Instrukcja Wirtualny Dysk:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja Wirtualny Dysk:"

Transkrypt

1 Instrukcja Wirtualny Dysk: Część 1 - Instalacja Żeby zainstalować Wirtualny Dysk Twój komputer musi spełniać minimalne wymagania: - w zakresie systemu operacyjnego, powinien mieć zainstalowany jeden z poniższych: Windows 7 32-bit lub 64-bit: wszystkie edycje Windows Vista 32-bit lub 64-bit: wszystkie edycje z dowolnymi Service Pack ami Windows XP 32-bit lub Home lub Professional Service Pack 3 lub nowszy jeżeli masz Windows 7 lub Vistę to minimalna konfiguracja Twojego komputera powinna zawierać: Processor: 1.8 Ghz lub wyższy Pamięć: 1 GB lub więcej Dysk: 500 MB wolnej przestrzeni na dysku systemowym Ekran: 16-bit lub więcej (65000 kolorów) Połączenie Internetowe: jest wymagane do back u plików. Zalecana jest minimalna prędkość 192 kbit/s upload u. jeżeli masz Windows XP to minimalna konfiguracja Twojego komputera powinna zawierać: Processor: 1 Ghz lub wyższy Pamięć: 512 MB lub więcej Service Pack: Microsoft Windows XP SP2 lub nowszy Dysk: 1 GB wolnej przestrzeni na dysku systemowym Ekran: 16-bit lub więcej (65000 kolorów) Połączenie Internetowe: jest wymagane do back u plików. Zalecana jest minimalna prędkość 192 kbit/s upload u. Jeżeli Twój komputer spełnia powyższe wymagania to wejdź na stronę i pobierz program Wirtualny Dysk na swój komputer wybierz pomiędzy wersją na systemy Windows a Macintosh, jak na ekranie poniżej:

2 Po kliknięciu na link pojawi się okno pobierania pliku. Kliknij Zapisz plik i poczekaj aż zakończy się pobieranie pliku. Po zakończeniu pobierania pojawi się następujące okno: Należy kliknąć Dalej, aby uruchomić Kreatora Instalacji. Na wstępnie należy wybrać język instalacji (domyślnie język polski). Po kliknięciu Dalej pojawi się ekran Kreatora Instalacj i rozpocznie się instalacja:

3 Przed uruchomieniem należy upewnić się czy wszystkie inne programy działające na komputerze zostały zamknięte. Następnie należy wybrać lokalizację na komputerze, w której ma być zainstalowany Wirtualny Dysk. Następnie możesz określić: - Nazwę kopii zapasowej: może to być dowolna nazwa (np. nazwa komputera) - Wybrane pliki: w tym miejscu należy wybrać opcję przenoszenia danych do Wirtualnego Dysku. Dostępne są 2 opcje: - Automatyczna program sam wybiera pliki biurowe (pliki z rozszerzeniami MS Office) i robi ich kopię zapasową w usłudze Wirtualny Dysk. - Ręczna (ZALECANA) pozwala samodzielnie określić pliki które powinny trafić do kopii zapasowej Wirtualnego Dysku. - Przepustowość: tutaj można ręcznie ustawić prędkość z jaką będzie wykonywana kopia zapasowa na Wirtualnym Dysku (jak szybko będą przenoszone dane z komputera na Wirtualny Dysk). Dla słabszych łączy Internetowych zalecane jest pozostawienie Przepustowości na poziomie 30kB/s. Aby skorzystać z Wirtualnego Dysku należy teraz kliknąć Zakończ. Część 2 Aplikacja Po zakończeniu Instalacji automatycznie pojawi się ekran konfiguracyjny Wirtualnego Dysku.

4 Na poniższym ekranie: należy wpisać KLUCZ LICENCJI, który w momencie aktywacji usługi jest przesyłany wiadomością e- mail na kontaktowy adres poczty elektronicznej podany na Umowie. Po siedmiu dniach klucz ten jest także przesyłany SMSem na kontaktowy numer telefonu komórkowego podany na umowie. Klucz zawiera 20 znaków i jest indywidualny dla każdego klienta. Po wpisaniu klucza w odpowiednie pola (jak powyżej) należy kliknąć Kontynuuj. Następnie pojawi się poniższe okno tworzenia konta Wirtualnego Dysku:

5 W powyższym oknie należy wpisać: - Adres w formacie: np. ten adres będzie wykorzystywany do zarządzania kontem Wirtualnego Dysku. - Wprowadź hasło: należy tutaj wpisać dowolne hasło

6 - Powtórz hasło: w tym polu należy powtórzyć wpisane powyżej hasło Aby przejść dalej należy kliknąć Kontynuuj. Kolejnym oknem jest okno Wybierania punktu kopii zapasowej jest to okno służące do ustawienia wstępnych parametrów przenoszenia plików do Wirtualnego Dysku. Następnie należy określić, w jakim czasie po usunięciu plików z komputera będą przechowywane ich kopie zapasowe:

7 Po wykonaniu powyższej konfiguracji pojawia się Ekran główny Wirtualnego Dysku:

8 Kolejnym istotnym oknem jest okno Tworzenia kopii zapasowej plików w Wirtualnym Dysku: Pozwala ono na: - bieżące monitorowanie przesyłania plików na Wirtualny Dysk - wstrzymanie przesyłania plików na Wirtualny Dysk Zaznaczanie typów plików i wielu wybranych plików. Wirtualny Dysk pozwala ręcznie wybierać typy plików a nawet poszczególne pliki, które mają być przeniesione do kopii zapasowej. Dokumenty biurowe: Po kliknięciu w powyższy przycisk Włącz w kategorii Dokumenty biurowe (widoczny w czerwonej ramce) Wirtualny Dysk zacznie przenosić wszystkie dokumenty biurowe dostępne na komputerze. Po włączeniu tej kategorii w dowolnym momencie można ją wyłączyć klikając Wyłącz. Zdjęcia i filmy: Po kliknięciu w powyższy przycisk Włącz w kategorii Zdjęcia i filmy (widoczny w czerwonej ramce) Wirtualny Dysk zacznie przenosić wszystkie zdjęcia i filmy dostępne na komputerze. Po włączeniu tej kategorii w dowolnym momencie można ją wyłączyć klikając Wyłącz. Muzyka:

9 Po kliknięciu w powyższy przycisk Włącz w kategorii Muzyka (widoczny w czerwonej ramce) Wirtualny Dysk zacznie przenosić wszystkie pliki muzyczne dostępne na komputerze. Po włączeniu tej kategorii w dowolnym momencie można ją wyłączyć klikając Wyłącz. Adres Po kliknięciu w powyższy przycisk Włącz w kategorii Adres (widoczny w czerwonej ramce) Wirtualny Dysk zacznie przenosić wszystkie kontakty z książki adresowej i wiadomości (dostępne tylko w przypadku programów pocztowych instalowanych na PC, np. MS Outlook) dostępne na komputerze. Po włączeniu tej kategorii w dowolnym momencie można ją wyłączyć klikając Wyłącz. WAŻNE! Moje ważne pliki: Po kliknięciu w powyższy przycisk Zmień w kategorii Moje ważne pliki (widoczny w czerwonej ramce) Wirtualny Dysk poprosi Cię o wyznaczenie konkretnych plików lub folderów, które ma przesłać. Ekran wyboru poszczególnych plików jest przedstawiony poniżej wystarczy zaznaczyć wybrany plik lub folder i kliknąć OK. : Po włączeniu tej kategorii w dowolnym momencie można ją wyłączyć klikając Wyłącz. Liczbę danych na Wirtualnym Dysku można zawsze sprawdzić w Statystyce:

10 W Statystyce możesz w dowolnej chwili sprawdzić liczbę plików przeniesionych do Wirtualnego Dysku oraz pojemność tych plików. Szczególnie pojemność jest istotna ponieważ po przeniesieniu do Wirtualnego Dysku więcej niż 1 GB danych usługa przejdzie w opcję nielimitowaną, która jest dodatkowo płatna. Wtedy otrzymujesz możliwość przenoszenia nieograniczonej liczby plików i danych do Wirtualnego Dysku. WAŻNE: Przycisk USUŃ (widoczny poniżej) pozwala na usunięcie WSZYSTKICH DANYCH z Wirtualnego Dysku. Powinien więc być wykorzystany TYLKO w sytuacji kiedy chcemy zmniejszyć pojemność Wirtualnego Dysku (np. poniżej 1GB po to, aby korzystać z opcji limitowanej usługi). Po kliknięciu USUŃ pojawi się poniższe okno, w którym można potwierdzić usunięcie danych klikając na Usuń z kopii zapasowej. WAŻNE: Po usunięciu danych z Wirtualnego Dysku należy ponownie zaplanować przeniesienie plików do określonej wybranej przez siebie pojemności (np. do 1 GB). PRZYWRACANIE PLIKÓW przez Wirtualny Dysk.

11 Po kliknięciu w zakładkę Przywróć przechodzimy do menu przywracania plików i danych z poziomu aplikacji: WAŻNE! Nie jest to jedyny sposób przywrócenia danych z Wirtualnego Dysku. Jest także możliwość pobierania konkretnych plików lub całych folderów przez portal internetowy, który zostanie opisany poniżej. W tym menu należy wybrać określony typ plików, które chcemy przywrócić z Wirtualnego Dysku oraz kliknąć Przywróć teraz. Następnie pojawi się okno z wyborem miejsca do zapisania przywróconych plików oraz regułami zastępowania plików (widoczne poniżej). Po określeniu warunków przywracanie rozpocznie się automatycznie. USTAWIENIA Wirtualnego Dysku. Po kliknięciu w zakładkę Ustawienia przechodzimy do menu ustawień Wirtualnego Dysku: Menu Ustawień służy do określenia parametrów korzystania z Wirtualnego Dysku. Można tutaj ustawić: - sprawdzić swój klucz licencji (jest on także dostępny w serwisie Netia Online) - ustawić szczegóły dotyczące raportu - zmienić hasło - szybkość przekazywania danych (zajętość łącza Internetowego) im większą wartość

12 wybierzemy tym szybciej dane będą przekazywane i tym bardziej obciążone będzie nasze łącze - ilość dni, po jakich mają być usuwane pliki, które użytkownik odznaczył w menu Kopia zapasowa - ilość wersji dokumentów biurowych -utworzenie kopii zapasowych plików ukrytych i systemowych: - nic - ukryte pliki - wszystko - Nazwę kopii zapasowej: może to być dowolna nazwa (np. nazwa komputera) - Wybrane pliki: w tym miejscu należy wybrać opcję przenoszenia danych do Wirtualnego Dysku. Dostępne są 2 opcje: - Automatyczna program sam wybiera pliki biurowe (pliki z rozszerzeniami MS Office) i robi ich kopię zapasową w usłudze Wirtualny Dysk. - Ręczna (ZALECANA) pozwala samodzielnie określić pliki które powinny trafić do kopii zapasowej Wirtualnego Dysku. - Przepustowość: tutaj można ręcznie ustawić prędkość z jaką będzie wykonywana kopia zapasowa na Wirtualnym Dysku (jak szybko będą przenoszone dane z komputera na Wirtualny Dysk). Dla słabszych łączy Internetowych zalecane jest pozostawienie Przepustowości na poziomie 30kB/s. Część 3 Portal Internetowy Wirtualnego Dysku dla Firm https://netia.smb.ob.f-secure.com/ Główną zaletą Wirtualnego Dysku jest to, że wszystkie dane, które użytkownik do niego przeniesie są także dostępne z poziomu przeglądarki Internetowej z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Służy do tego portal Internetowy dostępny dla każdego użytkownika usługi Wirtualny Dysk pod adresem: Ekran logowania do portalu jest przedstawiony poniżej:

13 Do portalu należy zalogować się korzystając z Nazwy logowania (adres podany przy instalacji Wirtualnego Dysku) oraz Hasła (hasło podane przez użytkownika podczas instalacji Wirtualnego Dysku).

14 Po zalogowaniu pojawia się następujący ekran: Widać tutaj listę plików i folderów oraz listę lokalizacji tych plików przeniesioną z komputera. Wystarczy zaznaczyć konkretny plik i kliknąć w wybraną dla niego akcję (jak na ekranie poniżej): Akcje dostępne dla pliku: - Odtwórz pozwala na odtworzenie pliku (filmu, muzyki, zdjęcia) za pomocą odtwarzacza dostępnego w portalu Wirtualnego Dysku. Plik pojawi się w oddzielnym oknie tak jak zostało to zaprezentowane poniżej: - Pobierz pozwala na pobranie zaznaczonego pliku/zaznaczonych plików lub folderów bezpośrednio na komputer, na którym aktualnie korzystamy z portalu Wirtualnego Dysku. - Udostępnij ta funkcja została szczegółowo opisana poniżej. UDOSTĘPNIANIE PLIKÓW przez Wirtualny Dysk z poziomu portalu Internetowego Opcja Udostępnij w portalu Internetowym Wirtualnego Dysku pozwala na udostępnienie danego pliku innym osobom. Łącze do pliku jest kopiowane do schowka i dostępne w zakładce Wyślij łącza udostępnionych plików. Stamtąd można wysłać plik do dowolnej osoby za pomocą , dowolnego komunikatora (np. gadu gadu) lub zamieścić na forum Internetowym tak, aby każdy mógł pobrać wybrany przez nas plik.

15 Przy udostępnianiu wybieramy czas, na jaki ma być udostępniony dany plik (patrz obrazek poniżej):

16 Plik możemy również udostępnić do sieci społecznościowych:

17

ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6

ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6 ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 2 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 4 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6 3.1 Jak pobrać oprogramowanie... 6 3.2 Rejestracja nowego konta... 9 4

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Wersja 2.9.0 ZAWARTOŚĆ 1. ibard24 backup online... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 8 2.1.1. Jak pobrać

Bardziej szczegółowo

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7 Wersja 1.0 ZAWARTOŚĆ 1. PRODysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 7 2.1.1. Wymagania systemowe... 7 2.1.2. Przebieg instalacji...

Bardziej szczegółowo

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika

BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika BackupExpert backup i synchronizacja w jednej aplikacji. Instrukcja użytkownika 14.02.2014 SPIS TREŚCI Spis treści... 2 Wstęp... 4 Symbole stosowane w instrukcji... 4 Czym jest backup danych?... 4 Aplikacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2.

Instrukcja obsługi Client_Mozy. Wersja 2.2. Instrukcja obsługi Client_Mozy Wersja 2.2. Spis treści Wstęp... 1 1. Program Clinet_Mozy informacje ogólne... 2 2. Co nowego?... 3 3. Instalowanie programu Client_Mozy... 5 I. Pobieranie klienta Client_Mozy...

Bardziej szczegółowo

1. Spis treści... 2. 2. Informacje o produkcie... 4 2.1. Wymagania sprzętowe... 4. 3. Opis... 5 3.1. Wtyczki aplikacji... 5

1. Spis treści... 2. 2. Informacje o produkcie... 4 2.1. Wymagania sprzętowe... 4. 3. Opis... 5 3.1. Wtyczki aplikacji... 5 1. Spis treści 1. Spis treści... 2 2. Informacje o produkcie... 4 2.1. Wymagania sprzętowe... 4 3. Opis... 5 3.1. Wtyczki aplikacji... 5 3.2. Planowanie backupu... 5 3.3. Management Console (Panel Administracyjny)...

Bardziej szczegółowo

icomarch24 SA Al. Jana Pawła II 41E 31-864 Kraków www.ibard24.pl

icomarch24 SA Al. Jana Pawła II 41E 31-864 Kraków www.ibard24.pl ZAWARTOŚD 1. ibard24 backup online... 3 2. Jak rozpocząd pracę z programem... 4 2.1. Rejestracja nowego konta... 4 2.1. Instalacja programu... 6 2.1.1. Jak pobrad oprogramowanie... 6 2.1.2. Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA. Wersja aplikacji 1.0

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA. Wersja aplikacji 1.0 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Wersja aplikacji 1.0 ZAWARTOŚD 1. MyDysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.2. Instalacja programu... 7 2.2.1. Wymagania systemowe...

Bardziej szczegółowo

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Backup expert for QNAP Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Instrukcja aplikacji Data aktualizacji 19.09.2014r. Spis treści Aplikacja desktop...2 Wymagania...2 Proces instalacji...4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 PC Factory S.A. Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 Krok po kroku Spis treści 1. Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7... 3 Wprowadzenie... 3 Sprawdzenie,

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Link dla Windows. Wersja: 1.0.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Link dla Windows. Wersja: 1.0.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Link dla Windows Wersja: 1.0.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-03-08 SWD-20130308145831553 Spis treści Rozpoczęcie pracy... 5 Program BlackBerry Link informacje... 5 Poznawanie BlackBerry

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Instrukcja korzystania i konfigurowania poczty o365 dla urządzeń mobilnych i programów poczty elektronicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wersja 2.14 / 07-11-2013 / autor: Dariusz Jaruga Spis

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Desktop Software Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-06-05 SWD-20120605131050757 Spis treści Podstawy... 7 Informacje BlackBerry Desktop Software... 7 Konfigurowanie smartfonu

Bardziej szczegółowo

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie antywirusowym avast! Free Antivirus 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej

Bardziej szczegółowo

ZTE MF-637 Modem USB Podręcznik użytkownika

ZTE MF-637 Modem USB Podręcznik użytkownika ZTE MF-637 Modem USB Podręcznik użytkownika Copyright 2010 ZTE Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszego podręcznika nie może być powielana ani przesyłana w jakiejkolwiek postaci

Bardziej szczegółowo

Spis treści Jak sprawdzić wersję systemu operacyjnego Windows?... 3

Spis treści Jak sprawdzić wersję systemu operacyjnego Windows?... 3 Pytania i odpowiedzi Ochrona Internetu PLAY Spis treści Jak sprawdzić wersję systemu operacyjnego Windows?... 3 Określanie, czy komputer działa pod kontrolą 32-bitowej, czy 64-bitowej wersji Windows XP...

Bardziej szczegółowo

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Instrukcja zakładania konta wersja 8.1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa www.epuap.gov.pl 1. WPROWADZENIE...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Total Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA Bitdefender Internet Security 2015 Podręcznik użytkownika Data publikacji 10/21/2014 Copyright 2014 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji

Bardziej szczegółowo

OPEN-XCHANGE SERVER. Oxtender dla Microsoft Outlooka

OPEN-XCHANGE SERVER. Oxtender dla Microsoft Outlooka OPEN-XCHANGE SERVER Oxtender dla Microsoft Outlooka OPEN-XCHANGE SERVER: Oxtender dla Microsoft Outlooka Publication date Wednesday, 22 December 2010 v.6.18.2 Copyright 2006-2010 OPEN-XCHANGE Inc., Ten

Bardziej szczegółowo

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji...

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... Spis treści 1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... 7 1.3 Wymagania systemowe i obsługiwane nośniki...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2010 BitDefender BitDefender Internet Security 2011 Podręcznik użytkownika Data wydania 2010.09.02 Copyright 2010 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

MOBILNY INTERNET. Mobilny Internet podręcznik użytkownika Modem USB ZTE MF100

MOBILNY INTERNET. Mobilny Internet podręcznik użytkownika Modem USB ZTE MF100 MOBILNY INTERNET Mobilny Internet podręcznik użytkownika Modem USB ZTE MF100 Spis treści 1. Pierwsze kroki 3 Wprowadzenie 3 Specyfikacja techniczna 4 Uwagi dotyczące bezpieczeństwa 5 Zasady użytkowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013

Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Instrukcja obsługi poczty elektronicznej Office 365 i programu Microsoft Lync 2013 Autorstwo: Praca została wykonana przez uczniów ZST im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, pod nadzorem Artura Rudnickiego.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych Wersja 1.4 / 11-10-2012 / autor: Dariusz Jaruga Spis treści Spis treści Spis treści... 2 Dostęp do konta na serwerze pocztowym MS Exchange

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 iplus wita w świecie mobilnego internetu! iplus to najlepszy mobilny dostęp do internetu z dowolnego miejsca. Łącz się z siecią zawsze, kiedy potrzebujesz

Bardziej szczegółowo

Orange Free. Wersja 8.0.7. Orange Free podręcznik użytkownika

Orange Free. Wersja 8.0.7. Orange Free podręcznik użytkownika Orange Free Wersja 8.0.7 1 spis treści podręcznik użytkownika 1 wprowadzenie... 4 2 wymagania systemowe... 5 3 uruchamianie Orange Free... 6 3.1 panel zarządzania Orange Free... 6 3.2 połączenia aplikacji

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0 Część II - Podręcznik administratora Część II - Podręcznik administratora... 1 Wstęp... 4 Wymagania systemowe... 5 Quick start co należy zrobić aby szybko zacząć

Bardziej szczegółowo

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY

BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY BITDEFENDER SMALL OFFICE SECURITY Przewodnik Partnerski Bitdefender Small Office Security Przewodnik Partnerski Data publikacji 2015.01.08 Copyright 2015 Bitdefender Uwagi prawne Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bardziej szczegółowo

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.

avast! antivirus Professional Edition wersji 4.8 Instrukcja obsługi Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4. Instrukcja obsługi programu antywirusowego avast! Professional Edition wersji 4.8 1 SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 4 O firmie ALWIL Software a.s.... 4 Dalsza pomoc... 4 Zagrożenia dla komputera... 5 Czym

Bardziej szczegółowo