TRANSORMACJA - MICROSOFT

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TRANSORMACJA - MICROSOFT"

Transkrypt

1 Microsoft jest liderem branży nowych technologii dostawcą urządzeń i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych, które pomagają w pełni realizować ich potencjał. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Wraz z premierą Windows 8 dostępnego już w najnowszej wersji Windows 8.1 firma wprowadziła na rynek pierwszy, obsługiwany dotykowo system operacyjny z rodziny Windows, który działa na tradycyjnych komputerach oraz urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach PC. Równocześnie z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek pierwszy komputer sygnowany własnym logo Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również w wersjach na platformę mobilną Windows Phone oraz platformę serwerową Windows Server. Kluczową pozycję w portfolio firmy zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Pod nazwą Microsoft Office 2013 jest on dostępny w formie tradycyjnego oprogramowania instalowanego na urządzeniu. Jednocześnie pod nazwą Office 365 udostępniany jest jako zestaw aplikacji online albo instalowanych na urządzeniu, wraz z dodatkowymi usługami w chmurze, które w pełni wspierają mobilny styl pracy. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics. Microsoft jest także liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Całe środowisko tworzy spójną platformę Cloud OS, działającą w oparciu o m.in. Microsoft Azure. Rozwiązania chmurowe oferowane przez Microsoft mogą być dostarczane klientom w modelu chmury publicznej, ale również w modelach chmury prywatnej oraz hybrydowej, która jest połączeniem obu modeli dostosowanym do potrzeb klienta. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 100 tys. specjalistów z różnych dziedzin.

2 TRANSORMACJA - MICROSOFT Żadna organizacja, która nie podnosi poprzeczki w znaczeniu tego jak działa i funkcjonuje nie będzie się rozwijać. Najlepszą rzeczą, która może przytrafić się każdemu z nas jest uczucie, które towarzyszy nam w drodze do domu, że daliśmy z siebie, co najlepsze, nauczyliśmy się czegoś od innych i mieliśmy pozytywny wpływ na pracę innych. Satya Nadella Wszyscy żyjemy w coraz bardziej dynamicznym otoczeniu. Nowe technologie zmieniają w znaczący sposób kształt dzisiejszego świata. Kolejne pokolenie pojawiające się na rynku pracy, coraz to większe oczekiwania konsumentów, klientów i partnerów biznesowych sprawiają, że najczęściej mówimy o ciągłych zmianach i transformacji. My także, jako firma musimy zmieniać się w znaczący sposób. Jesteśmy na rynku 40 lat, w świecie, który dzięki internetowi przeżył i przeżywa ciągłą rewolucję. Misja Microsoft, aby komputer był na każdym biurku stała się rzeczywistością i musieliśmy ją zmienić. Gdy ktoś myślał o nas widział Windows, Office, systemy operacyjne, serwery, Xbox to był świat, w którym osiągaliśmy sukcesy. Jak zmieniać wielką globalną firmę, aby wciąż nie tylko nadążać za zmieniającym się światem, ale doskonale adresować trendy mobilności, otaczającej nas wielkiej ilości danych, portali społecznościowych i systemów operacyjnych w chmurze? Chcemy być firmą, która bez względu na to czy ktoś jest w pracy, w podróży, czy w domu to dzięki urządzeniom i usługom jego świat staje się łatwiejszy i możemy żyć i pracować efektywniej. Aby tak się stało musimy zmieniać to, w jaki sposób pracujemy i budujemy świadomość tego, że każdy z nas ma wpływ/impact. Prosto jest wyznaczyć nowe cele biznesowe, ale najtrudniej zmieniać kulturę organizacji. To przecież kultura, wartości, zachowania wpływają na finalny sukces. My wiemy, że musimy być organizacją, która wyzywa codzienne status quo i cały czas się uczy. Wśród pięciu cech, które opisują środowisko które staramy się stworzyć są: Zwinność, Komunikatywność, Otwartość, Współpraca, Decyzyjność i Motywacja. Kluczem do zmiany nie jest sukces indywidualnych osób, ale praca zespołowa One Microsoft. Dlatego też porzuciliśmy klasyczny model oceny pracownika od 1 do 5, krzywe kalibracji i roczne podsumowania. Rozmawiamy o tym, jaki każdy z nas ma wpływ/impact na: - wyniki biznesowe - inne osoby, zespoły, które dzięki nam odnoszą swój sukces - budowanie nowych rozwiązań korzystając z osiągnięć, pracy i pomysłów innych w tym także dostrzegając świat zewnętrzny i działania konkurencji

3 To nowatorska zmiana podejścia - od koncentrowania się na pojedynczych aktywnościach do skupienia się na wpływie. Teraz liczy się robienie właściwych rzeczy, które zwiększają wpływ na nasz zespół, na naszych klientów, naszych partnerów, a nie robienie po prostu wielu rzeczy. Co więcej Wpływ - IMPACT ma ogromne przełożenie na sukces naszego biznesu i klientów, więc jest to ogromna zmiana nie tylko dla każdego z nas, ale i dla Microsoft. Spotkania roczne zostały zastąpione, przez co kwartalne spotkania CONNECT. Skupiamy się w nich na feedback u za ostatni kwartał oraz coaching u na kolejne trzy miesiące. To jest podstawą transformacji, to co zamierzamy zrobić inaczej bazując na doświadczeniu naszym i innych. Jeśli będziemy wciąż działać tak samo to nie możemy się spodziewać innych rezultatów. Rozmowy kwartalne pokazują czy się zmieniamy i co jeszcze przed nami. Taki system pozwala na ciągłe uczenie się i transformację oraz daje pełną odpowiedzialność menedżerowi i pracownikowi. Taki styl działania buduje kulturę, w której jesteśmy w stanie uwolnić potencjał każdego pracownika, by poprzez działania teraźniejsze budować przyszłość. Aby działania biznesowe stały się bardziej angażujące stworzyliśmy 4 obszary strategiczne, do których zaprosiliśmy pracowników. To oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują klienci i partnerzy oraz jak powinna działać organizacja. Liderzy muszą dziś tylko stwarzać możliwości i nagradzać właściwe zachowania, dzięki którym osiągane są doskonałe wyniki. Wtedy to staje się codziennym sposobem na odniesienie sukcesu. W Microsoft to pracownicy poprzez projekty zespołowe budują sukcesy, my stwarzamy im możliwości dzielenia się tymi sukcesami i za to ich nagradzamy. W taki sposób budujemy nasz IMPACT i umożliwiamy dalsze zmienianie świata dzięki nowym technologiom.

4 MICROSOFT, czyli jeden z sposobów na 4 pokoleniową uczącą się organizację. Żyjemy w czasach 4 pokoleń na rynku pracy i w naszym otoczeniu. Dziś nie mówi się już o zrozumieniu pokolenia Y, które jest na rynku. Kluczem do przyszłego sukcesu przy zmianach demograficznych jest budowanie organizacji 4 pokoleniowej, która potrafi doskonale się uczyć, wymieniać wiedzę i transformować. Wojny o talent wygrają te organizacje, które stworzą kulturę organizacyjną, w której wszyscy będą zaangażowani w wspólne budowanie sukcesu. W Microsoft budujemy zróżnicowaną organizację zatrudniając osoby po studiach (jest już ich prawie 20%) oraz tworząc zespoły, w których kobiety osiągają sukcesy (mamy 34% kobiet w naszej organizacji). Jednym z kluczy sukcesu jest mentoring. Mentoring jest bardzo ważnym narzędziem dla rozwoju pracowników i przekazywaniu wiedzy w Microsoft. Profesjonaliści osiągający największe sukcesy zawodowe skorzystali z benefitów mentoring u na pewnym etapie swojej kariery. Mentoring pozwala znaleźć nowe możliwości spojrzenia na rzeczy z innej perspektywy, nauczyć się nowych sposobów wykonywania zadań, budować networking lub inspirować innych. Dla dwóch stron jest to zobowiązująca relacja, która wymaga zaangażowania. Mentor może: Pomóc skupić się na konkretnych obszarach rozwoju i ustawienia konkretnych celów dla współpracy, Ułatwić dotarcie i zbudowanie szerszej sieci zawodowej, Zapewnić bezstronną opinię i wsparcie rozwoju kariery i doskonalenia kompetencji. Jest źródłem pomysłów i sposobów rozwiązywania problemów i zarządzania sytuacjami z życia Będąc mentorem można: Rozwijać umiejętności powiązane z komunikacją i przywództwem, Podzielić się własnym, cennym doświadczeniem i wiedzą, Wesprzeć osoby, którzy są zmotywowane do rozwijania swoje umiejętności Mentoring zapewnia wszystkim pracownikom możliwość pokazania wartości, jakimi się kierują, a które są spójne z wartościami firmy. Relacja Mentorów i ich Mentee daje szansę rozwoju dla dwóch stron poprzez oparte na otwartości i szacunku partnerstwo. Jest to zobowiązanie do samodoskonalenia, ponieważ obydwie strony powinny rozwinąć swoje kompetencje. Dzięki temu podnosi się także poziom całej organizacji. W Microsoft, istnieją dwa rodzaje mentoring u: PEER i CAREER, co ułatwia nie tylko łatwe wejście do organizacji i uczenie się od bardziej doświadczonych, ale ciągłą wymianę wiedzy i poszerzanie horyzontów. Każda osoba na programie dla absolwentów ma mentora, który jest członkiem Leadership Team. To dowód na to jak senioralni menedżerowie wspierają młode talenty.

5 Ta relacja działa także w drugą stronę w Reverse Mentoringu, w którym to osoba na Programie jest mentorem dla Liderów. To pozwala dostrzec inne, świeże spojrzenie i prowadzić dialog, który ma na celu budowanie angażującego i uczącego się miejsca pracy. PEER MENTORING ma zwykle miejsce w obrębie tej samej organizacji i koncentruje się na przekazie wiedzy np.: w przypadku nowych osób w firmie lub rozpoczynanie pracy w nowej roli. CAREER MENTORING ma szerszy zakres, zwykle dotyczy osób z różnych organizacji/zespołów i jest częścią planu długoterminowego rozwoju kariery. Ta forma mentoring u pomaga zaczerpnąć z wiedzy, doświadczenia i ekspertyzy innych osób z Microsoft, aby ułatwić rozwój zawodowy i podążanie ścieżką kariery. Największą zmianą w podejściu do relacji mentoringowej w ciągu ostatnich lat jest to, że teraz to Mentee (a nie Mentor) jest odpowiedzialny za tę relację, a tym samym bierze odpowiedzialność za swoją karierę. Mentor w Microsoft nie ponosi odpowiedzialności za sukces kariery swojego podopiecznego.

Touch the Future. Systemy konwergentne

Touch the Future. Systemy konwergentne Touch the Future Systemy konwergentne HP Touch the Future Systemy konwergentne Spotkanie poświęcone jest zintegrowanym systemom konwergentnym dostarczanym przez HP do różnych obszarów zastosowań. Seminarium

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

CIO jako dyrektor ds. integracji

CIO jako dyrektor ds. integracji CIO jako dyrektor ds. integracji Nowa karta w historii IT Technologia zmienia istniejące modele biznesowe i daje początek nowym. Szybko zmienia się zatem także rola CIO w organizacji. Dyrektorzy IT coraz

Bardziej szczegółowo

Aby chciało się chcieć

Aby chciało się chcieć TEMAT NUMERU w dziale Baza wiedzy Warto przeczytać!???????????????????????????????????? Magia wartości a sukces firmy Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co gwarantuje firmie sukces. Połączenie

Bardziej szczegółowo

Biuletyn. HR Business Partnera 2014. www.tangerine.biz.pl

Biuletyn. HR Business Partnera 2014. www.tangerine.biz.pl Biuletyn HR Business Partnera 2014 www.tangerine.biz.pl Rola, zadania oraz pozycja HR Business Partnera w organizacji HR Biznes Partner określenie, które zaczyna brzmieć coraz bardziej znajomo, choć to

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

Mentoring i coaching w pielęgniarstwie. Przewodnik A Guide to Coaching and Mentoring in Nursing

Mentoring i coaching w pielęgniarstwie. Przewodnik A Guide to Coaching and Mentoring in Nursing Mentoring i coaching w pielęgniarstwie. Przewodnik A Guide to Coaching and Mentoring in Nursing Opracowanie: Gail J. Dinner, Mary M. Wheeler dla Międzynarodowej Rady Pielęgniarek 1 Międzynarodowa Rada

Bardziej szczegółowo

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY SEKTOR DORADCZY w poszukiwaniu nowej oferty wartości W ciągu ostatnich trzydziestu lat byliśmy świadkami dynamicznej ekspansji największych

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Projekt innowacyjny Model usługi rozwoju strategicznych kompetencji

Wprowadzenie. Projekt innowacyjny Model usługi rozwoju strategicznych kompetencji Spis treści Projekt innowacyjny Model usługi rozwoju strategicznych kompetencji.............. 4 Wprowadzenie................................................... 5 Zarządzanie strategiczne i zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Dodatek Harvard Business Review Polska. Najlepsi Pracodawcy 2014

Dodatek Harvard Business Review Polska. Najlepsi Pracodawcy 2014 Dodatek Harvard Business Review Polska Najlepsi Pracodawcy 2014 Szanowni Państwo, Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce podsumowanie wyników badania Najlepsi Pracodawcy 2014. Program Najlepsi Pracodawcy,

Bardziej szczegółowo

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent. WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.pl grudzień/ styczeń 2014/15 RAPORT NUMERU FMCG BRANŻA WARTA UWAGI PROGRAM MENADŻERSKI W GRUPIE EUROCASH DAJ SOBIE SZANSĘ ODKRYJ SWOJE KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

DanonePL. Przegląd CSR

DanonePL. Przegląd CSR DanonePL Przegląd CSR Spis treści: 26 3 4 5 6 Trzy filary Danone a Katalog wartości Historia CSR w Danone Nasi interesariusze 1. Ludzie 8 9 9 10 11 12 13 13 14 15 16 17 19 20 20 Danone to ludzie Po pierwsze,

Bardziej szczegółowo

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Wydawca: CSRinfo

Bardziej szczegółowo

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska Najlepsi Pracodawcy 2013 Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe Dodatek Harvard Business Review Polska Szanowni Państwo, Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce podsumowanie wyników

Bardziej szczegółowo

Skuteczna motywacja w biznesie

Skuteczna motywacja w biznesie 30 Skuteczna motywacja w biznesie fot: fotolia Obowiązki pracodawcy wobec pracownika Według raportu The Global Competitiveness polski rynek pracy uplasował się dopiero na 93. miejscu na 144 w zakresie

Bardziej szczegółowo

Unified Communications

Unified Communications Unified Communications 1 Spis treści Komunikaty zintegrowane Robert Jesionek Polski rynek otwarty na rozwiązania zunifikowanej komunikacji Barbara Mejssner Na czym polega koncepcja Unified Communications?

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Gdy głowami menedżerów rządzi mobilność. 11-krotny wzrost globalnego ruchu w sieciach mobilnych do 2018 roku.

Spis treści. Gdy głowami menedżerów rządzi mobilność. 11-krotny wzrost globalnego ruchu w sieciach mobilnych do 2018 roku. Mobilność 1 Spis treści Gdy głowami menedżerów rządzi mobilność Leszek Maśniak z Gartnera, w rozmowie z Robertem Jesionkiem 11-krotny wzrost globalnego ruchu w sieciach mobilnych do 2018 roku Strategie

Bardziej szczegółowo

nowoczesne zarządzanie ludźmi 20 lat HR w Polsce

nowoczesne zarządzanie ludźmi 20 lat HR w Polsce kadry w Polsce 2011 kwiecień 2011 cena 70 zł (w tym 8% VAT) nowoczesne zarządzanie ludźmi 20 lat HR w Polsce trendy wyzwania firm w odkrywaniu potencjału pracowników jest trudno, będzie jeszcze trudniej

Bardziej szczegółowo

Transformacja funkcji kadrowej

Transformacja funkcji kadrowej Human Capital Advisory Services Transformacja funkcji kadrowej Deloitte to jedna z najszybciej rozwijających się globalnych firm doradczych na świecie, świadcząca usługi w obszarach konsultingu, audytu,

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNY SYSTEM ZARZĄDZANIA WIEDZĄ

NOWOCZESNY SYSTEM ZARZĄDZANIA WIEDZĄ NOWOCZESNY SYSTEM ZARZĄDZANIA WIEDZĄ... w Twojej firmie Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 2 NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. y -BOX Redaktor podręcznika:

Bardziej szczegółowo

Drodzy Akcjonariusze!

Drodzy Akcjonariusze! Drodzy Akcjonariusze! Rok 2010 był dla Citigroup rokiem przełomowym. Zrealizowaliśmy nasz zasadniczy cel - Citi odzyskało trwałą rentowność generując zysk w każdym kwartale minionego roku. Zysk za cały

Bardziej szczegółowo

Pytanie 1 Strona 6. Pytanie 2 Strona 8. Pytanie 3 Strona 10. Pytanie 4 Strona 12. Pytanie 5 Strona 14. Podsumowanie Strona 16.

Pytanie 1 Strona 6. Pytanie 2 Strona 8. Pytanie 3 Strona 10. Pytanie 4 Strona 12. Pytanie 5 Strona 14. Podsumowanie Strona 16. 2 3 Zapis naszych czasów Opinie ekspertów Świat komunikacji zmienia się w niezwykle szybkim tempie. Dziś nasze kontakty ze znajomymi, przyjaciółmi i partnerami biznesowymi wyglądają zupełnie inaczej niż

Bardziej szczegółowo

ICT-Go-Girls! Nowe technologie jako narzędzie promowania przedsiębiorczości wśród uczennic szkół ponadpodstawowych

ICT-Go-Girls! Nowe technologie jako narzędzie promowania przedsiębiorczości wśród uczennic szkół ponadpodstawowych ICT-Go-Girls! Nowe technologie jako narzędzie promowania przedsiębiorczości wśród uczennic szkół ponadpodstawowych MarÍa J. RodrÍguez Malmierca Bozica Ilijic Carmen FernÁndez Morante Beatriz Cebreiro LÓpez

Bardziej szczegółowo

Wyzwania dla polskiej szkoły i ucznia. Witold Kołodziejczyk Marcin Polak

Wyzwania dla polskiej szkoły i ucznia. Witold Kołodziejczyk Marcin Polak Wyzwania dla polskiej szkoły i ucznia Witold Kołodziejczyk Marcin Polak 79 Wyzwania dla polskiej szkoły i ucznia Witold Kołodziejczyk Marcin Polak 3 Instytut Obywatelski Warszawa 2011 Publikacja dostępna

Bardziej szczegółowo

Największym. Josh Bersin: problemem HR jest brak umiejętności str. 4. Jak rekruter może ustrzec się błędów przy ocenie kandydata?

Największym. Josh Bersin: problemem HR jest brak umiejętności str. 4. Jak rekruter może ustrzec się błędów przy ocenie kandydata? Jak rekruter może ustrzec się błędów przy ocenie kandydata? Czy jesteśmy w stanie w pełni obiektywnie ocenić drugiego człowieka? str. 14 02 2011 System MBO lekarstwo czy trucizna? Chodzi o to, aby robić

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Pracy ci u nas dostatek. IT Factor: Polska szuka programistów. Specjalista IT potrzebny od zaraz. Między słowami menedżera IT i działu HR

Spis treści. Pracy ci u nas dostatek. IT Factor: Polska szuka programistów. Specjalista IT potrzebny od zaraz. Między słowami menedżera IT i działu HR Kadry IT 1 Spis treści Pracy ci u nas dostatek Robert Jesionek 3 IT Factor: Polska szuka programistów. Rozmowa z Anną Wicha... 4 Specjalista IT potrzebny od zaraz Adam Sanocki, Maciej Sokołowski... 7 Między

Bardziej szczegółowo

O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU

O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU IT w bankowości 1 2 O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU Spis treści IT dla banków Barbara Mejssner IT w bankowości myśli nieuczesane Stanisław Matczak Dostęp do aktualnych informacji to większa konkurencyjność

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie. Nowoczesny dostawca usług. Ewolucja potrzeb klientów. Charakterystyka MSP Nowej Generacji. Budowa MSP 2.0.

Wprowadzenie. Nowoczesny dostawca usług. Ewolucja potrzeb klientów. Charakterystyka MSP Nowej Generacji. Budowa MSP 2.0. The Guide Managed to the Service Next-Generation Provider Nowej MSP Generacji An eguide for Przewodnik Service Providers dla dostawców looking usług: to differentiate jak wyróżnić themselves, się na tle

Bardziej szczegółowo