Najlepsze praktyki Cisco Team Space

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Najlepsze praktyki Cisco Team Space"

Transkrypt

1 Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności. Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy około 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto w Krakowie Cisco Global Services Center. W tym samym roku Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) wyróżniła Cisco Global Services Center w Krakowie, uznając je za najbardziej znaczącą inwestycję w Polsce. Na skutek dynamicznego rozwoju i wzrostu zatrudnienia, w lipcu 2013 r. Cisco Global Services Center otworzyło drugie biuro, zaś styczeń 2015 r. to oficjalna data otwarcia trzeciego już biura w Krakowie. Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś prawie 500 współpracujących z programem szkół i uczelni Akademii Cisco, w których uczy się ponad 30 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ponad 100 tys. uczniów i studentów, zdobywając wiedzę i umiejętności z dziedziny najnowszych technologii sieciowych i zwiększając tym samym swoją atrakcyjność na rynku pracy.

2 Najlepsze praktyki Cisco Team Space Team Space to platforma współpracy stworzona po to, aby pomagać naszym liderom i członkom ich zespołów pracować wspólnie i osiągać maksymalny potencjał. Platforma dostarcza wnioski na temat zaangażowania zespołów i efektywności pracowników, przyczyniając się do sukcesu zespołów i do podejmowania najlepszych decyzji dotyczących rozwoju ich członków. To, jak pracujemy, wynika z naszej strategii w obszarze technologii i biznesu oraz strategii wobec ludzi. Najlepsze efekty przynosi zaś praca zespołowa. To dzięki pracy naszych zespołów nasi klienci i nasi pracownicy doświadczają tego, co oferuje Cisco. Aby te doświadczenia były jak najlepsze, stworzyliśmy miejsce, które pozwala na maksymalizację talentów naszych pracowników. Tym miejscem jest Team Space, które inspiruje nas do bycia najlepszą wersją samych siebie, do wykorzystywania naszych najmocniejszych stron każdego dnia pracy i w efekcie pozwala dostarczać najlepsze rezultaty naszym klientom. Korzyści dla pracowników: - odkrycie swoich największych atutów - czas spędzany z liderem na rozmowie o najważniejszych zadaniach, problemach, możliwościach - gwarancja bycia wysłuchanym Korzyści dla liderów zespołów: - wartościowe informacje na temat każdego członka zespołu - priorytetyzacja zadań zespołu - informacje na temat zaangażowania pracowników - dane pomagające w rozmowach o nagrodach, awansach i kierunkach dalszego rozwoju Korzyści dla Cisco: - lepsze zespoły wypracowujące lepsze rezultaty z korzyścią dla klientów, partnerów i pracowników - możliwość przyciągania i utrzymania najlepszych pracowników chcących pracować w najlepszych zespołach.

3 Najlepsze praktyki Cisco Connected Poland Connected Poland jest wewnętrznym stowarzyszeniem, które gromadzi pracowników-wolontariuszy chcących współpracować w ramach obszarów Giving Back, Inclusion & Diversity, Social Events, Career Development, Health & Sports, and Music & Arts. Ich aktywności koncentrują się na wspolpracy z organizacjami pożytku publicznego, kreowaniu środowiska otwartości i równości, organizowaniu wydarzeń dla pracowników (tj. integracyjne imprezy, prelekcje, warsztaty itp.), podejmowaniu działań dotyczących budowania i rozwoju kariery w Cisco, jak rowniez tworzeniu grup zainteresowań sportowych i artystycznych. Connected Poland corocznie podejmuje dziesiątki inicjatyw, spotkań i innych aktywności budujących poczucie wspólnoty i wywierających pozytywny wpływ na otoczenie w którym funkcjonują pracownicy.

4 Większość pracowników Cisco Polska zatrudnionych jest w krakowskim Cisco Global Services Center. Otwarte w 2012 roku centrum rozrosło się w ciągu 5 lat działalności z 50 do 1200 pracowników, a wzrostowi zatrudnienia towarzyszyło lokowanie w Krakowie coraz bardziej zaawansowanych funkcji. Krakowski ośrodek Cisco w 60 proc. tworzą Polacy, 40 proc. to osoby spoza Polski, reprezentujące 37 narodowości i 40 języków. Ze względu na szybki rozwój, międzynarodowe środowisko pracy oraz by promować kulturę pracy opartą na zasadach różnorodności, współpracy i innowacyjnosci, kierownictwo Cisco w Polsce wsparło powołanie programu tworzonego przez i dla pracowników Connected Poland. Łączy on Cisco Global Services Center w Krakowie z biurem w Warszawie, będącym siedzibą organizacji sprzedażowej Cisco w Polsce. Connected Poland to program prowadzony przez grupę ponad 50 pracowników ochotników, którego głównym promotorem i sponsorem jest kierownictwo Cisco w Polsce. Uruchamiając program, kierownictwo stworzylo realne możliwości zaangażowaania pracowników w prowadzenie ich miejsca pracy jak i w organizowanie firmowych wydarzeń, szkoleń czy spotkań integracyjnych. Tym samym, pracownicy biorą czynny udział w budowaniu silnej marki i pozycji Cisco Poland wewnątrz i na zewnątrz firmy. Dzialania podejmowane przez zespół Connected Poland spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem i zaangażowaniem ze strony pracowników Cisco. Cele programu Connected Poland to: - zintegrowanie pracowników między sobą i z firmą; - promowanie otwartego środowiska pracy, w którym każdy traktowany jest z szacunkiem i na równych zasadach; - promowanie kultury wzajemnego zrozumienia i wsparcia; - dbanie o ciągły rozwój pracowników w sferze profesjonalnej, jak i osobistej; - umożliwienie pracownikom wpływu na miejsce pracy. Zespół Connected Poland działa obecnie w sześciu obszarach: - Giving back: odpowiada za tworzenie i zarządzanie możliwościami wolontariatu dla pracowników, jak również za nawiązywanie i utrzymywanie relacji z lokalnymi organizacjami charytatywnymi; - Inclusion and Diversity: odpowiada za promocję wśród pracowników kultury różnorodności, wspieranie postawy otwartości, jak i podejmowanie dzialań na rzecz edukacji i mentoringu wśród młodego pokolenia; - Social Events: odpowiada za życie towarzyskie w ramach Cisco, organizację wydarzeń, podczas których pracownicy mogą się lepiej poznać, wspólnie spędzić czas i nawiązywać wartościowe relacje; - Career development: dba o świadomość zawodową pracowników, ich rozwój własny oraz umiejętność podejmowania właściwych decyzji związanych z ich ścieżką zawodową; - Health and sports: promuje zdrowy tryb życia i oferuje pracownikom wiele różnych możliwości aktywności fizycznej; - Music and arts: organizuje inicjatywy artystyczne, które pozwalają pracownikom poszerzać horyzonty, rozwijać swoje talenty i nawiazywać nowe znajomości.

5