Zostań absolwentem Media Academy i wejdź do realnego świata biznesu!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zostań absolwentem Media Academy i wejdź do realnego świata biznesu!"

Transkrypt

1 Zostań absolwentem Media Academy i wejdź do realnego świata biznesu! Materiały informacyjne dla kandydatów Szkolenie edycja 2007

2 Spis treści 02 Informacje 3 1. Media Academy Warszawa 3 2. Program i zadania szkolenia 3 3. Ekskluzywny dostęp do rynku mediów 4 4. Kto stoi za programem szkolenia? 4 5. Korzyści ze szkolenia 5 Program Media Academy 6 Ramowe zestawienie etapów szkolenia 6 etap pierwszy (część teoretyczna) 1. Podstawy marketingu 7 2. Media w Polsce 7 3. Proces planowania mediów 7 4. Statystyki i wskaźniki mediowe 8 5. Badania mediów 8 6. Case studies 8 etap drugi (część praktyczna) 7. Podsumowanie etapu pierwszego 9 8. Wyznaczanie grupy celowej 9 9. Analiza działań konkurencji Planowanie kampanii telewizyjnych Planowanie kampanii prasowych Planowanie kampanii radiowych Planowanie kampanii reklamy zewnętrznej Planowanie kampanii internetowych Sztuka prezentacji Audyt mediowy Case study, czyli kompleksowe budowanie strategii mediowej w praktyce Prezentacja dla klienta 12 Informacje organizacyjne 13 Formularze zgłoszeniowe 14

3 1. Informacje 03 Media Academy to unikatowy projekt szkoleniowy, który łączy zdobywanie wiedzy teoretycznej z symulacją realnej pracy. 1. Media Academy Warszawa Celem Media Academy jest praktyczne przygotowanie studentów do pracy w korporacjach zajmujących się szeroko pojętą komunikacją marketingową: mediach, agencjach reklamowych, domach mediowych i strukturach marketingowych korporacji działających w Polsce. Dzięki zdobyciu unikatowej wiedzy praktycznej i solidnemu zapleczu merytorycznemu będą gotowi, żeby wygrać miejsce pracy lub skutecznie o nie konkurować. W wyniku szkolenia teoretyczna wiedza uczestników zyska szlif praktyczny, co ceni każdy pracodawca. Chcemy, aby nasi absolwenci z czasem zajmowali kluczowe stanowiska w branży. Misją Media Academy jest otworzyć jej uczestnikom drzwi do realnego świata biznesu! Strategicznym partnerem projektu jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Program Media Academy to 134 godziny ciężkiej pracy na rzeczywistych case ach rynkowych! 2. Program i zadania szkolenia. Program Media Academy jest połączeniem wiedzy teoretycznej dotyczącej marketingu i rynku mediów z oddającą rzeczywistość symulacją realnej pracy. Uczestnicy będą pracować dokładnie tak, jak pracuje się w agencjach mediowych i firmach z tej branży zdobywając niezbędne doświadczenie. Będzie to praca na realnych briefach i rzeczywistych danych. W wyniku szkolena uczestnicy stworzą realną strategię komunikacji dla wybranej marki i zaprezentują ją przed prawdziwym klientem. Praca zostanie oceniona przez osoby odpowiedzialne za media i komunikację marketingową w największych korporacjach w Polsce. (Dokładny zakres tematyczny oraz opis zajęć znajduje się w dalszej części dokumentu.)

4 1. Informacje 04 Wykładowcy to wyłącznie kadra zarządzająca i najwyżej cenieni praktycy na rynku. 3. Ekskluzywny dostęp do rynku mediów Uczestnictwo w Media Academy to przede wszystkim kontakt z menedżerami z czołowych firm mediowych na rynku. Wasi przyszli wykładowcy to kadra zarządzająca takich korporacji jak POLSAT, Grupa TP, Media Direction OMD, Guideline Warszawa, Broker FM. Są to osoby odpowiedzialne za wielomilionowe budżety reklamowe i pracę dziesiątków ludzi. Wiedzę teoretyczną i praktyczną uczestnicy MA czerpać będą bezpośrednio z ich sukcesów i porażek, czyli ogromnego doświadczenia. Maciej Stec Staż: 12 lat (Dyrektor Programowy Media Academy) Członek Zarządu Telewizji POLSAT Moje motto życiowe to: CRUSH & LEARN. Paweł Sawicki Staż: 15 lat Prezes Zarządu Media Direction OMD Kładę nacisk na umiejętność samodzielnego myślenia i prezentowania/obrony swoich racji. Nie toleruję spóźniania się oraz mętnego przedstawiania swoich racji. Arkadiusz Marszałek Staż: 13 lat Dyrektor ds. Zarządzania Mediami Grupy TP Cenię szczerość. Lubię dokładność i precyzję. Toleruję błędy, ponieważ każdy ma do nich prawo. Jednak pod warunkiem, że osoba ma odwagę się do nich przyznać. Agnieszka Kosik Staż 14 lat Dyrektor Zarządzająca Guideline (MediaCom Company) Koncentrując się na celu, kładę spory nacisk na detale. To one w dużej mierze gwarantują jakość obsługi i produktu, jaki otrzymują nasi klienci. Doceniam i wymagam samodzielności, odpowiedzialności i lojalności. Nie toleruje braku zaangażowania i braku dociekliwości w poszukiwaniu rozwiązań. Jacek Hendigery Staż: 15 lat Dyrektor ds. Mediów, Członek Zarządu Media Direction OMD Charakter zdecydowanie wesołkowaty. Dodaj do tego elementy głębokiej refleksji nad światem oraz zdecydowany brak koncentracji na detalach - to jestem ja. Stanisław Janowski Staż: 6 lat Dyrektor Zarządzający PM Sp. z o.o. Biuro reklamy telewizji POLSAT, TV4, PULS Zwracam uwagę na szczegóły. Lubię cyfry. Generealnie lubię proste i mierzalne rozwiązania. Wierzę w ludzi i ich samodzielność w rozwiązywaniu problemów. To jest najlepszy sprawdzian. Agnieszka Stelmaszczyk Staż: 9 lat Dyrektor Zarządzająca ds. Kontaktów z Klientami Broker FM S.A. Mój ulubiony test osobowości definiuje mnie jako entuzjastę osobę energiczną i optymistycznie nastawioną do życia. Źle znoszę rutynę. Charakteryzuje mnie koncentracja na zadaniach i potrzeba działania. Czerpię dużą radość ze współpracy z ludźmi (chociaż nie lubię sportów zespołowych).

5 1. Informacje 05 Dyrektor programowy Media Academy to menedżer mediowy z dwunastoletnim doświadczeniem. 4. Kto stoi za programem szkolenia? Dyrektorem merytorycznym projektu odpowiedzialnym za program Media Academy jest Maciej Stec, obecnie Członek Zarządu Telewizji POLSAT ds sprzedaży i zakupów zagranicznych. Od 12 lat jest on związany z rynkiem mediów w Polsce. W przeszłości pracował dla największych reklamodawców w Polsce jak Henkel Polska, Grupa Żywiec, McDonald s Polska, PSA (Peugeot, Citroen), Strock, US Pharmacia. Współtwórca szkolenia OMD School, w którym uczestniczyło ponad 200 marketingowców z całej Polski. Maciej Stec jest również wykładowcą programu MBA Francuskiego Instytutu Zarządzania. To prawda. Najlepsi uczestnicy dostaną kontrakty. 5. Korzyści ze szkolenia Media Academy to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku mediów i komunikacji marketingowej na młode, zaczynające karierę zawodową osoby. Jest esencją wiedzy, a w szczególności praktyki oczekiwanej przez menedżerów pozyskujących młode talenty. Uczestnicy MA będą mieli otwartą drogę do kariery w świecie mediów i reklamy. Natomiast najlepsi z nich dostaną kontrakty. Tych pięć szczególnych osób przestanie być studentami i rozpocznie swoją przygodę z mediami poza murami uczelni. Mają szansę dołączyć do zespołów Media Direction OMD, Guideline (MediaCom company) i PM Sp z o.o. Biura reklamy telewizji POLSAT, TV4, Puls. Zostań absolwentem Media Academy i wejdź do realnego świata biznesu!

6 2. Program Media Academy 06 Ramowe zestawienie tematów szkolenia. l.p Temat zajęć Liczba godzin Terminy Etap pierwszy (część teoretyczna) 1 Podstawy marketinngu 4 29 września 2 Media w Polsce 4 29 września 3 Proces planowania mediów 8 30 września 4 Statystyki i wskaźniki mediowe 8 6 października 5 Badania mediów 4 7 października 6 Case studies 2 7 października Łączne godziny etapu pierwszego 30 Etap drugi (część praktyczna) 7 Podsumowanie pierwszego etapu 4 20 października 8 Wyznaczanie grupy celowej 4 20 października Wyznaczanie grupy celowej 8 21 października 9 Analiza działań konkurencji 8 27 października 10 Planowanie kampanii telewizyjnych 8 28 października 11 Planowanie kampanii prasowych 8 17 listopada 12 Planowanie kampanii radiowych 4 18 listopada 13 Planowanie kampanii reklamy zewnętrznej 4 18 listopada 14 Planowanie kampanii internetowych 8 24 listopada 15 Sztuka prezentacji 8 25 listopada 16 Audyt mediowy 4 Grudzień: 17 Case study, czyli kompleksowe budowanie strategii mediowej w praktyce 28 8/9 oraz 15/16 18 Prezentacja dla klienta 8 Styczeń 2008 Łączne godziny etapu drugiego 104 Łączne godziny szkolenia 134!

7 2. Program Media Academy 07 Szczegółowe omówienie programu: Etap pierwszy (część teoretyczna) 1. Podstawy marketingu [4 godziny] Przedstawienie elementów teorii marketingowych dotyczących planowania komunikacji marketingowej marek i obecności marek w mediach. Uczestnik szkolenia dowie się, jakie jest umiejscowienie mediów w marketingu. Zobaczy jaka wiedza z podstaw marketingu zdobyta w trakcie studiów przyda mu się w świecie mediów. 2. Media w Polsce [4 godziny] Przedstawienie charakterystyki poszczególnych mediów pod względem planowania komunikacji. Pokazanie jak kształtują się wydatki na media w Polsce i na świecie (przykładowe rynki w kontekście ich siły nabywczej). Uczestnik szkolenia zapazna się z kształtem rynku mediów w Polsce: jakie są wydatki na media, jaka jest ich sezonowość, jaka jest ich struktura (media-mix), kim są najwięksi klienci i największe kategorie reklamowe oraz jak duża jest konkurencja, by przebić się do świadomości potencjalnych konsumentów (szum reklamowy). Zdobędziesz ogólną wiedzę o rynku mediów w Polsce. 3. Proces planowania mediów Pokazanie podejścia do planowania komunikacji w mediach i elementów, które trzeba wziąć pod uwagę, żeby zaplanować skuteczną komunikację, zrealizować cele biznesowe marki i nie zostać przytłoczonym przez działania konkurencji. Uczestnik przejdzie przez wszystkie etapy planowania strategii mediowej: analizę rynku i konkurencji, wyznaczanie celów i ich przełożenie na zadania mediowe stojące przed komunikowaniem marki, zdefiniowanie grupy celowej na bazie celów i badań marketingowych, skonstruowanie ramowej strategii, zbudowanie kalendarza działań oraz przełożenie strategii mediowej na operacyjny zakup mediow, by następnie zaanalizować rezultaty działań i wyciągnąć kluczowe wnioski na przyszłość. Zdobędzie ogólną wiedzę na temat procesu planowania komunikacji w tym mediów.

8 2. Program Media Academy 08 Etap pierwszy (część teoretyczna) 4. Statystyki i wskaźniki mediowe Poznanie podstawowych wskaźników mediowych pozwalających zbudować kampanię w poszczególnych mediach, by była efektywna. Przedstawienie sposobów skutecznego dotarcia do największej liczby konsumentów. Wyznaczanie budżetu kampanii i wiążące się z tym pojęcia: co to jest efektywna częstotliwość i efektywny zasięg, jak wyznaczyć intensywność kampanii, co to jest średni koszt dotarcia z komunikatem do grupy celowej (CPP Cost per Point) i koszt zbudowania zasięgu kampanii na poziomie efektywnym (CPERP - Cost per Effective Reach Point). Pokazanie jak pod względem jakościowym dopasować poszczególne media do celów kampanii na bazie Affinity Index. Poznanie elementarza mediowca we wskaźnikowym wyznaczaniu budżetu kampanii. 5. Badania mediów [4 godziny] Przedstawienie badań wykorzystywanych przez agencje reklamowe i mediowe przy planowaniu komunikacji. Zapoznanie się z metodologią badań oraz jej wadami i zaletami. Poznanie głównych narzędzi funkcjonujących na rynku (AGB, TGI, Expert Monitor, Press Track, Radio Track i Gemius), ich podstawowych założeń i cech charakterystycznych. Wskazanie rodzajów badań, z których należy korzystać przy planowaniu poszczególnych mediów. Pokazanie jakiego zestawu badań i analiz potrzeba, żeby stworzyć plan komunikacji mediowej. 6. Case studies [2 godziny] Pokazanie wybranych zrealizowanych strategii mediowych, dzięki którym marki wyjątkowo dobrze realizowały swoje cele marketingowe. Obejrzenie ostatecznego kształtu projektu, w jakim pokazywany jest klientowi przez agencje mediową. Przedstawienie danych jakie projekty wygrywają na rynku.

9 2. Program Media Academy 09 Szczegółowe omówienie programu: Etap drugi (część praktyczna) 7. Podsumowanie etapu pierwszego (re-cap części teoretycznej) [4 godziny] Jako niezbędny fundament do zajęć praktycznych podsumowanie miejsca mediów w marketingu, przypomnienie kształtu i wielkości polskiego rynku mediów, elementów składowych procesu planowania mediów, kluczowych wskaźników mediowych i podstawowej wiedzy o badaniach w mediach. 8. Wyznaczanie grupy celowej [12 godzin] Na podstawie szerokich badań (ponad 36 tys. badanych rocznie) ilościowych, danych demograficznych oraz psychograficznych uczestnicy nauczą się wyznaczać: konsumentów określonych produktów, ich zachowania, stosunek do mediów i produktów, potencjał rynkowy produktu, grupę celową dla realizacji celów biznesowych marki oraz jej przełożenie na mediową grupę celową, by komunikat trafiał do właściwych osób we właściwym czasie i w wyniku tego budżet mediowy został optymalnie wykorzystany. 9. Analiza działań konkurencji Korzystając z rzeczywistych danych rynkowych, uczestnicy kursu zobaczą jak pod względem przyszłych działań marki analizować aktywność konkurencji: jak konkurencja komunikuje się z rynkiem, co komunikuje, z jaką intensywnością i częstotliwością, jak dobiera kanały komunikacji i jaką pełnią rolę, w wyniku tego ile wydaje na media i w jakich okresach. Nauczysz się jak odtworzyć strategię komunikacyjną konkurencji oraz ocenić skalę jej inwestycji na polu mediów. 10. Planowanie kampanii telewizyjnych Poznanie zasad planowania kampanii w telewizji. Omówienie podstawowych kroków, które należy wykonać, żeby poprawnie przejść ten proces, oraz oprogramowania używanego na rynku. Każda z trzech grup zajęciowych stworzy media plan telewizyjny (emisja po emisji) dla dwóch różnych produktów oraz wyznaczonych przez klienta parametrów komunikacyjnych kampanii (efektywna częstotliwość i zasięg). Praca na rzeczywistych danych i rabatach w poszczególnych telewizjach. Jej celem będzie minimalizacja budżetu kampanii i osiągnięcie celów komunikacyjnych produktu. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak optymalizować budżet telewizyjny przy zadanych parametrach mediowych kampanii.

10 2. Program Media Academy 10 Etap drugi (część praktyczna) 11. Planowanie kampanii prasowych Poznanie zasad planowania kampanii w prasie. Omówienie podstawowych kroków, które należy wykonać, żeby poprawnie przejść ten proces, oraz oprogramowania używanego na rynku. Każda z trzech grup zajęciowych stworzy media plan prasowy (emisja po emisji) dla trzech różnych produktów oraz wyznaczonych przez klienta parametrów komunikacyjnych kampanii (efektywna częstotliwość i zasięg). Praca na rzeczywistych danych i rabatach w poszczególnych tytułach prasowych i wydawnictwach. Jej celem będzie minimalizacja budżetu kampanii i osiągnięcie celów komunikacyjnych produktu. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak optymalizować budżet prasowy przy zadanych parametrach mediowych kampanii. 12. Planowanie kampanii radiowych Poznanie zasad planowania kampanii w radio. Omówienie podstawowych kroków, które należy wykonać, żeby poprawnie przejść ten proces, oraz oprogramowania używanego na rynku. Każda z trzech grup zajęciowych stworzy media plan radiowy (emisja po emisji) dla trzech różnych produktów oraz wyznaczonych przez klienta parametrów komunikacyjnych kampanii (efektywna częstotliwość i zasięg). Praca na rzeczywistych danych i rabatach w poszczególnych radiostacjach. Jej celem będzie minimalizacja budżetu kampanii i osiągnięcie celów komunikacyjnych produktu. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak optymalizować budżet radiowy przy zadanych parametrach mediowych kampanii. 13. Planowanie kampanii reklamy zewnętrznej [4 godziny] Poznanie zasad planowania kampanii reklamy zewnętrznej. Omówienie podstawowych kroków, które należy wykonać, żeby poprawnie przejść ten proces, oraz oprogramowania używanego na rynku. Każda z trzech grup zajęciowych stworzy plan kampanii wykorzystujący reklamę zewnętrzną dla trzech produktów oraz wyznaczonych przez klienta parametrów komunikacyjnych kampanii (efektywna częstotliwość i zasięg). Praca na rzeczywistych danych i cenach netto różnych nośników reklamy zewnętrznej. Uczestnicy szkolenia poznają specyfikę medium i poszczególnych nośników oraz ich rozmieszczenia geograficznego. Zobaczą jak można kreatywnie wykorzystać potencjał reklamy zewnętrznej.

11 2. Program Media Academy 11 Etap drugi (część praktyczna) 14. Planowanie kampanii internetowych Poznanie zasad planowania kampanii w internecie. Omówienie podstawowych kroków, które należy wykonać, żeby poprawnie przejść ten proces, oraz oprogramowania używanego na rynku. Każda z trzech grup zajęciowych stworzy media plan internetowy dla trzech różnych produktów oraz wyznaczonych przez klienta parametrów komunikacyjnych kampanii (efektywna częstotliwość i zasięg). Praca na rzeczywistych danych i rabatach u poszczególnych dostawców. Jej celem będzie minimalizacja budżetu kampanii i osiągnięcie celów komunikacyjnych produktu. Uczestnicy szkolenia zdobęda wiedzę jak wykorzystać specyfikę internetu w celu zbudowania skutecznie zasięgu kampanii i jak wykorzystać medium do budowania społeczności wokół marki i sprzedaży produktu. 15. Sztuka prezentacji Poznanie zasad prowadzenia wystąpień publicznych. Dowiedzenie się o znaczeniu postawy, gestykulacji i tonu głosu. Dzięki ćwiczeniom z profesjonalnym trenerem uczestnicy szkolenia nauczą się występować przed audytorium i prowadzić prezentacje. Jest to kluczowy element każdego projektu, gdyż nawet najlepsza strategia może nie zostać wdrożona, jeśli zostanie w nieodpowiedni sposób sprzedana czy wewnętrznie czy zewnętrznie. 16. Audyt mediowy [4 godziny] Uświadomienie roli, jaką w procesie planowania i zakupu mediów odgrywa audyt mediowy. Zobaczenie jakimi kryteriami kierują się profesjonalni audytorzy mediowi oceniający strategię, koszty i finalny produkt jakim jest zakup kampanii w mediach. Uczestnicy szkolenia poznają jak wygląda podsumowanie pracy agencji mediowej na rzecz klienta i dlaczego audytor mediowy rekomenduje współpracę z tą agencją mediową lub inną. Praca uczestników szkolenia w końcowej fazie zostanie poddana profesjonalnemu audytowi mediowemu, który uzasadni swoje rekomendacje klientowi.

12 2. Program Media Academy 12 Etap drugi (część praktyczna) 17. Case study, czyli kompleksowe budowanie strategii mediowej w praktyce [28 godzin] Praca nad realną strategia mediową w sześcio-, siedmioosobowych zespołach pod okiem najlepszych praktyków na rynku mediowy. Przygotowana prezentacja będzie odpowiedzią na realny brief klienta przy użyciu prawdziwych danych i badań. Budując prawdziwą strategię, uczestnicy przejdą wszystkie kroki, które poznali podczas ćwiczeń: analizę rynku, w tym konkurencji, definiowanie celów kampanii, analizę grupy docelowej, dobór kanałów komunikacji, kalendarz działań, budżetowanie, kreatywne rozwiązania w ramach budowania społeczności i kontekstu kampanii. Głównym zadaniem będzie przygotowanie strategii mediowej z wykorzystaniem rzeczywistych danych rynkowych, a następnie jej zaprezentowanie i sprzedanie prawdziwemu klientowi. 18. Prezentacja dla klienta Osoby wybrane przez zespół zaprezentują gotowy projekt przed klientem. Będą musiały sprzedać i obronić swoją strategię przed osobami, które z ramienia zarządów międzynarodowych korporacji odpowiadają za komunikację marketingową. To będą prawdziwi klienci, z którymi jeśli się uda najlepsi na kursie będą mieli okazję spotykać się w przyszłości. Uczestnicy kursu poznają prawdziwe oblicze pracy w agencji mediowej, zobaczą czego w rzeczywistości oczekuje klient od strategii i pracujących dla niego ludzi.

13 3. Informacje organizacyjne 13 Start Media Academy: 29 września Liczba dostępnych miejsc: Pełne szkolenie (etap pierwszy i drugi): 20 miejsc Etap pierwszy (część teoretyczna): 10 miejsc Przyjęliśmy założenia, które naszym zdaniem gwarantują najwyższa jakość przekazywanej wiedzy. Jedno z nich to ilość studentów jaka chcemy przeszkolić i wielkość grup w jakich chcemy pracować. Oznacza to ze w przypadku braku wolnych miejsc jedyną szansa pozostaje śledzenie terminu startu drugiej edycji MA. Uwagi: O przyjęciu decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Pierwszeńswo w naborze mają studenci 4tego i 5tego roku WSPiZ, oraz absolwenci tej uczelni. Ważne: Pod numerem otrzymasz wszystkie informacje organizacyjne Opłaty: Pełne szkolenie (etap pierwszy i drugi): 8.880,00 pln Zniżka 10% jeżeli wniesiesz opłatę do 15 lipca: 7.990,00 pln Etap pierwszy szkolenia: 2.200,00 pln Zniżka 10% jeżeli wniesiesz opłatę do 15 lipca: 1.990,00 pln Proces zgłoszenia: 1. Wypełniasz odpowiedni formularz zgłoszeniowy*. - formularz Media Academy (szkolenie pełne) - formularz Media Academ (etap pierwszy) *Formularze znajdują się na ostatnich stronach dokumentu. 2. Wpłacasz kwotę na numer konta WSPiZ: PEKAO S.A. II oddział Warszawa Wypełniony i podpisany formularz wraz z dowodem wpłaty przesyłasz na numer fax: Możesz również osobiście dostarczyć w/w dokumenty bezpośrednio do WSPiZ: ul. Jagielońska 57, Warszawa (budynek D, pokój 105) 4. Telefonicznie otrzymasz potwierdzenie zakończenia rejestracji. Informacje dodatkowe: Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię informacji w folderze informacyjnym, zajrzyj na strone do sekcji FAQ. Możesz zadać nam również pytanie poprzez Będziemy odpowiadać zgodnie z kolejnością nadsyłanych listów, lub też odpowiedż zostanie umieszczona bezpośrednio w sekcji FAQ.

14 WORK-ROOM sp. z o.o. WSPiZ im. Leona Koźmińskiego FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Szkolenie pełne: etap pierwszy i etap drugi) MEDIA ACADEMY WARSZAWA Imię i Nazwisko: Data i miejsce urodzenia: Adres zamieszkania: ulica:... nr... nr mieszk:.... kod: miejscowość:... Adres korespondencyjny: ulica:... nr... nr mieszk:.... kod: miejscowość:... Tel./ fax (dom): Tel. kom: Jestem studentem WSPiZ (rok studiów):... Jestem absolwentem: Miejsce pracy (opcja): Opłatę za szkolenie przekazuje na konto WSPiZ: PEKAO S.A. II oddział Warszawa Kwota: 8.880,00 pln Kwota: 7.990,00* (*obowiązuje do dnia 15 lipca) Informacje o Media Academy uzyskałem/am: absolwent/student WSPiZ internet prasa - jaka?... inne - jakie?... Zgodnie z Ustawą z dnia roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszych studiów, bez prawa rozpowszechniania. Data wypełnienia: Podpis kandydata: Data i podpis osoby przyjmującej: Proces zgłoszenia: 1. Wypełnij wszystkie punkty formularza. 2. Wpłać kwotę na numer konta WSPiZ. 3. Formularz wraz z dowodem wpłaty prześlij na numer: Możesz również osobiście dostarczyć w/w dokumenty bezpośrednio do WSPiZ: Ul.Jagielońska 57, Warszawa (budynek D, pokój 105) 4. Telefonicznie otrzymasz potwierdzenie rejestracji.

15 WORK-ROOM sp. z o.o. WSPiZ im. Leona Koźmińskiego FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Szkolenie: etap pierwszy) MEDIA ACADEMY WARSZAWA Imię i Nazwisko: Data i miejsce urodzenia: Adres zamieszkania: ulica:... nr... nr mieszk:.... kod: miejscowość:... Adres korespondencyjny: ulica:... nr... nr mieszk:.... kod: miejscowość:... Tel./ fax (dom): Tel. kom: Jestem studentem WSPiZ (rok studiów):... Jestem absolwentem: Miejsce pracy (opcja): Opłatę za szkolenie przekazuje na konto WSPiZ: PEKAO S.A. II oddział Warszawa Kwota: 2.200,00 pln Kwota: 1.990,00* (*obowiązuje do dnia 15 lipca) Informacje o Media Academy uzyskałem/am: absolwent/student WSPiZ internet prasa - jaka?... inne - jakie?... Zgodnie z Ustawą z dnia roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszych studiów, bez prawa rozpowszechniania. Data wypełnienia: Podpis kandydata: Data i podpis osoby przyjmującej: Proces zgłoszenia: 1. Wypełnij wszystkie punkty formularza. 2. Wpłać kwotę na numer konta WSPiZ. 3. Formularz wraz z dowodem wpłaty prześlij na numer: Możesz również osobiście dostarczyć w/w dokumenty bezpośrednio do WSPiZ: Ul.Jagielońska 57, Warszawa (budynek D, pokój 105) 4. Telefonicznie otrzymasz potwierdzenie rejestracji.

DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET. Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA

DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET. Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA Nasi partnerzy: DNA MENADŻERA SZKOŁA ZARZĄDZANIA AKADEMII SET Kompleksowy projekt rozwijający kompetencje menadżera XXI wieku. Edycja 2 WARSZAWA DLACZEGO GRUPA SET?....... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY ZARZĄDZANIA.....

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA MARKETINGOWE

SZKOLENIA MARKETINGOWE ZYSKOWNA MARKA SZKOLENIA MARKETINGOWE Toruń 2012 lp. Tytuł szkolenia Str. 1. Skuteczny marketing w sprzedaży 6 2. Strategia marketingowo-sprzedażowa 9 3. Kampania marketingowo-sprzedażowa 12 4. Zyskowna

Bardziej szczegółowo

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska AUTORZY RAPORTU IAB Polska: Olgierd Cygan Prezes Zarządu

Bardziej szczegółowo

Management 2014. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Management 2014. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! POLECA General Management Program UWAGA: Tylko 175 miejsc. Start od jesieni 2013 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów! Management 2014 ADVANCED Uznany

Bardziej szczegółowo

Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi

Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi Kreowanie świadomej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi Podręcznik dobrych praktyk Toruń 2012 Świadoma Przedsiębiorczość Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl NOWA LOKALIZACJA, SZERSZA OFERTA STUDIA PODYPLOMOWE TERAZ TAKŻE W ŁODZI! INTERAKTYWNA FORMA ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty PROGRAM FIRMA Kompleksowa

Bardziej szczegółowo

Siła marketingu. Marketing ma znaczenie. Aktualne oferty szkoleń i doradztwa na rynku zachodniopomorskim

Siła marketingu. Marketing ma znaczenie. Aktualne oferty szkoleń i doradztwa na rynku zachodniopomorskim dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 2 sierpień 2012 Siła marketingu Marketing ma znaczenie Aktualne oferty szkoleń i doradztwa na rynku zachodniopomorskim Człowiek

Bardziej szczegółowo

Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja

Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Informator Studia podyplomowe Strategiczna Komunikacja Marki, III edycja (październik 2015- wrzesień 2016) Współpraca merytoryczna: Patronat

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Program specjalizacji: Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking oferuje wiele możliwości wyboru najbardziej

Bardziej szczegółowo

Ekonomia społeczna w praktyce

Ekonomia społeczna w praktyce Spis treści 1. Wstęp 5 1.1. Podstawowe pojęcia 5 2. Strategia 7 2.1. Po co mówimy? 7 2.2. Do kogo mówimy? 8 2.3. Komunikaty 11 3. Narzędzia 13 3.1. Identyfikacja wizualna 13 3.2. Media 15 3.3. PR w internecie

Bardziej szczegółowo

II część produktu finalnego. Poradnik metodyczny. dla nauczycieli i nauczycielek

II część produktu finalnego. Poradnik metodyczny. dla nauczycieli i nauczycielek II część produktu finalnego Poradnik metodyczny dla nauczycieli i nauczycielek Warszawa 2012 Opracowanie autorskie Wioletta Kilar Tomasz Rachwał Maria Zając W poradniku wykorzystano tekst opracowania:

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży. Program i wycena

SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży. Program i wycena SZKOLENIE OTWARTE Coaching operacyjny w skutecznym zarządzaniu Działem Sprzedaży Program i wycena Informacje zawarte w niniejszym dokumencie są poufne i skierowane wyłącznie do Firmy wymienionej na wstępie

Bardziej szczegółowo

Komunikacja działań CSR w Polsce

Komunikacja działań CSR w Polsce Komunikacja działań CSR w Polsce Raport z badania poświęconego komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zrealizowanego na grupie przedsiębiorstw oraz konsumentów słuchaczy programu

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Czym jest Organizacja ACCA? 2 Jak zostać członkiem - ACCA Qualification 3 Przedmioty Kwalifikacji ACCA 4 Rejestracja do Organizacji 6

SPIS TREŚCI. Czym jest Organizacja ACCA? 2 Jak zostać członkiem - ACCA Qualification 3 Przedmioty Kwalifikacji ACCA 4 Rejestracja do Organizacji 6 OFERTA ACCA, SEMESTR ZIMOWY LONDONSAM POLSKA, KRAKÓW 2015 SPIS TREŚCI Czym jest Organizacja ACCA? 2 Jak zostać członkiem - ACCA Qualification 3 Przedmioty Kwalifikacji ACCA 4 Rejestracja do Organizacji

Bardziej szczegółowo

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY.

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Europe & International The Mondi Academy Mondi Academy - Polska Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Kalendarz szkoleń Umiejętności osobiste Financial Update Human Resources Short News

Bardziej szczegółowo

Program Master of Business Administration Zarządzanie w Biznesie Międzynarodowym

Program Master of Business Administration Zarządzanie w Biznesie Międzynarodowym Program Master of Business Administration Zarządzanie w Biznesie Międzynarodowym Program realizowany we współpracy z Franklin University, USA Pierwszy i jedyny Program MBA z partnerem amerykańskim w województwie

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET Pomagamy: SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET KOMPLEKSOWY PROCES ROZWOJOWY PRZYGOTOWUJĄCY DO PRACY W ROLI TRENERA Edycja 57 WARSZAWA INFORMACJE O GRUPIE SET..... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY TRENERÓW BIZNESU..

Bardziej szczegółowo

Wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli.

Wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli. Tytuł E-mail marketing obiektów hotelarskich Autor dr Rafał Marek Copyright by Rafał Marek 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części niniejszej publikacji jest

Bardziej szczegółowo

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent. WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.pl grudzień/ styczeń 2014/15 RAPORT NUMERU FMCG BRANŻA WARTA UWAGI PROGRAM MENADŻERSKI W GRUPIE EUROCASH DAJ SOBIE SZANSĘ ODKRYJ SWOJE KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

2. Rola badań rynkowych i analizy potrzeb, związanych z rozwojem przedsiębiorczości, w procesie zarządzania instytucją otoczenia biznesu

2. Rola badań rynkowych i analizy potrzeb, związanych z rozwojem przedsiębiorczości, w procesie zarządzania instytucją otoczenia biznesu BADANIE RYNKU, ANALIZA LOKALNYCH POTRZEB, ZWIĄZANYCH Z ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ORAZ PRZYGOTOWYWANIE OFERTY USŁUGOWEJ PRZEZ INSTYTUCJE OTOCZENIA BIZNESU 2005 PARP PARP SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 1 2. Rola

Bardziej szczegółowo

Do kogo skierowana. Efekty

Do kogo skierowana. Efekty O szkole Do kogo skierowana jest Cele Dlaczego SSM Zajęcia, ile, kiedy Efekty Fazy Wykładowcy Rekrutacja O szkole Dobrze wypromowana i wyrazista marka to generator pieniędzy dla jej właściciela. Współczesne

Bardziej szczegółowo

Programy lojalnościowe i motywacyjne

Programy lojalnościowe i motywacyjne Media & Marketing Polska DODATEK BIURA REKLAMY Programy lojalnościowe i motywacyjne Badanie potencjału rynku BtoB Nowe trendy okiem ekspertów Skuteczny program w biznesie Mechanizmy społecznościowe a lojalność

Bardziej szczegółowo

Jak wybrać dobrą agencję PR?

Jak wybrać dobrą agencję PR? Jak wybrać dobrą agencję PR? opracowanie przygotowane przez Związek Firm Public Relations Warszawa 2013 Spis treści Słowo wstępu 3 Typologia przetargów 4 Przed przetargiem 7 Zarządzanie przetargiem 13

Bardziej szczegółowo

STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO

STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO STANDARD ODPOWIEDZIALNEGO I EKOLOGICZNEGO PROWADZENIA DZIAŁAŃ Z ZAKRESU MARKETINGU SPOŁECZNEGO SPIS TREŚCI _01 Wstęp................................... str. 03 _02 Definicje związane z obszarem marketingu

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 120 miejsc edycja 2015 W drodze na szczyt ważne są pierwsze kroki Advanced General Basic Basic Management Program Kompleksowy program doskonalenia kluczowych

Bardziej szczegółowo