Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone."

Transkrypt

1

2 2 Copyright Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone. Żadna część dokumentacji nie może być reprodukowana w formie kopii, mikrofilmów lub innych formach, jak również przetwarzana na język maszynowy, szczególnie język maszyn przetwarzania danych bez wyraźnej, pisemnej zgody wydawcy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe nazwy produktów są zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. Zmiany zawartości, jak również modyfikacje programu są zastrzeżone. Copyright simplitec GmbH Wszystkie prawa zastrzeżone. simplitec jest zarejestrowanym znakiem towarowym simplitec GmbH. Pozostałe wymienione nazwy produktów mogą być zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do określonych producentów.

3 Copyright 3 Spis treści Copyright 2 Pomoc techniczna 5 Odinstalowanie programu 5 Zanim rozpoczniesz 6 Numer seryjny 6 Wskazówki dotyczące pomocy programu 6 Wprowadzenie 8 Co to jest simplitec Power Suite? 8 Podgląd interfejsu programu 10 Aktywacja programów 14 simplifast 15 Konfiguracja uruchamiania systemu 15 Optymalizowanie usług 15 Tuning Internetu 15 Defragmentacja dysków 16 Tryb maksymalnej prędkości 16 simpliclean 17 Usuń niepotrzebne pliki 17 Bezpieczne usuwanie zawartości kosza 17 Oszczędność energii 17 Oczyszczanie rejestru 18 Defragmentacja rejestru 18 simplisafe 19 Usuwanie śladów Internetu 19 Aktualizacja sterowników 19 Aktualizacja programów 20 Dateirettung 20 Dokładne niszczenie usuniętych plików 21 Odzyskiwanie plików 22 Tryb maksymalnej prędkości 23 Cofnij zmiany 24

4 4 Przywracanie systemu w Windows XP 24 Przywracanie systemu w Windows Vista 26 Przywracanie systemu w Windows 7 28 Przywracanie systemu w Windows 8 30 Indeks 32

5 Pomoc techniczna 5 Pomoc techniczna Drogi kliencie simplitec, naszym celem jest udzielenie Ci rzetelnej, szybkiej i fachowej pomocy. Przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę możesz korzystać z udostępnionego przez nas systemu pomocy. Zarejestruj się bezpłatnie na stronie Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań. Możesz też samemu o coś zapytać - użytkownicy na pewno Ci pomogą. Mailowa pomoc techniczna: na każdy produkt simplitec otrzymujesz roczną, bezpłatną pomoc techniczną drogą mailową przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Ważne: aby móc korzystać z bezpłatnej pomocy technicznej drogą mailową, zakupiony produkt simplitec musi posiadać aktywny abonament. Po upływie 12- miesięcznego abonamentu, wygasa możliwość korzystania z pomocy technicznej. Rejestracja zakupionego produktu simplitec następuje przez wpisanie jego numeru seryjnego. Dopiero po przeprowadzeniu rejestracji możesz korzystać ze wszystkich funkcji produktu. Rejestracji możesz dokonać na stronie (strona dostępna w języku angielskim), wybierając opcję "Register" lub logując się na swoim koncie, jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem. Na dole tej strony znajdziesz "Pomoc techniczną". Po kliknięciu na "Pomoc techniczna" wyświetli się okno dialogowe. Wybierz produkt, którego będzie dotyczyć pytanie i wpisz je w odpowiednim miejscu. Kliknięcie na "Wyślij pytanie" spowoduje przesłanie pytania do zespołu pomocy technicznej simplitec. Odpowiedź na zadanie pytanie powinieneś otrzymać po niedługim czasie. Odinstalowanie programu Jeżeli chcesz usunąć simplitec Power Suite, możesz zrobić to wchodząc w Panel sterowania > Dodaj usuń programy (lub Programy i funkcje). Lub w menu Start > Wszystkie programy > simplitec > Serwis i Wsparcie > Odinstaluj program.

6 6 Zanim rozpoczniesz Numer seryjny Do każdego produktu dołączony jest numer seryjny. Jest on potrzebny do aktywacji oprogramowania i uprawnia do korzystania z dodatkowych usług. Z tego powodu należy go przechowywać w bezpiecznym miejscu. Do czego służy numer seryjny Numer seryjny umożliwia jednoznaczne przypisanie simplitec Power Suite do określonego użytkownika. Zapobiega on również niewłaściwemu wykorzystaniu oprogramowania, dzięki czemu możemy zaoferować Ci optymalny stosunek jakości do ceny. Gdzie znajduje się numer seryjny W przypadku wersji internetowych (wersje do pobrania), numer seryjny potrzebny do aktywacji oprogramowania zostanie dostarczony za pośrednictwem poczty zaraz po dokonaniu zakupu. Znajduje się on również w polu informacji interfejsu programu. Kiedy numer seryjny jest potrzebny Podanie numeru seryjnego wymagane jest podczas pierwszego uruchomienia simplitec Power Suite oraz podczas aktywacji dodatkowych funkcji. Wskazówki dotyczące pomocy programu Pomoc programu zawiera szczegółowe informacje dotyczące obsługi programu oraz wiele informacji dodatkowych. Wiele ważnych pojęć jest wyróżnione w tekście kursywą i mogą one zostać kliknięte w celu uzyskania krótkiego objaśnienia. Pomoc kontekstowa: Wcisnąć przycisk "F1" na klawiaturze komputera, w dowolnym miejscu otwartego programu, a pomoc otworzy się automatycznie wraz z artykułem pasującym do tematu. Funkcja wyszukiwania: By wyszukać określone wyrazy w pomocy, należy użyć funkcji wyszukiwania i wprowadzić pojedyncze słowo lub w przypadku większej ilości szukanych wyrazów skorzystać z logicznych operatorów (np. OR, AND, NEAR): OR (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista wszystkich tematów, które zawierają jeden z tych dwóch wyrazów lub oba te wyrazy. AND (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista tylko tych tematów, które zawierają obydwa wyrazy. NEAR (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista tylko tych tematów, które zawierają obydwa wyrazy. Jednak pomiędzy szukanymi wyrazami może się znajdować maksymalnie 6 innych wyrazów.

7 Zanim rozpoczniesz 7 NOT (przed jednym wyrazem): Nie pojawią się tematy, które zawierają ten wyraz. Drukuj: Wykorzystaj funkcję drukowania pomocy programu - wydrukować możesz pojedyncze tematy lub cały zakres tematów. Może to być praktyczne dla długich sekwencji czynności, aby nie było konieczne stałe przechodzenie między oknem pomocy a programem. Przycisk drukowania znajduje się na samej górze paska narzędzi okna pomocy.

8 8 Wprowadzenie Co to jest simplitec Power Suite? Oczyść swój PC ze śmieci i spraw, że będzie pracował szybciej, wydajniej i stabilniej. simplitec Power Suite to narzędzie do optymalizacji i tuningu, przeznaczone dla komputerów posiadających nowoczesne oprogramowanie Windows. Analizuje i usuwa często występujące problemy z systemem oraz optymalizuje jego ustawienia. Narzędzie to umożliwia indywidualne dopasowanie systemu operacyjnego, oferując dodatkowe ustawienia i uzupełniając te dostępne w Windows. Wskazówka: przed usunięciem błędów oraz aktualizacją systemu tworzone są punkty przywracania systemu, które mogą zostać wykorzystane przez wybranie opcji "Cofnij zmiany". Może to chwilę potrwać, ale daje pewność, że system zostanie przywrócony do poprzedniego stanu. simplifast Kupna wersja simplifast umożliwia przyspieszenie Twojego PC przez zwiększenie jego wydajności i optymalizację startu systemu oraz ustawień internetowych. Dodatkową funkcją jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający wzrost wydajności PC. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. W dwóch prostych krokach komputer stanie się szybszy: najpierw dokładny proces skanowania przeprowadzi analizę komputera. Kliknięcie na "Usuń problemy" uruchomi proces optymalizacji komputera. Proces skanowania i analizy możesz przeprowadzić indywidualnie i osobno, klikając na "Pokaż szczegóły". Kliknięcie na "Skanuj" w nagłówku simplifast uruchomi proces uniwersalnego skanowania, zawierającego najważniejsze i najbardziej wydajne funkcje, mający na celu znalezienie ewentualnych błędów i optymalizacji. simpliclean Kupna wersja simpliclean zwiększa stabilność komputera i dokładnie go oczyszcza. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu profesjonalnych procesów oczyszczania i defragmentacji rejestru Windows oraz przez bezpieczne usuwanie niepotrzebnych plików. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień.

9 Wprowadzenie 9 W dwóch prostych krokach komputer stanie się wydajniejszy, a ryzyko zawieszenia się systemu zostanie ograniczone: najpierw dokładny proces skanowania przeprowadzi analizę komputera. Kliknięcie na "Usuń błędy" poprawi stabilność PC, usunie śmieci i zoptymalizuje ustawienia systemu. Proces skanowania i analizy możesz przeprowadzić indywidualnie i osobno, klikając na "Pokaż szczegóły". Kliknięcie na "Skanuj" w nagłówku simpliclean uruchomi proces uniwersalnego skanowania, zawierającego najważniejsze i najbardziej wydajne funkcje, mający na celu znalezienie ewentualnych błędów i optymalizacji. simplisafe Kupna wersja simplisafe troszczy się o Twoją sferę prywatną, poprawia bezpieczeństwo komputera i aktualizuje jego system. Dzieje się tak zarówno przez odzyskiwanie, jak i dokładne usuwanie niepotrzebnych plików oraz systematyczną aktualizację sterowników i oprogramowania. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Przeprowadź dokładną analizę komputera, uruchamiając proces skanowania przez kliknięcie na "Skanuj". Kliknięcie na "Szczegóły błędów" otwiera podgląd, umożliwiający przeprowadzenie ręcznej optymalizacji obszarów w przypadku znalezienia błędów.

10 10 Podgląd interfejsu programu simplitec oferuje 3 darmowe programy, umożliwiające sprawdzenie szybkości, stabilności i bezpieczeństwa Twojego PC: simplifast, simpliclean i simplisafe - każdy z nich w wersji FREE Edition. Każda z tych wersji pozwala na przeskanowanie systemu pod kątem doboru właściwych ustawień i stabilnego działania. Darmowe FREE Editions nie umożliwiają przeprowadzenia optymalizacji. Jeżeli pobrałeś któryś z trzech komponentów, widzisz podobny interfejs do tego. Przykład simplifast FREE Edition: Wskazówka: jeżeli pobierzesz kolejne darmowe narzędzie testowe simplitec, wszystkie trzy FREE Editions zostaną odblokowane i będziesz mógł z nich korzystać. Będą także pokazane w tym oknie. Obszary podglądu poszczególnych komponentów są zwinięte w celu lepszej przejrzystości. Otwórz podgląd poszczególnych skanów, klikając na "Pokaż szczegóły".

11 Wprowadzenie 11 Przejrzysty nagłówek: przy nazwie komponentu widzisz informację, czy wykonał on już skanowanie systemu. Jeżeli kliknąłeś na "Skanuj" i proces został zakończony, korzystając ze skali możesz odczytać "Ograniczenie PC", czyli informację o tym, jak bardzo system jest spowalniany przez niewłaściwe ustawienia i czy należy przeprowadzić jego optymalizację. W Pokaż szczegóły możesz otworzyć podgląd pojedynczych skanów dostępnych komponentów. Skanowanie: kliknięcie uruchamia proces skanowania wszystkich funkcji dostępnych we FREE Edition. W podglądzie poniżej wyświetlane są dokładne wyniki skanowania. Podgląd: wyświetlone są wszystkie funkcje komponentów, z możliwością pojedynczego skanowania. Ograniczenie systemu podawane jest na skali, w przedziale od niskie do wysokie. Funkcje dodatkowe: w kupnej wersji komponentów simplifast i simpliclean udostępnione są dodatkowe funkcje, umożliwiające dokładną optymalizację komputera. Możesz je uruchomić wchodząc w Szczegóły i usunąć tym samym ewentualne błędy. Aktywacja: jeżeli chcesz przeprowadzić proces skanowania mający na celu nie tylko optymalizację, ale także poprawienie prędkości, bezpieczeństwa i stabilności, kup i zarejestruj program simplitec Power Suite, który umożliwia kompaktową optymalizację systemu. Możesz też odblokować poszczególne komponenty. Jeżeli nabędziesz dwa komponenty, trzeci otrzymasz automatycznie, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Po przeprowadzeniu skanowania w simpliclean simplitec Power Suite może wyglądać jak poniżej. Budowa simplifast i simplisafe jest podobna, różnią je jedynie funkcje.

12 12 simplitec Power Suite w obszarze simpliclean: Pasek nagłówka simplifast w wersji do kupienia. Kliknięcie na "Skanuj" uruchomi proces sprawdzania systemu pod kątem wydajności, optymalizacji startu systemu i ustawień internetowych. Jeżeli zostaną znalezione jakieś błędy, na skali będzie wyświetlony stopień ograniczenia, a opis przycisków zmieni się w "Usuń błędy". Kliknij na nie, aby naprawić znalezione problemy. Dzięki temu praca na komputerze stanie się o wiele szybsza. Pasek nagłówka simpliclean w wersji do kupienia. Proces wyszukiwania błędów został już przeprowadzony, dlatego dostępny jest przycisk "Usuń błędy", umożliwiający naprawienie problemów jednym kliknięciem. Na skali widoczny jest stopień ograniczenia systemu na poziomie "wysoki". Oznacza to, że niezbędne jest natychmiastowe przeprowadzenie optymalizacji, mające na celu usunięcie z systemu zbędnych plików i oczyszczenie rejestru Windows. Dzięki temu zapewniona będzie stabilność komputera podczas pracy. W podglądzie simpliclean widzisz dokładnie, w których obszarach funkcyjnych znaleziono błędy i ile ich jest. Dzięki Operacjom możesz pojedynczo usunąć każdy błąd z danego obszaru.

13 Wprowadzenie 13 Pasek nagłówka simplisafe w wersji do kupienia. Kliknięcie na "Skanuj" uruchomi proces sprawdzania systemu pod kątem bezpieczeństwa. Jeżeli zostaną znalezione jakieś błędy, na skali będzie wyświetlony stopień ograniczenia, a opis przycisków zmieni się w "Szczegóły błędów". Kliknięcie na przycisk spowoduje wyświetlenie menu z dostępnymi funkcjami. Każdej funkcji przypisany jest osobny przycisk, umożliwiający aktualizację lub zabezpieczenie systemu. Przywróć pliki: jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki i na dodatek opróżniłeś Kosz, możesz spróbować je odzyskać, korzystając z tej funkcji. Znajdziesz ją także w simplisafe, w menu "Przywróć usunięte pliki". Tryb maksymalnej prędkości: Tryb maksymalnej prędkości do dodatkowego wzrostu wydajności. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

14 14 Aktywacja programów Możesz pobrać jedną lub kilka darmowych wersji "FREE Editions" i przeskanować system w poszukiwaniu błędów, ale nie możesz ich naprawić. Aby usunąć znalezione błędy, niezbędny jest zakup określonych komponentów lub wersji programu simplitec Power Suite, która będzie zawierała narzędzia umożliwiające pozbycie się wszelkich problemów. Wskazówka: jeżeli zakupisz dwa osobne komponenty i je aktywujesz, otrzymasz 3 za darmo. 1. Po przeprowadzeniu procesu skanowania, w nagłówku komponentu pojawi się opcja "Usuń błędy" lub "Szczegóły błędów". Kliknięcie na nią spowoduje przeniesienie na internetową stronę simplitec, na której można dokonać zakupu niezbędnych komponentów. Lub: kliknij na dole programu na "Kup teraz". Zostanie wyświetlona internetowa strona simplitec, na której możesz dokonać zakupu simplitec Power Suite. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na stronie. Numer seryjny otrzymasz bezpośrednio na stronie. Zostanie on także wysłany na podany przez Ciebie W górnej części programu dostępny jest przycisk "Aktywacja". Kliknięcie na niego otwiera okno "Aktywacja produktu". 3. Wybierz tu zakupioną wersję simplitec Power Suite lub komponentu, którą chcesz aktywować. Następnie wpisz otrzymany numer seryjny. 4. Zarejestruj się przez Internet, co umożliwi uruchomienie programu.

15 simplifast 15 simplifast Pełna wersja simplifast umożliwia przyspieszenie Twojego PC przez zwiększenie jego wydajności i optymalizację startu systemu oraz ustawień internetowych. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Konfiguracja uruchamiania systemu Jeżeli chcesz przyspieszyć uruchamianie i wyłączanie komputera, skorzystaj z tej funkcji. Pozwala ona na wyłączenie tych wpisów startu systemu, które są wczytywane podczas uruchamiania komputera, niepotrzebnie obciążając pamięć, a nawet blokując inne procesy. Informacja: w programach usuniętych z autostartu nic się nie zmieni. Po uruchomieniu, program będzie potrzebował trochę więcej czasu, aby być gotowy do użycia. Optymalizowanie usług Usługi są uruchamiane podczas startu komputera. Pracują przeważnie w tle, czekając na ich użycie. Jednak większość z nich nie jest potrzebna do prawidłowego działania komputera i może negatywnie wpływać na jego wydajność. Ta funkcja pozwoli wyraźnie przyspieszyć Twój PC, wyłączając nieużywane, nieważne i niewykorzystywane usługi Windows. Tuning Internetu Ta funkcja umożliwia automatyczną optymalizację parametrów ustawień internetowych w przeglądarkach Microsoft Internet Explorer i Mozilla Firefox. Dzięki temu odczujesz znaczny wzrost szybkości podczas przeglądania stron w Internecie. Przed rozpoczęciem optymalizacji, zamknij wszystkie otwarte przeglądarki internetowe. Uwaga! Tuning Internetu dotyczy łącza szerokopasmowego (n p. DSL lub przez kabel).

16 16 Defragmentacja dysków Pliki zapisywane przez Windows nie są z reguły układane na dysku systemowym jeden obok drugiego. Ciągłe operacje zapisywania i usuwania prowadzą z biegiem czasu do podzielenia (fragmentacji) plików. To z kolei wydłuża uruchamianie i zapisywanie danych, a praca na komputerze staje się powolna. Ta funkcja simplifast pozwala na naprawienie tego procesu, powodując połączenie (defragmentację) podzielonych i rozsypanych danych, wpływając jednocześnie na wyraźnie szybszy i wydajniejszy dostęp do plików. Tryb maksymalnej prędkości W simplitec Power Suite oraz w kupnej wersji simplifast udostępniony jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający aktywację dodatkowej mocy. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Co dokładnie robi Tryb maksymalnej prędkości? Program, który uruchomisz po aktywowaniu Trybu maksymalnej prędkości otrzymuje wyższy priorytet procesów, co oznacza, że jego procesy są obliczane w pierwszej kolejności. Dzięki temu program szybciej reaguje na wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika, lepiej wykonując procesy wymagające wielu obliczeń. Zarządzanie energią Windows przechodzi do trybu "Najwyższa wydajność". Usługi działające w tle, przede wszystkim te niepotrzebne, są wyłączane. Wyłączony zostaje styl Aero dostępny w Windows Vista i 7.

17 simpliclean 17 simpliclean Pełna wersja simpliclean poprawia stabilność komputera i dokładnie go oczyszcza. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu profesjonalnych procesów oczyszczania i defragmentacji rejestru Windows oraz przez bezpieczne usuwanie niepotrzebnych plików. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Usuń niepotrzebne pliki Wiele programów tworzy pliki, niezbędne to wykonania danego procesu. Te tymczasowe pliki nie są jednak w większości przypadków kasowane w całości, mimo że nie są już potrzebne. Użycie tej funkcji umożliwia usunięcie wszystkich tymczasowych plików i oczyszczenie w ten sposób komputera ze śmieci. Nie ponosisz przy tym żadnego ryzyka - usuwane są tylko te pliki, które nie są potrzebne. Bezpieczne usuwanie zawartości kosza Pliki kasowane przy wykorzystaniu procesu usuwania dostępnego w Windows (Kosz), nie są niszczone całkowicie. Można je przywrócić korzystając z programów do przywracania plików. Ta funkcja umożliwia pełne skasowanie zawartości kosza, przez zastąpienie jej danymi zawierającymi przypadkowe cyfry. Proces ten uniemożliwia odzyskanie usuniętych plików - nawet przy wykorzystaniu specjalnych programów do ratowania - oraz ich wyśledzenie przez szkodliwe programy. Informacja: niemożliwe jest także ich przywrócenie przez wykorzystanie programu do odzyskiwania plików simplitec. Oszczędność energii Ta funkcja umożliwia zlokalizowanie i wyłączenie elementów zużywających najwięcej energii w systemie. Dzięki temu ograniczysz pobór prądu komputera bądź wydłużysz żywotność baterii w laptopie. Oprócz planów zasilania dostępnych w Windows, simplitec Power Suite utworzy i włączy własny tryb oszczędzania. Wchodząc w Panel sterowania możesz w każdej chwili wrócić do poprzedniego planu oszczędzania.

18 18 Oczyszczanie rejestru Rejestr Windows jest centralnym plikiem konfiguracyjnym systemu: tu zapisywane są ustawienia i skróty instalowanych programów. Z czasem powstaje jednak coraz więcej nieważnych wpisów, które mogą zostać bez ryzyka usunięte. Duża liczba nieważnych wpisów zagraża poza tym stabilności i wydajności PC. Dzięki funkcji "Oczyść rejestr" usuniesz wszystkie nieważne wpisy znajdujące się w rejestrze! Komputer zostaje dokładnie przeskanowany, znalezione błędy usunięte a niezbędne naprawy przeprowadzone. Defragmentacja rejestru Proces ciągłego odczytu i zapisu w bazie danych rejestru powoduje wzrost jego objętości. Ta funkcja oczyszcza rejestr Windows i poprawia puste sekcje. Dzięki temu rejestr Windows zajmuje mniej miejsca, a informacje są łatwiej dostępne.

19 simplisafe 19 simplisafe Pełna wersja simplisafe troszczy się o Twoją sferę prywatną, poprawia bezpieczeństwo komputera i aktualizuje jego system. Dzieje się tak zarówno przez odzyskiwanie, jak i dokładne usuwanie niepotrzebnych plików oraz systematyczną aktualizację sterowników i oprogramowania. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Usuwanie śladów Internetu Odwiedzanie stron internetowych pozostawia wiele trwałych, często ukrytych i niechcianych śladów, które są zapisywane w różnych folderach systemu komputera. Ta funkcja umożliwia usunięcie jednym kliknięciem tymczasowych plików internetowych, ciasteczek i historii przeglądania. Co jest usuwane? Pliki zapisywane na dysku komputera podczas przeglądania stron w Internecie (np. obrazy). Adresy odwiedzanych stron internetowych. Adresy wyszukiwanych stron; dane lokalnie zapisywanych formularzy wypełnianych w Internecie; lokalnie zapisane hasła. Ciasteczka pozostawione przez odwiedzane strony internetowe. Oczyszczana jest lista pobranych plików. Wskazówka: przed rozpoczęciem usuwania śladów internetowych, zamknij wszystkie otwarte przeglądarki. Aktualizacja sterowników Zainstalowane sterowniki zostaną sprawdzone pod kątem aktualności i ewentualnie udostępnione do pobrania. To pozwoli na szybką instalację sterowników do chipsetów, kart graficznych i dźwiękowych, bez potrzeby szukania ich w Internecie. Informacja: simplitec Power Suite przeszuka w tym celu własną bazę danych. W tym celu komputer musi być połączony z Internetem.

20 20 Aktualizacja programów Ta funkcja umożliwia wyszukanie przestarzałych wersji programów zainstalowanych w systemie i ich aktualizację do najnowszej wersji. Po zakończeniu procesu skanowania wybierz żądane aktualizacje, pobierz je i zainstaluj, pamiętając o warunkach producenta danego oprogramowania. Korzystając z aktualnych wersji, programy działają stabilniej, a możliwość powstania niebezpiecznych lub bezpieczeństwa zostaje ograniczona. 1. Kliknięcie na "Skanuj" spowoduje uruchomienie procesu wyszukującego przestarzałe wersje programów. 2. Jeżeli przestarzałe wersje programów zostaną znalezione, kliknij na "Aktualizuj". W oknie zostanie wyświetlona lista wszystkich przestarzałych programów zainstalowanych w systemie. 3. Aby pobrać wymaganą aktualizację, kliknij na "Aktualizuj". Jeżeli proces pobierania zostanie zakończony, zainstaluj aktualizację, pamiętając o warunkach producenta danego oprogramowania. Postępuj zgodnie z poleceniami wydawanymi przez instalator programu. Dateirettung Zarówno w simplitec Power Suite, jak i w kupnej wersji simplisafe, możesz korzystać z dostępnego przycisku, umożliwiającego odzyskiwanie danych. Użyj tej funkcji, jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki znajdujące się w koszu Windows i chcesz je przywrócić. Im szybciej po skasowaniu będziesz próbował odzyskać dane, tym większa szansa na całkowite przywrócenie pełnego pliku. Aby odzyskać pliki postępuj następująco: 1. Otwórz simplitec Power Suite lub zakupioną wersję simplisafe. Kliknij na przycisk "Skanuj", który znajduje się za funkcją "Przywróć usunięte pliki". Program przeprowadzi wyszukiwanie usuniętych plików. 2. Kliknij na przycisk "Pokaż pliki". Zostanie otwarte okno, w którym wyświetlone są wszystkie dyski twarde. 3. Kliknięcie na symbol plusa przy jednym z dysków otworzy jego foldery. W ten sposób możesz wyszukać usunięte pliki. Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z pola wyszukiwania i podanie określonych plików lub wpisanie ich pełnych nazw. 4. Zaznacz pliki, które mają zostać przywrócone.

21 simplisafe Kliknij na przycisk "Przywróć pliki". Uwaga! Przywracając plik zapisz go na innym dysku, niż ten, z którego został usunięty. Proces przywracania pliku może spowodować zapisanie go w miejscu, w którym znajdują się części pliku źródłowego. Jeżeli tak się stanie, odzyskanie całego pliku może być niemożliwe. Pojawi się okno, w którym wybierz miejsce zapisu przywróconego pliku, a następnie potwierdź klikając na "OK". Dokładne niszczenie usuniętych plików Użycie tej funkcji pozwala na przeskanowanie komputera w poszukiwaniu usuniętych plików, które mogły zostać przywrócone przez inne osoby. Przywrócenie jest możliwe, jeżeli pliki zostały usunięte przy wykorzystaniu standardowego procesu kasowania dostępnego w Windows. Funkcja "Dokładne niszczenie usuniętych plików" pozwala na dokładne kasowanie danych. Są one zastępowane ciągiem przypadkowych cyfr, przez co ich późniejsze przywrócenie staje się niemożliwe. Proces ten uniemożliwia odzyskanie usuniętych plików, nawet przy wykorzystaniu specjalnych programów do ratowania oraz ich wyśledzenie przez szkodliwe programy.

22 22 Odzyskiwanie plików Zarówno w simplitec Power Suite, jak i w kupnej wersji simplisafe, możesz korzystać z dostępnego przycisku, umożliwiającego odzyskiwanie danych. Użyj tej funkcji, jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki znajdujące się w koszu Windows i chcesz je przywrócić. Im szybciej po skasowaniu będziesz próbował odzyskać dane, tym większa szansa na całkowite przywrócenie pełnego pliku. Aby odzyskać pliki postępuj następująco: 1. Otwórz simplitec Power Suite lub zakupioną wersję simplisafe. Kliknij na przycisk "Skanuj", który znajduje się za funkcją "Przywróć usunięte pliki". Program przeprowadzi wyszukiwanie usuniętych plików. 2. Kliknij na przycisk "Pokaż pliki". Zostanie otwarte okno, w którym wyświetlone są wszystkie dyski twarde. 3. Kliknięcie na symbol plusa przy jednym z dysków otworzy jego foldery. W ten sposób możesz wyszukać usunięte pliki. Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z pola wyszukiwania i podanie określonych plików lub wpisanie ich pełnych nazw. 4. Zaznacz pliki, które mają zostać przywrócone. 5. Kliknij na przycisk "Przywróć pliki". Uwaga! Przywracając plik zapisz go na innym dysku, niż ten, z którego został usunięty. Proces przywracania pliku może spowodować zapisanie go w miejscu, w którym znajdują się części pliku źródłowego. Jeżeli tak się stanie, odzyskanie całego pliku może być niemożliwe. Pojawi się okno, w którym wybierz miejsce zapisu przywróconego pliku, a następnie potwierdź klikając na "OK".

23 Tryb maksymalnej prędkości 23 Tryb maksymalnej prędkości W simplitec Power Suite oraz w kupnej wersji simplifast udostępniony jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający aktywację dodatkowej mocy. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Co dokładnie robi Tryb maksymalnej prędkości? Program, który uruchomisz po aktywowaniu Trybu maksymalnej prędkości otrzymuje wyższy priorytet procesów, co oznacza, że jego procesy są obliczane w pierwszej kolejności. Dzięki temu program szybciej reaguje na wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika, lepiej wykonując procesy wymagające wielu obliczeń. Zarządzanie energią Windows przechodzi do trybu "Najwyższa wydajność". Usługi działające w tle, przede wszystkim te niepotrzebne, są wyłączane. Wyłączony zostaje styl Aero dostępny w Windows Vista i 7.

24 24 Cofnij zmiany Od Windows XP, w przypadku większych i ważnych dla systemu zmian, automatycznie tworzone są tzw. punkty przywracania (punkty kontrolne systemu), umożliwiające przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu. Może okazać się to konieczne, jeżeli nowo zainstalowane programy, sterowniki itp. spowodują niestabilne działanie komputera lub nawet jego awarię. Punkty przywracania można tworzyć także ręcznie. Z funkcji przywracania systemu można korzystać tylko wtedy, jeżeli na dysku twardym znajduje się co najmniej 200 MB wolnej pamięci. Jeżeli tak nie jest, Windows automatycznie wyłącza tę funkcję. Podczas przywracania systemu nie są kasowane osobiste dane, jak np. maile czy Ulubione. Jednak ich wcześniejsze zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi - przywracanie może się nie udać. W razie potrzeby możesz cofnąć proces przywracania systemu. Przywracanie systemu w Windows XP Aby przywrócić system w Windows XP postępuj następująco: 1. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 2. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 3. Po prawej stronie w asystencie wybierz zadanie "Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu" i potwierdź wybór klikając na "Dalej". Zostanie wyświetlony kalendarz z zaznaczonymi dniami, podczas których zostały utworzone punkty przywracania. 4. Wybierz w kalendarzu odpowiedni dzień. Na liście po prawej stronie pojawi się punkt przywracania. 5. Wybierz z listy żądany punkt przywracania i kliknij na "Dalej". Pokazana zostanie informacja o wybranym punkcie przywracania. 6. Potwierdź swój wybór klikając na "Dalej". Rozpocznie się proces przywracania systemu: komputer zostanie wyłączony i uruchomiony ponownie. Po włączeniu

25 komputera proces przywracania systemu będzie zakończony, a Ty otrzymasz odpowiedni komunikat. Cofnij zmiany 25 Wskazówka: jeżeli przywracanie nie zostanie przeprowadzone pomyślnie, otrzymasz informację o tym. Spróbuj skorzystać wówczas z innego punktu przywracania, ponownie włączając asystenta i wybierając inną datę zapisanego punktu przywracania. Uwaga! Jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub: B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu. Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (XP) Jeżeli planujesz przeprowadzenie dużej liczby instalacji lub deinstalacji aplikacji, lub chcesz zainstalować nowy sprzęt, zaleca się ręczne stworzenie nowego punktu przywracania. W przypadku komunikatów błędów, możesz przywrócić system i komputer będzie pracował stabilnie jak wcześniej. By to zrobić, wykonaj następujące kroki: 1. Zamknij wszystkie programy przed uruchomieniem asystenta przywracania. 2. Otwórz simplitec Power Suite, przełącz na "PC wydajność & Internet" i kliknij "Przywracanie systemu". lub: Przejdź do Menu Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Zostanie uruchomiony asystent przywracania systemu. 3. Po prawej stronie asystenta wybierz zadanie "Utwórz punkt przywracania" i potwierdź wybór klikając na "Dalej". 4. Wprowadź opis punktu przywracania, by łatwo go rozpoznać gdy trzeba będzie przeprowadzić przywracanie systemu. (Data i czas zostaną dodane automatycznie) 5. Po kliknięciu na "Utwórz", zostanie utworzony punkt przywracania systemu. Uwaga: Nie można wprowadzać zmian do utworzonego punktu przywracania.

26 26 Cofnij przywracanie systemu w Windows XP. Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu postępuj zgodnie z tymi krokami: 1. Zamknij wszystkie programy przed uruchomieniem asystenta przywracania. 2. Uruchom asystenta w Menu Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. 3. Po prawej stronie asystenta wybierz zadanie "Cofnij moje ostatnie przywracanie" i potwierdź wybór klikając na "Kontynuuj". Przywracanie systemu zostanie cofnięte i poprzedni stan zostanie przywrócony. Przywracanie systemu w Windows Vista Aby przywrócić system w Windows Vista postępuj następująco: 1. Zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Panel sterowania > po lewej: Strona główna Panelu sterowania > System i konserwacja > Kopia zapasowa lub przywracanie > po lewej: Napraw system Windows za pomocą funkcji przywracania systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie Przywróć pliki i ustawienia systemowe (Przywracanie systemu) > Zalecane przywracanie. 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub:

27 B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu. Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Vista) Postępuj zgodnie z poniższymi krokami by utworzyć punkt przywracania: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Zaloguj się na kontro Administratora lub z takimi samymi uprawnieniami. Cofnij zmiany Otwórz simplitec Power Suite, przełącz na "PC wydajność & Internet" i kliknij "Przywracanie systemu". lub: Przejdź do Menu Start > Panel sterowania, po lewej: Strona główna Panelu sterowania -> System i konserwacja -> Centrum kopii zapasowych i przywracania, po lewej: Utwórz punkt przywracania lub zmień ustawienia. Zostanie uruchomiony asystent przywracania systemu. 4. Wybierz dyski twarde (partycje) do monitorowania. (Brak zaznaczenia oznacza, że przywracanie automatyczne jest wyłączone i nie są ustawione żadne punkty przywracania.) 5. Kliknij "Utwórz" i podaj opisową nazwę punktu przywracania. 6. Potwierdź klikając na "OK". Po kliknięciu na "Utwórz", zostanie utworzony punkt przywracania systemu. Cofnięcie przywracania systemu w Windows Vista Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu postępuj zgodnie z tymi krokami: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Przejdź do Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. 3. Potwierdź klikając "Kontynuuj". 4. W oknie "Przywracanie systemu" możesz aktywować "Zalecany punkt przywracania" lub wybrać "Wybierz inny punkt przywracania". 5. Kliknij "OK" by zatwierdzić wybór. 6. Wybierz żądany punkt przywracania i potwierdź klikając na "Zakończ". Komputer zostanie przywrócony do stanu z punktu przywracania.

28 28 Przywracanie systemu w Windows 7 Aby przywrócić system w Windows 7 postępuj następująco: 1. Zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Panel sterowania > System i ochrona > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie datę punktu przywracania. Jeżeli żądany punkt przywracania nie znajduje się na liście, aktywuj opcję "Pokaż pozostałe punkty przywracania". 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Lub: Kliknij na menu Start i w polu wyszukiwarki wpisz "System". Z wyświetlonych wyników wybierz "System", a następnie kliknij na "Ochrona systemu". Dalej postępuj zgodnie z informacjami zawartymi w punkcie 4. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub: B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu.

29 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Windows 7) Cofnij zmiany 29 Jeżeli chcesz utworzyć punkt przywracania systemu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Zaloguj się do konta posiadającego prawa administratora. 2. Zamknij wszystkie programy. 3. Otwórz menu Start > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. W dolnym obszarze okna dialogowego wpisz nazwę punktu a następnie kliknij na "Utwórz" - punkt przywracania systemu zostanie utworzony. Lub: Wejdź w menu Start i wpisz w polu wyszukiwania "System". Następnie wybierz "System" i kliknij na "Ochrona systemu". Kontynuuj zgodnie z punktem 3. Cofnij przywracanie systemu (Windows 7). Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Otwórz menu Start > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. Lub: Wejdź w menu Start i wpisz w polu wyszukiwania "System". Następnie wybierz "System" i kliknij na "Ochrona systemu". 3. Kliknij na "Cofnij przywracanie systemu". 4. Sprawdź zaznaczone opcje i kliknij na "Zakończ"

30 30 Przywracanie systemu w Windows 8 Aby przywrócić system w Windows 8 postępuj następująco: 1. Jeżeli na komputerze jest zarejestrowanych kilku użytkowników, zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Otwórz interfejs Windows 8, korzystając z klawiatury wpisz "rstui.exe", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie datę punktu przywracania. Jeżeli żądany punkt przywracania nie znajduje się na liście, aktywuj opcję "Pokaż pozostałe punkty przywracania". 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. Postępuj następująco: Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną zawierającą Windows 8. Po jej wczytaniu wybierz "Opcje naprawy". Następnie wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. Ręczne tworzenie punktu przywracania systemu (Windows 8) Aby utworzyć punkt przywracania systemu postępuj następująco: 1. Jeżeli na komputerze jest zarejestrowanych kilku użytkowników, zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz interfejs Windows 8 i korzystając z klawiatury wpisz "Panel sterowania", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty Panel sterowania. Wybierz System i ochrona > System > Ochrona systemu i kliknij na "Utwórz". Nadaj jednoznaczną nazwę i kliknij na "Utwórz". Zostanie utworzony punkt przywracania.

31 Cofnij zmiany 31 Anulowanie punktu przywracania systemu (Windows 8) Jeżeli chcesz unieważnić przywracanie, postępuj następująco: 1. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 2. Otwórz interfejs Windows 8 i korzystając z klawiatury wpisz "Panel sterowania", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty Panel sterowania. Wybierz > System i ochrona > System > Ochrona systemu > Przywracanie systemu. 3. Kliknij na "Cofnij przywracanie systemu". 4. Sprawdź wybrane opcje, a następnie kliknij na "Gotowe"

32 32 Indeks A Aktualizacja programów...20 Aktualizacja sterowników...19 Aktywacja programów...14 Anulowanie punktu przywracania systemu (Windows 8) B Bezpieczne usuwanie zawartości kosza C Co to jest simplitec Power Suite?...8 Cofnięcie przywracania systemu w Windows Vista Cofnij przywracanie systemu (Windows 7) Cofnij przywracanie systemu w Windows XP Cofnij zmiany...24 Copyright...2 D Dateirettung...20 Defragmentacja dysków...16 Defragmentacja rejestru...18 Dokładne niszczenie usuniętych plików K Konfiguracja uruchamiania systemu N Numer seryjny...6 O Oczyszczanie rejestru...18 Odinstalowanie programu...5 Odzyskiwanie plików Optymalizowanie usług...15 Oszczędność energii

33 Indeks 33 P Podgląd interfejsu programu Pomoc techniczna... 5 Przywracanie systemu w Windows Przywracanie systemu w Windows Przywracanie systemu w Windows Vista...26 Przywracanie systemu w Windows XP R Ręczne tworzenie punktu przywracania systemu (Windows 8) S simpliclean...8, 17 simplifast...8, 15 simplisafe...9, 19 T Tryb maksymalnej prędkości... 16, 23 Tuning Internetu U Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Vista)...27 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Windows 7)...29 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (XP)...25 Usuń niepotrzebne pliki...17 Usuwanie śladów Internetu W Wprowadzenie...8 Wskazówki dotyczące pomocy programu...6 Z Zanim rozpoczniesz...6

AVG PC TuneUp 2014. Podręcznik użytkownika. Korekta dokumentu 2014.06 (3/19/2014)

AVG PC TuneUp 2014. Podręcznik użytkownika. Korekta dokumentu 2014.06 (3/19/2014) AVG PC TuneUp 2014 Podręcznik użytkownika Korekta dokumentu 2014.06 (3/19/2014) C opyright AVG Technologies C Z, s.r.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością swoich właścicieli.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Total Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji...

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... Spis treści 1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... 7 1.3 Wymagania systemowe i obsługiwane nośniki...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Internet Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Acronis Internet Security Suite 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.05.20 Copyright 2010 Acronis Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej książki nie może

Bardziej szczegółowo

RTM Podręcznik użytkownika

RTM Podręcznik użytkownika RTM Podręcznik użytkownika Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 1.1 Wprowadzenie... 7 1.1.1 Co to jest Acronis True Image Home 2012?... 7 1.1.2 Co to jest Acronis True Image Home 2012 Plus Pack?... 7 1.1.3

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Bitdefender Internet Security 2015 Podręcznik użytkownika Data publikacji 10/21/2014 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji

Bardziej szczegółowo

RTM. Podręcznik użytkownika

RTM. Podręcznik użytkownika RTM Podręcznik użytkownika Copyright Acronis International GmbH, 2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager, Acronis Secure Zone, Acronis

Bardziej szczegółowo

Update 2. Podręcznik użytkownika

Update 2. Podręcznik użytkownika Update 2 Podręcznik użytkownika Spis treści 1 Wprowadzenie...7 1.1 Co to jest Acronis True Image 2014?... 7 1.2 Co to jest Acronis True Image 2014 Premium?... 8 1.3 Nowości w tej wersji... 8 1.4 Wymagania

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Oświadczenie dotyczące praw autorskich Copyright Acronis International GmbH, 2002-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2.

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2. Instrukcja obsługi Client_Mozy Wersja 2.2. Spis treści Wstęp... 1 1. Program Clinet_Mozy informacje ogólne... 2 2. Co nowego?... 3 3. Instalowanie programu Client_Mozy... 5 I. Pobieranie klienta Client_Mozy...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Bitdefender Total Security 2015 Podręcznik użytkownika Data publikacji 10/21/2014 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8.1/8/7/Vista/XP x86 SP3/XP x64 SP2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Copyright 2015

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 Spis treści Internet Security 2015 Spis treści Rozdział 1: Instalacja...5 1.1 Przed pierwszą instalacją...6 1.2 Instalowanie produktu po raz pierwszy...6 1.3 Instalowanie i uaktualnianie

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Instalacja...5

Rozdział 1: Instalacja...5 F-Secure Internet Security 2014 F-Secure Internet Security 2014 Spis treści 2 Spis treści Rozdział 1: Instalacja...5 1.1 Przed pierwszą instalacją...6 1.2 Instalowanie produktu po raz pierwszy...7 1.3

Bardziej szczegółowo

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika

G DATA AntiVirus 2008. Podręcznik użytkownika G DATA AntiVirus 2008 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 8.00

Podręcznik użytkownika wersja 8.00 wersja 8.00 Antivirus Antispam Intrusion Guard Personal Firewall Parental Control Privacy Tools Ograniczona gwarancja Norman gwarantuje, że załączona płyta CD-ROM lub DVD oraz dokumentacja nie zawierają

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2009 BitDefender BitDefender Antivirus 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2009.08.27 Copyright 2009 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2009 BitDefender BitDefender Total Security 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2009.08.27 Copyright 2009 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Acronis Disk Director 11 Home. Podręcznik użytkownika

Acronis Disk Director 11 Home. Podręcznik użytkownika Acronis Disk Director 11 Home Podręcznik użytkownika Copyright Acronis, Inc., 2000-2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager, Acronis Secure Zone,

Bardziej szczegółowo

Program Acronis Backup & Recovery 11.5 Serwer dla systemu Linux. podręcznik użytkownika

Program Acronis Backup & Recovery 11.5 Serwer dla systemu Linux. podręcznik użytkownika Program Acronis Backup & Recovery 11.5 Serwer dla systemu Linux podręcznik użytkownika Oświadczenie dotyczące praw autorskich Copyright Acronis International GmbH, 2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Home Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4.

avast! antivirus Home Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym sjest wirus?...

Bardziej szczegółowo

Partition Manager 12 Home

Partition Manager 12 Home Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Partition Manager 12 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8 / 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS Copyright

Bardziej szczegółowo

Norton 360 TM. Instrukcja użytkowania

Norton 360 TM. Instrukcja użytkowania Norton 360 TM Instrukcja użytkowania Spis treści: 1. Funkcjonalności aplikacji Norton 360 TM... 3 1.1. Zabezpieczenia komputera... 3 1.1.1. Szczegóły... 3 1.1.2. Skanowanie... 4 1.1.3. Norton LiveUpdate...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika i Spis treści McAfee Wireless Protection 5 McAfee SecurityCenter 7 Funkcje...8 Korzystanie z programu SecurityCenter...9 Nagłówek...9 Lewa kolumna...9 Okienko główne...10 Jak działają

Bardziej szczegółowo

G Data Security 2011. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2011. Podręcznik użytkownika G Data Security 2011 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

2005 porad dla peceta

2005 porad dla peceta 2005 porad dla peceta Spis porad PC FORMAT 1 2005 porad dla peceta Windows XP Service Pack 2 1. Blokowanie wyskakujących okienek Po zainstalowaniu dodatku SP2 w programie Internet Explorer zostanie włączona

Bardziej szczegółowo