Infolinia organizacji BrakeCare 0845 603 8570 Informacje, porady, wsparcie psychologiczne Pomoc w Internecie: www.brake.org.uk Wersja

Bardziej szczegółowo

Naszej Reputacji. PRZYSŁOWIE FUNKCJONUJĄCE W FIRMIE FLUOR

Naszej Reputacji. PRZYSŁOWIE FUNKCJONUJĄCE W FIRMIE FLUOR Kodeks Postępowania i Etyki Zawodowej 100 lat temu rozpoczęliśmy realizację naszego najważniejszego projektu. Naszej Reputacji. PRZYSŁOWIE FUNKCJONUJĄCE W FIRMIE FLUOR 1 Uczciwość polega na robieniu tego,

Bardziej szczegółowo

Standardy etyki i postępowania w biznesie

Standardy etyki i postępowania w biznesie Standardy etyki i postępowania w biznesie Spis treści Wiadomość 1 ZaSady etyki W biznesie 3 model etyki W biznesie 4 niniejsza broszura 5 ProWadZenie naszej działalności biznesowej 7 WSPółPraca Z klientami

Bardziej szczegółowo

Prison Reform Trust and HM Prison Service/NOMS

Prison Reform Trust and HM Prison Service/NOMS Prison Reform Trust and HM Prison Service/NOMS This publication can be shared, copied, distributed and transmitted but not sold. It can not be altered in any way without the permission of the copyright

Bardziej szczegółowo

An Garda Síochána. Polish

An Garda Síochána. Polish An Garda Síochána Polish SPIS TREŚCI STRONA Słowniczek pojęć 3 Przedmowa 4 Wstęp 5 An Garda Síochána 5 Wizja/misja/wartości 7 Ofiary przestępstw 7 Policyjne biuro rasowe i międzykulturowe 8 Oficer łącznikowy

Bardziej szczegółowo

Polityka Ścigania Sądowego w Sprawach o Gwałt

Polityka Ścigania Sądowego w Sprawach o Gwałt CROWN PROSECUTION SERVICE Polityka Ścigania Sądowego w Sprawach o Gwałt SPIS TREŚCI 1 Wstęp 3 2 Definicja gwałtu 4 3 Rola Prokuratury Koronnej 5 4 Kodeks Prokuratorów Koronnych 6 5 Czy materiał dowodowy

Bardziej szczegółowo

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla Niniejsza ulotka dotyczy zarówno pomocy prawnej w sprawach cywilnych, jak i porady i wsparcia Do prawników należy przekazać niniejszą ulotkę klientowi,

Bardziej szczegółowo

Ofiary przestępstw broszura informacyjna. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Szkocji

Ofiary przestępstw broszura informacyjna. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Szkocji Ofiary przestępstw broszura informacyjna W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Szkocji 1 Niniejsza broszura zawiera informacje na temat źródeł wsparcia i pomocy dla ofiar przestępstw oraz na temat przebiegu

Bardziej szczegółowo