na swojej działalności Podpisz się już dziś pod technologią przyszłości.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "na swojej działalności Podpisz się już dziś pod technologią przyszłości."

Transkrypt

1 Skoncentruj się na swojej działalności Podpisz się już dziś pod technologią przyszłości.

2 Witamy w Wacom esignature

3 Elektroniczne podpisy odręczne stają się co raz bardziej powszechne w świecie biznesu. Ułatwiają one w znacznym stopniu podpisywanie umów, uwierzytelnianie płatności i inne działania biznesowe. Zapewniając wydajność i bezpieczeństwo, rozwiązania esignature firmy Wacom już teraz stosowane są w szerokim zakresie aplikacji. Nowoczesna technologia, wysokiej jakości produkty i partnerzy, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, powodują że firma Wacom jest jednym z liderów na tym rynku. Przedsiębiorstwa zajmujące się dziedzinami tak różnymi, jak telekomunikacja, sprzedaż detaliczna, bankowość i finanse lub administracja państwowa już zdecydowały się na większą skuteczność w przyszłości dzięki podpisom elektronicznym.

4 Od 30 lat firma Wacom jest liderem na światowym rynku tabletów piórkowych i pionierem w rozwoju pióra jako komputerowego urządzenia wejściowego. Sukces ten wyewoluował z bardziej fundamentalnej i pierwotnej wizji firmy Wacom, aby uczynić otoczenie komputerowe bardziej naturalnym, dzięki czemu potęga technologii komputerowej może być używana bardziej elastycznie i do większej różnorodności aplikacji. Zapoczątkowana na polu kreatywności, wizja ta po wielu latach przebiła się obecnie również do segmentu biznesu. Dzięki urządzeniom do podpisów firma Wacom opracowała produkty, które spełniają potrzeby przedsiębiorstw chcących uczynić swą pracę bardziej wydajną i bez dokumentów papierowych. Począwszy od pierwszych tabletów do podpisów, zakres produktów był stale poszerzany i przystosowywany do różnych scenariuszy użycia w otoczeniu biznesowym.

5 Opatentowana technologia EMR firmy Wacom charakteryzuje się bezprecedensowymi zaletami umożliwiającymi rejestrację podpisów elektronicznych. Pozwoliła ona na opracowanie wytrzymałego i łatwego w użytkowaniu urządzenia, które charakteryzuje się niskimi łącznymi kosztami eksploatacji. Przypominając tradycyjne pióro i papier tak bardzo, jak to tylko możliwe, ułatwia ona akceptację elektronicznego podpisu odręcznego przez użytkowników końcowych. Bardzo precyzyjny profil biometryczny: rejestracja podpisu w 3D Klientom biznesowym rozwiązanie to zapewnia produkt, który jest wytrzymały i może być elastycznie stosowany w różnych sytuacjach. Urządzenia te rejestrują podpis, który spełnia wszystkie wymagania prawne i nadaje się do analizy sądowej.

6

7 Ogromne przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, przedstawiające swoim klientom umowy do podpisania na interaktywnym ekranie piórkowym lub sprzedawca detaliczny proszący swoich klientów o podpisanie potwierdzenia zapłaty na tablecie do podpisów obie instytucje używają rozwiązań esignature firmy Wacom. A zatem, firma Wacom nie dostarcza tylko jednego rozwiązania do rejestracji podpisów, ale dopasowane rozwiązanie, które spełnia indywidualne potrzeby każdego przedsiębiorstwa. Umożliwia to różnego rodzaju sprzęt oraz sieć partnerów klienta wspierana przez Europejskie Centrum Rozwoju i Wsparcia będące własnością firmy Wacom. Tworzenie oprogramowania oparte o Signature SDK (Software Development Kit) spełnia wymagania specjalne klientów, ich infrastruktury i procesów. Skutkuje to szerokim zakresem klientów, do których zalicza się telekomunikacja, bankowość i finanse, turystyka, sprzedaż detaliczna i inne. Klienci ci ufają dopasowanym rozwiązaniom opracowanym przez firmę Wacom i jej partnerów.

8

9 Skuteczność i bezpieczeństwo to więcej niż płynność pracy jako takiej: Oznacza to, że wybór rozwiązania esignature firmy Wacom to bezpieczna inwestycja. Elektroniczne podpisy odręczne nie tylko ograniczają zużycie papieru, zmniejszają obsługę i koszty archiwizacji ale sprawiają, że cały proces jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska. Rozwiązanie esignature firmy Wacom zapewnia szybki zwrot inwestycji po zaledwie kilku miesiącach. Niskie łączne koszty eksploatacji ze względu na zaprojektowanie i trwałość sprzętu składają się na rozwiązanie, które jest skuteczne i bezpieczne w każdym aspekcie, dając przedsiębiorstwom możliwość poświęcania czasu ich najważniejszej działalności: tj. klientom.

10 Wyznaczanie nowych standardów w zakresie podpisów elektronicznych Szeroka gama naszych produktów została opracowana w taki sposób, aby była dopasowana do różnych wymagań, aplikacji i środowisk. Tak więc, ich konstrukcja i funkcje są różne, ale wszystkie one mają jedną wspólną cechę: Opatentowana przez firmę Wacom technologia pióra, dzięki czemu nadają się do bezpiecznego i prawnie wiążącego składania podpisów elektronicznych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa nasze urządzenia do składania podpisów wyposażone są w nowoczesne szyfrowanie danych. Urządzenie DTU-1031 jest to pierwszy wyświetlacz do podpisów o rozmiarze 26 cm (10,1 ) do użytku stacjonarnego, który łączący w sobie duży ekran z nowoczesnym szyfrowaniem danych. Wyświetlacz do podpisów umożliwia użytkownikom dodawanie odręcznych wpisów bezpośrednio na monitorze przy użyciu pióra cyfrowego. Urządzenie DTU-1031 to idealne rozwiązanie dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych, którzy wymagają wyświetlacza o minimalnej powierzchni, umożliwiającego użytkownikom przeglądanie lub wypełnianie dokumentów w pełnym wymiarze i elektroniczne podpisywanie tych dokumentów.

11 Wprowadza kolor w punktach obsługi i kontroli Mały i wytrzymały Kompaktowe rozmiary i sprawność idealne rozwiązanie do zastosowań mobilnych Wyposażone w 5 kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (800 x 480), urządzenie STU-530 to idealny tablet do podpisów, który przeznaczony jest do używania w punktach sprzedaży lub w punktach obsługi klientów. Urządzenie to zapewnia bardzo wygodne podpisywanie dzięki ulepszonej, cienkiej konstrukcji, która charakteryzuje się niskim profilem oraz płaską powierzchnią. Nowa konstrukcja odzwierciedla wymogi rynkowe stawiane nowoczesnemu, wytrzymałemu, ergonomicznemu i niezawodnemu tabletowi do podpisów. Urządzenie STU-430 jest to w pełni funkcjonalny, monochromatyczny tablet do podpisów. Ekran 4,5 jest wystarczająco duży do rejestracji długich podpisów, jak również do pomieszczenia przycisków programowych obok strefy podpisu. Wysokikontrastowy wyświetlacz LCD jest czytelny w zmiennych warunkach oświetleniowych. Tablet LCD do podpisów STU-300 firmy Wacom stanowi idealne narzędzie dla każdego, kto często korzysta z dokumentów będąc w drodze, takich jak agenci ubezpieczeniowi lub pracownicy obsługi klienta. Ich klienci mogą szybko i bezpiecznie podpisać umowy, autoryzować płatności i potwierdzać dostawy wszystkie te czynności bez użycia dokumentów papierowych.

12

13 Zakres klientów firmy Wacom korzystających z rozwiązań elektronicznego podpisu odręcznego jest większy niż można pomieścić w tej broszurze. A oto kilka przykładów, jak to działa: Kupując wyposażenie w sklepie IKEA lub buty w Goertz shoe shop w Niemczech, klienci elektronicznie podpisują potwierdzenia zapłaty za pomocą tabletów do podpisów firmy Wacom. Klienci podpisujący umowę z Banca Popolare di Milano lub otwierający konto w jednym z oddziałów Unicredit we Włoszech korzystają z interaktywnego ekranu piórkowego firmy Wacom. Członkowie FC Barcelona w Hiszpanii składają podpis członkowski raz do roku korzystając z tabletu do podpisów firmy Wacom. Umowy z British Labour Agency Working Links podpisywane są przy użyciu tabletu do podpisów firmy Wacom - tak samo jak umowy członkowskie w McFit fitness studio group w Niemczech.

14 Przedsiębiorstwa te już podjęły decyzję o większej efektywności w przyszłości. Patrz niżej niektóre przykłady z naszej listy referencyjnej. Telekomunikacja Orange (Słowacja, Hiszpania, Francja), T-Mobile (Niemcy), Vodafone (Czechy, Włochy, Grecja), O2 (Niemcy), Tele2 (Szwecja), Carphone Warehouse (Wielka Brytania) A1 (Austria), KPN (Holandia), Sunrise (Szwajcaria) Banki Alior Bank (Polska), Santander (Wielka Brytania), Unicredit (Włochy), Raiffeisen Bank (Chorwacja), Tatra Bank (Słowacja) Sparkasse kasa oszczędnościowa (Niemcy), Volksbanken (Niemcy), Lloyds TSB (Wielka Brytania), RCI Banks (Wielka Brytania), Banca Intesa San Paolo (Włochy), Cariparma (Włochy), Banca Carige (Włochy), Cetelem (Francja), Société Generale (Francja), BRED (Francja), BNP (Francja), CECA kasa oszczędnościowa (Hiszpania), BBVA (Hiszpania, Portugalia), Bankia (Hiszpania), Bankinter (Hiszpania), La Caixa (Hiszpania), ABSA (Afryka Południowa), FNB (Afryka Południowa), Standard Bank (Afryka Południowa) Poczta Österreichische Post AG (Austria), Poste Italiane (Włochy), Correos (Hiszpania) Punkty sprzedaży Hilti (cały świat), Decathlon (Niemcy), IKEA (Niemcy), Mercedes Benz (Francja), Jack Wolfskin (Niemcy), Goertz Shoes (Niemcy), Administracja publiczna Policja (Francja, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Estonia) urzędy gmin (Niemcy, Dania), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Afryka Południowa) Inne Hotele Hilton (Włochy), Notariusze (Francja), Skandia (Szwecja), FC Barcelona (Hiszpania), Wintersteiger (Austria), McFit (Niemcy), Randstad (Hiszpania) Ubezpieczenia Allianz (Niemcy), AEGON (Węgry), Assicurazioni ITAS (Włochy)

15 Podpisz się już dziś pod technologią przyszłości.

16 Wacom Europe GmbH Business Solutions Europark Fichtenhain A Krefeld, Niemcy

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru

Rozwiązania dla Biur maklerskich. temat numeru www.comarch.pl MAGAZYN COMARCH nr 1/2011 (14) ISSN 1734-4212 temat numeru Rozwiązania dla Biur maklerskich Centralny System Maklerski Comarch Exchange Trading Profesjonalne doradztwo inwestycyjne Comarch

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Copyright 2005 SAP AG. Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część broszury nie

Bardziej szczegółowo

Członkowie federacji. Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu PROFIL OPIS

Członkowie federacji. Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu PROFIL OPIS Tekst wprowadzający Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu Kwota obrotów faktoringowych za 2010 rok w mln zł 4.381 Liczba pracowników 52 Rok powstania firmy 2004 (od

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU KRAKÓW, 30 KWIETNIA 2013 ROKU SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 5 3. PRODUKTY I USŁUGI OFEROWANE

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO PRODUKTÓW INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) O NAS IT NETWORKS DATA CENTER INTEGRATION & OUTSOURCING KLIENCI I PARTNERZY

PORTFOLIO PRODUKTÓW INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) O NAS IT NETWORKS DATA CENTER INTEGRATION & OUTSOURCING KLIENCI I PARTNERZY PORTFOLIO PRODUKTÓW O NAS INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) DATA CENTER O NAS SPIS TREŚCI 1 2 3 DATA CENTER O NAS DATA CENTER 4 5 6 O NAS 1 O NAS DATA CENTER Grupa Kapitałowa Comarch na

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2014 ROKU KRAKÓW, 27 KWIETNIA 2015 ROKU SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 6 3. PRODUKTY I USŁUGI OFEROWANE

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Doradztwo dla Handlu Detalicznego

Doradztwo dla Handlu Detalicznego Doradztwo dla Handlu Detalicznego Seria BEETLE POS / BEETLE M Systemy Modułowe Profesjonalne Skalowalne Wybiegające w przyszłość Aby sprostać powyższym wyzwaniom firma Wincor Nixdorf opracowała profesjonalną,

Bardziej szczegółowo

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych.

Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. SageERPX3 Zdobycie pozycji mistrzowskiej w biznesie wymaga precyzyjnej kontroli kosztów i szybkiego zwrotu nakładów z projektów inwestycyjnych. Utrzymanie tej pozycji wiąże się z elastycznym dostosowywaniem

Bardziej szczegółowo

Kreda i tablica dziś już nie wystarczy

Kreda i tablica dziś już nie wystarczy 08-2011 Katalog informacyjny dla szkół i uczelni Programy komputerowe i rozwiązania sprzętowe dla sektora edukacyjnego Eksperci firmy Cortland pomogą w wyborze kompleksowej oferty adekwatnej do Państwa

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie relacjami z klientami

Zarządzanie relacjami z klientami www.comarch.pl Nr 1/2006 (05) MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212 Zarządzanie relacjami z klientami :: CRM w bankowości korporacyjnej :: Wartościowe relacje z klientami :: Call Center R OZ W IĄ Z AN IA I WDROŻ

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

BIZNES PLAN. Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki BIZNES PLAN dla Wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Priorytet 8: Społeczeństwo informacyjne zwiększanie innowacyjności gospodarki

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

Elektroniczna rewolucja w finansach

Elektroniczna rewolucja w finansach S t r a t e g i a i n n o w a c j i n a p ę d e m w z r o s t u bycia urządzenia pracującego na bazie GPS stanowi poważną barierę dla popularyzacji tego rozwiązania, ale wraz z pakietem dodatkowych usług

Bardziej szczegółowo

SPRZEDAŻ UBEZPIECZEŃ PRZEZ INTERNET

SPRZEDAŻ UBEZPIECZEŃ PRZEZ INTERNET SPRZEDAŻ UBEZPIECZEŃ PRZEZ INTERNET Eksperci: D. Ángel Viñas i Aliau D. Jaime Varela Uña SPIS TREŚCI 1. Cel wykładu 2. Wprowadzenie 2.1. Ostatnie lata. 2.2. Bieżące problemy. 3. Wybrane pojęcia i dotychczasowe

Bardziej szczegółowo

Związek Banków Polskich

Związek Banków Polskich Związek Banków Polskich GOSPODARKA ELEKTRONICZNA W BANKACH ELEKTRONICZNE USŁUGI FINANSOWE W POLSCE W PRZEDEDNIU AKCESJI DO UE STAN OBECNY WYZWAINA KONKURENCJA REKOMENDACJE Dr Remigiusz W. Kaszubski Paweł

Bardziej szczegółowo

Report. Polska Internetowa. Jak internet dokonuje transformacji polskiej gospodarki

Report. Polska Internetowa. Jak internet dokonuje transformacji polskiej gospodarki Report Polska Internetowa Jak internet dokonuje transformacji polskiej gospodarki The Boston Consulting Group (BCG) jest wiodącą międzynarodową firmą doradczą, świadczącą usługi z zakresu zarządzania strategicznego

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ KORZYŚCI. Microsoft Dynamics NAV 2009. Prosty, inteligentny, nowatorski

WIĘCEJ KORZYŚCI. Microsoft Dynamics NAV 2009. Prosty, inteligentny, nowatorski WIĘCEJ KORZYŚCI Microsoft Dynamics NAV 2009 Prosty, inteligentny, nowatorski Dzięki Microsoft Dynamics NAV 2009 znacznie zwiększyliśmy wydajność usprawniliśmy przepływ procesów i otworzyliśmy pracownikom

Bardziej szczegółowo

Elektroniczny System Obsługi Klienta

Elektroniczny System Obsługi Klienta Elektroniczny System Obsługi Klienta Bastion ERP Financials 3 Elektroniczny System Obsługi Klienta Kontrola dostępu POSitive SPA&Sport str. 5 str. 11 str. 14 Monitory i multimedia BluePocket Usługi str.

Bardziej szczegółowo

Ümobilny bank dla firm

Ümobilny bank dla firm raport Ümobilny bank dla firm 1. Mobilność: dostęp do banku przez smartfon, netbook, laptop, wszędzie, gdzie chcesz. raport Ümobilny bank dla firm mobilny Michał opala Menadżment odpowiedzialny za finanse

Bardziej szczegółowo

Integracja aplikacji biznesowych

Integracja aplikacji biznesowych Integracja aplikacji biznesowych Systemy Automatyki Budynków Qumak-Sekom Charakterystyka systemu Epicor Enterprise 2 Zintegrowany system informatyczny klasy CRM/ERP o nazwie handlowej Epicor Enterprise

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte prostota zaufan ie Kim jesteśmy i co robimy Grupa Sage jest jednym z trzech najbardziej cenionych na świecie dostawców rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie dla

Bardziej szczegółowo

Business Intelligence

Business Intelligence Business Intelligence Business Intelligence nowe podejście do zarządzania Szybka i właściwa reakcja na zmienne preferencje Klientów, działania konkurencji i zmiany na rynku oto jeden z najważniejszych

Bardziej szczegółowo

INSTYTUCJA POCZTOWEGO OPERATORA WYZNACZONEGO W UNII EUROPEJSKIEJ

INSTYTUCJA POCZTOWEGO OPERATORA WYZNACZONEGO W UNII EUROPEJSKIEJ INSTYTUCJA POCZTOWEGO OPERATORA WYZNACZONEGO W UNII EUROPEJSKIEJ Przegląd rozwiązań krajowych w zakresie świadczenia pocztowych usług publicznych w 27 państwach Unii Europejskiej Warszawa, grudzień 2014

Bardziej szczegółowo

Przejdź na wyższy poziom.

Przejdź na wyższy poziom. Przejdź na wyższy poziom. Przekraczaj granice. Przyszłość należy do firm, które są przygotowane na nadchodzące zmiany. Rozwój firmy wymaga wdrożenia środowiska informatycznego, które jest w stanie sprostać

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE DO BSI. Czym się zajmujemy. Kim jesteśmy.

WPROWADZENIE DO BSI. Czym się zajmujemy. Kim jesteśmy. WPROWADZENIE DO BSI Kim jesteśmy. Podobno jednym z najpopularniejszych słów na świecie jest OK. Ale nie w BSI. Uważamy, że nie powinno się poprzestawać na byciu zaledwie OK. Stawiamy na więcej. Znacznie

Bardziej szczegółowo

ZEBRA INSIDE OUT Technologie Zebry usprawniają pracę, zapewniając pełniejszy obraz działań przedsiębiorstwa, a tym samym szersze możliwości

ZEBRA INSIDE OUT Technologie Zebry usprawniają pracę, zapewniając pełniejszy obraz działań przedsiębiorstwa, a tym samym szersze możliwości ZEBRA INSIDE OUT Technologie Zebry usprawniają pracę, zapewniając pełniejszy obraz działań przedsiębiorstwa, a tym samym szersze możliwości inteligentnego wykorzystania informacji. Spis treści 2 Wstęp

Bardziej szczegółowo

Jednolity Obszar Płatności w Euro- SEPA

Jednolity Obszar Płatności w Euro- SEPA Jednolity Obszar Płatności w Euro- SEPA Wpływ zmian na rynku płatności na podmioty prowadzące działalność gospodarczą Dr hab. Remigiusz W. Kaszubski- Koordynator Krajowy Programu SEPA w Polsce Dominika

Bardziej szczegółowo