Krajowy System Poboru Opłat

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Krajowy System Poboru Opłat"

Transkrypt

1 Polski Kongres Drogowy Krajowy System Poboru Opłat Warszawa, 14 kwietnia 2011

2 viatoll 1 lipca 2011 r. rusza w Polsce elektroniczny system poboru opłat viatoll od 2 maja możliwa będzie rejestracja w Systemie viatoll to system elektronicznego poboru opłat. Użytkownik pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, który porusza się po sieci dróg płatnych, jest zobowiązany do korzystania z systemu viatoll. W tym celu musi zainstalować wewnątrz pojazdu urządzenie pokładowe zwane viabox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach.

3 viatoll Pobór opłat za przejazd odcinkami autostrad płatnych eksploatowanych przez powołane w tym celu prywatne firmy (koncesjonariuszy), ulegnie zmianie. Z uwagi na likwidacje winiet, pojazdy o DMC powyżej 3,5 tony zobowiązane będą do uiszczania opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym, zgodnie z obowiązującymi na tych odcinkach stawkami. W sytuacji jakichkolwiek zmian, właściwa informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej viatoll.

4 viabox viabox urządzenie pokładowe dla pojazdów powyżej 3,5 t (OBU 4021) Na górnej ciemnoszarej pokrywie znajduje się wgłębienie na logo ESP i 4 lampki kontrolne LED oraz przycisk.

5 viaauto viaauto urządzenie pokładowe dla pojazdów poniżej 3,5 t (OBU TS 3203)

6 Instalacja OBU OBU zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić: szybki i prosty montaż; zgodnie z podanymi instrukcjami; bez specjalnych narzędzi; bez konieczności dysponowania wiedzą techniczną czy znajomością języka obcego. Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, OBU jest w pełni funkcjonalne i można je od razu zainstalować w pojeździe, przyklejając je do przedniej szyby paskiem z "rzepem".

7 Logistyka i dystrybucja OBU Centralny magazyn w Łazach (10 km od Warszawy) dostawy następnego dnia po zamówieniu; 8 magazynów regionalnych (Warszawa, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Białystok, Poznań, Kraków i Gdańsk - wsparcie w nagłych sytuacjach); Dostępność OBU w 223 Punktach Obsługi; Podwykonawca, świadczący usługi personalizacji i dostawy OBU dla użytkowników zarejestrowanych przez Dostawców Kart Flotowych;

8 viatoll Informacje o Systemie viatoll są dostępne: na stronie internetowej w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta (od 02 maja 2011) pod nr tel (numer bezpłatny dla telefonów stacjonarnych) lub (numer płatny dla telefonów komórkowych, stacjonarnych oraz z zagranicy), w 16 Punktach Obsługi Klienta (zlokalizowane przeważnie w miastach wojewódzkich, otwarte w godz. biznesowych), w około 200 Punktach Dystrybucji (190 zlokalizowanych na stacjach benzynowych BP, Lotos ORLEN, otwarte 24/7; 17 na granicach, w tym 9 z nich to stałe punkty graniczne 24/7, natomiast 8 to czasowe punkty graniczne, dostępne przez okres 4 miesięcy, tj. Maj- Sierpień pon.- sob., 12 h)

9 Strona Internetowa

10 Strona Internetowa Strona dostępna w 9 językach: PL, EN, DE, CZ, SK, UA, BY, LT, RU Podział strony części dedykowane dla pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz dla pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony Wybrane informacje dostępne na stronie: lista dróg objętych systemem viatoll stawki opłaty elektronicznej opis systemu viatoll przydatne linki opis urządzenia pokładowego viabox / viaauto i wiele innych Najnowsze informacje o systemie viatoll zawsze w dziale aktualności!

11 Strona Internetowa Uruchomione zostaną: 1. Formularz kontaktowy dostępny w zakładce kontakt umożliwia użytkownikom przesłanie zapytania dotyczącego systemu viatoll lub ich opinii o systemie. 2. Newsletter zarejestrowani w bazie użytkownicy będą otrzymywać Newsletter z najnowszymi informacjami dotyczącymi systemu viatoll; Newsletter dostępny będzie w 9 językach. 3. Przypomnienia SMS zarejestrowani w bazie użytkownicy będą otrzymywać krótkie wiadomości tzw. przypomnienia sms dotyczące systemu viatoll i najważniejszych planowanych wydarzeń w systemie (np. początek rejestracji).

12 Strona Internetowa Narzędzia dynamiczne dostępne na stronie od 2 maja 2011 roku: 1. Kalkulator opłat pozwala samodzielnie wyliczyć opłatę za przejazd po wyznaczonej trasie sieci dróg płatnych. 2. Wyszukiwarka Punktów Dystrybucji oraz Punktów Obsługi Klienta pozwala znaleźć najbliższy PD oraz POK. 3. Kalkulator gwarancji bankowych pozwala wyliczyć kwotę gwarancji bankowej, będącej zabezpieczeniem oczekiwanych opłat niezbędnych przy koncie z odroczoną płatnością; należy wprowadzić podstawowe dane takie jak m.in. liczbę pojazdów, średnią liczbę kilometrów pokonywanych w ciągu miesiąca, termin płatności. 4. Mapa sieci dróg płatnych pozwala zaplanować trasę zarówno po drogach płatnych jak i alternatywnych bezpłatnych, podaje opłatę oraz czas przejazdu. 5. Klasyfikator pojazdów pozwala wyliczyć kategorię pojazdu, od której uzależniona jest stawka opłat. 6. Rejestracja w serwisie możliwość założenia konta wraz ze wstępną rejestracją.

13 13

14 Kampania Informacyjna BILBORDY Zainstalowano 40 bilbordów dwustronnych zarówno na granicach państwa jak i na terenie kraju. REKLAMY W PRASIE Od połowy marca w prasie ukazują się reklamy systemu (pierwsze artykuły były w Przewoźniku oraz Szerokiej Drogi). Reklamy zaplanowane są m.in. w: Gazeta Wyborcza, Gazeta Telewizyjna, Dziennik Gazeta Prawna, Fakt, Fakt TV, Przegląd Sportowy, Newsweek, Auto Świat, Szerokiej Drogi (Magazyn PKN Orlen), Euroinfrastruktura (insert Forbes), Polski Traker, Polski Traker Bus, Transport Polski, Samochody Specjalne, Polska Gazeta Transportowa, Truck & Business, Truck Auto, Przewoźnik.

15 Kampania Informacyjna W ostatnim tygodniu kwietnia pojawi się reklama telewizyjna: TVP, TVP stacje tematyczne, Polsat, Polsat stacje tematyczne, TVN, TVN stacje tematyczne, Discovery stacje tematyczne, At Media pakiet stacji sat-kab. Od maja w następujących radiach pojawi się reklama systemu: RMF, Zet Barometr Plus, Eska, Antyradio, PR 3, Audytorium 17. W Punktach Dystrybucyjnych oraz Punktach Obsługi Klienta dostępne będą materiały dla użytkowników: - ulotka - krótki przewodnik użytkownika

16 Customer Service Obecnie na stronie internetowej już znajduje się lista Punktów Dystrybucji i Punktów Obsługi Klienta. 207 Punktów Dystrybucji 16 Punktów Obsługi Klienta PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA PUNKTY DYSTRYBUCJI

17 viatoll Rejestracja w systemie możliwa będzie od 2 maja b.r. Rejestracji wstępnej dokonać będzie można za pomocą strony internetowej oraz w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta i polegać ona będzie na wypełnieniu formularza Umowy, natomiast właściwa rejestracja zostaje zakończona własnoręcznym podpisaniem tej Umowy oraz przedstawieniem oryginałów dokumentów, które są niezbędne do zawarcia Umowy. Dodatkowo rejestracji będzie można dokonać za pośrednictwem Dostawców Kart Flotowych, po podpisaniu umowy przez Użytkownika, dostawcy kart przesyłają wszystkie informacje, dotyczące zapotrzebowania na OBU do Wykonawcy, który za pomocą, swego partnera logistycznego zajmuje się dystrybucją urządzeń do konkretnychlokalizacji.

18 viatoll Wymagane dokumenty i informacje niezbędne do rejestracji Nazwisko i imię właściciela, dane kontaktowe (adres, , numer telefonu) lub (w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest firma - dane firmy takie jak: nazwa firmy, adres, forma prawna firmy, KRS lub wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej numer NIP, numer i seria dowodu tożsamości osoby reprezentującej firmę). Dowód osobisty lub paszport. Dowód rejestracyjny pojazdu. Kopia wyciągu z rejestru działalności gospodarczej lub kopia wyciągu z rejestru przedsiębiorstw (w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest firma). Kopia dokumentu potwierdzającego klasę emisji EURO (akceptowane są określone, powszechnie stosowane świadectwa potwierdzające klasę emisji spalin). Pełnomocnictwo do podpisania umowy (w przypadku, gdy umowa zawierana na rzecz właściciela pojazdu przez osobę upoważnioną). jest Informacja o preferowanym sposobie uiszczania opłaty elektronicznej. Adres korespondencyjny oraz informacje o preferowanym kanale komunikacji (numer telefonu komórkowego do otrzymywania SMS-ów i odbierania telefonów, numer telefonu stacjonarnego, adres , fax).

19 Formy Płatności Uiszczenie opłaty elektronicznej następuje poprzez: 1. pre-pay - przedpłata 2. post-pay - płatność okresowa z zabezpieczeniem Jedna umowa może dotyczyć jednego lub więcej pojazdów.

20 Formy Płatności Opłata elektroniczna uiszczana w trybie, pre-pay wnoszona jest przed rozpoczęciem korzystania z drogi krajowej, w kwocie nie mniejszej niż pozwalająca na odbycie planowanego przejazdu w całości lub w wysokości minimalnej kwoty przedpłaty wskazanej w umowie z użytkownikiem i wynoszącej 120 zł.

21 Formy Płatności Opłata elektroniczna uiszczana w trybie post-pay wnoszona jest po jej naliczeniu przez pobierającego opłatę w terminie 14 dni od otrzymania dokumentu informującego o wysokości naliczonej opłaty elektronicznej. Zabezpieczenie w trybie post-pay jest wnoszone przez użytkownika systemu w formie pieniężnej, gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej albo poręczenia udzielonego przez podmiot, którego wiarygodność finansowa (rating) w roku kalendarzowym, w którym przypada data udzielenia poręczenia, została oceniona na poziomie co najmniej BBB+ albo Baa 1. Wymienione formy zabezpieczeń są wskazane w projekcie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wnoszenia opłat elektronicznych i ich rozliczania oraz przekazywania opłat elektronicznych i kar pieniężnych na rachunek Krajowego Funduszu Drogowego

22 Infrastruktura Przydrożna Montaż bramownic rozpoczął się w pierwszych dniach marca. Nie będzie to powodowało szczególnych utrudnień w ruchu z uwagi, że większość instalacji bramownic będzie prowadzona w godzinach wieczornych, a w momencie ich montażu ruch będzie wstrzymany tylko na min.

23 Infrastruktura Przydrożna

24 Czynności Kontrolne Czynności kontrolne w ramach systemu będzie realizowała Główna Inspekcja Transportu Drogowego

25 Manualny System Poboru Opłat Konsorcjum Kapsch będzie również operatorem pobierającym w imieniu i na rzecz GDDKiA opłaty za przejazd na autostradach od pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony: 1. Odcinek autostrady A2 Konin-Stryków 1 lipca Odcinek autostrady A4 Wrocław-Katowice 1 stycznia 2012 Niezależnie od terminu rozpoczęcie poboru opłaty za przejazd od pojazdów lekkich, pobór Opłaty Elektronicznej (pojazdy ciężkie) na tych autostradach rozpocznie się od 1 lipca 2011 r. Następne odcinki autostrad będą obejmowane opłatami, po ich oddaniu do ruchu i wykonaniu elementów infrastruktury do poboru opłat, zgodnie z instrukcją otrzymaną od Zamawiającego ze wskazaniem terminu.

26 STAWKI

27 SIEĆ autostrady i drogi ekspresowe 27

28 SIEĆ autostrady i drogi ekspresowe c.d. 28

29 SIEĆ autostrady i drogi ekspresowe c.d. 29

30 SIEĆ drogi krajowe 30

31 Dziękuję za uwagę

Informacje dla użytkownika

Informacje dla użytkownika PL MYTO W NIEMCZECH Informacje dla użytkownika Wydanie zaktualizowane 2009 Na zlecenie S p i s t r e ś c i Wstęp... 1 1 Informacje ogólne... 2 2 Obowiązek wykupu myta... 4 2.1 Przepisy dotyczące obowiązku

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW

INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW PL MYTO DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH W NIEMCZECH INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW Wydanie zaktualizowane 2014 Na zlecenie www.toll-collect.de SPIS TREŚCI Wstęp... 1 1 Informacje ogólne... 2 2 Obowiązek wykupu

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć firmę usługową transportu drogowego towarów

ABC Biznesu. Jak założyć firmę usługową transportu drogowego towarów ABC Biznesu Jak założyć firmę usługową transportu drogowego towarów Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci firmy usługowej transportu drogowego towarów / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 3. Produkt/usługa

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH TELEWIZJI SATELITARNEJ PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH TELEWIZJI SATELITARNEJ PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A. REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH TELEWIZJI SATELITARNEJ PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A. 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE Regulamin określa zasady świadczenia określonych w nim usług przez spółkę Cyfrowy

Bardziej szczegółowo

za pomocą jednostki pokładowej. (Pojazdy do 3 500 kg włącznie, płacą formą naklejenia winiety czasowej)

za pomocą jednostki pokładowej. (Pojazdy do 3 500 kg włącznie, płacą formą naklejenia winiety czasowej) 0. W SKRÓCIE Pojazdy ponad 3 500 kg płacą... na autostradach, drogach szybkiego ruchu oraz na wyznaczonych odcinkach dróg krajowych I. klasy za pomocą jednostki pokładowej. (Pojazdy do 3 500 kg włącznie,

Bardziej szczegółowo

NOWE ZADANIA SPRAWDZONY PARTNER. Urządzenie pokładowe od Toll Collect.

NOWE ZADANIA SPRAWDZONY PARTNER. Urządzenie pokładowe od Toll Collect. Urządzenie pokładowe od Toll Collect. Wszystkie informacje na stronie internetowej www.toll-collect.de Dowiedz się teraz Zamontuj urządzenie pokładowe I w drogę NOWE ZADANIA SPRAWDZONY PARTNER Adresy i

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 07 lutego 2014 r.

Warszawa, 07 lutego 2014 r. Numer sprawy: BPSP - 331-1/14 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA ZAMAWIAJĄCY: KANCELARIA SENATU ul. Wiejska 6 00-902 Warszawa tel.: 22 694-90-35 fax.: 22 694-92-13 strona internetowa: www.senat.gov.pl

Bardziej szczegółowo

NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ul. Nowogrodzka 47 A 00-695 Warszawa

NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ul. Nowogrodzka 47 A 00-695 Warszawa NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ul. Nowogrodzka 47 A 00-695 Warszawa SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,

Bardziej szczegółowo

Ogóle warunki handlowe. Toll Collect GmbH

Ogóle warunki handlowe. Toll Collect GmbH Ogóle warunki handlowe firmy Toll Collect GmbH w zakresie użytkowania płatnych dróg szybkiego ruchu w systemie automatycznym i manualnym Spis treści wersja 1.01 / stan na 07.05.2003 A. Informacje ogólne...

Bardziej szczegółowo

Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych CZĘŚĆ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. ZAKRES

Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych CZĘŚĆ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. ZAKRES Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych CZĘŚĆ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. ZAKRES Niniejszy Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych (zwany dalej Regulaminem ) określa ogólne warunki świadczenia

Bardziej szczegółowo

Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 1.2.2014

Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 1.2.2014 Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 1.2.2014 Administrator elektronicznego systemu pobierania myta wydaje następujące Warunki umowy administratora elektronicznego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH DLA FIRM

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH DLA FIRM REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH DLA FIRM CZĘŚĆ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. ZAKRES Niniejszy Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych Dla Firm (zwany dalej Regulaminem ) określa ogólne

Bardziej szczegółowo

Nie mniej istotna jest również liczba. Czym się kierować przy wyborze karty?

Nie mniej istotna jest również liczba. Czym się kierować przy wyborze karty? Dodatek specjalny Karty paliwowe Czym się kierować przy wyborze karty? Najlepsze karty paliwowe umożliwiają kierowcy wybranie stacji dowolnego koncernu, dzięki czemu nie musi on planować trasy uwzględniając

Bardziej szczegółowo

Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 23.8.2015

Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 23.8.2015 Warunki umowy Administratora elektronicznego systemu pobierania myta ważne od 23.8.2015 Administrator elektronicznego systemu pobierania myta wydaje następujące Warunki umowy administratora elektronicznego

Bardziej szczegółowo

i jej wnuczki Babcia w polsce Oczekiwane debiuty Żadnych barier Scania Test Tour 2011 Flota Drewpolu to niemal wyłącznie auta Scania

i jej wnuczki Babcia w polsce Oczekiwane debiuty Żadnych barier Scania Test Tour 2011 Flota Drewpolu to niemal wyłącznie auta Scania biznes ludzie pojazdy NR 2/2011 WWW.SCANIA.pl Żadnych barier Scania Test Tour 2011 w polsce Oczekiwane debiuty Scania Irizar i6 i Scania Touring Flota Drewpolu to niemal wyłącznie auta Scania Babcia i

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN USŁUGI PŁATNOŚCI PARKINGOWYCH UŻYTKOWNIKA FLOTA. (w brzemieniu obowiązującym od dnia 31 grudnia 2013 r.) SPIS TREŚCI 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN USŁUGI PŁATNOŚCI PARKINGOWYCH UŻYTKOWNIKA FLOTA. (w brzemieniu obowiązującym od dnia 31 grudnia 2013 r.) SPIS TREŚCI 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN USŁUGI PŁATNOŚCI PARKINGOWYCH UŻYTKOWNIKA FLOTA (w brzemieniu obowiązującym od dnia 31 grudnia 2013 r.) SPIS TREŚCI 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE... 1 2 DEFINICJE... 1 3 REJESTRACJA... 4 4 UŻYTKOWNICY

Bardziej szczegółowo

www.um.ostrowiec.pl Ogólny adres instytucji zamawiającej (URL):

www.um.ostrowiec.pl Ogólny adres instytucji zamawiającej (URL): UNIA EUROPEJSKA Publikacja Suplementu do dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 2, rue Mercie, L-2985 Luksemburg Faks: (352) 29 29 42 670 E-mail:: mp-ojs@opoce.cec.eu.int Informacje I formularze on-line:

Bardziej szczegółowo

ZAMAWIAJĄCY: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ)

ZAMAWIAJĄCY: SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) Warszawa, 10 października 2014 r. ZAMAWIAJĄCY: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego Pl. Powstańców Warszawy 1 00-030 Warszawa SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) w postępowaniu prowadzonym w

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH PRZEZ STAN PC Wrocław, dnia 01.04.2015

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH PRZEZ STAN PC Wrocław, dnia 01.04.2015 REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH PRZEZ STAN PC Wrocław, dnia 01.04.2015 Rozdział I [POSTANOWIENIA OGÓLNE] 1 [ZAKRES REGULAMINU] 1. Regulamin określa zasady świadczenia usług telekomunikacyjnych

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU mobiparking POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU mobiparking POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN KORZYSTANIA Z SYSTEMU mobiparking 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy regulamin ( Regulamin ) określa warunki, na których konsorcjum firm: mobiparking Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Królewska

Bardziej szczegółowo

Polska-Warszawa: Bezprzewodowy system telekomunikacyjny 2014/S 093-163326. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi

Polska-Warszawa: Bezprzewodowy system telekomunikacyjny 2014/S 093-163326. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi 1/9 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:163326-2014:text:pl:html Polska-Warszawa: Bezprzewodowy system telekomunikacyjny 2014/S 093-163326 Ogłoszenie o zamówieniu

Bardziej szczegółowo

Polska-Poznań: Usługi prowadzenia kampanii reklamowych 2013/S 194-334747. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi

Polska-Poznań: Usługi prowadzenia kampanii reklamowych 2013/S 194-334747. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi 1/19 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:334747-2013:text:pl:html Polska-Poznań: Usługi prowadzenia kampanii reklamowych 2013/S 194-334747 Ogłoszenie o zamówieniu

Bardziej szczegółowo

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH Nr umowy: numer_umowy zawarta dnia data_zawarcie we Włodawie pomiędzy: Dostawcą Usług: Telekomunikacja Wschód spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul.

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ)

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) Wrocławski Park Technologiczny S.A. ul. Muchoborska 18 54-424 Wrocław Polska tel. +48 71 798 58 00 fax. +48 71 780 40 34 e-mail: wpt@technologpark.pl Nr referencyjny nadany przez Zamawiającego WPT/18/2013

Bardziej szczegółowo

Polska-Warszawa: Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych 2014/S 087-152638. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi

Polska-Warszawa: Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych 2014/S 087-152638. Ogłoszenie o zamówieniu. Usługi 1/11 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:152638-2014:text:pl:html Polska-Warszawa: Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych 2014/S 087-152638 Ogłoszenie o zamówieniu

Bardziej szczegółowo

2, rue Mercier, 2985 Luxembourg, Luksemburg Faks: +352 29 29 42 670. znany)

2, rue Mercier, 2985 Luxembourg, Luksemburg Faks: +352 29 29 42 670. znany) Unia Europejska Publikacja Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej 2, rue Mercier, 2985 Luxembourg, Luksemburg Faks: +352 29 29 42 670 E-mail: ojs@publications.europa.eu Informacje i formularze

Bardziej szczegółowo

Centrum Projektów Europejskich 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 39a tel. (22) 378 31 00; fax (22) 201 97 25 NIP 701 015 88 87; REGON 141681456

Centrum Projektów Europejskich 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 39a tel. (22) 378 31 00; fax (22) 201 97 25 NIP 701 015 88 87; REGON 141681456 Centrum Projektów Europejskich 02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 39a tel. (22) 378 31 00; fax (22) 201 97 25 NIP 701 015 88 87; REGON 141681456 Przetarg nieograniczony, znak: CPE-II-261-65/AR/13 Warszawa,

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE a ZAKŁAD RUCHU DROGOWEGO 114 MATERIAŁY DYDAKTYCZNE Dariusz Boruszewski Mariusz Jackowski Sławomir Hołoweńko WYMAGANE DOKUMENTY PODCZAS WYKONYWANIA PRZEWOZU DROGOWEGO CENTRUM SZKOLENIA POLICJI Legionowo

Bardziej szczegółowo

Niniejszy regulamin wchodzi w życie dnia 22.08.2012 r.

Niniejszy regulamin wchodzi w życie dnia 22.08.2012 r. I. INFORMACJE OGÓLNE 1. Niniejszy regulamin wchodzi w życie dnia 22.08.2012 r. 1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem ) określa zasady korzystania przez Użytkowników z Usług świadczonych przez

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEZ VECTRA S.A.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEZ VECTRA S.A. REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEZ VECTRA S.A. 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1.1. Niniejszy Regulamin Świadczenia Usług przez Vectra S.A., dalej zwany Regulaminem, określa zasady świadczenia usług telekomunikacyjnych

Bardziej szczegółowo