Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone."

Transkrypt

1

2 2 Copyright Niniejsza dokumentacja jest prawnie chroniona. Wszelkie prawa, szczególnie prawa do powielania, obrotu i tłumaczenia, są zastrzeżone. Żadna część dokumentacji nie może być reprodukowana w formie kopii, mikrofilmów lub innych formach, jak również przetwarzana na język maszynowy, szczególnie język maszyn przetwarzania danych bez wyraźnej, pisemnej zgody wydawcy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe nazwy produktów są zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. Zmiany zawartości, jak również modyfikacje programu są zastrzeżone. Copyright simplitec GmbH Wszystkie prawa zastrzeżone. simplitec jest zarejestrowanym znakiem towarowym simplitec GmbH. Pozostałe wymienione nazwy produktów mogą być zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do określonych producentów.

3 Copyright 3 Spis treści Copyright 2 Pomoc techniczna 5 Odinstalowanie programu 5 Zanim rozpoczniesz 6 Numer seryjny 6 Wskazówki dotyczące pomocy programu 6 Wprowadzenie 8 Co to jest simplitec Power Suite? 8 Podgląd interfejsu programu 10 Aktywacja programów 14 simplifast 15 Konfiguracja uruchamiania systemu 15 Optymalizowanie usług 15 Tuning Internetu 15 Defragmentacja dysków 16 Tryb maksymalnej prędkości 16 simpliclean 17 Usuń niepotrzebne pliki 17 Bezpieczne usuwanie zawartości kosza 17 Oszczędność energii 17 Oczyszczanie rejestru 18 Defragmentacja rejestru 18 simplisafe 19 Usuwanie śladów Internetu 19 Aktualizacja sterowników 19 Aktualizacja programów 20 Dateirettung 20 Dokładne niszczenie usuniętych plików 21 Odzyskiwanie plików 22 Tryb maksymalnej prędkości 23 Cofnij zmiany 24

4 4 Przywracanie systemu w Windows XP 24 Przywracanie systemu w Windows Vista 26 Przywracanie systemu w Windows 7 28 Przywracanie systemu w Windows 8 30 Indeks 32

5 Pomoc techniczna 5 Pomoc techniczna Drogi kliencie simplitec, naszym celem jest udzielenie Ci rzetelnej, szybkiej i fachowej pomocy. Przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę możesz korzystać z udostępnionego przez nas systemu pomocy. Zarejestruj się bezpłatnie na stronie Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań. Możesz też samemu o coś zapytać - użytkownicy na pewno Ci pomogą. Mailowa pomoc techniczna: na każdy produkt simplitec otrzymujesz roczną, bezpłatną pomoc techniczną drogą mailową przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Ważne: aby móc korzystać z bezpłatnej pomocy technicznej drogą mailową, zakupiony produkt simplitec musi posiadać aktywny abonament. Po upływie 12- miesięcznego abonamentu, wygasa możliwość korzystania z pomocy technicznej. Rejestracja zakupionego produktu simplitec następuje przez wpisanie jego numeru seryjnego. Dopiero po przeprowadzeniu rejestracji możesz korzystać ze wszystkich funkcji produktu. Rejestracji możesz dokonać na stronie (strona dostępna w języku angielskim), wybierając opcję "Register" lub logując się na swoim koncie, jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem. Na dole tej strony znajdziesz "Pomoc techniczną". Po kliknięciu na "Pomoc techniczna" wyświetli się okno dialogowe. Wybierz produkt, którego będzie dotyczyć pytanie i wpisz je w odpowiednim miejscu. Kliknięcie na "Wyślij pytanie" spowoduje przesłanie pytania do zespołu pomocy technicznej simplitec. Odpowiedź na zadanie pytanie powinieneś otrzymać po niedługim czasie. Odinstalowanie programu Jeżeli chcesz usunąć simplitec Power Suite, możesz zrobić to wchodząc w Panel sterowania > Dodaj usuń programy (lub Programy i funkcje). Lub w menu Start > Wszystkie programy > simplitec > Serwis i Wsparcie > Odinstaluj program.

6 6 Zanim rozpoczniesz Numer seryjny Do każdego produktu dołączony jest numer seryjny. Jest on potrzebny do aktywacji oprogramowania i uprawnia do korzystania z dodatkowych usług. Z tego powodu należy go przechowywać w bezpiecznym miejscu. Do czego służy numer seryjny Numer seryjny umożliwia jednoznaczne przypisanie simplitec Power Suite do określonego użytkownika. Zapobiega on również niewłaściwemu wykorzystaniu oprogramowania, dzięki czemu możemy zaoferować Ci optymalny stosunek jakości do ceny. Gdzie znajduje się numer seryjny W przypadku wersji internetowych (wersje do pobrania), numer seryjny potrzebny do aktywacji oprogramowania zostanie dostarczony za pośrednictwem poczty zaraz po dokonaniu zakupu. Znajduje się on również w polu informacji interfejsu programu. Kiedy numer seryjny jest potrzebny Podanie numeru seryjnego wymagane jest podczas pierwszego uruchomienia simplitec Power Suite oraz podczas aktywacji dodatkowych funkcji. Wskazówki dotyczące pomocy programu Pomoc programu zawiera szczegółowe informacje dotyczące obsługi programu oraz wiele informacji dodatkowych. Wiele ważnych pojęć jest wyróżnione w tekście kursywą i mogą one zostać kliknięte w celu uzyskania krótkiego objaśnienia. Pomoc kontekstowa: Wcisnąć przycisk "F1" na klawiaturze komputera, w dowolnym miejscu otwartego programu, a pomoc otworzy się automatycznie wraz z artykułem pasującym do tematu. Funkcja wyszukiwania: By wyszukać określone wyrazy w pomocy, należy użyć funkcji wyszukiwania i wprowadzić pojedyncze słowo lub w przypadku większej ilości szukanych wyrazów skorzystać z logicznych operatorów (np. OR, AND, NEAR): OR (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista wszystkich tematów, które zawierają jeden z tych dwóch wyrazów lub oba te wyrazy. AND (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista tylko tych tematów, które zawierają obydwa wyrazy. NEAR (między dwoma wyrazami): Pojawi się lista tylko tych tematów, które zawierają obydwa wyrazy. Jednak pomiędzy szukanymi wyrazami może się znajdować maksymalnie 6 innych wyrazów.

7 Zanim rozpoczniesz 7 NOT (przed jednym wyrazem): Nie pojawią się tematy, które zawierają ten wyraz. Drukuj: Wykorzystaj funkcję drukowania pomocy programu - wydrukować możesz pojedyncze tematy lub cały zakres tematów. Może to być praktyczne dla długich sekwencji czynności, aby nie było konieczne stałe przechodzenie między oknem pomocy a programem. Przycisk drukowania znajduje się na samej górze paska narzędzi okna pomocy.

8 8 Wprowadzenie Co to jest simplitec Power Suite? Oczyść swój PC ze śmieci i spraw, że będzie pracował szybciej, wydajniej i stabilniej. simplitec Power Suite to narzędzie do optymalizacji i tuningu, przeznaczone dla komputerów posiadających nowoczesne oprogramowanie Windows. Analizuje i usuwa często występujące problemy z systemem oraz optymalizuje jego ustawienia. Narzędzie to umożliwia indywidualne dopasowanie systemu operacyjnego, oferując dodatkowe ustawienia i uzupełniając te dostępne w Windows. Wskazówka: przed usunięciem błędów oraz aktualizacją systemu tworzone są punkty przywracania systemu, które mogą zostać wykorzystane przez wybranie opcji "Cofnij zmiany". Może to chwilę potrwać, ale daje pewność, że system zostanie przywrócony do poprzedniego stanu. simplifast Kupna wersja simplifast umożliwia przyspieszenie Twojego PC przez zwiększenie jego wydajności i optymalizację startu systemu oraz ustawień internetowych. Dodatkową funkcją jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający wzrost wydajności PC. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. W dwóch prostych krokach komputer stanie się szybszy: najpierw dokładny proces skanowania przeprowadzi analizę komputera. Kliknięcie na "Usuń problemy" uruchomi proces optymalizacji komputera. Proces skanowania i analizy możesz przeprowadzić indywidualnie i osobno, klikając na "Pokaż szczegóły". Kliknięcie na "Skanuj" w nagłówku simplifast uruchomi proces uniwersalnego skanowania, zawierającego najważniejsze i najbardziej wydajne funkcje, mający na celu znalezienie ewentualnych błędów i optymalizacji. simpliclean Kupna wersja simpliclean zwiększa stabilność komputera i dokładnie go oczyszcza. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu profesjonalnych procesów oczyszczania i defragmentacji rejestru Windows oraz przez bezpieczne usuwanie niepotrzebnych plików. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień.

9 Wprowadzenie 9 W dwóch prostych krokach komputer stanie się wydajniejszy, a ryzyko zawieszenia się systemu zostanie ograniczone: najpierw dokładny proces skanowania przeprowadzi analizę komputera. Kliknięcie na "Usuń błędy" poprawi stabilność PC, usunie śmieci i zoptymalizuje ustawienia systemu. Proces skanowania i analizy możesz przeprowadzić indywidualnie i osobno, klikając na "Pokaż szczegóły". Kliknięcie na "Skanuj" w nagłówku simpliclean uruchomi proces uniwersalnego skanowania, zawierającego najważniejsze i najbardziej wydajne funkcje, mający na celu znalezienie ewentualnych błędów i optymalizacji. simplisafe Kupna wersja simplisafe troszczy się o Twoją sferę prywatną, poprawia bezpieczeństwo komputera i aktualizuje jego system. Dzieje się tak zarówno przez odzyskiwanie, jak i dokładne usuwanie niepotrzebnych plików oraz systematyczną aktualizację sterowników i oprogramowania. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Przeprowadź dokładną analizę komputera, uruchamiając proces skanowania przez kliknięcie na "Skanuj". Kliknięcie na "Szczegóły błędów" otwiera podgląd, umożliwiający przeprowadzenie ręcznej optymalizacji obszarów w przypadku znalezienia błędów.

10 10 Podgląd interfejsu programu simplitec oferuje 3 darmowe programy, umożliwiające sprawdzenie szybkości, stabilności i bezpieczeństwa Twojego PC: simplifast, simpliclean i simplisafe - każdy z nich w wersji FREE Edition. Każda z tych wersji pozwala na przeskanowanie systemu pod kątem doboru właściwych ustawień i stabilnego działania. Darmowe FREE Editions nie umożliwiają przeprowadzenia optymalizacji. Jeżeli pobrałeś któryś z trzech komponentów, widzisz podobny interfejs do tego. Przykład simplifast FREE Edition: Wskazówka: jeżeli pobierzesz kolejne darmowe narzędzie testowe simplitec, wszystkie trzy FREE Editions zostaną odblokowane i będziesz mógł z nich korzystać. Będą także pokazane w tym oknie. Obszary podglądu poszczególnych komponentów są zwinięte w celu lepszej przejrzystości. Otwórz podgląd poszczególnych skanów, klikając na "Pokaż szczegóły".

11 Wprowadzenie 11 Przejrzysty nagłówek: przy nazwie komponentu widzisz informację, czy wykonał on już skanowanie systemu. Jeżeli kliknąłeś na "Skanuj" i proces został zakończony, korzystając ze skali możesz odczytać "Ograniczenie PC", czyli informację o tym, jak bardzo system jest spowalniany przez niewłaściwe ustawienia i czy należy przeprowadzić jego optymalizację. W Pokaż szczegóły możesz otworzyć podgląd pojedynczych skanów dostępnych komponentów. Skanowanie: kliknięcie uruchamia proces skanowania wszystkich funkcji dostępnych we FREE Edition. W podglądzie poniżej wyświetlane są dokładne wyniki skanowania. Podgląd: wyświetlone są wszystkie funkcje komponentów, z możliwością pojedynczego skanowania. Ograniczenie systemu podawane jest na skali, w przedziale od niskie do wysokie. Funkcje dodatkowe: w kupnej wersji komponentów simplifast i simpliclean udostępnione są dodatkowe funkcje, umożliwiające dokładną optymalizację komputera. Możesz je uruchomić wchodząc w Szczegóły i usunąć tym samym ewentualne błędy. Aktywacja: jeżeli chcesz przeprowadzić proces skanowania mający na celu nie tylko optymalizację, ale także poprawienie prędkości, bezpieczeństwa i stabilności, kup i zarejestruj program simplitec Power Suite, który umożliwia kompaktową optymalizację systemu. Możesz też odblokować poszczególne komponenty. Jeżeli nabędziesz dwa komponenty, trzeci otrzymasz automatycznie, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Po przeprowadzeniu skanowania w simpliclean simplitec Power Suite może wyglądać jak poniżej. Budowa simplifast i simplisafe jest podobna, różnią je jedynie funkcje.

12 12 simplitec Power Suite w obszarze simpliclean: Pasek nagłówka simplifast w wersji do kupienia. Kliknięcie na "Skanuj" uruchomi proces sprawdzania systemu pod kątem wydajności, optymalizacji startu systemu i ustawień internetowych. Jeżeli zostaną znalezione jakieś błędy, na skali będzie wyświetlony stopień ograniczenia, a opis przycisków zmieni się w "Usuń błędy". Kliknij na nie, aby naprawić znalezione problemy. Dzięki temu praca na komputerze stanie się o wiele szybsza. Pasek nagłówka simpliclean w wersji do kupienia. Proces wyszukiwania błędów został już przeprowadzony, dlatego dostępny jest przycisk "Usuń błędy", umożliwiający naprawienie problemów jednym kliknięciem. Na skali widoczny jest stopień ograniczenia systemu na poziomie "wysoki". Oznacza to, że niezbędne jest natychmiastowe przeprowadzenie optymalizacji, mające na celu usunięcie z systemu zbędnych plików i oczyszczenie rejestru Windows. Dzięki temu zapewniona będzie stabilność komputera podczas pracy. W podglądzie simpliclean widzisz dokładnie, w których obszarach funkcyjnych znaleziono błędy i ile ich jest. Dzięki Operacjom możesz pojedynczo usunąć każdy błąd z danego obszaru.

13 Wprowadzenie 13 Pasek nagłówka simplisafe w wersji do kupienia. Kliknięcie na "Skanuj" uruchomi proces sprawdzania systemu pod kątem bezpieczeństwa. Jeżeli zostaną znalezione jakieś błędy, na skali będzie wyświetlony stopień ograniczenia, a opis przycisków zmieni się w "Szczegóły błędów". Kliknięcie na przycisk spowoduje wyświetlenie menu z dostępnymi funkcjami. Każdej funkcji przypisany jest osobny przycisk, umożliwiający aktualizację lub zabezpieczenie systemu. Przywróć pliki: jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki i na dodatek opróżniłeś Kosz, możesz spróbować je odzyskać, korzystając z tej funkcji. Znajdziesz ją także w simplisafe, w menu "Przywróć usunięte pliki". Tryb maksymalnej prędkości: Tryb maksymalnej prędkości do dodatkowego wzrostu wydajności. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

14 14 Aktywacja programów Możesz pobrać jedną lub kilka darmowych wersji "FREE Editions" i przeskanować system w poszukiwaniu błędów, ale nie możesz ich naprawić. Aby usunąć znalezione błędy, niezbędny jest zakup określonych komponentów lub wersji programu simplitec Power Suite, która będzie zawierała narzędzia umożliwiające pozbycie się wszelkich problemów. Wskazówka: jeżeli zakupisz dwa osobne komponenty i je aktywujesz, otrzymasz 3 za darmo. 1. Po przeprowadzeniu procesu skanowania, w nagłówku komponentu pojawi się opcja "Usuń błędy" lub "Szczegóły błędów". Kliknięcie na nią spowoduje przeniesienie na internetową stronę simplitec, na której można dokonać zakupu niezbędnych komponentów. Lub: kliknij na dole programu na "Kup teraz". Zostanie wyświetlona internetowa strona simplitec, na której możesz dokonać zakupu simplitec Power Suite. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na stronie. Numer seryjny otrzymasz bezpośrednio na stronie. Zostanie on także wysłany na podany przez Ciebie W górnej części programu dostępny jest przycisk "Aktywacja". Kliknięcie na niego otwiera okno "Aktywacja produktu". 3. Wybierz tu zakupioną wersję simplitec Power Suite lub komponentu, którą chcesz aktywować. Następnie wpisz otrzymany numer seryjny. 4. Zarejestruj się przez Internet, co umożliwi uruchomienie programu.

15 simplifast 15 simplifast Pełna wersja simplifast umożliwia przyspieszenie Twojego PC przez zwiększenie jego wydajności i optymalizację startu systemu oraz ustawień internetowych. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Konfiguracja uruchamiania systemu Jeżeli chcesz przyspieszyć uruchamianie i wyłączanie komputera, skorzystaj z tej funkcji. Pozwala ona na wyłączenie tych wpisów startu systemu, które są wczytywane podczas uruchamiania komputera, niepotrzebnie obciążając pamięć, a nawet blokując inne procesy. Informacja: w programach usuniętych z autostartu nic się nie zmieni. Po uruchomieniu, program będzie potrzebował trochę więcej czasu, aby być gotowy do użycia. Optymalizowanie usług Usługi są uruchamiane podczas startu komputera. Pracują przeważnie w tle, czekając na ich użycie. Jednak większość z nich nie jest potrzebna do prawidłowego działania komputera i może negatywnie wpływać na jego wydajność. Ta funkcja pozwoli wyraźnie przyspieszyć Twój PC, wyłączając nieużywane, nieważne i niewykorzystywane usługi Windows. Tuning Internetu Ta funkcja umożliwia automatyczną optymalizację parametrów ustawień internetowych w przeglądarkach Microsoft Internet Explorer i Mozilla Firefox. Dzięki temu odczujesz znaczny wzrost szybkości podczas przeglądania stron w Internecie. Przed rozpoczęciem optymalizacji, zamknij wszystkie otwarte przeglądarki internetowe. Uwaga! Tuning Internetu dotyczy łącza szerokopasmowego (n p. DSL lub przez kabel).

16 16 Defragmentacja dysków Pliki zapisywane przez Windows nie są z reguły układane na dysku systemowym jeden obok drugiego. Ciągłe operacje zapisywania i usuwania prowadzą z biegiem czasu do podzielenia (fragmentacji) plików. To z kolei wydłuża uruchamianie i zapisywanie danych, a praca na komputerze staje się powolna. Ta funkcja simplifast pozwala na naprawienie tego procesu, powodując połączenie (defragmentację) podzielonych i rozsypanych danych, wpływając jednocześnie na wyraźnie szybszy i wydajniejszy dostęp do plików. Tryb maksymalnej prędkości W simplitec Power Suite oraz w kupnej wersji simplifast udostępniony jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający aktywację dodatkowej mocy. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Co dokładnie robi Tryb maksymalnej prędkości? Program, który uruchomisz po aktywowaniu Trybu maksymalnej prędkości otrzymuje wyższy priorytet procesów, co oznacza, że jego procesy są obliczane w pierwszej kolejności. Dzięki temu program szybciej reaguje na wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika, lepiej wykonując procesy wymagające wielu obliczeń. Zarządzanie energią Windows przechodzi do trybu "Najwyższa wydajność". Usługi działające w tle, przede wszystkim te niepotrzebne, są wyłączane. Wyłączony zostaje styl Aero dostępny w Windows Vista i 7.

17 simpliclean 17 simpliclean Pełna wersja simpliclean poprawia stabilność komputera i dokładnie go oczyszcza. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu profesjonalnych procesów oczyszczania i defragmentacji rejestru Windows oraz przez bezpieczne usuwanie niepotrzebnych plików. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Usuń niepotrzebne pliki Wiele programów tworzy pliki, niezbędne to wykonania danego procesu. Te tymczasowe pliki nie są jednak w większości przypadków kasowane w całości, mimo że nie są już potrzebne. Użycie tej funkcji umożliwia usunięcie wszystkich tymczasowych plików i oczyszczenie w ten sposób komputera ze śmieci. Nie ponosisz przy tym żadnego ryzyka - usuwane są tylko te pliki, które nie są potrzebne. Bezpieczne usuwanie zawartości kosza Pliki kasowane przy wykorzystaniu procesu usuwania dostępnego w Windows (Kosz), nie są niszczone całkowicie. Można je przywrócić korzystając z programów do przywracania plików. Ta funkcja umożliwia pełne skasowanie zawartości kosza, przez zastąpienie jej danymi zawierającymi przypadkowe cyfry. Proces ten uniemożliwia odzyskanie usuniętych plików - nawet przy wykorzystaniu specjalnych programów do ratowania - oraz ich wyśledzenie przez szkodliwe programy. Informacja: niemożliwe jest także ich przywrócenie przez wykorzystanie programu do odzyskiwania plików simplitec. Oszczędność energii Ta funkcja umożliwia zlokalizowanie i wyłączenie elementów zużywających najwięcej energii w systemie. Dzięki temu ograniczysz pobór prądu komputera bądź wydłużysz żywotność baterii w laptopie. Oprócz planów zasilania dostępnych w Windows, simplitec Power Suite utworzy i włączy własny tryb oszczędzania. Wchodząc w Panel sterowania możesz w każdej chwili wrócić do poprzedniego planu oszczędzania.

18 18 Oczyszczanie rejestru Rejestr Windows jest centralnym plikiem konfiguracyjnym systemu: tu zapisywane są ustawienia i skróty instalowanych programów. Z czasem powstaje jednak coraz więcej nieważnych wpisów, które mogą zostać bez ryzyka usunięte. Duża liczba nieważnych wpisów zagraża poza tym stabilności i wydajności PC. Dzięki funkcji "Oczyść rejestr" usuniesz wszystkie nieważne wpisy znajdujące się w rejestrze! Komputer zostaje dokładnie przeskanowany, znalezione błędy usunięte a niezbędne naprawy przeprowadzone. Defragmentacja rejestru Proces ciągłego odczytu i zapisu w bazie danych rejestru powoduje wzrost jego objętości. Ta funkcja oczyszcza rejestr Windows i poprawia puste sekcje. Dzięki temu rejestr Windows zajmuje mniej miejsca, a informacje są łatwiej dostępne.

19 simplisafe 19 simplisafe Pełna wersja simplisafe troszczy się o Twoją sferę prywatną, poprawia bezpieczeństwo komputera i aktualizuje jego system. Dzieje się tak zarówno przez odzyskiwanie, jak i dokładne usuwanie niepotrzebnych plików oraz systematyczną aktualizację sterowników i oprogramowania. FREE Edition umożliwia jedynie przeprowadzenie skanowania, dzięki któremu dowiesz się, czy konieczna jest optymalizacja ustawień. Usuwanie śladów Internetu Odwiedzanie stron internetowych pozostawia wiele trwałych, często ukrytych i niechcianych śladów, które są zapisywane w różnych folderach systemu komputera. Ta funkcja umożliwia usunięcie jednym kliknięciem tymczasowych plików internetowych, ciasteczek i historii przeglądania. Co jest usuwane? Pliki zapisywane na dysku komputera podczas przeglądania stron w Internecie (np. obrazy). Adresy odwiedzanych stron internetowych. Adresy wyszukiwanych stron; dane lokalnie zapisywanych formularzy wypełnianych w Internecie; lokalnie zapisane hasła. Ciasteczka pozostawione przez odwiedzane strony internetowe. Oczyszczana jest lista pobranych plików. Wskazówka: przed rozpoczęciem usuwania śladów internetowych, zamknij wszystkie otwarte przeglądarki. Aktualizacja sterowników Zainstalowane sterowniki zostaną sprawdzone pod kątem aktualności i ewentualnie udostępnione do pobrania. To pozwoli na szybką instalację sterowników do chipsetów, kart graficznych i dźwiękowych, bez potrzeby szukania ich w Internecie. Informacja: simplitec Power Suite przeszuka w tym celu własną bazę danych. W tym celu komputer musi być połączony z Internetem.

20 20 Aktualizacja programów Ta funkcja umożliwia wyszukanie przestarzałych wersji programów zainstalowanych w systemie i ich aktualizację do najnowszej wersji. Po zakończeniu procesu skanowania wybierz żądane aktualizacje, pobierz je i zainstaluj, pamiętając o warunkach producenta danego oprogramowania. Korzystając z aktualnych wersji, programy działają stabilniej, a możliwość powstania niebezpiecznych lub bezpieczeństwa zostaje ograniczona. 1. Kliknięcie na "Skanuj" spowoduje uruchomienie procesu wyszukującego przestarzałe wersje programów. 2. Jeżeli przestarzałe wersje programów zostaną znalezione, kliknij na "Aktualizuj". W oknie zostanie wyświetlona lista wszystkich przestarzałych programów zainstalowanych w systemie. 3. Aby pobrać wymaganą aktualizację, kliknij na "Aktualizuj". Jeżeli proces pobierania zostanie zakończony, zainstaluj aktualizację, pamiętając o warunkach producenta danego oprogramowania. Postępuj zgodnie z poleceniami wydawanymi przez instalator programu. Dateirettung Zarówno w simplitec Power Suite, jak i w kupnej wersji simplisafe, możesz korzystać z dostępnego przycisku, umożliwiającego odzyskiwanie danych. Użyj tej funkcji, jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki znajdujące się w koszu Windows i chcesz je przywrócić. Im szybciej po skasowaniu będziesz próbował odzyskać dane, tym większa szansa na całkowite przywrócenie pełnego pliku. Aby odzyskać pliki postępuj następująco: 1. Otwórz simplitec Power Suite lub zakupioną wersję simplisafe. Kliknij na przycisk "Skanuj", który znajduje się za funkcją "Przywróć usunięte pliki". Program przeprowadzi wyszukiwanie usuniętych plików. 2. Kliknij na przycisk "Pokaż pliki". Zostanie otwarte okno, w którym wyświetlone są wszystkie dyski twarde. 3. Kliknięcie na symbol plusa przy jednym z dysków otworzy jego foldery. W ten sposób możesz wyszukać usunięte pliki. Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z pola wyszukiwania i podanie określonych plików lub wpisanie ich pełnych nazw. 4. Zaznacz pliki, które mają zostać przywrócone.

21 simplisafe Kliknij na przycisk "Przywróć pliki". Uwaga! Przywracając plik zapisz go na innym dysku, niż ten, z którego został usunięty. Proces przywracania pliku może spowodować zapisanie go w miejscu, w którym znajdują się części pliku źródłowego. Jeżeli tak się stanie, odzyskanie całego pliku może być niemożliwe. Pojawi się okno, w którym wybierz miejsce zapisu przywróconego pliku, a następnie potwierdź klikając na "OK". Dokładne niszczenie usuniętych plików Użycie tej funkcji pozwala na przeskanowanie komputera w poszukiwaniu usuniętych plików, które mogły zostać przywrócone przez inne osoby. Przywrócenie jest możliwe, jeżeli pliki zostały usunięte przy wykorzystaniu standardowego procesu kasowania dostępnego w Windows. Funkcja "Dokładne niszczenie usuniętych plików" pozwala na dokładne kasowanie danych. Są one zastępowane ciągiem przypadkowych cyfr, przez co ich późniejsze przywrócenie staje się niemożliwe. Proces ten uniemożliwia odzyskanie usuniętych plików, nawet przy wykorzystaniu specjalnych programów do ratowania oraz ich wyśledzenie przez szkodliwe programy.

22 22 Odzyskiwanie plików Zarówno w simplitec Power Suite, jak i w kupnej wersji simplisafe, możesz korzystać z dostępnego przycisku, umożliwiającego odzyskiwanie danych. Użyj tej funkcji, jeżeli przypadkowo usunąłeś pliki znajdujące się w koszu Windows i chcesz je przywrócić. Im szybciej po skasowaniu będziesz próbował odzyskać dane, tym większa szansa na całkowite przywrócenie pełnego pliku. Aby odzyskać pliki postępuj następująco: 1. Otwórz simplitec Power Suite lub zakupioną wersję simplisafe. Kliknij na przycisk "Skanuj", który znajduje się za funkcją "Przywróć usunięte pliki". Program przeprowadzi wyszukiwanie usuniętych plików. 2. Kliknij na przycisk "Pokaż pliki". Zostanie otwarte okno, w którym wyświetlone są wszystkie dyski twarde. 3. Kliknięcie na symbol plusa przy jednym z dysków otworzy jego foldery. W ten sposób możesz wyszukać usunięte pliki. Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z pola wyszukiwania i podanie określonych plików lub wpisanie ich pełnych nazw. 4. Zaznacz pliki, które mają zostać przywrócone. 5. Kliknij na przycisk "Przywróć pliki". Uwaga! Przywracając plik zapisz go na innym dysku, niż ten, z którego został usunięty. Proces przywracania pliku może spowodować zapisanie go w miejscu, w którym znajdują się części pliku źródłowego. Jeżeli tak się stanie, odzyskanie całego pliku może być niemożliwe. Pojawi się okno, w którym wybierz miejsce zapisu przywróconego pliku, a następnie potwierdź klikając na "OK".

23 Tryb maksymalnej prędkości 23 Tryb maksymalnej prędkości W simplitec Power Suite oraz w kupnej wersji simplifast udostępniony jest Tryb maksymalnej prędkości, umożliwiający aktywację dodatkowej mocy. Możesz go włączyć, aby chwilowo poprawić wydajność komputera, np. podczas procesów wymagających wielu obliczeń. Wraz z wyłączeniem simplitec Power Suite, Tryb maksymalnej prędkości jest deaktywowany. Możesz go też wyłączyć przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Co dokładnie robi Tryb maksymalnej prędkości? Program, który uruchomisz po aktywowaniu Trybu maksymalnej prędkości otrzymuje wyższy priorytet procesów, co oznacza, że jego procesy są obliczane w pierwszej kolejności. Dzięki temu program szybciej reaguje na wszystkie polecenia wydawane przez użytkownika, lepiej wykonując procesy wymagające wielu obliczeń. Zarządzanie energią Windows przechodzi do trybu "Najwyższa wydajność". Usługi działające w tle, przede wszystkim te niepotrzebne, są wyłączane. Wyłączony zostaje styl Aero dostępny w Windows Vista i 7.

24 24 Cofnij zmiany Od Windows XP, w przypadku większych i ważnych dla systemu zmian, automatycznie tworzone są tzw. punkty przywracania (punkty kontrolne systemu), umożliwiające przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu. Może okazać się to konieczne, jeżeli nowo zainstalowane programy, sterowniki itp. spowodują niestabilne działanie komputera lub nawet jego awarię. Punkty przywracania można tworzyć także ręcznie. Z funkcji przywracania systemu można korzystać tylko wtedy, jeżeli na dysku twardym znajduje się co najmniej 200 MB wolnej pamięci. Jeżeli tak nie jest, Windows automatycznie wyłącza tę funkcję. Podczas przywracania systemu nie są kasowane osobiste dane, jak np. maile czy Ulubione. Jednak ich wcześniejsze zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi - przywracanie może się nie udać. W razie potrzeby możesz cofnąć proces przywracania systemu. Przywracanie systemu w Windows XP Aby przywrócić system w Windows XP postępuj następująco: 1. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 2. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 3. Po prawej stronie w asystencie wybierz zadanie "Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu" i potwierdź wybór klikając na "Dalej". Zostanie wyświetlony kalendarz z zaznaczonymi dniami, podczas których zostały utworzone punkty przywracania. 4. Wybierz w kalendarzu odpowiedni dzień. Na liście po prawej stronie pojawi się punkt przywracania. 5. Wybierz z listy żądany punkt przywracania i kliknij na "Dalej". Pokazana zostanie informacja o wybranym punkcie przywracania. 6. Potwierdź swój wybór klikając na "Dalej". Rozpocznie się proces przywracania systemu: komputer zostanie wyłączony i uruchomiony ponownie. Po włączeniu

25 komputera proces przywracania systemu będzie zakończony, a Ty otrzymasz odpowiedni komunikat. Cofnij zmiany 25 Wskazówka: jeżeli przywracanie nie zostanie przeprowadzone pomyślnie, otrzymasz informację o tym. Spróbuj skorzystać wówczas z innego punktu przywracania, ponownie włączając asystenta i wybierając inną datę zapisanego punktu przywracania. Uwaga! Jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub: B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu. Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (XP) Jeżeli planujesz przeprowadzenie dużej liczby instalacji lub deinstalacji aplikacji, lub chcesz zainstalować nowy sprzęt, zaleca się ręczne stworzenie nowego punktu przywracania. W przypadku komunikatów błędów, możesz przywrócić system i komputer będzie pracował stabilnie jak wcześniej. By to zrobić, wykonaj następujące kroki: 1. Zamknij wszystkie programy przed uruchomieniem asystenta przywracania. 2. Otwórz simplitec Power Suite, przełącz na "PC wydajność & Internet" i kliknij "Przywracanie systemu". lub: Przejdź do Menu Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Zostanie uruchomiony asystent przywracania systemu. 3. Po prawej stronie asystenta wybierz zadanie "Utwórz punkt przywracania" i potwierdź wybór klikając na "Dalej". 4. Wprowadź opis punktu przywracania, by łatwo go rozpoznać gdy trzeba będzie przeprowadzić przywracanie systemu. (Data i czas zostaną dodane automatycznie) 5. Po kliknięciu na "Utwórz", zostanie utworzony punkt przywracania systemu. Uwaga: Nie można wprowadzać zmian do utworzonego punktu przywracania.

26 26 Cofnij przywracanie systemu w Windows XP. Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu postępuj zgodnie z tymi krokami: 1. Zamknij wszystkie programy przed uruchomieniem asystenta przywracania. 2. Uruchom asystenta w Menu Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. 3. Po prawej stronie asystenta wybierz zadanie "Cofnij moje ostatnie przywracanie" i potwierdź wybór klikając na "Kontynuuj". Przywracanie systemu zostanie cofnięte i poprzedni stan zostanie przywrócony. Przywracanie systemu w Windows Vista Aby przywrócić system w Windows Vista postępuj następująco: 1. Zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Panel sterowania > po lewej: Strona główna Panelu sterowania > System i konserwacja > Kopia zapasowa lub przywracanie > po lewej: Napraw system Windows za pomocą funkcji przywracania systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie Przywróć pliki i ustawienia systemowe (Przywracanie systemu) > Zalecane przywracanie. 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub:

27 B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu. Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Vista) Postępuj zgodnie z poniższymi krokami by utworzyć punkt przywracania: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Zaloguj się na kontro Administratora lub z takimi samymi uprawnieniami. Cofnij zmiany Otwórz simplitec Power Suite, przełącz na "PC wydajność & Internet" i kliknij "Przywracanie systemu". lub: Przejdź do Menu Start > Panel sterowania, po lewej: Strona główna Panelu sterowania -> System i konserwacja -> Centrum kopii zapasowych i przywracania, po lewej: Utwórz punkt przywracania lub zmień ustawienia. Zostanie uruchomiony asystent przywracania systemu. 4. Wybierz dyski twarde (partycje) do monitorowania. (Brak zaznaczenia oznacza, że przywracanie automatyczne jest wyłączone i nie są ustawione żadne punkty przywracania.) 5. Kliknij "Utwórz" i podaj opisową nazwę punktu przywracania. 6. Potwierdź klikając na "OK". Po kliknięciu na "Utwórz", zostanie utworzony punkt przywracania systemu. Cofnięcie przywracania systemu w Windows Vista Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu postępuj zgodnie z tymi krokami: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Przejdź do Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. 3. Potwierdź klikając "Kontynuuj". 4. W oknie "Przywracanie systemu" możesz aktywować "Zalecany punkt przywracania" lub wybrać "Wybierz inny punkt przywracania". 5. Kliknij "OK" by zatwierdzić wybór. 6. Wybierz żądany punkt przywracania i potwierdź klikając na "Zakończ". Komputer zostanie przywrócony do stanu z punktu przywracania.

28 28 Przywracanie systemu w Windows 7 Aby przywrócić system w Windows 7 postępuj następująco: 1. Zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Zanim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Wejdź w menu Start > Panel sterowania > System i ochrona > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie datę punktu przywracania. Jeżeli żądany punkt przywracania nie znajduje się na liście, aktywuj opcję "Pokaż pozostałe punkty przywracania". 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Lub: Kliknij na menu Start i w polu wyszukiwarki wpisz "System". Z wyświetlonych wyników wybierz "System", a następnie kliknij na "Ochrona systemu". Dalej postępuj zgodnie z informacjami zawartymi w punkcie 4. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. W takim wypadku masz dwie możliwości: A) Podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 i wybierz "Ostatnia znana działająca konfiguracja". Lub: B) Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną i przeprowadź naprawę systemu.

29 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Windows 7) Cofnij zmiany 29 Jeżeli chcesz utworzyć punkt przywracania systemu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Zaloguj się do konta posiadającego prawa administratora. 2. Zamknij wszystkie programy. 3. Otwórz menu Start > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. W dolnym obszarze okna dialogowego wpisz nazwę punktu a następnie kliknij na "Utwórz" - punkt przywracania systemu zostanie utworzony. Lub: Wejdź w menu Start i wpisz w polu wyszukiwania "System". Następnie wybierz "System" i kliknij na "Ochrona systemu". Kontynuuj zgodnie z punktem 3. Cofnij przywracanie systemu (Windows 7). Jeżeli chcesz cofnąć przywracanie systemu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Zamknij wszystkie programy. 2. Otwórz menu Start > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > po lewej: Ochrona systemu > Przywracanie systemu. Lub: Wejdź w menu Start i wpisz w polu wyszukiwania "System". Następnie wybierz "System" i kliknij na "Ochrona systemu". 3. Kliknij na "Cofnij przywracanie systemu". 4. Sprawdź zaznaczone opcje i kliknij na "Zakończ"

30 30 Przywracanie systemu w Windows 8 Aby przywrócić system w Windows 8 postępuj następująco: 1. Jeżeli na komputerze jest zarejestrowanych kilku użytkowników, zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz simplitec Power Suite i kliknij na "Cofnij zmiany". Lub: Otwórz interfejs Windows 8, korzystając z klawiatury wpisz "rstui.exe", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. 4. Wybierz w oknie datę punktu przywracania. Jeżeli żądany punkt przywracania nie znajduje się na liście, aktywuj opcję "Pokaż pozostałe punkty przywracania". 5. Aby rozpocząć przywracanie kliknij na "Dalej" i "Gotowe". Komputer zostanie uruchomiony ponownie a wszystkie zmiany zapisane. Uwaga: jeżeli uruchomienie komputera nie jest możliwe, nie pomoże nawet próba przywrócenia systemu. Postępuj następująco: Podczas uruchamiania komputera włóż do stacji dysków płytę instalacyjną zawierającą Windows 8. Po jej wczytaniu wybierz "Opcje naprawy". Następnie wybierz Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Przywracanie systemu. Zostanie otwarty asystent przywracania systemu. Ręczne tworzenie punktu przywracania systemu (Windows 8) Aby utworzyć punkt przywracania systemu postępuj następująco: 1. Jeżeli na komputerze jest zarejestrowanych kilku użytkowników, zaloguj się na koncie, które ma prawa administratora. 2. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 3. Otwórz interfejs Windows 8 i korzystając z klawiatury wpisz "Panel sterowania", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty Panel sterowania. Wybierz System i ochrona > System > Ochrona systemu i kliknij na "Utwórz". Nadaj jednoznaczną nazwę i kliknij na "Utwórz". Zostanie utworzony punkt przywracania.

31 Cofnij zmiany 31 Anulowanie punktu przywracania systemu (Windows 8) Jeżeli chcesz unieważnić przywracanie, postępuj następująco: 1. Nim rozpoczniesz proces przywracania systemu zamknij wszystkie uruchomione programy. 2. Otwórz interfejs Windows 8 i korzystając z klawiatury wpisz "Panel sterowania", a następnie naciśnij Enter. Zostanie otwarty Panel sterowania. Wybierz > System i ochrona > System > Ochrona systemu > Przywracanie systemu. 3. Kliknij na "Cofnij przywracanie systemu". 4. Sprawdź wybrane opcje, a następnie kliknij na "Gotowe"

32 32 Indeks A Aktualizacja programów...20 Aktualizacja sterowników...19 Aktywacja programów...14 Anulowanie punktu przywracania systemu (Windows 8) B Bezpieczne usuwanie zawartości kosza C Co to jest simplitec Power Suite?...8 Cofnięcie przywracania systemu w Windows Vista Cofnij przywracanie systemu (Windows 7) Cofnij przywracanie systemu w Windows XP Cofnij zmiany...24 Copyright...2 D Dateirettung...20 Defragmentacja dysków...16 Defragmentacja rejestru...18 Dokładne niszczenie usuniętych plików K Konfiguracja uruchamiania systemu N Numer seryjny...6 O Oczyszczanie rejestru...18 Odinstalowanie programu...5 Odzyskiwanie plików Optymalizowanie usług...15 Oszczędność energii

33 Indeks 33 P Podgląd interfejsu programu Pomoc techniczna... 5 Przywracanie systemu w Windows Przywracanie systemu w Windows Przywracanie systemu w Windows Vista...26 Przywracanie systemu w Windows XP R Ręczne tworzenie punktu przywracania systemu (Windows 8) S simpliclean...8, 17 simplifast...8, 15 simplisafe...9, 19 T Tryb maksymalnej prędkości... 16, 23 Tuning Internetu U Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Vista)...27 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (Windows 7)...29 Ustaw punkt przywracania systemu ręcznie (XP)...25 Usuń niepotrzebne pliki...17 Usuwanie śladów Internetu W Wprowadzenie...8 Wskazówki dotyczące pomocy programu...6 Z Zanim rozpoczniesz...6

Przywracanie systemu

Przywracanie systemu Przywracanie systemu Przywracanie systemu Windows XP za pomocą narzędzia Przywracanie systemu Przywracanie systemu (ang. System restore) - komponent systemów operacyjnych Windows ME, Windows XP i Windows

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10

Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Spis treści... 2... 4... 7... 8... 10 Czasem, aby zainstalować najnowszą wersję programu Bitdefender należy odinstalować jego poprzednią wersję. Instalacja najnowszej wersji jest zawsze wskazana nowsze

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

T: Sposoby zwiększania efektywności pracy systemu.

T: Sposoby zwiększania efektywności pracy systemu. T: Sposoby zwiększania efektywności pracy systemu. Zwalnianie miejsca na dysku Zwalniając miejsce na dysku, można zwiększyć wydajność komputera. Razem z systemem Microsoft Windows jest dostarczane narzędzie

Bardziej szczegółowo

Sposoby zwiększania efektywności systemu Windows

Sposoby zwiększania efektywności systemu Windows Grzegorz Trześniewski kl 1Tia 26.05.08r. Sposoby zwiększania efektywności systemu Windows Prof. Artur Rudnicki Uruchamiianiie ii zamykaniie Należy monitorować oprogramowanie ładowane podczas uruchamiania

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym

Bardziej szczegółowo

5.6.2 Laboratorium: Punkty przywracania

5.6.2 Laboratorium: Punkty przywracania 5.6.2 Laboratorium: Punkty przywracania Wprowadzenie Wydrukuj i uzupełnij to laboratorium. W tym ćwiczeniu stworzysz punkt przywracania i przywrócisz swój komputer do tego punktu. Zalecany sprzęt Do tego

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wlkp. Laboratorium architektury komputerów Nr i temat ćwiczenia Nr albumu Grupa Rok S 3. Konfiguracja systemu Data wykonania ćwiczenia N Data oddania sprawozdania

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi

Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Wykonywanie kopii zapasowych i odtwarzanie danych Instrukcja obsługi Copyright 2007-2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

PowerSuite przewodnik Szybki start

PowerSuite przewodnik Szybki start Pakiet PowerSuite to kompleksowe rozwiązanie zwiększające wydajność komputera. Łącząc programy RegistryBooster, SpeedUpMyPC i DriverScanner w jednym interfejsie skanowania, pakiet PowerSuite zapewnia ochronę

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Włączanie/wyłączanie paska menu

Włączanie/wyłączanie paska menu Włączanie/wyłączanie paska menu Po zainstalowaniu przeglądarki Internet Eksplorer oraz Firefox domyślnie górny pasek menu jest wyłączony. Czasem warto go włączyć aby mieć szybszy dostęp do narzędzi. Po

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW)

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) Microsoft, Windows, Windows XP, Windows Vista i Windows 7 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI Uwagi: 1. Użytkownicy korzystający z systemów operacyjnych Windows 2000, XP lub Vista na swoich komputerach muszą zalogować się z uprawnieniami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Mozilla Firefox

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Mozilla Firefox Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Mozilla Firefox Niniejsza instrukcja podpowie Państwu jak zainstalować oraz aktywować program GfK e-trendy poprzez przeglądarkę Mozilla Firefox.

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie 10.1. Zmiana sposobu uruchamiania usług

Ćwiczenie 10.1. Zmiana sposobu uruchamiania usług Rozdział 10. Zarządzanie komputerem Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale prezentują najważniejsze narzędzia służące do konfigurowania i monitorowania pracy komputera. Ponieważ system Windows XP został opracowany

Bardziej szczegółowo

UNIFON podręcznik użytkownika

UNIFON podręcznik użytkownika UNIFON podręcznik użytkownika Spis treści: Instrukcja obsługi programu Unifon...2 Instalacja aplikacji Unifon...3 Korzystanie z aplikacji Unifon...6 Test zakończony sukcesem...9 Test zakończony niepowodzeniem...14

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe

Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe Rozdział 1. Zagadnienia podstawowe Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą poznać zagadnienia związane z rozpoczęciem i zakończeniem pracy w środowisku Windows XP. Omówiony zostanie również nowy mechanizm

Bardziej szczegółowo

Polityka cookies w serwisie internetowym

Polityka cookies w serwisie internetowym Polityka cookies w serwisie internetowym www.bacca.pl Bacca dokłada wszelkich starań, aby Serwis był wygodny w użyciu. Dla poprawy wygody korzystania z Serwisu korzystamy z plików cookie. Za pomocą technologii

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/04_01/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Tworzenie kopii zapasowej ustawień systemowych serwera - Zadania do wykonania

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA.

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Fiery Remote Scan. Uruchamianie programu Fiery Remote Scan. Skrzynki pocztowe

Fiery Remote Scan. Uruchamianie programu Fiery Remote Scan. Skrzynki pocztowe Fiery Remote Scan Program Fiery Remote Scan umożliwia zarządzanie skanowaniem na serwerze Fiery server i drukarce ze zdalnego komputera. Programu Fiery Remote Scan można użyć do wykonania następujących

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych

Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych Instrukcja obsługi aplikacji Karty Pojazdów dla Dealerów Samochodowych ver. 0.6 1 Instalacja 1. Proces instalacji należy rozpocząć od sprawdzenia, czy w systemie MS Windows jest zainstalowana aplikacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer Niniejsza instrukcja podpowie Państwu jak zainstalować oraz aktywować program GfK e-trendy poprzez przeglądarkę Internet Explorer.

Bardziej szczegółowo

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013

Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji. Wersja 2013 Symfonia Produkcja Instrukcja instalacji Wersja 2013 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

BIOS, tryb awaryjny, uśpienie, hibernacja

BIOS, tryb awaryjny, uśpienie, hibernacja BIOS, tryb awaryjny, uśpienie, hibernacja Wykład: BIOS, POST, bootstrap loader, logowanie, uwierzytelnianie, autoryzacja, domena, tryb awaryjny, stan uśpienia, hibernacja, wylogowanie, przełączanie użytkownika,

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS 1. Instalacja programu JAVA Przed pierwszą rejestracją do systemu e-bank EBS na komputerze należy zainstalować program JAVA w wersji 6u7 lub nowszej. Można go

Bardziej szczegółowo

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP 5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP Wydrukuj i uzupełnij to laboratorium. W tym ćwiczeniu zainstalujesz system Windows XP Professional. Zalecany sprzęt Do tego ćwiczenia wymagany jest następujący

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Instalacji

Instrukcja Instalacji Generator Wniosków Płatniczych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Instrukcja Instalacji Aplikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Spis treści

Bardziej szczegółowo

Dodawanie stron do zakładek

Dodawanie stron do zakładek Dodawanie stron do zakładek Aby dodać adres strony do zakładek otwieramy odpowiednią stronę a następnie wybieramy ikonę Dodaj zakładkę Po wybraniu ikony otworzy się okno umożliwiające dodanie adresy strony

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Google Chrome

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Google Chrome Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Google Chrome Niniejsza instrukcja podpowie Państwu jak zainstalować oraz aktywować program GfK e-trendy poprzez przeglądarkę Google Chrome.

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu

Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Korzystanie z poczty e-mail i Internetu Jesteś nowym użytkownikiem systemu Windows 7? Wiele elementów odpowiada funkcjom znanym z poprzednich wersji systemu Windows, możesz jednak potrzebować pomocy, aby

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

Dodawanie stron do zakładek

Dodawanie stron do zakładek Dodawanie stron do zakładek Aby dodać adres strony do zakładek otwieramy odpowiednią stronę a następnie wybieramy ikonę Dodaj zakładkę Po wybraniu ikony otworzy się okno umożliwiające dodanie adresy strony

Bardziej szczegółowo

Optymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programem Mach3

Optymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programem Mach3 Optymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programem Mach3 Zaleca się, aby komputer na którym ma pracować program Mach3 był przeznaczony wyłącznie do tego celu. Instalujemy na nim tylko programy,

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi SafeIT - modułu zdalnego sterowania do sterowników kotłów CO firmy Foster v1.0

Instrukcja obsługi SafeIT - modułu zdalnego sterowania do sterowników kotłów CO firmy Foster v1.0 Instrukcja obsługi SafeIT - modułu zdalnego sterowania do sterowników kotłów CO firmy Foster v1.0 Wersja z dnia: 2017-08-21 Spis treści Opis... 3 1. Zasady bezpieczeństwa... 3 Instalacja... 3 Użytkowanie...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Wirtualny Dysk:

Instrukcja Wirtualny Dysk: Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE

SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE WINDOWS 1 SO i SK/WIN 006 Wydajność systemu 2 SO i SK/WIN Najprostszym sposobem na poprawienie wydajności systemu, jeżeli dysponujemy zbyt małą ilością pamięci RAM

Bardziej szczegółowo

MSConfig, System ConfigurationUtility

MSConfig, System ConfigurationUtility MSConfig MSConfig, System ConfigurationUtility program narzędziowy zawarty w systemach operacyjnych rodziny Microsoft Windows z wyjątkiem Windows 2000 (użytkownicy tego systemu mogą ten program załadować

Bardziej szczegółowo

e-szpital Instrukcja użytkownika Treść dokumentacji jest aktualna w momencie wydania. Bytom, maj 2015

e-szpital Instrukcja użytkownika Treść dokumentacji jest aktualna w momencie wydania. Bytom, maj 2015 e-szpital Instrukcja użytkownika Treść dokumentacji jest aktualna w momencie wydania. Bytom, maj 2015 Niniejsza publikacja i jej treść jest własnością Gabos Software Sp. z o.o. Gabos Software Sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Google. Cloud Print. Informacje o usłudze Google Cloud Print. Drukowanie przy użyciu usługi Google. Cloud Print.

Podręcznik Google. Cloud Print. Informacje o usłudze Google Cloud Print. Drukowanie przy użyciu usługi Google. Cloud Print. Podręcznik Google Cloud Print Informacje o usłudze Google Cloud Print Drukowanie przy użyciu usługi Google Cloud Print Appendix Spis treści Jak korzystać z tego podręcznika... 2 Symbole użyte w tym podręczniku...

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Kadry i Płace

Sage Symfonia Kadry i Płace Sage Symfonia Kadry i Płace Instalacja programu Wersja 2015.c Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia

Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła. Profil Ucznia Podręcznik Użytkownika aplikacji NOVO Szkoła Profil Ucznia Spis treści 1 Podstawowe informacje 3 1.1 Przeglądarka internetowa........................................ 3 1.2 Logowanie i wylogowanie, sesja

Bardziej szczegółowo

Symfonia Faktura. Instalacja programu. Wersja 2013

Symfonia Faktura. Instalacja programu. Wersja 2013 Symfonia Faktura Instalacja programu Wersja 2013 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy

Bardziej szczegółowo

Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1.

Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1. Instalacja Czytnika Kart GemPc Twin 1.4 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 32 bity i 64 bity Wersja 1.4 Spis treści: 1. Wymagania sprzętowe...2 2. Sprawdzenie oraz instalacja

Bardziej szczegółowo

Jak zadbać o swój komputer?

Jak zadbać o swój komputer? Jak zadbać o swój komputer? Aby nasz komputer działał prawidłowo a praca na nim była przyjemnością należy pamiętać o paru sprawach. Rzeczą oczywistą wydaje się tutaj dbałość o środowisko w jakim on pracuje

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer?

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer? Kadry Optivum, Płace Optivum Jak przenieść dane na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym

Bardziej szczegółowo

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi PC0060 ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji Instrukcja obsługi Rozdział 1 Produkt 1.1 Instrukcja Produkt PC0060 to najlepsze rozwiązanie w zakresie przesyłania danych.

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA.

Bardziej szczegółowo

Płace Optivum. 1. Zainstalować serwer SQL (Microsoft SQL Server 2008 R2) oraz program Płace Optivum.

Płace Optivum. 1. Zainstalować serwer SQL (Microsoft SQL Server 2008 R2) oraz program Płace Optivum. Płace Optivum Jak przenieść dane programu Płace Optivum na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Płace Optivum na nowym komputerze, należy na starym komputerze wykonać kopię zapasową bazy danych

Bardziej szczegółowo

Szkolenie dla nauczycieli SP10 w DG Operacje na plikach i folderach, obsługa edytora tekstu ABC. komputera dla nauczyciela. Materiały pomocnicze

Szkolenie dla nauczycieli SP10 w DG Operacje na plikach i folderach, obsługa edytora tekstu ABC. komputera dla nauczyciela. Materiały pomocnicze ABC komputera dla nauczyciela Materiały pomocnicze 1. Czego się nauczysz? Uruchamianie i zamykanie systemu: jak zalogować się do systemu po uruchomieniu komputera, jak tymczasowo zablokować komputer w

Bardziej szczegółowo

Windows XP - lekcja 3 Praca z plikami i folderami Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na tworzenie, usuwanie i zarządzanie plikami oraz folderami znajdującymi się na dysku twardym. Jedną z nowości

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1 Główne komponenty Program Acronis vmprotect 6.0 zawiera następujące główne komponenty: Acronis vmprotect Windows Agent (oprogramowanie instalowane na komputerze

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi notowań koszykowych w M@klerPlus

Instrukcja obsługi notowań koszykowych w M@klerPlus Instrukcja obsługi notowań koszykowych w M@klerPlus 1 Spis treści: 1. Wymagania systemowe.. 3 2. Tworzenie koszyka notowań.. 10 3. Modyfikowanie koszyka notowań. 11 4. Uruchamianie tabeli notowań.. 12

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012

Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy. dla DataPage+ 2012 Przewodnik instalacji i rozpoczynania pracy dla DataPage+ 2012 Pomoc aktualizowano ostatnio: 29 sierpnia 2012 Spis treści Instalowanie wymaganych wstępnie komponentów... 1 Przegląd... 1 Krok 1: Uruchamianie

Bardziej szczegółowo

Szybki. Internet. podręcznik użytkownika Modem ZTE ZXDSL 852

Szybki. Internet. podręcznik użytkownika Modem ZTE ZXDSL 852 Szybki Internet podręcznik użytkownika Modem ZTE ZXDSL 852 Szanowni Państwo, uprzejmie dziękujemy za okazane zaufanie i wybór usługi Szybki Internet. Jesteśmy przekonani, że korzystanie z dostępu do internetu

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku

Platforma szkoleniowa krok po kroku Platforma szkoleniowa krok po kroku Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: Minimalne wymagania sprzętowe SPRZĘT Procesor min. 233

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Strona aplikacji

Instrukcja obsługi Strona aplikacji Instrukcja obsługi Strona aplikacji Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia należy dokładnie przeczytać niniejszy podręcznik i zachować w pobliżu urządzenia w celu szybkiego zasięgnięcia potrzebnych

Bardziej szczegółowo

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl Do połączenia z serwerem A&B w celu załadowania lub pobrania materiałów można wykorzystać dowolny program typu "klient FTP". Jeżeli nie

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski

Polski. Informacje dotyczące bezpieczeństwa. Polski Niniejszy podręcznik zawiera następujące sekcje: Informacje dotyczące bezpieczeństwa na str. 35. Rozwiązywanie problemów z instalacją na str. 36. Znajdowanie dalszych informacji na str. 40. Informacje

Bardziej szczegółowo

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP

Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP Jak używać funkcji prostego udostępniania plików do udostępniania plików w systemie Windows XP System Windows XP umożliwia udostępnianie plików i dokumentów innym użytkownikom komputera oraz innym użytkownikom

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows Acronis Backup & Recovery 10 Workstation Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1 Informacje na temat niniejszego dokumentu W tym dokumencie opisano sposób

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8.

Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. Nota Aplikacyjna 0037 Instalacja oprogramowania Rigel Med-eBase dla systemów Windows XP, 7 oraz 8. W celu instalacji oprogramowania Rigel Med-eBase należy spełnić minimalne wymagania sprzętowe opisane

Bardziej szczegółowo

1. Pamięć wirtualna. 2. Optymalizacja pliku pamięci wirtualnej

1. Pamięć wirtualna. 2. Optymalizacja pliku pamięci wirtualnej 1. Pamięć wirtualna Jeśli na komputerze brakuje pamięci RAM wymaganej do uruchomienia programu lub wykonania operacji, system Windows korzysta z pamięci wirtualnej, aby zrekompensować ten brak. Aby sprawdzić,

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ

ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ ELEKTRONICZNA KSIĄŻKA ZDARZEŃ Instrukcja obsługi 1. WSTĘP... 2 2. LOGOWANIE DO SYSTEMU... 2 3. STRONA GŁÓWNA... 3 4. EWIDENCJA RUCHU... 4 4.1. Dodanie osoby wchodzącej na teren obiektu... 4 4.2. Dodanie

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika

Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Aktualizacje oprogramowania Podręcznik użytkownika Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

11. Rozwiązywanie problemów

11. Rozwiązywanie problemów 11. Rozwiązywanie problemów Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pokaŝą, jak rozwiązywać niektóre z problemów, jakie mogą pojawić się podczas pracy z komputerem. Windows XP został wyposaŝony w kilka mechanizmów

Bardziej szczegółowo

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie

Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Strona 1 z 6 Połączenia Instrukcje dotyczące systemu Windows w przypadku drukarki podłączonej lokalnie Uwaga: Przy instalowaniu drukarki podłączonej lokalnie, jeśli dysk CD-ROM Oprogramowanie i dokumentacja

Bardziej szczegółowo

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie 1 (Pobrane z slow7.pl) Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie awaryjnym? Najprostszym ze sposobów wymuszenia na systemie przejścia do trybu awaryjnego jest wybranie Start a następnie Zasilanie i z

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2 podręcznik użytkownika

Content Manager 2 podręcznik użytkownika Content Manager 2 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

DLA WINDOWS 1. USTAWIANIE SKOKU W CZASIE 2.WYBÓR CHRONIONYCH PLIKÓW 3.POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

DLA WINDOWS 1. USTAWIANIE SKOKU W CZASIE 2.WYBÓR CHRONIONYCH PLIKÓW 3.POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI MASZYNA CZASU DLA WINDOWS 1. USTAWIANIE SKOKU W CZASIE Zainstaluj program Genie Timeline 2012 i uruchom go. Aplikacja utworzy na Pulpicie Windows nowy folder o nazwie No-BackupZone. Jeżeli chcesz wykluczyć

Bardziej szczegółowo

Instalowanie VHOPE i plików biblioteki VHOPE

Instalowanie VHOPE i plików biblioteki VHOPE Instalowanie VHOPE i plików biblioteki VHOPE Krok 1. Zainstaluj aplikację VHOPE Przed rozpoczęciem korzystania z materiałów prezentacyjnych znajdujących się na tym dysku USB należy zainstalować na komputerze

Bardziej szczegółowo

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard

Kancelaris krok po kroku. PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Kancelaris krok po kroku PRZEBIEG PROCESU INSTALACJI programu Kancelaris 4.10 standard Objaśnienia W niniejszej prezentacji stosujemy następujący układ slajdu: - u góry znajduje się tytuł slajdu, - w tekście

Bardziej szczegółowo

Poradnik użytkownika pomoc techniczna

Poradnik użytkownika pomoc techniczna Poradnik użytkownika pomoc techniczna Poradnik dotyczy komputerów z zainstalowanym systemem Windows 1 Spis treści I. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PROBLEMÓW Z URUCHOMIENIEM APLIKACJI SUPERMAKLER... 3 1. JAVA

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MPCC

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MPCC V1.0.0 (10.14.2015) 1 (7) INSTALACJA UWAGA: Produkt działa jako urządzenie nadrzędne Modbus. Dlatego w przypadku podłączania narzędzia do istniejącej sieci Modbus konieczne może okazać się odłączenie innego

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie antywirusowe avast! Free Antivirus 7.x + virus do testów

Oprogramowanie antywirusowe avast! Free Antivirus 7.x + virus do testów Oprogramowanie antywirusowe avast! Free Antivirus 7.x + virus do testów Jak zainstalować avast! Free Antivirus 7.x? Następujące wymagania systemowe są zalecane dla instalacji i uruchomienia na komputerze

Bardziej szczegółowo

- komputer (stacja robocza) ma być naprawiony i skonfigurowany w siedzibie firmy,

- komputer (stacja robocza) ma być naprawiony i skonfigurowany w siedzibie firmy, 1. Projekt realizacji prac prowadzących do zlokalizowania i usunięcia usterek systemu komputerowego, zgłoszonych do serwisu InfKomp przez właściciela firmy ROLMASZ, w zakresie: diagnozowania wstępnego,

Bardziej szczegółowo

Oczyszczanie dysku. Zobacz również: 6 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym

Oczyszczanie dysku. Zobacz również: 6 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym Kilka sposobów na szybkie zwolnienie miejsca na partycji systemowej. {reklama-artykul} Choć nie jest to regułą, dysk C jest zazwyczaj partycją systemową, na której zainstalowany jest Windows. W związku

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer?

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer? Kadry Optivum, Płace Optivum Jak przenieść dane na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez Grzegorz Kubera Czwartek, 19 Grudzień 2013 16:05 - Zmieniony Czwartek, 19 Grudzień 2013 16:16

Wpisany przez Grzegorz Kubera Czwartek, 19 Grudzień 2013 16:05 - Zmieniony Czwartek, 19 Grudzień 2013 16:16 Folder WinSXS, który znajduje się na C:WindowsWinSXS, jest ogromny i nieprzerwanie rośnie po instalacji systemu operacyjnego. Po pewnym czasie znajdziemy w nim wiele niepotrzebnych plików, takich jak stare

Bardziej szczegółowo

Generator Wniosków Płatniczych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Instrukcja Instalacji

Generator Wniosków Płatniczych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Instrukcja Instalacji Generator Wniosków Płatniczych dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Instrukcja Instalacji Aplikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Warszawa,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wgrywania aktualizacji oprogramowania dla routera Edimax LT-6408n

Instrukcja wgrywania aktualizacji oprogramowania dla routera Edimax LT-6408n Instrukcja wgrywania aktualizacji oprogramowania dla routera Edimax LT-6408n Uwaga! Nowa wersja oprogramowania oznaczona numerem 1.03v jest przeznaczona tylko dla routerów mających współpracować z modemem

Bardziej szczegółowo

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation. Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows, Acronis Backup & Recovery 10 Workstation Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy 1. Informacje na temat tego dokumentu W tym dokumencie opisano sposób instalowania

Bardziej szczegółowo

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika

Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika Content Manager 2.0 podręcznik użytkownika W niniejszym podręczniku opisano sposób korzystania z programu Content Manager 2.0 do przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy

Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy Spis treści 1 Główne komponenty... 3 2 Obsługiwane systemy operacyjne i środowiska... 4 2.1 Acronis vmprotect 8 Windows Agent... 4 2.2 Acronis vmprotect 8 Virtual

Bardziej szczegółowo

(wersja robocza) Spis treści:

(wersja robocza) Spis treści: Opis programu Serwis Urządzeń Gazowych. (wersja robocza) Spis treści: 1. Wstęp 2. Szybki Start 2.1. Przyjęcie Zgłoszenia 2.1.1. Uruchomienie Zerowe 2.1.2. Przyjęcie zgłoszenia (naprawy) 2.1.3. Przyjęcie

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo