SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II



Podobne dokumenty
Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Wzrok i słuch Wzrok i słuch Zagadnienia z podstawy programowej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Węch Dbamy o zwierzęta w zimie. Zagadnienia z podstawy programowej

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Konspekt zajęć zintegrowanych w klasie II. j. polski matematyka środowisko technika muzyka A,P.E,O

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1b- tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi w formie ustnej;

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

Scenariusz zajęć nr 1

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 8

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki Rymowanki.

Temat dnia. Integralny ośrodek tematyczny: NIEDŁUGO BOŻE NARODZENIE. MIKOŁAJU, CZEKAMY! Cele ogólne:

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III, Zima wśród nas

Scenariusz zajęć nr 1

Scenariusz zajęć. Metody: aktywizujące: burza mózgów, pogadanka, działanie praktyczne, problemowa, obserwacja, zabawowa.

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji;

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy II z wykorzystaniem metod aktywizujących

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Zdrowie - cenny skarb! Scenariusz nr 5

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Płaskie figury geometryczne W królestwie figur.

Metody: pogadanka, pokaz, symulacja, ćwiczenie interaktywne, ćwiczenia praktyczne.

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Metody i techniki nauczania: ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia interaktywne, zabawa ruchowa.

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz zajęć nr 27 Temat: Co to za wypukłe kropki? w świecie osób niewidomych.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

SCENARIUSZ PROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Gra w kolory program nauczania edukacji wczesnoszkolnej

Scenariusz nr 1. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Pokolenie

Scenariusz zajęć nr 1

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, praca z książką, burza mózgów, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia twórcze

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Scenariusz zajęć nr 2

Scenariusz zajęć w klasie III

KONSPEKT Z EDUKACJI WCZESNOSZKONEJ KLASA III

SCENARIUSZ ZAJĘD W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Jesteśmy uczniami i kolegami

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla uczniów klasy II. Ortografia na wesoło. Temat: Dyktando twórcze zawierające nazwy zwierząt pisane przez ż

Witaj pierwsza klaso!

Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć nr 4 Temat: Pozory często mylą czy wszystkie czarownice są złe?

1.1a- uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji; 1.1c-wyszukuje w tekście potrzebne informacje;

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz nr 7. Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Pisanki, kraszanki, jajka malowane

Dwugodzinna lekcja języka polskiego w klasie czwartej

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz nr 6. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Spotkania z ciekawymi ludźmi

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Scenariusz nr 4. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Zima w przyrodzie

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Zakupy. Zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej

Scenariusz zajęć nr 1

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat

Autor scenariusza: Maria Piotrowska. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju. Scenariusz nr 4

Scenariusz zajęć dla uczniów gimnazjum

Scenariusz nr 3. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Jesień dary niesie

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu. Scenariusz nr 1

Scenariusz zajęć nr 49 Temat: Czy to pytanie, czy to odpowiedź? dbamy o poprawną intonację.

Scenariusz zajęć nr 6

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 2. Temat: Rozważny jak Tygrys.

1.1a-uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji,

Transkrypt:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Wokół choinki W świątecznym nastroju tygodniowy Temat dnia Wyprawa na świąteczne zakupy. Wyprawa na świąteczne zakupy. Zagadnienia z podstawy programowej Cele operacyjne 1.Edukacja polonistyczna. 1. a b, 2.a, 3.a b c d e f 5.Edukacja społeczna 5.2, 5.4, 5.6 6.Edukacja przyrodnicza 6.4, 6.6, 6.9, 6.1 7.Edukacja matematycza 3, 5, 9 Uczeń aktywnie uczestniczy w zajęciach. Uczeń ma świadomość, że może pomagać zwierzętom leśnym. Uczeń wie że jodła jest pod ochroną. Posługuje się monetami 1 zł, 2 zł, 5 zł. Zauważa związki przyczynowoskutkowe. Odpowiada na pytania nauczyciela 1.Edukacja polonistyczna. 1.1. a b, 2.a, 3.a b c d e f 5.Edukacja społeczna 5.2, 5.4, 5.6 6.Edukacja przyrodnicza 6.4, 6.6, 6.9, 6.1 7.Edukacja matematycza 5, 7, 9, Uczeń aktywnie uczestniczy w zajęciach. Uczeń ma świadomość, że może pomagać zwierzętom leśnym. Uczeń wie jakie drzewa są pod ochroną. Posługuje się monetami i banknotami. Zauważa związki przyczynowoskutkowe. Wypowiada się na zdany temat.

Pomoce dydaktyczne Przebieg zajęć Podręcznik, karty pracy Monety 1 zł, 2 zl, 5 zł, banknoty: 10 zł, 20 zł, zeszyt Uczniowie siedzą w kręgu. Temat: Kupujemy upominki. Powitanie-''Wszyscy są witam was Temat : Rodzinna wyprawa na zaczynamy już czas. Jestem ja, jesteś zakupy- wypowiedź pisemna. ty raz, dwa, trzy '' e. polonistyczna Nauczyciel lub dobrze czytające dziecko czyta tekst z podręcznika s. 26. Nauczyciel zadaje pytania do tekstuzachęca do uczniów do aktywnego wypowiadania się. Pyta: - jakie prezenty możemy zrobić najbliższym? - jaki prezent sprawiłby im największą przyjemność? Zabawa aktywizująca- Niedokończone zdania Dzieci kończą zdania: -Święta Bożego Narodzenia to... -Lubię w nich... -Jest dużo pracy, ale.. Następnie nauczciel wprowadza uczniów w tematykę przedświątecznych zakupów. Zadaje im pytania: -Co powoduje że lubimy chodzić na świąteczne zakupy pomimo tłoku w sklepach? -Co kupujemy? Wspólne przygotowanie słowniczka tematycznego- dzieci samodzielnie zapisują go na tablicy Odczytanie efektów wspólnej pracy. Uczniowie podejmują zadania o różnym stopniu trudności: I grupa- uczniowie samodzielnie opisują przygotowania do świąt w swoich domach. W swoich pracach wykorzystują słownictwo zapisane na tablicy.

- co jest ich największym marzeniem? -co sprawia większą przyjemność otrzymywanie, czy wręczanie prezentów? Prosi by dzieci narysowały wybrany prezent. Wyszukiwanie wyrazów z literą c. zapisywanie ich w zeszycie. Zadanie Uczniowie otrzymują kolorowe karteczki, nauczyciel prosi o przygotowanie listy zakupów. Uczniowie mogą przygotować ją w formie pisanej lub rysunkowej. Przejście do stolików Zabawa ruchowa Taniec płatków sniegu Dzieci tańczą przy dźwiękach muzyki. Na przerwę w muzyce powoli przykucają.na wznowienie muzykiponownie tańczą. e. matematycza Po sprawdzeniu poprawności przez nauczyciela, uczniowie przepisują tekst do zeszytu( zwrócenie uwagi na kaligrafię). II grupa- uczniowie uzupełniają teksty z lukami. Temat:Spotkanie z liczbą 6. Uczniowie siedzą w kole. Zabawa z kostką- każdy z uczniów wyrzuca daną ilość oczek na kostce (ścianka z sześcioma oczkami jest Temat:Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20- układanie i rozwiązywanie zadań.

zaklejona)- pozostali uczniowie wyznaczają mu do wykonania jakąś czynnośćnp. 4 oczka- 4 przysiady, itd. Po zabawie nauczyciel pyta, czy wiedzą ile oczek jest na zaklejonej ściance kostki. Następnie wprowadza cyfrę 6. Uczniowie piszą cyfrę 6 w powietrzu, palcem po ławce, na tackach z piaskiem) Praca z podręcznikiem s. 24- pod kierunkiem nauczyciela. Załącznik nr 83-ćwiczenia w pisaniu poznanej cyfry. Temat:Ubieramy choinkę dla zwierząt leśnych. e.przyrodnicza Dzieci siedzą w kole. Zabawa- uczniowie kończą zdanie:gdyby leśna choinka mogła mówić, powiedziałaby... Nauczyciel pyta uczniów: -jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach zimą? -czym żywią się te zwierzęta? -jak przygotowują się do zimy -w jaki sposób możemy im pomóc? -co moglibyśmy powiesić na takiej leśnej choince? Uczniowie rozwiązują zadania kształtujące umiejętność posługiwania się monetami :1 zł, 2 zł, 5 zł i banknotami 10 zł i 20 zł. Temat: Ubieramy choinkę dla zwierząt leśnych.

Nauczyciel zwraca uwage na ochronę drzew, zwłaszcza jodły. Zachęca do korzystania ze sztucznych choinek lub choinek w doniczkach. Przejście do stolików- I grupa- rysowanie choinki dla zwierząt. II grupa naklejanie obrazków na kontury choinki. Podsumowanie zajęć: -jakie nowe informacje uzyskały dziś? -czy będą one przydatne w dalszej edukacji? -co stanowiło trudność? -dlaczego nie wolno ścinać choinek w lesie? - jakie drzewo w naszych lasach jest pod ochroną?