Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej



Podobne dokumenty
FORMACJA PODSTAWOWA I PERMANENTNA W DOMOWYM KOŚCIELE

Informacje ogólne, historia. Ruch "Światło życie"

MIŁOSIERNI WE WSPÓLNOCIE

Ruch Światło Życie. Historia

FORMACJA POCZĄTKOWA DO STANU DZIEWIC

Cele nauczania w ramach przedmiotu - religia.

CHARYZMATY Biblijne teksty RELACJA POSŁUG HIERARCHICZNYCH I CHARYZ- MATÓW

SPIS TREŚCI. Dekret zatwierdzający i ogłaszający uchwały I Synodu Diecezji Legnickiej... 5

Konspekt katechezy. TEMAT: Siostry zakonne we wspólnocie Kościoła.

Spis treści. Wykaz skrótów 9 Wstęp 11 Część I

Statut stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie"

- Focolari - - Domowy Kościół - Droga Neokatechumenalna

Religia ks. Paweł Mielecki Klasa IV

Adwent i Narodzenie Pańskie

Adwent i Narodzenie Pańskie

1 W 2 Ś 3 C 4 P 5 S 6 N 7 P 8 W 9 Ś 10 C 11 P 12 S 13 N 14 P 15 W 16 Ś 17 C 18 P 19 S 20 N 21 P 22 W 23 Ś 24 C 25 P 26 S 31 C

Jak przygotować i przeprowadzić oazę modlitwy? Wskazania dla animatorów.

Cele nauczania w ramach przedmiotu - religia.

Domowy Kościół. gałąź rodzinna. Ruchu Światło-Życie

Kochani wszystkich, którzy już mogą (są po III Stopniu ONŻ) zapraszm na Studium Animatora. Czas nam narodzić się na nowo i ŻYĆ!

ZADANIA PARY DIECEZJALNEJ. Zasady Domowego Kościoła punkt 31e

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII DLA UCZNIÓW KLASY IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kościół Boży w Chrystusie PODSTAWA PROGRAMOWA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kościół Boży w Chrystusie PODSTAWA PROGRAMOWA DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

George Augustin. Powołany do radości. Z przedmową. kardynała Waltera Kaspera. Przekład. Grzegorz Rawski

ZELATOR. wrzesień2016

IV. P CZYNIĆ MIŁOSIERDZIE

KOŚCIÓŁ IDŹ TY ZA MNIE

Statut stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Rozdział I POSTANOWIENIA OGÓLNE

{tab=gdzie i kiedy spotkania?} Spotykamy się w parafii św. Piotra i Pawła na Lotnisku. we wtorki po Mszy świętej ok. godz. 19 w Domu Parafialnym

Uczeń spełnia wymagania na ocenę dopuszczającą, oraz: - wykazuje w jaki sposób powstała Biblia. - opisuje symbole Ewangelistów w sztuce sakralnej

Archidiecezjalny Program Duszpasterski ROK B OKRES PASCHALNY. Komentarze do niedzielnej liturgii słowa

ROZKŁAD MATERIAŁU NAUCZANIA RELIGII W KLASACH I Gimnazjum W Gimnazjum nr 53

CHARYZMAT I DUCHOWOŚĆ RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE PKT I CHARYZMAT RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

STATUT STOWARZYSZENIA DIAKONIA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ. Rozdział I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Pięćdziesiątnica i Paruzja. 2. Jak być lojalnym wobec Pana i swego dziedzictwa kościelnego: proroctwo i instytucja

Zauważamy, że nowe sytuacje w rodzinach, a także w życiu społecznym, ekonomicznym, politycznym i kulturalnym. domagają się

ADWENT, BOŻE NARODZENIE I OKRES ZWYKŁY

Wymagania edukacyjne z religii kl. VI w oparciu o realizowany program Poznaję Boga i w Niego wierzę nr: AZ-2-01/10

STATUT SERCAŃSKIEJ WSPÓLNOTY ŚWIECKICH

Statut Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie

Tytuł jednostki Treści Wymagania uczeń potrafi Nabywane postawy Uwagi

ZASADY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

W ŚRODOWISKU AKADEMICKIM

Studium Katechetyczne Wychowując w Wierze tłumaczenie po Polsku. OBJAWIENIE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I TRADYCJI

SPOTKANIE DIAKONII JEDNOŚCI. Stepnica, 20 września 2014 roku

Komunikat Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie Nr /2015

Kryteria ocen z religii klasa IV

KRYTERIA OCEN Z RELIGII

Wpisany przez Administrator czwartek, 07 kwietnia :25 - Poprawiony czwartek, 07 kwietnia :47

Komunikat Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie Nr /2016

WYMAGANIA Z RELIGII. 1. Świadkowie Chrystusa

DOMOWY KOŚCIÓŁ OD KUCHNI część I przebieg spotkania kręgu rejonowego

WYMAGANIA Z RELIGII NA POSZCZEGÓLNE OCENY W KLASIE IV

DNIA WSPÓLNOTY DK GAŁĘZI RODZINNEJ RUCHU ŚWIATŁO- ŻYCIE,

ROK SZKOLNY 2016/2017

Szko a Uczniostwa. zeszyt I

S T A T U T. Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Ełckiej

WYMAGANIA PODSTAWOWE I PONADPODSTAWOWE Z RELIGII DLA KLASY IV

KRYTERIA OCENIANIA RELIGIA KLASA VI

Apostolstwo świeckich w diecezji łowickiej.

WYMAGANIA EDUKACYJNE W ZAKRESIE IV KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Zaproszeni przez Boga z serii Drogi przymierza

- uczeń posiadł wiedzę i umiejętności znacznie przekraczające program nauczania katechezy

Wakacyjne Rekolekcje dla Współpracowników Świeckich schemat programowy

K R Y T E R I A O C E N I A N I A z katechezy w zakresie klasy VI szkoły podstawowej

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII, KL. IV-VI

DNI WSPÓLNOTY 2018/2019

Kryteria oceniania z religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

PRZED NAMI, CZYLI WAŻNE WYDARZENIA

Przedmiotowe zasady oceniania - Religia klasa IV-VI

Wymagania edukacyjne dla klasy VI B z przedmiotu religia na rok szkolny 2017/2018. Nauczyciel ks. Władysław Zapotoczny

WYMAGANIA PROGRAMOWE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z RELIGII DLA KLASY VI.

Diakonie w Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej propozycje dla Domowego Kościoła

Kochani! Już za nami Święto Jedności Dziękuję wszystkim! W dalszej części znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.

Wymagania podstawowe i ponadpodstawowe z religii Klasa 6

STATUT WSPÓLNOTY EFFATHA

WYMAGANIA PROGRAMOWE I KRYTERIA WYMAGAŃ z KATECHEZY. w SZKOLE PODSTAWOWEJ w KOŃCZYCACH MAŁYCH KLASY IV - VI

PODSTAWA PROGRAMOWA KATECHEZY WPROWADZAJĄCEJ W HISTORIĘ ZBAWIENIA W KLASACH IV VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Wiadomości Uczeń

Znaczenie rekolekcji w formacji Domowego Kościoła. Skorzeszyce, 16 stycznia 2016 r.

Wymagania podstawowe do matury z katechezy 2013 Uczeń w klasie maturalnej posiada umiejętności i wiedzę według których potrafi :

Program nauczania religii dla klasy III gimnazjum Chrystus mocą

8. DK jest otwarty na współpracę z innymi ruchami posoborowej odnowy w Kościele.

Kryteria oceniania z religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

Kryteria oceniania z religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 1 im. JANA PAWŁA II W BEŁŻYCACH. SZKOŁA PODSTAWOWA KRYTERIUM WYMAGAŃ Z RELIGII

Renata Dulian Wydawnictwo Ruchu Światło-Życie : strona internetowa. Fides: Biuletyn Bibliotek Kościelnych 1-2 (24-25),

I. Ty ścieżkę życia mi ukażesz

Kryteria oceniania z religii dla klasy pierwszej liceum

Aneks do Wskazań duszpasterskich cz. I

PROPOZYCJA RAMOWEGO PROGRAMU FORMACJI

Wymagania programowe i kryteria oceniania z religii dla klasy IV. I. Podstawowe:

Kryteria oceniania z religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

Wymagania edukacyjne dla klas V z przedmiotu religia na rok 2017/18 nauczyciel: ks. Władysław Zapotoczny

Pismo Święte podstawowym źródłem treści w programach. Kościoła Zielonoświątkowego w RP

Trójca Święta wzór doskonałej wspólnoty

1. Jestem już w klasie IV Potrafię opowiedzieć, w jaki sposób będę pogłębiał swoją wspólnotę z Jezusem

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z RELIGII

KAMUZO (Kurs Animatorów Muzycznych Oaz) Rekolekcje specjalistyczne dla animatorów muzycznych, często z elementami warsztatów muzycznych.

Wymagania edukacyjne z religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Rok szkolny2019/2020.

Transkrypt:

Metoda spotkania: KRĄG BIBLIJNY Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii 1 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd BÓG POSYŁA Istotą tej metody jest rozważanie Słowa Bożego we wspólnocie prowadzące do egzystencjalnego kontaktu z Chrystusem, który objawia się w człowieku, ofiaruje swoją miłość i wzywa do apostolstwa. Praca w małej grupie w oparciu o metodą kręgu biblijnego polega m.in. na wzajemnej dyskusji mającej na celu przybliżenie nauki objawionej poprzez aktywne grupowe studium Biblii. Metoda kręgu biblijnego jest wykorzystywana w Ruchu Światło-Życie: na spotkaniach w czasie rekolekcji drugiego stopnia ONŻ, gdzie praca z tekstem podzielona jest dodatkowo na 5 Exodusów, z których każdy dotyczy innego okresu w historii zbawienia człowieka na spotkaniach na początku drugiego roku deuterokatechumenatu Wprowadzenie w Biblię Przebieg Spotkania: 1. Wprowadzenie - polega na przedstawieniu tematu, celu oraz problemu spotkania. Jeżeli w procesie formacyjnym zaczyna się nowy cykl zagadnień, wówczas wprowadzenie może mieć charakter pogadanki. 2. Odkrycie - przybiera ono formą rozmowy kierowanej (najczęściej przez animatora). Uczestnicy odczytują wyznaczone fragmenty Pisma św. i poprzez swobodną wypowiedź je komentują. Zadaniem członków grupy jest takie odpowiadanie na pytania stawiane przez prowadzącego spotkanie, aby wypowiedzi koncentrowały się na odkrytych prawdach zawartych w cytowanym tekście Biblii. 3. Zrozumienie - wszyscy członkowie grupy podejmują wysiłek wspólnej analizy tekstu. Odkrycie prawd Bożych ma prowadzić do zrozumienia wezwania Boga kierowanego do każdego człowieka w Słowie Bożym, zrozumienia wymagań, jakie stawia ono wszystkim wierzącym. W tej części spotkania, każdy może wyrazić swoje odczucia, obawy, potrzeby i problemy związane z realizacją pełni życia chrześcijańskiego. 4. Zastosowanie - uczestnicy spotkania zobowiązani są do sprecyzowania i zapisania (na kartce lub w notatniku) postanowienia, jakie podejmują w związku z poznaną prawdą, określając zarazem, co chcieliby zmienić we własnym życiu oraz jak urzeczywistniają te zamierzenia. 5. Modlitwa, która ma formą modlitwy spontanicznej, w której uczestnicy spotkania dziękują Bogu za poznane prawdy w Słowie Bożym. CEL DYDAKTYCZNY: ukazanie, że Bóg powołuje, ale nie zostawia człowieka w tym powołaniu samego umacnia go zarówno w odkryciu jak i wypełnieniu Jego woli; przedstawienie diakonii działających w Ruchu Światło-Życie CEL WYCHOWAWCZY: zachęcenie do odważnego podjęcia Bożego wezwania w ramach Ruchu Światło-Życie, jak i poza nim

PRZEBIEG SPOTKANIA: Modlitwa do Ducha Świętego. Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii 1. Wprowadzenie Temat dzisiejszego kręgu biblijnego brzmi: "Bóg posyła". Bóg powołując człowieka zawsze powołuje go do konkretnej misji, konkretnego zadania. Takim człowiekiem, powołanym do spełnienia konkretnego posłannictwa, był w historii zbawienia Mojżesz. Bóg wezwał go do wypełnienia misji wezwania narodu izraelskiego z niewoli egipskiej i do pośredniczenia w zawarciu Przymierza na górze Synaj. Natomiast w Nowym Testamencie Tym, który w sposób doskonały spełnił misję daną Mu przez Boga, był Jezus Chrystus. Św. Paweł tak mówi o Jego posłannictwie: "Teraz zaś otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile stał się pośrednikiem lepszego przymierza, które oparte zostało na lepszych obietnicach". (Hbr 8,6) Analogicznie do misji Mojżesza i Chrystusa każdy z nas ma swoją misję i Bóg każdego z nas posyła do spełnienia konkretnego zadania w świecie i w Kościele. Każdy człowiek na świecie powołany jest do miłości, jesteśmy z natury rzeczy powołani do kochania i bycia kochanym. Jednocześnie jesteśmy powołani do wiary w Jedynego Boga i wreszcie w sensie najściślejszym, każdy człowiek jest powołany do bycia chrześcijaninem. Z naturalnym powołaniem do miłości związane jest powołanie człowieka do spełnienia określonego zadania w świecie, czyli wyboru konkretnego stanu życiowego, czyli do życia w małżeństwie, do życia konsekrowanego (kapłani, zakony, instytuty świeckie itd.) i do życia w samotności. 2. Odkrycie Wj 3,10-13; 4,1.10.13 1. Jakie trudności odczuwa Mojżesz w związku z wypełnieniem posłannictwa? 2. Co jest rękojmią skuteczności misji Mojżesza? 3. Czy myślicie, że bycie animatorem Ruchu Światło-Życie jest również takim wybraniem? Do czego Bóg może wzywać nas w dzisiejszym świecie? Łk 4,18-21 1. Co uzdalniało Jezusa do wypełnienia posłannictwa Ojca? 2. Które z sakramentów są szczególnym udziałem chrześcijan w misji Chrystusa? 3. Zrozumienie 1. Rz 12, 4-8 Jakie dary wymienia św. Paweł w analizowanym fragmencie? (prorok, nauczyciel, diakon, napominający, dawca (rozdzielający), administrator, miłosierny Katechizm Kościoła Katolickiego nazywa je łaskami stanu) Czemu służą te dary? (towarzyszą wykonywaniu odpowiedzialnych zadań życia chrześcijańskiego i posług wewnątrz Kościoła KKK 2004) 2 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd

2. Jan Paweł II, Adhortacja apostolska Christifideles laici (Załącznik 1) Sobór Watykański II ukazuje posługi i charyzmaty jako dary Ducha Świętego, które służą budowaniu Chrystusowego Ciała i spełnianiu jego posłannictwa w świecie. Ten sam bowiem Duch, który kieruje Kościołem i mu przewodzi, uposaża w rozmaite dary hierarchiczne i charyzmatyczne wszystkich ochrzczonych, wzywając każdego z nich do tego, by był w sobie właściwy sposób aktywny i współodpowiedzialny. (CHL 21) Jakie rodzaje darów są tu wymienione? (hierarchiczne i charyzmatyczne) Jakie możemy podać przykłady tych darów? Które z nich mogą być w szczególny sposób pomocą w posłudze animatora? Dlaczego nie wszyscy otrzymali te same dary? (aby każdy był w sobie właściwy sposób aktywny i współodpowiedzialny w Kościele każdy został wezwany do innego zadania w Kościele) Mojżesz i Jezus byli umacniani w wypełnieniu misji, do której zostali wezwani. Tak samo my otrzymujemy dary, które są dla nas pomocą w rozeznaniu i jak najlepszym wypełnieniu naszego powołania. Misja Mojżesza i Jezusa nie dotyczyła tylko ich. Od wypełnienia lub niewypełnienia jej zależały losy wielu ludzi. Tak samo nasze powołanie nie jest tylko i wyłącznie naszą prywatną sprawą. Bóg powołuje nas do miłości do służby innym. 3. Zastosowanie Ruch Światło - Życie daje nam urzeczywistnić naszą posługę w Kościele przez rozmaite diakonie, czyli służby. Na obecnym etapie rozwoju Ruchu są to następujące diakonie: 1. Diakonia Jedności - zajmuje szczególną pozycję w ramach diakonii Ruchu, którą można by określić jako pozycję centralną. Celem taj diakonii jest budowanie "jedności w Duchu Świętym", ponieważ Chrystus przyszedł, aby "rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno". Diakonia Jedności zajmuje pozycję centralną nie w tym znaczeniu, że wszystkie inne są jej podporządkowane, że są jakby jej "organami wykonawczymi", ale w tym sensie, że koordynuje ona i inspiruje działalność wszystkich diakonii. Do Diakonii Jedności na szczeblu centralnym należy organizowanie DWDD, na których gromadzą się różne diakonie z kilku diecezji. Na takim dniu wspólnoty diakonie zdają relację ze swojej pracy, dzielą się doświadczeniami, przeprowadzane są też spotkania formacyjne przygotowywane przez Centralną Diakonię Jedności na czele z Moderatorem Krajowym. Do Diakonii Jedności należy: Diakonia Moderacji tworzą ją moderatorzy Ruchu (koordynuje działania Ruchu) Diakonia Formacji Diakonii, której głównym zadaniem jest formacja animatorów 3 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd

(KODA, ORD, Szkoła Animatora, formacja permanentna) Diakonia Świadectwa - zajmuje się wszystkim, co dotyczy prezentowania Ruchu oraz informowania o nim zarówno w ramach samego Ruchu jak i na zewnątrz Diakonia Słowa - dba o to, aby słowo drukowane docierało we właściwym czasie do wszystkich członków wspólnot Ruchu Diakonia Komunikowania Społecznego - włącza w działanie Ruchu inne, dostępne środki masowego przekazu Diakonia Środków Materialnych dba o środki materialne na codzienną działalność Ruchu Przedstawienie najważniejszych informacji i rozpisanie schematu: KOMUNIKOWANIA SPOŁECZNEGO ŚRODKÓW MATERIALNYCH MODERACJI Diakonia Jedności SŁOWA Diakonia Formacji Diakonii ŚWIADECTWA W wypadku pozostałych diakonii dajemy uczestnikom nazwy diakonii i osobno ich zadania (Załącznik 2), prosząc by spróbowali je dopasować: 2. Diakonia Wyzwolenia służy wszystkim akcjom i pracom podejmowanym przez Ruch w celu wyzwolenia człowieka z wszelkiej niewoli wewnętrznej - szczególnie akcji KWC 3. Diakonia Miłosierdzia służy wszelkim działaniom charytatywnym, które muszą być podejmowane przez Ruch dla realizowania największego przykazania Chrystusowej miłości. 4. Diakonia Ewangelizacji służy dziełu ewangelizacji, która ma doprowadzić ludzi do podstawowej jedności wiary przez przyjęcie w jednym Duchu - jednego Zbawiciela i Pana. 5. Diakonia deuterokatechunenatu służy dziełu formacji na poziomie dziecięcym, młodzieżowym, akademickim, młodzieży pracującej i dorosłych w celu pełnego włączenia do życia w jedności we wspólnocie Kościoła. 6. Diakonia Modlitwy służy ożywianiu i podtrzymywaniu w Ruchu ducha i form modlitwy, drugiego obok oaz rekolekcyjnych środka ożywiania i działania Ruchu, głównie przez organizowanie oaz modlitwy. Zajmuje się również tzw. charyzmatycznymi ruchami modlitewnymi. 4 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd

7. Diakonia Liturgii stanowi "zaplecze" dla formacji liturgicznej i realizacji odnowy liturgii, w której Ruch, zgodnie z Konstytucją o liturgii, widzi "źródło i szczyt" życia Kościoła. 8. Diakonia Oaz Rekolekcyjnych służy wszystkim sprawom związanym z oazą rekolekcyjną różnego rodzaju, typu i stopnia 9. Diakonia Muzyczna jej zadaniem jest troska o muzyczną stronę Ruchu 10. Diakonia Życia jej celem jest budzenie w społeczeństwie świadomości daru życia, tworzenie pozytywnej atmosfery wokół początków życia, ukazywanie sensu czystej, odpowiedzialnej miłości i wychowania do czystości Istnieją jeszcze inne diakonie, tworzone z zależności od potrzeb w Ruchu i w Kościele. Tam, gdzie struktura diakonii jest wystarczająco rozwinięta istnieją również analogiczne diakonie rejonowe i parafialne. Czy mam świadomość faktu, że we mnie zostały złożone dary, którymi mogę służyć w konkretnej diakonii? Do której z nich należę/mógłbym lub chciałbym należeć? Co wiem o tej diakonii? - imię i nazwisko moderatora (ew. imię i nazwisko świeckiej osoby odpowiedzialnej) - miejsce spotkań - termin spotkań - być może adres strony internetowej (rozmowa i próba uzupełnienia brakujących informacji w miarę możliwości) Propozycje postanowienia: spróbować uzupełnić informacje, których nie udało się zebrać w czasie spotkania pomodlić się w intencji osób podejmujących posługę w jednej, wybranej przez siebie diakonii lub we własnej intencji o odwagę do tego, aby również taka posługę podjąć 5. Modlitwa Modlitwa spontaniczna dziękczynienia za dar Bożego wezwania Dziesiątka Różańca tajemnica Zesłania Ducha Świętego 5 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd

6 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd

ZAŁĄCZNIK 1 Jan Paweł II, Adhortacja apostolska Christifideles laici Sobór Watykański II ukazuje posługi i charyzmaty jako dary Ducha Świętego, które służą budowaniu Chrystusowego Ciała i spełnianiu jego posłannictwa w świecie. Ten sam bowiem Duch, który kieruje Kościołem i mu przewodzi, uposaża w rozmaite dary hierarchiczne i charyzmatyczne wszystkich ochrzczonych, wzywając każdego z nich do tego, by był w sobie właściwy sposób aktywny i współodpowiedzialny. (CHL 21) ZAŁĄCZNIK 2 Diakonia Wyzwolenia SŁUŻY WSZYSTKIM AKCJOM I PRACOM PODEJMOWANYM PRZEZ RUCH W CELU WYZWOLENIA CZŁOWIEKA Z WSZELKIEJ NIEWOLI WEWNĘTRZNEJ SZCZEGÓLNIE AKCJI KWC MIŁOSIERDZIA SŁUŻY WSZELKIM DZIAŁANIOM CHARYTATYWNYM, KTÓRE MUSZĄ BYĆ PODEJMOWANE PRZEZ RUCH DLA REALIZOWANIA NAJWIĘKSZEGO PRZYKAZANIA CHRYSTUSOWEJ MIŁOŚCI EWANGELIZACJI DEUTEROKATECHUNENATU MODLITWY LITURGII SŁUŻY DZIEŁU EWANGELIZACJI, KTÓRA MA DOPROWADZIĆ LUDZI DO PODSTAWOWEJ JEDNOŚCI WIARY PRZEZ PRZYJĘCIE W JEDNYM DUCHU - JEDNEGO ZBAWICIELA I PANA SŁUŻY DZIEŁU FORMACJI NA POZIOMIE DZIECIĘCYM, MŁODZIEŻOWYM, AKADEMICKIM, MŁODZIEŻY PRACUJĄCEJ I DOROSŁYCH W CELU PEŁNEGO WŁĄCZENIA DO ŻYCIA W JEDNOŚCI WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA SŁUŻY OŻYWIANIU I PODTRZYMYWANIU W RUCHU DUCHA I FORM MODLITWY, DRUGIEGO OBOK OAZ REKOLEKCYJNYCH ŚRODKA OŻYWIANIA I DZIAŁANIA RUCHU, GŁÓWNIE PRZEZ ORGANIZOWANIE OAZ MODLITWY. ZAJMUJE SIĘ RÓWNIEŻ TZW. CHARYZMATYCZNYMI RUCHAMI MODLITEWNYMI STANOWI "ZAPLECZE" DLA FORMACJI LITURGICZNEJ I REALIZACJI ODNOWY LITURGII, W KTÓREJ RUCH, ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ O LITURGII, WIDZI "ŹRÓDŁO I SZCZYT" ŻYCIA KOŚCIOŁA OAZ REKOLEKCYJNYCH SŁUŻY WSZYSTKIM SPRAWOM ZWIĄZANYM Z OAZĄ REKOLEKCYJNĄ RÓŻNEGO RODZAJU, TYPU I STOPNIA MUZYCZNA JEJ ZADANIEM JEST TROSKA O MUZYCZNĄ STRONĘ RUCHU ŻYCIA JEJ CELEM JEST BUDZENIE W SPOŁECZEŃSTWIE ŚWIADOMOŚCI DARU ŻYCIA, TWORZENIE POZYTYWNEJ ATMOSFERY WOKÓŁ POCZĄTKÓW ŻYCIA, UKAZYWANIE SENSU CZYSTEJ, ODPOWIEDZIALNEJ MIŁOŚCI I WYCHOWANIA DO CZYSTOŚCI 7 Pobrano z: http://katowice.oaza.pl/dfd