PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi"

Transkrypt

1 PC0060 ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji Instrukcja obsługi Rozdział 1 Produkt 1.1 Instrukcja Produkt PC0060 to najlepsze rozwiązanie w zakresie przesyłania danych. Nie wymagający instalacji, z własnym oprogramowaniem w urządzeniu z kablem USB2.0, zapewnia wysokiej jakości działanie i komunikację między komputerami.

2 1.2 Specyfikacja Bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, wystarczy podłączyć urządzenie i przenosić pliki pomiędzy dowolnymi dwoma komputerami. Przenoszenie plików graficznych, muzycznych, wideo oraz dokumentów teraz potrwa zaledwie kilka sekund. Podczas przenoszenia danych dioda na urządzeniu miga. Emulowanie przewodu jako połączenia sieciowego w celu ustalenia połączenia sieciowego do udostępniania plików. Przenoszenie plików bezpośrednio na linii komputer-komputer z wykorzystaniem prostej funkcji przeciągania plików. 1.3 Wymagania systemowe Microsoft Windows ME, 2000, XP, Vista (Power PC procesor oraz Procesor Intel) Procesor Intel Pentium 100MHZ lub wyższy RAM: 64MB, Miejsce na dysku: 10MB Port USB 1.1 lub 2.0 (zalecany) Bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników, jedynie w przypadku Windows 98SE. Uwaga: W Microsoft Windows Vista urządzenie działa tylko w zakresie przenoszenia danych, nie pełni funkcji połączenia sieciowego. Rozdział 2 Korzystanie z aplikacji EasyCN.exe: 1. Po podłączeniu kabla z urządzeniem do przenoszenia danych do portów USB w dwóch komputerach, zainstalowana w urządzeniu aplikacja automatycznie uruchamia się; jeśli nie, należy kliknąć podwójnie na plik Easy Suite w sterownikach Easy Suite.

3 2. Kiedy aplikacja EasySuite uruchomi się, połączenie pomiędzy obydwoma komputerami ustali się automatycznie. Poniższa ilustracja przedstawia widok okna z plikami z dwóch podłączonych komputerów po pomyślnym ustaleniu połączenia. [Uwaga] Czym jest okno o nazwie Remote Host oraz Local Host? 1) Z punktu widzenia komputera A, Local Host to właśnie komputer A, a Remote Host to komputer B. 2) Z punktu widzenia komputera B, Local Host to właśnie komputer B, a Remote Host to komputer A. Rozdział 3 Zatrzymanie funkcji EasyCopy-Net: 1. Wybrać polecenie System -> Exit lub kliknąć na krzyżyk w rogu okna by wyjść z programu. 2. Kliknąć na ikonę bezpieczne usuwanie sprzętu na pasku zadań w prawym dolnym rogu ekranu komputer by bezpiecznie zatrzymać pracę urządzenia i wypiąć wtyczkę USB kabla z komputera. Program EasyCopy-Net zostanie automatycznie usunięty z komputera.

4

5 Rozdział 4 Funkcja programu EasyCopy-Net: Program EasyCopy-Net zapewnia dwukierunkowy transfer danych pomiędzy dwoma komputerami oraz połączenie/ współdzielenie jednej sieci. 1. Funkcje Menu: Local/ Remote Lokalny/Zdalny Read Only Tylko odczyt Refresh - Odśwież Cut Wytnij Copy Kopiuj Paste - Wklej Delete Usuń About Informacje o urządzeniu 2. Tworzenie nowego folderu: W prawym oknie kliknąć na prawy przycisk myszy i z pojawiającego się menu rozwijanego wybrać Nowy, a następnie Folder. 3. Funkcje Wytnij, Kopiuj, Wklej, Usuń oraz Zaznacz wszystko : Użytkownik może korzystać z tych funkcji wybierając odpowiedni plik, a następnie klikając na prawy przycisk myszy. Z pojawiającego się menu należy wtedy wybrać odpowiednią funkcję. Funkcje te są również dostępne z paska standardowego folderu pod nagłówkiem Edycja.

6 4. View (Przegląd) oraz Window: Zmiana sposobu wyświetlenia zawartości pliku/ folderu oraz okien podglądu plików. Rozdział 5 Opis funkcji 5.1 Przenoszenie danych 1. Jak zwolnić zabezpieczenie Read only (Tylko odczyt)? 1) Wybrać polecenie System -> Setup 2) Usunąć zaznaczenie przy "Share as Read Only" (Udostępniać tylko do odczytu)

7 2. Jak kontynuować przenoszenie plików? 1) Metoda 1: Wybrać plik, który ma zostać przeniesiony, a następnie przeciągnąć go bezpośrednio do docelowego miejsca. 2) Metoda 2: Wybrać plik, który ma zostać przeniesiony, a następnie kliknąć na nim na prawy przycisk myszy. Z pojawiającego się menu wybrać Kopiuj, wtedy przejść do docelowego miejsca i w obrębie docelowego folderu kliknąć na prawy przycisk myszy; z pojawiającego się menu wybrać Wklej. 3) Metoda 3: Wybrać plik, który ma zostać przeniesiony, a następnie z paska standardowego pod nagłówkiem Edycja menu wybrać polecenie Kopiuj. Przejść do docelowego miejsca i w obrębie tego folderu, z paska standardowego pod nagłówkiem Edycja menu wybrać polecenie Wklej. 5.2 Przełączanie na tryb pracy połączenia sieciowego Uwaga: W Microsoft Windows Vista urządzenie działa tylko w zakresie przenoszenia danych, nie pełni funkcji połączenia sieciowego. 1. Kliknąć na polecenie System -> Network Go aby rozpocząć przełączanie na tryb pracy połączenia sieciowego. 1) Jeśli kabel jest już podłączony do obu komputerów i przenoszenie danych zostało już zakończone, użytkownik może rozpocząć przełączanie trybu pracy urządzenia na jednym z komputerów; w przeciwnym wypadku będzie trzeba uruchomić polecenie przełączenia na obu komputerach. Zaleca się by procedura przełączania trybu pracy odbywała się na komputerze posiadającym połączenie do Internetu. 2) Odhaczyć polecenie Switch as a router (Przełącz na pracę jako router) jeśli użytkownik chce współdzielić połączenie internetowe, a komputer ten stanie się hostem dla tego połączenia internetowego (serwer dzielenia) [Uwaga] Użytkownik nie może odhaczyć tej opcji jeśli system operacyjny to Windows 98SE lub Windows Me. Komputery z takimi systemami operacyjnymi mogą działać jedynie jako

8 klient podczas współdzielenia połączenia internetowego. 2. Więcej informacji na temat procesów przełączania: 1) Odłączenie i ponowne podłączenie kabla adaptera będzie konieczne podczas procesu przełączania funkcji. 2) Po odhaczeniu Switch as a router (Przełącz na pracę jako router) w oknie przełączania, użytkownik będzie musiał wybrać z lewego okna połączenie sieciowe, które posiada połączenie do Internetu (jak na ilustracji poniżej) i wcisnąć przycisk Set by kontynuować.

9 3) Proces przełączania potrwa chwilę; w tym czasie system skonfiguruje niezbędne ustawienia w komputerach po obu stronach urządzenia. 4) Po zakończeniu procesu przełączania należy pamiętać by rozłączyć i ponownie podłączyć kabel. (zaleca się odłączenie i podłączenie kabla najpierw po stronie komputera dzielącego)

10 Rozdział 6 Jak przełączyć tryb pracy połączenia sieciowego na tryb przenoszenia plików? 1. Prawym przyciskiem myszy kliknąć na ikonę połączenia znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu komputera. Pojawi się menu jak na ilustracji poniżej. 2. Wybrać polecenie Switch to Easy Copy-Net (przełącz na Easy Copy-Net...) by rozpocząć proces przełączania. 3. Wypiąć kabel do przenoszenia danych i kliknąć na przycisk OK by zakończyć proces przełączania.

11 Rozdział 7 Pytania i odpowiedzi 1. Dlaczego adapter nie jest rozpoznawany w systemie Windows 98? W przypadku korzystania z systemu Windows 98, konieczna jest instalacja w urządzeniu sterowników do pracy z systemem Windows 98 z płyty CD. Po instalacji należy wypiąć i ponownie wpiąć kabel USB. 2. Dlaczego funkcja dzielenia sieci nie działa? Brak działania funkcji dzielenia sieci może mieć szereg przyczyn, jednak do najczęstszych należy wirtualny adres IP ( ) wykorzystywany przez mechanizm dzielenia, który w tej sieci lokalnej może być już przydzielony innemu urządzeniu. Aby rozwiązać problem takiej natury, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. 1) Otworzyć Panel sterowania -> Połączenia sieciowe i wybrać adapter OUSB Virtual Network Adapter 2) Przydzielić adres IP w Protokół internetowy TCP/IP na dowolny nieużywany adres * (np ).